SITTERSa KAR Chlorodont fBitmmland £nchtoaact Journalist vliegt de wereld rond. Een interview in de hoofdstad. lia moonden oll* «parotit» oon oni* rijwielen groHsj Agenten voor Alkmaar, Hoorn en Den Helder TON en JAN B011EMAHNE, Hoogslr. B stig geweest voor de ontwikkeling van blad en bloem der verschillende fruitteeltgewas sen. Ten gevolge van nachtvorsten en koude winden is veel jong blad vernietigd en on dervonden de bloesems reeds in den knop groote schade. De bloeitijd valt algemeen later dan in 1935 en verloopt zeer ongelijk. A p p e 1 e n vertoonen zich o.m. in Noord- holland een goeden stand. De oogstvooruit- zichten voor Goudreinetten, Bellefleurs en zoete- appelen zijn matig tot slecht. Pruimen. Over het algemeen is de stand matig. De oogstvooruitzichten van Eldensche blauwe, Reine Claude d' Oullins, Reine Claude Verte en Reine Victoria zijn ongunstig. De stand der krozen is in Zuid- Gelderland slecht, in Zeeland goed. Kersen. De stand is ongelijk. Meikersen geven goede oogstvooruitzichten, later ker sen minder gunstige oogstvooruitzichten. Kruisbessen vertoonen over het al gemeen een goeden stand. Roode en witte bessen vertoonen een ongelijken stand. De variëteit Fay's Pro- lifie heeft ernstig geleden door nachtvor sten en dientengevolge zijn de oogstvoor uitzichten zeer ongunstig. Zwarte bessen vertoonen eveneens een ongelijken stand. Frambozen vertoonen in het algemeen een goeden stand. EEN SLUWE OPLICHTER. Te Oss. In verscheidene plaatsen van ons land heeft een sluwe oplichter zijn slag geslagen. De man heeft voornamelijk zijn slachtoffers gezocht onder hotelhouders terwijl ook een garage te Oss de dupe is geworden van 's mans practijken. Twee dagen geleden ver voegde zich in hotel de Korenbeurs te Oss een elegant gekleed heer, die zich voorstel de als de broer van een bekend dokter te Nijmegen en die voorgaf als wetenschap pelijk medewerker te zijn verbonden aan het dagblad de Maasbode. Hij bestelde een kamer voor den nacht en maakte van Oss uit excursies per auto om copie voor zijn artikelen te verzamelen, 's Avonds vertoefde hij in het café en had al spoedig een aantal vrien den weten te verwerven, die hij fuifde op wijn en bier. Men was opgetogen boven de vriendelijkheid en gulheid van den jour nalist en de fuif duurde tot laat in den nacht. Den volgenden ochtend belde de journa list van het hotel uit een garagehouder op ter plaatse, bij wien hij een auto bestelde om hem naar verschillende plaatsen in het land te rijden. Alvorens echter de reis te aanvaarden ging hij nog even naar het zie kenhuis, ten einde, zooals hij zeide, zijn broer den dokter, die spreekuur hield, te ontmoeten. Daarna werd naar Arnhem ge reden, waar de journalist en de chauffeur het diner gebruikten in een hotel-restau rant ter plaatse. Verder maakte hij daar de afspraak, dat hij dienzelfden nacht nog zou terugkomen en dan de diners evenals die der vorige da gen zou betalen. De reis werd voortgezet naar Amersfoort. De passagier vertoonde aan den chauffeur een legitimatiekaart van de Maasbode, waarop was aangegeven, dat hij daar was aangesteld als inspecteur. In werkelijkheid moest de chauffeur ge regeld stoppen bij krantenkiosken en met veel bombarie informeerde dan de pseude- inspecteur hoe het met den verkoop van de Maasbode ging. De chauffeur, die eenigs- zins ongerust was over de betaling, was toen gerustgesteld. De tocht werd voortge zet naar Amersfoort. Hier werd in een ho tel overnacht. Den chauffeur werd last gegeven om den volgenden ochtend acht uur voor te komen en inderdaad was de chauffeur op het vastgestelde uur voor het hotel, doch bij informatie bleek, dat de pseude-journalist- inspecteur reeds in den vroegen morgen in alle stilte was vertrokken zonder zijn hotel rekening te hebben voldaan. Er zat toen voor den chauffeur niets an ders op dan zijn logies zelf te betalen, ter wijl hem thans duidelijk werd met een op lichter te hebben te doen gehad, Onmid dellijk stelde hij de politie met deze zaak in kennis. Bij het ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat de pseudo-journa- list-inspecteur reeds bij de politie bekend was. Men bleek te doen te hebben met zeke ren A. C. v. d. Sch., afkomstig uit Tilburg die reeds verschillende malen In het poli tieblad gesignaleerd stond wegens oplich ting. De politie tracht thans den oplichter op te sporen. (N. R. c.) PRINSES JULÏANA TE APELDOORN. Bij de alg. verg. van den Bond van oud-leerlingen van het landbouw- huishoudonderwijs in Gelderland. Prinses Juliana heeft ook het tweede en laatste gedeelte van de algemeene vergade ring van den bond van oud-leerlingen van het landbouwhuishoudonderwijs in Gelder land, welke gistermiddag in de Prinses Julianatoren te Apeldoorn is gehouden, bij gewoond. Zij vroeg tegen het eind der vergadering het woord en verklaarde dat zij een pretti- gen middag had gehad. Zij sprak de hoop uit dat het den bond goed moge gaan. De prinses bezocht vervolgens de verschil lende bezienswaardigheden van de uitspan ning De Prinses Julianatoren. Geruimen tijd vertoefde zij op den uitzichttoren en toonde veel bewondering voor het fraaie verge zicht op de Veluwe. De heer C. P. Bindels diende H. K- H. bij dezen rondgang van voorlichting. Om kwart voor zeven vertrok de prinses per auto naar het Loo, uitgeleide gedaan door een opgeto gen schare meisjes. 18 MEI: VOLKENBONDSDAG DEN HAAG. Minister Colijn spreekt. Er blijkt zeer veel belangstelling te be staan voor de groote bijeenkomst, welke de vereeniging voor Volkenbond en Vrede op den avond van 18 Mei a.s. in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag organiseert. De Volkenbond hoe men er ook over denken moge en welke beteekenis men er aan wenscht toe te kennen staat in on ze dagen in het middelpunt van de gedach ten van allen, die meeleven met hetgeen er omgaat in de internationale politiek. De vraag of recht dan wel geweld moet blij ven zegevieren in onze wereld was zelden zoo actueel. Wat in Nederland onze houding tegen over den Volkenbond en de Volkenbonds gedachte moet zijn zal in de bijeenkomst op Maandag a.s. worden uiteengezet door den minister-president dr. H. Colijn en door mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer. Een vertooning van de documen taire film uit den wereldoorlog: „Vergeten Mannen", zal het publiek nog eens voor oogen voeren, hoe de moderne oorlog in werkelijkheid is. VLIEGENPLAAG OP URK. Zoete water de oorzaak? Op Urk heerscht momenteel een ware vliegenplaag, die de bewoners grooten last veroorzaakt. Vrij algemeen neemt men den Afsluitdijk als oorzaak van dit euvel aan, daar de plaag niet alleen op Urk, doch op het geheele IJselmeer heerscht. Uiteraard heeft men er op het open water minder hin der van dan op het land. Zoowel in de scholen, de huizen, als op de straten, brengen millioenen vliegen, die weliswaar niet van een kwaadaardige soort zijn, grooten last. Men is genoodzaakt ramen en deuren zooveel mogelijk gesloten te hou den om de vliegjes buiten te houden. De vogels houden er wel opruiming onder, doch afdoende is dit geenszins. In de visschersschepen komen de vliegjes in dergelijke aantallen voor dat het meer malen is voorgekomen dat een kompaslicht werd uitgedoofd. De duizenden doode vlieg jes die in de vlam vallen verstikken deze, de zuurstoftoevoer wordt eenvoudig afgesne den. Ook de zeilen en de andere onderdee- len van de schepen zitten vol, waartegen men als eenig bestrijdingsmiddel toepast het doodbranden, daar wegspoelen niet meer helpt. Aangezien men op Urk een waterleiding mist, koestert men vrees voor de volksge zondheid, daar het regenwater dat in ton nen wordt opgevangen van de daken afloopt waar ontelbare insecten zitten. Het feit, dat het water van het IJselmeer thans zoet is want dit is naar men meent de aanleiding van de aanwezigheid der vlie gen zou zoodoende speciaal voor Urk hoogst onaangename gevolgen kunnen heb ben. JUSTITIEELE INVAL IN AMSTERDAM. In beslagneming van materiaal, dat gebruikt zou worden voor chantage. Naar wij vernemen, heeft de justitie gistermiddag ten huize van een bewoner van den Willemsparkweg te Amsterdam het materiaal in beslag genomen voor een z.g. literair werk, waarvan de verschijning in hooge mate compromiteerend zou zijn voor een aantal families in het buitenland. VICE-ADMIRAAL FOCK TREEDT AF. Als inspecteur-generaal voor de scheepvaart. In verband met diens vertrek als inspec teur-generaal voor de scheepvaart, hadden wij een kort onderhoud met gep. vice- admiraal C. Fock. Op een vraag naar zijn ervaringen gedu rende zijn negenjarge werkzaamheid als hoofd van de scheepvaartinspectie ant woordde de heer Fock in de eerste plaats, dat deze werd gekenmerkt door een zoo groot mogelijke bezuiniging op zijn dienst vak. Het personeel is in den loop van dien tijd zooveel ingekrompen, dat bij eenige op leving in de scheepvaart de bezetting van de inspectie niet meer voldoende zou blij ken te zijn. Hoewel de scheepvaartinspectie ten op zichte van de binnenvaart geen wettelijke taak heeft, bemoeit zij zich hiermede toch wel in verschillende gevallen, o.a. op ver zoek van provinciale of gemeentelijke be stuurscolleges. Zoo controleert de scheep vaartinspectie op verzoek van den commis saris der Koningin in Zeeland de groote ponten op de Westerschelde en op verzoek van de burgemeesters van verschillende gemeenten, waar geen havendienst is, de daar thuis behoorende passagiersbooten, enz. Wat zijn verwachtingen voor de scheep vaart in het algemeen betreft, gaf de heer voprt ZÜn 00rdeel te kennen, dat de zee vaart nog zeer geruimen tijd zoowel het hPhngHerS"^1S het groote vrachtvervoer za behouden. De luchtvaart zal z i althans voorloopig slechts een klein deel van het vervoer tot zich trekken. Minder goed zie het er echter uit voor de binnenvaart, w er taak voor een belangrijk deel reeds door de auto is overgenomen. De heer F o c k gaf in dit verband als zijn overtuiging te kennen, dat de wet op de evenredige vrachtverdeeling geen ver betering heeft kunnen brengen, doch dat op heffing van deze wettelijke maatregelen voor het oogenblik den chaos nog slechts zou kunnen vergrooten en verbetering slechts door wijziging zal kunnen worden bereikt. GEVAARLIJK KINDERSPEL. Jongen kreeg een kachelhaak in de keel. Gistermiddag was in de Koningstraat te Utrecht een vierjarig jongetje met een ka chelhaakje aan het spelen. Het kind stak den haak in zijn mond en is waarschijnlijk daarbij voorover gevallen waardoor de haak in zijn keel schoot. Eerst eenigen tijd later werd dit door de ouders en buren ontdekt. Men poogde het haakje te verwijderen doch dit lukte niet. Na overbrenging naar het hoofdbureau van politie, trachtte men ook daar het kind, van het haakje te bevrijden. Ook hier zag men er geen kans toe, waarna het knaapje ijlings per ziekenauto naar de klinieken is overgebracht. De toestand van het kind is zeer ernstig. MODERNE OPVATTINGEN OMTRENT HYPNOSE. Lezing van Dr. Stokvis. Gisteravond hield de heer Bertholdk Stok vis, arts aan de psychologische kliniek van de universiteit te Leiden in de aula van het Amsterdamsch lyceum voor de Vereeniging van oud-avondlyceïsten een lezing over mo derne opvattingen omtrent hypnose. Na bij de inleiding erop te hebben gewezen, dat er geenerlei samenhang bestaat tusschen de hypnose en het z.g. accultisme, ging spr. over tot een korte uiteenzetting van de ge schiedenis van de hypnose. Onder den hyp- notischen toestand wilde hij den toestand verstaan, die door psychische inwerking ontstaat en die op den slaap gelijkt en waar in het kritieklooze aanvaarden van be paalde voorstellingen kan zijn toegenomen. In verband hiermede wees spr. op het ver band tusschen de criminologie en de hyp nose: de beteekenis van de hypnose bij het bedrijven van misdaden wordt in den regel schromelijk overdreven. Hypnose tegen wil van den gehypnotiseerde is in de practijk een zeer hooge uitzondering. Na uitvoering op de hypnotiseerbaarheid en de indeeling der hypnose te zijn inge gaan besprak de heer Stokvis de objectieve verschijnselen van den hypnotischen toe- staqd, waarbij hij tot de slotsom komt, dat er geen objectief controleerbaar lichamelijk kenmerk bestaat. Tevens stipte spr. met enkele worden de resultaten van een door hem ingesteld onderzoek betreffende de subject'eve verschijnselen van den gehyp notiseerde aan. Vervolgens werd uitvoerig het mechanisme van de hypnose belicht en achtereenvolgens de psychologische alsmede de psycho-analytische opvattingen hierom trent besproken, alsook enkele physiolo- gische theorieën en het verband tusschen hypnose en slaap, waarna spr. een kort exposé gaf van zijn eigen opvattingen hier omtrent. De voordracht werd besloten met een uitvoerige uiteenzetting betreffende de be teekenis der hynose voor de moderne ge neeskunde, in het bijzonder voor de psychia trie. ERNSTIGE AANRIJDING. Te Den Bommel op Overflakkee. Gistermiddag te ruim vier uur is op den Galatheeschendijk tusschen den Bommel en Achthuizen op Overflakkee een ernstig ongeluk gebeurd. Daar reed de 12-jarige Cornelis de Wit op de fiets, met achter op den bagagedrager zijn vijfjarig broertje, Rinus. De kinderen waren op weg van school naar huis. De jeugdige wielrijder wilde op een gegeven moment een voor hem zeer langzaam rijdende vrachtauto passeeren, maar hij zag niet, dat uit de te genovergestelde richting eveneens een vrachtauto naderde. Hoewel de bestuurder hiervan B. van Veen uit Ooltgensplaat, nog probeerde uit te wijken, kon hij een aanrij ding niet voorkomen. De kleinste jongen werd op den berm van den weg geslingerd en liep slechts lichte verwondingen op. Zijn broer echter kwam met het hoofd te vallen tegen een der spatborden van de auto. Hij werd opgenomen met een zeer ernstigen schedelbreuk en twee gebroken beenen. In hopeloozen toestand is 't slacht offer naar het ziekenhuis te Dirksland over gebracht. Het andere ventje is naar de ouderlijke woning vervoerd. Nader wordt gemeld, dat de twaalfjarige Cornelis de Wit des avonds te half tien, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in 't ziekenhuis Bethesda te Dirksland, is over leden. ZANDTREIN OMGESLAGEN. Door dijkverzakking. Bij de werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen rijksweg van Rotterdam en Den Haag naar Utrecht 'welk werk wordt uitgevoerd door de aannemings maatschappij C. J. van der Hoeven uit Den Haag heeft gistermiddag onder de ge meente Waddinxveen een ongeluk plaats gehad. Van een zand trein van zestien wagens zijn ten gevolge van verzakking van den tien meter hoogen zanddijk zes wagens omlaag gestort. Tien wagens zijn op de baan blijven staan. De op de machine staande machinist Piet Olieslager uit Nieuwendijk en de stoker C. v. d. Berg uit Waddinxveen maakten de tuimeling mee en liepen daarbij lichte kneuzingen en brandwonden op. Per ziekenwagen uit Waddinxveen zijn zij naar Gouda vervoerd, waar zij in 't zie kenhuis der wijkverpleging zijn opgeno men. Hun verwondingen zijn niet van ernsti gen aard. DOODELIJK ONGELUK. Aan boord van sleepschip. Rr^r.boord, van het aan de Middenkous te Rotterdam liggende sleepschip Isala 2" -ÜTÏ pÜ- puiensiraat te Rotterdam door een hllsch balen in den rug getroffen, waardoor hit voorover m het ruim sloeg en met het hoofd op een ijzeren balk terecht kwam. De man was vrijwel op slag dood. Het lyk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Mooie witte tanden en een gevoel van zuiverheid en frischheid in den mond zijn het resultaat van de tand verzorging met Chlorodont DE BETERE NEDERLANDSCHE TANDPASTA' lub. IS c». - Groot* lub* 60 cl. Doo.j*. 20 JJ Crisis-publicatie, OPKOOP VAN DOORGEDRAAIDE BLOEMISTERIJPRODUCTEN. De Nederlandsche Sierteelt Centrale ves tigt de aandacht van alle bjj haar aange sloten bloemkweekers op het feit, dat zij de bevoegdheid heeft de door haar vast gestelde minimumprijzen voor bloemiste rijproducten op ieder gewenscht oogenblik te veranderen. Men baseere dus niet de teelt van be paalde soorten of variëteiten op de thans geldende minimumprijzen aangezien deze prijzen te allen tijde aan verandering on derhevig kunnen zijn. 's-Gravenhage, 14 Mei 1936. SCHATTING OOGST GERST EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw Centrale maakt bekend, dat voor telers van gerst en veldboonen, die niet meer dan 1 ha. daar van verbouwen, een regeling is getroffen, waarbij zij /de opbrengst door de Land- bouw-Crsiis-Organisatie kunnen doen vast stellen door schatting te velde. Indien de teler geen bezwaren tegen den uitslag der taxatie, zal, in geval aan de ge stelde eischen is voldaan, de steunuitkee- ring worden gebaseerd op de bij deze taxatie vastgestelde opbrengst. In geval de teler bezwaar maakt tegen de taxatie, zal de steunuitkeering worden gebaseerd op de opbrengst bij dorsch-con- trole vastgesteld. De kosten van deze con trole worden in de gevallen, bij de desbe treffende reglementen bepaald, ten laste van den teler gebracht. Zij, die van deze regeling willen gebruik maken, moeten vóór 1 Juni a.s. een aan vrage om taxatie indien enbij de Land- bouw-Crisis-Organisatie, waaronder zij res- sorteeren. 's-Gravenhage, 14 Mei 1936. CONFLICT IN BAKKERSBEDRIJF. Te Amsterdam tot staking besloten. Gisteravond hebben de veertien perso- neelen, betrokken bij het conflict in het bakkersbedrijf, met de drie werknemers organisaties vergaderd in het Cornelis Broerehuis te Amsterdam. De afgevaardig den Evers, Kannegieter en Rodrigues, resp. van den r.-k., den christelijken en den Al- gemeenen Nederlandschen Bond van Bak kersgezellen, hebben het standpunt van hoofd- en afdeelingsbesturen uiteengezet. Zij wezen erop, dat de patroonsorganisaties geen enkele poging hebben gedaan om het bedrijf niet de arbeiders tesamen uit de moeilijkheden te helpen. De personeelen, werkzaam in de verschillende bedrijven, worden meer en meer de dupe van de ge volgde gedragslijn der patroons. De aangekondigde loonsverlaging werd in de vergadering met zeer groote ontstemming ontvangen. Met algemeene stemmen werd besloten resp. Zondag bij de Joodsche firma's en Maandag bij de overige betrokken be drijven de staking af te kondigen, indien de patroons niet uiterlijk Zaterdag hebben bekend gemaakt, wat de partieel aangekon digde loonsverlaging wordt ingetrokken. Zaterdagavond zal opnieuw met de per soneelen worden vergaderd om het posten te regelen, om te voorkomen, dat eventueele onderkruipers aan het werk zullen kunnen gaan. REFERENDUM „GROENE AMSTERDAMMER". Belooft een groot succes te worden. De commissie voor het referendum vrede, welvaart, staatsorde, verzoekt ons het vol gende mede te deelen: Voor het referendum dat op initiatief van het weekblad de Groene Amsterdammer is ontnomen, blijkt een enorme belangstelling te bestaan. De 160.000 personen die het stembiljet met toelichtingen zullen ontvan gen, zijn zoo gekozen, dat zij een vrij zui vere doorsnede van het Nederlandsche volk vormen. Dat hierbij een aantal personen zijn overgeslagen, hoewel zy als deelnemer in aanmerking zouden komen, was onver mijdelijk, doch kan op den uitslag 'geen grooten invloed hebben. Aan den anderen kant zal het voorkomen dat iemand meer dan een stembiljet ont vangt, doordat hij tot twee of drie deelne mende groepen behoort. Zoo zal een ambte naar-ingenieur er een ontvangen als ambte naar en een als ingenieur. De commissie verzoekt dringend, in zulke gevallen het overtollige stembiljet met toelichtingen te geven aan iemand, die er geen heeft ont vangen, en die toch zij het slechts in klei nen kring, geacht kan worden, actief bij te dragen tot de gedachtenvorming van het Nederlandsche volk. Doch ook buiten de kringen der „stemge rechtigden" wordt de verschijning van het referendumnummer met verlangen tege moet gezien, immers dit zal in zeventien artikelen, geschreven door bij uitstek be voegde vertegenwoordigers van de voor naamste hier te lande bestaande richtingen en stroomingen, een overzicht geven van de belangrijkste inzichten betreffende de groote economische en politieke vraagstuk ken van dezen tijd die ten onzent leven. Een principiëele uiteenzetting van zooveel verschillende standpunten vindt men vrij wel nergens bijeen. Er zijn dan ook reeds aanvragen binengekomen, b.v. van leeraren die het referendumnummer bij hun onder wijs willen gebruiken. Met het oog op deze belangstelling is be sloten, in tegenstelling met het oorspronke lijke plan van het referendumnummer ook los in den handel te brengen, evenwel J. om ongewenschte invloeden op de stenw ming te weren zonder stembiljet. Hedenavond zal het referendumnummer van de groene aan de kiosken en in den boekhandel verkrijgbaar zijn. Daar een aan tal vereenigingen zelf voor de verzending zorgen, zullen sommige deelnemers het echter eenige dagen later ontvangen. Met de posterijen is overeengekomen dat het stembiljet ongefrankeerd kan worden verzonden, mits daartoe gebruik gemaakt wordt van de envelop die by elk nummer wordt ingesloten. Een telefoontje van bevriende zijde bracht ons gisteravond in het restaurant van Hotel de 1' Europe, waar wij, juist toen de koffie werd geserveerd, kennis maakten met dr. Bolivar L. Falconer uit Texas, die zich, toen de koffie genoten en het ijs gebroken was, ontpopte als een collega-dagbladschrijver! Tijdens het gesprek bleek, dat dr. Falconer belast is met een opdracht, welk ieder recht geaard journalist zou doen watertanden. Als „Story-Writer" voor de North American Newspaper Alliance en de Washington Star heeft deze krantenman, die den indruk maakt van een zeer bezadigd heer, op 8 Mei j.L van Dallas in Texas afscheid genomen met het stellige voornemen, zich over eeni gen tijd den eersten journalist te kunnen noemen, die uitsluitend en alleen door gebruik te maken van vliegtuig en lucht schip een reis om de wereld heeft vol bracht. Een vliegtuig van de American Air lines bracht dr. Falconer J.L Vrijdag van Dallas naar Newark, New-Jersey, en na het werken op aangename wijze in New-York te hebben gepasseerd, stapte hij Maandag op het vliegveld van Newark in een extra machine die hem in no time op Lakehurst afzette, waar de vlucht naar Europa met het luchtschip „Hindenburg" een aanvang kon nemen. Kon U zoo maar een passage-biljet op den kop tikken? Hoe komt U er bij, lachte onze college uit het land van Uncle Sam. Ik had m'n ticket reeds voor... kerstmis besteld. Zoowel ik als de andere passagiers hadden er een ge weldigen prijs voor kunnen maken, want er waren tal van menschen, die er een klein vermogen voor over zouden hebben gehad om per „Zep" naar Europa te kunnen over steken. 't Was een schitterende vlucht, die van Lakehurst naar Frankfort, die precies 49 uur en drie minuten in beslag heeft-ge nomen. U hebt natuurlijk tijdens de reis gele genheid gehad om met de geheele accomo- datie van het luchtschip kennis te maken, nietwaar? Inderdaad bestond die gelegenheid, aldus dr. Falconer, maar ik heb, toen de andere passagiers werden rondgeleid, heerlijk ge slapen, dus veel kan ik niet vertellen. We deden er even het zwijgen toe, ietwat beduusd over deze opvatting van een journalistieke taak... Maar spoedig was het gesprek weer op dreef, vooral omdat de K. L. M. op het tapijt kwam. Gistermiddag te vijf uur is dr. Fal coner vlot op Schiphol geland. Zaterdag zal hij zijn vlucht voortzetten, want dan zal hij in den prillen ochtend in de „Perkoetoet stappen om onder de hoede van gezag voerder Geysendorffer in den „gewonen dienst naar Batavia te vliegen. De dag van vandaag werd besteed met een bezoek aan Alkmaar's kaasmarkt en een inspectie van Amsterdam's luchthaven, een en ander in het aangename gezelschap van den heer G. J. Reyer, inspecteur van de Indië-route voor Europa. Van de K. L. M. naar de K. N. I. L. M. „II n'y a qu'un pas". Want wat de K. N. I-1* M. betreft is nog gisteravond haar admi nistrateur te Amsterdam, de heer W. Noor- danus in het geweer geroepen en deze u met groote voortvarendheid aan het tele- grafeeren geslagen, zulks in verband met het feit, dat, als dr. Falconer de volgende week Donderdag in Batavia aankomt, zijn wereldvlucht allerminst is geëindigd, en hij zijn tocht moet voortzetten naar Manilla. Alles wordt er thans op gezet dat hij dit met een extra-machine van de K. N. I. L. M. zal kunnen doen, een chartervlucht dus, en wal via Soerabaja, Bandjermasin, Balik Papan en Tarakan. Van Manilla zal dr. Falconer dan met de „China Clipper" van de Pan Aoerican Airways naar San Francisco vlie gen, een afstand van 7990 mijlen met „tus- schenlandingen" te Guam, Wake Island, Midway Island en Honolulu, om te San- Francisco in een landvliegtuig van den regelmatigen dienst over te stappen, dat hem naar Dallis zal terugbrengen. Met dat al hoopt dr. Falconer in twintig vliegdagen zijn reis om de wereld te vol brengen. Gelukkige kerel. Jules Verne liet Philias Fogg in 80 da gen de wereld rond reizen, zijn zoon ver beterde dit „record" met 40 dagen. Maar dr. B. L. Falconer zal de globe rondvliegen in 20 dagen als bijzondere correspondent van de Washington Star. Wiley Post, de beroemde man uit Oklahoma, trok in 7 dagen 18 uur in zijn Winnie Mae de wereld om, maar toch is de geprojecteerde vlucht van de Amerikaanschen journalist ook iet»

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6