mailschip „flandria" verkocht. Laatste der passagiersschepen van den Kon. Holl. Lloyd. EGMOND A. D. HOEF STOMPETOREN BERGEN WESTWOUD LANGENDIJK NIEUWE NIEDORP ST. PANCRAS HOORN HEILOO DE RIJP Naar wij vernemen is door bemid deling van de makelaars Jacq. Pierot Jr. en Zonen te Rotterdam het Neder- landsche vracht- en passagiersstoom schip „Flandria", metende 10.171 bruto register ton, in 1922 gebouwd door Barclay Curie en Co. te Glasgow, met passagiersrecomodatie voor 119 eerste, 104 tweede en 877 derde klasse passagiers en toebehoorende aan de N. V. Koninklijke Hollandsche Lloyd te Amsterdam, verkocht aan de Compagnie Generale Transatlantique te Parijs. TWEE BROERS VERDRONKEN. De kano sloeg om. Zaterdagmiddag lieten de gebroeders van den Akker, resp. negentien en veertien jaar oud, zich in een kano door een sleepboot voorttrekken op de rivier de Maas. Ten zui den van de Maasbrug te Blerick, ter hoogte van den houthandel van Hasselt, is de kano plotseling omgeslagen, waardoor beide jon gens te water geraakten. De jongste, die niet kon zwemmen, heeft zich in zijn angst vast geklampt aan zijn ouderen broer, die de zwemkunst wel machtig was. Het gevolg was, dat beiden in de diepte verdwenen en verdronken. De jongens waren woonachtig in de buurt schap Ven, tusschen Venlo en Straelen. INBREKERS AANGEHOUDEN. De politie te Enschede heeft twee personen, den 30-jarigen L. en den 20-jarigen P. aan gehouden, die er van verdacht worden een aantal inbraken te hebben gepleegd te En schede en omgeving. Zij werden op heeter daad betrapt, toen zij zich toegang hadden verschaft tot het kantoor van een handel in bouwmaterialen. Reeds is komen vast te staan, dat zij zich aan een zevental inbraken hebben schuldig gemaakt. Bij een dezer inbraken was het hun bijna gelukt een brandkast, inhoudende 1500 te forceeren. Zij werden echter bij tijds door de vrouw des huizes verrast, doch Wisten te ontkomen. Het tweetal is ter be schikking van de justitie gesteld. NOODLOTTIGE GEVOLG VAN EEN VOETBALWEDSTRIJD. Tijdens den voetbalwedstrijd Achilles 4 Vosta 4 welke te Hengelo werd gespeeld, kwam de Vosta-speler J. Eftink zoo ern stig met een van zijn tegenspelers in bot sing, dat de ontboden geneesheer het raadzaam achtte hem naar het r. k. zie kenhuis te Enschede te doen vervoeren, Bij observatie aldaar bleek, dat hij een rib had gebroken en een nier had gescheurd. Onmiddellijk werd operatief ingegrepen, doch dit heeft niet meer mogen baten. E. is in den loop van den nacht aan de ge volgen overleden. DE KINDERMISHANDELING TE MEGEN. Voor het Bossche gerechtshof stond heden in hooger beroep terecht de 61-jarige mej M. Walraven uit Megen, die ervan verdacht werd twee voogdijkinderen, die aan haar waren toevertrouwd, te hebben mishandeld. Zij was door den politierechter te 's-Herto- genbosch tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Haar was ten laste gelegd, dat zij de beide kinderen met een stok geslagen zou hebben en het jongste kind met de handjes tegen de brandende kachel zou hebben geduwd. Bij het getuigenverhoor verklaarden de kin deren minder positief dan voor den politie rechter. Een onderwijzeres, als getuige a decharge, verklaarde, dat het jongste kind, toen haar gevraagd werd, hoe zij aan do wondjes op haar hand kwam, gezegd had, dat zij tegen de kachel was gevallen. De advocaat-generaal eischte vier maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. DE „FLAMINGO", DE NIEUWSTE AANWINST VAN DE K.L.M. OP WAALHAVEN AANGEKOMEN. Hedenmorgen is het tweede vliegtuig van de drie nieuwe Fokker-Douglasvliegtuigen. de PH-ALF Flamingo, hetwelk per s.s. Sta tendam naar Rotterdam werd verzonden, per lichter naar het vliegveld Waalhaven vervoerd en overgebracht naar hangar A om gemonteerd te worden voor de lijn diensten. Deze machine, welke uitgerust is met zwaardere motoren en de -icers blijft tot Donderdag op het vliegveld Waalhaven aanwezig en is voor het publiek te bezich tigen. Jkoamclaai Tliemus Gouden huwelijksfeest. Zondag herdacht het echtpaar Kareis- de Waard den dag waarop het vóór 50 jaar in den echt werd vereenigd. Deze mooie dag ging niet onopgemerkt voorbij. De kinderen en kleinkinderen wa ren om vader en moeder vereenigd en het fanfarecorps bracht onder leiding van den heer Wester een mooie ovatie, terwijl bur gemeester Bos, als beschermheer van het corps, het echtpaar en mede-feestvierenden hartelijk toesprak. Een groot aantal ingezetenen woonden deze plechtigheid bij. Geslaagd. Onze plaatsgenooten, de heeren K. J. Govers en C. de Boer slaagden te Purmer- end voor het examen van de Landbouw school, waarbij de heer Govers het hoogste aantal punen behaalde. Nationale reclasseeringsdag. Ook in deze gemeente is Zaterdag de Nationale Reclasseeringsdag gehouden. Het comité van actie had aan 450 gezinnen een circulaire met de Reclasseeringscourant verzonden en allen krachtig opgewekt iets te willen bijdragen. Het streven van het co mité is niet onbeloond gebleven. In totaal werd door de Bergenaren aan de lief tallige medewerksters van het comité een nettobedrag van 281 afgedragen. De in het vorig jaar voor dit doel gehou den collecte heeft in de gemeente een be drag van 209.65 opgebracht. Gemeente-museum. Blijkens het financieel verslag van de commissie voor het gemeente-museum over 1935 bedroegen de ontv. 94.82 1/2 en de uitgaven 73.02. Met het batig saldo per 1 Januari 1935 ad 378.06 sloot het jaar 1935 met een batig saldo van 399.86 1/2. Het aantal bezoekers bedroeg in 1935 ca. 350, hetgeen minder was dan het jaar te voren. In verband met de tijdsomstandigheden is de entreeprijs verlaagd en gebracht van 25 op 20 cents. Uitbreiding zuivelfabriek. De Coöp. zuivelfabriek „Eureka" heeft besloten tot uitbreiding van de fabriek, door zelf de bereiding van diverse melk producten ter hand te nemen en deze als consumptie-artikelen in den handel te brengen. Bestrijding koolduiven. Naar aanleiding van het bericht in het nummer van Zaterdag over dit onderwerp, deelt men nog mede, dat hier aan de Langendijk geen vergadering is gehouden om gezamenlijk de koolduiven te bestrij den en het dus ook niet waar is, dat de koolduivenplaag hier gezamenlijk zal wor den bestreden. (Het bericht was niet van den gewonen correspondent afkomstig Red. Alkm. Crt.). Sociëteit Over de Helft. In de ledenvergadering van de Sociëteit Over de Helft die in de Prins-Maurits ver gaderde, sprak dr. de Boer als waarn. voorzitter een welkomstwoord. Het batig saldo der rekening bedroeg 56.68 en is bij het vorig jaar met 9.15 achteruitgegaan, dat o.m. het gevolg is van het bedanken van zes leden. Thans telt de vereeniging nog 23 leden. Als aanvullend rekenings-commissielid voor 't volgend jaar werd aangewezen de heer Jb. Gelder. In de plaats van den heer H. Wilbrink (niet herkiesbaar) werd tot bestuurslid ge kozen de heer J. B. Wilken. In de rondvraag bracht de heer Pluister naar voren, dat aan het houden van wed strijden geen voldoende bekendheid wordt gegeven, zoowel van biljart- als kolf wed strijden. Zelfs de leden weten soms niet eens dat er een wedstrijd gehouden zal worden. Het bestuur zal den wenk ter harte ne men als zijnde zoowel in het belang van de Sociëteit als van den heer Gelder. Niedorp's Kinderkoor gaf Zondagmid dag een matinée in de Prins-Maurits onder leiding van den heer Jn. I. Hovenier. Door de grootere meisjes werden op zeer verdienstêlijke wijze eenige liederen ge zongen, waarna de kleintjes ten gehoore brachten „De Toovenaar", wat een succes nummertje was. De kleine soliste was zeer goed. Vervolgens kregen wij na een inleidend woord van den heer Hovenier de opvoering van het zangspel „Als de kinderen slapen", begeleid door den directeur op de piano. Met groot genoegen hebben wij naar de prestaties van de kleinen geluisterd. De ver schillende debutantjes voerden hun soli- werk op lofwaardige wijze uit en wij heb ben kunnen constateeren dat er in de toe komst vele goede krachten voor Niedorps Gemeng Koor onder deze kleinen schui len. Een woord van hulde voor den directeur is hier zeker op zijn plaats. Na afloop richtte de heer Hovenier een woord van dank tot mej. Sepers en den heer Reugeer voor hunne medewerking tij dens de repetities. Na afloop volgde een gezellig bal. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank vergaderde 8 Mei in het café van den heer Bouwstra onder leiding van den heer Jb. Duif. In zijn openingsrede bracht spreker naar voren, dat het vorig jaar de hoop werd uit gesproken, dat dit jaar voor den tuinbouw opleving mocht geven, doch het is helaas nog zwarter dan het vorig jaar. De toestand in den tuinbouw slaat terug op de Boerenleenbank. Voor de leiders is het moeilijk. Er is echter onder de leden een ernstige wil. Het is na 24 jaar de eerste maal, dat wij zonder onzen kassier wijlen den heer J. ten Hoeve vergaderen. Niemand had het vorig jaar gedacht, dat reeds zoo spoedig dé dood hem uit ons midden zou wegrukken. Uit de balans en rekening stippen wy aan, dat het aantal leden 31 Dec. 1935 be droeg 212. Aantal spaarders 341, voorschot nemers 273. Rekening-couranthouders 35. Het aantal dagboekposten bedroeg 1365 stuks. Het eindcijfer der ontvangsten was 629071,18. Bestuursverkiezingen. In het bestuur werd gekozen (vacature F. Spaan benoemd tot kassier), de heer Aid. Bakker. In den raad van toezicht werd gekozen de heer Jb. Kooy Jbz. (aftredend). In de vacature, ontstaan door de benoe ming Aid. Bakker als bestuurslid, werd in den raad van toezicht gekozen de heer K Roos en als plaatsvervangend lid de heer M. Zeegers. Het bestuur stelde voor: De rentevoet zal dit jaar zijn, van direct ovorderbaar spaargeld 3 pet. (2 3/4 pet.) voor een jaar vast belegd 3 1/2 pet. (3 1/2 pet.); voorschotten 4 3/4 pet. (5 pet.); debet rekening-courant 5 pet. (51/4 pel); credit rekening-courant 3 pet. (2 3/4 pet.) Indien noodig zal het bestuur dit kunnen wijzigen. De heer G. Glas was van meening dat onze bank, trots de kleine verlaging, nog steeds aan den top staat. Dit vond spr. niet goed, De kassier lichtte dit toe en zeide, dat in overleg met de Centrale bank is gehandeld Voor onze bank is het absoluut onmogelijk nog lager te gaan met den rentevoet. Nadat door den kassier de z.g.n. spaarbus jes ten zeerste waren aanbevolen, sloot de voorzitter met dank voor de gezellige samen' werking. Lammerenmarkt. De lammerenmarkt was hier goed bezet, Bedroeg het vorig jaar de aanvoer 1372 stuks, ditmaal waren er 216Q stuks aange voerd. Naar men ons verzekerde is een zoodanige aanvoer sinds onheugelijke tij den niet voorgekomen. De kwaliteit van de dieren was uitstekend. Ook de volgende week verwacht men weer een flinken aan voer. Werkverschaffing. Eenigen tijd geleden bracht de com missie voor werkverschaffing een wijzi ging in de werkverschaffing. Er mocht een week gewerkt worden tegen 1# per week, plus toeslagen en een wachtweek.. In de wachtweek werd 10 uitgekeerd, plus toeslagen. Vrijdag heeft de commissie be sloten om 20 gehuwden en 7 ongehuwden aan het werk te stellen. De rest krijgt een wachtweek. Verloting V. V. V. De verloting voor de V. V. V. ten bate van de noodlijdende kas van het Sportge bouw, is een succes geweest, dank zij de hulp van de vereenigingen die van het ge bouw gebruik maken. Alle 2000 loten zijn verkocht. De hoofdprijs, een rijwiel, is gevallen op 1200. De heeren J. M. Hilbrands, T. van Houwelingan en G. Meijer werden herko zen als bestuurslid van het Nutsdeparte- ment afd. de Rijp. £uchliuuut SPORTVLIEGER MAAKT NOODLANDING Zaterdagmiddag om kwart voor zes heeft de Amsterdamsche sportvlieger H. K. met zijn sportvliegtuig P. H.F. K. B. een nood landing gemaakt bij Lange Ruige Weide, tusschen Gouda en Woerden. De vlieger was op weg naar Amsterdam, maar Schip hol zat dicht van den mist, waarop hij naar Waalhoven koers zette. Hier trof hij het even onfortuinlijk als bij de hoofdstad. Wederom zette hij koers naar het Noorden en toen de vlieger eindelijk een gaatje in het wolkendek ontwaarde, prikte hij er in en landde veilig in de weide van een boer. Toestel en vlieger bleven onbeschadigd. Nader vernemen wij, dat de vlieger in de nabijheid van Schiphol was gaan vliegen, doch door het nevelige weer uit de koers raakte. Toen de P.H.-F.K.B. lang op zich liet wachten zijn drie toestellen van de na tionale luchtvaartschool opgestegen om het toestel te zoeken en den bestuurder zoo noodig den weg te wijzen. Men keerde echter onverrichter zake terug. Kort daarna kreeg men het bericht van de veilige nood landing. Het toestel zou de nacht in Lange Ruige Weide doorbrengen en Zondag door een instructeur van de nationale luchtvaart' school naar Schiphol worden gebracht. JCeck éi School De heer H. Brolsman, die wegens bo ventalligheid aan de O. L. S. te Hoogkar- spel op wachtgeld werd gesteld, is be noemd tót tijdelijk hoofd der school te Oosterbeek. KERKVERKIEZING TE WIERINGERWAARD. Vrijdagavond werd door 't kiescol lege der Ned. herv. gemeente een verkie zing gehouden voor een diaken wegens vertrek van den heer K. Zander. Gekozen werd bij eerste stemming de heer H. Sijbrands. JUBILEUM PASTOOR TH. J. VAN NOORD TE NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdag was het 12'A jaar geleden, dat pastoor Th. J. van Noord het herder schap hier ter plaatse aanvaardde en welk heugelijk feit niet zonder meer is gepasseerd. Met het oog op den gezondheidstoestand van den jubilaris was het niet mogelijk om volop feest te vieren, doch men heeft er van gemaakt wat onder deze omstandigheden paste. Vanuit de huizen der parochianen werd druk gevlagd, terwijl de kerk van binnen en van buiten keurig versierd was. De pastoor, die tijdelijk afwezig was, werd Zaterdagavond vanaf Alkmaar ge haald door het kerkbestuur en men begaf zich meteen naar de kerk, waqr van de versierde poort tot aan de kerkdeur de Graal en de Kruisvaart in een eereboog met hurt vaandels stonden opgesteld. Bij het binnentreden in de kerk door zijn Eerwaarde werd dezen door de parochi anen een feestlied toegezongen, waarna door den W. E. H. kapelaan Oudshoorn in sympathieke bewoordingen een welkom werd gesproken. Hierna werd een plechtig lof gehouden, waarvoor zeer veel belang stelling werd getoond. Zondagmorgen werd o. m. een plechtige Hoogmis gehouden met een feestpredika tie van prof. C. van Trigt, oud-kapelaan van deze parochie. Hierna werd in de pastorie een cadeau van de parochianen aangeboden, n.1. een prachtige boekenkast. Door den voorzitter van het huldigingscomité, het Tweede Kamerlid den heer Jac. Groen Az., werd hierbij een passende toespraak gehouden, 's Avonds om ruim 7 uur werd voor de pastorie een serenade aangeboden door het R.K. fanfarecorps „Genot door Kunst" en de R.K. zangvereeniging „St. Caecilia", beiden onder leiding van den heer Jac, N. Al. Dit concert, waarbij veel publiek aan wezig was, werd door den pastoor e. a, buiten aangehoord. Zoo is dan het jubileum van pastoor van Noord gevierd, waarby wij willen opmerken, dat deze niet alleen zeer ge zien is in eigen parochie, doch ook z\ andersdenkenden in deze gemeente. Aan het blad, waarin zij adverteert, Kent men de beteekenis van de zaak. Stad eti Omgeving. MET MOTOR GESLIPT. Onderbeen gebroken, Hedenmorgen te omstreeks kwart over zeven vond op den Schermerweg een ver keersongeval plaats. Een uit Westwoud ko mende motorrijder reed op den Schermer weg, komende uit de richting van den Om val, en moest ter hoogte van het Oudorper- dijkje een hem tegemoet rijdende vracht auto passeeren. Hij kwam hierbij in den berm van den weg terecht tengevolge waar van hij slipte. Door den val brak hij zijn linkeronderbeen. Op advies van den ter plaatse verschenen geneesheer is de gewon de overgebracht naar het ziekenhuis te Hoorn, waaruit hij juist vijf weken geleden was ontslagen na een motorongeluk, waar door hij gedurende 18 weken alwaar was op genomen. Ook toen was hij daar geweést met een gebroken onderbeen. Volgens den motorrijder is het ongeval alleen aan het slippen van zijn motorrijwiel te wijten. KLEINE AANRIJDING. Zaterdagavond zijn in de Langestraat twee voetgangers aangereden door een per sonenauto. Een hunner kwame te vallen en bezeerde zich aan zijn rechterbeen terwijl het bij hem loopende meisje haar kousen beschadigde. De bestuurder van de auto was genegen dé schade te vergoeden Hij had veel last ondervonden van het op den rijweg in de Langestraat loopende publiek. DE JEUGD Een drietal 12-jarige jongens is Zaterdag middag op het bureau van politie ernstig onderhouden, daar zij zich met een zeer ge vaarlijk spelletje hadden bezig gehouden, n.1. het stoken van een vuurtje tusschen de stootblokken op het terrein «van de Neder- landsche Spoorwegen en waarvan de ver dere gevolgen niet te overzien zouden zijn geweest als de politie niet bijtijds had inge grepen. COLLECTE RECLASSEERING. De Zaterdag gehouden collecte voor de gezamenlij ke reclasseer ingsinstellingen heeft te Alkmaar een bedrag van 514.77 opgebracht. Het comité wenscht al diegenen zijn dank te betuigen, die door hun arbeid en door hun gaven het welslagen der collecte hebben mogelijk gemaakt. ZANGWEDSTRIJD. In het Concertgebouw te Amsterdam werd gisteren door den Bond van Amster damsche Zangvereenigingen een concours gehouden. Onze plaatsgenoot, de heer Johan Brands, behaalde met het mannenkoor Amstels Werkman in de Hoogste Eere-afdeeling den eersten prijs b. met 21 stem. DORUS RIJKERS COLLECTE. Het Nationaal Jongeren Verbond hoopt op Woensdag 13 Mei a.ö. een collecte ten behoeve van het Dorus Rijkersfonds te organiseeren. De navolgende personen hebben toege stemd zitting te nemen in het comité van aanbeveling. Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burge meester der gemeente Alkmaar, eere voorzitter; G. Chr. Dun, H. Schelhaas, Mr. A. Schenkeveld, J. J. D. H. Verschoor, le den Ouderenraad van advies van het N. J. V., afd. Alkmaar; M. A. de Lange, secr. Koninklijke Ned. Vereeniging „Onze Vloot"; Ed. Rahder, oud-zeeofficier; Kol H. Riem, hoofd off. van adm. van Kon, Marine. De strandingen van de „Kerkplein" en de „Drente" liggen nog versch in het ge heugen. En wie kan die stoutmoedige red ding vergeten van de bemanning van de „Drente" door de zeehelden uit Egmond? Vergeet deze mannen niet! En daarom verzoeken wij u deze collecte wel te ge denken. Geeft U indien mogelijk op als collec- tant(trice) bij Mej. H. Faber, Westerweg 51. Men moet minstens 16 jaar zijn. VOOR DE RECLASSEERING. In samenwerking met hen, die in Scher- merhorn collecteeren voor het reclassee- rinswerk, zal ook in de gemeente Oterleek met de bus worden rondgegaan. Mogen allen iets offeren voor hen die zonder steun niet alleen kunnen staan en dikwijls zelfstandig worden, door het reclassee- ringswerk en een volle bus de bekroning zijn van het werk der collectrices. POSTZEGELAUTOMATEN. Naar wij vernemen zal te Bergen ten gerieve van het publiek binnen zeer kort aan de buitenzijde van het Postkantoor een drietal automaten worden aange bracht voor den verkoop van postzegels van 1%5 en 6 cent. Hieruit blijkt dat ook de post naar efficiency streeft. Het publiek zal een sinds lang gekoesterden wensch in vervul ling zien g^an, waar voor zoovelen een lang wachten in de queue op deze manier zal worden voorkomen. Wanneer worden er ook eens te Alk maar dergelijke automaten geplaatst? Het kost vaak de grootste moeite 's avonds laat eenpoeteegel te kunnen krygen. DE STAKING IN DB WIERINGERMEER GEËINDIGD. Tengevolge van het rouleeringsaysteem by de werkverschaffing in de Wiermger- meer is hedenmorgen een nieuwe groep arbeiders aldaar aan het werk gegaan, als gevolg waarvan de staking van d« vorige groep geëindigd is. Van de nieuwe groep zijn 58 personep met autobussen van Hoorn uit naar dfe Wieringermeer vertrokken, terwijl 64 «N beiders in Hoorn zelf te werk worden ge steld. Welke beslissing genomen zal woeden betreffende de arbeiders, die behooren tot de vorige ploeg het werk hadden neergelegd, is nog niet bekend* C. V. AUTOBUSDIENST NOORDHOLLAND. Wij hebben Zaterdag bij de bespreking van de nieuwe dienstregeling van de Heldersche bussen over 3 verkorte diensten gesproken. Dit moet zooals trouwens uit den ver deren inhoud van het bericht bleek 9 verkorte diensten zijn. Er zijn namelijk 2 diensten met ruim 1 uur rijtijd (zonder stoppen) en 9 diensten met een rijtijd van 1 uur 10 minuten vanaf het station Alk maar tot het havenhoofd van Den Helder. Er bly'ven dus nog slechts 4 diensten met een rijtijd van 1A uur over. WAARSCHUWING. De commissaris van politie van den justi- tieelen dienst B te 's-Gravenhage raadt be langhebbenden aan voorzichtigheid te be trachten met het aangaan van relaties met de zoogenaamde „Onderlinge Vereeniging van werklooze tuinlieden" te 's-Gravenhage, die, ten einde te trachten pakjes bloemzaad te verkoopen, circulaires verspreidt, welke? inhoud misleidend is, omdat het publiek daardoor in den waan wordt gebracht, dat het te doen heeft met werklooze tuinlieden, terwijl in feite de „vereeniging" slechts bei staat uit twee personen, die zelf van het tuindersvak geen verstand hebben. Deze lieden trachten te verkoopen door op het ge moed van de menschen te werken. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe aanwinsten; lijst 11. Engelse letterkunde. 823 B 88.5s Bromjieldt, L. The strange case of miss Annie Spragg. 823 B 98 Butler, S. Erewhon; or. Over the range. 823 C 16.5 Carlyle, Th. Sartor Resar- tus; and, On heroes, hero- worship and the heroic; 7th ed. 1918. (g). 823 C 24 Christie, Agatha. The m-ys- terious affair at Styles. 823 H 49 Hemingway, E. A. Farewell to arms. 823 H 86p Hudson, W. H. The purple land. 823 J 13d Jacobs, W. W. Dialstone Lane. 823 J 13k Jacobs W .W. Sailors' knots; stories. 823 J 13 sc Jacobs, W. W. Short cruises; stories. 823 L 61p Linklater, E. Poet's pub. 823 M 15.2c Mackenzie, C. Carnival. 823 M 21b Mansjield, Katherine. Bliss; and other stories. 823 M 21d Mansjield, Katherine. The doll's house; and other sto ries. 823 M 21g Mansjield, Katherine. The garden party; and other stories. 823 M 34.3 Maugham, W. Somerset. The painted veil. 823 M 66.2c Mitchinson, Naomi. The conquered. 823 N 27tf Nichols, B. Twenty-five. 823 O 16 O'Flaherty, L. The informer. 823 S 20.5 Sayers, Dorothy L. The un- pleasantness at the Bellona club. 823 S 62.2ma Sinclair, U. Manassas. 823 Y 85 Young, E. H. William, Duitse letterkunde. 833 F 25s Feuchtwanger, L. Die SöHne. II. N.B. Ver. op: „Der jü- dische Krieg". 833 S 78s Speyer, W. Sommer in Ita- lien. 833 T 29 Thomas, Adrienne. Katrin! Die Welt brennt! 838 G 32 Gerversman, H. Die deut- sche Romantik. 1924. Prtn. (g.>. betekent: historisch. g betekent: geschenk. JSucqedijke Stand GEBOREN: ALKMAAR. Antje Margaretha Catharina, d. van Jur- riaan Bussen en Antje Boots. OVERLEDEN: Louis Gustaaf Alexander Jurgens, gehuwd met Anna Kemp, 57 jaar. Maartje de Rui ter, 57 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3