3timenland Jtraiiinaaal 7Ueims Sport De eieren-misère. EGMOND AAN ZEE OUDE NIEDORP HOORN KOREAANSCH BURGEMEESTER DOOR OFFICIEREN MISHANDELD. Volgens een bericht van het agentschap Domei hebben drie actief dienende Japan- sche officieren van het 77ste regiment infanterie den eersten burgemeester van de stad Heyo (Korea) mishandeld, omdat hij tegen hun zin een kerkelijk feest wilde organiseeren. Toen politiebeambten den burgemeester te hulp wilden komen, wer den zij eveneens door de officieren be dreigd. ONGEVAL OP DE KERMIS. Te Kerkrade. De tienjarige R., die op de kermis te Kerkrade aan de Nieuwstraat in een stil staand schuitje van de luchtschommel wilde stappen, kreeg van een reeds in be weging zijnde schommel zoo'n hevigen slag tegen het hoofd, dat hij in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Kerkrade moest worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. GEEN HONDENRENNEN IN ZANDVOORT. „Casino" blijft dezen zomer gesloten. Wij deelden reeds mede, dat een im- pressario te Amsterdam plannen had om in het Casino te Zandvoort verschillende attracties te organiseeren, w.o. windhon- denrennen. Dit plan is op het laatste oogenblik afgesprongen. Het Casino, dat eenige jaren geleden een welvaartsbron voor Zandvoort is geweest, zal dus ook dezen zomer zonder bestemming zijn. De badgasten zullen de blinden nog voor de ramen vinden. DE „ERINNA" TE WATER GELATEN. Het tankschip ..Erinna", gebouwd op de werf „de Schelde" te Vlissingen en be stemd voor de Bataafsche Petroleum- maatschappij is gistermiddag met goed gevolg te water gelaten. HET VANGEN VAN NACHTEGALEN. De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels kreeg bericht, dat in sommige deelen van Nederland de vo gelvangers er op uit zijn Nachtegalen te bemachtigen. Het kan niet anders, of in streken, waar die vangstbuit geoefend wordt tegen en in den broeitijd, moet het aantal dier vogels sterk achteruit gaan. Teneinde deze ongeoorloofde vangst te kunnen bestrijden zal de vereeniging, welke gevestigd is Reguliersgracht 9, Am sterdam, het op prijs stellen berichten over deze vogelvangst te mogen ontvangen. CHRISTELIJK NATIONAAL VAKVERBOND. Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst gedurende de laatste twee jaar weer een vooruitgang in het ledental geconstateerd. Hoewel de winst niet bij zonder groot is, en het aantal bonden dat met enkele tientallen achteruit ging, nog een vierde bedraagt, toont deze vooruit gang een kentering aan. Een zestal organisaties gingen vooruit, waaronder de christelijke landarbeiders- bond met 93 leden. De totale winst bedroeg 893, het verlies 287, zoodat de vooruit gang 606 bedroeg, waardoor het ledental van het C. N. V. op 1 April gestegen is tot 109.948. WEDEROM VLEESCH IN BLIK. Voor de werkloozen. Het ligt in de bedoeling van den minister van sociale zaken om zoo mogelijk reeds per 1 Juni a.s. zooge naamd gehakt in blik tegen lagen prijs voor werkloozen verkrijgbaar te stel len. Reeds gedurende eenigen tijd zijn omtrent den aanmaak van dit product besprekingen gevoerd tusschen de departementen van sociale zaken en van landbouw. De voorbereidingen, welke voor deze distributie moesten worden getroffen, zijn thans zoover gevorderd, dat met de productie bin nen enkele weken een aanvang zal kunnen worden gemaakt, nu daarom trent tusschen het departement van sociale zaken en den betrokken leve rancier overeenstemming is bereikt. Ministerieele beslissing spoedig te wachten. De heer Hermans stelt vragen, da^hlt w,ellng®llchte zijde vernemen wij, ktn de kUoM ement Van Ec°n°mische Za- handelaren over het eieren door de ingeschreven exporteuw zooals de minister heeft gelast, onderzoek en met dit onderzoek practisch gereed ,s zoodat men spoedig een ministerieele be slissing daaromtrent verwachten kan. Het Tweede-Kamerlid de heer Heimans heeft den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart de volgende schriftelijke vragen gesteld: Kan de minister mededeelen, waarom nog geen uitvoering is gegeven aan zijn aanvankelijk voornemen om den ingeschre ven exporteurs van eieren uit de hun toe te wijzen exportquoten een hoeveelheid eieren aan de Zuid-Limburgsche eierhan- delaren te doen leveren, evenredig aan de hoeveelheden, welke die handelaren in het jaar 1932 hebben afgenomen en in Duitsch- land verkocht? Wil de minister nader overwegen of op die wijze wel voldoende tegemoet wordt gekomen aan de moeilijkheden, waarin de betrokken handelaren, die van ouds eieren naar Duitschland exporteerden, zich bevin den, omdat: deze handelaren hierdoor niet meer kun nen koopen op de vrije markt en zijn aan gewezen op hetgeen de exporteurs hun wil len leveren, zij niet meer kunnen profiteeren van het prijsverschil tusschen de binnenlandsche markt en de wekelijks vastgestelde fran- co-grensprijzen. verrekening van eventueel door hen in Duitschland gemaakte winsten niet kan ge schieden door middel van de clearingrege- ling? Is de minister bereid, aan de betrokke nen mededeeling te doen van de cijfers, waarop de hun toekomende quoten zijn of worden berekend? Indien mocht blijken, dat, ook na door voering van het in de eerste vraag bedoel de voornemen, niet voldoende is tegemoet gekomen aan de moeilijkheden, die de Zuid-Limburgsche eierhandelaren onder vinden, is de minister dan bereid hun recht- streeksche uitvoerconsenten toe te wijzen en zoo neen, is de minister dan bereid de reden daarvan mede Je deelen? MAGAZIJN EN WOONHUIS AFGEBRAND. Te Eindhoven. Gisteravond is brand uitgebroken op de bovenverdieping van den winkel in amu sementsartikelen en boekhandel van den heer G. van Gorp, Fellenoord 44 te Eind hoven. De bovenverdieping, welke als magazijn diende, is totaal uitgebrand. Ook het dak werd een prooi der vlammen, ter wijl de beneden gelegen winkel groote waterschade kreeg. Het vuur sloeg over naar de bovenver dieping van het aangrenzende, door den heer Turken bewoonde perceel, welke ge heel uitbrandde. Het benedenhuis liep ook h'er veel waterschade op. De brandweer, die het vuur met drie slialen op de water'eiding aantastte, wist de brand tot de beide bo\ enverdiepingen te beperken. De oorzaak van den brand is onbekend, verzekering dekt de schade. Mr. C. FAKE t Oud-secrtaris Raad van State. Te Den Haag is op ruim 80-jarigen leef tijd overleden mr. C. Bake, oud-secretaris van den Raad van State. Te Amsterdam geboren heeft de thans ontslapene gestudeerd aan de gemeente lijke universiteit aldaar, waar hij promo veerde tot doctor in de staatswetenschap pen op proefschrift: beschouwingen over den statenbond en den bondstaat. Daarna promoveerde hij tot meester in de richter op stellingen. De heer Bake was eenige jaren te Amsterdam als advocaat werk zaam, toen hij in 1884 benoemd werd tot commies bij den raad van state. Na bij dit hooge staatscollege verschillende ran gen te hebben doorloopen, werd hij in 1912 secretaris van dien raad. In 1921 werd hij gepensionneerd. Mr. dr. Bake was iemand van buiten gewoon veelzijdige ontwikkeling. Behalve op juridisch, bewoog hij zich veel op let terkundig en historisch gebied. Aan tal van tijdschriften verleende hij dan ook medewerking. Door zijn grooten eenvoud, zijn bemin nelijkheid in den omgang en zijn groote gaven van geest en hart, was mr. Bake een beminde figuur, die ook een groote wel dadigheid ten opzichte van minderbedeel den betrachtte. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal te Amsterdam plaats hebben op „Zorgvliet", Maandag a.s. te 12 uur. MOTOR IN SLOOT GEREDEN. Bestuurder gedood, zijn medepas sagiers ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks half zes is nabij de „Vink" op de grens van Voorschoten en Leiden een motorrijwiel met zpspan. waar schijn .ijk doordat de bestuurder, die met zeer groote snelheid reed, de macht over het stuur verloor, in een sloot gereden. De bestuurder, de heer A. R. W. uit den Haag, directeur van een verzekerings maatschappij, was vrijwel op slag dood. Zijn medepassagiers, die beiden in de zij span zaten, de heeren P. C. H. en H. J. K. uit den Haag liepen zeer ernstige verwon dingen op. Beiden zijn naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het lijk van den heer W. is voorloopig naar Voorschoten vervoerd. GEVAARLIJKE UITLEVERING. De Internationale Roode Hulp te Am sterdam verzoekt ons opname van het vol gende: Hierdoor deelen wij mede ,dat de anti fascistische vluchteling Johann Schwittay, wiens uitlevering naar Duitschland ver zocht was, op Dinsdag 5 Mei, op last van den minister van justitie, Excellentie van Schaik, naar de Duitsche grens is gebracht, waar hij aan ambtenaren van de Duitsche Justitie zal worden overgegeven. Wij hebben reeds in een vroeger schrij ven ingelicht over de détails van deze zaak. Nu zouden wij de aandacht willen vestigen op het feit, dat thans nog dertien andere politieke vluchtelingen uit Duitsch land opgesloten zijn in verschilende Huizen van Bewaring in ons land. Onder hen bevindt zich ook Franz fs g^vraTgd C N, T™ ,uitleveri"g eveneens s gevraagd. Nu de uitlevering van den do- litieken emigrant Schwittay is voltrokken wat zal metgd i™' mCt Sch™lenbeck; granten gebeu'renT"86 ^de Franz Schmalenbeck zit reeds sinds No vember in het Huis van Bewaring te Am sterdam. Maar nog steeds is geen beslis sing genomen in deze zaak, die een zuiver politiek karakter draagt. (Zijn uitlevering werd verzocht wegens mishandeling van een S. A. -leider). Zijn leven is in gevaar en met hem het leven van de dertien an dere vluchtelingen! Wij verzoeken ieder dringend zijn positie en invloed te gebruiken, om een herhaling van het geval Schwittay te voorkomen. NA TWEE JAAR GEVONDEN. Door de recherche van het bureau P. Aertszstraat te Amsterdam is een man in hechtenis genomen, die er van verdacht wordt in Februari 1934 een auto te hebben gestolen. Aan de nasporingen van de poli tie heeft hij zich steeds weten te onttrek ken tot de vorige week in de Marnixstraat een aanrijding plaats had. Hierdoor kwam aan het licht, dat de auto die het ongeluk veroorzaakt had, de wa gen was, welke twee jaar geléden spoor loos was verdwenen en zoo heeft men den vermoedelijken dader van dezen diefstal in handen gekregen. MUGGENINVASIE OP DEN AFSLUITDIJK BEGONNEN. Voorboden van het warme weer. Men schrijft uit Wieringen aan de Tel.: De muggen, die sedert de afsluiting van de Zuiderzee jaarlijks Wieringen en omgeving onveilig maken, blijken goede barometers te zijn, want zij hebben ook thans het warme weer aangekondigd. Precies twee dagen vroeger dan in 1935 kon men deze lastige gasten voor het eerst begroeten; prompt volgde ook het fraaie zomerweer van de laatste dagen. Bij observatie bleken het weer precies dezelfde muggen van voorheen te zijn, oude kennissen dus, wetenschappelijk met den naam „gyronomus" aangeduid. In donkere wolken hangen zij in horden weder over den afsluitdijk om den automobilisten liet leven zuur te maken. Een automobilist, die tot Breezand met een veertig K.M. snelheid had gereden, had al een voorruit, die vrij dicht bezet was met resten van muggen, tegen het glas te pletter geslagen. Na reiniging van de voorruit werd op den terugrit met een snelheid van hon derd K.M. gereden, doch na enkele minu ten was uitstappen reeds geboden, daar elk uitzicht op den weg volkomen werd beno men door een dikke brei muggencadavers op de voorruit. Deze resten laten zich zeer moeilijk verwijderen, doch ook hier hebben de uitvinders reeds goed werk verricht. Na met verschillende oplossingen proeven te hebben genomen is het aan een der bij de tankstations alhier geëmployeerden gelukt een vloeistof te ontdekken waarmede in een minimum van tijd de voorruit glashelder wordt gemaakt. Het bestaat uit een in een emmer water opgelost zakje blauw. Met „het vrij van muggencadavers maken van auto voorruiten" heeft de uitvinder een nieuw lucratief ambacht geschapen. Niet te verjagen. Behalve aan den automobilist, veroor zaakt de gyronomus, die wel is waar niet steekt en volkomen onschadelijk is, toch ook anderen veel ongemak. Zij laat zich nl. niet met een enkele handbeweging verjagen, zoodat de op gezicht en haar neergestreken muggen met de hand dienen te worden ver wijderd. Des nachts zoeken deze muggen een schuil plaats in het grasgewas. Ook op koude da gen houden zij zich schuil. De larven der gyronomus komen voor in zoet water en de geleidelijke verzoeting van het IJselmeerwater kan dus als oorzaak van deze jaarlyksche muggeninvasie worden be schouwd. De natuurlijke verdelgers zijn (be halve dan de ongezochte autoruiten) de vis- schen, voor welke de larven een kostelijk aas vormen, en de vogels, die de muggen op pikken. De zeemeeuwen op den afsluitdijk beleven een gouden tijd. Staande op den kruin verorberen deze hun maaltijden want de gebraden duiven vliegen hun als het ware in den bek. Zonder dat zij een poot verzet ten, is het interessant te zien hoe deze vo gels hiaten in de muggenwolken happen. En wat de visschen betreft, het is bekend, dat in IJselmeer en Amstelmeer baarzen worden gevangen, zooals zij nergens in Ne derland worden bemachtigd, zoo groot en vet air, deze zijn. De thans beslechte strijd om het hengelverbod in het Amstelmeer moge daarvan getuigen. Zeer waarschijnlijk is dus, dat de gyronomuslarve zich voor de hengel sport onsterfelijk verdienstelijk heeft ge maakt en naast den vloek van den automo bilist toch ook den dank der hengelaars heeft geoogst. VREEMDELINGENVERKEER IN NOORDHOLLAND. De zesde vergadering van de Federatie van V. V. V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal zal, naar het Hbld. meldt, worden gehouden op Donderdag 28 Mei a.s. te Camperduin. Op deze vergadering zal verslag worden gedaan van de besprekingen omtrent het nader contact met het Koggeschip te Am sterdam, terwijl een plan tot het organi seeren van kettingtochten zal worden be sproken en de agenda der algemeene ver gadering van de Alg. Nederl. Ver. voor vreemdelingen-verkeer te Assen zal wor den behandeld. Het vyftig-jarig bestaan der oud- katholieke kerk. Op 12 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het tegenwoordige kerkgebouw der oud-katholieken aan de Voorstraat, in gebruik werd genomen, ter vervanging van het te klein geworden kerkgebouw aan de Zuiderstraat. Dit feit zal herdacht worden m een plechtige dienst, te cele- m«S„t"rH.Virl°„P V?" Hanrlem' j».rrd! door p JLJB A diaken en pastoor Th A/r^i ^leef als Helder, als sub-dYaken M°leman ult den Pastoor van Klerf j spreken, terwijl voorts Iufu!frede uil" bisschop van Vlijmen en professor Tt™ ker, uit Amersfoort, die te Egmond' Y'J" Zee geboren is. Als feestgeschenk is door de gemeenteleden een som bijeen gebracht voor het aanschaffen van nieuwe stoelen, terwijl voorts vele andere geschenken, als een nieuwe vloerbedekking, nieuwe kruis beelden, wijwaterbakken e. a. zijn toege zegd. De geschiedenis der oud-katholieke ge meente van Egmond aan Zee is even oud, als de geschiedenis der gemeente zelf. Volgens de overlevering is Egmond aan Zee in 1036 gesticht door Walther, den zesden heer van Egmond. Deze Walther, ook wel Walger genaamd, liet in 1036 aan zee 10 huisjes zetten, waarin hij armlasti gen kosteloos liet wonen, terwijl hij hun toestond „hun kost in de Noordzee te zoe ken en zig met de vissery te geneeren". Eiken tienden visch, die zij vingen, moes ten zij echter afstaan aan de abdij van Egmond. In hetzelfde jaar 136 werd ook direct het eerste kerkje gebouwd, gewijd aan de heilige Agnes, ook nu nog de pa trones van de oud-kath. kerk. De pastoor werd benoemd door den heer van Egmond, nadat hij eerst door den abt van Egmond aan den aartsdiaken van de Kerk van Utrecht „gepresenteerd" was. In later tij den eischte de abt van Egmond het benoe mingsrecht voor zichzelf op. Tijdens den tachtigjarigen oorlog, in 1571, plunderde de zeeroover Barthold Entes Egmond aan Zee. Niet minder dan 135 huizen werden in de asch gelegd. Bij deze gelegenheid werd de oud-katholieke kerk van de heilige Agr.es van alle kost baarheden geroofd. De kerk zelf was in het begin der 17de eeuw tot een ruïne verval len, nadat zij inmiddels tijdens de hervor ming in handen der protestanten was overgegaan. Dank zij de hulp van de Sta ten van Holland kon in 1620 op de plaats der ruïne een nieuwe kerk gebouwd wor den. Deze kerk is het, die in 1741 door de zee verzwolgen werd, op den avond van den 24sten November „even nadat de klok zeven uur geslagen had". In 1747 was door de protestanten reeds weder een nieuwe kerk gebouwd, die tegenwoordig nog in gebruik is. De oud-katholieken konden tijdens de hervorming alleen in het geheim samen komen, daar niet alleen de kerk hen ontnomen was, maar ook de uitoefe ning van den katholieken eeredienst ver boden was. Vermoedelijk is de „vervol ging" in Egmond niet streng geweest en (hielden de oud-katholieken hun gods dienstoefening in de kerk, die 50 jaar ge leden buiten gebruik gesteld werd, omdat zij te klein geworden was en waarin tot op den huidigen dag het postkantoor ge vestigd is. Dit gebouw werd namelijk voor 4675 aan den Staat verkocht. Het tegenwoordige kerkgebouw werd bij de inwijding door bisschop C. J. Rinkel be titeld als „een gedenkteeken der liefdadig heid en een sprekend bewijs van hetgeen weinigen vermogen, die eendrachtig tot één doel samenwerken". Inderdaad was de bouw niet mogelijk zonder finantieele medewer king van velen. Het kerkgebouw aan de Zuiderstraat, in gebruik sedert 1810 of eer der, dit staat niet vast, was sedert 1840 eigenlijk reeds te klein. In de jaren 1840- 1880 steeg het zielental der gemeente van 951 tot 1500. De toestand werd toen bepaald onhoudbaar. Velen weten nog te vertellen hoe de rcenschen op de kerkpaden, op de koortrappen, ja tot in het priesterkoor za ten! Geld voor een nieuwe kerk was er echter niet, totdat door Maria Gijsberta Boutmy te Rotterdam, overleden in 1375, 30.000 haar geheele vermogen aan de Egmondsche gemeente werd vermaakt. Vermeldenswaard is daarbij, dat deze ma king vrijwel geheel belegd was in nu waar- delooze Russische en Oostenrijksche effec ten! Voor den kerkbouw was deze vorste lijke making echter niet toereikend, er was ongeveer 70.000 noodig. Het bijeenbrengen van de ontbrekende 40.000 is een werk, waarvan de eer vrijwel geheel toekomt aan den lateren bisschop van Deventer, mgr. N. B. P. Spit, die kort na 1875 kapelaan te Eg mond aan Zee werd. Vurig streed hij voor de verwezenlijking van den kerkbouw, alle geloofsbrieven, die hij tot een offer in staat achtte, reisde hij af. Zoo slaagde hij er in de benoodigde som bijeen te brengen en in 1885 werd het werk gegund aan de firma A. Keers en Andries- sen te Hilversum voor de soms van 70.035 op 20 April 1885 had de eerste steunlegging plaats door den toenmaligen pastoor J. J. van Greuningen. Op 1 Mei 1886 werd het werk reeds opgeleverd en op 12 Mei, zooals boven vermeld, de inwijding plaats hebben door monseigneur C. J. Rinkel, bisschop van Haarlem. Van alle huizen, zoo van geloofs- genooten als van andersdenkenden, woei, op dezen feestdag voor het geheele dorp, de vlag! Wij laten tot slot volgens een lijst van de pastoors der oud-katholieke gemeente, voor zoover bekend: 1. Th. van Dooren, overleden 2 Febr. 1652; 2. Th. Coppier van 1652—1689; 3. C. van der Cooghen van 16891695; 4. P. 't Zul van 1695—1726; 5. C. I. Pennaert van 1726—1752; 6. C. J. Borger van 1752— 1775; 7. Th. P. van den Burgh van 1775 1776; 8. W. J. Osy van 1776—1780; 9. A A. Mooleman van 17801798; 10. J. Glasber gen van 17981860; 11. J. J. van Greunin gen van 1860—1903; 12. H. Th. J. van Vlij men 19031916; 13. J. van der Oord van 19161926; 14. B. A. van Kleef, van 1926 tot heden. Tentoonstelling „Volksonderwijs". Dinsdagavond van 79 uur werd in een der lokalen van de Openbare School een tentoonstelling gehouden van voor werpen, die vervaardigd zijn door de leer lingen der beide cursussen in handwerken en figuurzagen, uitgaande van de Afd. Volksonderwijs „De Drie Egmonden". Teneinde de onkosten te bestrijden is er een verloting uitgeschreven. Zoo waren nu op een viertal lange tafels ruim zestig prijzen uitgestald, die door de kinderen zelf waren vervaardigd, terwijl het lokaal door bloemen en palmen versierd was. Het werk der kinderen viel bij de bezoe kers zeer in den smaak. Het was duidelijk te zien, dat er flinke vorderingen gemaakt waren. Als bijzondere attractie was aan den wand „Heeroma's Verkeersbord" op gehangen. Tegen betaling van 5 cent mochten de bezoekers deelnemen aan de verkeerspuzzie, waarin 13 fouten moesten zitten. De tentoonstelling werd zeer druk be- zocht, hetgeen zeker tot voldoening va~i strekken aan de dames en heeren die ge durende het winterseizoen wederom be~ langeloos hun arbeid hebben gegeven nJ de Egmondsche jeugd aangenaam en nut^ tig bezig te houden. ut" Aanrijding Dinsdag werd de heer S. van Terdiek toen hij zich met andere arbeiders op wee naar de Wieringermeer bevond van achte ren door een zandauto van den heer Baars te Heerhugowaard gegrepen. Alhoewel S er zelf goed afkwam was zijn rijwiel zoo goed als vernield. De chauffeur schijnt niet tijdig signaal te hebben gegeven. Hoorn heeft, als elke gemeente, ook haar financieele moeilijkheden. De be grooting wees een tekort aan van 130.000 en door verschillende tegenvallers zal dit tekort nog grooter worden, zoodat ook de noodlijdendheid van deze gemeente in het verschiet ligt. De moeilijkheden Worden ook hier ver groot door een voor twee jaar gestichte zweminrichting bij het Witte Kruis in exploitatie. Het vorig jaar leverde de in richting een tekort op van 3600 dat dooi de gemeente gedekt moet worden. Dinsdagavond is in den raad breedvoerig over de zweminrichting gesproken, waarbH kwam vast te staan dat er bij den bouw fouten zijn gemaakt en dat men bij het kiezen van de plaats geen rekening heeft gehouden met het feit dat in dezen hoek van het IJselmeer veel veen aanslibt. Men moet nu regelmatig baggeren en ziet zich genoodzaakt om de springtorens buiten dienst te stellen omdat de kuilen er vóór te ondiep zijn geworden. Bij de gevoerde discussie kwam ook hier weer in bespreking hpt gemengd baden en het krenken van het christelijk volksdeel door het openstellen van het bad op Zon dag. Stemmen gingen voorts op om het binnenbadhuis, dat een tekort oplevert van 1400, maar te sluiten. De raad besloot ten slotte om nog voor dit seizoen de noodige verbeteringen aan te brengen en a.s. herfst de zaak grondig onder de oogen te zien. Op Zaterdag en Woensdag wordt gele genheid gegeven om voor 5 cent te zwem men; op andere werkdagen wordt het tarief 10 cent. De prijs voor seizoenabonnementen werd 2 en voor 2 personen uit één gezin 3.50. Biljarten: WERELDKAMPIOENSCHAP LIBRE. Mooie successen voor van Vliet. Gisteren is te Muhlhouse een aanvang ge maakt met het tournooi om het wereldkam pioenschap Libre. Hieraan wordt ook deelgenomen door onzen landgenoot van Vliet uit Den Haag en reeds dezen eersten dag wist hij fraaie successen te boeken. In zijn partij tegen den Zwitser Loeb wist hij door in de twaalfde beurt een slotserie van 156 te scoren, gelijk te spelen. Zijn gemiddelde in deze partij bedroeg 41,66, hetgeen zeer goed te noe men is. Zijn tweede partij was tegen den Duit- scher Joachim. Hij wist hier in 18 beurten met een flinken voorsprong te winnen. Een bijzondere prestatie leverde de Span jaard Butron door in zijn partij te8en Eoe'3 de 500 in 1 serie vol te maken. Deze partij was dus daardooj- reeds bijzonder vlug ten einde. De Zwitser kon tegen dit fenomenale spel slechts een 1 zetten. De resultaten van den eersten dag waren: Loeb (Zwitserland) 500 12 165 41.66 Van Vliet (Nederland) 500 12 156 41.66 Dechner (Oostenrijk) 356 34 66 10.47 Baltus (België) 500 34 103 14.70 Butron (Spanje) 293 10 149 29.30 Domingo (Spanje) 500 10 152 50. Cote (Frankrijk) 500 24 98 20.83 Galmiche (Frankrijk) 282 24 70 11.75 Loeb (Zwtserland) 11 1 Butron (Spanje) 500 1 500 500. Ferraz (Portugal) 500 32 175 15.63 Dechner (Oostenrijk) 457 32 276 14.28 Joachim (Duitschland) 342 18 145 19 Van Vliet (Nederland) 500 18 127 27.77 Galmiche (Frankrijk) 500 23 214 21.73 Baltus (België) 328 23 83 14.26 Lawntennis. NEDERLAND—FRANKRIJK OM DEN DAVIS BEKER. Het resultaat der loting. De Fransche Daviscup-spelers Brugnon, Boussus, Destremeau en Bernard zijn girtpr in den Haag aangekomen en hebben reed» op de banen van de „M.E.T.S." geoefend. Borotra wordt eerst tegen het einde der week verwacht Ook de Nederlandsche spelers uit wie et'11 keuze voor den komenden wedstrijd om den Davis cup zal worden gedaan, Timmei, Karsten, Hughan en van Swol, speelden op de „M.E.T.S." een oefenpartijtje. Onder de toeschouwers bevond zich de m Nederlandsch-Indië zoo bekende speler Kho-Sin-Kie, aanvoerder van het Chinee- sche Davis-cup team, die met den hee Scheurleer uit Parijs is meegekomen.. Tegen zes uur had in de bestuurskamer van de M.E.T.S. de loting plaats, waarbo behalve de beide aanvoerders Brugnon e mr. Punt ook de heeren Scheurleer en Boussus aanwezig waren. De loting had tot resultaat, dat Destre meau Zaterdag om twee uur de eerste par ten speelt tegen Hughan of van Swol. Daar na speelt Boussus tegen Timmer. Zondag om half abie wordt het dubbel spel gespeeld, waarbij Borotra en Bernar tegen Timmer en Karsten zullen uitkomen. Maandag om twee uur speelt Boussu»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10