RONDE -FERIK 20 stuks 25 cent Aywida Langzaam keeren orde en rust weer. Jiiiuieiiland 'n Heerlijke Sigaret 35000 Italianen houden Addis Abeba bezet. Hoe Hussolinie koning Emanuel tot keizer uitriep. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half acht, t/m. Dins dag, hoofdnummer Captain Blood (rom.- sens.); hoofdrollen Errol Flynn, Olivia De Havilland. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Krul- lekopje (amus.); hoofdrol Shirley Temple. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon geerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een wedloop met Amor (amus.); hoofdrollen Joan Crawford, Clark Gable, Robert Mont- gomery. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Winton-affaire (politie-film); hoofdrollen George Brent en Margaret Lindsay. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 13 Mei. 10.30 uur, Gulden Vlies, 23e schooldag Bond van Chr. scholen in Noordholland bo ven het IJ. 8 uur, gebouw Heul 3, ledenvergadering Nazorg. terie, dat onder leiding stond van Azana. Barcia blijft naast zijn premierschap be last met de portefeuille van Buitenland- sche Zaken. Deze kabinetsformatie is als een zui vere formaliteit te beschiuwen, ten einde een regeering te hebben tot heden wanneer Azana de taak van president de finitief op zich neemt. Dan zal Barcia af treden en zal de president nogmaals een der politici met de kabinetsformatie be lasten. Hoe de stemming verliep. Om tien minuten voor den aanvang van de Corteszitting en de bijeenkomst der compromisarios ter verkiezing van den nieuwen president, zijn nog slechts circa twintig procent van de kiezers op hun post. De diplomatenloges zijn alle evenwel reeds gevuld. Dan komen achtereenvol gens de kiezers binnen. Alleen de monar chisten en de traditionalisten zijn afwezig. Wanneer de president verkozen is ver heffen vele compromisarios zich van hun zetels en uiten vreugdekreten aan het adres van het communisme en het socia lisme en zingen de internationale. De voor zitter deelt daarop mede, dat Azana de be noeming heeft aanvaard, waarop het col lege van kiesmannen wordt opgeheven. De Gaceta de Madrid heeft een decreet gepubliceerd waarby de regeeringsbeslui- ten worden ingetrokken, die werden uitge vaardigd naar aanleiding van de wet van 2 Januari 1935, waarbij de toepassing van het Catalaansch autonoom statuut tijdelijk werd opgeschort. Dit besluit werd door het gerechtshof, dat moet toezien op de na leving van de grondwet, in strijd met de constitutie verklaard. Azana's levensloop. Azana, in 1880 te Alcala de Henares ge boren, staat in de kracht van zijn leven, en dit is dus niet het moment om een biogra fie te schrijven, die ook maar eenigszins volledigheid pretendeert. Volstaan wy er mee, de groote lynen van een stellig be langwekkende loopbaan te schetsen. Die loopbaan begint met de studie in de rechten, doch de advocaat Azana is veel meer publicist dan advocaat. Hij schrijft politieke beschouwingen voor Spaansche, Zuid-Amerikaansche en Parijsche bladen, en daarnevens ook romans en tooneelstuk- ken, komt ook met een nieuwe Spaansche Bijbel-vertaling. Hij wordt een van de actiefste leden van het Madrileensche Ateneo, Spanje's intellectueele centrum, in later jaren secretaris-generaal van die instelling. Af van de monarchie. Na den fascistischen staatsgreep van generaal Primo de Rivera, die het fiat van den koning had, wendt Azana zich vol komen af van de monarchie. Hij sticht dé groep „republikeinsche actie", doordrenkt het Ateneo van zijn opvattingen, die trou wens door vele leidende geesten werden gedeeld, maar heeft de behendigheid aan represailles van regeeringszijde te ont komen. Na de verkiezingsrevolutie van April 1931 breekt dan voor dezen even forschen als levendigen en toch ook kalmen man de tyd aan, dat hij kan toonen wat hij als be windsman presteert. In het eerste ministe rie der republiek is hij minister van oor log en zet het leger, dat gedesorganiseerd is door een eeuw van burgeroorlogen en kolonialen strijd, op pooten. Een half jaar later is hij premier, leidt achtereenvolgens drie kabinetten, onderdrukt (in Augustus 1932) een monarchistenrebellie, komt ten slotte in conflict met president Zamora en moet in September 1933 aftreden. Het schijnt, dat de man, die thans tot president van Spanje is gekozen, aanvan kelijk wat heeft tegengestribbeld. Dat zal niemand verwonderen. Hem ligt het actie ve stellig beter dan het representatieve, en men mag stellig benieuwd zijn, hoe deze politieke vechter het als staatshoofd zal doen. Volgens te Aden binnengekomen berich ten, is de orde te Harrar in Abessinië thans hersteld, doch de stad volkomen geplunderd. Alle Britsche onderdanen, de leden van de Fransche katholieke missies en een Fransch arts, belast met de zorg van de leprozen, zyn in veiligheid. Ook de leden van de Zweed- sche en Finsche Roode Kruisambulances hebben van de onlusten aan den lijve geen enkel nadeel ondervonden. De trein uit Addis Abeba, die zulk een avontuurlijke reis achter den rug heeft, is is thans te Djiboeti aangekomen. Reizigers vertelden bij hun aankomst, dat zy bij het passeeren van Diradaua eenige opwinding hadden kunnen constateeren. Plunderaars ondernamen een aanval op de douane loodsen, doch de Fransche troepen slaagden er spoedig in met mitrailleurvuur de orde te herstellen. Met een anderen trein zijn inmiddels Ita- liaansche troepen naar Diradaua gebracht. Op alle belangrijke punten langs den weg staan wachtposten opgesteld. Het is ver boden Abessinië per trein binnen te komen. Slechts het spoorwegpersoneel mag, met een visum van den Italiaanschen consul te Djiboeti, van de spoorlijn gebruik maken. Te Djiboeti is thans ook de Amerikaansche adviseur van de Abessinische regeering Spencer aangekomen, die zyn missie als be ëindigd beschouwt en thans naar de Ver- eenigde Staten terugkeert. Hij verklaarde niets te begrijpen van de paniek, die de negus en de leden van de regeering heeft aangegrepen. Het eenige lid van het Ethiopische gouvernement, dat zich - volgens Spencer - op het oogenblik nog m Abessinie bevindt, is de directeur van het ministerie van Buitenlandsche Zaken. Deze heeft zijn toevlucht gezocht in de Fransche legatie. Spencer was van oordeel dat de Italianen niet het geheele grond gebied zullen bezetten. Troepen op weg naar Diredaua. Evenals in de eerste weken van den oorlog wemelt ook nu de hoofdstad van het Abessinische rijk weder van soldaten. Thans zijn het echter niet de krijgers van Haile Selassie, doch Mussolini's mannen. Sinds de eerste gemotoriseerde afdeelingen de le- gatiewijk bereikten, zyn in een eindeloozen stroom 35.000 modern uitgeruste Italiaan- sche soldaten, met 3000 vrachtauto's en een aantal tanks, Addis Abeba binnengerukt. Onmiddellijk hebben de veroveraars een aanvang gemaakt, niet alleen met het dem pen der onlusten, die na het vertrek van den keizer en van de ministers te Addis Abeba waren uitgebroken, doch ook met de organisatie van een nieuw bestuur. Het krachtig optreden der Italianen heeft echter de rust te Addis Abeba nog niet volkomen doen weerkeeren. In de stad be vinden zich namelijk nog talrijke groepen sjifta's, d.w.z. bandieten, die na de vlucht van den negus zijn komen toesnellen. Zij hebben een rijken buit behaald, doch de omvang van dezen buit bemoeilijkt hen zoo danig in hun bewegingsvrijheid, dat zij in vele gevallen niet de vlucht hebben kunnen nemen, alvorens het gros der Italiaansche troepen de hoofdstad binnentrok. Gisteravond hebben 300 dezer sjifta's een groep van negen blanken, onder wie vier Amerikanen, overvallen. Een afdeeling Ita liaansche soldaten en Askari's snelde echter te hulp en doodde 30 der bandieten. Voorts hebben sjifta's een aanval gedaan op de Belgische legatie, doch zij werden op de vlucht gedreven door Sikhs, die de Brit sche gezant ter beschikking van zijn Bel gische collega had gesteld. Een merkwaardig incident deed zich voor tusschen eenige Duitschers en een troep bandieten, die een machinegeweer bij zich hadden. De sjifta's dwongen dwongen de Duitschers, hun het machinegeweer tegen contante betaling af te koopen. Nadat de transactie beklonken was, openden de on vrijwillige koopers uit hun nieuw verwor ven wapen het vuur op de bandieten en dwongen hen zich uit de voeten te maken. Advies uit de lucht. Den geheelen dag hebben boven Addis Abeba en de omgeving der stad vliegtuigen gecirkeld. Zij worpen duizenden pamfletten uit, waarin aan de bevolking .wordt mede gedeeld, dat geheel Abessinië thans aan het gezag van Italië onderworpen is. Heden voor middernacht, aldus wordt verder ge- a!n^hT°et!n 8116 vuurwaPens by de Itali aansche autoriteiten zyn ingeleverd. Wie aancetrrlff8 bezit van vuurwapens hebbt TfSSÜSg' hervatten" n°rmale werkzaamheden te Ook in de provincie duren de onderwer pingen voort. Rede van Mussolinl. Precies om tien uur Zaterdagavond kwam de groote fascistische raad bijeen; reeds tien minuten later werd de wachtende me nigte medegedeeld, dat de zitting, waarin de gewichtige besluiten waren genomen, be ëindigd was. Terstond daarop kwam de ministerraad bijeen, welks bijeenkomst slechts drie minuten duurde. De spanning onder de menigte, die reeds urenlang in geesdtriftige stemming had ge wacht, werd schier ondragelijk. Het duurde echter nog tot 10.40 voordat Mussolini, aan gekondigd door herauten, op het balcon verscheen. Eindelooze toejuichingen volg den. „A noi, a noi", klonk het uit tiendui zenden monden. Een minuut lang stond Mussolini on bewegelijk, starend naar het volk. Toen was 't stil en begon de duce de in de ge heele wereld met spanning verbeide mededeelingen. „Officieren, onder-officieren, soldaten van alle wapens in Afrika en in Italië, zwart- hemden van de revolutie, Italianen en Ita liaanschen in het vaderland en overzee, luistert!" zoo begon de duce. Met de beslissingen, die gij terstond zult vernemen en die door den Grooten Raad by acclamatie zijn goedgekeurd, voltrekt zich een groote gebeurtenis. Het lot van Abessinië wordt heden op 9 Mei van het jaar XIV der fascistische tijdrekening be zegeld. Alle knoopen zijn doorgehakt met ons overwinnende zwaard. De overwinning in Afrika blijft ongerept in de geschiedenis van het vaderland, zooals de gevallen en de overlevende strijders haar hebben ge schapen en gewild. Italië heeft eindelijk zyn keizerrijk". Deze woorden werden door de menigte met een uitbarsting van gejuich begroet. Toen de toejuichingen eenigermate ver stomd waren, hervatte Mussolini: „Het is een fascistisch keizerrijk, omdat het de onuitwischbare teekenen draagt van den wil en de macht van de Romeinsche fascio. Want dit is het doel, waarop sedert 14 jaar de sterke en gedisciplineerde ener gie van de Italiaansche jeugd gericht is ge weest. Het is een rijk van vrede, want Italië wil den vrede voor zich en voor al len, en het besluit slechts tot den oorlog, wanneer gebiedende vitale omstandighe den het hiertoe noodzaken. Het is een ryk van beschaving en men- schelijkheid voor alle volkeren van Abes sinië. Dit ligt geheel in de traditie van Ro me, dat na de overwinning steeds het lot der overwonnen volkeren aan het zijne verbond. Ziehier de wet, Italianen, welke een periode van onze geschiedenis afsluit en een ander tijdperk inluidt, dat als een groote poort den toegang opent naar de toekomst. Art. I. De grondgebieden en de vol keren, die deel uitgemaakt hebben van het Abessinische keizerrijk, worden onder de volle en volledige souvereiniteit van het Italiaansche rijk gesteld. (Donderende toe juichingen). Art. 2 De koning van Italië neemt voor zich en zyn opvolgers den titel aan van keizer van Ethiopië. Officieren en soldaten; Het Italiaansche volk heeft met zijn bloed het keizerrijk in het leven geroepen. Het zal het bevruchten met zijn arbeid en het zal het tegen ieder een met de wapens verdedigen. Verheft voor dit hoogste besluit uw vaandels, uw wapenen en u harten en be groet na 15 eeuwen den terugkeer van een imperium op Rome's heilige heuvelen. „Een heilige eed". Daarop riep Mussolinie de menigte toe: Zult gij dit waardig zijn?" En de tiendui zenden antwoordden met een daverend „ja". Deze kreet vervolgde de Duce, is als een heilige eed, die u bindt voor God en voor de menschen, voor het leven en voor den dood. Vervolgens bracht de Duce onder onbe schrijflijk enthousiasme der menigte een heil op den koning uit. Nadat het volk Mussolini minutenlang had toegejuicht werd een adres bekend ge maakt, dat de Groote Raad tot den Duce had gericht, en waarin hij hem de grootheid van het vaderland toeschrijft en hem daar voor dankt. Tegelijk met de wet, die de annexatie van Abessinië en de stichting van het keizerrijk afkondigde, is een decreet gepubliceerd, be helzende de benoeming van maarschalk Ba- doglio tot gouverneur van Abessinië met den titel van onderkoning. Ook de gouverneurs van Eritrea en Somaliland zullen aan hem ondergeschikt zijn. De feestdagen die op de bezetting van Addis Abeba zijn gevolgd bereikten Zater dagavond hun hoogtepunt. Vier dagen lang hebben de Italianen zich aan hun overwinningsvreugde overgegeven, en aan zoete droomen over den voorspoed, dien het nieuwe ryk hun brengen zal. De demonstraties waren al deze dagen niet van de lucht. Zij strekten zich uit van de plech tige telegrammen, waarmede de verschillen de chefs elkander hulde brachten tot de ge- improviseerde betoogingen van schoolkinde ren voor den Duce. De schooljeugd bleek namelijk van mee ning te zijn, dat zulk een overwinning recht gaf op een reeks van vrye dagen en telkens weer trok zij naar het Piazza Venezia, in plaats van naar de school. Eenmaal gebeur de het, dat wel een duizendtal schoolkinde ren van de laagste klassen met de tasch om den schouder en de blauwe boezelaars, die hier de uniform der kleine schooljeugd ls, het Piazza Venezia belegerden. Zij floten en riepen zoo lang tot de Duce naar buiten kwam en de dreumessen, die reeds op den arm van hun moeder hadden leeren demonstree ren, riepen met hun hooge stemmetjes, die de r nog niet goed konden vormen den dic tator toe: „Discorso, Discorso!" Zij eischten een redevoering, maar Musso lini wenkte lachend van neen, en toen hij bovendien hoorde, dat zij spijpelden, gingen de deuren van het balkon onverbiddelijk weer dicht. Blijkbaar zal dus ook in het keizerrijk de schoolplicht worden gehand- u no0 bot kon o.* ,u'o hot krui,pu„t d«n M"r 'anO> r"..W*0 dt nl.t „d.n- WIL HIJ MEER MOEDERDAGEN? Dominee Charles Francis Potter heeft Zondag, moederdag, in zijn predikatie te New York gezegd, dat moederdag eigen lijk een afpersing is en behoort te worden afgeschaft. Hij zeide, dat moederdag tegenover de moeders op één lyn gesteld moet worden met den eersten Paaschdag voor kerkgan gers en met belangstelling voor politiek op den dag der verkiezingen. Moederdag stelt den Amerikanen (en ook den bewoners van andere landen na tuurlijk) in de gelegenheid zich te herin neren, dat zij een moeder hebben, maar dat is maar een dag in het jaar. De rest van het jaar vergeten zy dat. Dit is al thans de meening van dominee Potter. VIER KNAPEN UIT PAEDOLOGISCH INSTITUUT ONTSNAPT. Eén door nachtwaker, drie ande ren door politie aangehouden. Gisteravond bemerkte een waker van den A. G. P. N. V. te Amsterdam dat een viertal jongens zich in de Beethovenstraat aldaar op verdekte wijze ophield by een daar geparkeerd staande auto. Hij sprak de knapen aan en kreeg op zijn vraag, wat zij daar deden, ten antwoord, dat het por tier van den wagen had opengestaan en dat dit door hen gesloten was. Niet tevreden met deze verklaring, hield de waker de jongens in de gaten en con stateerde even later, dat zij een auto, die geparkeerd stond op de Stadionkade, op duwden in de richting van de Schubert- straat. Toen de jongens zagen, dat de nachtwaker kwam toeloopen, namen zij de vlucht, doch de waker wist één van hen te grijpen. Hij bracht den knaap naar het posthuis aan de van Baerlestraat, waar juist bericht was binnen gekomen dat uit het paedologisch instituut aan de Vos- siusstraat vier knapen ontsnapt waren. Spoedig bleek toen, dat de aangehouden jongen een van dit viertal was. De andere drie zijn in den loop van den nacht door de politie aangehouden en in den vroegen morgen naar het instituut overgebracht. VERKEERSONGELUK TE SOEST. Wielrijdster ernstig gewond. Gisteravond te omstreeks acht uur heeft zich in de Middel wijkstraat te Soest, een ge compliceerd verkeersongeluk voorgedaan, waarby een wielrijdster ernstig werd ge wond. Een auto, bestuurd door den heer M. uit Sloten, werd ingehaald door een anderen wagen en door dezen bij den bumper aan gereden, doordat de bocht te kort werd ge nomen. Het gevolg was, dat eerstgenoemde auto in botsing kwam met een geparkeerde auto van een Duitschen wielrenner, die had deelgenomen aan de internationale wieler wedstrijden te Hilversum. De wagen werd ernstig beschadigd en de twee achterop gebonden speciale race-fiet sen werden geheel vernield. Vervolgens reed de auto van den heer M. die de macht op zijn stuur verloren had, de wielrijdster mej. van Bedem aan. De vrouw werd tegen een boom gesmakt, waarby zij ernstig aan het het hoofd werd gewond. De auto kwam ein delijk tegen een heg tot stilstand. Mej. van B. is, na door dokter Donker te zijn verbon den, per ziekenauto naar haar woning ver voerd. De auto van den heer M. werd ernstig be schadigd. De auto, welke door het snijden het ongeluk had veroorzaakt, is doorgereden in de richting Amsterdam. Het nummer kon echter worden genoteerd. Omtrent dit verkeersongeluk kan nader worden gemeld, dat het de politie is gelukt, den autobestuurder, door wiens toedoen het ongeluk is gebeurd, te doen aanhouden. De Duitsche wagen behoorde toe aan de wielrenners Bremer en Tertilte uit Dort- mund, die door de vernieling hunner race fietsen ernstig zyn gedupeerd. De beschadi ging van hun auto was echter van dien aard, dat zij de reis naar Duitschland kon den voortzetten. Het verkeer op den zeer drukken straatweg was eenigen tijd volkomen gestremd. De politie was echter spoedig aanwezig om regelend op te treden. De twintigjarige mej. van B. werd ook nog aan een der beenen gewond. NOODLOTTIGE BRAND TE ROTTERDAM. Tien paarden in de vlammen omge komen. Gisteravond omstreeks tien uur is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitge broken in de stallen van de sleeperij van de fa. Noordzij aan de Vierhavenstraat te Rot terdam. In de houten gebouwtjes, die aan geleund zyn aan de groote tabaksopslag plaats der firma Dobbelmann, vond het vuur zulk gretig voedsel, dat in een oogen blik alles in lichter laaie stond. Het was daardoor onmogelijk de paarden, die er ge stald waren, te redden, te meer, omdat in deze afgelegen buurt niet dadelijk menschen aanwezig waren om reddingspogingen te ondernemen. Tien paarden zijn daardoor in de vlammen omgekomen. Toen de eerste brandspuit arriveerde, was een dezer paar den nog in leven, doch het dier was zoo door vlammen omringd, dat men het niet kon bereiken. Een stal en een aangebouwde opslagplaats zyn geheel vernield. Van de tabaksopslagplaats van de fa. Dobbelmann had alleen de daklijst even gebrand. Scha de van beteekenis werd hier echter niet ge leden. Verzekering dekt de schade. OPLICHTENDE FOTOGRAAF GEARRESTEERD. De recherche te Groningen heeft te Haren een 58-jarigen man gearresteerd, zekeren R. de Vries, uit den Haag, die er van verdacht wordt bestellingen te hebben aangenomen voor foto's van huizen, waarvoor hij wel te voren van de bewoners geld ontving, doch de foto's niet leverde. De man, die vroeger voor de politie heeft gefotografeerd, is ter beschikking van de justitie gesteld. i Weee&edcfd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 11 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 767,8 m.M Ingoe. Laagste barometerstand 758,8 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond v»n Dinsdag 12 Mei: Zwakke veranderlijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waarschijnlijk droog; behoudens kans op onweer; iets warmer overdag. Weeroverzicht. Stijging van temperatuur te verwachten. De hooge drukking in Scandinavië blijft langzaam afnemen, die in het westen trok oostwaarts, gevolgd door een diepe depres. sie, die vermoede.yk noord-oostwaarts trekt. De depressie op het vasteland trok, in be- teekenis afnemend, naar het oosten. Scan« dinavië behield fraai weer met hooge tem- pertaüur, vooral in het oosten. In Duitsch. land valt by grootendeels bedekte lucht regen op verscheidene plaatsen, terwijl Muenchen en Zuerich onweersregens hebben gehad. In Frankrijk klaarde de lucht in het wes ten op, in het oosten is de lucht nog bedekt en zal wellicht nog eenigen tyd regen val len. Ook op de Britsche eilanden nam de be- wolking af, vooral in den hoogen drukrug die zich van uit het noorden uitbreidt. De wind is er overal zwak. By het overtrekken van de westelijke drukking is eenige opkla- ring en stijging van temperatuur te wachten, de onregelmatige drukverdeeling geeft nog geringe kans op onweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.10 uur tot 3.42 uur licht op. BEGRAFENIS MGR. VELSEN. Zaterdagmiddag heeft op „MariendaaT te Grave de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van mgr. A. P. F. van Velsen s.j., oud-apostolisch-vicaris van Ba tavia. De absoute werd verricht door mgr, Tercisius, van Valenberg o.m., eap. aposto- lisch-vicaris van Nederlandsch Borneo, met assistentie van mgr. J. M. Buckx, s.c.j., oud- apostolisch-vicaris van Finland, het koor der fraters zong de Gregoriaansche gezangen. Na de absoute, welke in den Kloostergang ge schiedde, werd de kist naar het graf gedra gen, waar mgr. van Velsen, naast zyn orde broeders zal rusten. De plechtigheid werd bijgewoond door den provinciaal der Jezuie- ten, pater van Esser s.j., pater dr. J. Rietra s.j. uit Amsterdam, verschillende paters van het berchmanianum en het Canisius-college t- Nijmegen, eenige kruisheeren, familie van den overledene, onder wie pater Arnoldus c.i.c.m., oud-missionaris, oude vrienden uit Indië en burgemeester Ficq van Grave. HEVIG ONWEER BOVEN DE PEEL. Veel materieele schade. Zaterdagnacht omstreeks vier uur is bo ven de gemeente Sevenum (L.) een hevig onweer losgebarsten, tengevolge waarvan op vele plaatsen ernstige schade is aange richt. In tal van woningen werden de tele foon- en radiotoestellen beschadigd, terwyl ook electrische leidingen werden vernield. De ontginningsboerderij van den heer G. moest het ernstig ontgelden. De bliksem sloeg hier in het woonhuis en veroorzaakte een begin van brand, welke door snel in grijpen gelukkig gebluscht kon worden. Het hemelvuur maakte een groot gat in het pla fond van een der voorkamers, circuleerde door deze kamer en vernielde radio- en te lefoontoestel en eenige meubelen, en vond via een der buitenmuren een uitweg. In de nabijheid dezer boerderij werden nog een drietal telefoonpalen geheel ver splinterd. Een koe van den landbouwer N. werd door den bliksem getroffen en gedood. Dit ongekend heftige onweer ging verge zeld van een ontzaggelijken regenval. KIND VERDRONKEN. Te Alphen aan den Rijn. Gistermiddag is het tweejarig dochtertje van de familie Vergunst aan den Rijks straatweg onder Alphen spelenderwijs in den ouden Rijn geraakt. Niemand heeft dit ongeval bemerkt. Een voorbijganger zag het kind in het water dryven. Toen men het op het droge had gebracht, bleken de levens geesten reeds te zijn geweken. OUDE VROUW VERBRAND. Tragisch ongeval te Steenwijk. De ruim 80-jarige alleen wonende wedu we L. Boverhof, wonende aan de Paarden markt te Steenwijk, is Zondagochtend n haar woning verbrand. Toen de melkboer kwam, vond hij de deur gesloten, hetgeen hij, daar de deur anders geopend is, verdacht vond. Hij waarschuwde de politie, die de deur forceerde. Toen men de deur openmaakte, kwam direct een dikke rookwolk naar bui ten. Achter de deur vond men het gedeelte lijk verkoolde lijk van de oude vrouw. Haa kleeren smeulden nog. Het bleek, dat in de woonkamer alleen het bed in brand stond. Deze brand was spoedig gebluscht. De oude vrouw, die zeer slecht van gezicht was, heeft waarschijnlijk in de bedstee een lucifer aangestoken of een ongeluk gehad met een nachtlichtje, tenge volge waarvan zij in brand is geraakt: daar na is getracht nog naar buiten te komen, hetgeen haar echter niet is mogen geluk ken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2