SN'JDI N... Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. £atuU euJmn&ouw 'flcomnciaai 'ÏUeiuus MiDDENBEEMSTER WIERINGERWAARD NOORDSCHARWOUDE HEILOO HENSBROEK ZUIDSCHARWOUDE £uchtwact ^fcheepstijdingett Glimlachje Jiadkt&ecicfUm legd. doch hij zegt zich thans niets te kun nen herinneren. In de namiddagzitting verscheen nog de getuige M. H. B. De rechtbank wenschte hem buiten aanwezigheid van de verdach ten te hooren. Toen de verdachten weg waren, kreeg deze gtetuige echter een ze nuwtoeval, trapte een stoel en een tafeltje om en bleef kreunend liggen. De recht bank besloot daarop de zitting te schorsen tot de volgende week Dinsdag, 19 Mei, om drie uur namiddags. De laatste getuige werd door den ge neeskundigen dienst uit de zittingzaal weg gevoerd. Zitting van Dinsdag 12 Mei. Een bliksemafleider gedemonteerd. Twee halfbroers J. v. T. en M. P., beiden wonende te Alkmaar, zouden in Januari van dit jaar van de fabriek van N. Mul te Oudorp den bliksemafleider, zij het niet vakkundig (jan toch wel radicaal hebben gesloopt. Het koperdraad, dat hierbij meegenomen werd, zou verkocht zijn aan den koopman J. J. Burgering te Alkmaar. Door den rijksveld wachter v. Beek is aldaar een hoeveelheid koper in beslag genomen, dat afkomstig zou zijn van den bliksemafleider van den heer Mul. Van de twee broers was er slechts een verschenen, n.1. J. v. T., die den hem ten laste gelegden diefstal bekende. Omtrent de schuld van M. P. kwam echter niets steekhoudens vast te staan tijdens de te rechtzitting. Tegen hem requireerde de officier van justitie dan ook vrijspraak wegens gebrek aan bewijs, terwijl tegen J, v. T. een gevangenisstraf van 2 maanden werd gevorderd. Uitspraak over 8 dagen. Een illuster tweetal. De 35-jarige kleermaker H. G. O. uit Den Helder had van een vroegeren compagnon zoo luidde althans de historie een geldbedrag te vorderen en O. was er nog niet in geslaagd het te incasseeren. Aange zien zijn optreden blijkbaar niet genoeg imponeerde, requireerde hij hulptroepen in den vorm van een tweetal vrienden, die hem wel zouden helpen. Gedrieën togen zij op. Zaterdagavond 8 Februari naar den winkel van den voormaligen collega van O., den kleermaker L. Bening en poogden van dezen het geld los te krijgen. Aange zien de vrienden zich op verzoek van den eigenaar niet uit diens winkel wilden ver wijderen, ging deze naar de politie om zich met haar hulp van zijn lastige klanten te ontdoen. Op weg naar de politie werd hij evenwel achterhaald en van achteren aan gevallen, waarbij O. hem op den rug zou zijn gesprongen en een van de helpers van O., Bening aan de haren zou hebben opge tild. Bij deze vechtpartij werd B. tot bloe dens toe gewond in het gezicht door een vuistslag, dien hij van O. ontving. O. bekende Bening te hebben geslagen, doch zijn helper W. F. J. W. ontkende ten stelligste Bening aan de haren te hebben opgetild. Hij had het hoofd van B., dat bloedde, willen bekijken en louter uit menschlievende overwegingen gehandeld. Zijn menschlievende overwegingen wer den door den officier nogal in twijfel ge trokken en beiden hoorden 35 boete subs, 20 dagen tegen zich eischen. Uitspraak over 8 dagen. Een autobotsing op Wieringen, Op 8 Augustus van het vorige jaar had op den nieuwen rijksweg te Hyppolytushoef een aanrijding plaats tusschen een van Fries land komende personenauto en een perso nenwagen, welke achteruit van een erf kwam rijden. Door den kantonrechter was de bestuur der van den laatstgenoemden wagen, zekere E. v. d. Z. uit Leeuwarden, veroordeeld tot een geldboete van f 30, alsmede intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maan den. Van dit vonnis was verdachte in hooger beroep gekomen. Verdachte Z. vertelde in hooger beroep te zijn gekomen, omdat hij de overtuiging had geen schuld te hebben gehad. Het getuigenverhoor, waarbij de bestuur der en een tweetal inzittenden van den aan gereden wagen werden gehoord, leverde geen materiaal op, dat voor den ver dachte verzachtende omstandigheden in aanmerking kon brengen. De oficier van justitie sprak er in zijn requisitoir zijn verbazing over uit, dat dit nu al de tweede keer is, dat op een derge- lijken breeden verkeersweg een ongeluk plaats vond onder zoo onbenullige omstan digheden. HU achtte het bezwarend mate riaal tegen den verdachte eerder toe- dan Ogenomen en de straf van den kantonrech ter voor het veroorzaken van een dergelijke aanrijding zeer zeker niet te zwaar. Hij eischte dan ook bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. Buïll uit Leeuwarden, concludeerde in zijn pleidooi tot vrijspraak. Uitspraak over 8 dagen. Een getuige, die niet verscheen. De chauffeur C. H. uit Oude Nicdorp had °P 20 Januari j.1. als getuige moeten optre den in een strafzaak. Het was evenwel niet verschenen en daarvoor veroordeeld tot een geldboete van 6 subs. 4 dagen hech tenis. H., die hiermede blijkbaar geen genoegen nam, was in hooger beroep gekomem terwijl ook de ambtenaar van het O.M., appèl tegen dit vonnis had aangeteekend. H. voerde ter terechtzitting aan, dat hij niet op tijd had kunnen zijn daar hij door de politie was aangehouden, waarbij zijn auto gecontroleerd was. Hierdoor had hij geruimen tijd oponthoud gehad, waardoor hij te laat voor de zitting was gekomen. De officier, die het standpunt vari den ambtenaar van het O.M. geheel deelde, achtte geenszins bewezen, dat verdachte niet tijdig aanwezig had kunnen zijn en vond de straf, die opgelegd was, veel te laag. Derhalve eischte hij tegen den onwiJ- ligen getuige een geldboete van 20 subs. 10 dagen hechtenis. DE MARGARINEPRIJS. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid Kortenhorst (r. k.) aan de mi nisters van landbouw en visscherij en van handel, nijverheid en scheepvaart, of zij in verband met de reeds ingevoerde ver laging van den accijns op boter bereid zijn, ook den prijs der margarine aan te passen aan de verminderde koopkracht van bree- de groepen der bevolking, hebben deze mi nisters geantwoord, niet in staat te zijn, zich reeds op dit oogenblik hierover uit te spre ken. Wel kunnen zij mededeelen, dat deze aangelegenheid onlangs op korten termijn in studie is genomen, zoodat binnenkort n beslissing diienaangaande verwacht kan worden. STOMPETOREN. Bond van Land- en Tuinbouwers, Maandagavond vergaderden de leden van de afd. van den bond van Land- en Tuinbouwers in café Renses. De voorzit ter, de heer Jb. de Boer Cz., heette allen hartelijk welkom. Na het voorlezen van de notulen vroeg de heer Burman of de secretaris, de heer Vaalburg, voortaan de namen van hen die iets belangrijks voor stelden, er bij wilde schrijven. Na een ampele bespreking besloot men hiertoe, De heer v. d. Laan was het niet eens met het agendapunt, om tot een besluit over te gaan, om voor het lidmaatschap van de H. M. v. L. te bedanken. Z. i. moeten bei de organisaties elkaar zooveel mogelijk steunen. Ook betreurde spr. het ten zeer ste, dat men reeds als lid van N. H. Noor derkwartier heeft bedankt. De heer van Saassen dacht dat 't reeds voldoende was dat de leden zelf lid waren, doch hierme de was de heer v. d. Laan het niet eens De heer Jb. Bakker wees er op, dat deze besluiten uit bezuinigingsstandpunt be zien gerechtvaardigd zijn, en dat men ze voor den tijd van één jaar wenschte uit te voeren. De heer Burman stelde vast, dat men nimmer baat zou hebben, als men de lasten niet wilde dragen. Secretaris Vaalburg was van meening dat men een eens genomen besluit moest handhaven, doch de vergadering wilde stemmen, en daarna bleek, dat de meer derheid voor het voorstel v. d. Laan was, zoodat men lid bleef van de H. M. v. L. Een besluit, de commissieleden voor het polderbestuur na de periodieke aftreding dadelijk herkiesbaar te stellen, lokte een zeer uitvoerige en geanimeerde discussie uit. Daarna gaf de heer Burman nauwkeu rige inlichtingen over het werk van de commissieleden. Bij de eerstkomende ver kiezing werd de heer P. Mantel candidaat gesteld voor het polderbestuur, daar één vijfde van Schermeer's grond akkerland is, en men gaarne een akkerbouwer als pleitbezorger in dat college ziet. Bij de rondvraag vestigde de heer Bur- rr.an de aandacht op in den handel ver krijgbare musschenkooien. Men besloot met het werktuigenbureau in onderhan deling te treden, om ze door massa inkoop zoo voordeelig mogelijk te kunnen betrekken. De heer v. Saassen besprak de kooldui- venplaag. Hem was ter oore gekomen dat hei, uithalen van de nesten weinig resul taat opleverde. De secretaris gaf inlich tingen en verklaarde zich bereid om zich met den jager, den heer Ooms te Scher- merhorn, in verbinding te stellen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Plan-meeting. De opvoering van het Plan-Meispel te Midden-Beemster is Zondag door een groot aantal personen bijgewoond. Het aantal toeschouwers werd op 4000 geschat. De meeting werd geopend door den heer Van der Vall, voorzitter van het gewest Noord-Holland der S.D.A.P. Het Plan-Meispel werd door de afdeel ing Hoorn opgevoerd. Het openluchtspel slaag de uitstekend, alles was over 't geheele ter rein duidelijk verstaanbaar, dank zij de luidsprekers. De heer E. Vermeer heeft daarna een pro- paganda-rede gehouden. Tenslotte werd een optocht door het dorp gemaakt. Geslaagd. Bij het op 2 Mei te 's-Gravenhage gehou den examen is mej. de Wit te Wieringer- waard, geslaagd voor het diploma Espe ranto A. De kwestie-van den Abeele. De kwestie-van den Abeele heeft al heel wat stof doen opwaaien in de gemeen te. Bü de laatstgehouden gemeenteraadsver kiezingen werd deze heer tot raadslid ver kozen, maar niet door den raad toegelaten tot raadslid, omdat men het eerst wilde doen uitzoeken, of de heer v. d. Abeele wel kon worden toegealten in verband met de door hem vervulde betrekking by de ge meenschappelijke lichtbedrijven van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras. Dit is uitgezocht, in allerhoogste instan tie is uitgemaakt, dat de heer v. d. Abeele tot de raadszaal moest worden toegelaten. Dit is dan ook gebeurd en nu heeft de heer v. d. Abeele intusschen een tweetal raads vergaderingen meegemaakt. Doch degenen die dachten, dat hiermee de zaak ten einde was, hebben misgerekend. Deze kwestie is weer nieuw leven ingeblazen door het op treden van het dag. bestuur van de gemeen schappelijke lichtbedrijven. Naar wij ver nemen is de heer v. d. Abeele door dit col lege medegedeeld, dat het niet opging, lid van den gemeenteraad te zijn en tevens een functie te bekleeden aan de gemeenschap pelijke lichtbedrijven, zoodat het gevolg hiervan dus zou zyn, dat de heer v. d. Abeele zou moeten bedanken, of voor het een of voor het andere. Voor den betrokkene komt het ons voor een heel moeilijke keus te zijn. Het lijkt ons echter een bijzonder eigenaardig feit, dat door de commissie van beheer thans deze zaak weer aan de orde wordt gesteld, nu de beslissing van de kroon is gevallen, dat geen bezwaar bestaat van combinatie dezer twee functies. Zooals de zaak zich thans toedraagt plaatst de commissie zich feitelijk boven de kroon. In de gemeenten heeft een en ander de tongen sterk in beweging gebracht. Met be langstelling wordt het vervolg van de kwestie-van den Abeele gevolgd en de ont knooping tegemoetgezien. Kerk- en Dergmeerpolder. In de Maandagavond gehouden verga dering van bestuur en stemgerechtigde in gelanden van de Kerk- en Dergmeerpolder werd de rekening 1935 behandeld. Naar aanleiding van deze rekening werd bij den post onderhoud machine medegedeeld, dat men een klein ongeval heeft gehad met de machine, waardoor reparatie noodig was, hetgeen nogal wat heeft gekost. Het totaal der ontvangsten was 2271.65, de uitgaven waren 2031.20 geweest, zoodat men met een batig saldo van 240.45 eindigde. Het bedrag van de nog te vorderen polderlasten bedroeg totaal 215.28. Hiervan was 45.75 van 1D34. Na het uitgebrachte rapport door den heer J. Kalverdijk werd de rekening aldus vastgesteld. De begrooting 1936 was hierna aan de orde. De geraamde ontvangsten en uitgaven waren 2006.66, waarbij de lasten voor de Kerkmeer 12, Dergmeer 12.60 en van de pompstukken op f 10 per H.A. wer den vastgesteld. Een post voor onvoorzien was geraamd van f 218.53. Het bestuur werd machtiging verleend tot het aangaan van een kasgeldleening tot hoogstens 1500, terwijl verder machtiging werd verleend tot het doen van onderhand- sche aanbestedingen en het uitvoeren van werken in eigen beheer. Aan de kascommissie werd de heer D. Kooijman toegevoegd in de plaats van den heer Jb. Smit. Onderzocht zal worden een ontvangen verzoek van eigenaren van eeni- ge pompstukken, of zij geen lasten behoe ven te betalen. Zoo niet, dan zal deze ont heffing worden verleend. Bij de rondvraag werd besproken het peil, dat in de winter maanden geldt. Diverse stemmen werden hierover gehoord, waarbij bleek, dat de meeningen nogal verschilden over den ge- wenschten waterstand. De voorzitter deelde echter mede, dat het bestuur plannen had, om verbetering in den toestand aan te brengen. Nadat nog verscheidene heeren hierover het woord hadden gevoerd, werd besloten, dat het bestuur zijn volle aan dacht zal schenken aan deze zaak, waarna sluiting volgde. Vertrokken personen. Wed. M. LosKant naar Schagen. G. F. de Ridder naar Amsterdam. J. Hes naar Oudorp. C. Idema naar Alkmaar. Mej. A. de Jongh naar Barsingerhorn. C. L. A. Klimmert en echtgen. naar Amster dam. A. J. Stet naar Doesburg. H. Dijkstra naar Menaldumadeel. J. G. C. van den Brink naar Arnhem. J. G. Vriend naar Wateringen. C. J. Langereijs naar Alkmaar. Mej. C. M. Min naar Alk maar Mej. G. E L. van der Veen naar Dordrecht. M. Postma naar Amsterdam. Mej. H. ter Buurkes te Alkmaar. Mej H. Vrouwe naar Akersloot. T. G. van Heek naar Wamel. J. C. Kröner naar Am sterdam. Mej. M. van Prooijen naar Am sterdam. Mej. T. Post naar Alkmaar. J. R. Veldink en echtgen. naar 's-Graven hage. De stakers worden gesteund. Voor de arbeiders, betrokken bij het conflict in de Wieringermeer, is te Hens broek Zaterdagmorgen een auto met aard appelen, groenten, boonen, enz. vrijwillig afgestaan door hen die het eigenlijk ook niet konden missen. Ook wordt met steun- lijsten geloopen waarop naar vermogen wordt geteekend. Geschorst. In verband met de schorsing van den arbeider W. Z. uit de werkverschaffing we gens het verzwijgen van inkomsten wordt ons thans officieel medegedeeld, dat in de Maandagmiddag ehouden vergadering van B. en W. is besloten dezen arbeider twee weken uit de werkverschaffing te schorsen en niet drie maanden, zooals eerst werd gemeld. Deze drie maanden is een misver stand, ontstaan doordat den arbeider, toen hij vroeg wat hem dit zou kosten, werd medegedeeld, dat dit wel drie maanden schorsing zou zijn. Dit is toen opgevat als de beslissing, hetgeen niet het geval was, Verder kunen wij nog mededeelen, dat be halve deze schorsing de man nog een pro ces-verbaal heeft gekregen, zoodat hij zich nog voor den rechter te verantwoorden zal hebben. HEEMSKERK. Getrouwd: H. v. Lint en A, G. de Ruijter. J. Borst en W. Offenberg. Bevallen: M. OffenbergJonkman d. M. C. de RuijterLodewijks, z. M, BruijnGroot, z. DE POSTVLTJCIITEN OP INDIE. De Kievit (uitreis) en de Oeverzwaluw (thuisreis) zijn Maandag te Jodphur aange komen. De Nachtegaal is gistermiddag te 16.10 uur op Schiphol geland. PASSAGIERSVLIEGTUIG VERMIST. Sedert vier dagen heeft men geen be richt ontvangen van een passagiersvlieg tuig, dat van Moormansk naar Dikson eiland was vertrokken. Men vreest, dat het toestel tijdens een storm is verongelukt. Het opsporingswerk wordt door een dich ten mist belemmerd. Dat wil zeggen: Inhalen, terwijl uit tegengestelde richting ver keer nadert en de weg te smal Is voor drie auto's naast elkaar, 'n Manoeuvre, die bijna zeker naar hospitaal of huis-van-be- waring voert! STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ajax 11 Mei te en v. Cadiz n. Ceuta. Aurora 11 Mei v. Alicante n. Cartagena. Alkmaar thuisr. 8 Mei van Talcahuano. Bachus 12 Mei 01.00 Ouessant gepass. Barneveld 11 Mei te Liverpool. Ceres 11 Mei n. St. Nicholas. Colombia uitreis 9 Mei v. Cristobal. Fauna 11 Mei v. Kopenhagen n. Stettin. Flora 8 Mei van New Yorok n. West-Indië. Deucalion 10 Mei v. Middellandsche Zee te Rotterdam. Ganymedes 12 Mei 04.00 Ouessant gepass. Hermes v. R'dam n. Middellandsche zee, pas seerde 10 Mei Dungeness. Nereus 11 Mei v.m. 4.30 v. Amst. te Hamburg Orestes 9 Mei van Patras te Piraeus. Orion 9 Mei v. Beurouth te Burriana. Perseus 11 Mei te Amsterdam. Poseidon 11 Mei te Carcelona. Rhea 11 Mei te Halmstad. Simon Bolivar 11 Mei te Amsterdam. Stella 11 Mei 12.00 180 mijl Z. W. Ouessant. Theseus 11 Mei te Amsterdam. Ulysses 11 Mei v. Constanta n. Istanbul. Venus 11 Mei v. Triest n. Fiume. Vesta van Midd. Zee n. Amst., pass 11 Mei 4 uur v.m. Ouessant. Hercules 11 Mei v. Hamburg te Amst. Berenici 11 Mei van Kopenhagen te Amst. Irene 10 Mei v. West-Indië te Amst. Costa Rica 10 Mei v. Hamburg te Amst. Barneveld thuisr. was 9 Mei 12.55 nam. 75 mijl Z. van Valencia. Bodegraven uitr. f Mei 6 uur nam. 225 mij len Z. van VaLntia. Saturnus uitr. pas. 9 Mei Dungeness. Oberon van R'dam n. Middl. Zee pass. 9 Mei Dungeness. Vulcanus v. Amst. n. Valencia pass. 9 Mei Dungeness. Vrouw„Hendrik, zullen we vóór of na de lunch zwemmen Hendrik„Vóór de lunch, lieve. De lunchmand ls van de auto gevallen." (London Oplnion). Euterpe van Amst. n. Bordeaux pass. 10 Mei Dungeness. Stoomv. Mij. „Nederland". Poelau Roebiah 10 Mei v. Java te Amst. Johan de Witt thuisr. 10 Mei v. Sabang. Marnix van St. Aldegonde uitr. 10 Mei te Sabang. Johan van Oldenbarnevelt wordt Dinusdag- ochtend 8 uur van Batavia te IJmuiden en 12 uur 's middags te Amsterdam verwacht Tawali 9 Mei van Hamburg te New York. Poelau Laut 9 Mei van Batavia n. Amst. HeilandAmerika Lijn. Statendam 10 Mei v. New York te R'dam. Volendam van R'dam n. New York 10 Mei van Southampton. Dinteldijk thiusr. 9 Mei te Liverpool. Maasdam thuisr. 8 Mei v. Havana. Boschdijk uitr. 9 Mei v. Havana. Breedijk 8 Mei v. Boston te Norfolk. Leerdam 9 Mei v. Norfolk te R'dam. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland thuisr. 9 Mei v. Rio Janeiro. Rotterd. Lloyd. Dempo thuisr. pass. 10 Mei nam. 1 uur Kaap del Armi. Djambi thuisr. 10 Mei v.m. 3 uur van Port Said. Kota Nopan uitr. pass. 10 Mei v.m. 9 uur Kaap del Armi. Palembang thuisr. pass. 10 Mei nam. 2 uur Kaap Bon. Tapanoeli thuisr. 9 Mei nam. 4 uur te Havre; zal 15 Mn de reis voortzetten. Kota Tjandi 10 Mei v. Rotterdam te Batavia JavaNew-York Lijn. Tabinta 9 Mei v. Batavia n. New York. Kota Gede 8 Mei v. Philadelphia te N.-York Tanimbar 8 Mei v. Java te New York. JavaChinaJapan Lijn. Tiikarang 9 Mei v. Macassar. Tjisondari 8 Mei v. Macassar te Hongkong. Kon. Paketvaart Mij. Roggeveen 9 Mei v. Port Louis n. Ro- driguez. Houtman 9 Mei v. Kohsichang te Zanzibar. Stoomv. Mij. „Oceaan". Peisander 10 Mei v. Hamburg te A'dam. Phrontis 10 Mei v. A'dam te Londen. Myrmidon v. Java n. A'dam, 9 Mei van Port Said. City of Dunkirk v. Japan n. Rotterdam, 10 Mei v. Port Said. Hector v. Japan n. Rotterdam, pass. 9 Mei Gibraltar. Polyphemus, v. Java n. A'dam, pass 8 Mei Perim. Alcinous 8 Mei v. Liverpool te Batavia. SilverJavaPacific Lijn. Kota Agoeng 10 Mei v. Manilla n. Iloilo. Saparoea 9 Mei v. Calcutta te San Fransisco HollandWest-Afrika Lijn. Maaskerk 9 Mei v. Las Palmas n. Dakar. Reggestroom 9 Mei v. Duala n. Lagos. Amstelkerk thuisr. 19 Mei te Havre verw. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone 9 Mei v. Buenos Aires n. R.'dam. Emzetco Lijn. Jonge Johanne 10 Mei v. Valencia te Londen Ned.-Ind. Tankstoomboot Mij. Megara v. Houston n. Southampton, pass. 9 Mei de Needeles. Maja 10 Mei v. Rouaan te Rotterdam. Noordduitsche Lloyd. Lippe thuisr. 11 Mei v. Port Said. Neckar pass 9 Mei Perim. Isar uitr. 9 Mei te Shanghai. Gneisenau uitr. 9 Mei v. Shanghai. Potsdam thuisr 9 Mei v. Singapore. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandAustralië Lijn. Meliskerk 10 Mei v. Rotterdam te Hamburg HollandAfrika Lijn. Springfontein thuisr 9 Mei te Durban, ver trekt 12 Mei n. East Londen. Randfontein uitr. pass 11 Mei v.m. Gibraltar HollandOost-Azië Lijn. Meerkerk uitr. 8 Mei v. Manilla. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk thuisr. 10 Mei v. Port Said. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Mei 1936. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 1.601.80; Aard beien per 100 doos 1425; Andijvie per 100 stuks 0.702.70; Asperges per 100 bos 1030; Bloemkool le s. 811.50 en 2e sa 46.50; Bieten per 100 K.G. 2.70; Kropsla per 100 stuks 0.503.50; Kom kommers per 100 stuks 511.50; Prei 1.50, Peterselie 1.502.20, Rabarber 2.505, Raapstelen 5090 cent, Radijs 0.704.70, Selderie 0.702 en Worte len 7.509.50 per 100 bos; Postelein per bakje 2040 cent; Spinazie 1630 cent per bak; Tomaten per 100 K.G. f 2628; Witlof le s. 79 en 2e s. 2.503.50 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 12 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 269600 K.G. PURMEREND, 12 Mei 1936. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 45000 K.G. Hoogste prys f 18 Han del matig. Kaas: 10 stapels Kleine boeren, prijs niet genoteerd en 1 stapel Goudsche 17 en vol vette 20.50, per 50 K.G.; 1922 K.G. Boter 1.301.34 en weiboter 1.23 per K.G.; 846 stuks Runderen, w.o. 245 Vette koeien 30—50 cent per K.G., 289 Geldekoeien 80 150, 275 Melkkoeien 110190, 37 Stieren 3238 cent per K.G., handel matig; 18 Paarden 60130, 53 Vette kalveren 30 55 cent per K.G., 866 Nuchtere kalveren 310, handel stug; Nuchtere kalveren fok 813, handel stug; 202 Vette var kens (slacht) 3233 cent per K.G. handel vlug; 59 Magere varkens 1525, 511 Biggen 7—15, 567 Schapen 10—22, 90 Bokken 3f 11; 603 Lammeren f 5—8, handel matig; Kipeieren f 2.252.75 en Eendeieren 2.35 per 100 stuks; Piepkui kens 62 Ml70 cent per K.G.; Oude en hanen 37 MJ47 cent per K.G.; jon nen 0.40—1.75; Eenden 30—65 cent, Dui ven (per paar) 40 cent; 3146 stuks Eenden eieren A 2.45; 1745 stuks Kippeneieren A 2.603; 317 Kippeneieren B f 2.50.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7