Agenda Itieerfeeicftt KIJKENisKOOPELCLOECK Jüwst £H Wetenschap Stad en Omgeving. De vlucht van den Negus. Zitting Italiaansche Kamer. 3Ü2T h'er J' Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 5 Mei, Nassau-garage: Opel-tentoonstelling. 5 Mei, Graanbeursgebouw: General-motor- tentoonstelling. (Jac. Met's Automobielbe drijf). Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul- lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple, Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Sanders of the River (avont.); hoofdrol Paul Robeson. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hel derziende (sens.); hoofdrol Claide Rains. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, half acht, Die gan ze Welt dreht sich um Liebe (operette); hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 6 Mei. 8 uur, ledenvergadering Doopsgezinde ge meente. 8 uur, Dancing Harmonie, alg. ledenver gadering Associatie voor Lijkbezorging. Donderdag 7 Mei. 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileum-voorstel ling „Boefje" (Rotterdamsch Hofstad Too neel). geruchten, welke gisteren te Rome de ronde deden, is gisteren geen enkel Italiaansch of Inlandsch soldaat in de stad geweest. Het opperbevel verlangt dat eerst de Italianen de stad binnen rukken en tot gisteren bevonden zich slechts in landsche troepen bij de hoofdstad. Alle Franschen ondergebracht in de Fransche legatie. Volgens de laatste telegrammen uit Addis Abeba zijn thans alle Fransche on derdanen veilig ondergebracht in de Fran sche legatie. Gisteravond is Ras Hailoe, de gouver neur van God jam met 150 man welgewa pende en gedisciplineerde troepen de stad binnen gerukt. De Europeanen hopen, dat zij de plunderaars kur.nen bedwingen. Te Addis Abeba weet men nog niets van het oprukkende Italiaansche leger. De Fransche regeering heeft een tele gram gezonden aan den Franschen gezant te Addis Abeba, waarin zij hem geluk- wenscht en bemoedigt. Uit Djiboeti wordt vernomen, dat de Europeanen, die een toevlucht hebben ge zocht in het station gisteren twee berichten naar Djiboeti hebben gezonden. Hierin werd medegedeeld, dat in den nacht de Fusillade was verminderd. Zonder moeite werd een bende plunderaars afgeslagen. De Fransche legatie zond een auto met gewapenden, die meedoogenloos het vuur openden op ieder die een dreigende hou ding aannam. De bezetting van het station zond van tyd tot tijd een mitrailleursalvo in de richting van de plunderaars om hen op een afstand te houden, en heeft kunnen constateeren, dat vele plunderaars met een aanzienlijke buit de stad zijn uitge trokken. Onder de bezetting van het station zijn geen slachtoffers gevallen en hun moreel is uitstekend. In den ochtend is een Italiaansch vlieg tuig op geringe hoogte over het station gevlogen. De Amerikaansche legatie ont ruimd. Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken deelt mede, dat de Amerikaansche legatie te Addis Abeba is ontruimd. Het geheele personeel is ongedeerd. Italiaansch legerbericht. Legerbericht no. 203 luidt als als volgt: Maarschalk Badoglio telegrafeert: Gis teravond, 4 Mei, zijn onze voorhoeden tot 30 K.M. van Addis Abeba genaderd. Zelfs in het hart van het Choa-gebied worden onze troepen met vreugde ontvangen, de bevolking biedt haar onderwerping aan en geeft geschenken. Onze Escadrilles vliegen geregeld over Addis Abeba. Aan het zuidelijk front wordt de op- marsch niettegenstaande de hevige regens voortgezet. De Lybische colonne bezette Farso in de vallei van Soeloel. Een afdee- ling Erythreanen verstrooide vijandelijke afdeelingen langs deze rivier. De situatie te Addis Abeba. Volgens de laatste uit Addis Abeba ont vangen telegrammen is de Engelsche voor post teruggenomen van den heuvel van waar af het bij de Britsche legatie behoo- rende park kon worden overzien. maatregel bleek noodig door de er krr>^en aanvallen van niet geweren DeSS"16" gewapende bandieten, critiek. dr' Mellr nog steeds Dr. Junod, de vertegenwoordiger van het Internationale Roode Kruis, die twee dagen lang vermist werd, is er in geslaagd een boodschap te zenden naar de Britsche legatie met het verzoek hem te redden uit een door brand vernield huisje. Een groep Russen, die in de Britsche legatie onderkomen had gevonden, doch er op uit was getrokken om levensmidde len te halen uit het Warenhuis van Mo hammed Ali, werd aangevallen. De Russen hebben evenwel hun bood- F^hap gedaan. De keizerlijke familie ingescheept. De keizer, de keizerin en hun kinderen hebben zich Maandag aan boord van den Britschen kruiser Enterprise ingescheept, met bestemming naar Haifa. Ras Nassiboe eveneens te Djiboeti aangekomen. De commandant van het zuidelijke Abessinische leger en zijn raadsman, de Turksphe generaal Wehib Pasja, zijn even eens te Djiboeti aangekomen, vanuit Dire- dawa. Dit beteekent vermoedelijk de in eenstorting van de laatste tegenstand d er Abessiniërs. De „Enterprise" vertrokken. De Britsche oorlogsbodem „Enterprise" is gisteravond 19.30 vertrokken met den Negus met zijn gezin en gevolg aan boord. Het schip wordt geëscorteerd door een torpedojager. De Negus wordt Vrijdag te Haifa ver wacht. De Enterprise wordt als een van de snelste schepen van de Britsche marine beschouwd. Verder gaat het gerucht, dat met de Torpedojagers „Decoy" en „Dainty" die gisteren uit Aden naar Djiboeti zijn ver trokken, een detachement mariniers is vertrokken, bestemd als versterking van de legatiewacht te Addis Abeba. Een be vestiging is hiervan evenwel niet ontvan gen, de grootste geheimhouding wordt hieromtrent in acht genomen. Eden over het vertrek van den Negus. Naar Eden Maandagmiddag in 't Lager huis meedeelde, werd den Britschen ge zant te Addis Abeba in den avond van den eersten Mei door den secretaris van den Negus meegedeeld, dat deze van de lei ding der zaken afstand had gedaan, en deze aan zijn ministerraad had toever trouwd, en dat hij met zyn familie naar Palestina wilde vertrekken. De Britsche regeering was van gevoelen, dat zy dit verzoek moest inwilligen en, voor zoover dit in haar vermogen was, de reis naar Jeruzalem moest vergemakkelijken bijge volg stelde de Britsche regeering zich in verbinding met de Fransche regeering, die zich bereid verklaarde te voldoen aan de wenschen die Z.M. te kennen zou kunnen geven met betrekking tot zijn bestem ming. De Britsche regeering gaf derhalve aan het oorlogsschip „Enterprise" op dracht, naar Ojiboeti te gaan, en den kei zer en zyn gevolg naar Haifa te vervoeren. Het gezelschap zal zich waarschijnlijk om 18.00 uur plaats, tijd inschepen. Natuurlijk verwacht men van den kei zer, dat deze tijdens zijn verblijf in Pa lestina op geen enkele wyzeaan de voortzetting der vijandelijkheden zal deel nemen, gezien het feit, dat hy de leiding der zaken uit handen heeft gegeven. Italië en de vlucht van den Negus. Naar van welingelichte Italiaansche zijde Maandagavond wordt verklaard, ontbreekt in Italië ieder officieel bericht omtrent den vlucht van den Negus en den achtergrond daarvan. Italië beperkt zich derhalve tot een nauwlettende waarneming van de ge beurtenissen om de dan noodig wordendé maatregelen te nemen. Tot dusverre is de door den vlucht van den Negus ontstane toestand nog op geenerlei wijze geprejudi ceerd, veeleer behoudt de Italiaansche re geering zich hare beslissingen voor. Voor- loopig is in Italiaansche oogen de vlucht van den Negus niets anders dan een bewijs er voor, dat de Abessinische stammen van hem, van zyn dynastie en van zyn regee ring niets meer willen weten. De door zijn vlucht ontstane rechtstoe stand, ook voor zoover deze de behande ling van den Negus in het buitenland be treft, wordt op het oogenblik te Rome aan een onderzoek onderworpen. De doode leeuw. De diplomatiek redacteur van het agent schap Stefani schrijft, dat de Negus by zijn vlucht, door met zyn gezin per trein te vertreken en twee wagons thalers en zes wagons koffie mee te nemen, den minst roemvollen en minst heldhaftigen weg leeft gekozen. De Tigre-koningen Theo- door en Jean verkozen als helden op het slagveld te sneuvelen, terwijl Haily Se- lassi, de vroegere Ras Tafari, de soldaten, die te Harrar misschien nog strijden voor hun deserteerenden leider, op het slagveld in den steek laat. Niet alleen slaat de Negus op de vlucht met zijn thalers en koffie, maar hij laat ook de sanctionistische staten met hun verlie zen en hun politiejte moeilijkheden in den steek. „Abessinië overgeleverd aan de genade van het Italiaansche leger". Ciano Maandagmiddag te vier uur is de zittine der Italiaansche Kamer geopend. Alle le den der regeering en alle afgevaardigden voorzoover zy zich niet in Oost-Afrika bevinden, waren aanwezig. De publieke tribunes en die van het corps diplomatique, de pers en de militaire autoriteiten waren stampvol. De duce werd by zijn binnen treden verwelkomd met langdurig applaus en toejuichingen. Daarna nam Ciano, president der Ka mer, het woord: Hij zeide o.m.: „Het Abessinische keizerrijk, dat gedurende vele jaren de door Italië aangeboden vriendschap heeft afge wezene dat de rust in onze koloniën bedreigde, is thans overgeleverd aan de genade van het Italiaansche leger, terwijl de Negus op de vlucht is. In den loop van eenige maanden zyn de legers der slavenhouders, ondanks den moreelen en materieelen steun van het Geneefsche antifascisme, het een na het ander vernietigd door de militaire macht van Italië." Ciano bracht dank aan het leger, de ar beiders en vooral aan Mussolini. De rede van den president werd luide toegejuicht. De zitting werd daarna voor korten tijd gesloten. Na de hervatting sprak Ciano woorden van herinnering by het overlijden van koning Foead van Egypte. Mussolini sloot zich bij deze woorden aan en bracht naar voren, dat er een historische affiniteit be staat tusschen Egypte en Italië, die beide de erfgenamen van een duizenden jaren oude beschaving zijn. De herdenkingstoespraken van Ciano en Mussolini werden staande door de aan wezigen aangehoord. De duce nam opnieuw het woord en zeide: „Ik heb bevel gegeven voor een algemeen opkomen van het Itali aansche volk. Ik zal het Italiaansche volk datgene mededelen, waarop gij wacht. Ik zal tot het volk spreken zooals op 2 Octo- ber". Opnieuw barstten de toejuichingen los. De zitting werd daarna, op voorstel van den president, tot Dinsdag verdaagd als rouwbetoon in verband met het overlijden van koning Foead. De rede, die de duce zal uitspreken tij dens bet groote appel van het geheele Ita liaansche volk, zal in vier talen worden heruitgezonden. De Romeinsche pers geeft in meer of minder duidelijkcn vorm te kennen, dat alleen Italië bevoegd is de reorganisatie van Abessinië ter hand te nemen. De Ne gus, aldus de bladen, heeft door zijn vlucht de traditie van zijn huis verraden. Onder die omstandigheden kan ook niemand tot het voeren van vredesonderhandelingen gemachtigd zijn. Volgens de „Giomale d'Italia" beeft de Negus bet geheele Abessimsche gebied met al zyn stammen aan de Italianen overge laten. Het moree.a gezag van den Negus is voor goed verdwenen. De bezetting van Addis Abeba door de Italianen wordt thans zelfs gewenschc door de inboorlingen, de verschillende legaties en door meer dan een minister van buitenlandsche zaken der sanctielanden. Zoo vindt de sanctiepolitiek haar definitieve weerlegging. De Ti ibunal" schrijft, dat de reorgani satie van Abessinië uitsluitend van de souvereine autoriteit van Italië afhanke lijk is. AQUAREL VAN LEO GESTEL BEKROOND. Men schryft ons, dat op de jubileum tentoonstelling van den „Genossenschaft der bildenden Künstler Wiens" geëxpo seerde aquarel van Leo Gestel „bloemen stilleven", toebehoorende aan de collectie van de stad Amsterdam (Stedelijk Mu seum), bekroond is met de „Goldene Jubi leums Plakette". DIACONIE REMONSTRANTSCHE KERK. De trekking van de verloting ten bate van de diaconi der Remonstrantsche Kerk heeft gisteren plaats gehad. De uitslag vindt men elders in dit blad vermeld. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Men schrijft ons: Het Comité van Uitvoering van den Na- tionalen Reclasseeringsdag deelt mede, dat het aantal personen, dat zich tot dusver op gaf voor de collecte van aanstaanden Zater dag, beslist onvoldoende is. Het comité doet een dringend beroep op alle stadgenooten, die de collecte willen hel pen slagen, zich alsnog op te geven bij den secretaris mr. H. Scholten, Nassaulaan 27 of den tweeden secretaris J. Stam, Korte Ly ceumstraat 10. Ter voorlichting omtrent de beteekenis van de reclasseering ia in deze gemeente een „Reclasseeringskrant" huis aan huis verspreid, bevattende bijdragen van voor aanstaande personen over dit onderwerp. Als speciale attractie is in deze krant een prijsvraag opgenomen, waarvan de baten, evenals die van de collecte, aan het werk der Reclasseeringsinstellingen ten goede komen. Niet minder dan 600 prijzen zijn voor de goede oplossers beschikbaar gesteld, waar onder een auto als hoofdprijs en verder fiet sen en fototoestellen en andere waardevolle voorwerpen. Men verzuime dus niet, van den inhoud der „Reclasseeringskrant" kennis te nemenl ZOMERPOSTZEGELS. Wij ontvingen een door den heer H. Th. Wijdeveld ontworpen reclameplaats voor de zomerpostzegels. Vanaf 1 Mei zyn de zomerpostzegels aan alle postkantoren en hulppostkantoren ver krijgbaar. AANBESTEDING. y. e heden door de Directie ven dan todbouwS,,TTa. w,15 meer, waren 17 biljetten in»»iT rmger* Hoogste inschryfster was de man te Slootdorp voo, 42250 ÏÏSto'T HUIZE WESTERLICHT, Men schryft ons: In bovengenoemd tehuis werd gister avond de laatste samenkomst in dit sei zoen gehouden. By de opening bracht ds. Bloemhoff dit naar voren, er op wijzende, dat de inwoners van Westerlicht zeggen tyd te kort te komen en de tyd dus zoo vlug gaat, en dat zien wij ook nu weer, want hoe kort schijnt het nog geleden, toen den vorigen herfst door ds. Nobel en ds. Bloemhoff gesproken werd by het in gebruik nemen van de groote zaal. Spr. hoopte, dat het afgeloopen seizoen vol daan heeft, waarna hij, der goede ge woonte getrouw, in gebed voorging. Gezamenlijk werd gezongen Gez. 198 vs. 1. Onder leiding van den heer Blaauw zong daarna het Heilooër Kerkkoor een drietal nummers, welke zeer mooi ten ge- hoore werden gebracht en luid applaus verwierven. Vervolgens hield ds. Bloemhoff een lezing over „Brand" van Ibsen. In zijn inleiding wees hij er op, dat Ibsen tegen vele verkeerdheden in de wereld gestreden heeft. In de Evangelie wordt ons de Christus op verschillende ma nieren geteekend, hetzij beminnelijk of soms hard, doch die veelheid wordt de veeleenheid! Door Thouwaldsen wordt de Christus geteekend met uitgespreide armen, „komt allen tot My, die vermoeid en belast zijn". Die beminnelijke Christus wordt gaarne door ons aangenomen, doch de Christus, die ons geheel hebben wil, die zegt, vader en moeder zult gij verlaten om mijnent wil, daar moeten wij niets van hebben. Brand is nu het voorbeeld van alles of niets ,hy gaf zich geheel en gaf het voor beeld te kunnen strijden tegen laksheid, lichtzinnigheid en dwaling. Met gloed en overtuiging werden ons verschillende tafereelen uit Brand's leven geschilderd en zijn groot plichtsgevoel en Godsvertrouwen naar voren gebracht. Ter afwisseling werden door mej. de Graaf een paar solonummers gegeven en door de dames mevr. Buiskool en mej. Stam enkele duetten, welke luid applaus verwierven. Na de pauze zong het koor buitenge woon goed Vertrouwen en Zondagmorgen. Mej. de Graaf zong 3 solonummers, zich zelf op de piano begeleidende, daarna de dames Buiskool en Stam 3 duetten, bege leid door den heer Blaauw, waarna het koor sloot met 2 nummers. Na alle nummers klonk een dankbaar applaus. Ds. Bloemhoff dankte koor en solisten voor hunne medewerking, wees op het slagen van deze laatste samenkomen, ho pende in September weder te kunnen be ginnen. Vervolgens bracht hy dank aan directie en bestuur, die ons in staat stel len deze avonden aan de inwoners te kun nen aanbieden, waarna hij allen dank terugbracht tot God, door staande geza menlijk te laten zingen den bekenden Avondzang, Gezang 180. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand April 94 patiënten en legden 1384 bezoe ken af waarvan 501 betalende bezoeken, 803 bezoeken voor 't A. Z. A. en 80 gratis bezoeken. Er werd eenmaal den dr. geassisteerd, elf maal laatste hulp verleend by het af leggen en geholpen bij een transport. De Wijkkraamverpleegster verpleegde 9 patiënten, legde 247 bezoeken af en heeft 6 maal den dr. geassisteerd. ESPERANTO. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Zondag heeft de reünie der Noordholland- sche Esperantisten wederom te Alkmaar plaats gehad. Hiertoe waren een honderdtal dames en heeren samengekomen in lunch room Valk, waar gedurende een uur ver gaderd werd en waar de lunch werd ge bruikt. Daarna wandelden de bezoekers naar Hotel de Graanhandel, waar de zaal schier te klein bleek om de gasten, inmid dels tot een 150 aangegroeid, te herbergen. De kindergroep uit West-Graftdyk opende het gezellig samenzijn met de opvoering van een tot tooneelstuk omgewerkt sprookje van Andersen, n.1. „De nieuwe kleeren van den Koning". Hierna hield de Roemeensche Esperan tist, de heer S. Pragano een lezing over zyn mooi vaderland, het land, waar het Oosten aan het Westen de hand reikt, het land, waar, naast het technisch volmaakt petro leumbedrijf (Roemenië is een belangrijke petroleum-producent) de oude schilder achtige kleederdrachten, zeden en gewoon ten zich handhaven. Roemenië is een land, dat grootendeels van den landbouw moet bestaan en ook bier ziet men, dat naast het modernst toegerust landbouwbedrijf, be zijden den weg op de verlaten bergweiden de schaapherder zyn fluit bespeelt, terwijl ook bij den zwaren landarbeid een fluit speler veelal voor verstrooiing zorgt. Nee, in Europa is de romantiek nog niet dood. Dat bewees het met keurige lichtbeelden ge ïllustreerd relaas van den heer Pragano. Het laatste lantaarnplaatje stelde voor één der langste bruggen van Europa, over de Donau. Spr. vergeleek Esperanto ook met een brug, langer dan de allerlangste ter wereld. Esperanto, de brug waarover het den Hollandschen Esperantisten mogelijk was kennis te nemen van de typische bij zonderheden van dat onbekende land, Roe menië, kennis te nemen van de literatuur en kunst van een vreemd volk. Na een korte pauze bracht het kinder koortje uit West-Graftdijk enkele liederen ten gehoore, waarna de Alkmaarders een kluchtige éénacter opvoerden. Alles met en door Esperanto. Ja, de op- marsch naar de uiteindelijke overwinning van Esperanto is in vollen gang. Niets en niemand zal dezen meer vermogen te stuiten. naar waarnemingen, verricht in den mn™ van Dinsdag 5 Mei. n Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te de BUL Hoogste barometerstand 780 9 m\t Tehaparanda. Laagste barometerstand 753 2 m w Vestmanoer. Verwachting, geldig tot den avond Woensdag 6 Mei: Zwakke tot matige oostelijke wind- k.i der tot half bewolkt; droog weer* iets'™» mer overdag. Weeroverzicht. De hooge drukking is in het noordoost.» nog toegenomen en herstelt zich bii a -j ae De depressie in het westen die zich cfe». ren vrij sterk over Frankrijk en de Brit«k eüanden uitbreidde, schijnt zich nu noord westwaarts terug te trekken, al is vormin» van nieuwe uitloopers in de Golf van Bisc™ waarschijnlijk. Tot op groote hoogte waaien in de boven lucht in Duitschland zuidoostenwinden, dia weinig vocht bevatten. Zuid-Duitschland en oost-Frankrijk hebben onbewolkte lucht ta noord-Duitschland en zuid-Zweden is de be wolking vrij zwaar onder invloed van de Oostzee, in noord-Scandinavië is de lucht ook onbewolkt en de temperatuur ver boven normaal, evenals in Polen. In west-Frankrijk en op de Britsche eilanden is de lucht zwaar bewolkt of be trokken en valt hier en daar een weinig regen. Hier te lande kan voorlooplg nog zonnig weer met iets hoogere temperatuur overdag verwacht worden. VERGADERING AFD. ALKMAAR WERKLIEDENBOND. In café De Groot werd gister door de afd. Alkmaar van den werkloozen bond een ver gadering gehouden waarin de volgende mo ties werden aangenomen: Aan de arbeiders vakcentrales; De Alkmaarsche werkloozen op heden in vergadering bijeen en gehoord hebbende de actie van werkloozen in de Wieringermeer, dringen er met klem op aan dat de vakorga nisaties zich volkomen achter deze actie plaatsen. Gezien de vele georganiseerden die zich sollidair verklaren, meenen wij dat het nood zakelijk is dat dit door de vakcentrales wordt gedaan om verdere afbraak der orga nisaties te voorkomen en dit laatste niet in het belang der arbeiders is. Besluiten deze motie op te zenden aan de vakcentrales en aan de pers en gaan over tot de orde van den dag. Aan den minister van sociale zaken te s-Gravenhage: Excellentie! De Alkmaarsche werkloozen op heden in vergadering bijeen verklaren zich sollidair met de protest-actie van de werkverschaf fingsarbeiders in de Wieringermeer en om streken en eischen van de regeering het rou leersysteem af te schaffen, besluiten deze protestmotie op te zenden aan de regeering en aan de pers en gaan over tot de orde van den dag. z Het bestuur. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 28 APRIL—5 MEI 1936. Nieuwe zaken: Alkmaar: Schildersbedrijf „Modern", Ged. Nieuwesloot 11, schildersbedrijf en handel in verfwaren, glas en behangselpapieren. Castricum: Chemisch en Cosmetisch La boratorium „Chemo", Beverwijkerstr.weg 188, fabriceeren en verkoopen van chemi sche en cosmetische producten. Den Helder: „Verstegen's Radiopaleis", Spoorstraat 94, radiohandel. Drogistery KwastBuise v.h. ten Klooster, Keizerst 65. Schoorl: Schoorlsche ijzerhandel, Heeren- 38, winkel en kleinhandel in ijzerwa- verfwaren, enz. Wijzigingen: Alkmaar: Nederlandsche Landbouwbank N.V., benoeming directeuren. Wed. P. Kuys, Baanpad 36, kruideniers waren; overgegaan aan P. Zijp. Anna Paulowna: Breezand: J. B. v. Burg, Balgweg 53, handel in aardappelen en groenten, enz.; bedrijf omgezet in ee vennootschap onder firma. Egmondbinnen: Coöperatieve Zuivelfa- :iek „Brederode"; bestuurswijziging. Heerhugowaard: Protestentsche Begrafe- nisvereeniging „De Laatste Eer"; bestuurs wijziging. Den Helder: N.V. Zeebad Huisduinen, be stuurswijziging. Schermerhorn: Wed. C. Natzijl van „en, A 25, smederij, enz.; bedrijf omge in een vennootschap onder firma. Opheffingen: Alkmaar: C. J. Sijpheer, Bisschop Botte- mannestraat 2, brood- en koekbakkeri). Heiloo: J. Potgieser, Rijksstraatweg >9, agentuur- en commissiehandel. Oude Niedorp: Mij. van Onderlinge ver- waarborging van Vee, Zijdewind 339, ve verzekering. weg ren, briek 299,

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2