£aatste A Jladiwiieuws Agenda tBinnenland 'fcooindaal 'ftiaws jftucgecliike Stand Weeetedcfd 3-ooneel Stad en Omgeving De tragedie. Proclamatie van Badoglio. Botsing in volle zee. Hot Nederlandscho s.a. „Alphard" gezonken. Bemanning gered. HEILOO Alkmaarders opgelicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, t/m. Dins dag, hoofdnummer Captain Blood (rom. sens.); hoofdrollen Errol Flynn, Olivia De Havilland. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul- lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon geerd). Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Morgen (Zaterdag) en a.s. Woensdag, half 3: matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een wedloop met Amor (amus.); hoofdrollen Joan Crawford, Clark Gable, Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Winton-affaire (politie-film); hoofdrollen George Brent en Margaret Lindsay. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Vrijdag 8 Mei. 8 uur, café Central, ledenvergadering Volksonderwijs. de kolonie werkelijk zal rendeeren, schrijft Gayda heden, dat de Italianen daar aller minst voor terugschrikken. Zij zijn aan hard werk gewend en de Italiaansche arbeiders die tijdens den oorlog de wegen hebben aangelegd, waarlangs het leger kon opruk ken, hebben dit de wereld weer eens temeer bewezen. Deze opmerking van Gayda kan men niet anders dan onderschrijven. A's het erom gaat om onherbergzaam land te ontginnen, dan zijn de Italianen de aange wezen kolonisten. Zij hebben in zooveel koloniale gebieden van andere mogend heden het grove werk gedaan, dat men thans wel overtuigd kan zijn, dat zij ook in Ethiopië tot stand zullen brengen, wat z(j yoor de Franschen in Tunis en in den Congo hebben gedaan. Veel moelijker is de kwestie van het gebrek aan kapitaal, doch Gayda meent, dat ook die moeilijkheid niet on overkomelijk is. De soldaten, welke thans in Oost-Afrika zijn, zullen voor een groot deel daar blijven en in plaats van het ge weer den ploeg ter hand nemen. Door ver betering van landbouw en veeteelt eerst desnoods op bescheiden schaal, zal zich Ier plaatse het kapitaal vormen, dat noodig is om het tot standkomen der groote onder nemingen mogelijk te maken. De „Lavoro fascista" noemt reeds de pro ducten op, welke Abessinië aan Italië kan leveren: katoen, koffie, oliezaden, enz. In Italiaansche oogen vermindert dit steeds meer den invloed van de sancties. Hooge onderscheiding voor Mussolini. Rome, 7 Mei. De koning van Italië heeft Mussolini heden in particuliere audiëntie ontvangen en hem het Grootkruis van de militaire orde van Savoye verleend. Vermiste Amerikaansche journaliste terecht. De gezant der Vereenigde Staten te Addis Abeba heeft per radio het ministerie van buitenlandsche in kenins gesteld van het feit, dat de Amerikaansche journaliste, Eleanor Meade, aangaande wier lot men ernstig bezorgd was, teruggevonden werd. Frankrijk bezorgd. Parijs, 7 Mei. De „Temps" schrijft o.a.: niemand kan verhinderen, dat Abessinië Italiaansch wordt, maar er bestaan ver scheidene wegen om de Italiaansche con trole over Abesisnië tot stand te brengen. Er is directe annexatie, verder het protec toraat en een internationaal mandaat. Het is verontrustend, dat de Italiaansche pers reeds terstond iedere onderhandeling, het zij met Genève, hetzij zelfs met de in Oost- Afrika geïnterreseerde mogendheden af wijst. Dit standpunt kan slechts moelijk door de door den Volkenbond gebonden mogendheden, in het bijzonder echter door Engeland goedgekeurd worden. Het blad besluit met, betreffende de sancties tegen Italië, den wensch uit te spreken, dat men de volgende week in Genève den moed zal hebben zich boven de wisselvalligheden van het <*>genblik te stel len en zch zal weten te hoeden voor ieder initiatief. De Negus te Port Said. Het Britsche oorlogschip „Enterprise", dat den Negus en zijn gevolg vervoert, is hier te 16 uur aangekomen en onmiddellijk door gestoomd. In de haven waren uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen. Alle ver keer was stopgezet en alleen politiebooten voeren rond. De Britsche en Fransche oor logsschepen, welke in de haven lagen, groet ten de „Enterprise". De Italiaansche kolonie van Port Said had overal de Italiaansche vlag uitgestoken Te Taïfa hebben de autoriteiten eveneens uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen voor de aankomst van den Negus. °JU0"malistfn hebben hun eerewoord moeten geven den Negus niet te zullen na deren voor hij te Jeruzalem zal zijn. Velen Zy" mat extra-vliegtuigen gekomen. De „Enterprise" wordt hier Vrijdagoch tend verwacht, de Negus zal onmiddellijk per trein naar Jeruzalem gaan. Honderden telegrammen uit alle deelen van de wereld wachten hier op hem. Ernstige muiterijen te Harrar. Naar bevestigd wordt, zijn te Harrar ern stige muiterijen uitgebroken. Een groot ge deelte der stad zou in brand staan. Talrijke groepen plunderaars trekken naar Diredaua, doch de in deze stad ge legerde troepen hebben maatregelen geno men om hen naar de woestijn terug te drij ven. Volgens de laatste berichten waren de Italianen op 15 K.M. afstand van Harrar. De Negus naar Jeruzalem. De Negus is na zijn aankomst te Haïfa onmiddellijk per spoor naar Jeruzalem doorgereisd. Mussolini bereid overleg te plegen met koloniale deskundigen. De diplomatieke medewerker van dc Daily Telegraph verklaart in Italiaansche kringen te Londen den indruk te hebben gekregen, dat Mussolini geneigd zou zijn in overleg te treden met de koloniale deskun digen der andere mogendheden aangaande de te volgen methode voor de modernisee ring van Abesinië. Op deze wijze zou zich een weg openen voor een verbetering der betrekkingen lus- schen Italië en den Volkenbond en de op heffing van de sancties. Groot-Brittannië daarentegen, aldus de Daily Telegraph, zal waarschijnlijk niet voorstellen de sancties op te heffen, daar de regeering gevoelt, dat de toestand onveran derd zou worden gelaten, totdat Mussolini een volledige verklaring zal afleggen no pens zijn bedoelingen tegenover Abessinië. Het verluidt evenwel, dat de meeste mv nisters tegen de handhaving voor onbe paalde tijd der sancties zijn. In de gisteren gehouden bijeenkomst van de commisie van buitenlandsche zaken der conservatieve partij hebben de meeste spre kers de eventueele intrekking der sancties bepleit, maar tevens de meening uitge sproken, dat daarbij met omzichtigheid moet worden te werk gegaan en dat van een anderen dan de Britsche regeering het initiatief zou moeten uitgaan de intrekking der sancties te bewerken. Deze vergadering was voorts van mee ning, dat de Volkenbond moet worden ge organiseerd en dat alle leden, vooral Frank rijk, hun volle aandeel moeten nemen in eenige collectieve actie. Geen Abessinisch leger voor de Italianen. De diplomatieke correspondent van de Morning Post deelt mede, dat een de laat ste dagen te Londen verspreid bericht vol gens hetwelk Italië voornemens zou zijn in Abessinië een „zwart leger" te recruteeren door een formeele verklaring van den Ita- liaanschen ambassadeur te Londen tegen over de Britsche regeering is gedementeerd. De Britsche regeering is er van in kennis gesteld, dat de garnizoenen in Abessinië dermate zullen worden besnoeid, dat zij slechts voldoende zullen zijn voor de hand having van orde en rust. Mogelijk zullen te dien einde eenige inboorlingen in dienst worden genomen, maar een recruteering van Abessiniërs op groote schaal tot ver sterking van het Italiaansche leger ligt niet in het voornemen. Ras Seyoem biedt zijn onder werping aan. Uit Asmara wordt gemeld, dat ras Seyoem die, zooals men weet, het bevel voerde over een der sterkste Abessini- sche legers aan het Noordelijk front, zich heeft gemeld bij het commandement van het derde legercorps in het gebied van Sokota, op een 100 tal K.M. ten Z.W. van Makalle, midden in het gebied, dat sedert lang door de Italiaansche troepen is bezet. Onder het opschrift „Laatste bedrijf van de Tragedie?" schrijft de bekende hoofd redacteur van het Berliner Tageblatt, Paul Scheffer, over de vlucht van keizer Haile Selassie. Hij zet extra een vraagteeken ach ter dit opschrift wegens de verklaring in het Britsche lagerhuis door een vertegen woordiger der regeering, dat Italië nog maanden en jaren noodig zal hebben, om geheel in het bezit van Abessinië te komen en dat het vooral nog geruimen tijd genood zaakt zal zijn, zijn legers op de volle tegen- woordge sterkte te houden. Deze opvatting kan men niet over het hoofd zien, zegt Scheffer, ondanks de verkeerde beoordee ling der capaciteiten van Italië, welke sedert September de stappen van de Brit sche politiek heeft geïnfluenceerd. Engeland denkt oudergewoonte aan de „zilveren ko gels". En wellicht gaat het na de vlucht van den keizer pas goed uit van de theorie, dat Italië weliswaar Abessinië militair kan be zetten, maar het om economisch-financieele redenen niet kan houden. Dit is de Hinden burg-linie van de Britsche politiek. En men kan niet over het hoofd zien, wat deze meest belanghebbende van alle „neutralen" schijnt te denken, ook al is Mussolini zeker vast besloten, om met al zyn wilskracht Abessinië te exploiteeren. Voor de Volkenbondsmogendheden, ver volgt de schrijver, is door de vlucht van Haile Selassit een belangwekkende toestand ontstaan. Zij zijn Abessinië te hulp gekomen als lid van de Liga. Italië heeft er zich in den laatsten tijd steeds tegen verzet, dat Abessinië als staat mocht gelden, daar het een conglomeraat van uit elkander streven de stammen in de hand van een usurpator was, hoewel het zelf in 1923 Abessinië den Volkenbond binnenloodste! Daar nu de be langrijkste kop uit de schade van Abessini- sche vorsten het land verlaat, bestaat het gevaar, dat Abesinië overgaat in een toe stand, die de Italiaansche opvatting achter af in het gelijk stelt. De verdere bewering van Rome, dat men met een kolonialen oorlog te doen heeft, die niet onder de be palingen van Genève valt, zou daardoor ook een sterker juridische beteekenis ver krijgen. Italië zou dan kunnen zeggen^ dat ook de Rif-oorlog van Frankrijk zonder in menging van den Volkenbond is uitge vochten. Een reeks vragen doemen op. Bestaat er skieië?eHnd»rager,,der souvcreiniteit in Abes- inr1 oe zullen de stamhoofden zich tegenover Italië gedragen? Zal de Volken- °°k als de staat Abessinië zich ont- I' sancties voortzetten, omdat het om dezelfde zaak gaat? Deze laatste vraag v??t6 !anErijk3te' vooral indien de Volkenbond haar in ontkennenden zin be antwoordt; want indien de Volkenbond tot de overtuiging komt, niet meer tot taak »e hebben een staken der vijandelijkheden te moeten forceeren, dan wordt de Enge'seh- Italiaansche tegenstelilng nog meer ver scherpt. Want dan ontbreekt de buffer en het conflict wordt een eenvoudige, kolo niale twist. De Britsche politiek heeft daar om, aldus besluit Paul Scheffer zijn be schouwing, er het hoogste belang bij, te ver mijden, dat de positie van den Abessini- schen keizer in het niet verdwijnt, ook in dien zij inderdaad niet meer dan een scha duw zou zijn. De Italianen herstellen de schade in Addis Abeba. De oorlogscorrespondent van het Duit sche Nieuwsbureau deelt mede, dat de Italiaansche troepen in Addis Abeba thans bezig zijn met het herstellen van de schade en het zoeken naar de daders. Maarschalk Badoglio heeft een verorde ning uitgevaardigd, welke overal in de stad is aangeplakt. In drie talen wordt hierin medegedeeld: „Ik ben in opdracht van den machti gen koning van Italië gekomen om vrede, rust en gerechtigheid in dit gebied te brengen, orde en discipline zullen worden gehandhaafd. Allen, die schuldig z(jn aan aanslagen tegen de veiligheid van het leger, de openbare orde, of particuliere personen en hun eigendom, zullen voor den krijgsraad terechtstaan. Meedoogenloos zullen vol gens het Italiaansche recht handelingen van tegenstand, oproer, roovery, plun dering, diefstal, moord e.d. tegen per sonen, die zich aan de Italianen hebben onderworpen, worden gestraft" De schade, welke door de plunderingen en brandstichtingen is aangericht, is zeer aanzienlijk. De eenige spoorlijn hersteld. Van Italiaansche zijde wordt medege deeld, dat de spoorlijn Addis Abeba Djibouti weer in gebruik is genomen. Op het oogenblik dreigden plunderende Abessi niërs de treinen aan te vallen, doch binnen enkele dagen zal de geheele lijn door As kari's worden bewaakt. Naar thans wordt vernomen, had de Negus voor het Italiaansche offensief in Ogaden een groot vertrouwen in de troe pen van ras Nasiboe en Wehil} Pasja. Hij verwachtte, dat de toestand zou worden ge wijzigd door een overwinning in de sector Sassabaneh-Djijiga-Harrar. De overwinning van de troepen van generaal Graziani ont nam den Negus zijn laatste hoop. Hij riep een ministerraad bijeen en raadde de ras sen aan te vertrekken en alles mee te ne men, wat zij konden meenemen. Dit was het signaal voor de vlucht. De Negus woonde persoonlijk de evacua tie van het Keizerlijk paleis bij en den eer sten Mei vertrok hij naar Djiboeti, de anar chie achter zich latend, welke nog verer gerd werd door zijn besluit de wapendepots ter beschikking van het volk te stellen. NATIONAAL RADICALE TERRORISTISCHE ORGANISATIE ONTDEKT. De politie de Warschau is in de afgeloo- pen weken een terroristische organisatie op het spoor gekomen, die bestond uit leden der verboden rechtsradicale jeugdbeweging „Nationaal Radicaal Kamp". Na eenige bomaanslagen, welke begin van dit jaar werden gepleegd, in de buurt van Warschau, is men er in geslaagd ver scheidene terroristische organisaties te ont dekken en derzelfder leden te arresteeren. In het geheel zijn meer dan 100 terroristen achter slot en grendel. De leden van eenige groepen werden gearresteerd juist voor zij een aanslag zouden plegen in een bekende uitgaansgelegenheid te Warschau. In een andere lokaliteit, werden eenige terroristen gearresteerd, die in het bezit waren van twee hevig explosieve bommen, terwijl in een derde geval op het laatste oogenblik een bomaanslag kon worden verijdeld. In de woningen der gearresteerden zijn nog drie bommen en een hoeveelheid wapens en munitie aangetroffen. ONGELUK MET EEN BUKS. Jongen gewond. Gistermiddag speelden twee jongens te Veen met een geladen buks. Op een gegeven oogenblik ging het wapen af en werd de ongeveer 8-jarige L. van Brakel in het been getroffen. Op advies van den geneesheer is hij naar het r.k. ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch gebracht. NOODWEER BOVEN KERKRADE. De lucht was één vuurzee. Gisteravond heeft zich boven Kerkrade een ontzettend onweer ontlast. Uit ver schillende richtingen kwam het noodweer opzetten, het zwaarst uit het Zuid-Oosten, van den kant van Aken. De lucht was één vuurzee en de donderslagen volgden elkan der met groote snelheid op. Zware regen en hagel val richtte veel schade aan tuin bouw en landbouw aan, terwijl de lager ge legen gedeelten van 't dorp gedeeltelijk on der water kwamen te staan, daar de riolen de groote hoeveelheden water niet voldoen de konden verwerken. Vanmorgen stonden nog veel kelders onder water. Voorzoover bekend hebben geen persoon lijke ongelukkn plaats gehad. G. C. KLEYSE t. Directeur-hoofdredacteur „Bredasche Courant". In den afgeloopen nacht is te Breda op 55-jarigen leeftijd overleden de heer G. C. Kleyse, directeur-hoofdredacteur van de „Bredasche Courant" en directeur van de N.V. Broese en Peereboom. De overledene werd geboren in 1881 te Lonneker en bezocht, nadat zijn vader naar Veere was overgeplaatst, de H.B.S. te Mid delburg. In 1911 vertrok hy naar Indië als KT. V8n de uMaladS-st°omtrammy. In betrekkinvSbë He werkkring met een land in S^ribaya SarK8a.tSChaPPÜ NÜ' opklom. tot directeur mi V"„Vh,',w7' ÖNSTLAND GEZET Verbod van verblijf in Nederland- sche provincies. De inspecteur der Koninklijke Mare chaussee te Den Haag heeft naar wij vernemen bepaald, zulks naar aan leiding van diens tweede arrestatie en uitleiding over de Duitsche grens, dat den bekenden kwakzalver Frick, wiens optreden gevaarlijk wordt geacht voor de openbare gezondheid in Nederland, het verblijf in de provincies Overysel, Drente, Gelderland en Groningen zal worden ontzegd. By een aanvaring met een Duitsch stoomschip is het Nederlandsche stoom schip „Alphard" in volle zee ter hoogte van Ostende gezonken. De bemanning kon gered worden. Bij mistig weer is gisteravond op 51 gra den 14 minuten Noorderbreedte en 4 graden 44 minuten Oosterlengte het Nederlandsche stoomschip „Alphard" van Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaart Maatschappij te Rotterdam, in aanvaring geweest met het Duitsche s.s. „New-York" van de Hamburg- Amerika-lyn. Door de botsing, welke in volle zee ter hoogte van Ostende plaats had, werd de „Alphard" zoo zwaar beschadigd, dat het schip weldra begon te zinken en na korten tijd in de diepte verdween. De bemanning wist zich gelukkig nog tijdig te redden en is aan boord van de „New-York" opgeno men. De „Alphard" was gistermorgen van Rot terdam vertrokken naar Melilla. Het schip was in 1915 op de werf van de Rotterdam gebouwd. Het mat 3551 bruto registerton en 2171 netto ton. De „New-York" was op 30 April van New-York naar Hamburg vertrokken. Dit passagiersschip meet 21.867 bruto register ton en netto 11.811 ton. Nader vernemen we nog, dat het vracht schip „Alphard" was bemand met 26 kop pen, allen Nederlanders. Deze zyn, zooals gezegd na de aanvaring allen aan boord ge gaan van de „New-York", die nu het eerst Southampton zal aandoen. Zilveren jubileum. Heden herdacht de heer C. Hartenberg den dag, waarop hij 25 jaar werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen, waar hy de func tie van assistent-stationschef vervult. Uit de vele blyken van belangstelling, cadeaux en vele bloemstukken is wel gebleken, hoeveel vrienden hij in de 12 jaar hier werkzaam, heeft verworven. Om 11 uur kwam de inspecteur der Ned. Spoorwegen, de heer Bouwmeester, verge zeld van den chef van de Berg, den jubilaris feliciteeren. De inspecteur liet zich in gun- stigen zin uit over het vele werk in dienst der N. S. verricht en bood hem een per soonlijk cadeau en de gebruikelijke enve loppe met inhoud aan. De stationschef van de Berg feliciteerde en sprak hem hartelijk toe. Spr. had den jubilaris leeren kennen als een accuraat ambtenaar. Het stationspersoneel en dat van weg en werken boden een cadeau aan met oor konde. De heer Hartenberg dankte voor de vriendelijke woorden en de cadeaux. De receptie was druk bezocht. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Dirk Ambagtsheer en Anna Rits. Hen drik Jan Roozendaal en Alida Helena Bruin. Johannes Marie Zeegers en Rosina Mar- garetha Jansen. Andreas de Geus en Cornelia Catharina Nettenbreijers. GEBOREN: Pieter, z. van Hendrik Schermer en Arie- aantje Jacoba Hop. Johannes, z. van Gerard Jacobus Anthonie Vermeer en Cla- sina Hermina Berendina Wetsteijn. Hen- dricus Jacobus, z. van Gerardus Kaandorp en Margaretha Bieman. Andreas Maria, z. van Pieter Pover en Elisabeth Maria Jas pers. OVERLEDEN: Lourentia Elisabeth Johanna Koster, weduwe van Pieter Krom, 83 jaar. Jo hannes Bleeker 73 jaar. Ongecorrigeerd ECHTELIJKE ONEENIGHEID. In de Residentie. Gistermiddag heeft de echtgenoote van den 37-jarigen slager C. R. van de Hoef- kade te Den Haag, die gescheiden van haar man aan de La Reyweg woont, bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat zij door haar man met een revolver bedreigd is. De vrouw deed een fantastisch verhaal. De politie stond daar eenigszins sceptisch tegenover. Zy onderwierp den man aan een verhoor, doch er waren geen termen aan wezig, hem in arrest te houden. De politie vermoedt, dat de man haar met een stuk pijp gedreigd zou hebben. Het onderzoek in deze zaak is nog niet ge ëindigd. DE MOORD IN DE ROTTERDAMSCHE TRAM. Schippersknecht tot twaalf Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank heeft hedenmddag den 27-jarigen schippers knecht C. A. van Lwegens doodslag, tot t w a a 1 f jaar gevangenis straf veroordeeld. De schippersknecht had op het bal- con van een tram den schipper Rit meester van de „Gallicie", met wien hy ongenoegen had wegens zyn ontslag, met een mes in de borst gestoken, ten- naar waarnemingen, verricht in den van Vrijdag 8 Mei. °rgen Medegedeeld door het Kon. Nederl m«, Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772 7 m tw Andennes en Varna. te Laagste barometerstand 755,0 mM Biarritz. Verwachting, geldig tot den avonrf Zaterdag 9 Mei 1936: VOnd van Zwakke tot matige wind uit noordeim. richtingen; toenemende bewolking met V, op regen of onweer; koeler overdag. Weeroverzicht. De hoogedrukking oveÏIc^diiaWë^"' loor m haar kern wat in beteekenis, waar door zy verbinding kreeg met de AzoJn hoogedruk. In de omgevinc var, rr, dle? dh d!PrCSSie nog standhouden. Het W drukgebied over Frankrijk vulde weer «Se op, het vertoont thans nog een klein Vit kerntje over de westelijke Pyrenaëen ten"' volge van drukstyging over Polen en Hnn «.ril, heeft h„ wper te DuiaStS^k' meer een depressieachtig karakter gekre geK:J?Ver, 8lgemeen 15 111 dit lagedruk gebied de weerstoestand verslecht,,!!) Plaatselyk vielen in Frankryk en ZwitseJ-' and zware regens evenals in zuid-Duitsch- land en Oostenrtfk. In Duitschland is sinds gisteren de temperatuur nog wat gestegen doch m byna het geheele verdere gebied Over het algemeen blyft zy echter nog boven normaal Het neemt langzaam in be teekenis af. Ten onzent is bewolking met kans op regen en onweer en voorts afkoe ling te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.08 uur licht op gevolge waarvan Ritmeester overleed. De eisch was vijftien jaar gevange nisstraf wegens moord. UITZENDING LOHENGRIN. Uitzending door de K. R. O. De voorstelling van Lohengrin op Zater dag 9 Mei a.s. in den Stadsschouwburg te Amsterdam zal door de K. R. O. worden uitgezonden. BOEFJE. De Alkmaarsche 566ste. Een geheel gevulde zaal heeft gisteravond de „zooveelste 500ste opvoering" van Brusses Boefje bijgewoond en de honderden, Jdie de groote tooneelzaal van het Gulden Vlies vul de, hebben weer genoten van het spel van Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees en al die anderen, die aan het tooneelstuk medewerk ten. Men verwachte van ons niet nogmaals een weergeving van het stuk, noch een bespre king der diverse rollen. Dat alles is al zoo bekend, dat wij uitsluitend in herhalingen zouden moeten treden. Slechts dit eene zou den we kunnen zeggen: het gezelschap had dezi keer allemaal eigen décors meegeno men en het verdient een extra-complfrnent voor de zeer snelle verwisseling van décors. De rest was als van ouds. Boefje was Boef je voor de volle 100 pCt. en Boefje kreeg bij haar entree een opendoekje en daarna bij elk bedryf een krachtig applaus dat aan het einde van het derde en vierde bedrijf tot een ovatie groeide. En Boefje kreeg voor de pauze een fraaie bloemenmand van de afdeeling Alkmaar van Pro Juventute en een niet minder mooie ruiker van de directie van het Gulden Vlies. ProJuventute had verdèr een goeden avond, want er werden heel wat „Boefjes" verkocht aan het publiek. En men weet, dat de opbrengst daan-ar ten goede komt aan deze instelling. Premieloten verkocht met al groote winst. Lezers, weest voorzichtig met en zuinig op uw geld. Er zyn nog altijd Alkmaarders, die blijkbaar niet weten, dat wy in onze stad goede en betrouwbare bankinstelling0 en loterij kantoren hebben. Zij wagen het liever in zee te gaan met onbeken den en slaan alle waarschuwingen, walk* van de zyde der politie komen, getrouw in den wind, met het gevolg, dat Kun portemonnaie dunner wordt. Zoo ook nu! Ondanks tal van waarschuwingen» welke regelmatig in de krant gepubli- ceerd worden, en waarbij herhaaldelijk van „zwendelondernemingen" sprake is, blijken er nog altijd in onze gemeente menschen te opereeren, die karts zien, om de Alkmaarders te verlossen van een min of meer belangrijk bedrag aan geld, zulks dan in ruil voor loten of obli gaties, die natuurlijk! verhandeld worden ver boven de werkelijke waarde. En waar deze menschen zeer wel bespraakt z(jn, honderd-en een voordee- len opsommen en als 't ware hun slacht offers vrijwel geen gelegenheid laten om na te denken, daar is het duideiy en begrijpelijk, dat er slachtoffers vallen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2