1 de wedstrijden van gisteren. Be Quick's eerste overwinning. Achilies blijft eersteklasser. H. R. C. stelt teleur. Om het kampioenschap van Nederland. Nederlandsche voetballers niet naar Berlijn. De amateursbepalingen als eenige oorzaak. Onze tennissers. Willy den Ouden en de Olympische Spelen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal. Be Quick heeft gisteren voor een groote verrassing gezorgd/ door thuis het sterke Feyenoord met —2 te kloppen. Dat hadden niet velen verwacht en zeker de Rotter dammers zelf nvet. De overwinning is vol komen verdiend, zooals uit het verslag blijkt. Ajax was op den goeden weg en won in Breda met 2—1 van N. A. C., dat nu na tuurlijk geheel kansloos geworden is. En Ajax komt weer opzetten en telt plotse ling weer mee, al schijnt de kans op de eereplaats vrij klein. De stand is: Enschedé 3 3 0 0 115 6 Feyenoord 3 2 0 1 9—5 4 Ajax 4 2 0 2 7—8 4 N. A. C. 4 1 0 3 5—8 2 Be Quick 4 1 0 3 8—14 2 Voor de promotie werden ook verschil lende wedstrijden gespeeld. I nafdeeling I speelden de Utrechtsche tweedeklassers Velox en D. O. S. hun par tijtje. D. O. S. verloor van haar stadge noot®, zoodat H. D. V. S. de beste papieren heeft. De stand is: H. D. V. S. 2 110 4—23 D. O. S. 3 111 5—6 3 Velox 3 1 0 2 6—7 2 In afdeeling II speelde C. V. V. thuis te gen H. F. C., dat in de laatste minuten ge lijk wist te maken. Hier is dus H. V. V. de lachende derde. De stand is: C. V. V. 3 111 4—4 3 H. F. C. 3 111 4—4 3 H. V. V. 2 10 1 3—3 2 In het Zuiden verloop de Tilburgsche clubs elk met 42. Naad verloor thuis met die cijfers van Palemig en T. S. C. overwon Willem II met dezelfde scoren. De stand is: Palemig 2 110 64 3 T. S. C. 2 110 6—4 3 Noad 2 0 11 3—5 1 Willem II 2 0 113—51 In het Noorden bracht Achilles een groo te 61 zege op Heevenveen, nog wel in een uitwedstrijd en daardoor bleef Achilles eerste klasser. De eindstand is/t Achilles 4 2 1 1 11—7 5 Heerenveen 4 2 0 2 78 4 B. R. C. 4 112 4—7 3 Voory de promotie van de tweede klas ser speelde H. R. C. uit tegen D. W. V. en verloor met 2.0. Kinheim, dat een week geleden van D. W. V. won, staat er dus uitsteknd voor. Hercules vergiste zich en verloor in Amersfoort met 40. OM DEN RAUCHBEKER. Om den Rauchbeker werden gisteren verschilende wedstrijden gespeeld. De uit slagen waren: D. T. S.Alkmaar 34 Alcmaria 2N. Niedorp 50 SchagenTexel 12 B. K. C.—H. R. C. 2 5—1 BE QUICK—FEIJENOORD 4—2. Ten aanschouwe van ruim 10.000 toeschouwers is Zondagmiddag door Be Quick op Esserberg de opmerkelijk goede prestatie geleverd door den wellicht sterksten tegenstander in dit tournooi, Feijenoord, met een 42 nederlaag naar huis te sturen. Het was een buitengewoon sensationeele wedstrijd, die tot een kwartier voor het einde uitermate spannend was en waarin voor de zooveelste maal is bewezen, dat doelpunten een wedstrijd beslissen. Be Quick speelde een heel goeden wedstrijd, zwakke plekken had de ploeg niet, wel. mag er op worden gewezen, dat Pienter ver boven zijn medespelers uitsf/ak. Zeer verrassend was het goede spel van de Groningsche voorhoede, die in vorige wedstrijden zoo hopeloos slecht en lang zaam was, maar rau van begin tot einde groot enthousiasme en energiek doorzet tingsvermogen paarde aan technisch en tactisch goed voetbal. Dat gold trouwens voor het gehee'ie elftal, het tempo was veel en veel snoller dan in vorige wedstrij den, het plaatsen beter. Kortom voor de duizenden noordelijke toeschouwers was Be Quick's spel dezen middag een 0P^n~ baring. Ongetwijfeld, speelde ,,Be Quic* voor het eerst weer een wedstrijd, die deed terug denken aan zijn «roemvolle na-oor- logsche jar/en. Reeds direct na het begin was het to bemerken, dat Be Quick s goe de spel ook voor Feijenoord een verras sing bleok te zijn, want ook al waren de Rotterdammers voor de rust in het veld reeds st/erker, toch waren de aanvallen der Groningers in deze helft het gevaarlijkst. Met breedopgezet open spel bracht Be Quick het Feijenoorddoel in gevaar met als nesultaat 2 doelpunten, welken voor sprong Feijenoord kort voor de rust tot 2.1 wist te verkleinen. In de tweede he'/ft is Feijenoord bijna voortdurend sterk in, den aanval geweest. De Rotterdammers Waren voor doel niet weg te slaan en waar schijnlijk is dat hun ongeluk geweest. Be Quick moest zich na de pauze tevre den stellen met een serie uitvallen, enthou siaste en snel uitgevoerde overrompelin gen, met als resultaat twee doelpunten. De wedstrijd was daarmee gewonnen. Wel scoorde van Heel uit een penalty Feijen- oord's tweede goal, maar dat was dan ook het eenige resultaat van het groote over wicht, dat de Rotterdammers in de tweede helft hadden. De achterhoede kon wel is waar Be Quick's normaal opgebouwde aanvallen weerstaan, doch tegen de snelle overrom pelende uitvallen der Groningers was zij machteloos. Feijenoord's voorhoede speel de veel te kort en te peuterig. De wedstrijd. Van den wedstrijd mogen nog de volfen- de bijzonderheden volgen: Be Quick begon met verrassend elan en slaagde er dadelijk in een serie goede aanvallen op te bouwen. Feijenoord bleek daarop niet te hebben gerekend, weliswaar forceerden zij een aar tal corners, doch re sultaten leverden deze niet op. Na een korte periode, waarin Feijenoord's aanval len sterker waren, bracht de Groningsche spil Wachters Sr. len bal keurig op, plaat ste op het juiste moment naar Jensema nadat Bul een groote fout had begaan den bal te missen, terwijl hij hem gemakkelijk had kunnen stoppen. Daardoor kreeg Jensema den bal vrij op de vleugels, zette goed voor naar een vrijstaanden Blijham Jr. die van wel 30 mefar afstand buiten gewoon fraai op doel schoot. Van Male was gespasseerd voordat hij er zelf op be dacht was. Be Quick had daarmee na 15 minuten de leiding genomen. Dit doelpunt gaf den Groningers moed en aangespoord door he' enthousiaste publiek bleven hun uitvallen ondanks Feijenoord's kleine meerderheid het gevaarlijkst. 32 Minuten waren er gespeeld toen na- een voorzet van Jensema van Male en van der Heide elkaar verkeerd begrepen en Hazeweijer van de gelegenheid, gebruik maakte om via het been van van cUv Heide den voor sprong te vergrooten. Kort voor de rust smaakte Vrauwdeunt het .genoegen mét een keurig schot na een sola-ren den ach terstand tot 21 te verkleinen. Na dé rust waren de spanning en de emotie mogelijk nog grooter dan in de eer ste helft. Voortdurend zaten de Rotterdam mers voor het Groningsche doel, maar door het goede verdedigingswerk van Pienter en anderen en het te peuterige spel der aanvallers bleven resultaten uit. Toen dan ook Blijham Sr. op voortreffe lijke wijze alleen was doorgebroken en even onberispelijk Be Quick's derde goal had gescoord, was het plejt grootendeels beslecht. Wel was er toen nog een kwartier te spelen, doch 't goede verdedigen van de Be Quick'ers rechtvaardigde de verwach ting, dat zij zich ook in de laatste minuten zouden handhaven. Tien minuten voor het einde plaatste Jensema den bal achter van Male, den stand op 41 brengend en dank zij een strafschop kon van Heel er nog 42 van maken. N. A. C.—AJAX Voor de vele toeschouwers die ook den wedstrijd NACEnschede hebben bijge woond, zal het een verademing geweest zijn, twee ploegen aan het werk tezien, die in de eerste plaats voetbal speelden. Ajax verscheen met eenige invallers en in den loop van den strijd moesten daaren boven nog achtereenvolgens Stam, Ande- riessen, Blomvliet vervangen worden.. Ook NAC leed aan dit euvel. De ploeg werd door het ontbreken van v. d. Linden en van Mallee vooral de eerste erg gehandicapt, terwijl in den loop van den strijd de Bruin nog gewond werd en doel man Verwijmeren vervangen moest wor den. De wedstrijd werd door een zeer talrijk publiek bijgewoon en werd onder gunstige weersomstandigheden gespeeld. Ajax ondernam eenige aanvallen, die niets opleverden, maar na 9 minuten scoor de Stam voor Ajax (01). Een mooie kans ging even later door treuzelen van Simons verloren. NAC werd toen iets sterker en ondernam diverse aan vallen. Na 20 minuten kwam de gelijkma ker. Tot vlak bij de rust bleef het zoo, maar even voor de pauze hernam Ajax de leiding. Na de rust zwoegde NAC voor den ge lijkmaker die niet kwam, hoewel er eeni ge fraaie kansen voor het Ajax-doel ont stonden. VELOX—D.O.S. Velox heeft in den promotiestrijd voor een plaats in de eerste klasse de eerste punten behaald door D.O.S. met 4—2 te slaan, wel ke uitslag voor Hermes-D.V.S. zeer gunstig genoemd kan worden. In de eerste helft werd een enthousiaste en enerveerende strijd geleverd, met vele spannende momenten voor de beide doelen. Plaatsen en schieten lieten echter te wen- schen over, deels door de warmte, deels door de zenuwen. In den loop der eerste helft werd Velox sterker, vele corners wer den genomen, maar zonder resultaat. Na een kwartier van groot overwicht van Velox kwam de rust met blanken stand. Direct na het begin van de eerste helft kreeg Achterberg den bal vrij voor het D.O.S.-doel en gaf Velox de leiding (10). Binnen enkele minuten maakte v. d. Lek met een prachtig schot gelijk uit een pass van van Leur Sr. (11). Er ontwikkelt zich dan een felle strijd om de leiding, die beslist wordt voor Velox door Hol (21). Ruim tien minuten voor het einde maakt D.O.S. dan wederom gelijk. Van Leur Jr. scoort uit een kopbal van Du- mortier (22). Dan komen de beslissende laatste minu ten. Ongeveer drie minuten voor het einde schiet Achterberg een vrije schop buitin het strafschopgebied ineens in het D.O.S.- doel (32). Nog komt een sensationeel doel punt. Sant wijk veroorzaakt een strafschop op het D.O.S.-doel, die door Achterberg wordt ingezet (42). Dan blaast scheidsrechter van Welsenes het einde. G.V.V.H.F.C. 1—1. Het is voor het niet spelende H.V.V. een goede dag geweest, want haar beide con currenten speelden in Rotterdam gelijk, zoo dat de punten verdeeld werden De eerste aanvallen waren voor de thuis club, maar enkele goede schoten werden onschadelijk gemaakt, terwijl verder een paar kansen gemist werden. Tegen het einde van de eerste speelhelft drong C.V.V. nog meer op en het gelukte haar eindelijk, om uit een hoekschop te scoren. De tweede helft was voor H.F.C.dat ver woed kwam opzetten, maar een sterk ver dedigend C.V.V. tegenover zich zag ge- plaats. Tal van aanvallen strandden dan ook op de hechte Rotterdamsche verdediging. In de allerlaatste minuten gooide H.F.C. er nog een schepje op en zoowaar gelukte het haar, na goed opbrengen, te doelpunten. Direct daarop kwam het einde. DE OLYMPISCHE DAG. Het Nederlandsch bondselftal samen gesteld. Naar wij vernemen is het Nederlandsch bondselftal dat op Zondag 7 Juni a.s. in het kader van den Olympischen dag te Amster dam tegen Sparta (Praag) zal spelen, als volgt samengesteld:' Van Male (Feijenoord) Caldenhove (D.W.S.) Pienter (Be Quick) Pellikaan (Longa) Den Hoed (M.V.V.) Van Heel (Feijenoord) Bakhuys Smit (H.B.S.) (Haarlem) Vrauwdeunt Lungen Van Nellen (Feijenoord) (A.F.C.) (D.H.C.) Zooals men ziet neemt men enkele inte ressante proefnemingen. In de eerste plaats is er het experiment, om Lungen op de midvoorplaats te zetten en Bakhuys als rechtsbinnen. De keuzecom missie geeft dus den A.F.C.-er een zeer se rieuze kans, immers op rechts staat een sterke vleugel VrauwdeuntBakhuys, op links de internationale vleugel uit de laatste wedstrijden: Smitv. Nellen. Velen zullen alleen reeds om dit experi ment den gang naar het Olympisch stadion maken, op papier is de voorhoede zeer sterk. Misschien sterker dan in haar laatste forma tie te Brussel en Amsterdam. Maar de prac- tijk zal moeten uitwijzen in hoeverre dit experiment van waarde is. In de middenlinie behoeft het opnemen var. Pellikaan geen al te groote verwonde ring te baren. In den laatsten Zwaluwen wedstrijd te Den Haag tegen de Roode Dui vels was hij prachtig op dreef. Den Hoed op de spilplaats is het groote vraagteeken, Het valt te hopen, dat hij het er goed afbrengt, een algeheele mislukking zou te betreuren zijn, daar dan de voorhoede niet in staat zal zijn tot volledige krachtsontplooiing te ko men. En tenslotte heeft men Pienter weer eens in internationaal milieu gezet. De Gronin ger is een uitstekend clubspeler, maar zal hij ooit een goed internationaal worden? Het opnemen van Pienter lijkt ons ove rigens een goede gedachte van de K.C. Zijn spel buiten clubverband kan nu weer eens goed onder de loupe genomen worden. In de Zaterdag gehouden bestuurs vergadering van den K. N. V. B. is besloten geen elftal naar de Olympi sche spelen af te vaardigen. Het bestuur van den K. N. V. B. stelt er prijs op, dit besluit nader te motiveeren, opdat niet de minste twijfel zal bestaan omtrent de beweegredenen, die het daar toe noopten. Zooals bekend mag verondersteld wor den, staan de amateursbepalingen van den K. N. V. B. toe, dat aan spelers in zeer bij zondere gevallen met goedkeuring van het K. N. V. B.-bestuur vergoeding van loonderving gegeven wordt. Tot nu toe is zuiks dan ook alleen na grondig onderzoek bij de wérkgevers ten opzichte van enkele Ned. elftal-spelers geschied en dan nog slechts tot een maxi mum van 70 a 80 van het gederfde loon. Het K. N. V. B.-bestuur, hoewel over tuigd, dat het daarmede in geen enkel opzicht tegen den geest van het amateu risme handelde, heeft, daar het bekend is met de Olympische bepalingen inzake loonderving, voor alle zekerheid voeling gezocht met het N. O. C.-bestuur. Dit lichaam, volkomen overtuigd van den amateuristischen staat onzer spelers, alsmede van het feit, dat het streven van het K. N. V. B.-bestuur er steeds op ge richt is, het amateursbegrip in den waren zin des woords hoog te houden, heeft ge tracht een oplossing te vinden, die, met inachtneming der bestaande Olympische bepalingen, tot deelneming van het Ne derlandsch elftal aan de Olympische spe len zou kunnen leiden. Intusschen heeft dezer dagen de voorzit ter van het I. O. C., de heer Baillet Latour, na het vernemen der volledige feiten, verklaard, dat hij gebonden is, uitvoering te geven aan den tekst der Olympische be palingen, waarin duidelijk staat, dat athle- ten, die loonderving genoten hebben, uit gesloten zijn van deelneming aan de spelen. Waar het K. N. V. B.-besluit onder geen voorwaarde enkele spelers zou willen thuis laten, die het als even goede ama teurs beschouwt als anderen, die toevallig geen vergoeding van loonderving behoeven en waar het evenmin de Olympische be palingen op de een of andere wijze wenscht te ontduiken, heeft het definitief besloten, geen ploeg naar de Olympische spelen te zenden. VIER BONDEN TOURNOOI HAARLEM. Op het R. C. H.-terrein te Haarlem had gister het vierbonden-tournooi plaats. De uitslagen luiden: Haarlemsche voetbalbondAmsterdamsche voetbalbond 33. Noordh. voetbalb.—Leidsche voetbalb. 7—2. Verliezers: LeidenAmsterdam 16. Winnaarsronde Haarlemsche voetbalbond Noordhollandsche voetbalbond 39. Ter opluistering van het bovengenoemde tournooi speelde een Haarlemsch elftal te gen een K. N. V. V.-elftal. Het Haarlemsche elftal was veel sterker en won met 51. Tennis. De wedstryden. De Alkmaarsche tennissers hebben gis teren een goeden dag gehad. In de tweede, klasse speelde Advendo uit gelijk tegen Kat II, wat een goede prestatie is, Bever wijk won uit van Heemstede II met 53, terwijl Enkhuizen en Pr. Juliana II al weer gelijk speelden. In de derde klasse speelden Smash en Schagen gelijk. Juliana won met 7—1 van Zaandam en Alkmaar-Heiloo met 62 van Stadivo III. Shot bleek niet te zijn opgewassen tegen Animo en verloor met 71, terwijl Be Quick haar uitwedstrijd tegen Bakkum met 53 wist te winnen. Advendo II won thuis met 80 -van Zaandam III en Be Quick II won thuis met 80 van Deuce IV. Wij zullen een dezer dagen de diverse standen publiceeren, waaruit blijken zal dat de Alkmaarsche clubs een goed figuur slaan in de competitie. Uitslagen. Verschillende gedetailleerde uitslagen volgen hier: Kat IIAdvendo I 44. Heeren enkelspel: Pol wint van mr. Schuurman 63, 62; v. Beek veH. van D. Nap 46, 64, 3—-6. Dames enkelspel: mevr. Peters verl, v. mej. C. Hartkamp 57, 46; mevr. v. Beek wint v. mej. M. Postma 8—6, 16, 6—4. Gemengd dubbelspel: mevr. Peters en Pol verl. v. mej. M. Postma en Mr. Schuur man 57, 68; de heer en mevr. v. Beek winnen v. mej. C. Hartkamp en Nap 62, 6—3. Heeren dubbelspel: Haarsveld en Pol verl. v. Nap en Schuurman 36, 26. Dames dubbelspel: mevr. Peters en mevr. v. Beek winnen v. dames Hartkamp en Postma 64, 63. BakkumBe Quick I. Heeren enkelspel: L. A. Res wint van J. J. Haasbroek 264 64, 61; H. Hor jus v/int v. M. Zweedijk 63, 64. Dames enkelspel: H. de Jong wint v. L. T. Wessels 64, 62; T. Horjus verl. van B. A. Bos 6—8, 6—3,' 1—6. Gemengd dubbelspel: H. de Jong en W. Uhl verl. van A. Bos en J. Haasbroek 26, 64) 46, A. v. d. Born en H. Horjus verl. van K. Wessels en KI. Zweedijk 64, 26, 46. Heeren dubbelspel: L. A. Res en W. Uhl verl. van M. Zweedijk en J. Haasbroek 4—6, 5—7. Dames dubbelspel: A. v. d. Borren en F. Horjus verl. van B. Bos en K. Wessels 4—6, 4—6. Be Quick IIDeuce IV. Heeren enkelspel: S. Hamstra wint van A. Joles 63, 64; J. Deetman wint van H. A. Hauer 62, 62. Dames enkelspel: J. M. Asjes wint van E. Fransz 64, 63, J. Hagedoorn wint van J. v. Zanten 60, 86. Gemengd dubbelspel: J. M. Asjes en G. Kusters winnen van J. v. Zanten en A. Joles 62, 75; J. Hagedoorn en J. Deet man winnen van E. Fransz en H. A. Hauer 6—2, 4—6, 8—6. Heeren dubbelspel: S. Hamstra en G. Kusters winnen v. A. Joles en H. A. Hauer 6—1, 6—3. Dames dubbelspel: J. Hagedoorn en J. M. Asjes winnen van E. Fransz en J. v. Zanten 63, 63. Advendo IIL. T. V. „Zaandam" II. Heeren enkelspel: Ir. G. E. F. v. Dijk wint van dr. M. Zwikker 62, 61; J. Kokkes wint van C. Gras 61, 64. Dames enkelspel: mej. J. Kallansee wint van mej. M. v. Goor 61, 62; mej. J. 7. d. Heide wint van mej. T. Mijntjes 46, 6—3, 6—1. Heeren dubbel: A. C. Asjes en J. Kokkes winnen van dr. M. Zwikker en J. Schier- man 62, 62. Dames dubbelspel: mej. J. Kallansee en mej. J. v. d. Heide winnen van mevr. Zwik ker en mej. T. Nijntjes 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel: mej. J. Kallansee en ir. G. E. F. v. Dijk winnen van mej. M. Goor en J. Schierman 3—6, 64, 6—1; mej. J. v. d. Heide en A. C. Asjes winnen van mevr. Zwikker en C. Gras 86,. 6 2. Alkmaar-HeiiooStadivo II 6 2. Heeren enkelspel: P. Schut wint van P. Heybroek 6—3, 6—1; Br. v. Nidek Jr. wint van W. Aberson 60, 46, 61. Dames enkelspel: mevr. M. Schut wint van mej. v. Genderen 64, 62; mevr. H. Boerrigter verl. van mej. A. Wisseling 2—6, 2—6. Gemengd dubbel: mevr. M. Schut en P. Schut winnen van mej. A. Wisseling en P, Heijbroek 6—0, 6—2; mevr. M. Keijman en ir. Br. v. Nidek winnen van mevr. Rin kel en W. Rinkel 3—6, 6—2, 6—2. Heeren dubbelspel: ir. Br. v. Nidek en Br. v. Nidek Jr. verl. van W. Aberson en W. Rinkel 6—3, 4r-6, 4—6. Dames dubbelspel: mevr. M. Schut en mevr. M. Keijman winnen van mevr. Rin kel en mej. y. Genderen 64, 6—2. PROGRAMMA N.L.T.B, 24 Mei. 2e klasse B N.W. Enkhuizen—Advendo. 3e kl. A N.W. SchagenJuliana I. Alkmaar/HeijooBerverwijk II. 3e kl. B N.W. BakkumAnimo. Be Quick I—Shot. Advendo IIJuliana II. .Beverwijk IVBe Quick II. 7 Juni. 2e kl. B N.W. Advendo IPr. Jul. II. 3e kl. A N.W. Rood Zwart IIAlkmaar/Heiloo, 3e kl. B N.W. AnimoBe Quick I. ShotBakkum. Be Quick II—V.V.G.A. III. Deuce IVBeverwijk IV. VerblifaAdvendo II. Op 21 Juni worden de uitgestelde wed strijden gespeeld. Voor Alkmaar is dit de wedstrijd Juliana IIAdvendo II. Olympische Spelen. Neemt niet deel aan de 400 M,- vrije slag. De R.D.Z., het clubblad van de Rotter damsche Dameszwemclub, geeft in haar nummer van 16 dezer de volgende uiteen-; zetting betreffende het niet deelnemen -van; Willy den Ouden aan de 400-M. vrije slag op de Olympische Spelen: -- „Na het radiopraatje, dat onze K.N,Z.B.f. voorzitter, de heer J. de Vries, voor veer tien dagen gehouden heeft, is ons'van ver schillende kanten gevraagd: Is dat zoo, Mevrouw? Is Willy physiek niet sterk ge noeg om de 400 M. vrije slag te zwemmen bij de Olympische Spelen te Berlijn? Mede in verband met andere vragen wil len wij in dit nummer van ons clubblad uit eenzetten hoe wij over de physieké gesteld-, heid van Willy denken en hoe wij ons de-, deelneming van Willy te Berlijn hebben, voorgesteld. Voor eenigen tijd hebben wij aan de Technische Commissie van den K.N.Z.B. in overweging gegeven om Willy niet in te schrijven voor de 400 M. vrije slag, en zulks op twee gronden. In de eerste plaats omdat wij het pro gramma van Berlijn voor Willy te zwaar vinden om mee te doen èn aan de 100. M. vrije slag, èn aan de 4 X 100 M, vrije slag estafette. Bij inschrijving voor deze drie nummers zou Willy in den tijd van acht - dagen te zwemmen hebben drie maal 100 M„ drie. maal 400 M., en twee maal 100 M. in de estafette (series, demifinales en finales). De wedstrijden om de Europeesche kam pioenschappen te Maagdenburg twee jaar geleden hebben ons wel duidelijk geleerd, dat de programma's der groote tournooien voor deelneming aan meerdere zwemnum- mers zeer zwaar zijn. In de sfeer van on rust, gejaagdheid, nerveusheid, dier tour nooien, met nog zooveel andere bijkomende factoren, moet men wel een ijzersterk ge stel hebben en dito zenuwen om in staat te zijn zulk een serie van acht belangrijke en spannende kampen in' steeds éven goede conditie af te zwemmen. Voor Willy achten wij het meedoen op drie nummers, waaronder de 400 M. te veel, en onze medische adviseur, dokter Kplff, die Willy al zooveel jaren onder controle heèft,'denkt er niet anders over. Wanneer Willy geen 100 M. vrije slag be hoefde te ztyemmen, zouden wij haar zeker opgeven voor de 400 M. vrije slag. Zij zou dan ongetwijfeld een behoorlijke kans heb ben op een der eerste plaatsen, en wij ach ten haar ook physiek daartoe alleszins in staat. In de toekomst zal Willy nog Wel eens haar best doen op langere afstanden. Voor een overbelast programma, als hier voor aangegeven, vinden wij Willy niet sterk genoeg. Zij behoort nu eenmaal niet tot de supermenschen. die geen grenzen' hebben voor hun capaciteiten. Een tweede reden hadden wij nog om Willy liever niet op de 400 M. te laten uit komen. Willy is vóór alles sprintster, de 100- M. is haar bijzondere specialiteit. Zij wil haar volle kracht geven om te trachten op dit nummer nr. 1 te worden. Verrassingen zjjn altijd mogelijk, dat spreekt vanzelf, maar Willy heeft een goede kans en die wil zij ten volle benutten. Nu is het voor ons een vaststaand feit, dal intensieve jraining op 100 M. en 400 M. tegelijkertijd niet kan samengaan. Elk dezer baanlengten stelt haar bijzondere eischen door het verschillend tempo en bij gelijk tijdige beoefening ltfdt de 1<*> M- traning absoluut onder dit mixture. Willy streeft-er naar haar 100 M. in een race met constante snelheid af te zwemmen. Haar geheele en voortdurende oefening Js

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7