ALKMAAR PROMOVEERT! Het kampioenschap van Nederland. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAO 11 MEI 1939 Spanning in de promotie-degradatie-competitie der eerste klasse. Alkmaar promoveert naar de derde klasse. FEIJENOORD OF ENSCHEDÉ? N. A. C.-Enschedé 1-3. Ajax-Be Quick 3-1. Velox-Hermes-D. V. S. DE JONGE DERDEKLASSERS. Os Dingerdis Huiberts Schoonhoven Duiveman Zwaan Kranenburg Ooms Corby Kuis 't Hof Competitie 14 11 3 25 42-12 Beslissing 1 1 2 4— 2 Promotie 2 1 1 3 4— 2 17 13 4 30 50—16 C.V.V.-H. V.V. 1-2. Kranenburg verricht de hattrick. K.V.V. gedegradeerd. Spanning. SPORT EN WEDSTRIJDEN De strijd om het landskampioenschap is gisteren voortgezet met de wedstrijden N.A.C.—Enschedé en Ajax—Be Quick. De Sportclub Enschedé won met 3—1 en staat nu met Feijenoord ongeslagen aan den kop, terwijl Ajax van Be Quick won met dezelf de cijfers en nu eindelijk ook twee punter, heeft Uit alles blijkt, dat de strijd om den titel uitsluitend gaat tusschen Enschedé en Feijenoord. De stand is thans: Enschedé 3 3 0 0 11—5 6 Feijenoord 2 2 0 0 71 4 Ajax 3 1 0 2 5—7 2 N.A.C. 3 1 0 2 4—6 2 Be Quick 3 0 0 3 412 0 Promotie degradatie. De strijd om een plaatsje in de eerste klasse is over 't algemeen zeer belangwek kend. In afdeeling I had Velox bezoek van H.D.V.S., maar de eersteklassers waren te sterk en wonnen met 31. Practisch is dus Velox uitgeschakeld voor het eersteklasser schap en het heeft er veel van, dat H.D.V.S. Zich zal handhaven. De stand is hier: H.D.V.S. 2 110 4—2 3 D.O.S. 2 110 3—2 3 Velox 2 0 0 2 25 0 Kinheim begon eindelijk ook aan haar degradatiewedstrijden. Ze speelde „thuis", d.w.z. op het V.S.V.-veld, tegen het Amster- damsche D.W.V. D.W.V. is ongeslagen kam pioen geworden, maar haar afdeeling is op zich zelf vrij zwak en dat heeft zich gisteren gewroken. Want Kinheim had niet al te veel moeite om te winnen, 't Werd 41. De stand is hier: Kinheim 1 1 0 0 41 2 D.W.V. 10 0 1 1—4 0 H.R.C. 0 0 0 0 0—0 0 En in Alkmaar speelde het bekende Go ahead tegen K.V.V. en won, na met de rust met 10 achter te hebben gestaan, den wedstrijd, zoodat Alkmaar thans derde klasser is. De eindstand luidt: Alkmaar 2 110 42 3 K.V.V. 2 0 11 2—4 1 In afdeeling II had C.V.V. bezoek van H.V.V. De Groote Haagsche verraste vriend en vijand, door met 21 te winnen. Het gevolg is, dat de drie betrokken clubs op de helft der competitie weer gelijk staan: C.V.V. 2 10 1 3—3 2 H.F.C. 2 10 1 3—3 2 H.V.V. 2 10 1 3—3 2 In het Zuiden zijn de promotiewedstrij den ook begonnen. De derby tusschen Noad en Willem II eindigde in een 11 gelijk spel ën in dien tusschen Palemig en T.S.C. wer den de puntjes eveneens gedeeld. De situatie is hier: Noad 10 10 1—11 Willem n 10 10 1—1 1 T.S.C. 10 10 2—2 1 Palemig 10 10 22 1 In het Noorden nadert nu de beslissing. Achilles en B.R.C. speelden gelijk, waar door B.R.C. definitief is uitgeschakeld van de promotie. Heerenveen heeft thans de beste papieren met een punt voorsprong en een thuiswedstrijd tegen Achilles voor den boeg. De ontmoeting AchillesB.R.C. in een 22 gelijk spel. De stand is hier: Heerenveen 3 2 0 0 Achilles 3 111 B.R.C. 4 112 eindigde 6—2 4 5—6 3 4—7 3 Deze wedstrijd zal bij velen een zeer onvoldanen indruk hebben achtergelaten. Was het voor de rust het spel der Bre- danaars, speciaal dat der Forwards, dat ver beneden de verwachtingen en het kunnen bleef, na de rust was het de spelverru- wing, die den kamp weinig aantrekkelijk taaakte. Enschede legde reeds 6 minuten na den aanvang den eersten steen voor haar der de overwinning, die zij nog voor rust con solideerde met twee aftdere doelpunten, waarvan een uit een penalty. Voor N. A. C. werd de moeilijke opgave weggelegd in de resteerende drie kwartier dezen 3 0 achterstand in te halen. Een opgave waar in ze faalde, want ondanks de kentering ten goede, die het spel der Bredanaars na rust kenmerkte, bleef het slechts bij het redden van de traditioneele eer, bij een doelpunt. En hiermee kreeg de Sportclub onge twijfeld meer dan haar toekwam, alhoewel baar spel van vóór de rust een kleine overwinning ongetwijfeld wettigde. Enschede nam van meet af het initiatief en ontwikkelde direct een hard tempo- spel, dat aan de N. A. C.-spelers alle kans ontnam om 't eigen, echnisch-beheerscn- te samenspel voldoende tot ontwikkeling te brengen. Reeds dadelijk bleek het groo te krachtsverschil bij beide ploegen te liggen in het voorhoedespel. Enschede s voorhoede trok herhaaldelijk met forscn open spel ten aanval, waartegen de N. A. C.-middenlinie en achterhoede alle krach ten moesten samenspannen om gevaren te bezweren. Toch bleek ook in deze periode het uitstekende spel der Bredasche mi denlinie, waarin zoowel Kopls als Vis schers een keurige partij voetbal speelden, die ongetwijfeld op hooger niveau stond, dan dat van hun collega's aan de overzijde. De linkshalf Mallee moest reeds vrij spoe dig uitvallen en Piederiet, die oorspronke lijk linksbinnen speelde, nam zijn plaats in, die weer op zijn beurt door Stavast ver vangen werd. Hij, Piederiet, deed verdien stelijk werk maar legde het wat spelop- bouw en zuiver aangeven betreft, toch tegen de beide anderen af. De anders zoo solide N. A. C.-achterhoe- de werd nu enkele malen door het tempo volle en harde open aanvalsspel der En- schedeërs verrast. Toch heeft ook thans het backstel van der Linden vooral deze en Blom getoond uit goed voetbal hout gesneden te zijn. Verwijmeren heeft in het doel uitstekend gewerkt.' De drie doelpunten kunnen we niet op zijn reke ning schrijven. Het eerste, een hard schot van Gerrits uit een subliemen voorzet van Nagels, verraste hem door het effect, dat Kools nog op het laatst aan den bal gaf. Het tweede ontstond uit een penalty. Van Delden nam dezen strafschop, waarbij Verwijmeren zoowaar kans zag den bal te houden, doch terugspringend gaf deze aan v. Delden opnieuw kans om inloopend te scoren. Dit gebeuren vestigde nog eens op nieuw aandacht op de mogelijkheid om bij het stoppen van een penalty alsnog te doelpunten of doelpunten te voorkomen. Waren de N. A. C.-ers op deze mogelijk heid voorbereid geweest, misschien hadden ze dan nog de kans gehad, het tweede schot van van Delden minder doeltreffend te doen zijn. Over het spel nog het volgende: Reeds vanaf den aftrap, die Enschedé wind in den rug bracht, trekt de Sportclub op Ver wijmeren af, die al direct moet ingrijpen. Aan de andere zijde dreigt er even ge vaar bij missen van Nagels, maar off-side ontneemt den Bredanaars een mooie kans. Plotseling een mooie ren van Nagels, die schitterend voorzet. Zoowel Blom, als Visschers zijn er door verrast en missen, zoodat Gerrits kans krijgt in te schieten. Heel even krijgt de bal effect tegen een der beenen van Kools en hij vliegt juist daar, waar Verwijmeren hem niet ver wachtte, in den linkerbenedenhoek. (1-0). Dit doelpunt schijnt de Bredanaars eenigszins te ontmoedigen. Zij kunnen tenminste niet op dreef korpen en Ensche dé behoudt het initiatief. Een keihard schot van Wiecherink schiet Verwijmeren uit de vingers, maar Blom weet gelukkig weg te werken. Even komt de N. A. C.-aanval op dreef en het is voornamelijk de Swart, die het hem hier doen moet. Een mooi gericht schot van dezen speler vliegt juist naast. Bij een volgenden aanval van van der Linden kan Kamst nog juist corner werken. Een groot gevaar ontstaat voor het N. A. C.-doel als Verwijmeren den bal wegslaat en deze voor de voeten van een der Enschedesche Forwards belandt. Hij kan echter uitloo pend redden. Een zeer mooie aanval van Nagels volgt. Gerrits en ten Duis gaan alleen op doel af, doch Blom kan op het laatste nippertje redden. Mallee valt uit en Stavast valt in. Gerrits gaat dan alleen op Verwijmeren af. Hij passeert een drietal spelers, maar zijn schitterend schot vliegt rakelings over. Het heeft er allen schijn van of de Enschedesche club het samen spel iets te ver door gaat voeren. Er volgt een goede N. A. C.-aanval van Simons en van der Linden. Nagels werkt weg. Dan komt Gerritsen vrij voor Verwijmeren te staan. Visschers, die een uitstekende partij speelt, weet echter ten koste van corner te redden. Dan is de beurt aan N. A. C. Tweemaal achtereen doen zij eenige goed opgezette aanvallen, en Kamst moet han delend optreden. We noteeren hierna nog eenige goede schoten van de Swart en dan na 35 minuten komt het voor N. A. C. fa tale moment. Piederiet maakt hands. Van Delden neemt de penalty, die Verwijme ren stopt, maar waarbij de terugspringen de bal opnieuw voor van Delden komt, die nu geen fout maakt (02). Nog geen minuut later ondernam Nagels een schitterende ren, een hooge voorzet volgde en Gerrits maakte met een mooien kopbal het derde doelpunt. De hervatting bracht een herboren N. A. C. Goed samenspelend werd Kamst keer op keer aan het werk gezet en tenslotte kwam uit een hoekschop met een mooien kopbal het tegenpunt. De N. A. C.-ers kwamen herhaaldelijk terug en belegerden een tijdlang de En schedesche veste. Toen ging het spel lang zamerhand verruwen. Er volgde een serie vrije trappen, die het spel zeer ontsierden. N. A. C. bleef sterk in de meerderheid en in het laatste kwartier stond het ge- heele elftal voor Kamst, die echter geen krimp gaf en herhaaldelijk redde. N. A. C. forceerde ongeveer een tiental corners na rust, wat wel het overwicht der Breda naars in deze periode typeerde. Tot doel punten kwam 't echter niet. Het eindsein bracht een verademing voor de Enschede sche supporters, maar ook voor allen, want op het laatst was het, zooals men dat zegt „niet mooi meer". Enschedé won intusschen verdiend, alhoewel geflatteerd. Ruim 10.000 toeschouwers waren Zondag middag in den Meer getuige van den wed strijd tusschen de kampioensclub van West en Noord. Het was een vrij onbelangrijke ontmoeting, waarin het spel geen oogenblik tot groote hoogte steeg. Viel de Groningsche club tegen, de Amsterdammers brachten er eveneens al bitter weinig van terecht. Het betere schieten gaf den doorslag ten gunste van Ajax. Vooral dit onderdeel van het spel was bij Be Quick al heel slecht verzorgd. Be Quick is, door deze derde nederlaag, practisch voor het kampioenschap uitge schakeld en Ajax mag blij zijn, als zij op de derde plaats in de competitie eindigt. Haar spel is niet van dien aard, dat een hoogere positie zou wettigen. De wedstrijd. Ajax domineerde in de eerste minuten. Twee hoekschoppen werden op het Be Quick-doel genomen, waardoor gevaarlijke situaties voor het Groningsche doel ontston den. Na het eerste kwartier wist de Be Quick- defensie, dank zij vooral het uitstekend spel van Pienter, het spel te verplaatsen. Be Quick zette verscheidene tegenaanval len op, die gevaarlijk waren door het zwak ke verdedigen der Ajax-backs. Het doel werd echter veel te hoog gezocht. De rust kwam met blanco stand. Het begin van de tweede helft was al bijster onfortuinlijk voor Be Quick. Bij een der eerste aanvallen van Ajax kreeg van Wijngaarden het leder te pakken, hij liep er mee naar binnen en plaatste schuin in den rechterhoek, juist langs den uitloopenden doelman. Van de paal stuitte de bal in het doel (1—0). Een minuut later belandde de bal na al gemeen opbrengen van rechts voor den doel- mond waarbij Mulders van de verwarde po sitie gebruik maakte en onhoudbaar in schoot (20). Maar 10 minuten later kreeg Be Quick een tegenpunt. Midvoor Bl-ham zorgde met met een boogschot voor het tegenpunt. Nog werden 2 hoekschoppen op het Ajax- doel genomen, maar daarna was het initia tief weer aan Ajax en na ruim 35 minuten scoorde Blomvliet onhoudbaar voor Wach ters (31). Dit doelpunt heeft den strijd beslist. Het toch al zoo matige spel wordt steeds min der en als de heer Vermeer einde fluit, heeft Ajax haar eerste overwinning in de kam pioenscompetitie behaald. Door een nederlaag op eigen terrein te- ge Hermes-D.V.S. is Velox vrijwel uitge schakeld voor promotie naar de eerste klas se. De wedstrijd van gistermiddag droeg een zenuwachtig karakter, hetgeen b(j Ve lox toenam, toen Hermes door een voor sprong met meer zelfvertrouwen ging spe len. De eerste helft eindigde met een 10- voorsprong voor Hermes, dank zij een doel punt van v. Emsbergen. In deze eerste helft wogen beide elftallen V. vrijwel tegen elkaar op. Na de rust was Hermes gevaarlijk met goede aanvallen. Velox drong wel sterk op en belaagde het doel der gasten voortdurend, maar tot ge vaarlijke schoten kwam het niet. Daarentegen doelpuntte van der Tuyn tweemaal achtereen, waarmede hij de stand dus op 30 voor Hermes bracht. Met succes spande Velox zich toen nog eens extra in. Van Asten redde de eer, maar de achterstand kon niet verder meer worden ingeloopen. De promotie-degradatie-wedstrijd C.V.V.- H.V.V., welke op het Feijenoordterrein werd gespeeld, is in een onverwachte 21-zege voor H.V.V. geëindigd. De strijd speelde zich in het begin voor namelijk op het middenterrein af, zonder dat er veel teekening in zit. Na verloop van 33 minuten nam C.V.V. de leiding, toen de Haagsche verdediging hopeloos knoeide en Zaanen daarvan ge bruik maakte om den bal in het onbewaakte doel te deponeeren (10). H.V.V. gooide er toen een schepje op. In het veld zette zij eenige aanvallen niet onverdienstelijk op, doch de afwerking liet te wenschen over. C.V.V. probeerde het tegen de rust ook nog eens. Maar in den stand kwam geen veran dering. Na de hervatting heeft C.V.V. langen tijd de stand in haar voordeel kunnen houden en pas na 24 minuten wist H.V.V. uit een hoekschop de partijen op gelijken voet te brengen (11) en vijf minuten later profi teerde H.V.V. van een fout van den doelman en nam de leiding (12). De bezoekers trok ken toen een mannetje in de verdediging terug, maar desondanks bleven zij het beste van het spel behouden. Tegen het einde echter gooide C.V.V. er nog een schepje op, zoodat de H.V.V.-verdediging het nog zwaar te verantwoorden kreeg, doch de stand on derging geen wijziging meer. Nog slechts een luttel aantal jaren geleden was de toestand zoo: we had den een tweedeklasser en verder fei telijk niets. Toen kwam de wederge boorte van Go ahead, oftewel Alk maar, en de oprichting van een nieu we club, de Alkmaarsche Boys. De Boys werden vierdeklasser, Go ahead werd het ook. En hetzelfde spelletje herhaalde zich nogmaals: de Boys werden der deklasser en Go ahead ook! Zoodat onze stad op het oogenblik één tweede klasser, Alcmaria, en twee derdeklassers, de Boys en Alkmaar, telt. En verder speelt Alcmaria II in de reserve tweede en Alcmaria III in de reservederdeklasse. Dat allemaal bij elkaar beteekent, dat de stad Alkmaar eindelijk eens een behoorlijke plaats inneemt op voet- balgebied. In bovenstaande inleiding is reeds, zon der het positief vermeld te hebben, opge sloten, dat Alkmaar den tweeden promo tie-wedstrijd heeft gewonnen! Zoo is het, en laten wij het direct maar zeggen: de overwinning was volkomen verdiend. Alkmaar heeft èn in het veld èn in de doelpunten-score haar meerderheid uitgedrukt en de 3—1-uitslag is daarom ook al niet geflatteerd te noemen. De wedstrijd werd op het Gemeentelijk Sportpark gespeeld. Het terrein zelf was lang niet in orde: het gras was n.1. veel te lang en had feitelijk in het laatst van deze week gemaaid moeten worden. Dat te lange gras heeft beide clubs vooral voor de rust parten gespeeld en ongetwijfeld zullen de vleugelspelers daar over mee kunnen praten. Overigens was het er heel gezellig: goed weer en een 4000 man publiek. Dat laat ste beteekende natuurlijk een lachende penningmeester, die trouwens over het geheele seizoen tevreden mag zijn. Er zijn kasstukken geweest: Alkmaar—Texel op hetzelfde terrein en Alkmaar—Texel op het neutrale Helder-veld. En nu deze laat ste promotie-wedstrijd. Wij gelooven het graag, dat Alkmaar er financieel nog nooit zoo goed voor heeft gestaan (let .wel; we bedoelen de jonge derdeklasser en niet de stad!) Maar wat veel meer beteekent: als ver- eeniging heeft Alkmaar ook nog niet zoo'n bloei gekend. Een eerste elftal, dat het ge heele seizoen ongeslagen bleef, dat in de promotie slechts één puntje afstond aan K. V. V.! En verder de lagere elftallen, die in opkomst zijn en die ongetwijfeld mee zullen profiteeren van de successei van het eerste. En tenslotte een actief be stuur, dat hard werkt en de hoofden koel houdt. Genoeg over deze „entourage". Laten wij den wedstrijd van gisteren wat nader beschouwen. Zij, die gekomen waren, om een mooien wedstrijd te zien, hebben zich vergist. Ze konden het trouwens vooruit weten. Want welke beslissende kamp is er nu ooit fraai geweest? Dat kan nu eenmaal niet, omdat de spelers ook maar menschen zijn, men- schen met zenuwen. Maar zij, die gekomen waren, om een spannenden wedstrijd te zien, mogen te vreden zijn. Ze hebben eerst K. V. V. de leiding zien nemen en na de rust eerst den gelijkmaker zien scoren en vervolgens een tweede Alkmaar-doelpunt. En toen ge wacht op het eindsignaal. Want er kon daarna evengoed een tweede gelijkmaker komen als een derde Alkmaar-doelpunt. Het laatste gebeurde en had tot gevolg, dat de laatste 10 minuten de minst boeien de waren. Want toen was de strijd volko men beslist. Zij tenslotte, die bekomen waren om Alkmaar te zien promoveeren, zij zullen vandaag en morgen en nog vele keeren praten over den wedstrijd, en vergeten, dat de kwaliteit matig was, maar het suc ces afdoende! Kwalitatief een matige wedstrijd dus. Een wedstrijd van missen, van kansen om zeep brengen, van vuurpijlen, van harde trappen „ins Blaue hinein". Wat doet het er toe! Als over enkele maanden een nieuwe competitie begint, zal het spelpeil veel beter zijn, omdat de nieuwe derde klassers behoorlijk geschoold zijn en onge twijfeld hun partij zullen kunnen staan. De wedstrijd is gewonnen en het heele elftal heeft er hard voor gewerkt. Maar toch moeten wij één naam noemen, zonder daarmee al die anderen te kort te willen doen: Kranenburg is de man geweest, hij heeft den wedstrijd gewonnen, omdat hij zijn zenuwen in bedwang hield en een intelligent knappe partij speelde. Die eene speler heeft o. i. den doorslag gegeven. Meer zullen wij hier niet zeggen. Hef heeft geen doel, om van zoo'n wedstrijd de kwaliteit der diverse linies te bespreken, juist, omdat het een abnormale wedstrijd was. Het heeft geen doel, om van Ooms te vertellen, dat hij als een rots stond en pas een paar leelijke fouten maakte, toen het al 31 stond, het heeft geen doel, om de spelers stuk voor stuk na te gaan. Wij zeggen alleen maar: Kranenburg speelde en Kranenburg trok de anderen mee. En er kwamen doelpunten. Toch een gekke ploeg, dat Alkmaar. In den Helder stond het na een half uur al 20 voor Texel en de groen-witten speel* den zoo onsamenhangend, dat ze geklopt' leken. 't Werd ïoen 21 met de rust en op dat oogenblik gaven wij de Alkmaarders wei* nig kans meer. Maar de spelers begonnen aan de tweede helft, begonnen veel beter en wonnen mei 42. 't Weid 10 voor K. V. V. en met da rust was het nog 10. Heelemaal geen verhouding tot het veldwerk, maar uit* sluitend een gevolg van een onbegrijpelijk misverstand in de Alkmaar-defensie. En in de rust gaven wij Alkmaar de besta kansen, ondanks den achterstand. Dat had den Helder ons geleerd. Enfin, 't werd 31! Het eerste doelpunt door een vergis* sing van den K. V. V.-doelman en een „ja kan nooit weten"-doorsjouwenden Kra* nenburg, het tweede na een goeden aan* val, zonder dat er iets te doen was en hef derde na fraai solowerk van alweer Kranenburg, die al de moeilijkheden on derweg oploste en tenslotte het leer in hef doel deponeerde. De wedstrijd. 14.00 uur en zeker geen achtste seconda later bracht Alkmaar den bal aan het rol len en was de tweede promotiewedstrijd be gonnen tusschen den Alkmaarschen vier deklasser en den Zaanschen derdeklasser, Al direct volgde een K. V. V.-aanval, waaruit een hoekschop werd geboren, die echter resoluut werd afgeslagen. Toch zijn de eerste 5 minuten geheel K. V. V. ge weest, omdat de derdeklassers iets rusti ger speelden. Maar het afwerken der aan vallen was heel zwak en Ooms en Dinger dis stonden kalm te verdedigen. Heel geleidelijk kwam ook Alkmaar eij beter in en na een kwartier kon men zien, dat de vierdeklassers een tikje sterker wa ren. Maar juist toen gebeurde het: een zeker niet gevaarlijke voorzet van den K. V. V.-rechtsbuiten liet Ooms voor Din gerdis loopen en die dacht, dat Duiveman het leer al had. Maar 't was misgerekend en de uitval van Duiveman was zonder succes: K. V. V. leidde met 10. En binnen de minuut kreg Alkmaar de kans, toen v. Os hoog voorzette en v. 't Hof met een heel klein tikje de rest had kun nen doen. Hij deed het niet en 't bleef 1—0. Feitelijk heeft het zeer talrijke publiek in den resteerenden tijd voor de rust op den gelijkmaker gewacht, maar die kwam niet. Een paar vrije trappen, juist buiten het strafschopgebied, gaven kansjes, maai; de doelman van K. V. V. gaf niet thuis. Ook andere aanvallen leverden kansen op, die niet benut werden, maar wat dat betreft, deed K. V. V. het niet beter. Ook haar voorhoede bracht het niet verder dan een paar hoekschoppen, waarmee Duive man wel raad wist. En er werd met 10 in het voordeel van K. V. V. getea-ed. De tweede helft. De tweede helft begon als verwacht werd. Direct toog Alkmaar ten aanval, maar het schot, dat den aanval besloot, was iets te zacht. En eenige andere aan vallen werden afgeslagen. Totdat na 10 minuten heel onverwacht het succes kwam. De links-back van K. V. V. speelde op zijn doelman terug, Kranen burg sjouwde door en zietde keeper liet het leer even glippen en de Alkmaar- mid-voor kon ware hij in Italië geweest gezoend worden (11) Vanaf dat moment nam Alkmaar het spel vrijwel in handen en drie minuten na den gelijkmaker mikte van 't Hof op van Os en die lanceerde een boogballetje over de verdediging heen en er was een zekere Alkmaarspeler, die goed stond opgesteld en Enfin, 't was 21. Toen ging K. V. V. zeer verstandig geheel tot den aanval over, werd in het veld sterker, zorgde voor eenige benauw de oogenblikken voor het Alkmaar-doel, bracht temperatuursverhooging bij Gerrit Sougé teweeg en een bebeten tong bij Klein maar Dapper, maar geen gelijk- maker. Gelukkig zorgden de spelers van Alk maar tot 1 minuut voor tijd bleef hqj den vorm van snelle en goede uitvallen, maar tot 1 minuten voor tijd bleef hef spannen. Toen ondernam al .wee* een

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5