Monseigneur J. H.G.Jansen overleden. Tot voor hort aartsbisschop van Utrecht, JfcovUiciaat 'flieums Dokier Groenhart jubileert. Harenkarspel vlagt en huldigt zijn dokter. Een plechtige raadszitting. fiecftlszoAeif Siaatsloteüi „Daar moest de politie op letten!" -I Zondagochtend te kwart over negen is mgr. J. H. G. J a n s en, tot het vorige jaar aartsbisschop van Utrecht, op 68- jarigen leeftijd overleden. Hoewel mgr. Jansen reeds lang lijden de was en hij in verband met zijn ziekte zijn functie als aartbisschop heeft moe ten neerleggen, is het overlijden Zon dagochtend toch nog plotseling geko men. Uit zijn leven. Monseigneur Joannes Henricus Jansen, aartsbisschop van Utrecht, werd op 9 Mei 1868 te Leeuwarden geboren. In October 1881 ving hij zijn gymnasiale studiën te Rol- duc aan. In 1887 deed hij zijn intrede in het Groot Semenarie „Rijsenburg" te Drieber gen. Op 15 Aug. 1893 werd hij priester ge wijd. Achtereenvolgens was hij daarna as sistent te Heeg, sinds 30 Juni 1894 te Sneek, en sinds 14 Januari 1898 kapelaan van de St. Walburgiskerk te Arnhem. In Sept. 1900 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de H. Schrift op „Rijsenburg". Ruim acht jaar lang heeft hij dezen leerstoel bekleed. Be kend zijn van hem ontzag en liefde voor de H. Schrift en zijn serieuze studie. Op 16 October 1908 volgde zijn benoeming tot pastoor te 't Goy (gem. Houten). 23 Jan. 1914 werd hij pastoor te Harlingen en op 27 Sept. 1918 pastoor van O.L. Vrouw ten He melopneming te Utrecht. In het jaar 1920 volgde zijn benoeming tot kanunnik van het Metropolitaan Kapittel. Als pastoor te Utrecht stichtte hij de St. Bonifaciusveree- niging ter bevordering van het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs voor de r.k. jeugd te Utrecht, hetgeen tot resultaat had, dat in 1922 het R.K. Lyceum te Utrecht kon worden geopend. Als pastoor toonde hij reeds een levendi ge belangstelling in het jeugdwerk, waar voor hij later, tijdens zijn episcopaat, zoo veel zou ijveren. Zoo was pastoor Jansen voorzitter van de St. Guneravereeniging, de Centrale van meisjespatronaten in de stad T/trecht, ondervoorzitter van de r.k. jeugd- centrale, bestuurslid van de federatie van meisjespatronaten in het aartsbisdam. Groo- te belangstelling toonde hij ook voor de jonge beweging der katholieke verkenners. Op sociaal terrein bewoog hij zich als geestelijk adviseur van de r.k. werkgevers- vereeniging in haar beginstadium. In 1927 werd hij belast met de voorberei ding van de oprichting van de nieuwe pa rochie van het H. Hart van Jezus onder de bestaande parochie van O.L. Vrouw ten He- meiopneming. Op 1 Sept. 1927 werd de eerste spade in den grond gestoken, op Tweeden Paasdag 1928 werd de eerste steen gelegd door den deken van Utrecht, mgr. B. A. de Wit, en op 28 Mei werd de kerk door mgr. H. v. d. Wetering geconsacreerd. Van deze parochie werd pastoor Jansen in 1929 de herder. Kort daarna volgde zijn benoeming tot deken van Utrecht. Op 18 November 1929 stierf mgr. van de Wetering en vaceerde de aartbisschoppelij- ke zetel. Den volgenden dag werd de deken van Utrecht in een buitengewone vergade ring van het kapittel benoemd tot vicaris- kapitulaar. Na vijf maanden werd door den pauselijken internuntius, mgr. L. Schioppa, aan pastoor Jansen medegedeeld, dat hij was uitgekozen als opvolger op den stoel van St. Willibrord. Op 5 Juni 1930, den feestdag van den H. Bonifacius, apostel der Friezen, werd hem de bisschopswijding toegediend door mgr. L. Schioppa, geassisteerd door mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, en mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda. Bij deze gelegenheid schonk de nieuwe bisschop 6000 aan de armen van de stad Utrecht. De keuze van den wijdingsdag was een uiting van de bijzondere vereering van den H. Bonifacius. Meermalen ondernam mgr. Jansen een bedevaart naar het heiligdom van den Heilige te Dokkum, welke devotie hij sterk aan zijn diocesanen aanbeval. Als bisschop besteedde hij veel aandacht aan de sociale nooden van zijn diocesanen die hij in zulk een ongunstigen tijd bestuur de. De algemeene liefdadigheid werd krachtdadig gestimuleerd. Zijn karakter en persoonlijke leefwijze deden hem echter den meesten nadruk leggen op de zuiver reli gieuze aangelegenheden van zijn ambt. Groot respect dwong hij af door zijn diepe vroomheid en gestrengheid tegenover zich zelf, en hij heeft velen door zijn voorbeeld gesticht. Zijn groot levenswerk mag wel genoemd worden de hervorming van de zorg voor de rijpende en rijpere jeugd. Door zijn voor schriften voor het mannelijk en vrouwelijk jeugdwerk in het aartsbisdom werd een ge heel nieuwe centraal verbonden parochieele organisatie opgebouwd, die ingeschakeld werd in de Katholieke Actie. Zijn eerste herderlijke vastenbrieven waren aan het jeugdvraagstuk gewijd. In 1931 nam de overledene het initiatief tot de oprichting van een nieuw Klein Semi narie te Apeldoorn, dat thans voltooid is. In hetzelfde jaar wijdde hij, ter gelegenheid van de Rerum Novarumherdenking te Ro me het Nederlandsch priester-college in. Op 15 Aug. 1933 werd hij te Utrecht op grootsche wijze gehuldigd bij zijn veertig jarig priesterfeest. Zijn ingespannen arbeid en zijn vele dienstreizen hebben zijn gezondheid ge sloopt. Op zijn terugreis van het eucharis tisch congres te Buenos Aires, vorig jaar gehouden, openbaarde zich een hartkwaal, die niet meer genezen is. Mgr. Jansen zag zich genoodzaakt aan Rome de benoeming te verzoeken van een Coajutor. Hoewel zijn gezondheid wankel was, ondernam hij nog maals een bedevaart naar Dokkum, bij wel ke gelegenheid de sympathie voor den zie ken kerkvorst op hartelijke wijze tot uiting kwam. Midden Juli werd zijn toestand zoo ernstig, dat opname in het Sint Antonius- gasthuis te Utrecht noodzakelijk was. Uitvaart wijlen mgr. Jansen. De uitvaartsplechtigheid voor wijlen den aartsbisschop, mgr. J. H. G. Jansen, zal plaats hebben in de Kathedraal in de Lange Nieuwstraat te Utrecht op Vrijdagochtend a.s. De begrafenis geschiedt op de r.k. be graafplaats te Utrecht in den grafkelder der aartsbisschoppen. (Van onzen eigen verslaggever.) Het is heden een feestdag voor de gemeente Harenkarspel. Dokter D. Groenhart herdenkt n.1. vandaag den dag, waarop hij voor 25 jaar zich ah geneesheer vestigde in deze gemeente. Welke plaats hij in de harten der be volking heeft ingenomen, blijkt wel zeer duidelijk. Want toen wij vanmor gen een tocht maakten door de dorpen, die tot deze gemeente behooren, zagen wij, dat overal in Dirkshorn, Tuitje- hom, Kalverdijk en het Waarland van de hofsteden en andere gebouwen de vaderlandsche driekleur wapperde. In het „Wapen van Harenkarspel", de bekende hoofdherberg te Dirkshorn, ««ir u6!ds Vroeg in den morgen een f !)V!glleid Rappe handen wa ren bezig, de laatste hand te leggen aan de versienngen ln d zaai. die gereed ge- maakt moest worden voor de receptie De muziekkorpsen St. Gregorius St Hillegardus en Onder Ons hadden' hun vaandels, die letterlijk bedolven waren on der de verguld-zilveren en zilveren lauwer kransen,, -takken en medailles, hier opge steld. De instrumenten schitterden in de zon en het was de muzikanten aan te zien, dat zij vandaag eens extra hun best zou den doen. Naarmate het uur naderde, waarop de jubilaris door de feestcommissie o. 1. v. van het muziekkorps Onder Ons van zijn woning zou worden afgehaald, stelde de bevolking zich op langs den weg, welke de stet zou volgen. fbtografen beijverden zich om foto's te «Ween van voorbijtrekkende fietsers en handelaren in feestversieringen trachtten de bevolking er van te overtuigen dat haar feestviering niet volkomen zou zijn zonder een insigne. De leden van de muziekkorp sen ontvingen in den stal nog hun laatste instructies en gingen toen, uit volle borst een marsch blazende, op stap om den dok ter van zijn woning naar het raadhuis te brengen. De tocht werd een zegetocht. Luide werd de jubilaris toegejuichd door de samenge stroomde menigte. Alles culmineerde zich ij het raadhuis, waarvan de trap met ta- PUten bekleed was. Het muziekkorps Onder XrnCenCerde nadat de stoe* was aan komen waarna de jubilaris naar de raadszaal werd geleid, nadat op het bordes twee heve in het wit gekleede kinderen bode" °6n bloemen hadden aange- Burgemeester Nolet spreekt. In de plechtige raadszitting, die de ju bilaris met zijn echtgenoote, moeder en an dere familieleden bijwoonden, waren o.m. aanwezig de pastoors van Waarland en Tuitjehorn, Volkering en Veldhuis, de Ned. hervormde predikant ds. de Leeuw en de geref. predikant ds. Grevink. Burgemeester Nolet opende de plechtige zitting. Hij wees erop dat deze bijeenkomst, georganiseerd door het gemeentebestuur 'n goede daad was geweest, getuige de talrij ke vlaggen van de woningen en de mede- leving van de geheele bevolking. Dokter Groenhart, zoo zeide spreker, voor 26 jaar ajj-t ge op een gewone fiets hier in Dirkshorn gekomen om uw entree te doen als medicus. Wij wisten niet hoe gij tegenover de bevolking zou staan, maar ook gjj wist niet hoe de bevolking tegen over U zou staan. Voor U was het een groot risico, maar ook voor de bevolking, voor wier gezondheid gij zoudt waken. Het was een vreemde gewaarwording, een ver trouwden huisdokter te moeten missen en zijn zieke familieleden te moeten toever wen aan een onbekenden dokter. Wanneer ik de 25 jaar die U hier hebt doorgebracht de revue laat passeeren ik kan niet spreken uit eigen ervaring, maar heb mijn oor te luisteren gelegd bij de be volking dan kan ik verklaren dat de be volking over de wijze waarop gii Uw prac- tijk hebt uitgeoefend, niets dan lof heeft. Dat is dan ook de reden, waarom ik mij erover verheug dat de bevolking volkomen instem de met de hulde die wij hebben bereid. De verhouding van een huisdokter tegen over zijn patiënten is er een van zeer bij zon deren aard en het strekt U tot eer, dat gij 25 jaar lang het volledige vertrouwen hebt weten te behouden. Het is onmogelijk dat allen persoonlijk hun dankbaarheid betui gen, en wij hebben gemeend dit collectief te moeten doen. Het is een plicht van den raad en ik maak mij gaarne tot tolk van den raad en de bevolking om U dank te betui gen voor wat gij in de practijk voor de ge meentenaren deed. Ook ambtelijk was de verhouding tusschen U en ons uitstekend. Van alle kanten toonde gij steeds de grootste welwillendheid en al tijd waart gij bereid om geneeskundige hulp te verstrekken aan hen die naar het oordeel van het gemeentebestuur deze moesten ont vangen. In de 25 jaren dat gij hier de genees kunde hebt beoefend het is mij uit be trouwbare bron verzekerd hebt gij in het geheel nog geen 40 dagen vacantie genoten. Uw ijzersterk gestel heeft U daarbij gehol pen, maar dat gij zoo weinig rust hebt wil len nemen bewijst, dat gij gehecht zijt aan Uw practijk en niet graag de zorgen over Uw zieken toevertrouwt aan andere han den, dan die gij zelf van God hebt gekregen om ze aan te wenden tot heil van de zieken. Toen aan het eind van het vorige jaar de mare ging dat gij in het ziekenhuis waart opgenomen, ontving ik van alle kanten be wijzen van groote bezorgdheid en tweemaal 8 dagen moest gij Uw practijk overdoen. Met groote vreugde en voldoening heb ben wij U daarna weer in de bekende auto door de gemeente zien rijden, omdat ons toen bleek dat gij weer de oude waart. Spr. wenschte den jubilaris met Godes hulp toe dat hij nog vele jaren zijn pa- tienten tot zegen zou zijn en hoopte dat zijn oude moeder, zijn vriendelijke vrouw en hijzelf er getuigen van mochten zijn dat de kinderen eervol den naam van hun vader verder zullen dragen in de toekomst. (Applaus). De jubilaris dankt. Dokter Groenhart meende uit de van lof getuigende woorden van burgemeester Nolet te mogen opmerken, dat zijn 25-jarig medisch verblijf in de gemeente door het gemeentebestuur ten volle gewaardeerd is. Spr. bracht hartelijk dank voor de waar deering en voor de hulp, die hij voor zijn patiënten van den burgemeester, de wet houders, den raad en de ambtenaren steeds mocht ondervinden. Spr. herinnerde aan de goede samen werking tusschen hem en den vorigen bur gemeester, den heer Burger en aan die met den secretaris, den heer Essing en den oud secretaris, den heer van Dam. Spr. hoopte dat de samenwerking tusschen hem en het huidige gemeentebestuur steeds een goede mocht zijn tot genoegen van allen en tot heil van de bevolking. (Applaus). De hulde van de bevolking. Hierna trokken allen naar Het Wapen van Harenkarspel, waar de huldiging door de burgerij plaats vond. Het aantal belangstellenden ter receptie was heel groot en de zaal was tot in alle hoeken gevuld. Onder de aanwezigen merk ten we o.m. op den heer en mevr. dr. van Dam uit Alkmaar, dr. Boerema van 't Zandt, dr. Werner uit Schagen, dr. Blok uit Ber gen, dr. Oterdoom uit Zijpe, dr. v. d. Sluis uit Schagen, ds. Witkop uit Schager- brug, notaris v. Veen uit Schagerbrug en anderen. Een zeer groot aantal bloemstukken was aanwezig, terwijl vele telegrammen en an dere gelukwenschen binnenstroomden. Sprekers en cadeaux. De burgemeester, de heer Nolet, sprak hier allereerst een woord van gelukwensch namens de feestcommissie, hetgeen ongeveer een herhaling was van wat spr. op het raad huis gezegd had. Namens de burgerij bood spr. een Engelsch salon-ameublement aan. Daarna sprak ds. de Leeuw, die den jubi laris hulde bracht als een groot arts en ook als een bekwaam psycholoog. Wij bewonde ren zoo sprak hij den vluggen blik, waarmee u zich op de hoogte stelt van alles wat een dokter weten moet. Want uw vak is toch in den grond een psychologisch vak. Al die eigenschappen zouden u niet ge bracht hebben, waar gij thans staat en waar mede gij de harten der bevolking hebt ver overd, zonder den steun van uw vriendelij ke echtgenoote en van uw dierbare moeder. De menschen zijn de burgemeester zei- de dit reeds terecht steeds blij u in uw auto te zien, omdat ze dan kunnen zeggen: „Wij hebben den dokter weer terug!" Uw taak hebt gij vervuld met geheel uw hart en gij hebt ons 'n voorbeeld* gegeven hoe een mensch zijn leven mooi kan maken en kan schoonheid h I" meesterwerk van zedelijke hartefvan hen HWeeurSpiegelin« vindt in de en laten aanschouwdS^dïnkifd" d<T bilaris van het voorbeeld 'door h T gemeente gegeven Het u d m ln de ons allen, dafu nog vSe laren Van gemeente de u geschonken krachterntmiS der bevolking zult kunnen aanwenden Vervolgens sprak de heer Reuvers na mens het Witte Kruis. Het is, aldus spr., van daag een vredesdag van geheel Europa. De ze heeft nog niet veel uitgewerkt, maar in Harenkarspel hebt gij vrede gebracht in de vergaderingen van het Witte Kruis, welke zich voordien nogal eens door oneenigheid kenmerkten. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren leider van het Witte Kruis zal mogen blijven. Dr. Werner sprak den jubilaris op zeer geestige wijze toe. Hij vergeleek de familie Groenhart bij de bruid en de patiënten bij den bruidegom en wenschte den bruidegom geluk, dat hij erin geslaagd is de bruid 25 jaar lang zonder dreigementen van echt scheiding vast te houden. Namens de Ver. van Apotheek-houdende geneeskundigen in den kring Alkmaar en omstreken, waarvan de jubilaris voorzitter is, bracht hij dr. Groenhart dank voor de leiding en huldigde ook mevr. Groenhart. Spr. hoopte voorts, dat de jubilaris in de toekomst de studieboeken, die hij van zijn vrienden leende, op tijd terug zal brengen. (Gelach en applaus.) Dr. Oterdoom schroomde na dit geesti ge woord van zijn voorganger 't woord te voeren. Hij herinnerde aan den uitspraak van een ouden Griek, dat een dokter tegen allen op kan en als hy de zaaf in keek, stond voor hem de juistheid van dit gezegde vast. Spreker verheugde zich er over, dat dokter Groenhart de lief de van Dirkshorn en van de geheele om geving mocht verwerven en bood hem als herinnering een boek van Paul de Kruyff aan over „Strijders voor het leven". Met den wensch, dat het dr. Groenhart gegeven moge zijn nog vele jaren diens strijd te voeren, eindigde spr. (Applaus.) Daarna werd gepauseerd. Na de pauze voerden achtereenvolgens het woord zuster Lanjouw, dr. v. Dam uit Alkmaar, de gemeente-secretaris Essing na mens de sociëteit, notaris van Veen, namens de kegelclub, de heer de Groot uit Warmen- huizen, namens 't bestuur van het Wit-Gele kruis, de heer Heenenweer uit St. Maarten namens de politie-schietvereeniging, de heer Kistemaker namens de ziekenhuisverpleging, mevrouw Honing uit St. Maarten en burge meester Klerk van St. Maarten. Dr. Groenhart dankt. Hierna nam dr. Groenhart onder groot applaus van de aanwezigen het woord. Spr. huldigde allereerst het uitvoerend feestco mité voor de buitengewone wijze, waarop het deze huldiging georganiseerd had en in 't bijzonder bracht spr. dank aan den voor zitter voor het aan hem uitgereikte hulde blijk van de burgerij, opmerkende, dat er zooveel bijeen gebracht was, dat hij 't moei lijk als een persoonlijk cadeau kon aanvaar den. En aangezien spr. ook meende, dat zijn echtgenoote deel behoorde te hebben in deze huldiging, was zijn keus gevallen op het ameublement. Dr. Groenhart hoopte, dat hij en zijn gezin nog lang de vreugde ervan zou mogen beleven. Verder deed het spr. genoegen, dat dr. van Dam met zijn echtgenoote aanwezig waren. Immers, dr. van Dam, heeft in deze 25 jaar altijd tijd kunnen vinden om met hem sa men te werken, hij als specialist en ik als huisarts. 25 jaar heb ik van uw hulp geno ten en in den tijd, dat het fonds nog niet opgericht was, moest dr. van Dam veel pa tiënten belangeloos hulp verleenen. Dat gij dat steeds gedaan hebt, daarvoor is de ge heele bevolking u uiterst dankbaar. Dank bracht spr. vervolgens aan de poli tie-schietvereeniging. Men zou, aldus dr. Groenhart, misschien kunnen denken, dat ik militaristisch aangelegd ben. Dat is niet waar, want niets is meer in strijd met het streven om zwakke en zieke menschen te helpen dan het militarisme, dat jonge, ster ke mannen vernietigt. Dat ik sympathiseer met de schietveree- niging komt, omdat ik 't er altijd zoo gezel lig vind. Aan het muziekgezelschap „Onder Ons" bracht spr. dank voor de op hoogen prijs gestelde medewerking en verder aan het onderwijzend personeel voor zijn steun. Het was spr. aangenaam, dat bij deze hul diging zoovele collega's aanwezig waren. Dat is een bewijs, dat er een goede verstand houding heerscht onder de collega's en spr. hoopte, dat dit nog Tang zoo zou mogen blij ven. Tenslotte meende sDr. in het openbaar dank te moeten betuigen aan zijn trouwen knecht en aan mevr. de Beurs, de vroe gere assistente in de huishouding, die zich in vroegere jaren onmisbaar had ge maakt en verder aan allen, die op eenigerlei wijze ertoe hadden bijgedragen, dat deze dag voor hem en zijn gezin zulk een groote vreugdedag was geweest. (Applaus.) Hierna zette het fanfarecorps het „Lang zal hij leven" in, dat uit volle borst door alle aanwezigen werd meegezongen. Inmid dels duurde de stroom van telegrammen en ar.dere gelukwenschen voort. De aanwezi gen hadden nu de gelegenheid den jubilaris en z(jn echtgenoote de hand te drukken. Om half drie trok men in optocht naar Waarland, waar in café v. Oohem receptie gehouden werd. Daarna ging het gezelschap naar Tuitjehorn, waar in het R.K. vereeni- gingsgebouw gelegenheid bestond den heer en mevr. Groenhart te complimenteeren. Ook hier zorgde gezellige muziek voor de noodjge feeststemming. Vanavond zal dr. Groenhart een serenade gebracht worden, terwijl er dan tevens feest zal zijn in de verschillende gelegenheden. Hier zal zeker lustig gedanst worden ter eere van dit zilveren jubileum van een hoogstaand en alom geliefd arts. STATIONSCHEF OPGELICHT. „Er was geld te verdienen als water". Ruim drie jaar geleden wandelde een keurig uitziende jongeman op het erron van een klein Belgisch stationnetje. De sta tionschef, geïmporteerd door het welgestelde uiterlijk van den reiziger en door de vele etiketten van internationale hotels, waar mee zijn groote koffer was beplakt, maakte een praatje met den jeugdigen Hollander. Via een praatje „over de slechte tijden", bracht hij het gesprek op het onderwerp „speculaties" en „geld als water verdienen". De jongeman deed zich voor als een groot zakenman en een financiëel expert, die op gemakkelijke wijze geld wist te verdienen. tin verhaal, dat hij in relatie stond met de grootste bankiers ter wereld, maIktT"jI7 en de Belgische stationschef toonde zich afkeerig van een zoet winstje. Op het sprek volgde feen drukke corresDondL^ de Hollandsche meneer schreef op S"* pier van een beroemd Amsterdamsch hotÜS en ook dit maakte weer diepen indruk den eenvoudigen Belg. Tenslotte zondB laatste 10.000 francs, waarvoor hü ePn tificaat" kreeg. Langen tijd hoorde de chef niets en van 't „vertienvoudigen" van zijn spaarduitjes wJ nog niets gekomen. Tenslotte won de m informaties in en het bleek, dat de Amste dammer niet in het chic hoofdstedelijke h tel woonde, doch in het zeer eenvoudig Rijkshotel aan den Weteringschans alda»- Hij was nl. veroordeeld tot drie jaar gevan genisstraf, omdat hij gepoogd had valsch* aar.deelen aan den man te brengen. Vrijda stond de jongeman te Amsterdag terecht w gens oplichting van den Belgischen stations" chef. Verdachte toonde geen moment bel rouw: hij hield vol te goeder trouw te ziin geweest en den chef de gelegenheid te heb. ben willen geven, om wat te verdienen De officier, mr. de Blecourt, was veront waardigd: „deze man, die tot een straf van drie jaar is veroordeeld, toont geen spoor van inkeer. Hij liegt en bedriegt nog en poogt zich eruit te praten." Spr. requireérd» een gevangenisstraf van zes maanden De verdediger, mr. H. G. W. Worst, piei'tt_ vrijspraak, subs. clementie. (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 18 Mei 1936 Hooge Prfjien 25.000.— 294 1.000.— 1789 8305 14518 400.— 2735 4267 9802 200.— 2129 3936 7243 100.- 3655 9135 9392 10141 11866 13075 13932 16075 18993 Prijzen van 70 84 100 107 112 340 370 514 678 681 769 813 893 904 965 967 1046 1066 1251 1517 1743 1822 1922 1957 1960 1971 1991 2318 2326 2433 2793 2862 3131 3254 3275 3409 3643 3715 3767 3836 3998 4016 4257 4476 4482 4531 4551 4812 5088 5293 5344 5923 5961 6106 6193 6408 6538 6573 6892 6914 6934 6995 7019 7325 7472 7562 7797 7837 7945 7989 8150 8187 8219 8255 8291 8488 8517 8664 9017 9131 9140 9188 9266 9273 9403 9510 9621 9753 985S 10605 11098 11184 11224 11402 11592 11752 11827 11920 12056 12236 12670 12695 12798 12914 13015 13041 13150 13176 13325 13445 13471 13511 13859 13982 14137 14527 14600 14608 14872 14879 14927 15228 15281 15352 15365 15376 15430 15533 15660 15678 15744 15769 15881 15963 16097 16448 16525 16822 16876 16923 17258 17451 17722 17779 18255 18395 18462 18501 18539 18794 18837 18921 18924 18930 19186 19298 19458 19576 19600 19688 19719 19846 19853 19978 20072 20099 20165 20202 20356 20481 20618 20769 20934 Nieten 60 128 159 170 177 192 200 263 398 399 412 558 602 662 667 703 786 791 798 812 830 953 955 1001 1049 1051 1120 1135 1169 1209 1288 1330 1336 1376 1500 1506 1568 1592 1686 1711 1762 1785 18i2 1870 1873 1931 1942 1988 2012 2021 2075 2077 2210 2254 2257 2268 2290 2306 2334 2365 2401 2412 2564 2579 2586 2670 2724 2744 2761 2770 2864 2873 2905 2326 3086 3110 3125 3176 3301 3325 3371 3450 3480 3488 3569 3574 3614 3631 3667 3678 3683 3806 3872 3892 3901 3972 4024 4048 4092 4133 4191 4255 4280 4299 4326 4345 4367 4389 4414 4457 4471 4538 4569 4620 4643 4675 4739 4754 4763 4813 4871 4968 4999 5019 5023 5055 5060 5192 5235 5402 5437 5503 5506 5609 5752 576S 5769 5872 5912 5947 5988 6006 6008 6015 6120 6131 6181 6214 6271 6293 6313 6349 6419 6513 6566 6648 6672 6707 6741 6810 6860 6904 6923 6957 6972 7025 7077 7103 7158 7214 7215 7310 7314 7323 7401 7449 7510 7539 7704 7735 7823 7851 7867 7889 7997 8001 8023 8090 8183 8265 8274 8349 8383 8458 8461 8494 8529 8540 8608 8609 8633 8712 3916 8975 9037 9176 9198 9214 9322 9346 9383 9390 9408 9447 9455 9498 9499 9503 9508 9530 9543 9591 9598 9626 9744 9757 9827 9857 9872 9885 9888 9974 10011 10038 10056 10111 10157 10220 10264 10266 10337 10450 10484 10516 10610 10625 10649 10660 10706 10718 10754 10849 10857 10922 10989 11015 11045 11102 11154 11176 11180 11215 11221 11238 11239 11247 11251 11329 11330 11349 11516 11531 11597 11603 11606 11621 11680 11686 11751 11803 11804 11900 11910 11934 11969 11972 12046 12049 12069 12184 12207 12301 12334 12336 12354 12399 12407 12421 12433 12437 12472 12498 12544 12578 12600 12661 12667 12787 12817 12902 13095 13126 13138 13197 13284 13290 13333 13449 13457 13476 13528 13562 13584 13629 13692 13722 13723 13737 13808 13900 13907 13935 13939 13P69 14002 14070 14090 14105 14110 14128 14155 14167 14204 14415 14468 14509 14545 14559 14569 14618 14631 14652 14655 14660 14724 14730 14757 14784 14885 14921 14939 14990 15046 15052 15114 15130 15166 15227 15294 15330 15334 15364 15473 15488 15492 15522 15526 15546 15602 15613 15754 15825 15913 15932 15943 15944 15994 16024 16050 16107 16219 16228 16235 16260 16341 16380 16396 16*01 16415 16426 16472 16479 16541 16546 16560 16579 16606 16743 16755 16791 16811 16828 16905 16974 16987 17084 17098 17128 17146 17162 17172 17183 17184 17190 17267 17312 17431 17591 17593 17604 17641 17651 17683 17744 17866 17869 17895 17923 17987 18005 18207 18214 18221 18235 18329 18374 18399 18476 18549 18645 18671 18696 18710 18726 18756 18922 19008 19028 19035 19041 19063 19134 19190 19199 19275 19316 19372 19385 19412 19420 19451 19565 19639 19673 19691 19730 19736 19752 19799 19891 19911 19943 19948 19961 20019 20031 20037 20102' 20109 20159 20203 20220 20228 20295 20343 20361 20375 20414 20421 20429 20451 20587 20612 20631 20655 20660 20694 20998 Waarop? Nu, natuurlijk op de verkeersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent m de buurt is

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12