^Binnenland Radionieuws Qemeentecaden Criain-publjcalie. SCHAGEN - GOEDE VANGST VAN DE GROESBEEKSCHE POLITIE, Al meerdere malen is het voorgekomen, dat goederen werden ontvreemd uit auto's van personen, die hun voertuig een tijdje onbeheerd lieten staan om een wandeling te maken door de Groesbeeksche bosschen. Enkele weken geleden miste een gezel schap bij terugkomst een kistje met chi rurgische instrumenten, ter waarde van ongeveer 160. Van de daders was geen spoor te bekennen. Een tot het gezelschap behoorende dame, mej. B. W. uit Nijme gen, ontving een anoniemen brief, waarin haar verzocht werd op de bewuste plek in het bosch te komen, dan zou haar de plaats aangewezen worden waar het kistje verborgen was. Mej. W. verscheen op het bewuste uur met het afgesproken herken- ningsteeken en ontmoette twee mannen, die haar mededeelden, dat de aanwijzing van het bewuste kistje f 10 zou kosten Dit bedrag had mej. W. niet by zich en er werd afgesproken, dat den volgenden dag de ontmoeting zou worden herhaald en de betaling van 10 zou volgen. Vermoede lijk hebben de heeren door de aanwezig heid van vele politiemannen mej. W. had inmiddels de politie van een en an der in kennis gesteld lont geroken en zijn niet verschenen. Dezer dagen ontving mej. W. een tweeden anoniemen brief, waarin haar verzocht werd om nog eens, en wel op de afgesproken plaats te komen. De rijks- en gemeentepolitie hebben zich toen verdekt opgesteld en zijn er in ge slaagd een zekeren A. J. A. te arresteeren. Deze heeft bekend de schrijver te zijn van de brieven. Hij is naar Arnhem overge bracht. De naam van den tweeden persoon wilde hij evenwel niet noemen. De politie blijkt hem evenwel reeds op het spoor te zijn. UITBREIDING DIESSELTRACTIE. Ingaande 27 April a.s. zal de diesel-elec- trische tractie worden uitgebreid van 200.000 tot 235.000 treinstelkilometer per maand. PRIJSVERSCHIL OLIEHOUDENDE ZADEN. De Nederlandsche Meelcentrale maakt be kend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.G. voor den invoer van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten, bedoeld in artikel 8, b, onder 2o., van dc Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is vastgesteld als volgt: Inklaring van 27 April af t.m. 31 Aug. '36: 1.20 0.70 0.85 0.55 1.40 0.85 DE OPVARENDEN VAN DE K 18. Krijgen een boek als aandenken. Aan alle opvarenden van Hr. Ms. K 18, die de reis via Kaap de Goede Hoop naar Soerabaia meemaakten, werd door den mi nister van staat, minister van defensie a.i., een exemplaar aangeboden van „Klaar voor onder water", het boek dat luit. M. S. Wijtema, de oudste officier a.b. van Hr. Ms. K 18 over dezen tocht heeft geschreven. Elk dezer exemplaren van dit boek door Andries Blitz te Amsterdam uitgegeven, werd voorzien van een ten name gestelde opdracht. TWEEDE KAMER KOMT BIJEEN. O.m. opmaking nominatie voor zitterschap der Kamer. De Tweede Kamer is bijeengeroepen in openbare vergadering op Dinsdag 5 Hei, te één uur. Aan de orde is trekking der afdeelingen en regeling van werkzaamheden. De waarnemend voorzitter zal voorstel len, in deze vergadering een aanvang te maken met de beraadslaging over verschil lende wetsontwerpen en conclusies van ver slagen van commissies, o.a. wijziging en o.a. de wetsonwerpen wijziging en aanvulling van nijverheidsonderijswet. Tevens zal de waarnemende voorzitter voorstellen om by den aanvang der verga dering op Woensdag 6 Mei, te één uur, over te gaan tot het opmaken van de no minatie voor het voorzitterschap der ka mer. MOORDAANSLAG... OM 3 STUIVERS. Jongen tijdens twist met mes in den rug gestoken. Zaterdagnacht is een twist ontstaan tus- schen den 18-jarigen B. V. Meeteren te Mo lenaarsgraaf en den 17-jarigen H. van der Graaf te Brandwijk bij Dordrecht. Van der Graaf gaf van Meeteren met een groot mes een steek in den rug, waardoor deze levensgevaarlijk werd gewond. De dader is in arrest gesteld. De toestand van het slachtoffer dat naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd werd, is zorgwek kend. Omtrent dezen ernstigen twist vernemen wij nader, dat de ruzie ontstaan is over de betaling van een bedrag van.... vijftien cent. De boerenzoon v. d. G. had al gerui- men tijd met het plan rond geloopen den ander daarover aan te spreken. Het slacht offer van Meeteren is bakkersknecht van beroep. Hij is er zeer ernstig aan toe. ROOFOVERVAL IN AMSTERDAM. Daders vluchten, zonder hun slag geslagen te hebben. Zaterdagavond heeft een uitermate bru tale roofoverval plaats gehad in een wo ning aan de Apollolaan, gelegen in het ge deelte tusschen Stadionweg en Mozartkade te Amsterdam. Op genoemd tijdstip hield voor het huis een gesloten ,vier persoonsauto stil, waar uit twee personen stapten. Zij belden aan en vroegen het dienstmeisje, dat de deur opende, of meneer of mevrouw thuis was. Op haar ontkennend antwoord zij was alleen in de woning duwden zij tot haar groote schrik de deur verder open voor lijnkoeken voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken voor grondnootschilfers voor cocoskoeken voor Ned. Oost-Ind. cocoskoeken 0.50 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten 0.50 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is inbegrepen het in artikel 8, b, onder lo, van voornoemde be schikking bedoelde gedeelte van het prijs verschil. Indien men zijn import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbin ding te stellen. 's-Gravenhage, 25 April 1936. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ OUDENBOSCH. Op den Standaardbuitenschendyk bij Oudenbosch is Zaterdagmiddag omstreeks twee uur een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Een auto bestuurd door een heer uit Willemstad, aan wien de chauffeur juist zyn plaats achter het stuur had afgestaan, wilde een voor dezen wagen rijdende auto passeeren. De bestuurder heeft daarbij waarschijnlijk te veel uitgehaald, hy slipte althans en de auto kwam in een sloot langs den weg terecht. Van de inzittenden, twee dames, twee heeren, een kind en de chauf feur, werden de twee dames het ernstigst verwond. Beide kregen hoofdwonden, een van haar ook een schedelfractuur. De an dere inzittenden kwamen er gelukkig vrij wel zonder letsel af. De dames werden naar het St. Elisabethygesticht te Ouden bosch overgebracht. De toestand van een van haar is zorg wekkend. De inzittenden van den verongelukten wagen waren juist op weg naar het Dia- conessenhuis te Breda, waar zij een kind van een hunner, dat daar ziek lag, wilden bezoeken. EEN EIGENZINNIGE AUTO BESTUURDER. Een avontuurlijke auto-race door Amsterdam. Een wel zeer eigenzinnig autobestuurder heeft vier agenten getrotseerd, nadat hij eerst het pad der wet had verlaten en zich met zijn auto had begeven op den voor voertuigen verboden Adelaarsweg in Amsterdam-Noord, Een agent van het bureau Adelaarsweg wilde den man we gens overtreding van het rijverbod aan houden, doch deze gaf vol gas en de agent, die midden op den weg stond, kon ternau wernood op zij springen om zich van een aanrijding te redden. De bedienaren der wel zijn echter waakzaam, want de over treding en de vlucht was nog door een an deren agent opgemerkt, die dit alles vanaf de Rietzangerstraat had aanschouwd. Doch ook deze moest den autobestuur der op het laatste oogenblik vrij baan geven om zich aan een aanrijding te ont trekken. Een derde agent, die vanaf het Meeuwenplein van dit nieuwe feit getuige was, trachtte op zijn beurt de auto tot stoppen te dwingen, doch ook hier moest de voetganger voor de auto wijken. Vol gas gevend vervolgde de bestuurder zyn weg. Doch het oog der wet ontdekte hem, nadat door middel van een politietelegram de bureaux in en om Amsterdam waren gewaarschuwd, den wagen, waarvan het nummer was genoteerd, in het centrum der stad, en niet lang daarna trachtte de poli tie hem in de Linnausstraat weer aan te houden. Hier echter speelde de man het zelfde spelletje, doch voor het laatst, want de politie kreeg hem na eenige minuten, toen hij stil stond, te pakken en heeft den met zoo veel moeite gepakten arrestant gedurende den nacht niet meer los ge laten. HET AUTO-ONGELUK NABIJ DUISBURG. Een der gewonden overleden. Naar wij vernemen, is gisteravond in het ziekenhuis te Duisburg (Dld.) aan de gevol gen van een noodlottig auto-ongeval mr. S. G. de Jong uit Apeldoorn. Zooals men zich zal herinneren, kwam in den vroegen ochtend van 18 April een auto, bestuurd door den heer de W. uit Apeldoorn, op den terugweg van Duisburg te slippen. De bestuurder verloor hierdoor de macht over het stuur, waarna de auto tegen een boom botste. De heer de W. werd licht ge wond, terwijl de beide andere inzittenden, de heer van O. uit Amsterdam en de heer de Jong uit Apeldoorn, beiden zwaar ge wond werden. Alle drie werden in het zie kenhuis te Duisburg opgenomen. De heer de W. heeft in de afgeloopen week het zie kenhuis verlaten, waar de heer van O. thans nog verpleegd wordt. De heer de Jong was in sportkringen in het oosten van het land een bekende per soonlijkheid. Mr. D. G. Draayer, die benoemd is tot directeur-generaal voor de werk fing en steunverleening, heeft Vrijdag afscheid genomen als burgenu.oSV(CtSchaf* Wormerveer. De wethouder van Sociale Zaken, de heer P. Klokman i!t Van heer Draayer (rechts), tijdens de laatste raadszitting voor de uitmuntende d aan de gemeente bewezen. 'önstèh, SCHIP DOOR MIDDEN GEBROKEN. En gezonken. Zaterdagmiddag is het 850 ton metende ;chip „Germania", schipper P. de Bruin te Lottum in Limburg, doormidden gebroken en gezonken. Men was bezig door middel van een baggermolen, te Pannerden, het schip met zand te laden. Plotseling brak het schip in tweeën en begon te zinken. De schip per, zijn vrouw, een 4-jarig kind en zijn knecht, wisten zich door op den baggermo len te springen te redden. Doordat het ach terschip omhoog ging, moest de vrouw van een hoogte van 6 M. naar beneden springen, waarbij zij licht gewond werd. BINNENBRAND IN EEN VOGEL WINKEL TE DEN HAAG. Terwijl de bewoners afwezig waren is Za terdagnamiddag een zware binnenbrand uit gebroken in het pand Brouwersgracht 17 te Den Haag, waarin een vogelwinkel van B. is gevestigd. De Brand ontstond in een ka mertje achter den winkel door onbekende oorzaak. Deze en de- daarboven gelegen ka mer brandden gedeeltelijk uit. Een broeder van den vogelhandelaar, die daarnaast woont, heeft met hulp van publiek een aan tal vogels, die zich in den winkel bevonden, in veiligheid gebracht. De brandweer blusch- te met twee stralen op de waterleiding. De schade wordt door verzekering gedekt. A.V.R.O. ZENDT BELGIE—NEDERLAND UIT OP 3 MEI. Naar wij vernemen heeft de Koninklijke Belgische Voetbalbond aan de A.V.R.O. toe stemming verleend tot uitzending van den wedstrijd BelgiëNederland, die op 3 Mei te Brussel gespeeld wordt. De uitzending zal als gewoonlijk verzorgd worden door den heer Han Hollander. INBRAAK IN ZUIVELFABRIEK. Te St. Michielsgestel. Toen de directeur van de zuivelfabriek te Michielsgestel by Den Bosch Zondag middag de ronde deed in de fabriek, kwam hy tot de ontdekking, dat de brandkast in het kantoor geforceerd was. Hij waar schuwde de politie. Bij onderzoek bleek, dat de daders vermoedelijk in den nacht van Zaterdag op Zondag zich door een achterdeur toegang tot de fabriek hebben verschaft en door het inslaan van een ruit zijn binnen gekomen. Er wordt een bedrag van 2000 ver mist. Van de daders beeft men tot nog toe geen spoor kunnen vinden. AUTOBOTSING IN GOUDA. Eenige gewonden. Tengevolge van het te snel naar links uitwijken heeft gisterochtend op den Bodengraafschenweg bij de wielerbaan te - i Gouda een botsing plaats gehad tusschen kwamen de hal binnen, waarna zij de deur twee auto's, in elk waarvan vier personen achter zich sloten. Onmiddellijk grepen zij het doodelijk verschrikte meisje vast en een van de bru taleindringers trok een revolver, die hij op haar richtte. „Zeg direct waar het geld is, we willen geld riepen zy haar toe. gezeten waren. De beide wagens werden zwaar gehavend. De bestuurders bleven ongedeerd. In de uit de richting van Bode graven komende auto brak één der inzit tenden, de gep. onderoficier Verhey uit Amersfoort een knieschijf. Hij is in het ziekenhuis te Gouda opgenomen. De ove- gen niet opleggen door de dreTeemiVw^ I rige twee inzittenden van dezen wagen r,:; 1UUP kwampn ot- j;_-_r De dienstbode liet zich echter het zwij- van het vuurwapen. Zij gilde om hulp en kwamen er met lichte verwondingen af de beide mannen, blijkbaar geen „vaklie- f" koi?dcn ,huns weegs gaan. De heer H. den", vonden het beter er vandoor te gaan. ten Brink uit Bodegraven, die in den ande- Tagen zat> kreeg verwondingen t een der oogen. Hij werd overgebracht naar de wykverpleging te Gouda doch hn kon gaan" Een tweede Zij renden de deur uit en sprongen in Tkreeg verwondingen boven de auto, waarvan de motor nog draaide. Het meisje liep luid roepend de straat op, doch de auto was al uit het gezicht. Onmiddellijk werd het bureau Leidsche- plein gewaarschuwd. Inspecteur B. J. E. van Loo en zijn mannen stelden een uit voerig onderzoek in. De geheele overval, brutaalweg bij daglicht uitgevoerd, had nauwelijks enkele minuten in beslag ge nomen. De dienstbode was begrijpelijkerwijze zeer van streek: het signalement dat zy op gaf, was niet zeer duidelijk. De naaste buren hadden van den over val niets gemerkt. Ook het gillen van de dienstbode hadden zij niet gehoord. persoon uit de laatste auto werd eveneens licht verwond. De beide voertuigen zijn in beslag genomen. DE N.S.B. Op Dinsdag 12 Mei a.s. zal ir. Mussert op een tweetal openbare vergaderingen, te be leggen in den Dierentuin en het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag, den internationalen toestand bespre ken en het nationaal-socialistische standpunt kenbaar maken ten aanzien van de organi satie van den vrede in Europa. SPOORWEG-AMBTENAREN BIJEEN. Vermindering ledental door personeel- afvloeiing. Te Apeldoorn is het tweedaagsche congres van den Bond van Ambtenaren in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen geopend. Zaterdag is het congres, waaraan door hon derdvijftig leden wordt deelgenomen, vertegen woordigende alle afdeelingen, door den voor zitter, den heer R, Verdam, geopend met een rede, waarin hij wees op den slechter worden den economischen toestand, waarvan ook het bedrijf der Nederlandsche Spoorwegen in hooge mate de gevolgen ondervindt. Vele be zuinigingen en afvloeiingen zijn hiervan hel gevolg, zoomede een daling van het ledental van den bond van 3334 tot 3232 op 1 Januari 1936 en, in evenredigheid daarmede, een daling der inkomsten. Hierna richtte de voorzitter zich nog tot den oudbondsvoorzitter, den heer J. G. Bolke- stein, die thans zijn functie als voorzitter van vakgroep 11 heeft neergelegd en aftreedt als lid van het hoofdbestuur. In de middagvergadering werd als eerste punt aan de orde gesteld de begrooting voor 1936. Deze sluit met een bedrag van 60.200 (vorig jaar 65.839,25). In het jaarverslag wijst ook de secretaris, de heer L. N. Zwaan, er op, dat de toestand van het spoorwegbedrijf onrustbarend blijft. Door het loslaten der onrendabele lijnen kwa men in het afgeloopen jaar vele groepen per soneel zonder werk. Door de vervoerconcur- rentie acht men het bedrijf ernstig geschaad. Het laat zich aanzien, zoo werd gezegd, dat de gevolgen hiervan zoover reeds zijn doorge ziekt, dat genezing niet nog mogelijk zal zijn. Bij acclamatie werd de voorzitter, de heer R- Verdam, herkozen. De aftredende hoofd bestuursleden de heeren A. van der Hey, J. herkozen! ZW"Qn' werden eveneens TOESTAND VAN DR. F. M. WIBAUT ACHTERUITGAANDE. Omtrent den toestand van dr. F. M Wibai.i vernamen wij dat de patiënt achteruitgaat In de laatste dagen nemen de krachten va den zieke af. BOLLENZONDAG DOOR DE LUCHT NAAR AMERIKA. Zeer geslaagde radio-uitzending. Een zeer geslaagde radio-uitzending is gis termiddag geschied door de Phohi van 16.50 tot 17.05. Deze uitzending, welke nabij een bloembollenveld in Heemstede gegeven werd, geschiedde op een golflengte van 16,88 en 19,71 M. door de Phohi-zenders P. H. L en P, C. J., zij was in het bijzonder bestemd voor Amerika. Door de zorgen van dezen Nederlandschen omroep, werden de indrukken, welke de bloeiende bloembollenvelden maakte op een Amerikaan, die daartoe opdracht had ontvan gen van de Amerikaansche Omroepmaatschap- pij, naar Amerika uitgezonden. Het ooggetuige- verslag werd op bijzonder vlotte wijze in de Engelsche taal verzorgd door den heer Cesar Searching, den Europeeschen directeur van „Columbia Broadcasting System", Een en an der werd in Amerika op de Net Works" dezer maatschappij gezet, waardoor tallooze Ameri kaansche radio-stations van noord tot zuid en van oost tot wést eveneens dit Neder landsche kwartiertje weder uitzonden. Aan de uitzending was een bezichtiging van een deel der bloembollenstreek voorafgegaan, waarbij de heer Voors, algemeen secretaris van de vereeniging „bloembollencultuur" als gids was opgetreden. Tijdens dezen tocht had de heer Saerching zijn ooggetuige-impressies verzameld. Het programma, dat geheel per telefoonlijn naar de zenders te Huizen en te Eindhoven doorgegeven werd, ving aan en eindigde ook met carillonspel van de Groote of St.-Bavo kerk te Haarlem. Het mannenkoor „Caecilia" oi.der leiding van Nico Hoogerwerff, zong een tweetal Nederlandsche liederen: „Mijn Neder land" en „Woudeenzaamheid". De reporter gaf een enthousiast en duidelijk overzicht van hetgeen hij in het „very beauti- ful Holland, en speciaal in de bollenstreek ge zien had, en waarvoor hij zeer veel bewonde ring had. Hij dankte met een paar woorden in het Nederlandsche de mannen voor hun zang. Een 12-jarig meisje sprak daarna eenige woorden in het Engelsch voor den microfoon. Zij bood den heer Searching een bouquet fraaie tulpen an. Deze speciale werelduitzending uit Neder land kan als een treffend voorbeeld beschouwd worden van de wereldprogramma's die de Phohi bezig is te organiseeren, teneinde de aandacht van het buitenland op ons vaderland te vestigen. De uitzending kwam naar de omroeper in Amerika mededeelde, keihard door. Nog geen seconde nadat de omroeper Edw. Startz van de Phohi „good by America" ge- wenscht had, gaf „Amerika" reeds een uilzen ding uit Londen door, met aankondiging van den Engelschen tijd. Vergadering van den raad der ge meente Schagen. Afwezig de heer Buiskool en één vacature. Ingekomen is een schrijven van den heer B. Orsel, waarin hij ontslag verzocht als wethouder der gemeente Schagen en ah lid van den raad wegens vertrek naar Hoorn. De voorzitter heeft den heer Orsel harte lijk toegesproken. De geloofsbrieven van het nieuw geko zen raadslid, mej. P.. Kamp, werden goed gekeurd. De voorzitter deelde mede, dat naar aan leiding van een opmerking in de vorige vergadering van het raadslid Bijlsma, het voormalige Hoog in goede staat is gebracht. Ingekomen stukken. Betreffende het rapport van de eierveiling vroeg de heer v. Erj inlichtingen betreffen- »jSt n°® 'n te vor<Ieren bedrag van a eenige discussie werden de inge komen stukken voor kennisgeving aangek Voor kennisgeving werd aangenomen een schryven van het Chr. Nat. schoolomS wys waarin mededeeling werd gedaan, dat dat bestuur in tegenstelling met het ^aar over kenbaar gemaakte, wel besprekingen over een schoolartsendienst wil houden en tot een plaatselyken dienst wil meewér- ken. Voor kennisgeving aangenomen. Benoemd werd tot loco-secretaris de heer K. H. v. Holtrop, le ambtenaar ter secretarie. Vijftien gulden werd verleend aan de Ver. van burgemeesters en secretarissen in het voormalig kanton Schagen. Verkoop bouwterrein Heerenbosch. Aan den heer H. Dekker te Schagen, mevr. wed. Blaauboer te Anna Paulowna en mej. M. Jimmink te Schagerbrug werd resp. 400, 170 en 170 M2. bouwterrein verkocht voor den prijs van 5 per M. (Met alg. st.) Aanleg door de provincie van een woon- straat langs den provincialen weg aan de Dorpen. B. en W. stelden voor deze woonstraat voor de gem. in onderhoud en beheer over te nemen, op voorwaarde, dat wanneer het niet mogelyk zal blijken de rioleering van bedoelde straat in de richting van west naar oost voldoende afschot te geven, een afvoer naar de Laansloot moet worden ge maakt. Dit gedeelte van het voorstel werd met alg. stemmen aangenomen. Het voorstel tot koopen en sloopen van het perceel sectie C, nr. 1082. waarvan B. en W. de helft voor rekening der gemeente willen nemen, werd verworpen met 9—1 stem (die van wethouder Schoorl). Het voorstel tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) zijnde 120 werd m. alg. st. aangenomen. Eveneens werd m. a. st. aangenomen de regeling voorgesteld door de commissie /net betrekking tot den vleeschkeurings- dienst. V oorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan een leerkracht der u. 1. o. school. B. en W. deelen mede dat het gemid delde aantal leerlingen over 1935 116 bedroeg. Hiervoor wordt vergoed de jaarwedde van het hoofd en 3 onderwijzers. Thans zijn werkzaam het hoofd en 4 on- BWenCWa zijn van oordeel, dat de cieele toestand der gemeente het rue oe laat, een boventallige leerkracht te an haven. Voorgesteld wordt mitsdien of me). Visser of de heer C. Wardenaar met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag e v leenen. In verband met het feit, dat y o slag van mej. Visser voorzien zal moe worden in het geven van handwerkonde - wijs, willen B. en W. de heer Wardenaar eervol ontslag verleenen. De raad ging in comité. Na heropening deelde de voorzitter m dat B. en W. hun voorstel wijzigen en n de heer Wardenaar, maar mej. Visser °P meest eervolle wijze ontslag verleenen. algemeene stemmen werd hiertoe bes 0 Besloten werd het bestaande woonwag kamp aan den Halerweg als zood a tnrt. bestendigen en de aldaar aanwezige s plaats van vuilnis over te brengen naa gedeelte van het Rietbosch aan B. en W. verwezen naar de gep°j^r correspondentie met de Banne en Schagen. In Maart 1934 besloot de raa voor 25 pCt. bij te dragen in de kost verbeteren Menisweg. De polder aanvaardde dit toen niet. Thans wci ter genoegen genomen met deze weshalve B. en W. voorstellen 16 fleno- leenen. Met algemeene stemmen men. v Ërp Bij de rondvraag vroeg de heer verbetering van straten rondom dwe. enz., voor en aleer de aannemer De heeren Schoorl en Buisko<?1 gorden den, dat ze alsnog verstraat zuilen "ior het geheele werk wordt opg Ao Een voorstel van B. voor het geheele werk wordt n de Een voorstel van B. en W. lui een commissie tot stichting van een rus termijn van optie te verleenen tot q1 betreffende het terrein der oude '4500. met opstal zulks tot een prijs va" mede, Na heropening deelde de voorzi a)jen dat gehoord de besprekingen in c°™ mjts kunnen meegaan die optie te ver stich4 de gronden worden gebruikt voor ting van het rusthuis.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8