jBxxekeu DE GEBROEDERS„GOCHIM" CASTRICUM KOEDIJK UITGEEST HEILOO SCHAGEN DE WEERE BLOKKER WARM EN HUIZEN De oud-Kath. kerk te Egmond aan Zee. Viering 50-jarig bestaan. Direct bruin Glimlachje Castricum Vooruit. Deze week hield de Vereeniging Castri cum Vooruit een algemeene vergadering in hotel de Rustende Jager. De voorzitter, de heer Broksma, herdacht het vele werk dat de onlangs afgetreden voorzitter, de heer Aukes heeft gedaan. Onder de ingekomen stukken bevond zich een brief van den heer L. Schmidt, waarin deze enkele aanmerkingen tegen het bestuur naar voren bracht. Tot genoegen van de leden werden de vragenstellers door den voorzitter beant woord. In verband met de aanwijzing van den secretaris tot voorzitter moest een be stuurslid aangewezen worden, die de func tie van secretaris kan vervullen. Benoemd werd de heer P. J. B. v. d. Berg. Bij de rondvraag bleek dat het vrije strand des morgens meer een vuilnisbelt gelijkt dan een strand, geschikt voor strandliefhebbers. De voorzitter zegde toe een en ander te zullen onderzoeken en zoo noodig een on derhoud te vragen met den burgemeester. Andere vragen van meer huishoudelijken aard werden naar behooren beantwoord. Voorts bleek, dat de nieuwe gids voor Castricum spoedig zal verschijnen. Medaille uitgereikt De oud-penningmeesteresse van ons plaatselijk crisis-comité, mevr. G. Stuffers de Vries, ontving dezer dagen van het Nati onaal Crisis Comité een medaille met in scriptie als blijk van waardeering, omdat zij zich buitengewoon verdienstelijk had gemaakt, ten bate van de noodlijdende be volking alhier. Coöp. Boerenleenbank te Uitgeest. J.l. Vrijdag kwam de Coöp. Boerenleen bank te Uitgeest in hotel Wilhelmina bijeen. In zijn openingswoord zeide de heer H. Kabel, dat de stemming niet optimistisch kon zijn ten opzichte van het bankwezen. Het aantal leden bedroeg op 1 Mei 1935 136. In den loop van het jaar bedankten er vijf, een lid overleed er, terwijl vijf nieuwe leden zijn toegetreden zoodat het ledenaan tal thans 135 bedraagt. Het aantal spaarboekjes bedroeg op 1 Jan. 1935 326. Dit jaar werden 9 nieuwe boekjes uitgegeven, terwijl er 23 werden ingetrok ken. Alzoo op 31 Dec. 1935 312 spaarboekjes in omloop met een tegoed van 97733.11. Het reservefonds is thans gebracht op 11419.33. Over het algemeen bracht 1935 nog niet veel verbetering in den algemeenen toe stand. Er zijn veel plaatsen waar men zijn geld kan brengen, maar er zijn weinig plaatsen waar men het veiliger kan brengen dan bij de Boerenleenbank. De heer H. Vrouwe werd als bestuurslid herkozen en de heer H. Kabel als lid van den raad van toezicht. Tot afgevaardigde naar de buitengewone vergadering werd benoemd de heer P. W. Kalkman. Opheffing plaatselijk crisis-comité. Zooals bekend is heeft het Nationaal Crisis-Comité opgehouden te bestaan en met dien worden dan ook de plaatselijke comité's opgeheven. Woensdagavond is dit comité in een buitengewone zitting voor t laatst bijeen geweest. Behalve de leden van het comité waren toen mede aanwezig een 7 tal dames die zich gedurende het bestaan van de plaatselijke afdeeling zeer verdien stelijk hebben gemaakt met den verkoop van steunbonnetjes enz. Als bewijs van waardeering voor het ve le werk in deze verricht werd door den voorzitter van het comité den burgemeester bij een rede waarin de belangrijke en veel vuldige werkzaamheden van het comité werden geschetst, als een blijvende herin nering een bronzen medaille uitgereikt en werd eveneens aan de dames een blijk van waardeering aangeboden. Afd. Heiloo Centraal Genootschap. Op de jaarvergadering van de afd. Hei loo van het Centraal Genootschap voor kin derherstellings- en vacantiekolonies, bleek, dat de afdeeling in 1935 zes kinderen had uitgezonden. Er werd besloten ook in 1936 in hoofdzaak aan de herfst-uitzending va3t te houden. Aan het verslag van den pen ningmeester ontleenen we: Het totaal der inkomsten bedroeg f 359.30 en uitgaven 257.38, zoodat er een batig saldo is van 101.92. Aan contributies werd ontvangen 208.25. De voorzitter, ds. Bloemhoff, bracht den penningmeester, den heer D. J. Ruyter, dan* voor zijn nauwkeurig beheer. De secretares se, zuster Klomps, voor haar correct ver lag en het bestuurslid mej. Rab voor het mooie werk dat zij deed met het oog op de kistjes et kleertjes het onbruikbare werd opgeruimd, het nieuwe gemaakt en bijge voegd. De afdeeling kan haar werk voortzetten on des te meer werk verrichten, naaima e de steun der inwoners grooter wordt. Aan de heeren medici zal gevraagd worden en is reeds gevraagd patiëntjes, die voor uit zending in aanmerking komen, spoedig op te geven. Dokter Hoekstra sprak over de gunstige resultaten als een kind een paai malen het voorrecht van uitzending genoo Het bestuur wilde hiermee gaarne rekening houden. ,h Men besloot over 1935 voor het laatst aan het A. C. Bos-fonds te zenden. Hierna rondvraag en sluiting. De Groene veilingen De voorbereiding voor de groene vei ling, dat is voor den verkoop van bloem bollen, zooals ze te velde staan, woi en getroffen. Er is reeds een kleine veiling ge houden, er was weinig kooplust. De expoi teur en binnenlandsche handelaar duiven weinig te koopen en voor den kweeker (om op te planten) is het risico te gr0° Men weet niet waar men aan toe is en e toestand is te onzeker. In de 2e helft van Mei zullen de veilingen aanvangen. Dat waren vroeger dagen van veel vertier, drukte en spanning. Nu is de spanning voorbij. Wie nog koopt of plant heeft groo- te risico en het laatste wordt tot een mini mum beperkt. Zoo raakt het mooie bol- lenvak, waar duizenden een boterham aan verdienden, aan den grond. Veiling kerkbollen. Donderdagmiddag werd in den tuin van den heer C. J. van Zaal de veiling ge houden van de z.g. kerkbollen, welke ge schiedde door notaris Verkade te Alkmaar. De heer van Zaal had gratis zijn grond afgestaan. De notaris en veiler verleenden belangloos hun diensten. Er was veel kooplust. De bollen werden en dat is ook de bedoeling voor fancyprijzen verkocht. De opbrengst was 260, welk bedrag ten bate der kerk komt. Vergadering van den Ring van Boerenleenbanken. Onder leiding van haren voorzitter, den heer G. J. Lovink te Anna-Paulowna, vergaderde de Ver. Ring van Boerenl. Banken ten huize van den heer Igesz. Alle aangesloten banken op 2 na waren vertegenwoordigd, terwijl mede aanwezig was de heer Visser, hoofdinspecteur der Centrale Bank te Utrecht. Herbenoemd werd tot lid van 't bestuur de aftredende heer D. Sleutel Dz. te Wie- ingerwaard. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde naar de algemeene verga dering te Utrecht werden benoemd de voorzitter en secretaris. Ondanks allen crisisdruk bleek uit de ter tafel komende besprekingen en becij feringen dat he t Raiffeisenstelsel, dank zij zijn beheer en organisatie, als veilige instelling de volle aanbeveling verdient. Inscharing jong vee. Alhier wordt nog gelegenheid gegeven voor inscharing van jong vee ln de Wie- ringermeer. Champions. Op de veiling „Op hoop van zegen" zijn de eerste champinons aangevoerd. De prijs bedroeg 3.80 per Kilo. Algemeene Vergadering Boeren leenbank. Donderdag 14 Mei vergaderde de Boe renleenbank in de zaal van den heer Wester. De voorzitter, de heer K. Molenaar open de deze vergadering op de gebruikelijke wijze. In het korte openingswoord memoreerde de voorzitter dat thans na vele jaren we derom wordt vergaderd in hetzelfde café als toen de Boerenleenbank nog in de kin derschoenen stond. In die jaren is de bank gegroeid in getal doch ook in last. Want die zijn niet gering. Spr. spoort de leden aan al hun best te doen om hunne ver plichtingen ten opzichte van de bank na te komen. Het bestuur is van meening dat in sommige gevallen meer kon gedaan wor den. Als secretaris werd voor deze vergade ring aangewezen de kassier de heer Jac. v. Baar. Aan de rekening en verantwoording van den kassier ontleenen wij het volgende: De ontvangsten waren aan spaargelden 47.986.96 en de spaargelden 47.343al5. De balans heeft een verliessaldo van 380.83. Het aantal leden bedroeg het vorig jaar 163 en het aantal spaarboekjes 318. Er zijn 15 bestuursvergadering gehouden waarvan 6 gecombineerde met den raad van toezicht. De rekening en balans werden goedge keurd. Aldus besloten. De voorzitter dankte den kassier voor zijn keurig en accuraat beheer. Bij overgroote meerderheid werd de heer Molenaar als bestuurslid herkozen. Verkiezing van een lid van de raad van toezicht wegens periodieke aftredink vah den heer A. Names. Deze werd met bijna algemeene stem men herkozen. De rente standaard is thans: Voorschot ten 4 2/4 spaargelden 3 1/4 loopen- de rekening 4 3/4 en voor vereenigingen 5 Het bestuur kreeg machtiging desnoods den rente standaard zelfstandig te wijzigen. Het voorstel tot wijziging van art. 2 huis houdelijk reglement inzake verwantschap kassier eenerzijds en bestuur anderzijds werd zonder stemming aangenomen. Feestelijk wapperde reeds Zaterdagmid dag de Nederlandsche driekleur van vele huizen, ter eere van de aankomst van Mon seigneur H. T. J. van Vlijmen, Bisschop van Haarlem, die Zondag de Hoogmis zou op dragen, ter gelegenheid van de viering van het vijftigjarig bestaan der oud-katholieke kerk te Egmond aan Zee. Van de kerk en de pastorie woei de vlag met den bisschoppe lijken, paarsen wimpel. Plechtig beierden Zondagmorgen de klok ken over het bevlagde, zon-overgoten dorp, om op dezen straienden Mei-dag de geloo- vigen op te roepen ter kerke. Doch reeds lang tevoren hadden velen zich raar de kerk begeven, om zeker te zijn van een zitplaats en ondanks het feit, dat er 300 stoelen bijge plaatst waren, zoodat ruim 900 menschen konden worden geplaatst, was er om 10 uur geen plaatsje meer onbezet. Men zat op het koor, in de paden, ja zelfs vóór de kleine zjj-altaren, binnen de communiebank had ben enkelen een plaats gevonden. De Pontificale Hoogmis werd opgedragen door mgr. van Vlijmen, bijgestaan door prof. C. Wijker, president van het seminarie te Amersfoort, geboortig uit Egmond aan Zee, als assistent en de zeer eerwaarde heeren B. A. van Kleef, pastor loei en Th. Moleman, pastoor te Den Helder, vroeger kapelaan te Egmond aan Zee, resp. als diaken en sub diaken. De kapelaan der gemeente, de zeer eerwaarde heer J. A. J. van Zanten fungeer de als ceremoniemeester, bijgestaan door 6 misdienaars. Als teekenen van zijn waardig heid droeg de bisschop den mijter en hield hij den bisschops-staf in de hand. Het geheele kerkgebouw was feestelijk ge sierd met groote palmen, guirlandes van dennengroen tot in den nok reikend en talrijke bloemstukken, geschonken door het zangkoor, de vereenigingen „Tavenu", „As- voh", „Agnes", „Vroom, Vrij en Blij" en par ticulieren. Vóór den hoofdingang was een eerepoort met dennengroen opgericht, waar op stond „18861936" en daarboven de oud-Romeinsche welkomstgroet „Salve". Alle feestgeschenken hadden in de kerk hun plaats gevonden, de nieuwe eiken-houten stoelen, het geschenk der gemeentenaren, een nieuwe vloerbedekking van cocosmat- ten, geschenk van oud-gemeentenaren, een prachtig kleed op de altaartrappen, geschenk der vereeniging „Tavenu" en particuliere geschenken, als kruisbeelden op hoofd- en zij-altaren, engelenfiguren als lichtdragers en wfj waterbakken bij de ingangen der kerk. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester C. J. Eyma met mevr., den heer J. P. Hoensler, hoofdbestuurslid van het oud-katholiek Ondersteuningsfonds en voorts honderden geloofsgenooten uit den Haag, Haarlem en andere gemeenten, vooral uit IJmuiden, zoo nauw met Egmond ver want, onder wie het gouden bruidspaar, K. ZwartGouda, het eerste paar, waarvan het huwelijk in de toen pas ingewijde kerk werd ingezegend! Vóór den dienst zong de gemeente een welkomstlied. Daarna verrichtte mgr. van Vlijmen den dienst, waarin gezongen werd de tweede mis van den bekenden, helaas te vroeg ont slapen, oud-katholieken toondichter A. B. H. Verheij. De feestpreek. Na het evangelie besteeg pastoor v. Kleef den eveneens versierden kansel, tot het uit spreken van de feestpreek. Hij begon met een hartelijk en blijmoedig welkom op het gouden feest der kerk, in welk feest hij aan leiding vond om te gedenken wat de kerk een halve eeuw geschonken had aan gods- dienstigen rijkdom en nog schenken zou, totdat zij tot stof vergaan zou. Hij vatte de gevoelens op dezen dag samen in twee woorden, namelijk van den 121sten .psalm „Ik ben verblijd in hetgeen mij gezegd is, wij zullen gaan in het huis des Heeren" en van den 47sten psalm „Wij hebben van U, o God, barmhartigheid ont vangen, in het midden van Uwen tempel". Deze woorden vertolken de gevoelens van vreugde en dankbaarheid op dezen feestdag. Vreugde en dankbaarheid hebben echter een diepere oorzaak. De dag van heden brengt de herinnering aan de heiligste en plechtigste oogenblikken van veler leven, hier in dit kerkgebouw. Er zijn .veel mooier kerken, maar geen is ons dierbaarder dan onze eigen, eenvoudige dorpskerk. Dit is de kerk, waar we door den doop in de gemeenschap van Christus werden opge nomen en waar we onze kinderen tot Hem brachten. Dit is de kerk, waar we onze on derrichting ontvingen en onze eerste Heilige Communie deden. Dit is de kerk, waar wij iedere week Gods woord hooren. Dit is de kerk waar wij elkander als man en vrouw plechtig trouw beloofden. Dit is de kerk ten slotte, waar wij onze dooden herdenken. Daarom is deze kerk ons dierbaar. Deze kerk wekt ons allereerst op tot blijd schap. Het is de plaats, waar wij in dezen adembenemenden tijd de kracht vinden om te leven. In den kokenden chaos staat de kerk, als een baken der eeuwigheid, op het strand van dezen tijd. De kerk is oen veilige haven. De godsdienstige m-nscn vindt er kracht, zooals Siegfried volgens de Duitsche sage, in zijn strijd tegen de elementen, kracht vond in de aanraking der aarde. De kerk is voorts de plaats, die ons tot bidden noodt. We komen er met al onze zorgen en al biddend stijgen wij uit boven de wereld, steeds ruimer ademend, als de Alpenbeklimmer, die den Alpentop nadert. De kerk is de plaats, die ons oproept tot gemeenschap en broederzin. Dit is een niet genoeg te waardeeren zegen in onzen tijd van verdeeldheid. Alle scheidsmuren vallen hier weg, er is geen rijk en arm, geen hoog en laag, we zijn waarachtige menschen onder elkander. Dit alles schonk deze kerk ons 50 jaar lang en als wij dat geschenk voor 100 pet. gewaardeerd hebben, dan schenkt zij ons ook den vrede Gods. Dan kunnen wij van daag met blijdschap zeggen: „Wij hebben van U, o God, barmhartigheid ontvangen, in het midden van Uwen tempel". Ontroerd zong de gemeente hierna uit volle borst een danklied. Rede mgr. Van Vlijmen. Aan het einde van den dienst sprak mgr. van Vlijmen de gemeente toe. Waar hij zoo veel jaren onder hen en met hen was, ge voelde hij behoefte een persoonlijk woord tot de gemeentenaren te richten. Toen hij 8 jaar na de inwijding der kerk in de ge meente kwam, ving hij klanken op van wee moed over de vorige kerk. Het hart sprak, want men was daaraan gehecht en de nieuwe kerk had nog geen traditie. Nu heeft zij die wel, want in 50 jaar is er heel wat geschied. Een nieuw geslacht is opge staan. Het eerste echtpaar, dat er in ge zegend werd, viert er heden zijn gouden huwelijksfeest. Komende tot de geschiedenis der kerk, herinnerde mgr. van Vlijmen er aan, hoe het ook 50 jaar geleden een slechte tijd was. Men noemde het zelfs een dwaasheid zulk een groote kerk te bouwen, want de ar moede zou spoedig alle inwoners uit Eg mond verdrijven! Inderdaad zijn er hon derden vertrokken en ondanks dat is de gemeente zoo groot, dat deze kerk eigenlijk te klein is! Op den feestdag van heden gaan de ge dachten uit naar hen, die zich moeite en zorg getroostten voor dezen kerkbouw. Allereerst de toenmalige pastoor van Greu- ningen, wiens hier heden aanwezige fa milie door die aanwezigheid belangstelling toont. Dan de toenmalige kapelaan Spit, den lateren bisschop van Deventer, die eigenlijk den stoot gaf tot den bouw. Hij bracht de bouwsom bijeen, zij het gedeel telijk door leening. Die schuld was echter na 25 jaar geheel afgelost. Dankbaar mogen we vandaag hen ge denken, met de velen, die hun bijdragen of ferden. Tot slot van deze toespraak wees Zijn Hoogeerwaarde er op, hoe de kerk slechts middel is en geen doel. Doel is, dat God en mensch elkander vinden of liever, dat God den mensch vindt. In het godshuis moeten we, als kinderen van God, tot Hem bidden in heiligen schroom! In dezen dienst, die om 12 uur geëindigd was, werd het orgel bespeeld door den heer P. Zwart, terwijl de heer Joh. Dekker het koor dirigeerde. Vesper. Des middags om half vier volgde een plechtige Vesper door den bisschop van Haarlem, thans geassisteerd door prof. C Wijker en pastoor W. J. de Vrij uit Dor drecht, terwijl nu ook nog aanwezig waren prof. A. Rinkel uit Amersfoort, die het orgel gespeelde en de pastoors C. Nieuwenhuijzen uit Haarlem en L. Rinkel uit IJmuiden. Wederom was het kerkgebouw stampvol. Tijdens deze Vesper hield professor C. Wijker een toespraak. Professor Wijker, die te Egmond aan Zee geboren is, herdacht degenen, die, evenals hij in deze gemeente geboren waren en zich aangetrokken gevoelden tot het geestelijk ambt, naar die niet, als hij, dezen feestdag voor hun oude gemeente hadden mogen beleven. Eén van hen was pastoor geweest te Utrecht, de beide anderen waren op nog jongeren leeftijd dan deze overleden, de één op het ziekbed, terwijl de ander jammerlijk verdronken was. Diep ontroerd hoorde de gemeente deze woorden aan. Tijdens dezen dienst schreed de bisschop, voorafgegaan door misdienaars en geeste lijken, al zegenend door het kerkgebouw. Om ruim half vijf was ook deze dienst geëindigd, waarna de aanwezige geestelijken en burgemeester Eyma, met hun dames, aan zaten aan een gemeenschappelijken maal tijd. Op grootsche wijze heeft de Egmondsche gemeente het 50-jarig bestaan van haar kerkgebouw herdacht! door AMILDA-CREME (Zonnebruin), óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Handboek 1936 der K. N. A. C. Opnieuw belangrijk uitgebreid. Het Handboek der K. N. A. C. is een trouwe gast. Dat voor 1936 is dezer dagen weer verschenen. Het is voor de vijfde maal, dat deze toeristische vraagbaak het licht ziet, zoodat ditmaal in zekeren zin van een lustrumuitgave kan worden ge sproken. Het is weer aanzienlijk uitge breider dan het vorig jaar; bevatte het toen nl. 440 bladzijden, thans is het tot niet minder dan 512 bladzijden uitge groeid. In zijn bruinen band met goud op druk ziet het er smakelijk en goed verzorgd uit. Uit een vergelijking met de oude editie blijkt ten overvloede dat niet alleen de omvang is toegenomen, maar dat ook de inhoud volledig is omgewerkt. De Nederlandsche plaatsbeschrijvingen zijn volkomen vernieuwd en, waar noodig, aangevuld. Men vindt er thans tevens de clubhotels in vermeld, /waarvan ten over vloede nog een volledige lijst met uitge breide gegevens achterin het Handboek is opgenomen. De grootere omvang van het nieuwe Handboek was tevens noodzakelijk gewor den, doordat de rubriek buitenland geheel is omgewerkt en uitgebreid. Daardoor is het geheel veel overzichtelijker en duide lijker geworden. Met het oog op de Olym pische spelen, welke dezen zomer te Ber lijn worden gehouden, is vooral aandacht besteed aan een volledige verstrekking van gegevens en wenken, welke op het reizen naar en in Duitschland betrekking hebben; ten overvloede zijn een aantal tochtjes vermeld, die men om en nabij Berlijn kan maken. Trouwens ook voor andere landen is er naar gestreefd meer nog dan tot nu toe het geval was, al die inlichtingen te verstrekken, welke den toerist van nut kunnen zijn ,ook bij een langer verblijf. Met een oogopslag is bij de verschillende landen te zien, welke grens- formaliteiten zijn te vervullen, welke de- viezenbepalingen gelden, hoeveel de in voerrechten voor verschillende artikelen bedragen, hoe men bij het passeearen der grenzen met aanhangwagens dient te han delen, enz. Een kaart van Europa, op vernuftige wijze van cirkels voorzien, geeft een overzicht van de afstanden, hemelsbreed gemeten, tusschen de belangrijkste Euro- peesche steden. De goede ontvangst, welke bereid werd aan de in 1935 voor het eerst opgenomen kaartjes waarop de uren van openstelling der douanekantoren voor het voornaamste reisgebied van Europa werden vermeld, deed de K. N. A. C. besluiten deze rubriek belangrijk uit te breiden. Deze handige kaartjes blijken inderdaad in een lang gevoelde behoefte te voorzien. Trouwens, ook de in kleuren gedrukte provincie- en stedenkaarten, de laatste met aanwijzingen voor het doorgaande verkeer, zijn geheel herzien en zoo noodig tot het laatst bijgewerkt. Alles bijeen zal het Handboek 1936, dat den leden der K. N. A. C. gratis wordt toe gezonden weer een betrouwbare en veeli geraadpleegde gids voor den automobilist zijn. Voor niet-leden der K. N. A. C. is het Handboek verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van 4.50 per stuk. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, te Schagen, op Donderdag 14 Mei 1936 ten overstaan van den notaris Mr. C. J. de Lange, gevestigd te Alkmaar, van de na volgende perceelen: I. De huismanswoning met koolboet, dubbele arbeiderswoning, schuur, erf, weiland en bouwland, aan den Groenevel- derweg te Dirkshorn, gemeente Haren karspel, te zamen groot 19.50.10 H.A. 25304.35 II. Het woonhuis genaamd Zuidwijk, met garage, erf en tuin te Dirkshorn gem. Ha renkarspel, groot 0.23.50 H.A. 1350.— II. De huismanswoning met erf, wei- en bouwland, op Tjallewal te Schagen, samen groot 3.23.10 H.A. 5327.12 Totaal 31981.47 De afslag, combinatiën en eindtoewij- zing blijven bepaald op Woensdag 20 Mei a.s. v.m. elf uur, in het Noordhollandsch Koffiehuis te Schagen. Weet je zeker, dat die bank voor 10 uur droog is???!!! want ik wou van avond vroeg naar bed!? 279. Door die ellendige boeien konden ze echter niet loopen zooals zij wilden en reeds hoorden zij hun achter volger vlak achter zich. Deze hief reeds zijn vuist op om hen een verdoovenden slag toe te brengen. Nog on geveer een halven Meter en hij was er 280. Doordat de jongens instinctmatig ."-"telhaar we ken miste de kapitein zijn slag en ®tlul gespannen ketting, waarmede de boeien aan zaten. Het gebeurde alles bliksemsnel en de jongens oe grepen ternauwernood wat hun redding beteckende.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11