1wass Jiqmda Jladixmieuws JlecfitszaJken JUtk Spoet JjiOezondeH Stukken JhiBÜcaües Weec&eeitAt Stad en Omgeving. Tragisch kano-ongeval. „Biedt Hulp in Nood Koopt Zomerpostzegels". StedelP Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot hall 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hooldnummer Twin tig millioen schatjes (amus.); hooldrollen Pat O'Brien, Dick Powell en Ginger Rogers. Toegang voor eiken leeftijd. Hemelvaartsdag vanal 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, hall 8, hoofdnummer Savoy-hotel 217; hoofdrol Hans Albers (rom.) Toegang boven 18 jaar. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Char- lieChan in Egypte (detectivefilm); hoofd rollen Rita Cansino, Pat Paterson, Stepin Fetchit. Toegang boven 14 jaar. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Op weg naar Singapore (sens.); hoofdrollen Clark Gable, Jean Harlow, Wallace Beery. Hemelvaartsdag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Maandag 18 Mei. 8 uur, dancing Harmonie, rede H. Snee vliet over „Het proletarisch steunfonds en de zaak-Smit in het Fransche vreemdelingen legioen". Woensdag 20 Mei. 10 uur, 't Gulden Vlies, openbare vergade ring bond Landbouw en Maatschappij, spre ker prof. van Vuuren uit Utrecht. Gisternamiddag circa drie uur is op een kilometer afstand van het Stille Strand tusschen Scheveningen en Kijkduin een kano met drie jongelie den in zee omgeslagen. Eenige bezoekers van het strand snelden met een andere kano ter hulp en mochten er in slagen twee drenkelingen te redden. Eén van deze beiden was zoodanig uitge put, dat hü per auto van den G. G. D. naar het Roode-Kruis-ziekenhuis te Den Haag moest worden overgebracht. Zijn toestand is thans gunstig. De derde jongeman, de 18-jarige E. van W., wonende aan den Gevers-Deynootweg te Scheveningen, werd helaas niet gevon den, zoodat moet worden aangenomen, dat hi) is verdronken. Omtrent dit ongeval vernemen wij nog, dat een van de drie jongenlui, nadat de kano was omgeslagen, naar het strand zou zwemmen om hulp te halen voor zijn beide kameraden, die steunend op de omgekeerde zeilkano zouden blijven wachten. Intus- schen werd de jongeman onderweg door een anderen kanovaarder opgenomen, en aan land gebracht. De beide kameraden hebben geen assistentie afgewacht, doch hebben hun kano eveneens verlaten om te trachten naar de kust te zwemmen, het geen een van hen, den reeds genoemden E. van W. het leven heeft gekost, terwijl de ander ternauwernood werd gered. De reddingsboot werd uitgezonden, doch deze moest onverrichter zake terug kee- ren, het slachtofier en de kano werden niet gevonden. WIELRENNER VERONGELUKT. Tragische bijzonderheid. De 17-jarige wielrenner J. Weynands, die gisteren op den Gouwsluischeweg te Alphen aan den Rijn, tengevolge van het breken van de voorvork, van zijn race rijwiel voor een passeerende auto is geval len en daarbij ernstig is gewond, is gister avond in het gemeenteziekenhuis te 's-Gravenhage aan de gevolgen overleden. De jongeman was eenige zoon. Twee jaar geleden verloren zijn ouders hun an deren zoon eveneens door een ongeval. HEFFING OP MELKPOEDER. Naar wy van zeer bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling, dat de heffing op melkpoeder, welke met ingang van 26 April j.1. van 15 cent verhoogd werd tot op 18 cent per K.G., dit jaar onveranderd zal blijven gelden behoudens ingrijpende wijzigingen in de omstandigheden. 19-JARIG MEISJE DOODGEREDEN. Ernstig ongeluk nabij Leeuwarden. Zondagavond ruim half zeven is in de nabijheid van Leeuwarden ter hoogte van den Boxumerweg onder Coutum een zeer ernstig auto-ongeval gebeurd. De heer B. C. Vernimmen uit Heeren veen reed daar met zijn auto in de rich ting van zijn woonplaats. Hij lette te veel op een zich voor zijn auto bevindenden wielrijder en zag niet, dat rechts van hem twee dames den Overijsselschen straat weg wilden oversteken. Eerst od het X w,°s°h«Mik 2,18 hii jarPge Tett TVO?r Cen Van hen' de 19" schudding. Cen ZWare hersen- Per auto is het meisje naar het Diaco- nessenhuis te Leeuwarden vervoerd waar het hedenochtend om half zes is overleden. De wielrijder, die naar hij verklaard heeft, ook werd aangereden kwam er met een wond aan de rechter wang af. DROEVIG SLOT VAN TROUW PLECHTIGHEID. Te Youngstown (Am.) is een auto, waarin een bruidspaar en de ouders hier van gezeten waren, die van de trouw plechtigheid terugkeerden, op een over weg door een trein gegrepen. Alle inzit tenden van de auto werden gedood. OPDRACHT VOOR BOUW VAN TANKSCHIP. Naar wij vernemen, heeft de werf Wil tonFeijenoord te Schiedam opdracht gekregen voor den bouw van een tank schip van 12.000 ton laadvermogen. Op drachtgeefster is de „Standard Oil Com- pany of California" te San Francisco, die de opdracht heeft verstrekt door bemid deling van haar dochtermaatschappij te sGravenhage, de Nederlandsche Pacific Petroleum-Maatschappü Ook de motorinstallatie zal door Wil tonFeijenoord geleverd worden. MINISTER GELISSEN BEZOEKT DRENTE. Bezoek aan fabriek. Hedenmorgen om 10 uur arriveerde te Hoogeveen dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, minister van handel, nijverheid en scheepvaart, de commissaris der ko ningin in de provincie Drente, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk en ir. R. Sijbolts, Rijks-nijverheidsconsulent te Zwolle, ter bezichtiging van de metaal- warenfabriek „Drenthina". Bij aankomst aan de fabriek werd het gezelschap verwelkomd door den burge meester J. Tjalma en den president-com missaris van „Drenthina", R. Berken bosch Jzn en den directeur, den heer H. M. Schipperheijn. In het kantoor der fabriek werden be sprekingen gevoerd, waarna de fabriek werd bezichtigd. De heer Schipperheijn ging den gasten hierbij voor en expli ceerde de werking der verschillende ma chines. Na de bezichtiging vertok het gezelschap naar Emmen. VECHTPARTIJ IN ZUID-LIMBURG. Zondagavond kreeg na afloop van een muziekconcours te Jabeek in Zuid-Lim burg het gemeenteraadslid J. L. ruzie met den 28-jar. F. D., Nederlandsch inwoner van het Duitsche grensplaatsje Hillesberg. J. L. heeft hierbij zijn tegenstander met een mes zoodanig in het onderlijf gestoken, dat de ingewanden er uit puilden. Genees kundige en geestelijke hulp waren dade lijk ter plaatse. In levensgevaarlijken toe stand is F. D. naar het ziekenhuis te Sit— tard overgebracht. J. L. werd door de marechaussee gearresteerd. RADIO-UITZENDINGEN NEDERLAND- CURACAO. De groep Nederlandsche Antillen van het Algemeen Nederlandsch Verbond, de Cu- ragaosche radiovereeniging en de koninklij ke vereeniging Oost en West, hebben aan den gouverneur van Curagao een verzoek schrift gericht, waarin zij hem vragen, me de te werken ter tegemoetkoming aan reeds lang gekoesterde wenschen ten aanzien van radio-uitzendingen uit het moederland. Uiteraard kunnen zij slechts dankbaar zijn voor den tot op heden reeds door de „Phohi" in deze verrichten arbeid. De uitzendingen der „Phohi" zijn evenwel in de eerste plaats op Oost-Indië ingesteld. De ontvangst vindt op Curagao dan ook ten eerste op een zeer ongeschikten tijd plaats en is ten tweede voor het grootste gedeelte van het jaar minder goed, meerma len zelfs geheel niet hoorbaar, aangezien de golflengte van 25.56 meter te lang voor dag uitzendingen is. De Engelsche, Duitsche en Fransche uit zendingen, welke op de avonduren steeds schitterend overkomen, wekken telkenmale het verlangen op, om ook een gelijkwaardi ge Nederlandsche -uitzending op deze tijden te verkrijgen. Daarbij heeft de „wereld-om roep" de laatste Zondagavonden getoond, met welk een succes dit technisch moge lijk is. Genoemde besturen nu verzoeken den gouverneur mede te werken voor het tot stand brengen eener dagelij ksche Neder landsche uitzending in de eerste avonduren ten behoeve van Curagao. De besturen vertrouwen er op, dat dit, met behulp van de „Phohi" tot stand te brengen zal blijken te zijn, en dat dan alle Nederlandsche omroepverenigingen bene vens het algemeen Nederlandsch persbureau medewerking zullen willen verleenen bij de verzorging der programma's, welke des noods ten deele met behulp van heruitzen dingen op wasplaten waren samen te stel len. Mocht de zendinstallatie van de „Phohi" niet regelmatig voor dit doel ter beschik king zijn, dan zouden de besturen den gou verneur willen verzoeken, zijn invloed bij de Nederlandsche regeering aan te wenden, ten einde hier voor de beschikking over de rijkszenders te verkrijgen. MISHANDELING GEPLEEGD? Na N.S.B.-vergadering. Eenige maanden geleden hield de N.S.B. een vergadering in een lokaal aan den Klo veniersburgwal te Amsterdam. Na afloop was het op straat, in de omgeving van het vergaderlokaal tamelijk rumoerig en op het Markenplein kwam het tot een vechtpartij tusschen een aantal N.S.B.-ers en politieke tegenstanders. Een N.S.B.-er werd door sla gen met een ijzeren staaf tamelijk ernstig gewond en moest in het ziekenhuis worden zen hem als den dader aan Onir u. delde herkpnH® de mishan- aeiae nerkende hem pertinent. Uit het hui» van bewaring was echter van een gedeti neerde een brief binnengekomen, waarin iemand anders als dader werd genoemd èn ook een politie-agent, die de vechtpartij ambtshalve had meegemaakt en die de orde had helpen herstellen, was van meening, dat verdachte de dader niet was. Om meer klaarheid in deze zaak te bren gen besloot de rechtbank de stukken in han den van den rechter-commissaris te stellen voor een nieuw onderzoek. VRIJSTELLING ONDERWIJS LICHAMELIJKE OEFENING. Ged. Staten hebben aan 't gem. be stuur van Zjjpe voorloopig vrijstelling ver leend van de verplichting tot 't geven van onderwijs in lichamelijke oefening voor de O. L. scholen te Burgerbrug, St. Maartens brug en 't Zand. Tot predikant bij de geref. gemeente onder het kruis te Enkhuizen is beroepen ds. N. van der Kraats te Den Helder. POSTDUIVENVEREENIGING DE METEOOR. De postduivenver. De Meteoor te War- menhuizenNoordscharwoude, hield een wedvlucht vanaf Mons (België). Afstand 260 K.M.; wind W.Z.W.; los acht uur; aankomst: 1. J. Deutekom 11 u. 53 min. 46 sec.; 2. J. Kemper 12 1 min. 34 sec.; 3. G. Sevenhuij- zen 12 u. 6 min. 20 sec.; 4. H. Buiter 12 u. 10 min. 8 sec.; 5. H. Bouwens 12 u. 8 min. 19 sec.; 6. G. Sevenhuijzen 12 u. 12 min. 16 sec.; 7. P. J. Pronk 12 u. 16 min. 55 sec.; 8. J. Deutekom 12 u. 20 min. 39 sec. U dacht Immers, dat »og beit vóór dia andara auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs dan wag moet a dat niet „dan ken", u moet *1 aakar wetenl DE GEMEENTE HEILOO OP HET HELLEND VLAK. Mijnheer de Redacteur, De raadsvergaderingen van 4 en 11 Mei j.1. zijn leerzaam geweest. Leerzaam om de bedenkelijke mentaliteit, waarvan de meer derheid van den raad blijk gaf en spoedig zal onze mooie gemeente onbewoonbaar zijn door de lasten welke den burgers wor den opgelegd. Wie gehoopt had dat er in 1935, toen we zes nieuwe raadsleden kre gen, een kentering zou komen, zal wel te leurgesteld zijn, al geef ik gaarne toe dat de meerderheid in den raad niets te dol is. Men koopt een plaats voor 50.000 waar we geen behoefte aan hebben. Wie lust heeft om te bouwen kan op den Zeeweg terecht. Men maakt een rioleering slechts een begin van een slordige 220.000 en een streekschool, voor jongens van elders voor een 30.000. Die rioleering legt den belastingbetaler weer een nieuwen last van 5 pCt. der huurwaarde op, wat al gauw een 20 per jaar is. En dan moet men nog blij zijn dat we geen belastingverhoo- ging krijgen, hebben we den burgemeester hooren verkondigen. Neen, dit jaar niet, doch het volgend jaar zullen we elkander nader spreken. We hebben dr. Barnhoorn hooren verkon digen, dat de tijd voorbij is dat we op een 10.000 kijken. De raadsleden die er toch bedenking tegen opperden dat er in een avond een 2%; ton werd gevoteerd, kregen van den heer keesman den wind van voren. Hij juichte de plannen toe, want als er geen rioleering komt zou men zeker belasting- verhooging krijgen. Natuurlijk sprak hij voor de tribune. De heer Keesman had ge lijk dat we dan niet konden leenen als de rijksregeling kwam. We zouden dan 70 pCt. van de loonen in de werkverschaffing verdiend, uit de gewone middelen moeten betalen. Doch de belastingbetaler zou het spoedig bemerken als hij dagelijks ontbe ring moet lijden om werk te geven. Nu leent men en bekommert er zich niet om wie aan rente en aflossing straks een millioen moe ten betalen. Wat een kapitaal zal die zee weg aan loon hebben gekost. Acht maanden aan één stuk is er een leger van arbeiders onder dak geweest. Van den Zeeweg gespro ken doet het komisch aan hoe de burge meester den tuinarchitect van Nes een „in ternationale" beroemdheid noemt. Zoo erg is het niet. Deze beroemdheid heeft ons trouwens heel wat gekost en ten raadhuize betaalt men maar. De raad heeft blijkbaar genoeg van het abnormaal hooge salaris. De vergadering van 11 Mei had niet veel om 't lijf. De begrooting was in kannen en kruiken en een poging tot belastingverla ging deed de heer Opdam. Een klas lager in de personeele belasting beteekent 5000 minder. We zijn een reeks van jaren 3 klas sen te hoog, dus 15.000 per jaar. Sigaren en thee zijn vrijwel verdwenen en wethouder Akkerman becijferde welk bedrag dat minder zou kosten. Er is ook een 450 bij voor het secretarie- personeel, wat de vrouw van den gemeente veldwachter opstrijkt. Men betaalt maar 15 cent voor een kop koffie of thee. Nu is het, dank zij de bemiddeling van wethouder Ak kerman, tot 10 cent per kop teruggebracht. Grappig is dat hooistekers ambtenaren zijn, die men op wachtgeld moet stellen en waar het G.O. zich mee bemoeit als de jaar wedde naar boven of naar beneden moet. Als men eens begon om iemand te ont slaan met zes weken opzegging. Dan zou men eens zien hoe gauw er verbetering in den toestand kwam. Voor den eersten keer heeft eep kleine meerderheid (65) de subsidie voor bur gerwacht en Bijz. Vry'w. Landstorm opge heven. De minister zal er wel niet mede ac- coord gaan. Men komt niet in Heiloo om een paar boomen meer of minder, doch om een dra gelijke belasting. Laten we ook geen over dreven voorstelling hebben van den huizen bouw^ wat niet anders was dan speculatie van bouwondernemers. Laten we Heiloo niet ontvóiv «epensionneerden zijn "n ïot .tem meer de ^werkverschaffing"*" ""k'" ei® zijn den varkeerden weg. Met dank voor de plaatsruimte Heiloo, 14 Mei 1936. G' SMITS- GOEDKOOPE GROENTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR maken bekend dat liet lokaal LAAT 35 op Hemelvaartsdag ge sloten zal zü» voor den verkoop van kaar ten en afgifte van groenten. Uit dien hoofde zal er WOENSDAG 20 MEI van IV, tot uur nam. gelegen heid z(jn tot het afhalen van GROENTEN, terwijl de verkoop van KAARTEN zal plaats vinden VRIJDAG 22 MEI van 911 uur. Alkmaar, 18 Mei 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE DRUKTE VAN ZONDAG. Dank zij het schitterende zomerweer, was het gister reeds vroeg druk op den Bergerweg. Bergen kreeg als vacantieoord een voorproefje van hetgeen het zomer seizoen zal brengen. De winterslaap is daar voorbij, de winkels zijn weer dage lijks tot 10 uur en des Zondags den gehee- len dag geopend en dit geeft aan dit mooie natuurdorp toch ook een gezellige drukte. Vooral het autotoerisme was zeer druk. De parkeerterreinen te Bergen aan Zee maakten goede zaken. Hoewel het hotel Nassau-Bergen offi cieel Hemelvaartsdag opent, werden de be zoekers toch in de gelegenheid gesteld, op het terras iets te gebruiken, waarvan door velen, die zich beschut tegen den landwind heerlijk in de zon zaten te koesteren, een druk gebruik werd gemaakt. Voor wielrijders stond er helaas teveel wind, deze bleven voor het overgroote deel in Bergen, terwijl een niet onbelangrijk aantal van het zoo juist geopende Pesie's bad gebruik maakten. BOOT WEGGEDREVEN Uit Schoorl wordt bericht, dat uit Kam perduin Zaterdag een bootje is weggedre ven waarin zich kleedingstukken bevinden. Het vinden daarvan behoeft geen ongerust heid te wekken. AS GEBROKEN. Toen gistermorgen een auto van de fa. Groot uit Hoorn uit de richting van het sta tion komende, in den Basserweg te Heer- hugowaard reed, brak eensklaps de achteras waardoor de auto tegen drie boomen aan reed en geheel in elkander gedrukt werd, zoodat er zoo goed als niets van overbleef. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, zoodat de bestuurder met den schrik vrij kwam. DE STAKING IN DE WIERINGER- MEER. Schorsing grootendeels opgeheven. Zaterdagmiddag werden ter arbeidsbeurs te Wieringen een 80-tal namen gepubliceerd van personen, die behoorden tot de stakers op de werkverschaffing in de Wieringer- meer. Deze 80 ex-stakers kunnen Maandag en Dinsdag wederom op de oude voorwaar den aan het werk gaan. HET LENTEFEEST IN HET NATUURBAD DE KARPERTON. Het lentefeest in het natuurbad „De Kar- perton" mocht zich gisteren in schoon zomerweer verneugen. In alle opzichten was het feest uitstekend verzorgd. Óp een spe ciaal plankier voerde het Indische ensemble „Koetjitja" Hawaiianmuziek, alsmede In dische dansen met gamelan-begeleiding uit en met behulp van een uitnemenden luid spreker werd de zang, ook op verren afstand, verstaanbaar gemaakt. Het ensemble „Koetjitja", bestaande uit een zestal Javaansche intellectueelen, had veel succes, vooral met de geschiedenis van Ardjoeno; ook de costuums waren tot in de puntjes verzorgd. Van het gezelschap „Jasper en Meraike" verschenen, wegens ziekte van Meraike, alleen Jasper en de 8-jarige Maaike, met muzikale begeleiding voor de microfoon. Maaike en ook Jasper heeft men meermalen door de V.A.R.A. kunnen volgen en gisteren amuseerde men zich wederom uitnemend met het geestige Westfriesch van Jasper, terwijl het aardige Maaike een verdiend succes oogstte. Aangezien het lentefeest in het teeken van den gewenschten terugkeer van den ooievaar op de Kerkruïne was gezet, was het hoogtepunt van het feest een tochtje van den ooievaar in een bootje, voortgetrok ken door eenige zwemmers. De ooievaar nam, na zijn tochtje door het zwembassin, bezit van het aangebrachte nest boven de aanlegplaats en hield vandaar een door den heer Kooyman op rijm gestelde toespraak over Bergen en het zwembad „De Karper- ton". Bergen's Harmonie luisterde het lente feest bovendien verdienstelijk op. Het zwembad is vooral door zijn natuuromgeving een ideale zwemgelegen- heid. Vroeg in het voorjaar is het bassin geheel gereinigd, op de gewenschte diepte gebracht, van een houten schoeiïng en een rustiek hek voorzien, terwijl bij het res taurant een gedeelte van den tuin van de villa is getrokken, bereikbaar door een pas gemaakte brug. Bij den aanvang betreurde de heer Judell in een toespraak de geringe opkomst. Hij heette speciaal den burgemeester en diens echtgenoote en den oud-burgemeester wel kom, uitte zijn blijdschap over het herstel van den burgemeester en hij sprak de hoop uit, dat deze spoedig weer geheel in staat zal zijn, zijn bekende belangstelling in het publieke leven in Bergen te toonen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 18 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,6 m.M. te Hernösand. Laagste barometerstand 754.8 m.M. te Biarritz en Toulouse. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 19 Mei; Matige oostelijke tot noordoostelijke wind- helder tot licht bewolkt; droog warm weer. Weei-overzicht. Mooi droog weer te verwachten. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in het noordoosten weinig veranderd, maar die op den Oceaan heeft zich over Ierland en Schotland uitgebreid en de barometers stijgen daar zoo snel dat er vereeniging met het oostelijk hoogdrukgebied te wachten is. De depressie heeft zich daarbij in tweeën gedeeld, een onbeteekenende kern ligt ten Noorden van IJsland, een iets dieper mini mum over Spanje. In geheel Scandinavië heerscht weer fraai zonnig en overdag warm weer. De bewolking is ook in Noord-Duitsch- land afgenomen, ook in België en Noord- en Oost-Frankrijk is het weer onbewolkt, al leen in Zuidwest-Frankrijk, aan het Ka naal en in Ierland valt eenige regen. Door het opdrogen van de bovenlucht is de weerstoestand nog vaster geworden en voorloopig is zonnig en overdag warm weer te wachten. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond te 21.22 uur tot 4.32 uur licht op. Hierna vertelde de heer P. Besse, presi dent-kerkvoogd, uit den tijd, toen de ooie vaar nog op de Kerkruïne in Bergen nes telde. Het waren jeugdherinneringen van 50 a 60 jaar geleden en op de hem eigene wijze deed spr. mededeeling van een 25 jaar geleden door wijlen den heer Siebert Coster ondernomen poging om den ooievaar tot terugkeer te bewegen. Op initiatief van den oud-burgemeester verscheen vóór enkele weken de heer d' An- cdna, een kenner van de eigenschappen van den ooievaar en volgens zijn aanwijzing hoopt men het volgend voorjaar te bereiken, dat de begeerde klepperaar de Kerkruïne weer tot zijn woning kiest. Spr. bracht voorts dank aan den heer Judell, die voor dit doel een belangrijke bijdrage had geschonken. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden aangegeven aan het Bureau van Politie aan de Langestraat tusschen 13 en 18 Mei 1936 en aldaar terug te bevragen des Woensdag en Zaterdags tusschen 11 en 1 uur de navolgende voorwerpen: loden regenjas; bos sleutels; ceintuur; rijwiel plaatje; ceintuur; actetaach met badpak en en rozenkrans. Als gevonden aangegeven tusschen 13 en 18 Mei 1936 de navolgende voorwerpen, welke aan de adressen der onderstaande in gezetenen zijn terug te bevragen: Mej. Tulp, Kanaalkade 27, boodschappen- tasch met potloodje; E. Dingerdis, Groot Nieuwland 4, wit beenen rozenkrans; W. Barker, Baanpad 11, imitatie zilveren kin derarmband; F. Bootsma, Laat 193, wandel stok; M. Prins, Burg. Bosstraat 466, blauw leeren ceintuur; L. Beelenkamp, Pius Stichting, wit kindersokje; G. de Munk, Koorstraat 39, gaskousje; N. Burgering, Bloemstraat 4, zwarte haarkam; J. B. van der Meulen, Poppelmanslaan 20, rozen- grens; F. M. Wetsteijn, Nieuwesloot 99, portemonnaie met kleingeld; E. Hemelreich, Stuartstraat 81, 1 paar donkere dameshand schoenen; B. Ekkel, hoek Krebbesteeg— Breedstraat, driewielig kinderfietsje; P- Kleijmeer, Bloemstraat 22, kammetje Ih étui; Van Donselaar, Kennemerstraatweg 187, portemonnaie met ritssluiting; A. Martin, Korte St. Josephstraat 2, roode eintuur; P- Moeskops, Lyceumstraat 73, 1 paar glacé handschoenen; J. Hogeling, 2e Ladndwars- straat 14, 2 lapjes stof; Driessen, Fnfdsen 92, foto-belichtingsmeter; P. W. Gerritsen, Koningsweg 87, hoornen bril in étui; G» Admiraal, Heerenweg B 35 te Oudorp, b»* lastingplaatje in étui; Raad van Arbeid, Helderscheweg, portemonnaie met inhoud; P. de Jong, Oudorperdijkje 6, hondentuigt Tj. de R(jk, Kinheimstraat 35, portemon- naietje met kleingeld; H. von Meijenveld i Nassaulaan 40, dameshoed van stroop C. Ja van der Blaak, Tesselschadestraat, rijwiel plaatje; A. J. Dekker, Oudorp, Heerenweg B 22, huisleutel; Wortel, Boezemsingel 3». rubber portemonnaie met kleingeld; Bors Helderscheweg 50, melkbus met sleute s, J. G. van Erkelens, Bagijnenstraat 5, kana rievogeltjes; N. Hoogland, Stuartstraat regenjas met zakdoek; juffr. Oudhof, Wes terhofje 25, damestasch inhoudende o.«. geld. NAAR BUITEN! Een zomersche Mei-d»f- Wij lazen een dezer dagen in een kr»r^ iets over het weer en onder meer werd m dat weerpraatje opgemerkt, dat de IJshel" ligen ons dit jaar volkomen in den steen hebben gelaten. Waar zij dit jaar hun toevlucht gezoen en gevonden hebben, is ons natuurlijk on bekend, maar dat zij hier geen acte de pre- sence gaven, heeft iederen recht-geaarde Nederlander, die van zon en warmte houd verblijdt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2