Vrouwen-Vredesgang te Amsterdam. fand- rrf nieuwe niedorp heerhugowaard beverwijk warm en muizen oudorp noordscharwoude burgerbrug zijpe zuidscharwoude uitgeest hoorn Binnenland Indrukwekkendeschier eindelooze rij vrouwen wier doel en streven het is, voor den vrede te pleiten Diverse spreeksters. w" Vandaag is te Amsterdam de reeds eerder aangekondigde Vrouwen-Vredes gang gehouden, waaraan duizenden en duizenden vrouwen uit alle deelen des lands van haar doel en streven getuig den om voor den vrede te pleiten, door in een schier eindelooze stoet langzaam en zwijgend door de straten van Amster dam te trekken. Het was een ontroerend gezicht zulk een stoet te zien voorbijtrekken en ve len zullen bij het denkbeeld aan een naderenden oorlog, toch sympathie ge voeld hebben voor die duizenden vrou wen uit alle politieke en religieuze rich tingen om op te komen in naam van haar kinderen, om voorgoed den ban vloek uit te spreken tegen den gruwelij- ken oorlog. Aangekomen op het voormalige ter rein van het Paleis voor Volksvlijt wer den de volgende redevoeringen uitge sproken: Openingswoord van de voorzitster, mevr. E. J. MioleeRiem Vis. De voorzitster heette de aanwezigen al len hartelijk welkom en bracht dank, dat zoo talloos velen zijn gekomen om te ge tuigen van haren wil tot vrede, aan het gemeentebestuur van Amsterdam en de politie voor hare tegemoetkomende hou ding en aan de pers, radiovereeniging en filmmaatschappijen, die aan het welsla gen hebben meegewerkt. Zij herinnerde aan de pionierster, mej. E.M. van Wijngaarden, die in 1914, gedre ven door het schuldbesef haar vredes werk onder de Ned. vrouwen begon. In 1915 midden in den wereldoorlog, kwa men vanuit de geheele wereld de vrou wen jn Den Haag bijeen. Daar was het, dat onder leiding van dr. Aletta Jacobs de vrouwen elkander beloofden te blijven werken voor den vrede. Thans werken, mede als gevolg daarvan, millioenen vrouwen over de geheele wereld voor het groote doel: Rechtspraak en bemiddeling inplaats van geweld voor de oplossing van internationale geschillen. Nu op dit oogenblik de groote strijd voor het recht tusschen de volkeren wordt gestreden, kunnen en mogen voor al de vrouwen niet werkloos toezien en afwachten. Wij zullen aan onze regeering en aan den Volkenbond een adres aanbie den en wij twijfelen niet of gij allen zult den inhoud van het adres ondersteunen! Op de vrouwen, wier taak het is het leven te behoeden, doen wij in 't bijzon der een ernstig beroep om de zaak van den vrede nooit te verlaten en op den dag van Goeden Wil te blijven gelooven in de macht van de liefde, wat bergen kan ver zetten. Toespraak van mevr. v. d. Colk Schmidt. Toen de spreekster van het C.C. het verzoek ontving om na afloop van den Vrouwen Vredesgang te spreken, heeft zij zichzelf afgevraagd, „wat hebben wij elkander nog te zeggen". Trouw blijven aan datgene, wat ons hier heeft gebracht. En in de eerste plaats hebben wij zwijgend getuigd: Wij willen vrede, d. w. z. wij aanvaarden het wapengeweld niet meer als middel om welk doel. ook te bereiken. Er zal moed noodig zijn om daaraan trouw te blijven. Laten wij er voor oppassen elkander geen verschillende etiquetten om te hangen en elkaar daarnaar te beoordeelen. Dit is het belangrijkste: Wij zijn allen vrouwen en moeders. En overal wonen vrouwen moeders en hare kinderen, die zij groot brengen voor het leven. In het gevoel van onze verantwoordelijkheid nemen wij ons voor: „Trouw blijven". Rede van Mw. H. v. Geuns Godfried. Diep onder den indruk hebben wij on zen gang zoo juist afgelegd, dezen stillen gang voor den vrede, die door z'n een voud precies weergeeft wat wij bedoelen: eindelijk vrede, vrede om te werken, vre de om te leven, vrede om mensch te zijn. Vrouwen en moeders beseft, dat de taak U op de schouders wordt gelegd, om te voorkomen, dat de wereld zal ondergaan in een nieuwen oorlog. Het is onze taak, ons niet meer te laten meesleepen door de romantiek van den oorlog. Niet meer in onze mannen en kinderen helden willen zien, alsof het dooden van andere menschen ooit tot heldendom kan voeren. Dr. Aletta Jacobs zei het reeds op het eenige internationale congres gedurende 19141918 „wij vrouwen beoordeelen den oorlog anders dan de mannen". Het is daarom ook onze taak de publieke opinie te blijven bewerken. Spreekster herinnerde ten slotte aan de woorden, die H. M. de Koningin aan President Roose- velt seinde. Deputatie Raadhuis Amsterdam. Mej. de Kruijff, woordvoerdster en leidster der deputatie naar het Raadhuis, werd ontvangen door den wethouder, den heer S. Rodrigues de Miranda en bracht dank voor de groote medewerking van vele takken van gemeentedienst in het bijzonder van de politie. Spreekster her innerde aan de beteekenis van zedelijke ontwapening, Kelloggpact, en de woorden van Hugo de Groot, dat alle geschillen door 't Recht moeten worden beslecht. Het rijk des vredes moet komen, mede door de vrouwen vredeswil. Deputatie Regeering. Mej. E. H. Piepers, woordvoerdster en leidster der deputatie naar de Regeering, werd op het departement in Den Haag door Zijne Excellentie mr. Slingenberg, minister van Sociale Zaken, ontvangen. Zij zette de beteekenis en het doel van den Vrouwen-vredesgang uiteen. Deputatie Volkenbond. Mw. mr. B. J. A. de Kantervan Het- tinga Tromp, woordvoerdster en leidster der deputatie naar het Permanente Hof van Internationale Justitie werd ontvan gen door Sir Cecil Hurst. Wij komen, zei- de zij, tot U als president van het wereld gerechtshof, orgaan van den Volkenbond. Het is ipede onze taak Uw werk te steu nen en te bevorderen door vertrouwen te hebben in deze instellingen en ir de per sonen, die geroepen zijn tot dezen ver antwoordelijken arbeid. Door alle eeuwen heen tot op heden, wordt de vrouw door den man geëerd en bemind: voor ons vouwen heeft deze eere en liefde waar de, wanneer de mannen eerbied toonen voor wat door de vrouw aan de wereld gegeven wordt: Het Leven. Slotwoord van de voorzitster Mw. E. J. MioléeRiem Vis. Zoo hebben wij met elkander een be- teekenisvol uur beleefd. Op dit oogenblik, waarop de volken als gevolg van den be wapeningswedloop tot de tanden gewa pend zijn, nemen wij, vrouwen ons voor ons niet te zullen laten meesleepen in de een of andere oorlogspsychose. Wij allen zijn noodig voor het kweeken vap een geest van verdraagzaamheid en liefde, waarop een betere wereld zal moeten worden gebouwd, een wereld waarin rechtspraak en bemiddeling het geveld en den oorlog zullen vervangen. Vrou wen, beseft Uw vredestaak. Jlieuws Zaterdag werd de algemeene verga dering gehouden van de Coöperatieve Boe renleenbank, in de Prins Maurits alhier. De voorzitter, de heer A. Winkel, richt te een bijzondsr woord van welkom tot het oud-bestuurslid den heer P. de Boer. De voorzitter deelde mede dat de rente voet voorloopig niet gewijzigd zal worden en zal blijvën bepaald op: voor spaargel den niet-leden 3 en leden 3 1/4 en voorschotten 4 Komt er echter veran dering in den rentevoet bij de Centrale dan zal ook onze bank de bakens moeten verzetten. 1 dan zal ook onzen bank de bakens moeten orde bevonden. -5* nen woord van dank aan den kassier werd alles goedgekeurd. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van 582.851.91 De balans gaf aan debet- en creditzijde' een totaal bedrag aan van 611.049,04 met een winstcijfer van 1.797,01. Door het beheer werd voorgesteld de ge maakte winst als volgt te verdeelen: 800 voor afschrijving op gebouwen, 1000 voor het vormen van een fonds vöor dubieuoe debiteuren en het restant te voegen bij het gewone reservefonds. Hiertoe werd beslo ten. De kassier gaf hierna een uitgebreid over zicht want 't gebeuren in een keurig jaar verslag, waarvoor hem dank werd gebracht. Het ledenaantal is vrijwel op peil geble ven en bedroeg einde boekjaar 341. Het aantal spaarboekjes steeg met 9 en was 6( Het aantal voorschotten verminderde met 18 en was 290. Het aantal rekening-couranthou ders verminderde met 4 en was 45. Ontvangen spaargelden 196.773.66. Uit gegeven 211.762.82. Uitgegeven voorschot ten 23.715. Terug ontvangen 46.736.54. De ontvangsten en uitgaven in loopende re kening der leden hebben bedragen resp. 148.262.04 en 153.888.22. Met toevoeging van een deel der gemaak te winst bedraagt de reserve einde 1935 38.746.98. Het lid van het bestuur, de heer A, Win kel en het lid van c'.en raad van toezicht, de heer Jb. de Vries, werden herkozen. De voorzitter deelde mede, dat nu de kassier 70 jaar is geworden, deze feitelijk den leeftijd heeft bereikt zijn functie te moeten neerleggen. Gezien echter de eminente wijze waarop hij de boekhouding nog waarneemt hebben het bestuur en Raad van Toezicht gemeend hem nog te kunnen aanhouden, wat ook het oordeel van de Inspectie der Centrale was. Het bestuur heeft daarom besloten den heer Keuken opnieuw voor een jaar te benoemen, met de bedoeling wanneer alles het toelaat per jaar verlenging te wu£n' De, verSadering gaf door applaus blijk van Instemming. Een bijeenkomst "heeft plaats gevonden Heerh?,» aT Plattelandsvrouwen afd. Heerhugowaard in café Mantel. De voorzitster, mevrouw de Gr'oqt Meereboer opende met een hartelijk wodrd en heette in het bijzonder het eerelld mevr Bommezij—Schaak uit de Beemster wel kom, die als afgevaardigde verslag zou uitbrengen van de Prov. vergadering gehou den in Alkmaar op 6 Mei j.1. en de dames Zijp en Glas, die dezen avond opluisterden met een paar voordrachten en een too- neelstukje. De secretaresse mevr. Bierste ker—Ros, las de notulen van de vorige vergadering, welke als altijd een duidelijk beeld van deze bijeenkomst gaven, zoodat men eigenlijk nog eert; het afscheid van de voorzitster meemaakte en zich de mooie lichtbeelden van den heer ten Bruggen- cate over „Indië" weer voor den geest haal de. De voorzitter dankte hartelijk voor dit keurige verslag. Op de ons bekende manier vertelde movr. Bommezij van de vergade ring en „excursie", gehouden op 8 Mei J.1. zooals die uitvoerig in de krant had ge staan. Verkwikt door een kopje thee en een gezellig praatje in de pauze, werd door mej. Zijp voorgedragen „Van een boeren vrouw uit den Transvaalschen oorlog", wat onder ademlooze stilte werd aangehoord en bij de aanwezige moeders wel indruk maak te in deze spannende en roerige dagen. Hierna volgde „de kleine zendelinge", een ernstig stukje, waarin drankmisbruik werd geschilderd welke genas door kin derliefde. Daarna werd een ingekomen brief van de Persil-school uit Amsterdam behandeld wat tot gevolg had, dat een uit stapje gemaakt zal worden naar deze school. Er werd geloot wie van de leden met de afgevaardigde mee zal gaan naar Utrecht naar de groote vergadering. Het was een gezellige avond en de me dewerking van de meisjes gaf een aardige afwisseling. Bloembollenexport. Gedurende het eerste derde deel van dit jaar bedroeg de uitvoer onzer bloem bollen naar de diverse Rijken aan gewicht 4.113.516 K.G. voor een waarde van. 1.720.782. Verleden jaar waren deze cijfers 3.967.429 K.G. en 1.692.184. Door de bloembollenveiling „Bever wijk" te Beverwijk is de vorige week de 100 pet. uitbetaald aan de vorderingen hunner principalen welke daar het sei zoen 1935 hunne bloembollen geveild hadden. Bloembollen. Alle teekenen wijzen er op dat men dit jaar geen zwaar tulpengewas in de schuren zal brengen, 't Is pas half Mei en nu be gint op enkele akkers reeds liet loof af te sterven. Dit vroege afsterven is een gevolg van de vuurzwam, welke het loof heeft aan getast en deze zwammen hebben zich na ge vallen regens, welke soms gepaard gingen met hagelsteenen, sterk ontwikkeld. De kweeker met het een of ander zwam- doodend middel het gewas bespoten heeft krijgt nu de meeste kans het beste gewas te oogsten. Ver. Alg. Samenwerking. In de hier gehouden vergadering heette de heer A. van Buuren allen, namens de Ver. Algemeene Samenwerking, hartelijk welkom, in 't bijzonder het bestuur van den R.K. Arbeidersbond. Hij htd de volle mede werking toegezegd gekregen van den R.K. Volksbond. De voorzitter deelde mede dat een audiën tie bij B. en W. heeft plaats gehad en ge noemd college de volle medewerking heeft toegezegd. Hierna werd een request voorgelezen dat aan den minister zal worden gezonden, waarin naar voren kwam de nood der tijden en aangedrongen werd op opheffing van het rouleersysteem. Bedoeld request zal aan B. en W. worden voorgelegd en door bedoeld college worden onderteekend. De heer P. Dissel deelde nog mede, dat de vorige vergadering op saamhoorigheH werd aangedrongen. In zooverre hebben wij dit bereikt. De audiëntie die we met B. en W. hebben gehad is bevredigend geweest. Spr. zou hiervoor een woord van dank willen brengen. Hij raadde ook aan zich bij een volgende vergadering te richten tot B. en W. De heer P. Wildeboer vroeg hoe het be stuur er over dacht wanneer het request wordt afgewezen; verder om de arbeiders, die hebben gestaakt in de Wieringermeer en hiervan nadeellge gevolgen ondervinden, fi nancieel te steunen. De voorzitter deelde mede dat wij ons niet op politiek terrein begeven, wat zeer zeker in 't belang van de vergadering zal zijn. Verders kwamen in bespreking de P.E.N.- tarieven. De betaling hiervan is een moei lijkheid, vooral de betaling ineens. Wanneer dit eens ging bij betaling van 50 cent per week, zou dit wat zachter aankomen. De opmerking werd gemaakt, dat men al licht tot antwoord zal krijgen, dat er spaar- busjes verkrijgbaar zijn. De vergadering ging met het voorstel ac- coord om een schrijven aan het P.E.N. te richten. De secr,-penningmeester deelde mede dat hij deze functie wel op zich heeft geno men, maar zonder kasmiddelen zit. Enkele kleine onkosten zijn gemaakt maar hij kan dit van zijn sober loontje ook niet bijpassen. Hierna werd een collecte gehouden en de opbrengst bedroeg 4.70. De voorzitter bracht hiervoor zijn welgemeenden dank. De heer Wildeboer zou toch gaarne ant woord op zijn vraag willen hebben. De voorzitter deelde mede dat hij zich in verbinding heeft gesteld met den Bestuur- dersbond uit Hoorn en van den Langendijk werd bericht dat zij hiermede volkomen sympathiseeren. De heer Wildeboer was hiermede bevredigd. D.e heer.D. Berkhout deelde mede dat hij wegens drukke werkzaamheden moest be danken als bestuurslid. Het bestuur zou dan gaarne deze plaats aangevuld willen zien door een lid van den R.K. Volksbond. Een lid van dezen bond zou zijn bestuur hiermede in kennis stellen. Als plaatsvervanger werd benoemd de heer S. Goudsblom Dzn. J?ee,r p- J- Mink (raadslid) kwam ter mefn^J d' voorzitter vroeg diens De hPPr Mr 1* roule«ingsysteem. als particulier. NietteEenstannH™^ niaar hij gaarne .ntwoÓrd gëven on a W"de vraag omtrent het rouleeringsyste'em^Snr was van oordeel dat het loon niet toereikend is om mee rond te komen. Tevens werd door hem verzocht het verloop van deze vergadering even mede te deelen, waarmede hij volkomen accoord ging. De voorzitter wekte de ongeorganiseerden op zich te organiseeren, wat van groot be lang is. J. Bleeker t Men schrijft ons: Dezer dagen is een onzer verdienstelijk ste ingezetenen, n.1. de heer J. Bleeker, ons door den dood ontvallen. Als men nagaat welke functie's de heer Bleeker bekleedde, dan kan men wel be grijpen, welke leegte hij achter laat. Zoo was de overledene 29 jaar directeur der Coöp. Boerenleenbank, waarvan hij ook een der oprichters was. Wat zal men hem In die instelling missen. En niet alleen zal dat gemis gevoeld worden door zijn medebestuurderen, maar ook door de ge wone leden. Want waar het betrof het wel zijn der bank of der leden, daar was hem niets te veel. Zeker ruim 35 jaar was de heer Bleeker lid van 't R. K. kerkbestuur, en wel een zeer bekwaam en ijverig lid wien 't wel zijn der kerk zeer ter harte ging. Ook in 't particuliere leven had hij vele leidende functies. Zoo was hij jaren ach tereen voorzitter der r. k. kiesvereeniging, wethouder der gemeente, voorzitter der kath. kinderuitzending, enz., enz. Zijn nagedachtenis zal nog lange jaren in dankbare herinnering blijven. Deelname zangconcours. Door de 'gem. zangver. .Crescendo", diri gent Willem Hespe, is besloten deel te nemen aan het op Zondag 7 Juni a.s. te hou den concours van den Noordhollandschen Zangersbond te Wieringen. Een afscheid. Met ingang van 15 Mei heeft de heer J. Hopman, ambtenaar bij de gemeenschap pelijke lichtbedrijven van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras, den dienst met pensioen verlaten. Het personeel, vereenigd in den Bond voor Overheidspersoneel, heeft dienzelfden avond een ledenvergadering ge houden, waarin afscheid werd genomen van den vertrekkende, die steeds een ijverig lid van zijn organisatie was. De voorzitter van de afdeeling heeft den heer Hopman toegesproken en hem namens het personeel van de bedrijven een keurige pijp overhan digd, den wensch uitsprekende, dat de heer Hopman deze nog lange jaren in gezondheid mag gebruiken. Handwerkcursus. Voor den dezen zomer te Burgerbrug te geven handwerkcursus voor niet meer leerplichtige meisjes hebben zich 17 leer lingen aangemeld. De cursus zal in tegenstelling van die tc 't Zand doorgaan. Collecte „Zonnestraal". B. en W. hebben aan het bestuur van „Zonnestraal", Ned. vereeniging tot het oprichten van arbeidskolonies voor t. b. c.- lyders, toestemming verleend tot het hou den van een collecte in deze gemeente op 6 Juni. Verlenging werkverschaffing. De werkverschaffing van het water schap „Zijpe en Hazepolder" (verbetering van wegen) is door den minister van so ciale zaken verlengd tot en met 27 Juni a.s. Uitvoering Crisis-comité. Zondagavond werd door de plaatselijke tooneelvereeniging O. K. K. alhier, de tweede uitvoering gegeven voor het plaatselijk crisis-comité, met de comedie „Op Afbetaling". In tegenstelling met Donderdagavond was de zaal nu heele- maal bezet. Door den voorzitter, den heer W. C. Bouman, werd op de gebruikelijke wijze deze bijeenkomst geopend, waarbij hij hulde bracht aan hen, die hun medewer king verleenen; hierin betrok de voor zitter ook den electricien den heer Stet, die geheel belangeloos de verlichting van het tooneel verzorgde en de muzikanten, de heeren Stammes, Kist en Hop. O. K. K. heeft weer een aardige uitvoe ring geven. Een gezellig bal was het slot van dezen avond. Op vrije voeten gesteld. Twee der personen, die waren gearres teerd in verband met de poging tot diefstal in het pakhuis van den heer S. te Uitgeest zijn wederom op vrije voeten gesteld. De verdachte T. bevindt zich nog in hechtenis. Volksonderwijs. De afdeeling Hoorn van de Vereen, voor Volksonderwijs hield Vrijdagavond een ledenvergadering in „de Witte Engel" onder leiding van den heer P. Jz. Eriks. Spr. betreurde ten zeerste de slechte op komst. In het bijzonder heette hij hartelijk welkom den heer H. de Winter, hoofd der school voor B. O. te Alkmaar, die een voordracht hield over het buitengewoon onderwijs. Spr. behandelde allereerst op welke wijze de leerlingen tot een school voor B. O. worden toegelaten, waaraan vooraf gaat een medisch-paedagogisch onderzoek en lichtte dit uitvoerig toe. Hierna behandelde spr. voornamelijk de zoogenaamde „debielen", die meerendeels de school B. O. bezoeken en op welke wijze aan hen onderwijs wordt gegeven. Spr. lichtte toe, hoe bijv. het leesonderwijs wordt onderwezen. u j inleider het VaW handenarbeid, waarbij niet alleen vaardigheid het voornaamste is C waarbij vooral de betere eigenschap van den mensch worden aangekweekt n- het onderwijs aan de school voor B n geldt: ieder kind op zyn eigen manie; en in zyn eigen tempo. n Uitvoerig werd de opvoeding beha* deld om de kinderen zooveel S maatschappelijk geschikt te maken Wat H gewone schoolkennis betreft komen ongeveer tot het 4e leerjaar. Wanneer de leerlingen op 14 15-jari. gen leeftijd de school verlaten, worden L zooveel mogelijk bij zelfstandige patroons of op daartoe geeigende fabrieken plaatst. 8 De imbecielen, die niet in de maat schappij kunnen komen, worden geplaatst op een nazorg-arbeidsinrichting, een nar ticuliere instelling. Op deze manier wordt van de kinderen die op de gewone school beslist mislukken, nog zooveel moaeliik terecht gebracht. De heldere uiteenzetting van den heer De Winter werd met de meeste belangstelling gevolgd. Nadat de voorzitter spreker had bedankt werd met de agenda begonnen. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering werden gekozen de heer»* Eriks en Jansen. n Hiema werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering behandeld. Aan de afgevaardigden werd vrij man! daat verleend. Tot bestuurslid werd herkozen de heer F. H. Jansen. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten, met inbegrip van het kassaldo hebben bedragen 580.04; de uitgaven 236,28; zoodat het batig saldo be draagt 343.76. De ontvangsten van het Propagandafonds bedragen 1 334,27; de uitgaven f 6,58; zoo- dat er een batig saldo is van 327,69. De rekening werd goedgekeurd. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting. KENNEMERLAND. Het zonnige weer heeft vrij plotseling verandering gebracht in den aanvoer van asperges en aardbeien. Waren de eerste asperges ver van mooi (lengte, dikte en kleur), nu het zomerweer meewerkt is een mooi product op de markt gekomen, dat een behoorlijken prijs opbrengt. Zoo is het'ook met de aardbeiën. De stook- aardbeien zijn op, doch de koude-bak- aardbeiën profiteerden van de warmte en het resultaat is dat ze mooier en groo ter zijn en ook duurder. Asperges golden van 12 tot 25 per 100 bos. De aardbeien liepen van 14 tot 26 per 100 doosjes. Het gunstige weer heeft een grooter aanvoer van sla op de markt gebracht De prijzen, althans voor eerste soort, waren re delijk, namelijk 80 cent tot drie gulden per 100 stuks. Andijvie werd niet ruimer aan gevoerd, doch de prijs bleef op het oude peil, 0.75 tot 2.75 per 100 stuks. Bloem kool werd in sterk afwijkende kwaliteit aangevoerd met goede vraag naar eerste soort. De noteering was 8 tot 12 en 4.50 tot 6.50 voor tweede soort per 100 stuks. In den aanvoer van komkommers is wij ziging gekomen en prijsverlaging; een ge volg van grooter aanvoer en afwijkende kwaliteit. De prijzen waren 4.50—1 8.50 per 100 stuks. Spinazie week af en alleen le soort geld hooger, de noteering 0.10 0.80 per kist. Postelein gold weinig, n.1. 0.150.35 per bak. Tomaen werden in kleine partijtjes aangevoerd en golden 30 42 per 100 K.G. Witlof was schaarsch en duur, de noteering 11f 16 P®r WO K.G. De aanvoer van bosgrienten was als de vorige week, zoo ook de noteering. Alleen was er ruimer aanvoer van rabarber, welk# een lagen prijs, n.1. 1 1f 4.50 per 100 opbrach. De overige aanvoer geeft ge®n reden om afzonderlijk te vermelden. HENSBROEK (Maart en April). Geboren: Johannes Cornelis, z- van A. Loos en C. Groen. Margaretha Maria, d. van A. Doodeman en J. C. de Boer. Alida Maria, d. van C. Brink en A. Appel. Overleden Levenloos aangegeven kind van T. Insing en C. Groot. JtheepstifdUigM STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. „Nederland". Simaloer thuisr. te Hamburg 17 Mei. Taj andoen thuisr. v. Port Said 17 Mei. Poelau Tello uitr. te Londen 17 Mei. Manoeran uitr. v. IJmuiden 17 Mei. Siantar Silver-Java-Pacific Line van San Francisco 14 Mei. Christiaan Huygens uitr. v. Genua 15 Mei. Kota Gedeh Java- New Line- v. N.-York 14 Mei. Salabangka en Madoera uitr. v. Suez 15 Mei Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 16 Mei v. Rotterdam n. Vigo. Ajax 16 Mei te Barcelona. Amsterdam 18 Mei te Amsterdam. Ariadne 17 Mei 12.00 mijl N. W. Terceira. Barneveld 18 Mei 03.45 Vlissingen gepass. Ceres 17 Mei te en v. Patras n. Malta. Colombia 17 Mei v. Cristobal n. Cartagena. Costa Rica 16 Mei 14.00 v. Dover n. Madeira Crijnsen 14 Mei v. Barbados n. Plymoutn. Eute; pe 16 Mei v. La Pallice n. A'dam. Fauna 17 Mei 23.00 Brunsbuettelkoog geP- Ganymedes 17 Mei 20.0 te Hamburg. Hermes 16 Mei te en v. Oran n. Algiers. Irene 17 Mei te Amsterdam. Merope 17 Mei te Amsterdam. Oberon 16 Mei te Barcelona. Odysseus 16 Mei te Kopenhagen. Orestes 16 Mei te Istanbul. Orion 16 Mei v. Valencia n. Rotterdam. Poseidan 16 Mei v. Livorno n. Napels. Rhea 16 Mei v. Aarhus n. A'dam. Saturnus 16 Mei 24.00 Flores gepas. Trajanus 17 Mei v. Beyrout n. Izmlr. Venus 16 Mei v. Bari n. Catania.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6