De Lange De Moraaz Jiqmda yUooinciaal 'flieauis Bankiers te Alkmaar sjnds 1805 £aatste Aecichtm ■A. 'de°rSS,rS a."di"ChlVr,r,a'<'"' Stad en Omgeving. i Weeeêedcht NOORDSCHARWOUDE Het ongeluk met de „Alphard". tot Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, t/m. Dins dag, hoofdnummer Captain Blood (rom.- sens.); hoofdrollen Errol Flynn, Olivia De Havilland. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende Voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon- geerd). Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Heden (Zaterdag) en a.s. Woensdag half 3: matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een wedloop met Araor (amus.); hoofdrollen Joan Crawford, Clark Gable, Robert Mont- gomery. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Winton-affaire (politie-film); hoofdrollen George Brent en Margaret Lindsay. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Maandag 11 Mei. 8 uur, zaal van Gij zen aan de Breedstraat, tweede opvoering revue: Wy zijn niet bang ONLUSTEN IN SALONIKL Zesduizend stakende tabaksarbeiders in Saloniki hebben onlusten veroorzaakt, waarbij botsingen met de politie ontston den. De politie werd versterkt door cavale rie. Er ontstonden heftige gevechten, waar bij 40 stakers deel zwaar gewond werden. De staking breidt zich steeds meer uit. De staking breidt zich steeds meer uit. De autoriteiten hebben strenge maatregelen genomen tot handhaving van de orde. JAPANSCH AMBTENAAR VERMOORD. Hooge ambtenaar van Japansch minister voor spoorwegen doode- ljjk gewond. Hedenochtend heeft te Tokio een ontslagen ingenieur van de Japansche spoorwegen een aanslag gepleegd op een hoogen ambtenaar van het ministerie voor de spoorwegen, Furukawa, dien hij met een dolkmes doodelijke verwondingen in het onderlijf toebracht. Nadat hij deze daad had volbracht maakte de ingenieur den dolk ter plaatse schoon, waarna hij het regeeringsgebouw verliet. Toen ambtenaren den stervenden Furukawa ontdekten, snelden zij naar buiten. Zij konden nog juist voorkomen, dat de dader in een buiten het gebouw staande auto verdween. De ingenieur heeft verklaard, zijn daad te betreuren, maar hij stelde Furukawa verantwoordelijk voor het hem onder voorwensel van nervositeit verleende ontslag. MILITAIREN VEROORZAKEN ONGEREGELDHEDEN. Naar uit Rennes aan de Matin wordt ge meld, hebben reservisten in een station in Bretagne ernstige incidenten veroorzaakt. Onder het zingen van de internationale marcheerden zij met opgeheven vuist. Een adjudant, die hen tot de orde wilde roepen, werd door hen mishandeld. Teneinde de vrijlating te verkrijgen van twee hunner, die gearresteerd waren, brachten zij tot tweemaal toe den trein, die hen naar het kamp van Coetquidan bracht ,tot stilstand. Kring Nederlandsche Tuinders- bond. De kring Langendijk en omstreken van de ederlandsche Tuindersbond verga derde Vrijdag in hotel Concordia, alhier. De opkomst was heel goed. Alle afdeelin- gen op één na, waren aanwezig. De voor zitter, de heer Jb. de Vries, van Sint Pan- cras, opende de vergadering met een woord van welkom. De aanleiding van deze ver gadering was, volgens spr., de misoogst- steun, welke men eenige dagen geleden heeft ontvangen. Daarvan werd 20 pet. uitgekeerd. De uitkeering had mogelijk wel meer kunnen zijn, als alle tuinders maar beter hun belang hadden begrepen door zich te organiseeren in de standsor ganisaties. In ieder geval had men dan heel wat sterker gestaan. De heer Hoogland meende, dat er van den steun nog wel het een en ander naar Kennemerland zou gaan, daar men in die omgeving ook veel heeft geleden. Pogin gen, door de Noordermarktbond gedaan om over de in Januari geveilde kool nog te verkrijgen hebben schipbreuk ge- wel h'eS6 ?riifn Waren in Januari 1935 wel heel slecht, maar over de zes weken waarmee rekening wordt gehouden was de gemiddelde prijs hooger. De minister van landbouw heeft naar aanleiding van een schrijven verzonden na de protestvergadering op 14 Maart een brief gezonden waarin werd medegedeeld, dat binnen zeer korten tijd een voorschot gegeven zal worden op de misoogststeun. Zooals bekend, is dit voorschot al eenige dagen geleden ontvangen. De verhooging van de misoogststeun was een punt van uitvoerige gedachten- wisseling. De voorzitter meende, dat men moest trachten, verbetering te krijgen, daar het bedrag dat van 200.000 kan worden uitgekeerd, niet hooger zal zijn dan 28 a 29 procent. Door het hoofdbestuurslid Kaan werd medegedeeld, dat in de districtsvergade ring is beslotei, om gezamenlijk met de andere organisaties actie te voeren voor de verhooging van de misoogststeun, waar bij de heer Hoogland nog vermeldde, dat de reeds belegde vergadering geen door gang heeft kunnen vinden wegens onge steldheid van den voorzitter. Men zal zich thans hebben te beraden, hoe men tegenover verschillende gebeur tenissen zal móeten staan, welke zich in de naaste toekomst kunnen ontwikkelen. Zie maar eens naar de beweging onder de werkloozen. De heer Butter (Koedijk) drong er ech ter op aan, dat men zich dan beperkte tot die actie welke van de tuinders, aangeslo ten bij de Nederlandsche Tuindersbond kwam en zich niet inliet met hen, die bui ten de organisatie staan. Door den afgevaardigde van St. Maarten werden diverse gevallen opgenoemd, wel ke feitelijk niet hadden mogen voorkomen bij de toepassing van de misoogststeun. Naar aanleiding hiervan werd door den heer Hoogland opgemerkt, dat er rekening mee was gehouden, of een tuinder ook een nevenbedrf had, waarmee ook rekening behoort te worden gehouden. De meeningen van de afgevaardigden waren nogal uiteenloopend over den mis oogststeun,'al waren allen het er wel over eens, dat de normen goed waren. De heer De Geus :(Noordscharwoude) zou betere resultaten hebben verwacht, als meer re kening was gehouden met den socialen nood, welke er bij de menschen heerscht. Te St. Maarten heeft de misoogststeun geen beteekenis voor de instandhouding der bedrijven, zeide de heer Breed, terwijl de heer Hoogland tenslotte zeide, dat wan neer men de volle honderd procent had ontvangen, er voor de tuinbouwbedrijven wel nut was geweest en was bijgedragen aan de instandhouding der bedrijven. Verdere uitwerking van deze materie werd overgelaten aan de commissie voor de misoogststeun. Over sociale steun werd ook uitvoerig gesproken. Met steun van het burg. armbestuur zijn de grootere bedrijven niet geholpen, zeide de heer K. Kaan. De beste oplossing is daarom een loonbijslagregeling, waarbij de tuinder ook wordt medegerekend. Te Koedijk is een regeling waarbij 7 plus 0.75 per kind en per week wordt uitgekeerd. Geinformeerd werd nog naar de door de commissie van zes opgemaakte regeling, welke volgens den heer Hoogland zoo was opgemaakt, dat 25 pet. van het verloonde bedrag door den tuinder als steun werd ontvangen. De thans geldende loonbijslag regeling heeft geen nut. De heer Butter zóu het goed achten, dat werd aangedrongen op een bijdrage in het verlies van het bedrijf tot de tuinder een inkomen heeft van 15 per week. Afrekening aan het eind van het jaar is j echter heel moeiilijk voor de tuinders. Men heeft elke week opnieuw geld noodig om de arbeiders te betalen. hoord werden, zag men aan boord van het Duitsche schip de „Alphard" uit den mist opdoemen. Ook de „Alphard" was door de mist bank verrast geworden. Ook hier had men er tevoren niets van gemerkt. Er was toen evenwel niet meer aan uitwijken te denken. Kapitein Wagner gaf direct be vel: „volle kracht achteruit", doch het was toen reeds te laat. Hoewel de schroe ven van de „New-York" reeds achteruit begonnen te loopen, botsten de schepen op elkaar. De „Alphard" werd zwaar aan bakboordzijde midscheeps getroffen. Kor ten tijd hing het schip voor den steven van het Duitsche schip. Spoedig maakte de „Alphard" echter zware slagzij naar bakboord. Het bleek, dat het Nederlandsche schip aan bakboordzijde geheel was openge scheurd. Kapitein Wagner gaf vervolgens een overzicht van de reddingsmaatregelen, welke direct aan boord der beide schepen werden getroffen. Acht man van het Ne derlandsche schip gebruikten de enkele minuten, dat de Alphard vooraan den ste ven van de New York hing om met behulp van de touwladders aan boord van het Duitsche schip te klimmen. Van de „New York" werd onmiddellijk een motorreddingboot uitgezet onder leiding van den tweeden officier Strenge, met acht man aan boord en uitgerust met. een sterk zoek' licht. Deze boot heeft, hoewel het slechte zich het reddingswerk belemmerde, de ove rige 18 man, zonder dat zich eenig ongeval voordeed, aan boord genomen. Alle leden der Nederlandsche bemanning werden in de hutten der toeristenklasse van de „New York" ondergebracht, waar zij uit nemend verzorgd werden. Het mag overigens een geluk heeten, dat de „Alphard" in ballast voer, ware zij ge laden geweest, dan zou het schip ongetwij feld spoediger gezonken zijn en had de ramp ernstige gevolgen na zich kunnen sleepen. Nu heeft men nog 45 minuten lang het wrak zien drijven, ondanks de steeds sterker wordende slagzeeën. Nadat de 26 opvaren den waren opgepikt, is de „New York" nog geruimen tijd in de buurt gebleven van de plaats, waar de aanvaring was geschied. De motorreddingboot heeft nog een tweede maal een nauwkeurig onderzoek ingesteld om vast te stellen of het wrak, dat door het zware weer uit zicht was geraakt, al dan niet gezonken was. Er werd echter niets meer gezien, zoodat het wel vaststond dat de „Alphard" was gezonken. Te middernacht heeft de „New York" daarop de reis naar Hamburg voortgezet. De passagiers aan boord van New ork. de (Ongecorrigeerd.) De toedracht van het ongeluk. Zaterdagochtend in de vroegte is het Duitsche mailschip „New-York" van de HamburgAmerika-lijn, dat Donderdag avond tegen half tien in het Kanaal met het Nederlandsche stoomschip „Alphard" van van Nievelt Goudriaan Co.'s Stoomvaart mij. te Rotterdam in botsing was geweest ten gevolge waarvan het Nederlandsche schip is gezonken, te Hamburg aangekomen. Aan boord bevond zich ook de geredde be manning van de „Alphard", bestaande uit 26 koppen. De schade, welke de „New-York" bij de botsing heeft opgeloopen, was niet aanzien lijk, al is aan bakboordzijde aan den voor steven een groot gat zichtbaar. Het Duitsche schip heeft ten gevolge van de botsing eenig water gemaakt. De repa ratiewerkzaamheden zullen evenwel slechts weinig tijd kosten en het is vrij zeker, dat de „New-York" de volgende week weer op de gewone wijze in dienst zal worden ge steld. Mededeeling van kapitein Wagner. Kapitein Wagner van de „New-York" heeft na aankomst van zijn schip te Ham burg eenige inlichtingen verstrekt over de toedracht van het ongeluk. Hij was nog zeer onder den indruk van het gebeurde. „In mijn zeemanscarriere van 45 jaar, aldus vertelde hij, is het ongeluk met de „Alphard" het eerste érnstige inci dent, dat ik heb meegemaakt".' Kapitein Wagner is reeds meer dan 40 aar in dienst van de Hamburg-Amerika- ljjn, waarvan reeds meer dan 25 jaar als ge zagvoerder. Sinds het najaar 1935 voert de heer Wag ner het bevel over de „New-York". Volgens het rapport van kapitein Wagner heeft het ongeluk zich als volgt toegedragen: Nog kort voor de botsing werd de reis van zoodatTöy01^" d°°r g0ed weer begunstigd, den Vier dn»'P f" g°ede Vaart kon hou" pnWoi dagen lang ontmoette men geen enkele wolkbank. Daarna werden met de automatische sirene in verband met het od houden van de mist op gezette tijden m°st- waarschuwingssignalen gegeven. Deze sig nalen werden aan boord van het Nederland sche schip opgevangen, zooals ook de kani tein van de „Alphard", de heer Spuy, me dedeelde. Onverwacht kwam de „New-York" toen in een mistbank terecht. Dit achtte men evenwel niet ernstig, totdat men ook van de „Alphard" signalen ontving. 15 seconden nadat ook op de „New-York d? signalen van het Nederlandsche schip ge- De passagiers van de New York heb ben zich tijdens de tjamp buitengewoon rustig gedragen. f* De oorzaak van de ramp wijt kapitein Wagner aan een noodlottigen samenloop van omstandigheden. De beide schepen geraakten in dezelfde mistbank, zoodat zij elkander niet konden zien. De botsing was zoo hevig, dat men van geluk mag spreken, dat geen menschenlevens te betreuren zijn. Relaas van den tweeden machinist van de „Alphard". Opmerkelijk is het relaas van den twee den machinist van de Alphard, die nog ver telde, dat ruim twee van dit schip bij de botsing geheel werd opengescheurd. Enorme watermassa's drongen de ma chinekamer binnen, zoodat het daar werk zame personeel in zeer korten tijd geheel door het water was omringd. Het ergste was, dat er gevaar voor een ketelontplof fing bestond. Er was aldus de zegsman geen tijd te verliezen, er zat voor ons niets anders op, dan ons zoo spoedig mo gelijk in veiligheid te brengen. Een inte ressante bijzonderheid is nog, dat de man in den uitkijk, die plotseling het hooge dek van de New York voor zich zag, zoo hevig schrok, dat zijn alarmgeroep aan boord van de New York werd gehoord. Kapitein Spuy, die eveneens nog zeer on der den indruk van het gebeurde is, zeide tot z(jn leedwezen voorloopig geen verkla ring te kunnen afleggen. HET ONGELUK MET DEN FOKKER C5. Het vliegtuigongeluk met de Fokker C5, waaromtrent gisteren werd geseind, ge beurde tijdens een oefening in het mitrail- leurschieten van de waarnemersschool van de luchtVaartafdeeling, waartoe vier toestel len naar Salatri vlogen. Het vliegtuig, waarin de sergeant H. Pie- ters het machinegeweer bediende, gleed af bij den overgang van de rechter- in de linkerbocht, waardoor het toestel in een vrille raakte. De bestuurder, luitenant Mau- renbrecher, kreeg de machine even boven den grond in zijn macht, doch het was reeds te laat. Het toestel schoof aan den buiten rand van het landingsterrein over een af stand van 25 meter over den grond, waarna het over den kop sloeg en in brand vloog. Sergeant Pieters blijkt met het hoofd te gen het machinegeweer te zijn geslagen, waardoor hij een zware schedelwond be kwam. Hij moet op slag dood zijn geweest. De heer Maurenbrecher bekwam een lichte verwonding aan de knie. Hij kon echter per auto naar huis terugkeeren. De begrafenis. Hedenmorgen werd het stoffelijk over lang Ju" S"geant Pieters ""der groote be- langstemng ter aarde besteld. Hierbij wa- leger de comma"dant van het civiele autoriteiten r>„ ndere militaire en luchtvaartafdeeling hield°mmandant van de wijl ds. Blasé en Is SkerVei^6' ter" gingen. Een vriend X d£ ove^T^ dankte voor de belangstelling. ne EEN LOTERIJ-KWESTIE. 1500 boete. De kantonrechter te den Haag, mr. Fontein wees heden schriftelijk vonnis in de straf zaak tegen den directeur van lotisico, den heer B., aan wien ten laste is gelegd het openstellen van de deelneming in loterij en, waarvoor niet de vereischte toestem ming was verkregen. Ten aanzien van de vraag, of voor deze loterijen geen toestemming zou zijn ver- eischt, zooals namens verdachte is aange voerd, overweegt de kantonrechter, dat ar tikel 10 der loterywet een uitzonderingsbe paling beoogt, welke slechts het afwikke len van destijds niet in strijd met de wet bestaande loterijen mogelijk maakt. Hieruit volgt, dat een beroep op dit ar tikel niet kan dienen tot dekking van eenige uitbreiding van de toegelaten loterij, of van eenige wijziging in den oor- spronkelijken opzet. De kantonrechter neemt aan, dat de loterijen, waarvoor de in de dagvaarding ten laste gelegde trekking is gehouden, niet waren de in afwikkeling zijnde oor spronkelijke loterijen en mitsdien niet vóór 1 Juli 1905 reeds wettiglijk waren aangelegd. Ten aanzien van de vraag, dat aan ge noemde trekking deelnemen polissen die reeds eerder aan een trekking hadden deel genomen, maar overeenkomstig een door Lotisico d.d. 5 Juli 1982 uitgegeven circulai re in obligaties waren geconverteerd, het geen in strijd zou zijn met de loterijwet 1905, overweegt de kantonrechter dat niet is komen vast te staan dat polissen niet voor 1 Juli 1905 zijn uitgegeven en dat ook de trekkingen welke de vennootschap zelf houdt, niet een zoodanige afwijking van den oorspronkeüjken opzet opleveren, dat van afwikkeling der loterij niet meer gesproken kan worden. De Kantonrechter achtte overtreding der Loterijwet aanwezig en veroordeelde verdachte tot een geldboete van vijftien honderd gulden, subs. drie maanden hechtenis. Naar wij van de zijde van Lotisico ver nemen bestaat de mogelijkheid, dat zy in het vonnis berust, omdat de Kantonrech ter Lotisico op twee haar inziens kardi nale punten in het gelijk heeft gesteld en het bedrijf met inachtneming van het vonnis gewoon kan worden voortgezet. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 9 Mei 1936. Op de heden ge houden veiling waren in totaal 275000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 2.50—2.60, 60—62 2.50 2.70, 62—64 2.60—2.85, 64—66 2.70 3. Eendeieren 2.352.45. TWEE GOUDEN ECHTPAREN. De echtparen P. v. d. Poll, Ramen, alhier en Jb. Blank, Lindelaan, Alkmaarders van geboorte, werden voor 50 jaar op het Alk- maarsché stadhus gelijktijdig in den echt verbonden en mochten heden in het genot van een goede gezondheid dit heugelijke feit herdenken. De heer v. d. Poll is bij de Alkmaarders wel bekend en hoewel zijn nog vitale 76- jarige echtgenoote van oordeel was, dat over hun feest niets geschreven mocht wor den, begreep zij toch, dat deze gebeurtenis in het leven van den man, die tot 1933 ge durende 30 jaar ter herdenking van, Alk- maarsch Ontzet, de krans aan het Victorie- beeld hechtte, niet onvermeld mocht blij ven. Van harte wenschen wij deze volbloed 80-jarigen Alkmaarder dan ook geluk met dit gouden huwelijksfeest. De heer Blank mag eveneens een volbloed( Alkmaarder genoemd worden; 25 jaar is hij als besteller bij den telegraafdienst werk zaam geweest en daarna 18 jaar bij de posterijen, eerst als besteller en daarna als kantoorknecht, in welke functie hij voor 12 ;aar, de man is 72 en zijn nog wakkere echtgenoote is 81, eveneens Alkmaarsche 39 jaar bewonen zij het zelfde vriendelij ke huisje Lindenlaan 8 en wij hopen ook voor dit sympathieke paar, dat rijkelijk in de bloemetjes was gezet, dat het nog vele aren van een gelukkige levensavond mag genieten. TENTOONSTELLING BIJ V. EN D. Op de tweede verdieping van het impo sante warenhuisgebouw van V. en D. wordt een tentoonstelling gehouden van tuinmeubelen, kampeertenten, kampeer- en sportbenoodigdheden, die, na een bezoek, vooral in het geheugen blijft om de pas sende omgeving, waarin men een en ander geëxposeerd heeft, dank zij de groote ruimte die men hiervoor beschikbaar kon stellen. Door passende in zonnige kleuren uitge voerde décors, het aanbrengen van rots muurtjes, vijvertjes met goudvisschen en een volière met allerlei vogeltjes, ziet men alles in de omgeving, waarin het geëxpo seerde behoort. De geëxposeerde strandkampeertenten en strandstoelen vindt men eveneens in een passende strandomgeving. De vroolijke, frissche en zonnige kleuren wekken het verlangen naar het a.s. strand leven en bij een nadere beschouwing staat men eenvoudig verbaasd over de zeer lage prijzen. Ook voor de gezellige tuin- en serre- meubelen geldt hetzelfde. Onze vraag of dit alleen mogelijk is, omdat het geëxposeerde in het land van de Rijzende Zon vervaardigd is, werd ontken nend beantwoord. Men heeft inderdaad te doen met Neder- landsch fabrikaat, doch de mechanisatie heeft het mogelijk gemaakt, thans een modern tuinameublement te koopen voor een prijs, die voorheen noodig was, om iets dergelijks te laten schilderen. Het gaat er mede als met de dameskousen, die de Amerikaansche vrouw eenvoudig wegwerpt, wanneer er een gat in komt. De Hollandsche vrouw, gewoon aan stop- naar waarnemingen, verricht in den morc»n van Zaterdag 9 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met- Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te Andanes. Laagste barometerstand 755,3 m M Marseille en Perpignan. Verwachting, geldig tot den avond Zondag 10 Mei: Zwakke tot matige wind uit noordelijk» richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt- waarschijnlijk eenige regen; weinig veran dering in temperatuur. Weeroverzicht. Vooruitzichten vrij somber. De hoogedruk over Scandinavië en omge-' ving nam verder in intensiteit af, over Frankrijk steeg de barometer een weinig Bij IJsland blijft de depressietoestand g&! handhaafd, terwijl de Azoren-hoogedruk zich naar het Oosten uitbreidde. Over Zweden en Noorwegen blijft h«t helder weer. Over Duitschland en onze om- geving is de toestand door toenemende be- wolking wat verslechterd, in Frankrijk vie- len vrij zware regens. De temperatuur j* over IJsland en de Britsche eilanden ge daald, in het overige gebied loopen de ver anderingen uiteen. Er is ten onzent niet veel verandering in het vrij sombere weer te wachten. LICHT OPi Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.07 uur tot 3.45 uur licht op. pen en mazen, zal hieraan niet kunnen wen nen en zoo zal het ook wel gaan met andere artikelen in Holland.' De geëxposeerde tuinmeubelen, zijn trou wens, ondanks de lage prijzen, om de fraaie en gemakkelijke modellen èn om de degelijke uitvoering, zeker waard, dat zij na een paar jaar opnieuw geschilderd worden. Ook op het gebied van tuinparasols kan men hier in verschiliende grootte en kleuren een keuze doen. Iets bijzonders is zeker een uitneembare ruststoel, van hout vervaardigd. Naar wij vernemen zal V. D. ook op de Bloemen- en Plantententoonstelling te Ber gen aan Zee met een expositie tuinmeube len uitkomen. i PAARD TE WATER EN VERDRONKEN. - Hedenmorgen om 6 uur is bij de woning 'van de fam. B. aan de Noorderkade een paard van boer Smit uitgegleden en in Ifcn sloot gevallen. IJlings toegeschoten hulp was niet in staat het arme dier, dat steeds verder in de modder wegzakte, te redden en met leede oogen moest men toezien, dat het paard verdronk. Na twee uur van moeiza- men arbeid slaagde men erin het paard op het droge te brengen. JEUGDDIENST. Het comité van Jeugddienst in de Ned. herv. kerk vestigt de aandacht op de 110e Jeugddienst, welke zal worden gehouden Zondagmorgen negen uur in de Kapelkerk. Voorganger is ds. Dijkstra van Amster dam. GESCHEIDEN ZWEMMEN. In het Victoriabad kan men, nadat het bad weer geopend zal zijn, gescheiden zwemmen tegen sterk gereducerde prijzen, Wanneer men voor 13 Mei zich daarvoor opgeeft bij den heer Schellinger, Spoor straat 67 zullen verdere besprekingen van die zijde volgen. OPENING VERFHANDEL. Hedenmiddag zal de heer A. Baken, sêhil- der en behanger, een verfhandel openen op de Nieuwesloot 11. Diverse verfwaren zijn in ruime keuze aanwezig en het behoeft geen betoog, dat een ieder daar een goede keus in verf-arti- kelen zal kunnen doen. VAN TWEE DUINVOGELS. En nog één. De heer E. Molenaar, Westerweg 104a, schrijft ons: Ze zijn er weer. Al een paar weken zijn ze er weer, de Zeezwaluwen, de Sterns, de Vischdiefjes, of hoe u ze wilt noemen. Ieder jaar, omstreeks 20 April, z(jn ze er weer, en wie ze in zijn jeugd gekend heeft, begroet ze ieder jaar weer met dezelfde vreugde. Het is vooral de herinnering aan de sport van het eierzoeken, waartoe deze vogels in den mooisten tijd van het jaar gelegenheid geven, welke die vreugde wakker roept. Heel in de verte, zonder ze te zien, zijn ze al kenbaar aan hun lief, zangerig geluid, en hebt u ze eenmaal ontdekt met hun zwart mutsje en gevorkten staart, dan is het altijd weer die zwierige wiekslag, dat elegante duiken, zoo vlak bij de stad, die rusteiooze beweeglijkheid, die immer boeit. Dit jaar waren het er maar twee, verleden jaar wa ren ze talrijker. Een paar weken zwerven ze zoo langs de grachten en langs de kust om in 't laatst van Mei hun broedplaatsen weer op te zoeken en hun 3 eieren te leggen in een meestal eenvoudig kuiltje in het zand, dicht bij de zee. Evenwel, aardig was het te zien, hoe in 1932 2 a 300 paren zich gehuisvest hadden in den pas drooggekomen Wieringermeerpolder. De meeste nesten lagen toen op of bij de oude opgedroogde wosselbanken. Menig ei lag er zoo maar m of naast een schelp, zonder een zweem van

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2