DE GEBROEDERS „GOCHEM Stad m Omgeving. fxoouidaal Tlieunos Jnoezonden Stukken SRucgeeUftie Stand Pluimveeteelt. Glimlachje BERGEN EGMOND A. D. HOEF EGMOND AAN ZEE HEEMSKERK TEXEL ff DISTR1CTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 1 waterbouwkundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 3 stratenma kers, 2 stratenm.-opperlieden, 1 stuc. opperman, 7 betonwerkers, 37 opperlie den, 22 stucadoors, 44 metselaars, 17 voe gers, 16 schilders, 116 grondwerkers, 82 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 1 autog. las- scher, 14 bankwerkers, 1 blikslager, 1 carrosseriebouwer, 1 const'ructiewerker 12 electriciens, 2 fitters, 1 fraiser, 2 in strumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketel makers, 7 klinkers, 12 loodgieters, 2 lyn werkers, 7 machinisten, 2 machineteeke- naars, 9 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 17 monteurs, 3 orgelma kers, 2 plaatwerkers, 2 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 5 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheepswerktuig- kundige, 11 smeden, 13 stokers, 1 tand- techniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuigkundige, 13 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 4 sorteerders, 1 kisten- plakker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 slagers, 2 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 19 bak kers, 2 bierbottelaars, 2 zuivelbereiders. Groep Houtbewerking: 20 meubelma kers, 6 stoffeerders, 10 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 6 let- terszetters, 4 drukkers. Groep Handel: 21 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 assuran tieagent. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 23 boerenarbeiders, 3 bloemis ten. Groep Verkeerswezen: 60 chauffeurs, 8 koetsiers, 5 motorschippers, 22 pakhuis knechts, 20 magazijnbedienden, 7 kellners, 1 hotelknecht, 1 loopknecht. Overige Beroepen: 9 boekbinders, 5 was- schers, 1 kleermaker, 2 rietwerkers, 7 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfbe- reider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 6 zakkenstoppers, 2 secre tarieambtenaren, 1 onderwijzer, 1 klom penschilder, 1 cartonnagebewerker, 1 pa pierbewerker, 22 kantoorbedienden, 1 be drijfsleider, 2 administrateurs, 1 boekhou der, 1 controleur, 270 los- en 39 transport arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 6, Metaalindustrie 27, overige beroepen 6. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 31. Vrouwelijk personeel: 6 kantoorbedien den, 4 verkoopsters, 1 huishoudster, 1 2e meisje, 1 dagmeisje, 9 werksters. Alkmaar, 9 Mei 1936. De directeur voorn., v. d. HEUVEL. VERTROKKEN PERSONEN. M. C. Hoebe, dienstbode, R.K., van Mo lenbuurt 8 naar Egmond aan Zee. T. Eriksde Boer, zonder beroep, N.H., van Westerweg 131 naar den Helder. J. Bras, ï'eiziger, R.K., van v. Leeuwenhoekstraat 9 naar Egmond-Binnen. M. B. Kuilboer, dienstbode, R.K., van Druivenlaan 15 naar Oudorp (N.H.) M. G. J. Jansen, kappers bediende, R.K., van Kennemersingel 8 naar Heemstede. C. Swinkels, religieuse, R.K., van v. Everdingenstraat 18 naar Rotterdam. W. Swager, z.b., geen, van Langestraat 54 naar Amsterdam. H. J. M. Wagenaar, z.b., R.K., van Stationsweg 56 naar Uden. J. H. de Graaf, monteur, R.K., van Boter- str. 13 naar Den Helder. H. W. ter Bogt, telefoniste, N.H., van Leeuwerikkade 19 naar Hengelo (O.) J. Duisterhof, off. Ned. L.d.H., N.H., van Hekelstraat 9 naar Ensche de. T. Eenkhoorn, off. Ned. L.d.H., N.H., van Hekelstraat 9 naar Enschede. W. J. H. Röring, manufacturier, R.K., van Claris- senbuurt 45 naar Haarlem. Elisabeth Ida Gerarda Röring, z.b., R.K., van Clarissen- buurt 45 naar Oudenbosch. J. van Hoorn, grondwerker N.S., en gezin, N.H., van de Ruijterstraat 37 naar Hattem. G. Witvliet, 2e stuurman ter koopvaardij, N.H., en echt- genoote en zwager A. Kok, bakkersknecht, R.K., van Snaarmanslaan 129 naar Heiloo. G. M. Kok, z.b., R.K., van Snaarmanslaan 129 naar Amsterdam. F. B. Bronstring, reiziger, R.K., van Uitenboschstraat 3 naar Oudorp (N.H.) W. Nestra, bedrijfsleider, en echtg., N.H., van Friescheweg 40 naar Oudorp (N.H.) J. B. de Looze, bedrijfs leider, en gezin, R.K., van Roemer Visscher- straat 12 naar Heiloo. T. C. Zoeter, wa genvoerder-conducteur N.S., en gezin, N.H., van Bergerweg 12a naar Voorburg. J. Hofman, z.b., R.K., van Groenelaantje 9 n. Amsterdam. C. A. Feld, dienstbode, R.K., van Stationstraat 66 naar Hoogwoud. M. De verliefde bakker. Assendorp, dienstbode, N.H., van Costerstr. 12 naar Hilversum. M. Beijerbergen van Henegouwen, verpleegster, R.K., van Gees tersingel 40 naar Haarlem. G. A. M. Slin- kert, z.b., R.K., van Brouwerstraat 4 naar Amsterdam. Wed. H. Kuijs, z.b., en doch ter, z.b., R.K., van Stationsweg 108 naar Haarlem. H. W. G. van den Bergh, assu radeur, en gezin, N.H., van Blaeustraat 35 naar Bergen (N.H.) A. D. Aafjes, apoth.- assistente, N.H., van Koorstraat 47 naar Zaandijk. INGEKOMEN PERSONEN. Wed. J. de Munck, z.b., R.K., van Heems kerk naar Oudegracht 21a. P. M. Geevers, z.b., N.H., en echtg., D.G., v. Den Helder n. Kanaaldijk 19. Wed. A. H. Claasen, z.b., en kinderen, N.H., van Diemen naar Coster- straat 3. G. Bossen, z.b., en echtg., N.H., van Sijbekarspel naar Kennemerstraatweg 175. .J C. Hagens, z.b., R.K., van Roer mond naar Oudorperdykje 35. J. Spaans, z.b., N.H., van Harenkarspel naar Westerweg 286. J. Glas, slagersknecht, R.K., van Ha renkarspel naar Langestraat 32. Wed. P. Zuidam, en kinderen, geen, van Oudorp n. Wagenmakersstraat 12. P. C. L. Poort man, opzichter, en gezin, G.K., van Wierin- gen naar Burgemeester Palingstraat 9. M. J. van Velsen, telefoniste, R.K., van Dord recht naar Westerweg 104. C. E. M. Speet, z.b., R.K., en zuster M. E. Speet, z.b., R.K., van Dordrecht naar Westerweg 104. Wed. S. Pascha, z.b., D.G., van Bergen (N.H.) naar Krelagestraat 1. E. C. van Kleeff, leerling-verpleegster, N.H., van Grootebroek naar Wilhelminalaan 11. A. J. M. v. Eijle, opz.-teek., en gez., E.L., van Edam n. Jan v. Scorelkade 69. A. Klever laan, handelsreiziger, en gezin, R.K., van Bergen (N.H.) naar Krelagestraat 4. H. E. Th. Baanvan Gemonden, pensionhoud ster, en kinderen, geen, van Amsterdam n. Nieuwpoortslaan 98. N. van Dijk, smid, G.K., van Hoorn naar Paardenmarkt 4. A. M. Wynker, R.K., van Heerhugowaard naar Emmastraat 12. J. Th. Butter, krui denier, R.K., van 's-Gravenhage naar Sta' tionsweg 106. J. H. van der Voort, reli gieuse, R.K., van Delft naar van Everdin genstraat 18. D. Bakker, z.b., en echtg., R.K., van Avenhorn naar Nieuwpoortslaan 126. A. Pos, winkelbediende, N.H., van Haarlem naar le Landdwarsstraat 9. C. Bylde Moei, z.b., R.K., van Bergen (N.H.) naar Hulststraat 12. A. van der Kroon, NLdH., zuster Ned. L. d. Heils, van Culemborg naar Hekelstraat 9. A. Rood, R.K., echtg. v. A. J. Goudsblom, z. b., van Koedijk naar Nieuwstraat 21. R H. J. Morra, N.H., z. b„ en echtg., van Zuilen naar Prins Hendrikstr. 10. A. de Boer, N.H,, chauffeur, en gezin, van Lem- sterland naar Nieuwpoortslaan 115. H. N. Borghstijn, N.H., z. b van Putten naar Zui- derhoutlaan 17 inw. L. J. W. J. Borking, R.K., kleermaker, en gezin, van Putten naar Zuiderhoutlaan 17. F. J Barens, E.L., hulp in de huish., van Leiden naar Linden- laan 111. A. G. J. Engeln, R.K., winkel bediende, van Leiden naar Laat 114. J. Overkamp, geen, monteur, en echtg., van Zuilen naar Bisschop Bottemanneplein 2. C. v. Ingen, N.H. echtg. v. G. J. Weekhout, z. b., van Bodegraven naar Bisschop Botte- mannestraat 50. A. Hertroijs, R.K., echtg. v. E. v. Bronkhorst, z. b., van Amsterdam naar Spoorstraat 52 (inw.) J. Helgering, N.H., leerling-verpleegster, van Den Helder naar Kruislaan 14. C. J. Langereijs, N.H., reclameteekenaar, van Heiloo naar Payglop 13. H. Pesie, N.H., houder bad- en zwem inrichting, en gezin, van Zaandam naar Jan van Scorelkade 30. P. Zijp, R.K., kruide nier en schilder, en echtg., van Zuid-Schar- woude naar Baanpad 36. D. Bakker N.H., z. b., van Broek op Langendijk naar P. L. Takstraat 7. P. Kos, R. K., z. b., van Am sterdam aan het adres woonschip, ligplaats Afgesneden Kanaalvak. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 5—12 MEI 1936. NieifWe zaken: Alkmaar: H. J. Puttenaar, Liefdelaan 32, schilder en behanger. J. Steensma, C. W. Bruinvisstraat 9, win kel in kruideniers- en zuivelwaren. Anna Paulowna: H. Brinkmann, Molen vaart 321 A, handel in manufacturen. Bergen: Natuurbad Karperton (eig. M. Judell), Groeneweg 32, zwembad. Heiloo: J. W. Beukers, Rijksstraatweg A 456, groothandel in automobiel-onder- deelen en accessoires. Wijzigingen: Alkmaar: Jb. Pels, Koningstraat 8, sla gerij; overgegaan aan gebr. Ackermann. Graft: Coöp. Boerenleenbank; bestuurs wijziging. Den Helder: W. J. H. Lamereé, Zuid- straat 4, fourniturenhandel; overgegaan aan mej. C. H. Lamereé. Schagen: Schager Waarborgfonds voor Slachtvee; bestuurswijziging. Texel: „Unitas", den Hoorn 81, uitkee- ring bij overlijden; bestuurswijziging. Opheffingen: Alkmaar: „Wiko", Spoorstraat 47, winkel in koffie en thee, chocolaterie. Castricum: C. J. Hijstek, Vinkenbaan 24, schoenmakerij. Ingekomen personen. t I* k,„.Rein-' dienstbode, v. Alkmaar. A i vonderwijzeres, v. Zeist. kinderverzorgster, v. Haarlem t' Sijtsma N.H arbeider, v. Franekeradeel'. m- KettemoUe geen, geleidster, v. Utingeradeel. T. Briefjes, N.H., onder wijzeres, v. Kerkwijk. M. de Jong R.K., dienstbode, v. Alkmaar. j. j', Westhoff, R.K., dienstbode, v. Arnhem'. B. Huisman, H.A., z. b., v. Purmerend. G. Borst, N.H., z. b., v. Rockanje. H. F. Hoebe, R.K., kapper, v. Grootebroek. J. Slegtkamp, N.H., z. b., v. Alkmaar. P. de Zeeuw, N.H., z. b., v. Arnhem. T. Kuiken, geen, onderwijzeres, v. Baardera- deel. W. A. Wester (echtg. J. Winkel), geen, pianoleerares, v. Amsterdam. C. G. A. de Leur, geen, gezagvoerder K.P.M., v. Hoorn. C. J. C. Kruijer, geen, z. b., v. Haarlem. J. J. van Wonderen, R.K., chauffeur, v. Hilversum. H. Czijsch, R.K., dienstbode, v. Amsterdam. P Egerer, R.K., keukenmeisje, v. Rotterdam. D. W. Beijllonse, N.H., z. b., v. Amster dam. C. E. J. Hollmann (echtgen. D. W. Beijllonse), E.L., z. b., v. Utrecht. M. Veldman, R.K., horlogemaker, v. Ursem. P. Veldman, R.K., dienstbode, v. Alk maar. D. Zonneveld, R.K., dienstbode, v. Castricum. M. Jaspers, geen, geleid ster, v. Amsterdam. C. M. C. Brouerius van Nidek, N.H., student, v. Amsterdam. A. W. Reichard (Wed. F. W. de Raad), geeft, z. b., v. Voorburg. L. Heerding, N.H., hulp i. d. huish., v. Amsterdam. K. Chatillon, geen, z. b., Oude-Niedorp. G. de Roeper, R.K., z. b., v. Alkmaar. Vertrokken personen. J. Deen, N.H., huisschilder, n. Heiloo. S. van der Wal, geen, bakkersknecht, n. Callantsoog. G. S. Bronstring, R.K., z. b., n. Haarlem. C. J. Spoor, E.L., z. b., n. Amsterdam. N. Schouten, R.K., dienstbode, n. Blokker. P. L. Stals, R.K., assistent N. S., n. Wijk. aan Zee en Duin. M. C. Stoop, R.K., landman, n. den Helder. J. C. M. Hilbrand, R.K., z. b., n. Maassluis. M. Stek, Rem., dienst bode, n. Alkmaar. M. M. Belleman, R.K., dienstbode, n. EgmondBinnen. D. Zwaan, G.K., z. b., n. Amsterdam. A. Blaauboer, N.H., slagersknecht, n. Wieringerwaard. E. Schoorstra, N. H., dienstbode, n. Alkmaar. J. L. de Jong, geen, kantoorbediende, n. den Helder. M. Alderlieste (echtgen. H. J. A. Baart), N.H., z. b., n. den Helder. Th. Knijns- berg, geen, caféhouder, n. Schoorl. H. Kluwen, G.K., kapper, n. Kampen. J. J. M. Hulsebosch. R.K., z. b., n. Hillegom. G. Tromp, R.K., z. b., n. Hilversum. G. M. Zuurbier, R.K., z. b., n. Heerhugo waard. L. Burgering, R.K., kruidenier, n. Schoorl. C. Moerbeek, N.H., chauf feur, n. Bergschenhoek. M. M. Dries- sen, R.K., z. b., n. 's-Gravenhage. M. E. H. Eshuis, R.K., z. b., n. Venhuizen. C. M. Coolen, R.K., z. b., n. Maassluis. A. Nijland, Rem., z. b., n. Bloemendaal. A. van Gelder, E.L., planter, n. Wasse naar. N. Olij (Wed. S. Pascha), D.G., z. b., n. Alkmaar. A. Kleverlaan, R.K., brandstoffenhandelaar, n. Alkmaar. Pas op de fietsen. De heer P. B. had gedurende een groot deel van den avond zijn rijwiel onbeheerd by een café laten staan. Toen hij om 10 uur zich op zijn fiets huiswaarts wilde begeven was deze verdwenen. B. deed aangifte bij de politie. Voortzetting der werkverschaffing. Door den minister van sociale zaken is goedgekeurd, dat de werkverschaffing, be staande in wegenaanleg in de duinen van het Provinciaal Waterleidingbedrijf, wordt voortgezet tot 1 Augustus a.s. Geschorst bis de werkverschaffing. Het raadslid, de heer E. Prins, is bij de werkverschaffing geschorst wegens het, on danks gedane waarschuwing, tijdens den werktyd overtreden van het vanwege het brandgevaar uitgevaardigde verbod om te rooken. De burgemeester Eyma-bank gereed. Door niet verwachte moeilijkheden bij den invoer van het benoodigde Beiersche graniet liet de afwerking van de Burgemees- ter-Eyma-bank lang op zich wachten. Thans ij de bank echter geheel afgewerkt en kan men constateeren, dat het een keurig geheel geworden is. De architect, de heer D. Saai uit Alkmaar en de aannemer, de heer G. de Graaff, hebben alle eer van hun werk! Het Egmondsche revue-gezelschap op reis. Vermoeid van de succesvolle uitvoe ringen van de revue „Egmond Vooruit", hebben de artisten het er eens een dagje van genomen! Zij brachten een bezoek aan de hoofdstad, waar z(j eenige aangename uren in Artis doorbrachten en de prestaties van andere artisten op het witte doek be wonderden. Dat kwam hun wel toe en het wordt hun van harte gegund, want zij heb ben zich heel wat opofferingen moeten ge troosten en tallooze dorpsgenooten een bui tengewoon aangenamen avond bezorgd! We hoopen hen tenminste het volgend „speel seizoen" weder op de planken te zien. Aanstelling van een ambtenaar voor de steunverleening. De regeering heeft goedgekeurd, dat de gemeente met het oog op het groote aantal werkloozen een tweeden ambtenaar be noemt aan de afdeeling steunverleening en werkverschaffing. Het salaris, dat de ge meente op 1000 gesteld had, zal echter niet hooger mogen zijn dan 500 per jaar. Kerkebollen. De besomming van bloembollen opge plant en geveild ten bate der r. k. kerk bedroeg 190. Vorig jaar 254. Muziekconcours. Aan het concours van den N.H. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen, dat op Hemelvaartsdag te Den Burg gehouden zal worden, zullen 20 muziekvereenigingen deelnemen. Aan den marschwedstrijd doen 11 vereenigingen mee en bij den concert- wedstrijd: 10 in de afd. fanfare en 9 in de afd. harmonie. Mr. A. F. Kamp, burgemeester van Texel, is voorzitter van het eere-comité, waarin personen van verschillende richtingen zit ting hebben. Juryleden zijn de heeren, Jac. ter Hall, ex-kapelmeester Staf, Jos de Klerk, toon kunstenaar, J. B. Peters, toonkunstenaar. Woensdagavond, voor Hemelvaartsdag zal reeds een concert in het Park worden ge geven door Texelsch fanfarecorps en Excel sior van Oosterend. Donderdagmorgen te kwart voor elf heeft de opstelling van de deelnemende corpsen plaats, waarna een rondgang door de straten van Den Burg. Hierna wordt de marsch- wedstrijd gehouden. De andere wedstrijden zullen in het Park te Den Burg worden ge houden. Voor het bijwonen dezer wed strijden zal entrée geheven worden. In brand geraakt. Te Den Burg, geraakte de ruim 70- jarige mej. De R., die in de Nieuwstraat te Den Burg alleen woonachtig was, te dicht bij een brandende kachel, waardoor haar kleeren vlam vatten. In deerniswekkenden toestand werd de ongelukkige ter verple ging opgenomen in het Gesticht van Welda digheid te Den Burg. Dezer dagen is de oude juffrouw daar aan de opgeloopen brandwonden overleden. HONDEN EN TROTTOIRS. Mynheer de redacteur, Als ik mij niet vergis mag men tegen woordig niet met de fiets aan de hand op het trottoir loopen. Men mag daar wel met een hond aan een ketting of een riem wandelen wat in vele gevallen gebeurt als de hond zoogenaamd even „uitgelaten" moet worden. De gevolgen daarvan zijn op het trottoir duidelijk te bespeuren en mijn huis werd heden weer met diverse verrassingen om geven met het gevolg dat de dienstbode een uur langer dan gewoonlijk met water en bezems aan den gang geweest is. Mijn vraag is nu deze: is het geoorloofd den hond zelf te laten kiezen waar hy even wil pauzeeren of is men in dat geval, ter- wille van de omwonenden, verplicht het dier met zachten drang naar den rijweg te dirigeeren? Met vriendelijken dank voor de opname. Een Alkmaarder die aan een breed trottoir woont. (Een verplichting, als inzender hierboven bedoelt, is het niet, maar het burgerlijk fat soen eischt natuurlijk, dat men zijn hond in de richting van den rijweg dirigeert. Red. Alkm. Crt.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. Beenzwaktc bü kuikens. Vorigen keer wees ik er op dat lang niet alle gevallen van verlamming bij kuikens berusten op Engelsche ziekte. Toch is En- gelsche ziekte wel een der meest voor komende en ergste oorzaken van been zwakte en verlamming. Een sterk voor beeld zag ik onlangs bij een paar kuikens die ingezonden werden met den volgenden brief: „De kuikens zijn reeds drie weken oud en hebben de laatste week een soort ver lamming gekregen Zoo zijn ze nog goed en dan ineens liggen ze plat in het hok, kunnen niet meer loopen en zyn heele- maal stijf. Veel van die lammen liggen den volgenden morgen dood. De voedering ge schiedt met opfokvoer van de firma en ze krijgen een beetje hard voer. Het hok i s altijd flink verwarmd en er is geen tocht in. De kuikens zijn niet aan de diarrhee. Dc kuikens willen niet naar buiten \r 7 want eet- d'-k'-tY3eru1t: nen 24 urej) weei op de been, het U v verwonderlijk om te zien hoe gauw J nezen. Typisch is ook dat werkelijk h» lus. van de diertjes uitstekend b,??.'*': kunnen ze niet meer loopen of staan d het levende kuiken kan men, als de ziekte in duidelyke mate aanwezig is haar makkelijk onderkennen doordat' men |C' snavel geheel opzij kan buigen. De snat*} van een gezond krachtig kuiken is harrl en laat zich slechts zeer weinig buigen rP een kuiken met Engelsche ziekte is'T snavel soms net zoo week als rubber buTgem" SnaVel gehed °PZ* i By doode kuikens kan men lichtere gra den der ziekte herkennen doordat de been" deren als men ze buigt niet meer een droog knappend geluid geven (als een luci fer of een dood takje) doch zich laten Z gen ais een groen jong takje van een boom" Maakte men de kuikens open dan X men al heel gauw verdikkingen en VPr krommingen van de ribben aan de binnen kant der borstholte. Scheikundig ]aat T ziekte zich vaststellen doordat het aseh gehalte der beenderen veel te laag is De Engelsche ziekte berust op "een fn„i in de kalkstofwisseling van het lichaam en zy kan dus ontstaan door een gebrek aan kalk. Meestal ligt het echter niet daar aan, doch aan een gebrek aan vitamine D dat de kalkstofwisseling in het lichaam regelt. Vandaar dat men met een weinig levertraan vaak wonderen doet, mits het goede levertraan is. Met levertraan wordt enorm geknoeid, er komt in den handel traan die byna geen vitamine bevat Het koopen van levertraan is een vertrou- wenszaak, alleen groote leveranciers kun nen zich de kosten veroorloven om de traan te laten onderzoeken. Kan men de kuikens in de zon brengen dan helpt dit ook tegen de Engelsche ziekte, omdat de ultra-violette stralen van het zonlicht uit bepaalde vetten van de huid eveneens Vi tamine D kunnen vormen. De briefschrij ver merkt nog op, dat het hok voldoende verwarmd wordt. Dit is ook een belangrij ke factor, die vooral met koud weer een rol speelt. Als men voer heeft dat niet al te veel vitamine D bevat doch nog juist voldoende om de kuikens in een warm hok op de been te houden dan ziet men bij hetzelfde voer in een koud hok soms En gelsche ziekte optreden. Dit gevaar be staat vooral by electrische kunstmoeders die wel warmte geven onder de kap maar niet in het vertrek. Het is jammer dat men het vitaminege- gebrek in het voer meestal te laat merkt, n.1. als de kuikens al beenzwakte of stijf heid vertoonen. Ook al komen de kuikens er weer bovenop dan worden het toch nooit volwaardige, beste jonge hennen. We hebben nu in dit artikel weer een vorm van beenzwakte bij kuikens beschreven. Er zijn vele oorzaken voor beenzwakte en alleen een behoorlijk onderzoek kan in de meeste gevallen de oorzaak opsporen. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Nadruk verboden). BROEK OP LANGENDIJK. (April). Getrouwd: K. Smit en P. C. Klercq. J. Schenk, wonende te Barsingerhorn en A. de Wit. Geboren: Neeltje, d. van K. de Jager en A. de Ruiter. Lena, d. van S. Koffeman en N. Veestra. Annie, d. van C. Dekker en J. Zon. Jan, z. van E. Jong en J. Wever. Gusta, d. van G. v. d. Pol en G. Slot. Overleden: Antje Balder, echtgenoole van P. Slot, 74 jaar. Trintje Balder, echt- genoote van D. Kloosterboer, 69 jaar. an Blom, echtgenoot van N. IJfs, 62 jaar. URSEM. (April). Geboren: Brigitta Agatha, d. van Cor- nelis Mak en Brigitta Botman. Afra ^eci lia, d. van Johannes Nicolaas Stam en tharina Boots. >,fpr Overleden: Afra Cecilia Stam, toch van Johannes Nicolaas Stam en C Boots, 12 dagen. W ARMENHUIZEN (April). Geboren: Gerarda, d. van KI. Dekker en A. J. van 't Riet. - IJda, d. van W. Molenaar en T. M. Schipper. Mmmr tronella, d. van M. Bruin en E. E. UI Cornelia, d. van Jac. Heman en beek. Adrianus Canisius, z. van F. S hart en A. Konijn. vr Ondertrouwd: J. C. de Vries Vos. T d Overleden: A. Smit, wed. van J. Horst, 73 jaar, wonende te Callantsoog.^ een Chineeschen hXd^oef"161**811 28 het puntie van den rand heen en zagen keken ze ovc"' die met een geweer in zyn hand op wachtTtond^ h°ed' 270. Ontsnappen zonder de opmerkzaamheid van den bewaker te trekken, bestond natuurlijk nic opeens een prachtidee! „We springen boven op ag hoofd", fluisterde hij Pit in en als hy verdoofd is doo den schok, nemen we vlug de beenen rac Pit. „Laten we dat probeeren".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10