DE OVERDEKTE Voor 100 jaar. AlkmaarscheBoysl Alkmaar I UIT HET PARLEMENTAIRE LEVEN. Spoet ZONDAG A.S. 2.SO UUR Rijwielstalling gratis. Zie Sportnieuws. Langs de N.h.V.B.-velden. Mooi gebruinde Huid Thorbecke's laatste dagen. MAANDKAART 10 zwembaden f 2.50. Uit de Allemaartche Courant van 23 Mei 1836. Alkmaar. Bij de erven A. Sterck, Courantiersters in de Ach- terdam en bij Jan Groot en Compe., Boekverkoopers te Zaandam, wor den de zoo gerenomeerde Tand middelen bereid door den Heer Simon Nathaus Deutz, Hof Tand meester van Z. M. den koning en met deszelfs Broeder A. S. Nathaus Deutz, Tandmeester van Z. K. H. den Prins van Oranje en tevens van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, enz., enz., enz., ver kocht, als: No. 1. Een Paerlwassing en Tant Opiat, dienende 't gebit te verster ken, de tanden en kiezen te zuive ren en tot de hoogste ouderdom te conserveeren 2,50. No. 2. Een Mondspoeling voor Scarbut, Blaauwschuit, Rhumati- que pijnen in de mond en bijzonder tot het aangroeien en versterken van het tandvleesch a 3,00. No. 3. Een Tand Elixter, om de tanden ijvoor wit te maken zonder het glazuur te beschadigen of te benadeelen a 1,10. No. 4. Een Tandpoeder tot zui vering der tanden en tandvleesch a 50 centen. No. 5. Een Eau de Blanchard voor kies-, tand- en zinkenspij n te verdrijven a 1,25. No. 6. Een Poeder Dentefrice, dienende om het gebit te verster ken en tot de hoogste ouderdom te conserveeren a 2,00. Ook wordt bij bovengemeld ver kocht, Savon de Paris voor zomer vlekken, puisjes in het aangezigt, enz. a 1,00 het flesje. N.B. Alle deze middelen zijn met cachetten voorzien. van de volksgezondheid en als steun voor de fruitteelt. 5. Organisatie ter verbetering van zaai zaden voor den tuinbouw. 6. Is verbetering van het land- en tuin- bouw-organisatiewezen mogelijk en noodig? Bij dit onderwerp zal ook aandacht ge schonken worden aan de positie van de plattelandsvrouw en haar organisatie in het land- en tuinbouworganisatiewezen. Voor de inleiding van deze onderwerpen zijn of worden alleszins bevoegde personen aangezocht, 't Is mogelijk, dat er in de redactie nog enkele veranderingen noodig blijken of zelfs, dat eenig onderwerp door een ander zal moeten worden vervangen. In dit verband zij nog vermeld, dat ook als punt van bespreking naar voren is ge bracht concentreeren of vereenigen van kleinere* zuivelfabrieken tot meer grootere, maar omdat men de vrees koesterde, dat het programma overladen zou worden, is dit achterwege gebleven. We zullen op dit belangrijk onderdeel van de L.T.M. dagen uitvoeriger terug komen en dan die eventueele veranderingen wel aangeven. CRISIS-STEUN-BESCHIKKING 1936. Voor fruit- en warmoezerij- gewassen. In de Staatscourant is opgenomen de „Crisis-steunbeschikking-1936 (fruit en warmoezerij-gewassen 6)". In deze beschikking heeft de minister van landbouw en visscherij bepaald, dat uit het Landbouwcrisisfonds aan de aan gesloten telers van gewassen van den tuinbouw, steun verleend zal worden overeenkomstig de bepalingen der be schikking, tot een totaal bedrag van van 680.000. Steun zal worden verleend over de hoe veelheden van de hierna vermelde pro ducten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van 1935 door de telers zijn verhandeld tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: roode en witte bessen, voorzoover voor een prijs lager dan 9 per 100 K.G. door verwerkers gekocht: 1 Jan.31 Dec. 2,per 100 K.G.; kruisbessen 1 Jan.9 Juni 2,60 per 100 K.G.; andijvie 17 Juni22 Sept. 0,25 per 100 st.; bloemkool 17 Juni14 Juli 0,25 per 100 st.; stokprinsesseboo- nen 15 Juli15 Sept. 0,50 per 100 K.G.; enkele stamprinsesseboonen 15 Juli15 Sept. 0,25 per 100 K.G.; dubbele stam prinsesseboonen 15 Juli15 Sept. 0,25 per 100 K.G.; snijboonen 15 Juli15 Sept. 0,80 per 100 K.G.; spekboonen 15 Juli 15 Sept. 0,25 per 100 K.G.; kroten 3 Juni—1 Sept. 0,25 per 100 K.G.; witte kool 17 Juni—25 Aug. 0,50 per 100 K.G.; bospeen 29 April—1 Sept. 0,50 per 100 K.G.; prei 3 Juni—31 Dec. 0,25 per 100 K.G.radijs 6 Mei—16 Juni 0,50 per 100 Ï£r ,Ln fldfij 1 Jan-—31 Dec. 0,75 per lSS st- f3 Juli 29 Sept. 0,20 per iuu st.; spinazie 27 Mpi1R t,,™; 27°OctPCf i100 K G glastomaten 2 Sept.— 17 Juni lV we7n0<LK G-: tuir*boonen Juni 15 Sept. 0,40 per 100 K.G. Voetbal, ALKMAARSCHE BOYS—ALKMAAR. In het voorjaar, toen de voetbalcompetitie vrijwel haar einde naderde, hebben de be- stuurderen der drie plaatselijke K.N.V.B.- vereenigingen de hoofden bij elkaar gesto ken en op initiatief van Alcmaria toen in principe besloten, om onder elkaar een com petitie te spelen, waaraan dan verbonden zou zijn de titel van „kampioen van Alk maar". Men weet natuurlijk, dat een dergelijke na-competitie in verschillende andere steden van ons land gehouden wordt en vooral in Haarlem heeft men er steeds veel succes mee gehad. Ongetwijfeld hadden deze wedstrijden ook in Alkmaar sportief een succes kunnen wor den, omdat daardoor de drie zustervereni gingen nauwer contact met elkaar hadden kunnen krijgen, wat immers altijd een be lang voor de voetbalsport is. Daarnaast had het publiek zeer zeker belangwekkende wedstrijden kunnen zien, die het aankijken ten volle waard waren geweest. Uit bovenstaande valt reeds op te merken, dat dit allemaal mooi geweest zou zijn, maar dat de plannen mislukt zijn. Reeds waren de wedstrijddata vastgesteld, reeds was contact gezocht met de beide bonden, K.N.V.B. en N.H.V.B., maar ondanks dat konden de wedstrijden voorloopig niet ge speeld worden, ook al, omdat de ontmoe tingen om den Rauch-beker er tusschen kwamen. En men weet, dat Alcmaria I en II en Alkmaar voor die wedstrijden hebben ingeschreven. Tenslotte deelde de N.H.V.B. mede, dat er niet om het kampioenschap van Alkmaar gespeeld mocht worden. Daarna dat was Woensdagavond j.1. zyn de afgevaardigden van de drie clubs, t.w. Alcmaria, de Boys en Alkmaar, weer b(j elkaar gekomen en er werd toen met al gemeen goedkeuren besloten, om toch een aantal wedstrijden tegen elkaar te spelen, zij het dan op vriendschapoelijken basis. Dat beteekende dus, dat cgeen strijd mocht zijn om een titel, enz. En zoo werd dan voor morgenmiddag een wedstrijd georganiseerd tusschen de Alk maarsche Boys en Alkmaar op het terrein van eerstgenoemde. Een vriendschappelijke wedstrijd dus, maar het publiek zal werke lijk niet kunnen merken, dat hier geen competitiewedstrijd, maar een heel gewone vriendschappelijke wedstrijd plaats vindt. Want de spelers van beide clubs zullen zich geheel geven, omdat de wedstrijd er een is tusschen twee plaatselijke clubs. Zy, die dus een interessanten wedstrijd willen zien, mogen hun schreden morgen middag naar den Westerweg richten! ALCMARIA II—HOLLANDIA L Geheel onverwacht en op het laatste nip pertje is voor de 2de ronde van den Rauch- beker de wedstrijd Alcmaria IIHollan- dia I ingelascht. Ook deze wedstrijd wordt morgenmiddag gespeeld en wel op het Sportpark. De reserves van Alcmaria komen ook al met een nieuwe opstelling uit, waarbij ech ter rekening moet worden gehouden met het niet beschikbaar zijn van eenige spelers, die bijvoorbeeld een week later wel hadden mogen uitkomen. Het elftal ziet er thans aldus uit: De Jager Schokker Venema Meijer Planter Michels Jo Bos Sariewie Woudstra Kaptein Koop» 't Lijkt ons een aardige ploeg, die Hol- landio ongetwijfeld goed partij zal kunnen geven! De wedstrijd uitgesteld? Wij vernemen zoo juist, dat den N.H.V.B. verzocht is, om den wedstrijd uit te stellen en hoewel een beslissing nog niet bekend is, gelooven we wel, dat de bond uitstel zal verleenen. Trouwens het vaststellen van een wedstrijd op Vrijdag is o.i. ook wel wat heel erg laat. Als wij rekening houden met den tijd, noodig om de elftalcommissie bijeen te roepen, om het elftal samen *e stellen, om de spelers te convoceeren en als we verder nog bedenken, dat spelers ver hinderd kunnen zijn, zoodat weer andere spelers aangeschreven moeten worden, dan blijkt reeds daaruit, dat het practisch on mogelijk is, om twee dagen voor een Zon dag een wedstrijd in te lasschen. T Nieuwe overwinning van Alkmaar- sche Boys II. K.F.C. III herstelt zich. J.1. Donderdag Hemelvaartsdag wer den nog een tweetal wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Noordholland. De Alkmaarsche Boys-reserves hadden bezoek van de Watervogels, die ook nog voor de volle winst hadden zorg gedragen en dus één der grootste concurrenten bleek te zijn. Het ongunstige weder regenvlagen en strakken wind waren mede de oorzaak, dat veel afbreuk werd gedaan aan de spel- hoedanigheden. De natte bal maakte niet al leen het goede plaatsen vaak onmogelijk, maar vooral het schieten, waaraan wel het zeer kleine aantal doelpunten toe te schrij ven zal zijn. Nu bleek de schotvaardigheid der Helderschen al zeer slecht, al kunnen we er tevens aan toevoegen, dat de Alk maarsche defensie en niet het minst doel man v. d. Horst in ongenaakbaren vorm was. Het Alkmaarsche doelvlak werd geen enkele maal doorsneden. In verband met de meerdere offensieve kracht der Helder schen, kwam de Alkmaarsche aanval vaak wat los te staan en waren de aanvallen aan dezen kant wat minder talrijk. Voor de rus- kon het Heldersche net door Booij eenmaal aan het trillen worden gebracht en daarbij k ,zoodat het einde een kleine Alk maarsche 1—0-zege bracht. oer aan 4—0. De Medemblikkers hebben tot nu toe nog niet veel gepresteerd. De stand is thans: Al km. Boys II 3 3 0 0 6—i r K.F.C. III 2 1 o 1 til Watervogels I 2 10 1 2—2 2 M.F.C. I 3 0 0 3 2—8 0 Voor morgen staat de ontmoeting Water vogels—K.F.C. III op het programma en kan de halve competitie dus verwerkt zijn en er iets meer teekening in de ranglijst komen. Het zal er in den Helder spannen! Mogelijk een puntendeeling. van gelaat, hals en armen, óók bij geen zon door AMILDA-zonnebruin crème. Voorkomt tevens zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Motorrijden. DE ALGEMEENE LEDENVER GADERING VAN DEN K. N. M. V. Op Hemelvaartsdag werd te Utrecht de jaarlijksche algemeene ledenvergadering der K. N. M. V. gehouden in het gebouw „voor Kunsten en Wetenschappen". De algemeen voorzitter, mr. J. G. A. van Geldrop Meddens, opende de vergadering met een rede, waaruit duidelijk naar voren kwam welk een succesvol jaar 1935 voor de Kon. Motorw. Ver. is geweest doordat meer dan 4000 nieuwe leden werden ge boekt. Bovendien werd in alle richtingen, waarin de vereeniging werkzaam is, een tevoren ongekende activiteit tentoonge spreid. Het hoofdbestuur was dan ook uiterst tevreden, doch nog niet voldaan en spre ker spoorde de aanwezigen aan op den in geslagen weg voort te gaan, opdat de K. N. M. V. nog meer dan tot heden zou zijn: „de Motorrydersbond voor Neder land". De voorzitter deelde mede, dat het voor jaarscongres 1937 van de Federation Inter nationale des Clubs Motocyclistes op uit- noodiging van de K. N. M. V. in Neder land zal plaats hebben. Een tweede mededeeling betrof de nieuwe organisatie van de T. T.-races, welke nu uitgaat van een stichting ge vormd door de gemeentebesturen van Assen en Beilen en de K. N. M. V. Tenslotte wees mr. van Geldrop Med dens op het belangrijke vraagstuk van de omzetting van een motorrijtuigbelasting in een benzinebelasting hetwelk in studie is bij de Algemeene Nederlandsche Ver- keersfederatie, waarin ook de K. N. M. V. zitting heeft. Binnenkort zal over dit vraagstuk een publicatie het licht zien. Het volgens rooster aftredende lid van het dagelijksch bestuur, sportvoorzitter P. J. Nortier, werd wederom herkozen. Daarna had de verkiezing van de finan- cieele commissie plaats, waarin werden benoemd de heeren J. P. van Calsteren, E. Gerzee en M. Th. Diesbergen. Het jaarverslag werd op deze vergade ring uitgebracht en voorgelezen. Het gaf een zeer duidelijk beeld van de geweldige hoeveelheid werk, die in het voorgaande jaar door het dagelijksch bestuur en het secr. dezer vereeniging is verzet. De groote opbloei werd niet zonder moeite verkre gen, doch daarentegen stonden als resul taten een krachtige inwendige organisatie, eea> bloeiend sportleven, een uitbreiding van' toeristische prestaties een in vele ge vallen succesvol optreden voor de belan gen van het motorverkeer en een aangena me, op voet van gelijkheid staande, samen werking met de andere groote verkeers- bonden. Nadat bij de rondvraag nog eenige vra gen van internen aard waren beantwoord, sloot de voorzitter d»1 vergadering. Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Donderdag j.1. konden de aangekondigde wedstrijden op de Alkmaarsche Wielerbaan geen doorgang vinden. Gelukkig bleek, dat de renners voor morgen (Zondag dus) geen contracten hadden, zoodat het geheele pro gramma Zondagmiddag a.s. verreden zal worden. Wy behoeven thans niet meer over deze wielerwedstrijden te schrijven. Wat wij Woensdag j.1. opmerkten, is ook thans nog van kracht: wij gelooven betere sprints te zullen zien dan de vorige keer, wij rekenen op een boeienden strijd in de koppel-achter- volging en wij rekenen eveneens op een zeer spannend verloop in beide koppelwedstrij den, waarvan die voor de nieuwelingen voor en die voor de amateurs en onafhan- kelijken na de pauze verreden zal worden. Moge het weer thans meewerken! En moge het een prettige wielerdag worden! PIJNENBURG WINT TE KOPENHAGEN. Bij een omniumwedstrjjd op de wieler baan te Kopenhagen, welke bestond uit een tijd-race, een punten-race een achter volgingwedstrijd en een 30 K. M. stayer wedstrijd achter kleine motoren werd Pij nenburg eerste met in totaal 18 punten. Erland Christensen (Denemarken) werd tweede met 12 punten derde Werner Grun- dahl (Denemarken) 10 punten, vierde Schoen (Duitschland) 4 punten. Tennis. DE FRANSCHE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque wint van mej. Neufeld. Gister werden de internationale kam pioenschappen van Frankrijk voortgezet, waarbij ook met de partijen in het dames- en heeren-enkelspel een aanvang werd ge maakt. By de dames won onze landgenoote mej. Rollin Couquerque gemakkelijk van de Fransche speelser mej. Neufeld met de cij fers 62, 63. Mej. Terwindt kwam nog niet aan de beurt. In de dubbelspelen is men vrijwél overal tot de kwarteindstrijden gekomen. De belangrijkste resultaten waren; Heeren enkelspel: Von Cramm (Duitsch land) sloeg Mercier (Zwitserland) 61, 6—1, 6—3. Merlin (Frankrijk) sloeg Sperling (Dene marken) 8—10, 6—0, 6—1, 6—2. Dames enkelspel: mej. Rollin Couquerque (Neder1 and) sloegen mej. Neufeld (Frank- rqk 6—2, 6—3. (FnvpïfnH\dUb^elSpeI: Hu«hes en Tuckcy (Engeland) sloegen Petra en Pelizza (Frankryk) 10-8, 4-6, 6-0, 6-4. Perry en Austin (Engeland) sloegen Mar tin Legeay m^Lesueur (Frankrijk) 6-4, Brugnon Boussus (Frankrijk) sloegen Mitic en Kukuljevic (Joego-slavië) 6—3 6—8, 7—5, 6—4. Hier mogen thans eenige bijzonderheden volgen over de laatste dagen van den grondlegger onzer huidige constitutie: mr. Johan Rudolf Thorbecke. In de laatste maand van 1871 werd Thor becke ongesteld en bleef het. Niet ten onrechte maakten zijn vrienden zich ongerust, want aan zyn Departement verscheen hij, de man van stoere plichts betrachting, niet meer, en ook aan het par lementaire leven nam hij voorloopig geen deel. Maanden bleef hij ziek. In het begin van '72 liep het gerucht, dat hy van plan was ontslag te vragen. Aanstonds ver klaarde van Kerkwyk in de Tweede Kamer, dat hy dan moest blijven als minister zon der portefuille. Men kon hem niet missen. Totdat er plotseling een vrij sterke ople ving kwam. De staatsman vatte weer moed. „Het schijnt Gods wil" schreef hij aan mr. J. A. Jolles, den minister van justitie „dat ik mijne taak hier beneden nog voort zette; wij zullen trachten den tijd goed te besteden". Ontroerend woord. Was de oude arbeidslust dan nog niet geknakt.' Neen. Zelfs begaf hij zich, tegen het advies van zijn dokter, naar de Tweede Kamer; met groote hartelijkheid, die hem zichtbaar aan greep, werd hy daar op 22 April, toen het debat over de Inkomstenbelasting begon, ontvangen. Zijn geneesheeren, hopend op herstel, hadden hem een kuur in Ems voor geschreven. Doch hij wilde eerst nog naar het parlement, de oude strijder. Had hij te veel van zyn krachten gevergd? Toen hy op 23 April wederom in de Kamer was, werd hij door een lichte duizeling overval len en moest de zaal verlaten. Wat deed hy? Om zich te herstellen wan delde hij naar Zorgvliet, inplaats van naar huis te gaan. Maar het weer was guur en hy vatte kou. Dit werd beslissend voor zijn zwakke en ondermijnde gestel. Hij moest weer thuis blijven; zyn toestand werd met den dag ernstiger; langzaam werd zijn le venslamp uitgebluscht. „Ik zag en sprak hen schrijft Olivier in zijn Herinneringen „het laatst omstreeks drie of vier weken voor zijnen dood. Sinds den voiigen dag had zich een zeer ongunstig verschijnsel een aanhou dende kramphoest geopenbaard. Maar Thorbecke had toen van het zorgelijke zijns toestands nog geen denkbeeld. Hy zat, om geven van boeken en papieren, aan zijn schrijftafel en sprak, zooveel de hoest hem dit toeliet, over de aangelegenheden van dien dag en dien morgen met groote hel derheid van geest en soms met de hem eigene ironie". Doch de plaats aan de schrijftafel moest verlaten worden. Weldra lag hy te bed en werd zyn toestand ernstiger. Op 3 Juni schreef Het Vaderland: „De heer Thorbecke heeft een rustigen nacht gehad. De hoest is niet erger, maar de zieke is doodzwak".Op 4 Juni: „Met diep leedwezen vernemen wij, dat de krachten van den heer Thorbecke afnemen en de toe stand zoo goed als hopeloos is. Den gepas- seerden nacht heeft de zieke onrustig door gebracht, doch heden was hy zeer kalm. Niettegenstaande zyn doodelijke zwakte is hy nog altijd even helder van geest; zelf ziet hy in dat het hoogstens nog eenige da gen kan duren, maar met de meest moge lijke kalmte spreekt hy over zyn naderend einde en maakt de noodige beschikkingen Zelfs thans is hy niet te bewegen zich heel aan de staatszorgen te onttrekken \yi is waar is hy te zwak om zelf te schrijven doch hij wil niet das spoedeischende zaken onafgedaan blijven, zoodat hy gebruik maakt van de diensten die zijn zoon den zwakken vader gearne bewijst". De Koning liet herhaaldelijk naar den toestand van zyn ouden raadsman infor. meeren; de Koningin kwam persoonlijk in haar rijtuig naar zijn huis, om zich od hoogte te stellen. Maar snel naderde nu de dood. Dinsdag R Juni 1872 was zijn laatste dag. In Je avond, om half zeven, stierf hy. Ruim tvveg jaar na Adelheid. Zyn vriend mr. Vissering vermeldt deze woorden, gesproken toen de stryder en lijder het einde voelde naderen* „Breng aan allen, met wie ik zoo velé jaren aan de belangen van het vaderland gewerkt heb, mijn laatste groeten en zeg hun, dat de stervende vriend is heen o*. gaan, erkentelijk voor den steun, dien zoo- velen hem in moeilijke tijden gaven". En Olivier schrijft: „Zijne laatste gedach ten, zijne laatste wenschen en woorden waren gewijd aan zijn land, aan zijne kin- deren en aan zijn oude, trouwe dienstbode welke de vrienden uit Leiden zich zoo goed herinneren, en van wie hy\ bij zyn dank voor hetgeen zy voor haren meester en meesteresse steeds geweest was, met ster- vende lippen dezelfde gehechtheid voor zim kinderen verzocht". Hij stierf in volle wapenrusting. In t harrenas. Als minister van binnenlandsche zaken, leider van zyn derde kabinet. Juist tijdens de crisis. „Eénparig" had Groen van Pinksterer by het uitbreken der cri sis geschreven „nagenoeg éénparig wil de men Thorbecke behouden, omdat hij alleen in staat was als leidend hoofd van het gouvernement op te treden". Maar nu kan hy geen gevolg meer ge ven aan de roepstem. De stroom van dit machtige leven is vervloeid in den oceaan der eeuwigheid Ontzaglijk was, hoewel hij verwacht werd, de indruk, dien de doodstijding op ons volk maakte. Heel de natie stond treu rend om de baar; nu wist men wien men verloren had. Hier werd nationale rouw geleden. In het parlement werd hy dank baar herdacht Aan hoogescholen (Telle- gen in Groningen; Vreede in Utrecht; Vis sering in Leiden) werd een college-uur ge wijd aan de nagedachtenis van Nederlands grooten staatsman; ook buitenlandsche bla den schreven over hem, en heel de natio nale pers getuigde van zijn beteekenis. Kuyper, de geniale journalist, wijdde aan Thorbecke's gedachtenis een schitterend ar tikel. „Thorbecke moet" schreef Kuyper „vruchteloos zijn evenknie zoeken onder Hollands politieke mannen en elk volgen van wie zijn plaats zal innemen kan slechts een volgen op eerbiedigen afstand zijn... Er was in zyn karakter een eerlijkheid, zelfs om het terughoudende van zyn woord nooit verdacht... Zyn woord was kort af gemeten, kernachtig, maar als glas door zichtig... Hij was een eer voor ons volk, een roem voor onze natie..." En het arti kel eindigde met een „ootmoedigen dank aan God voor den zegen en de beproeving beide, die ons in Thorbecke gewerd". D. HANS. Borotra en Marcelbernard (Frankrijk) sloegen Wilde en Hare (Engeland) 12—10, 6—3, 6—3. Dames dubbelspel: mevr. Mathieu en Miss Yorke (Frankryk-Engeland) sloegen mej. Barbier en mej. Pannetier (Franryk) 60, 6—3. Gemengd dubbelspel: Miss Noel en Hughes (Engeland) sloegen mej. Jedrze- jowska en Brugnon (Polen-Frankrijk) 57, 6—4, 6—3. Mevr. Mathieu en Lesueur (Frankrijk) sloegen mevrouw de Meulemeester en Geel- hand (België) 63, 64. Miss Yorke en Marcel Bernard (Engc- land-Frankrijk) sloegen mevrouw Go- rotnitchenko en Pelizza (Frankrijk) 6—2, 9—7. BE QUICK ORGANISEERT EEN PINKSTERTOURNOOI. De tennisclub Be Quick organiseert gedu rende de Pinksterdagen een open tornooi genaamd „Alkmaarsche Kampioenschap pen", bedoeld als propaganda voor de ten nissport in Alkmaar. Dit tornooi, waartoe alle N. C. T. B.-clubs in Noordholland zyn uitgenoodigd voorziet in een lang gevoelde behoefte, gezien het steeds groeiend aantal tennissers(sters) in onze stad. Met het bestuur van Be Quick verwachten wy dan ook een groote deelna me wij raden eiken deelnemer aan zyn inschrijving tijdig in te zenden. De inschrij ving is open tot en met Maandag a.s. Voor onze lezers is hier een goede gele genheid om eens met deze mooie sport kennis te maken. Wij wenschen Be Quick veel succes met hare wedstrijden. DIM I S, ZWIMT IN op de genoeg'lijkf l)n menu ren. Werkdagen v.m. 10—12. Zwemmen ontspant den geest. Zwemmen staalt zenuwen en spieren. Zwemmen. DE OFFICIEELE OPENING VAN PESIE'S NATUURBAD. Zooals reeds eerder in het kort gemeld, zal morgen de officieele opening van Pesie's Natuurbad plaats vinden. Naar men weet zullen daarbij de meest vooraanstaande officials aanwezig zijn, o.m. de K. N. Z. B.-voorzitter, Jan de Vries en de bekende ruim 70-jarige propagandiste, moeder Triebels. Onze plaatselijke vereeniging D. A. W. zal haar medewerking verleenen aan een zeer aantrekkelijk zwemprogramma. Allereerst zullen eenige baannummers verzwommen worden, waarvoor de beste D. A. W. zwemsters en zwemmers uitge noodigd zyn. Aan het nummer schoonspringen zullen o.a. deelnemen Schatens van A. Z. 1870 en Hazenberg van „het Y", van welk tweetal de laatste zeer terecht bekend is als de meest succesvolle komische springer m Nederland. Een zeer interessant nummer zal onge twijfeld de demonstratie van de verschil lende zwemslagen zyn, daar behalve de schoolslag, borstcrawl en rugcrawl ook de merkwaardige butterfly of „vlinderslag" door de jeugdige D. A. W.-leden Corry de Vos Burchart en Dicky Imhülsen gedemon streerd zal worden. Een polo-wedstrijd tusschen D. A. W. I— Neptunus I (Zaandam), zal tenslotte net programma besluiten. Rest ons nog het zeer aardige geste van den heer Pesie te vermelden, die ter gele genheid van de opening herinnerings-me- daille en wisselbeker voor de D. A. W.- club-kampioenschappen beschikbaar stelde. Laten wij slechts hopen, dat het weer den heer Pesie en D. A. W. Zondagmiddag niet in de steek zal laten, dan zal het zeer zeker een succes-middag worden. Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE MOSKOU. De afgebroken partijen uit de 5e ronde van het tornooi te Bad Nauheim werden gisteravond voortgezet met het volgend resultaat: Vidmar verliest van Bogoljubov. Aljechin remise met Keres. Heinecke remise met Ahues. De afgebroken partij AljechinBogo Ju bov uit de 7e ronde werd door BogoljuDO opgegeven. De stand na de zevende ronde is: 1 Aljechin 5 pnt., 2 Ahues 4 1/2 Pnt« 4 en 5 Stahlberg, Rellstab en Bogoljubo ieder 4 pnt., 6 Keres 3 1/2 pnt. plus 8 gebroken partij, 7 Heinecke 3 1/2 pnt-, Vidmar 2 1/2 punt plus 1 afgebroken par ty, 9 Weissgerber 2 pnt., 10 van Bosch 1 punt. HET TOURNOOI TE BAD NAUHEIM. Aljechin wint van Bogoljubov. In de zevende ronde van het internatio naal schaaktournooi dat te Moskou gehou den wordt, won Ragosin van Lasker e Capablanca van Botwinnik. De overige partijen n.1. Loewenfish— Rjumin, LilienthalFlohr en Eliskases— kahn eindigden in remise.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8