Pluimveeteelt. £aatste AecUhtm Minister de Graeff naar Genève. Kabinets-wijziging. Glimlachje [Pxomvtciaal 'ïlieuws Jjigeaonde*t Stukken Jiidschtiftm 'f Hhicgedijke Stand OPiiBticaties jfcheepstiidinQen VRIJZINNIG EN ORTHODOX TE ALKMAAR. Krachtens overeenstemming tusschen <ie vrijzinnigen en de orhtodoxen in de Evangelisch-Luthersche kerk te Alkmaar, die in meerderheid vrijzinnig is, zal voortaan één Zondag in de maand het kerkgebouw ter beschikking van de or thodoxen zyn en zal mej. dr. M. P. Stol, proponente te Haarlem, voortaan aan de kinderen der orthodoxe leden het door hen verlangde catechetisch onderwijs geven. Ongecorrigeerd.) Belangrijke zitting van den Volken bond. De vertegenwoordigers van Neder land, de Skandinaafsche staten en Fin land, zijnde de vijf staten, die tot dus ver den zetel in den Raad van den Volkenbond hebben bezet, welke thans door Denemarken wordt ingenomen, zullen Zaterdag 9 dezer te Genève bij eenkomen ter bespreking van verschil lende aangelegenheden, verband hou dende met den Volkenbond, welke voor hun respectievelijke landen van bijzon dere beteekenis zijn. Tegen dienzelfden dag is een bijeenkomst belegd, waarop de vertegenwoordigers van Spanje en Zwitserland aanwezig zullen zijn. In verband met het bovenstaande zal minister de Graeff zich in de tweede helft van deze weck naar Genève be geven. Gaat minister de Graeff heen? Het „Utrechtsch Dagblad" schrijft: Naar men ons van doorgaans zeer goed ingelichte zijde in den Haag -mededeelt, is eerlang een wijziging in het thans zittende Kabinet geenszins uitgesloten te achten. Vermoedelijk zal binnen enkele weken de Minister van Buitenland- sche Zaken, de heer De Graeff, zijn ontslag aanbieden en zich metterwoon in het buitenland gaan vestigen. In verband hiermede meenen wij het hardnekkige gerucht te mogen zien, volgens hetwelk de Nederland- sche gezant te Brussel spoedig geroe pen zou worden om een hooge func tie in Den Haag te bekleeden. DE INSTORTING IN DE CUNERA-KERK. De werkzaamheden tot behoud. Hedenmorgen vertoonde de hoofdpilaar in de Cunerakerk te Rhenen teekenen van werking. Op het pleister kwamen bulten te zien, terwijl de kalk steeds meer ging af schilferen. In verband hiermede hielden zich ook heden geen werklieden in de kerk op. Werklieden zijn thans bezig met het in de nabijheid van de kerk brengen van het 2100 K.G. wegende ijzeren geraamte, dat, volgegoten met beton, bestemd is als nieuwe pilaar zoo spoedig mogelijk te worden op gesteld op de plaats waar in de vorige week een pilaar is bezweken. Men hoopt met de werkzaamheden zoodanig te vorderen, dat de pilaar reeds hedennacht op de in de kerk vastgestelde plaats kan worden geplaatst. In verband met het feit, dat ook de hoofd pilaar in de Cunera-kerk te Rhenen heden morgen teekenen van werking vertoonde, vernemen wij nader, dat het gevaar voor de arbeiders hierdoor zeer is vergroot. Men heeft thans vrijwilligers opgedragen om deze pilaar ijzeren banden te slaan, terwijl - zooals reeds in het eerste bericht mede gedeeld de pilaar die de vorige week is ingestort, door een ijzerconstructie zal wor den vervangen. In de pilaar welke werking vertoont, is een microfoon opgehangen, waardoor het mogelijk is het ontstaan van scheuren dadelijk te signaleeren. De arbei ders worden hierdoor gewaarschuwd, zoodra ^en nieuw^nstorting^opJianderMs ik eigenlijk bakker! »-»' .au.. m ar.vmïR DIEFACHTIGE DUITSCHE DIENSTBODE. Met medeneming van sieraden en geld verdwenen. Sinds Zondagmiddag is uit Maaj'.richt verdwenen de Duitsche dienstbode F. G. met medeneming van sieraden ter waarde van ruim 1000, welke het eigendom waren van de familie M., te Maastricht bij wie zy in betrekking was. Ook een bedrag aan geld heeft het meisje meegenomen. Het onderzoek der politie heeft nog geen resultaat gehad. JONGENS STELEN AUTO. Vier arrestaties in de hoofdstad. Drie Amsterdamsche jongens, allen onge veer 16 jaar oud, hebben op de Vijzelgracht een auto gestolen. Na een ritje gemaakt te hebben, parkeerden zij den wagen in de Hertzogstraat in de voormalige Watergraafs meer. Gistermiddag ontdekte een agent, dat een jongen met den wagen wilde wegrij den en aangezien deze inmiddels als gesto len was aangegeven, herkende hij de auto aan het nummer. Hy hield het jongmensch aan, waarna spoedig bleek, dat deze vierde knaap in het complot was. De namen der drie anderen waren toen spoedig bekend, met het gevolg, dat ook de zen werden aangehouden. Het viertal zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. PLECHTIGE MIS VAN REQUIEM VOOR WIJLEN JHR. MR. CH. J. M. RUIJS DE BEERENBROUCK. In de St. Jacobuskerk aan de Parkstraat te Den Haag is hedenochtend vanwege de besturen van de fractie der R.K. Staatspar ty in de Tweede Kamer en van de R.K. Staatspartij een plechtige Mis van requiem opgedragen voor de zielerust van wijlen jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, oud-voorzitter van het bestuur der R.K. Staatspartij. Op het presbyterium, dat gedeeltelijk met rouw bedekt en met palmen versierd was, stond een katafalk opgesteld, terzijde waar van plaats namen de pauselijke internuntius mgr. Paolo Giobbe, met den secretaris der internuntiatuur mgr. L. Punzolo en mgr. Todini uit Rome, alsmede de familie Ruijs de Beerenbrouck. In de kerk werden opgemerkt de minis ters de Graeff, van Schaik, Deckers, Gelis- sen, de oud-ministers Aalberse, Alting von Geusau, Westerveld, König, van IJsselsteyn, Verschuur en de Graaff, staatsraad Kooien,- het bestuur der R.K. Tweede Kamerfractie, tal van leden der Staten-Generaal, de grif fier der Eerste Kamer, mr. de Block en die der Tweede Kamer, mr. Kesper, vele voor aanstaande personen uit katholieke kringen en vertegenwoordigers van verschillende organisaties. Officiant was pastoor W. L. van Adrichem met assistentie van de parochie-kapelaans. Het zangkoor onder leiding van-den heer P. van den Oever zong de Mis van Perosi. Na de Mis verrichtte pastoor van Adri chem de plechtige -absoute. EEN KAPITEIN OP DE QUEEN MARY. De Daily Telegraph verneemt, dat ka pitein George Gibbons, die zooals in Fe bruari j.1. officieel werd medegedeeld, mede-kapitein van de Queen Mary zou worden, is benoemd tot gezagvoerder van de Britannic, welk schip eveneens van de Cunard White Starlijn is. Te Liverpool verklaart men, dat de proeftochten het bewijs hebben geleverd, dat voor de Queen Mary, ondanks haar omvang, slechts één gezagvoerder noodig is. Sir Edgar Britten zal het bevel voeren over de Queen Mary en daarbij worden bijgestaan door een staf-kapitein, waar voor de keuze is gevallen op kapitein B. H. Davies, den tegenwoordigen staf kapitein van de Asquitania. GROOT AANTAL VROEGERE SOCIAAL-DEMOCRATEN VEROORDEELD. De Daily Herald meldt uit Berlijn, dat te Hamm (Westphalen) eenige socialis ten zijn veroordeeld tot dwangarbeid ge durende anderhalf tot vijf jaren en eenige anderen tot tuchthuisstraffen van acht maanden tot een jaar en negen maanden wegens het verspreiden van socialistische pamfletten. Het aantal veroordeelden is niet bekend geworden. De behandeling voor de rechtbank heeft negen dagen geduurd. De rechtbank was het erover eens, dat iedere steun aan de vroegere Duitsche Socialistische Partij of haar doelstelling als hoogverraad moet worden beschouwd. Het overbrengen van berichten van mond tot mond welke dezelfde strekking hebben, moet eveneens als hoogverraad worden beschouwd. Het blad meldt voorts, dat voortaan een gewapende Rijksweerafdeeling aan den kop van Nationaal-Socialistische optoch ten of demonstraties zal marcheeren in plaats van de gebruikelijke eerewacht van S.S. of S.A. ZITTING TWEEDE KAMER. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Ka mer onder voorzitterschap van den heer J. J. C. van Dijk. De Kamer ging over tot het trekken der afdeelingen en daarna in afdeelingsvergade- ringen voor het kiazen van voorzitters en onder-voorzitters der afdeelingen. De open bare vergadering werd daartoe geschorst. Na heropening der vergadering werden de wetsontwerpen: 1. Wijziging en aanvulling van de nijver heids-onderwijswet; 2. Wijziging van de wet openbare ver voermiddelen, 3. Herziening der voor schriften nopens de toelating om kosteloos te procedeeren, zonder debat en z.h.st. aange nomen. In diens plaats heeft de voorzitter be noemd tot "lid van de vaste commisie voor Indische zaken en van de commissie voor de begrootingen van Ned.-Indië, Suriname en Curafao en hoofdstuk 13 der ryksbe- grooting voor 1936: den heer Van Poll; van de vaste commissie voor openbare werken, verkeers- en waterstaats-aangelegenheden den heer Van Koeverden; van de commissie voor' de rijksuitgaven den heer Droesen. De heer H. J. Lovink (c. h.) woonde he den na een vrij langdurige ziekte de ver gadering van de Tweede Kamer der Staten Generaal weder bij. WERKLOOZEN-ONLUSTEN IN POLEN. Gisteren hebben te Hoten Salza werk- loozen-onlusten plaats gehad. 2000 werk- loozen verzamelden zich voor het raad huis en eischten werk en brood. De burge meester verzekerde een delegatie, dat hij alle werkloozen werk zal verschaffen. De werkloozen trokken vervolgens door de stad en vernielden een aantal vensters. Om verdere ongeregeldheden te voorkomen, dreef de politie de demon stranten met traangasbommen uiteen, waarbij verscheidene personen werden gewond. In den middag werd de orde hersteld. POGING DUITSCH VLUCHTELING OVER DE GRENS TE BRENGEN. De Times meldt uit Praag, dat Woens dag j.1. een poging is gedaan een in Tsjecho Slowakije wonenden Duitschen vluchteling bij het station Eisenstein over de Beiersche grens te ontvoeren. De naam van den vluchteling luidt Hugo Leupolz. Deze man wilde bij de Tsjechische douane 200 mark innen, wel ke voor hem op het op Beiersch gebied op 100 meter afstand gelegen postkantoor waren aangekomen. Hij liet den Beier- schen douanebeambte zijn paspoort zien. Deze bood hem aan hem naar het post kantoor te brengen. Nauwelijks waren zij daar of een gendarme arresteerde Leu polz. Leupolz rukte zich los en slaagde erin weer aan de andere zijde van de grens te komen. Drie Duitsche beambten haalden hem pas weer op Tsjechisch grondgebied in, waar een vechtpartij ont stond, waarbij Leupolz de kleeren van het lijf werden gerukt. Tsjecho-Slowaaksche gendarmen ont zetten den man. ONZE POSTVLUCHTEN. De Sperwer op de uitreis en de Perkoe- toet op de thuisreis zijn gisteren te Jodphur aangekomen. De Lijster is gistermiddag van de Indië- reis om 16.34 op Schiphol geland. De Oeverzwaluw is op de uitreis te Ban- doeng aangekomen. AFSCHEID GEMEENTE-SECRETARIS VAN KOEDIJK. Onder groote belangstelling hield de raad der gemeente Beverwijk een buiten gewone zitting om afscheid te nemen van den gemeentesecretaris. De voorzitter, burgemeester Scholtens, wees er in zyn openingswoord op, dat, nu Groot-Beverwyk tot stand is gekomen, dit afscheid een bijzonder karakter draagt. Spr. schetste den heer v. Loenen als een nauwgezet ambtenaar en een wetenschap pelijk mensch. De Koningin heeft den heer v. Loenen benoemd tot Ridder in de orde van Oran- je-Nassau. De heer K. Steijn sprak als oudste raads lid woorden van waardeering; wethouder van Groningen bood namens de S. D. A. P.- fractie een fraaie bloemenmand aan. De gemeente-architect De Bie bood na mens het gemeentepersoneel een fraai herdenkingsalbum aan, bewerkt door de firma Samson. Ook de heer Kooyman, lid van Ged. Staten, voerde' het woord. Ontroerd dankte de heer v. Loenen voor de hem gebrachte hulde. Velen maakten gebruik van de gelegen heid, den scheidenden functionaris te com plimenteeren. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsiqgel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. Sterfte onder aankomende kuikens. Beengebreken door slecht voer. Deze week ontving ik een massa levende kuikens van een paar pluimveehouders die met bezwaren te kampen hebben welke onze aandacht ten volle waard zijn, daar het hier een voederkwestie betreft welke vaak voorkomt. De brieven luiden als volgt: „Ik zend naar de Rijksseruminriehting een vijftal kuikens die aan verlamming lijden. De leeftijd der diertjes is vier weken. Ik heb 1000 kuikens betrokken van Hoender park De kuikens waren bij aankomst goed gezond. Ik heb ze van het hierbij- gaande opfokvoer gevoerd en tevens een beetje gebroken mais gegeven, omreden ze met een paar dagen een dunne ontlas ting vertoonden. Toen kwamen er succes sievelijk iederen dag sterfgevallen, onge veer 70 stuks in 10 dagen. Met den 18 of 19den dag vertoonden enkele kuikens ver lamming en toen heb ik, voordat ik de beestjes gebroken tarwe gaf, er een wei nig van bijgaande traan doorgeroerd. Ech ter niet meer dan dat men het net aan de tarwe kan zien en dat ze niet kleverig werd. Deze tarwe strooide ik dan uit op schoone zakken. Doch de verlamming werd steeds erger en ik raapte er op den 20sten, 21sten en volgende dagen 20 tot 25 dooden per dag uit. Verschijnselen waren: dat ze eerst een béetje begonnen te wag gelen en dan op zij lagen en steedsmaar slaan en trillen met de pootjes. Ik zonderde ze af en legde ze warm bij de kachel. Ze bleven dan liggen, aten als zy,hiertoe in staat waren nog en ik liet ze gedurig drin ken, doch sommige stierven gauw, by an dere duurde het een of lYi dag. Eerst wa ren het bijna" evenveel haantjes als hen netjes, doch een paar dagen later bijna uitsluitend hennen. Ik heb toen inplaats van gebroken tarwe gepelde haver gege ven en toen waren 2 dagen later de geval len al veel minder en met 4 dagen waren het er maar enkele meer. Hiervan zend ik U er nu eenige. Er is echter nog wat vreemds aan de hand met de kuikens. Een ander hoender park kreeg van dezelfde kuikens een party en deze bericht my dat het eerst goed ging doch thans, nu hy ook van het voer gaf van myn leverancier en ook levertraan toediende, sterven de kuikens bij hem als ratten. Hij vermoedde dat de levertraan niet goed was en zond naar de Ryksserum- inrichting 25 levende kuikens met een monster van de levertraan. De levertraan hebben wij drie maanden geleden gekocht vanIn mijn hokken zijn in geen twee jaren kuikens geweest, ze zijn bovendien extra goed gereinigd en hebben veel licht en ventilatie. De rennen zijn dezen winter nog omgeploegd en hierop was rogge ge zaaid. Dat is de eene brief. Inmiddels werd van den collega pluimveehouder een zending van 25 kuikens ontvangen, waarvan er 15 onderweg gestorven waren, benevens een flesch levertraan. Deze schrijft: „Er sneuvelden honderden kuikens on der de verschijnselen van dichte oogen, verlamming, korsten in de mondhoeken, enz. Ik vermoed dat de levertraan rom mel is." Als we dus de zaak nu even overzien hebben we hier te maken met verlamming der kuikens, gepaard gaande met dichte oogen en groote sterfte. Beide eigenaars denken aan de levertraan, die er dan ook erg vies uitzag. Beide monsters zijn echter onderzocht en bleken geen schadelijke be- standdeelen te bevatten. Alle reacties die goede levertraan moet opleveren waren normaal en het gehalte aan vrije vetzuren en eiwitachtige stoffen was zeer laag. Aan de traan lag het dus niet, wat bovendien bleek toen van de monsters traan een aantal proefkuikens gevoerd werden met groote hoeveelheden. Bij de doode kuikens werden geen ver schijnselen van Engelsche ziekte gevonden en geen andere abnormale verschijnselen behalve een licht darmcatarrh. Dit alles wyst er op dat niet de oorzaak in de le vertraan gezocht moest worden, doch in het kuikenvoer zelf. Daarop wijst ook het feit dat bij verandering van tarwevoeding tot havervoedering de verschijnselen min der werden. Haver bevat inderdaad stoffen die bepaalde tekorten in het voer vermo gen op te heffen. Ook rijstebasten bevatten deze stoffen. Tenslotte zijn de levend aan de Rijksse ruminriehting ontvangen kuikens direct opgeknapt en vertoonden na een paar dagen geen abnormale verschijnselen meer, behoudens dan erg groezelig in de veeren. Een gezond, Link kuiken (Witte 'Leghorn) is glanzend wit van veeren en dé veerén 'liggen glad op het lichaam. By deze kuikens zijn de -veeren dof, grauw achtig en ruw. Toch wordt dit ook al veel beter. Blijkbaar zijn beide eigenaars de dupe geworden van voor dat om de een of ar.ctie reden niet in orde was. Zonder nauwkeurige kennis van de procentische samenstelling van het voer en van de kwaliteit der grondstoffen laat zich daar van niets zeggen. Het is bijv. bekend dat bij voedering van bepaalde soorten diermeel of kadavermeel grooté sterfte bij kuikens optreedt, -doch om de schadelijkheid te kunnen constateeren moet men natuurlijk het diermeel zelf kunnen onderzoeken. In elk geval blijkt uit deze gevallen dat z.g. verlamming bij kuikens lang niet altijd op Engelsche ziekte berust. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden ALKMAAR IN BRAND? Mijnheer de Redacteur! Zoudt U zoo goed willen zijn, onder staand stukje nog in Uw veelgelezen blad te willen opnemen? De heer Boomgaard zegt nu, dat wij, in zake het punt luchtmacht-luchtbescher ming, op zijn opmerking, dat wij dit door elkaar zouden halen, alleen maar ant woorden, dat dit niet waar is. Aangezien wij daarachter echter duidelijk, zonder zelfs een nieuwe alinea te beginnen, in nota bene 18 regels de verdediging van deze stelling geven, gevolgd nog wel door de woorden: „Ziet de heer B. nu 't verband tusschen luchtmacht en luchtbescherming" en de heer B. toch maar beweert, dat wij géén verklaring geven, constateeren wij, dat hij: Ons stuk niet behoorlijk gelezen heeft, of tracht „de goe-gemeente een rad voor de oogen te draaien, zoo niet erger". Waar de heer B. ons bovendien het ant woord schuldig blijft op onze uitdrükkelijke vraag, waaruit en wanneer geblèken is, dat luchtbescherming het aantal slachtoffers vermindert, zoodat wij moeten aannemen, dat hij hierop geen antwoord heeft en 'die zin dus maar weer geponeerd heeft om „de goed-gemeenteenz.", waar de heer B. bovendien niet kan nalaten voortdurend hatelijkheden te lanceeren, willen wij niet verder op zijn schrijven ingaan en de dis cussie staken. Wij hebben ons standpunt voor de andere lezers uiteengezet en dat was de hoofdzaak. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankzeggend voor de verleende plaats ruimte, Afd. Alkmaar der Jongeren Vredes Actie. (Wij gelooven, dat het ieder wel duidelijk zal zyn, dat na het bovenstaande elk debat vruchteloos kan geacht worden en sluiten daarom de discussie. Red. Alkm. Crt.) In het Mei-nummer van De Nieuwe Gids schrijft Khouw Bian Tie over de „Prefaces" van Wordsworth. Jacob Hiegentlich behan deld het afscheid van „Forum" en Hen- riëtte Mooy geeft een herinnering aan Mar tin Heuckeroth (18531936). H. H. J. Maas beëindigt zijn overzioht over de psyche van de vrouw in litteratuur van alle tijden. Tjeerd Adema geeft een schets: „de begrafenis van Jeantje". Er xijn verzen van Hélène Swarth, Joa&nes Red- dingius en Steven de Jonge en „Binnen gedachten' van dr. Willem Kloos, die ook over den dichter Max Keijzer schrijft Er is, als gewoonlijk een maandelijksch over zicht Maurits Wagenvoort behandeld hat buitenlandsche overzicht, Jeanne Klooa Reyneke van Stuwe de damesrubriek ven Max Keijzer de bibliographie. ALKMAAR. GEBOREN: Geertruida Margaretha, d. van T&l Louwrens Engel en Anna Lakeman. OVERLEDEN: Willem, z. van Petrus Gerardus Wortel en Agnes Maria Klaver, 11 maanden. Jacob Groot, wed. van Ieke Kat, 73 jaar. Antje van Petten, wed. van Pieter Willem Blom, 79 jaar. OUDKARSFEL (April). Geboren: Pieter, zoon van Johannes Dekker en Jannetje Kroon. Jan, zoon v. Jan Wormbecher en Hendrikje Burgert. Cornelis, zoon van Cornelis Vlug en Vrouwtje van Hout. Gerardus Adrianus, zoon van Cornelis Adrianus Dudok en Cornelia Smit. Ondertrouwd: Louwrens Johannes Koomen en Hillegonda Jonker. Cornelis Kos en Petronella Maria Spanjaart. Overleden: Albert Barten, oud 78 jaar, echtgenoot van Trijntje Mosk (overle den te Alkmaar). Hendrik Dekker, oud 65 jaar echtgenoot van Jansje Smit. KOEDIJK (April). Geboren: Cornelia Geeske, dochter v. Johannes Hofma en Cornelia Kossen. Overleden: Pieter Joannes Nagel' hout, 2 maanden. SINT-PANCRAS (April). Geboren: Jan, zoon van Klaas Pieter Bus en Cornelia van Twuyver. Greta, dochter van Geert de Jong en Lena Ca- tarina Kouwen. Willem, zoon van Willem Haveman en Aafje Femmigje Roelofje Beens. Trijntje, dochter van Evert Ket en Magdalene Doorn. Overle den: Jacob Hoogland, 72 ja ren, echtgen. van Trijntje Yfs. Vrouwtje Heins, 80 jaren, wed. van Cornelis Koedijk. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de fa. H. van de Kamer, alhier, om vergun ning tot het oprichten van een slagerswerk plaats, met plaatsing daarin van een rook- kast en 3 electro-motoren, resp. van 14 P-K., 2/3 P.K. en 1 P.K., voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Huigbrou- werstraat nr. 12. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 19 MEI a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwa ren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. Alkmaar, 5 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gem. Bureau v. Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woens dag 6 Mei tot en met Dinsdag 12 Mei 1936 de volgende kleuren bons geldig zijn: Gehaktbonnen: paars met roode streep. Boterbonnen: oranje kleur. Alkmaar, 5 Mei 1936. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Poelau Tello thuisr. v. IJmuiden 5 Mei n. Hamburg. Johan van Oldenbarnevelt thuisr. te Genua 5 Mei. Salabarigka uitr. v. Havre 4 Mei. Kon. Nederl. Stoomb. Mij. Agamemnon 4 Mei 18.20 Lydd gepasseerd. .Alkmaar 2 Mei te Valparaiso. Amsterdam 4 Mei te Rotterdam. Ariadne 2 Mei v. Eto. Barrios n. A'dam. Aurora 4 Mei v. Catania n. Messina. Berenice 4 Mei 23.00 v. Danzig n. Kopenh. Ceres 3 Mei te Yerekini. Deucalion 4 Mei v. Gibraltar n. Amsterdam Ganymedes 4 Mei v. Algiers n. Lissabon. Irene 4 Mei 05.00 240 mijl Kn. Terceira. Merope 4 Mei te en v. Kopenh. n. Gdynia. Nereus 4 Mei te Amsterdam. Stuyvesant 4 4Mei 13.00 v. Paramaribo n. Madeira. Theseus 4 Mei 10.00 van Odense n. Stettin. Tiberius 4 Mei v. Tarragona n. Barcelona. Venus 4 Mei te en v. Napels n. Palermo. Vesta 3 Mei te Setubal.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3