De situatie in het land van den Negus. Alleen nog verzet langs den Blauwen Nijl. ALKMAARSCHE COURANT van ZATERDAG 16 MEI 1936 Italië aan den arbeid. Rede van Schuschnigg. Bij de aanvaarding van de leiding van het Vaderlandsche front. Nederlandsch journalist uitgewezen. Een bijzondere medewerker van het Bor- liner Tageblatt over de Abessinische kwestie schrijft: Het ziet er naar uit, alsof Italië op de zelfde systematische wijze, waarop het oor logsmiddelen heeft gezonden, thans ook om met graaf Ciano te spreken den vrede wil winnen. Indien ook hier en daar twijfel zou kunnen bestaan nopens het definitieve politieke einde van het conflict, zal er toch waarschijnlijk eenstemmigheid over heer- schen, dat het werk van de Italiaansche pioniers (in militairen zin te nemen) bui tengewoon veel nut zal afwerpen voor de bereddering van den toestand in het land. De eenige spoorlijn is natuurlijk van groote beteekenis. Het is een eigenaardige toe stand, dat het blykbaar weer naar behoud van de sancties dringende Frankrijk in staat is, kleur te bekennen, daar het eind punt van de spoorlijn in Fransche Somali- land ligt. Het spreekt vanzelf, dat Italië de lijn tot aan het Fransche grondgebied zal bezetten. Voor de regeling van den toestand in Zuid- Abessinië is het van groote waarde, dat Graziani voor hij het offensief begon er de 600 K.M. lange lijn van Mogadiscio naar Gorahehi tot een uitstekenden weg .heeft laten maken. Het spoorwegtraject is ongeveer 120 K.M. lang. Van het eindpunt daarvan wordt langs de Sjebeli een smal spoor gelegd ter lengte van 130 K.M. Van daar voert een ook voor zware vrachtauto's berijdbare weg naar Gorahei. Overigens heeft men thans een beter overzicht over wat de Italiaansche soldaten en arbeiders aan wegenaanleg hebben ver richt. Totaal is een le^-de van 3540 K.M. aan autowegen aangele Hoe moeilyk het terrein was, blijkt uit het feit, dat behalve tallooze kleine bruggen, 114 bruggen van meer dan 20 meter lengte zijn gebouwd. De schryver acht het nog lang niet zeker, dat de Abessiniërs overal de wapenen zul len inleveren. In de eerste plaats zijn ze er aan gehecht en in de tweede plaats hebben zij ze noodig in hun strijd tegen de roof dieren. In tegenstelling tot de aankondiging, dat de strijdkrachten zouden worden vermin derd, staat het bericht, dat de transporten van troepen en materiaal zullen worden voortgezet. Dit is echter verklaarbaar, daar de Italianen bij de kolonisatie van Abessi- nië de oude ervaring hebben opgedaan, dat bevrijde volken nooit dankbaar, maar altijd veeleischend zijn. Wreedheden. Uit Rome werd gemeld, dat de Belgi sche officier, Armand Fréres, die aan Abes sinische zijde heeft gestreden en die op 22 April Djiboeti passeerde, in tegenwoordig heid van drie Italiaansche journalisten en op zijn woord van eer de volgende door hem onderteekende verklaring heeft afge legd: In Januari, toen het Italiaansche offen sief aan het Somalifront begon, was ik mi litair raadgever van ras Desta. Ik heb toen een vreugdefeest van Abessinische soldaten bijgewoond, dat werd gehouden voor drie hoofden van onthoofde Italiaansche solda ten. Bij dit feest deden de Abessiniërs nog alsof zy de lijken onder elkaar wilden ver- deelen en staken en sneden met hun sabels en messen in de reeds verstijfde lijken. Twaalf Italiaansche inboorlingen, die ras Desta gevangen had genomen, zijn in mijn tegenwoordigheid .zonder dat ik er iets tegen kon doen, onthoofd. Ik kan er zeker van zijn, vervolgde da officier, dat ras Dessa het bevel heeft gege ven, geen gevangenen te maken en dat hij voor ieder afgeslagen hoofd tien Maria Theresiathalers heeft uitgeloofd. Voorts zegt deze Belgische officier vol gens het bericht uit Rome, dat hij zelf heeft gezien, dat de Abessiniërs van hun patronen dum-dum kogels hebben gemaakt. Hier en daar guerilta. Nu eenmaal het ernstige gevaar van de muitende krijgslieden der Abessinische legerscharen onderdrukt is en de plunde ringen tot het verleden behooren, begint het Italiaansche opper-commando geleide lijk aan met de eerste pogingen tot uitvoe ring van de zware taak, waarvoor het zich na de verovering van het uitgestrekte rijk van den negus geplaatst ziet: de pacificatie en bestuurs-ordening. Dagelijks worden thans kleine afdeelingen wei-gewapende troepen uit Addis Abeba gedirigeerd naar verschillende deelen van het bezette gebied teneinde iedere poging tot verzet of opstand tegen het Italiaansche gezag onmiddellijk den kop te kunnen indrukken. Het regen seizoen zal deze expedities ongetwijfeld in baar bewegingen ernstig belemmeren, maar aangezien ditzelfde voor een groot deel ook voor de inheemsche bevolking geldt, is men van meening, dat de nadeelen daarvan voor de Italiaansche actie niet van overwegend belang zullen zijn. De eerste expeditie ter onderdrukking van inlandsche verzet was gericht tegen den vroegeren commandant van de politic troepen in Addis Abeba. Deze blijkt zich aan het hoofd te hebben geplaatst van een kleine troep Abessinische krijgers, die een geïsoleerde guerilla voert en bij Addis Alem opereert o n ge veer op 50 K.M. ten westen van Addis Abeba, waar hy de streek nog steeds uiterst onveilig maakt. Een andere Abessinische bevelhebber, van wien vermoedt wordt, dat hij nog steeds de wapenen niet heeft neergelegd, is ras Immeroe. Men meent te weten, dat hij zie ophoudt in de streek van Debra Marcos, in het gebergte van Zuid-Godjam. Dat er me, zekerheid niet omtrent de actie, noch om trent de juiste verblijfplaats van dezen strijder bekend is, bewijst wel, hoe ontzag lijk uitgestrekt het nog te pacifieeren ge bied is, hoe slecht er de verbindingen zyn hoe dun ook <|p Italiaansche bezetting voor- loopig ondanks de troepenovermacht over het rijk is verdeeld. De Italiaansche leger- autoriteiten vatten het verzet echter niet zeer ernstig op en zijn van meening, dat het binnenkort geheel gebroken zal zijn, aan gezien zoo zeggen zij de Abessiniërs wel degelijk overtuigd zijn van het nutte- looze hunner actie. Het lijkt niet onmoge lijk, dat zij met deze opvatting zullen blij ken gelijk te hebben, vooral op grond van de premitieve mentaliteit der bevolking en van het feit, dat de eenige instantie, die een zekere eenheid tusschen de in slechts los verband levende heterogene stammen tot stand had gebracht, en wist te handhaven, keizer Haile Selasse zich buitenslands be vindt, zoodat het rijk in feite in zijn samen stellende deelen uiteen ligt, een gemakke lijke prooi voor de veroveraars. Het ligt in de lijn van de Italiaansche pacificatie-politiek den Aboena, het geeste lijk hoofd der Ethiopische Koptische kerk, die hem den wensch te kennen gaf volledig met de Italiaansche autoirteiten samen te werken, heeft doen weten, dat Italië met alle strengheid alle Abessinische gods diensten en in het bijzonder de Christelijke Koptische religie, zou eerbiedigen. De maarschalk beloofde den Aboena een on derzoek te zullen instellen ten behoeve van het herstellen der kerken, die in den loop van den oorlog schade hebben geleden. De negus naar Genève. Uit Ankara wordt gemeld, dat de Abessinische zaakgelastigde aldaar een mededeeling van den negus heeft ont vangen, waarin deze hem ervan in ken nis stelt, dat hij zich in begin Juni naar Genève zal begeven om de Abessinische zaak persoonlijk te bepleiten en de be sprekingen op 15 Juni bij te wonen. Diplomaten brengen een bezoek aan Badoglio. Naar de „Daily Telegraph" verneemt, heeft de Britsche gezant te Addis Abeba te zamen met de overige diplomaten een be zoek gebracht aan maarschalk Badoglio. Dit wil evenwel niet zeggen, dat Badoglio wordt erkend als onderkoning van Abessinië. Hij wordt alleen beschouwd als de opper bevelhebber van de bezettingstroepen in Abessinië. Schuschnigg Bondskanselier Schuschnigg heeft gis ter op plechtige wijze de leiding van het Vaderlandsche Front op zich genomen. Kolonel Adam, tot dusverre secretaris generaal vroeg in een korte begroetings rede voor zich en zijn medewerkers ont slag, teneinde voor de nieuwe leiding een nieuwe organisatie mogelijk te maken. Schuschnigg herdacht daarop in een toespraak den stichter van het Vader landsche Front, Dollfuss.. Vervolgens zeide hij dank aan zijn voorganger, prins Starhemberg, een van de aftredende leidende functionnarissen. Spr. zeide af te zien van een nieuwe ge lofte van trouw. Zij die om gewetensconflic ten meenen, dat zij hem geen trouw zouden kunnen beloven, moeten daaruit hun conse quenties trekken. In het vervolg van zijn rede deed Schusch nigg nog een aantal belangrijke mededeelin- gen, o.a., dat de Heimatschutz het verlof tot het dragen van wapenen ontnomen zal wor den. Onder alle omstandigheden moet een heid in de staatsleiding bestaan tweevoudige opvattingen moeten uit den weg geruimd worden. Principieele oneenigheden met Starhemberg hebben een snelle beslissing noodzakelijk gemaakt. Vervolgens maakte Schuschnigg een reeks nieuwe benoemingen bekend. Guido Zer- natto werd secretaris-generaal van het Va derlandsche Front, Baar Barenfels werd plaatsvervangend leider van het Front en Schmitz, de burgemeester van Weenen, landsleider van Weenen. Tevens deelde Schuschnigg mede, dat in een der eerstvolgende zittingen van den ministerraad een nieuwe wet op het Vader landsche Front zou worden aangenomen. Een der belangrijkste bepalingen van dezen wet zal zjjn het instellen van leidersraden by de Bondsleiding van het Vaderlandsche Front. Hierin zullen vertegenwoordigers der verschillende standen, de arbeiderspartij en mannen en vrouwen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het welzijn van Oos tenrijk, zitting krügen. De raden zullen een standpunt mogen bepalen ten opzichte van alle belangrijke problemen. Van belang was ook, wat Schuschnigg mededeelde over de vorming van een vry- willige minitie van het Vaderlandsche Front, waarin zij zullen worden opgenomen, die binnen het kader van het Front bereid zijn tot vrijwillig dienstverrichten. De militie zal slechts uitvoerend orgaan van het Vader landsche Front zijn, waarbij de nadruk wordt gelegd op de nauwste samenwerking met leger en politie. Naast deze militie zullen er geen vry willige wapendragers meer bestaan. Tot leider der militie benoem de Schuschnigg zijn plaatsvervanger in de Bondsleiding, vice-kanselier Baar Barenfels. Ter erkenning van de door den Heimat schutz bewezen diensten zullen de Heimat- schutz-kleuren, groen-wit, ook worden opge nomen in de vlag van het Vaderlandsche Front. De tyd der "ivaliteit tusschen de ver schillende organisaties moet thans onherroe pelijk ten einde zijn. Het Dollfusslied zal als tweede volkslied worden aangenomep. Wat de binnen- en buitenlandsche politiek- aangaat, hierin zal geen verandering worden gebracht. De protocollen van Rome blyven de basis der Oostenryksche politiek, maar Oostenrijk wil bovendien met al'len die zijn vriendschap wenschen, in vrede en vriend schap leven. Tenslotte deelde Schuschnigg, nadat Zer- natto eenige woorden had gesproken, mede, dat Starhemberg, ter erkenning van zijn ver diensten voor het Vaderlandsche Front het beschermingsheerschap wordt aangeboden van het moederbeschermingswerk van het Vaderlandsche Front. DE RUSSISCH-JAPANSCHE BETREKKINGEN. Een artikel in de „Prawda". De „Prawda" publiceert een artikel naar aanleiding van de redevoering van den Ja- panschen minister van oorlog, Terautsji, in het Japansche parlement. Het blad schrijft: Bij zijn bespreking van de nieuwe oorlogs- begrooting is Terautsji teruggekeerd tot de methode, die reeds herhaaldelijk gebruikt is door de leiders van de oorlogzuchtige militaristen. Het doel van dergelijke rede voeringen is een onjuist begrip te vormen van de Sovjet-Unie en haar buitenlandsche politiek, teneinde aldus een „basis" te ver strekken aan de krankzinnige militaire voorbereidingen. De redevoering van Terautsji toont aan, dat de Japansche mili taristen, zelfs na den nederlaag van Araki, er naar streven geen verbetering tot stand te laten komen in de betrekkingen tusschen Japan en Rusland, waarnaar ons land steeds gestreefd heeft en nog streeft. Het verzet van de militaristische en agressieve kringen gingen tegen een gunstige beëindiging van de onderhandelingen over den verkoop van den Oost-Chineeschen spoorweg. Eveneens is bekend hoe deze zelfde krin gen zich enorme inspanning getroosten, ten einde te beletten dat een regeling tot stand komt van de grensgeschillen tusschen Japan aan den eenen kant en Rusland en de Mon- goolsche volksrepubliek aan den anderen, grensgeschillen, die zij zelf in het leven hebben geroepen en die zy thans in alle opzichten opblazen. Terautsji beweert: „De Oost-Chineesche spoorweg heeft niets ge meen is door de geheele wereld, door de zyn politiek in het Verre Oosten". Alge meen is door de geheele wereld door de Japansche regeering en door de Japansche openbare kringen erkend, dat Rusland aan geboden heeft den Oost-Chineeschen spoor weg te verkoopen omdat het er naar streef de de betrekkingen met Japan te verbete ren. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat de verkoop van den spoorweg bijgedragen heeft tot verbetering der Russisch-Japan- sche betrekkingen. Wie begrijpt niet, dat onder den dekman tel van gejammer over „Sovjet-politiek van bolsjewiseering van de geheele wereld" het Japansche imperialisme veroveringen voor bereidt, waar dit mogelijk en het minst ge vaarlijk is? Terautsji echter, aldus besluit de „Prawda", tracht de U.S.S.S.R. voor te stellen als een verschrikkelijken wolf en Japan als het lam. Desondanks moest hij toegeven, dat de Japansche militaire kringen geen non-agressiepact met Rusland willen afsluiten, klaarblijkelijk omdat de militaris ten bevreesd zijn, dat een zoodanig pact de vrijheid hunner acties aan banden zou kunnen leggen. EEN NIEUWE THEBAANSCHE OORLOG? De Grieksche stad Thebe is in rep en roer in verband met een ernstig verschil van meening met Levadia. De oorzaak is, dat zoowel Thebe als Levadia den zetel van een gerechtshof voor zich opeischen. De Thebanen hebben den weg tusschen Levadia en Athene, die over hun grondge bied leidt, onbegaanbaar gemaakt en bar ricades opgeworpen. Alle winkels zijn ge sloten, den geheelen dag luiden de klok ken, terwijl af en toe schoten worden ge hoord. De regeering heeft den ondersecre taris van het departement van den minis terpresident naar de stad gezonden om de orde te herstellen, doch de bevolking ont ving hem met den kreet: „Geef ons het gerechtshof of treedt af". GEEN MUITERIJ BIJ DE LIJFWACHT VAN HITLER. Van bevoegde Duitsche zijde wordt het bericht van de Daily Herald volgens het welk leden der Hitler-lijfwacht zouden hebben gemuit en in een concentratiekamp zouden zijn opgesloten en volgens hetwelk de S. S. leider Himmler in het geheim door de politie zou worden gevolgd, volkomen verzonnen genoemd. TWEE OPVARENDEN VAN DE „PARIS" OVERLEDEN. De compagnie Generale Trans-Atlantique deelt mede, dat op de thuisreis van het Fransche mailschip „Paris" op 14 Mei de bootsman en de timmerman, terwyl zij de ronde deden in de uiterste punt van het voorschip, door giftige gassen bevangen zijn als gevolg waarvan zy; ondanks on middellijk ingrijpen, zyn overleden. ONTSLAG VAN HET POOLSCHE KABINET. Opdracht aan Skladkowski. De Poolsche regeering-Koscialkowski heeft den president der republiek haar ontslag aangeboden. De president heeft dat aanvaard en generaal Sklad Skladkoswski belast met de vorming van een nieuw kabi net. Gisteren kantelde by Limmen een vee-auto met aanhangwagen. De drie inzitten den kwamen er zonder ernstige verwondingen af. Van de byna 200 lammeren, die die vervoerd werden, werden er drie gedood. VIJF DOODEN BIJ SCHEEPSONGELUK. Op de Newa zyn twee vaartuigen in aanvaring gekomen, waarbij vijf opvaren den verdronken zijn. HAGELSTORM VEROORZAAKT SCHADE AAN DEN OOGST. In vrywel geheel Hongarije heeft een hevige hagelstorm gewoed, die zeer groote schade aan de te velde staande gewassen heeft toegebracht. DE TOESTAND IN PALESTINA. Vliegtuigen kruisen boven Jeruzalem. De opwinding onder de Mohammedaan- sche bevolking, die ontstaan is door den dood van een Arabier te Hebron, duurt voort. Vrijdag zijn te Jeruzalem vele stamverwanten van den gedoode aange komen om, volgens hun zeden, bloed wraak te nemen. Alle straten der stad worden bewaakt door sterke politie- afdeelingen en militairen, daar men on lusten verwacht na de gebeden, die des Vrijdags in de Omar-Moskee worden ge zegd. Een eskader Engelsche bombarde mentsvliegtuigen kruist boven de stad, hetgeen inderdaad indruk op de bevol king maakt. „HORST WESSEL" ESCADRILLE BETREKT GARNIZOEN TE DORTMUND. Het Horst Wessel vliegtuigescadrille dat den Fuehrer verleden jaar ter gele genheid van zijn verjaardag door de Hit- leriaansche milities is aangeboden, heeft gister zijn nieuwe garnizoen te Dortmund in de vroegere gedemilitariseerde zone betrokken. De plechtigheid werd bijge woond door uitgebreide formaties van de S.A. en de Reichswehr, terwijl een groote menschenmenigte uit de omgeving naar 't vliegveld te Dortmund was gestroomd. LORD WILLINGDON GOUVERNEUR VAN DE VIJF HAVENPLAATSEN. Koning Edward heeft Lord Willingdon, den afgetreden onder-koning van Indië, benoemd tot lord Warden of the Cinque Ports, gouverneur van de vijf haven plaatsen Dover, Sandwich, Hastings, Romney en Hythe. Deze oude functie, welke dateert uit den tijd der Plantagenets en waarschijn-, lijk uit den tijd van Willem den Ver overaar, aldus de Times, wordt sedert vele jaren bekleed door oud-onderkonin gen. Lord Curzon en de markies van Reading zijn vóór lord Willingdon lord Warden geweest. In vroeger jaren was dit hooge ambt feitelijk gereserveerd voor de ministers-president. Een der rechten van den titularis is het recht de kroningsplechtigheid bij te wo nen. Lord Willingdon is zijn politieke car rière begonnen als afgevaardigde van het Lagerhuisdistrict Hastings. Zijn schoon vader, lord Brassey, heeft het ambt be kleed van 1908 tot 1913. INTERNATIONALE SAMENWERKING. Voortzetting van bestaande sanc ties niet mogelijk? De Geneefsche correspondent van de „Manchester Guardian" schrijft, dat wan neer de Engelschen ter verscherping van de sancties een blokkade aan den mond van het Suez-kanaal zouden voorstellen, dit voorstel zeker door Frankrijk, Sovjet- Rusland, de Kleine Entente, de Balkan- Entente, Zweden, Denemarken en Fin land gesteund zou worden. De houding van Noorwegen en Nederland is twijfel achtig. Eden heeft van een aantal delegaties uitdrukkelijk de verzekering gekreger), dat zij met een blokkade accoord zouden gaan, wanneer de Britsche regeering dit zou voorstellen. Wanneer geen blokkade zou worden ingesteld, zou het niet moge lijk zijn, de bestaande sancties langer dan tot 1 Juni te handhaven. Zelfs wanneer een meerderheid in den Volkenbondsraad tot handhaving zou besluiten, zou men ge leidelijk ophouden, ze toe te passen. Over de gisteren gehouden bijeenkomst van de buitenlandsche commissie der Conservatieve Partij schrijft de „Man chester Guardian" dat het teekenend was, dat in deze zitting noch Churchill, noch sir Austen Chamberlain getracht hebben, de regeering er toe te dwingen, de sanc ties direct op te heffen. De aanhangers van sir Austen hebben de status quo in de sanctiekwestie even eens aanvaard. Hoelang zij hiermee ge noegen zullen nemen, moet evenwel af gewacht worden. Deze tegenstanders der sancties zijn niet sterk genoeg, hun wil tegenover de regeering door te zetten. Zij beschikken nog niet over een derde van het totaal aantal zetels der conservatieven. TER DOOD VEROORDEELD. Het bijzondere Middenduitsche gerecht td Halle heeft gister Walter Gelbke wegens moord op een troepleider der S. A. ter dood veroordeeld. Crisis-publicatie, HET PACHTEN VAN ONGEOOGST FRUIT. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat het pachten van ongeoogst fruit slechts is toegestaan aan personen, die zij als georganiseerde heeft erkend en als pachter van ongeoogst fruit ingedeeld in de groep handelaren in gewassen van den tuinbouw (groep E). Personen, die ongeoogst fruit wenschen te pachten en aan deze voorwaarden niet voldoen, kunnen alsnog een aanvrage om bedoelde erkenning indienen bij de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale, Laan Copes van Cattenburgh 62, Den Haag, on der overlegging van een bewijs van eert notaris-, een veiling, enz., waaruit blijkt, dat zy reeds in voorgaande jaren onge oogst fruit hebben gepacht. 's-Gravenhage, 15 Mei 1936. De Berlijnsche correspondent vart de Maasbode. Ridder G. de van der Schueren, sedert 23 jaar verbonden aan het dagblad de Maas bode en sedert bijkans dertien jaar cor respondent van dat blad te Berlyn, heeft thans aanzegging gekregen, dat hy op straffe .van gevangenneming binnen een ter mijn van tien dagen het Duitsche grondga» bied heeft te verlaten. Als motief wordt op gegeven: staatsvijandige werkzaamheid doof onzakelijke berichtgeving. Van deze verbanning heeft men in dq kringen van de buitenlandsche correspon denten te Berlijn met zekere verbazing ken kennis genomen, omdat de van de< Schueren van het begin der machtsaan vaarding door de nationaal-socialisten be kend stond als een der buitenlandsche jour nalisten, welke een open oog vooral voor de goede zyden van de ingetreden veranderin gen hadden. Dit was zoo sterk het geval, dat hij in bepaalde buitenlandsche milieux kortweg voor een nationaal-socialist werd gehouden. Mocht dit ook een misvatting door overdrijving wezen als gevolg van de contrastwerking met tegenovergestelde op vattingen, stellig was de van der Schuerenj diegene onder de katholieke buitenlandsche corresponden te Berlyn, die het dicht bjf het nationaal-socialisme stond, zonder daf men van zyn blad kon zeggen, dat het om der de katholieke buitenlandsche bladert door bijzondere sympathie voor het nieuwe Duitsche regiem wordt gekendmerkt. Juisf daarom^ zoo werd veelal aangenomen, zen den de Duitsche autoriteiten de werkzaam heid te Berlijn van den correspondent op prijs stellen en vandaar de verwondering^ dat dezen van zich uit het initiatief hebben genomen daaraan een einde te maken. Deze verwondering suggereert echter bij dg Duitsche autoriteiten een ander standpunt dan dezen in werkelijkheid blijken in tg nemen. Voor de instanties, die in zulke din gen te beslissen hebben, geeft blijkbaar dg houding van het blad als geheel den door slag, ongeacht de vraag of de correspondent daarop een neutraliseerenden invloed tracht uit te oefenen. De uitgewezen correspon dent van de Maasbode heeft in een gesprek, zoo besluit de N.R.C.-correspondent zijn' telefoongesprek, hetwelk hij eenigen tyd geleden op het ministerie van propaganda voerde, ook dezen indruk gekregen. TERUGKOMST ONZE AMBULANCE. Prinses Juliana zal aanwezig zijn Hij de aankomst van de Palembang ie Rotterdam. Prinses Juliana zal, volgens een mededee ling in'De Radiobode, Dinsdag a.s. te Rot- terdam aanwezig zyn bij de aankomst van het s.s. Palembang, waarmee eenige leden van de ambulance van het Nederlandsche Roode Kruis uit Abessinië terugkeeren. AANKOOP HAAGSCHEN DIERENTUIN. Door de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Den Haag stellen den Raad voor, om van de vereeniging „Koninklijk Zoölogisch Bo tanisch Genootschap" te 's-Gravenhage den Haagschen dierentuin te koopen voor een bedrag van 850.000,en dezen dan met ingang van 1 Juni weder te verhuren voor een jaarlijkschen huurprys va 35.000 aan een op te richten naamloze vennootschap Koninklijk Zoologisch Bo- tanisch Genootschap N. V. „De Dieren tuin",

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5