op de snaren Nederland-Frankrijk voor den Davis cup. ST2 sus tennisracket van een De avond_. België-Engeland. Timmer wint in drie sets van Boussus. Hughan verliest na heftigen tegenstand. Het dubbelspel voor Frankrijk. van Van Nieuwkuyk zoudt U viool kunnen spelen, zoo hard zijn ze gespannen. Onze prijzen vallen mee. zekere speler een soloren, nam terloops eenige hindernissen en zorgde voor een veiligen voorsprong (31). De rest was tam. K. V. V. was geslagen, Alkmaar vond het voldoende. Nog 9 mi nuten was K. V. V. derdeklasser, daarna was Alkmaar het. In de kleedkamer. Handjes-geven in d.< kleedkamer, feli citaties in ontvangst nemen door het be stuur van Alkmaar, allemaal persoonlijke gelukwenschen. Behalve één! Want het arme K. V. V. kwam binnen en haar voor zitter heeft met bizonder sympathieke woorden Alkmaar geluk gewenscht en zijn collega aan dezen kant, v. d. Horst, heeft op keurige wijze voor de felicitaties dank gebracht. Andere sprekers zouden volgen, maar werden bewaard tot den avond zelf. Wat maar verstandig was, want de spelers stonden in hun doornatte shirts en hun kerden na een douche. Het sportpark stroomde leeg, de vlag gen werden.neergehaald. Bij „Toon" wer den stoelen en tafels klaar gezet en daar... Toon Molenaar is niet mager, maar hij kan het worden: als Alkmaar nog eens kampioen wordt en nog eens promoveert, dan is Toon minstens 20 pond afgevallen. Tenminste, als het zoo gaat als dit jaar. Want al de emoties op het veld van Hel der en Alcmaria en al die drukte, onmid dellijk daarna bij hem thuis, hebben hem van heel wat overtallig vet verlost. Waar een voetbalclub al niet goed voor kan zyn! Bij Toon dar. kwam de Alkmaar-familie samen in de aparte Alkmaar-zaal. En daar was de stemming al dadelijk o.k. Er waren voetballers, die gewonnen hadden en hun club in de derde klasse ge bracht hadden. Zijn zongen van „nooit ver- lorén gaan" en van „er is geen club". En zij klonken met elkaar. Er waren bestuursleden, die eindelijk eens konden herademen: een voorzitter, die straks moest speechen, maar voordien zijn stem niet spaarde; een secretaris, die dacht aan de drie gelukkigste momenten van zijn levèn: zijn huwelijksdag, zijrt benoeming tot vader en de promotie van zijn club naar de derde klasse; een penningmeester, die een safe wil huren en die zijn handen moeit wasschen, want het zilvergeld was niet schoon geweest; een commissaris, die de zaak overzag, een oogje in 't zeil hield en de kalmte in eigen persoon was. Er kwamen sportmenschen van andere clubs met echte bloemen (die de tolk moes ten zijn) en met onzichtbare bloemen die met een geestesoog bekeken moesten worden. De telefoon ratelde er tusschen door en dat allemaal beteekende gelukwen schen. De heer Lutterot sprak namens Alcmaria hartelijke, welgemeende woorden, de heer Bak vertolkte de gevoelens van de zustervereeniging, de Alkmaarsche Boys, de heer Teigler torste bloemen van OudorD en sprak gelukwenschen uit, de heer Mulder van Mevo deed precies hetzelfde en toen kwam er een zeer aardig moment: De werk- loozen hadden eenige keeren de beschikking gekregen over het Alkmaar-veld. Nu had den ze de koppen bij elkaar gestoken en kans gezien, om een eenvoudig bloemstuk te koopen. Dat boden ze gisteravond aan en de geste werd wel zeer bizonder gewaar deerd. Nog meer bloemen waren er: van 't Gul den Vlies, Hartland, Gerritse, Lagas en Krook. En trainer Meinders (das ist der schönste Tag kreeg van een adspi- rant; die handig is in het houtsnijden, een groen-witten voetballer, keurig gesneden, terwijl de spelers van denzelfden adspirant (Porto is zijn naam) elk een leeuw kregen, ook al houtsnijwerk. Consul Klinkertsprak gelukwenschen namens den K.N.V.B., W.F.C. stuurde ze telefonisch, H.R.C. doemde op en haar ver tegenwoordiger hoopte, dat ze voorloopig Alkmaar niet in de competitie zou ontmoe ten,- maar liever later in de tweede klasse! Voorzitter v. d. Horst wist telkens weer dankwoorden te vinden voor alle sprekers. Zoo ging het in het eerste gedeelte van den avond. Pas daarna kwam de echte feeststemming; pas toen werd het een echte promotiefuif, die tot 1 uur duurde. Maar dat allerlaatste gedeelte was uitsluitend een Go ahead-familiefeest. Vandaag kunnen de Alkmaarders uitrusten en langzamerhand beseffen, dat ze nu ech ter derdeklassers zijn! Een verrassende, doch volkomen verdiende 32-zege der Belgen. (Van een specialen verslaggever.) Zaterdagmiddag is het Heyselstadion te Brussel, waar ruim 30.000 toeschou wers aanwezig waren, wederom het too- neel van een spannende internationale ontmoeting. Na het gelijke spel, dat Bel gië Zondag j.L tegen Nederland wist te behalen, en de 21-nederlaag, Welke het Engelsche elftal dezen Woensdag te Ween en tegen de Oostenrijkers leed, mocht inderdaad met groote belangstel ling het resultaat van de match van he den tegemoet worden gezien. Het is op een 32-nederlaag der En- gelschen uitgeloopen, en dat nog wel tegen een Belgisch elftal, dat zonder Raymond Braine, een der sterren in de ontmoeting tegen Nederland, speelde. De uitslag van den wedstrijd BelgiëNe derland komt thans, vooral ook door het resultaat van heden, in een geheel ander licht te staan. Men zal niet kunnen ontken nen, dat de drie wedstrijden BelgiëNeder land, Oostenrijk—Engeland en België—En geland, van grooten invloed zullen zijn bij een beslissing der F.A., welk land in het a.s. seizoen zal worden uitgenoodigd een wed strijd in Londen te komen spelen. En dat de kansen van Nederland daarbij gunstig staan, een elkeen zal, de resultaten in aan merking nemende, dit moeten beamen. Het is ons opgevallen, dat Lamoot op de rechtsbinnenplaats dezelfde tactiek heeft toegepast, die Braine tegen Nederland heeft gevolgd. Hij was zwerver over het veld, hielp vaak in de halflinie bij de verdediging, voedde zijn andere voorwaartsen, wanneer de middenlinie daar niet toe in staat was, opereerde handig en listig achter den aan val; Zoodat Het voorde Engelsche verdedi ging buitengewoon moeilijk was vat op dit spel te krijgen, Het begin van den wedstrijd was al bijster ongelukkig voor de Belgen. In de eerste mi nuut had midvoor Camsell een doelpunt ge scoord, waarbij doelman Badjou vrij uit ging. Het schot, van 6 meter afstand gelost, kon hij niet houden. In de eerste 15 minu ten domineerden de Engelschen volkomen en het zag er toen wel naar uit, dat de zege op' gemakkelijke wijze door de gasten zou worden behaald. Maar na een kwartier wis ten de Belgen, die moedig speelden, zich aan den druk te ontworstelen. Er ontstond een meer gelijk opgaande strijd, waarbij bleek, dat de aanvallen der Roode Duivels lang niet van gevaar, dank zij het spel van Lamoot en Ook van Isenborghs, ontbloot wa ren. Tot., doelpunten .kwam het voorloopig evenwel niet, maar van een uitgesproken meerderheid der Engelschen viel in de res- teerenden tijd voor rust niets meer te be speuren. In de tweede helft ontwikkelde de Belgi sche middenlinie een spel, dat wij beter hebben gevonden als toen tegen Nederland. Vooral Stijnen en Dalem blonken uit, za ten achter de voorhoede aan en Male en Hapgood werden danig op de proef gesteld. De Engelsche aanvallen miste bij de gasten Bastin zeer, strandden voornamelijk op het doortastende afbrekende spel der Belgische defensie, waarin Joacim een moedige, doch vaak ook onbesuisde partij speelde, maar niettemin Smellinckx uitstekend verving. Ruim een kwartier na de hervatting ge lukte het Isenborghs den gelijkmaker te scoren. Lamoot had hard tegen dé paal ge schoten en het was de Beerschot-man die de duizenden landgenooten liet juichen. Nog dacht niemand aan een mogelijke nederlaag der Engelschen, maar 9 minuten voor het einde nam België de leiding. Weer was het Isenborghs, die met een kopbal keeper Sa- gar geen kans gaf. Nauwelijks was het pu bliek na dit doelpunt weer tot rust gekomen of Fievez, die voortreffelijk speelde, schoot wederom in, 31. In de laatste vijf minuten zette Engeland er alles op om aan een nederlaag te ontko men, doch eerst één minuut voor het einde kon Hobbis den achterstand verkleinen. Met een 32-stand voor de Belgen kwam het eindsignaal. De Engelschen hebben zich laten verras sen door de groote snelheid en doortastend heid, waarmede de Belgen het spel uit voerden. Geheel overeenkomstig dus.met datgene, wat zich in de ontmoeting BelgiëNeder land heeft voorgedaan. Voor de rust was de Engelsche middenlinie uitstekend op dreef, waarbij Crayston uitblonk. In de tweede helft was Hapgood telkens in de achterhoe de het zwakke punt. Hij greep niet voldoen de in, waardoor 'telkens gevaarlijke aanval len konden worden opgezet. Keeper Sagar kreeg niet bepaald druk werk, doch daaraan dient te worden toegevoegd, dat de drie doelpunten voor hem absoluut onhoudbaar waren. In de Engelsche voorhoede ontbrak Bas tin, die vervangen was door Barkas van Manchester City. Een aanzienlijke verzwak king. In het Belgische elftal was Badjou uitste kend. Paverick was beter dan Joacim, over wien wij reeds schreven. In de middenlinie roemden wij reeds het spel van Stijnen en Dalem, terwijl Lamoot verreweg de beste van den aanval was. Isenborghs toonde zich een goed schutter. Capelle en Franckx vie len tegen, terwijl Fievez een beteren wed strijd dan tegen Nederland heeft gespeeld. De leiding van dr. van Moorsel was uitste kend. Lawntennis. 's-G ravenhage, 9 Mei. Hedenmiddag is op het centre-court van de M. E. T. S.- banen te Scheveningen een aanvang ge maakt met den wedstrijd Nederland Frankrijk voor den Davis-cup. Ondanks het dreigende weer was het publiek in vrij grooten getale opgekomen; vooral de lagere rangen waren goed bezet. Begonnen werd met de partij Hughan Destremeau. Hughan ving aan te servee ren en won de eerste game in vry snel tempo, voornamelijk te danken aan uit stekend netwerk. Toen het 40—30 in de tweede game stond, passeerde Hughan Destremeau, die aan het net stond, met een harde drive. Ook de tweede game was voor hem en in tien minuten tijds leidde Hughan met 41! Destremeau won de volgende game, kreeg moed en wist tot 43 op te halen. De Franschman wist ook daarna het initi- T'-'l houden en met 6-4 de eerste set te winnen. Hughan wint de tweede set. maakte (2—2). Hughan zwoegde hard verder, maakte er 32 van en won ten slotte de set met 63. Destremeau zorgde weer voor de derde set. met 63. De kansen voor de overwinning leken vc--" Destremeau het gunstigst, maar al dadelijk in de vierde set bleek dat Hughan er niet aan dacht zich gewonnen te geven. Hughan forceerde het spel en bracht den stand op 51. Even zakte Hughan af, wat hem twee games kostte, maar hij herstelde zich op tijd en won de set met 64. De beslissende set bracht een kleine teleurstelling. De Franschman won de eerste game, niet zonder heftigen tegenstand van onzen speler. De tweede game had een dergelijk verloop. In snel tempo speelde de Franschman door en bracht den stand op 30. Hughan's tegenstand nam toen af. Hij miste verscheidene slagen. Wel werd het nog 31, maar de Franschman was nu beslist sterker en leidde spoedig met 51, om tenslotte met 61 de set te win nen en daarmee de partij. Na afloop van de partij HughanDes tremeau spraken we even den heer Scheurleer, die over deze partij zeer te vreden was. Hij noemde het een goeden inzet van den wedstrijd. Timmer—Boussus De tweede partij van den eersten dag was die tusschen Timmer en Boussus, een partij waar zeer veel van afhing, want wilde Nederland in de volgende ronde komen, dan moest Timmer zeker zijn bei de enkelspelen winnen. Timmer begon te serveeren en sloeg na 015 direct twee goede services, die doel troffen. Na een lange ralley, waarin hij het tempo trachtte te vertragen, maakte Boussus gelijk, maar hij kon niet verhin deren, dat de eerste game aan den Hol lander ging. Timmer was er direct goed in, wat bleek op de service van Boussus, waarop onze landgenoot goede returns had, zoodat hy op 040 kwam, om via 3040 na groote vastheid en zuivere backhands op 20 te komen. In de volgende game brengt een goede smash hem op 400, dan heeft Boussus met een band-balletje even veine, doch met een prachtigen dropshot scoort Tim mer de derde game (30) op 3040. In Timmer's voordeel gaat dan een fraai ge sneden forehand enkele centimeters out, en via deuce komt de Franschman aan zijn eerste game (31). Ook Timmer heeft dan twee maal geluk met een band balletje om via 4030 de game te win nen (41). Opvallend is, dat de eerste service van den Hollander belangrijk ver beterd is, terwijl voorts opvalt, dat vol ley's totaal uit blijven. Weer wint Timmer dan de service van Boussus, om fraai op 51 te komen. In de 7de game wordt Timmer eenige malen fraai door den Franschman gepas seerd en het wordt 52. Op de service van Boussus krijgt Tim mer dan op 1540 twee setpoints, die allebei teniet gaan, de eerste door uitslaan van Timmer, de tweede door een smash van Boussus. De Franschman komt dan na een lange fraaie ralley voor te staan door een netballetje, en wint door uitslaan van Timmer de game (53). Na 300 in de volgende, slaat Timmer dan zyn eerste doublé fault, doch met een prachtige volley herstelt hij zich, om op nieuw twee setpoints te krijgen. Weer gaat de eerste verloren door uitslaan, doch dan brengt een prachtig gesneden back hand hem de set met 6—3. De tweede set. De tweede set begint met de service van Boussus, die door grootere vlugheid, op loopend de game wint (01). Door grootere pressie, vooral op de backhandhoek van Boussus, weet Timmer dan met zeer goed spel zyn service-game te winnen (11). Hij is er dan echter even uit, en Boussus komt na een fraaie drop shot, juist buiten bereik van den Hollan der op 12. In vastheid op de baseline is Timmer dan iets sterker, maar als hij naar voren komt, wordt hij telkens gepasseerd. Dit inziende blijft hij meer achterin en wint door zijn betere backhand de vierde game (2-2). Het blyft een spel van groote vaart, waarin vastheid den doorslag geeft, bij de telkens lange ralley's. Fraai passeerend weet Timmer dan de service van Boussus te breken, om op 3—2 te komen. Telkens probeert Boussus door dropshots het tempo van Timmer te breken, waarin hij echter slechts een enkele maal slaagt. Op Timmer's service krijgen we dan een prachtige game met briljant spel van bei den, en na twee maal deuce komt Timmer door fraai passeeren op 42. Ook de volley wordt bij Timmer beter en brengt hem eenige malen succes, zoodat hij opnieuw de service game van Boussus wint en op 52 komt. Vier games achter een voor onzen landgenoot dus. Door enkele kleine verschillen in lengte en een doublé fault gaat dan de service van Timmer verloren (53), en dan scoort Boussus een paar aces ver buiten bereik van Timmer. Deze komt toch nog op 3040, set point dus, om met een prachtige drive de tweede set eveneens met 63 te winnen. De derde set. Direct is Timmer op zijn service er ge weldig in, om op 40—0 te komen. Oploo- pen wordt hem dan even noodlottig, maar hij wint dan toch via 4030 de eerste game (10), Veelvuldiger gaat Boussus de dropshot toepassen, steeds maar Timmer naar voren lokkend, met de bedoeling hem dan te passeeren. Dat lukt eenige malen, waar door het 11 wordt. In zeer snel tempo scoort Timmer dan, besluitend met een juweel van een cross-volley, de volgende game op love (21). In zijn service game is Boussus dan even meester van de situatie, doch met een prachtige forehand passeert Timmer dan tweemaal om op deuce te komenden fraai de game te winnen (31). Dan gaat de strijd opnieuw gelijk op, met prachtig spel van beide kanten en opnieuw wordt het wa,arna Tin™ier door missen van Boussus, de game wint en het is 4—1. ■is hi?""mm™ Ld,t"hM°"t70"ktkT i?","*" Timmer komt dan op 40—'ls^mitV^' matchpoints dus, en met een pass benut hij reeds de eerste en daaf I mede, onder donderend applaus de set met 6—1 te winnen en daarmee de match. De stand na den eersten dag is dus 11, en we kunnen over het spel van onze beide landgenooten zeer tevreden zijn, al lijkt de kans voor Hughan tegen Boussus niet groot. Borotra en Bernhard winnen het dubbelspel en 4 sets. Frankrijk leidt met 21. 's-G ravenhage, 10 Mei. Met den vorm, waarin Timmer Zaterdag tegen Boussus gespeeld had, was het dubbelspel bij een eenigszins op dreef zijnden Karsten niet bij voorbaat ver loren. Dat was de algemeene opinie, die een menigte van ruim 4000 toeschou wers Zondagmiddag naar de M.E.T.S.- banen te Scheveningen had gelokt voor het dubbelspel van den Davis Cup-wedstryden van Nederland tegen het sterke Frankrijk. De eerste dag van den wedstrijd moge dan een gloriedag in de geschiedenis van den Nederland- schen Lawntennis Bond zyn geweest, den tweeden dag stond toch een débacle niet bij voorbaat vast. Het begon met de service met Karsten, waarop het tot deuce gelijk opging, waarbij Karsten twee volley's in het net sloeg, het geen hem door Timmer na deuce nagedaan werd, waarop Berhard vry fortuinlijk het winnende punt voor de eerste game scoor de (01). De service van Bernhard bleek voor de onzen moeilijkheden op te leveren en op love won de Franschman de game 0—2. Even ging het beter met Timmer's ser vice, maar van 12 werd het tenslotte 16. De tweede set bracht eveneens successen voor de Franschen, die al spoedig met 40 Lidden. Even begonnen de Hollanders fel aan te vallen en maakten er 24 van. Prachtig netspel van Bernhard gaf den Franschen weer een game, maar de volgen de was weer voor Holland (35). Vooral Timmer kwam er toen steeds beter in en van een débacle kon al zeker niet meer gesproken worden, al ging de set ook met 36 verloren. De derde set Timmer's service geeft ons na 4015 de leiding in de derde set (10), maar de Franschen weren zich geducht, 't Wordt 1—1, 2—1, 2—2, 2—3, 2—4, 3—4, 3—5, 4—5, 55, 56, 66 en dan serveert Timmer weer zeer goed, hetgeen 4015 oplevert en met een mooie volley door het midden, de game. Holland leidt met 76! En even later is de derde set voor Nederland (86). De stand is 12 en nog is alles mogelijk. De vierde set stelde wat teleur, want in no time is het 15 en de Franschen winnen met 62 en veroveren daarmee het tweede wedstrydpunt. De stand is dus 12. DWIGHT F. DAVIS GEHUWD. Ddight F. Davis, de schenker van de „Davis Cup" is Zaterdag in het huwelijk getreden met Sabin Morton, de dochter van den minister van marine in de regeering Theodore Roosevelt, De wittebroodsweken zullen in Europa worden doorgebracht. NOORDHOLLANDSCHE TENNISSERS. De competitiewedstrijden van den N.L.T. B. werd Zondag begunstigd door uitstekend tennisweer. In de tweede klasse speelde het Alkmaar sche Advendo gelijk tegen Kat II (44), terwijl Enkhuizen den uitwedstrijd tegen Prinses Juliana II won met 62. Beverwijk won van Heemstede II met groote cijfers (7—1). In de derde klasse deed Schagen goed werk, door thuis Smash met 5—3 te klop pen. Niet minder fraai was de zege van Alk- maar-Heiloo op het thuisspelende Stadivo II (53), terwijl Juliana al weer haar kracht toonde, door in Zaandam met 71 van L.T. V. Zaandam te winnen. Animo won in Den Helder van het Alk maarsche Shot (62) en Be Quick kwam met een goede 5—3-zege op Bakkum in Alk maar terug. Juliana II won met 71 van Verblifa. Het tweede team van Advendo speelde uit tegen Zaandam III en keerde met een 6—2-zege terug. Ook Be Quick II won haar uitwedstrijd en wel tegen Deuce IV met 62. Gedetailleerde uitslagen. Hier volgen gedetailleerde uitslagen van verschillende wedstrijden. Be Quick I—Bakkum 5—3. Heeren enkelspel: J. J. Haasbroek verl. van L. Les 26, 61, 68; J. Deetman wint van H. Korjus 63, 62. Dames enkelspel: mej. K. Wessels verl. van mej. H. de Jong 4—6, 11—13; mej. B. A. Bos wint van mej. T. Horjus 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel: mej. B. A. Bos en J. J. Haasbroek verl. van mej. H. de Jong en W. Uhl 6—2, 4—6, 1—6; mej. K. Wessels en J. Deetman winnen van mej. A. v. d. Bom en H. Horjus 8—6, 86. Heeren dubbelspel: J. Deetman en J. J. Haasbroek winnen van L. Res en W. Uhl 6—2, 6—4. Dames dubbelspel: mej. B. A. Bos en mej. H. Wessels winnen van mej. A. v. d. Born en T. Horjus 75, 97. Deuce IVBe Quick II 26. Heeren enkelspel: H. Hauer verl. van S. Hamstra 16, 46; A. Joles wint van T. PI ante 60, 63. Dames enkelspel: mevr. J. van Zanten en G. Onstenk verl. van mej. J. M. Asjes en G. Kusters 06, 06; mej. E. Fransz en A. Joles winnen van mej. .J Hagedoorn en T. Plante 6—3, 6—3. Heeren dubbelspel: H. Hauer en G. On stenk verl. van S. Hamstra en G. Kuit». 0—6, 2—6. zusters Dames dubbelspel: mevr. J. Putters mej. E. Fransz verl. van mej. J. M. Asjes mej. J. Hagedoorn 26, 26. AnimoShot (Alkmaar) 62 Dames enkelspel: mevr. Feenstra Kuiner wint van mevr. A. Apeldoorn 6—3 6—3 mej. Byl wint van mej. R. Hanraads 6-^ Heeren enkelspel: Baron van Asbeck wint van J. Spruijt met 6-1, 6-1; van Straelen wint van J. B. Koster met 6—2, 6—2 Gemengd dubbelspel: mej. Bijl en baron van Asbeck winnen van mej. A. Apeldoorn en J. Spruyt 6—1, 6—4; de heer en mevr Doet verl. van mej. R. Hanraads en J n' Koster 1—6, 3—6. Heeren dubbelspel: van Straelen en Gal les winnen van J. B. Koster en .J Sorim met 7—5, 6—1. 71 Dames dubbelspel: mej. Byl en mevr Feenstra Kuiper verl. van mej. A. Apel doorn en R. Hanraads met 61, 5—7, i__g" L.T.V. ZaandamAdvendo II 26. Heeren enkelspel: N. P. Zwikker verl. van G. v. Dyk 06, 46; C. Gras verliest van J. Kokkes 1—6, 1—6. Dames enkelspel: mej. M. v. Goor verliest van mej. J. Kallantsee 8—10, 4—6; mej T Nyntjes wint van mej. D. Pabru'we met 6—0, 6—4. Heeren dubbelspel: C. Gras en J. Schier- man verl. van J. Kokkes en C. Asjes met 36, 36. Dames dubbelspel: mevr. Zwikker en T Nyntjes winnen van mej. J. Kallantsee en D. Pabruwe met 63, 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. M. v. Goor en J. Schierman verl. van mej. J. Kallantsee en G. v. Dijk met 6-1, 1-6, 2-6; mevr. en de heer Zwikker verl. van mej. D. Pabru we en C. Asjes met 16, 46. STADIVO II—AKMAAR-HEILOO 3—5. Heeren enkel: P. Heybroek verliest van P. Schut 1—6, 64, 1—6; W. Aber- son wint van N. v. Foreest 6—0, 1—6 6—0- dames enkel: mej. R. Dufer wint van mevr. M. Schut 6—4, 6—3; mej. M. Wis seling wint van mevr. M. Keyman 4—6 6—3, 6—3; gemengd dubbel: mej. Wisseling en Hey broek verliezen van mevr. M. Schut en P. Schut 26, 62, 46; mej. Dufer en W. Rinkel verliezen van mevr. M. Key man en Ir. Brouërius v. Nidek 46, 57; heeren dubbel: Aberson en Rinkel ver liezen van Ir. Brouërius v. Nidek en N. v. Foreest 36, 810; Dames dubbel: mej. Dufer en mej. van Bergen verliezen van mevr. M. Schut en mevr. M. Keyman 63, 26, 4—6. Hockey. DUITSCHLAND—NEDERLAND 5—2. Meer dan 4000 toeschouwers woonden Zondag te Hannover den 13den landenwed- strijd hockey tusschen Duitschland en Ne derland bij. Het is een fraaie wedstrijd ge worden, die door de Duitschers met 52 gewonnen werd. Reeds na 7 minuten nam Duitschland door een schot van Kurt Weiss de leilding, doch na een ruim kwartier was de gelijkmaker er reeds, toen doelman Warnholtz een hard, door van den Berg ingeschoten bal niet kon houden. Enkele minuten later slaagde Schnitger er zelfs in Nederland de leiding te geven, toen hy een strafcorner wist in te schieten. Direct na de beginbully ging Duitschland echter op het Hollandsche doel af. Ook daar ontstond een strafcorner. Doelman de Looper hield het schot van Weiss er uit, maar de bal kwam bij Keler, die onhoud baar inknalde. 22. En niet lang daarna was het Messner, die Duitschland de leiding hergaf. Sparenberg verdween wegens een blessure, doch kor. toch in de tweede helft weer meespelen. In de tweede helft verkreeg Duitschland zijn vierde doelpunt op de zelfde wijs, zoo als Nederland het eerste had gemaakt. De Looper wilde een schot van Hamel houden, het was echter zoo hard, dat het balletje in het doel rolde 42. Kort daarop nam Weiss wederom een strafcorner, doch deze kon de Looper hou- den. De Waal werd in het gelaat gewond, doch nadat hy verzorgd was, kon hy weer verder spelen. Zeven minuten voor het einde scoor de Weiss het vijfde Duitsche doelpunt. Da looper was uitgeloopen en de Duitsche mid voor kon gemakkelijk scoren. Nog volgden twee strafcorners voor Nederland en een „lange" voor Duitschland en toen was he einde daar. Duitschland heeft de overwin ning wel verdiend, al vonden wij de ■,c°re te hoog. Zander en Kemmer waren e- trouwbare backs, Huffman viel tegen. n het Nederlandsche elftal was doelver de en ger de Looper uitstekend, hij heeft Ne er- land behoed voor een grootere nederlaag. Tresling schitterde in de verdediging, halflinie voldeed goed, terwijl in de voor hoede o.i. de linkervleugel het beste vormde. A t h 1 e t i e k. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BRUSSEL. Nederlandsche successen. Zaterdag zijn te Brussel de internationale athletiek wedstrijden aangevangen, waar aan ook door een kleine Nederlandsche ploeg wordt deelgenomen. De belangrijk uitslagen luidden: n«,n- 150 meter hardloopen eindstryd: 1. us darp, tijd 15,8 sec.; 2. van Beveren op_Z M„ 3. Boersma; 4. Mesmanschultz; 5. L>au y Gent) Hoogspringen: 1, 2 en 3. Brasser, Chartyer (Luik) en Chora (Brussel) ieder 1.70 M. Brasser heeft na dezen wedstrijd getracn 1.85 meter te springen, waarin hij geslaag is. De resultaten van den tweeden dag de. internationale atletiekwedstrijden luidden. 200 meter horden: 1. Mesman Schultz (Ne derland) 25,8 sec., 2. Regenmeuter (Beer schot) op 3 meter, 3. Wullaert (Belgie). 80 meter hardloopen: 1. Osendarp (Ned land) 8,9 sec., 2. van Beveren (Nederland; op 1 meter. Moersma eindigde als vierde.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6