De Jachthaven van Akersloot geopend. Feijenoord wint van Enschedé. Spanning in de kampioenscompetitie. H.D.V.S.' kans op behoud. - h. V. V. uitgeschakeld. - herstel der Zuidelijke oud-eersteklassers. Om het kampioenschap van Nederland. N.A.C. opnieuw door Ajax verslagen. Hermes D. V. S.-Velox 2-0. Alkm. Boys-Alkmaar 2-1. Van onschatbare waarde voor de watersport. Een nuttig en sportief werk in werkverschaffing uitgevoerd. EEN TOCHT OP HET MEER. h. V. V.-C. V. V. 0-3. SPORT EN WEDSTRIJDEN Wat velen gehoopt hadden in het Westen, is gebeurd: Feyenoord heeft haar achter stand op Enschedé geheel kunnen inloopen, dank zy een fraaie en zeer verdiende zege op de Sportclub. Ajax overwon N.A.C. voor den tweeden keèr en krjjgt dus ook weer een kans op den titel. Ze heeft alles nog in eigen hand, maar mag natuurlijk niets meer verliezen De stand is thans: Feyenoord Enschedé Ajax N. A. C. Be Quick 1 15—11 13—6 10—8 5—11 10—17 6—2 5—6 6—9 Wat de promotie betreft, in afdeeling I deed Hermes goed werk door thuis Velox te kloppen. Deze Utrechtsche club is dus uit geschakeld en zeer waarschijnlijk zal ook "D.O.S. wel uitgeschakeld worden. De stand is: H.D.V.S. 3 2 10 Velox 3 111 D.O.S. 4 10 3 In afdeeling II won C.V.V. van H.V.V. met 30, nam dus revanche op de onver wachte nederlaag en heeft nu een pracht kans op het eerste klasseschap. De stand is: C V. V. 4 2 11 7—4 5 H F. C. 3 111 4—4 3 H. V. V. 3 1 0 2 3—6 2 In het Oosten is men thans ook begonnen met met deze wedstrijden. Borne overwon thuis het arme S.C.H. met 3—2. De stand luidt: Borne 1 1 0 0 3—2 2 S. C. H. 10 0 1 2—3 0 N. E. C. 0 0 0 0 0—0 0 In het Zuiden herstelden zoowel Noad als Willem II zich fraai en wisten beiden te winnen, riet gevolg is, dat de Tilburgsche clubs samen de leiding hebben: Noad 4 2 11 10—6 5 Willem 17 4 2 1 1 10—7 5 Palemig 4 112 6—9 3 T. S. C. 4 1 1 2 9—13 3 FeyenoordEnschedé 41. Ten aanschouwe van ongeveer 16000 menschen onder wie zich 1500 Enschedé-supporters bevonden, die mt een extra trein en autobussen naar Rotterdam waren gekomen, heeft Feijenoord een prachtigen wedstrijd tegen Enschedé gespeeld en een vol komen verdiende 41 overwinning behaald. n 13 competitie- en vier kampioenswed strijden had Enschedé de nederlaag niet gekend, maar in den 18en wedstrijd moest zy de vlag strijken voor een tegenpartij, die haar in elk opzicht de baas was. In Groningen heeft het spel van Feijenoord een week geleden niet aan de verwachtin gen beantwoord, doch gisteren heeft de club van van Heel wees eens laten zien, wat zij, als het er op aankomt, in haar mars heeft. Spelende in den vorm van gisteren is er geen enkele ploeg in ons land, die daar tegen op kan. De strijd was eigenlijk al in de eerste helft beslist, omdat Feijenoord bij de pau ze met 31 leidde en tot op dat moment zoo overwegend in de meerderheid ge weest was, dat er geen enkele reden was om aan te nemen, dat in de tweede helft de bordjes verhangen zouden kunnen worden, hetgeen dan ook niet gebeurd :3. In tactiek, in techniek, in positiespel, in zuiver aangeven, in het koppen, kortom in elk onderdeel van het spel. heeft Feijen oord ditmaal uitgeblonken en Enschedé een lesje gegeven, dat het heugen zal. Aanvankelijk zag het er overigens niet naar uit, dat het bij Feijenoord van zoo een leien dakje zou gaan, want reeds bin nen enkele minuten kregen de Enschedé- supporters reden tot juichen, toen Wiege- rink zijn club de leiding gaf. Maar daarmee hadden de bezoekers voor een groot deel hun kruit verschoten, want nadien heeft Feyenoord bijna voortdurend de lakens uitgedeeld. Het groote verschil tusschen beide ploe gen lag in de middenlinie, want terwijl die van Feijenoord niet alleen voortreffelijk verdedigde, als dat noodig was, maar ook de voorhoede tot belangrijke steun was, ging er van de middenmoot van de be zoekers al bitter weinig uit. Dat een voorhoede niet behoorlijk kan opereeren zonder steun van de midden linie, scheen tot Meilink, Stegehuis en Oosterveen niet te zijn doorgedrongen. Zy trapten steeds den bal maar luk raak w®g, waardoor deze als regel een gemakkelijke prooi werd van de verdediging en midden linie van Feijenoord. Ook in haar^ verde digende tak schoot de middenlinie van Enschedé te kort, waarvan het gevolg was, dat de taak van de backs der bezoekers bijzonder zwaard werd. Hagels heeft er zich kranig doorheen geslagen, maar van Delden werd het te machtig en daarom valt het niet te verwonderen, dat Kamst dikwijls voor uiterst moeilijke problemen gesteld werd. Vele ervan heeft hij met kennis van zaken opgelost maar hij maak te toch ook wel eenige fouten, waarvan o.a het tweede doelpunt het gevolg was. In de tweede helft stond Kamst vaak vréémd te schutteren en toen trof hij het dat aan de schotvaardigheid van de Feijenoord-voorhoede nogal het een en ander mankeerde. Maar dat is dan ook de eenige aanmerking, welke men maken kan op het verder zoo keurige spel van de westelijke kampioenen, de voorhoede van Enschedé stond onder de gegeven om standigheden voor een schier hopelooze taak, maar toch heeft zij er nog van ge maakt, wat er van gemaakt kon worden. Ten Duis, Gerrits en Nagels hebben meer dan eens laten zien, dat zij als voetballers uit het goede hout gesneden zijn. De te genslag was het voor Enschedé, ongetwij feld, dat na de rust Wiegerink en Ooster veen vervangen moesten worden, want met de invallers Huckriede en Mulder is het er zeker niet beter op geworden. Feijenoord kan met genoegen op dezen wedstrijd terug zien, want de ploeg vorm de een gaaf geheel, ze beschikte over een zeer sterke defensie, over een prachtige middenlinie en over een vlot combinee- rende voorhoede, die dank zij Barendregt, die beter was dan ooit, veel variatie in haar spel bracht. Het was kort voor den aanvang nog on zeker, of Linssen wel van de partij zou zijn, maar hij verscheen toch binnen de lijnen, waar hij een werkelijk brillante partij gespeeld heeft. Tenslotte kreeg hij hinder van een oude blessure, zoodat hij kort voor het einde moest uitvallen. Kantebeen heeft zeker nog het een en ander te leeren, maar dat er in hem een voetballer schuilt, van wien Feijenoord nog veel plezier kan hebben, is aan geen twijfel onderhevig. De beste man in den aanval was Vrauwdeunt, die de ware spel- kenners van begin tot eind heeft laten genieten. Burg was de minste in de voor hoede, maar onvoldoende was hij zeker niet. Over de middenlinie en de verdedi ging van Feijenoord behoeven we verder niet uit te weiden. Beide linies waren te sterk voor Enschedé. Scheidsrechter Mutters heeft den wed strijd degelijk geleid, waarbij hij de teu gels heel strak hield, hetgeen gebiedende eisch was, daar het niet altijd even vriend schappelijk toeging. Zooals gezegd, nam Enschedé gauw de leiding, doch na een kwartier kwam de gelijkmaker en ruim 10 minuten voor de rust wisten de Rotterdammers de leiding te veroveren, terwijl een minuut later de stand al 31 was, dank zij een perfect ge nomen vrye schop door van Heel. Toen Feijenoord er al heel gauw na de hervatting 41 van maakte, was alles beslist en met deze cijfers kwam ook het einde. Teleurstellend spel der zuidelijken kampioenen. Voor de tweede maal in acht dagen heeft Ajax een overwinning behaald op de zuidelijke kampioen, en de zege van giste ren was duidelijk en beslist. Ajax speelde een in alle opzichten beter spel. Slechts één periode was er, waarin N. A. C. het overwicht had. Dat was de laatste 25 mi nuten der eerste helft, en dat was ook de corzaak van het feit, dat de besliss ng voor de lust nog niet w&s gevallen In dat tijd vak werd het Amsterdamsche drel her haalde malen ernstig bedreigd en de Zuiderlingen hadden met gelijken stand de tweede helft kunnen beginnen indien zij van hun kansen gebruik hadder gemaakt. Daarmede is niet gezegd, dat Ajax zijn voorsprong, die het in de eerste minuten reeds had verkregen, op bijzondere geluk kige wijze behield, want ook de Amster dammers hebben vele goede kansen gemist. In het eerste kwartier na de hervatting werd het pleit beslecht. Twee Amster- damsche doelpunten ontstonden uit een overwicht, dat de N. A. C. verdediger te machtig was. Er bestond een merkwaar dig verschil tusschen het spel der Breda- naars voor en na de rust. Hoewel zij reeds een achterstand moesten boeken, speelden zij in de eerste helft een volhardend spel, waarbij zij hun tekort aan techniek ver goedden door een felheid, die hen dikwijls eerder van hun tegenstanders bij den bal bracht en hun in vele duels de overwin ning bezorgde. Nadat het eerste Ajax- offensief was verloopen, drong N. A. C. op. Tallooze malen kwam de voorhoede voor het Amsterdamsche doel, doch slechts om haar schotloosheid te toonen. Vooral Pels en Visschers stuwden den aanbal naar voren, maar geen der vijf voorhoede spelers slaagde er in, een werkelijk gevaar voor de Amsterdamsche verdediging te worden. Keizer, van Diepenbeek en Been hielden het hoofd koel, en zoo strandden alle N. A. C. anvallen op dit drietal, zij het ook, dat paal en lat wel eens te hulp kwa men. Onmiddellijk na de hervatting bleek, dat de Ajaxieden vast besloten waren uit een ande rvaatje te tappen. Een voortdurende belegering is tenslotte altijd gevaarlijk, zelfs als zij door een schotlooze voorhoede geschiedt. De Amsterdamsche middenlinie drong op, het samenspel vlotte plotseling won derwel en ettelijke malen werd de verde diging der gasten verschalkt. Twee doel punten waren, zooals gezegd, daarvan het gevolg. En ook daarna bleef Ajax in de meerderheid. Van Wijngaarden en Blom- vliet zetten het binnentrio voortdurend aan het werk, al waren de voorzetten van de laatste soms wel wat hard, zoodat zij voor de binnenspelers moeilijk te behan delen waren. Een groote kracht is de hoofdstedelijke voorhoede was Gerritsen die de bal vaak van de achterhoede op haalde en zeer veel werk verzette. Teleur stellend was daarentegen het spel van van Reenen, die dezen middag zijn schot maar niet kon vinden en heel wat kansen om zeep heeft gebracht. In de halflinie waren van Deyck en Schubert in goeden vorm en waar ook de beide backs en Keizer be hoorlijk partij speelden, was de defensie bij de Amsterdammers in goede handen. Het verweer van N. A. C. tegen het Am sterdamsche offensief was opvallend zwak. Het was of dë Bredanaars reeds kort na de rust uitgespeeeld waren. De voorhoede werd vrijwel voortdurend aan haar lot overgelaten: de middenlinie bleef achter; de backs lieten zich keer op keer passee- ren en het voornaamste was wel, dat het tempo van voor de rust bij lange na niet gehaald werd. Zoo werd het een vrij een zijdige wedstrijd, waarin de Ajaxieden met een productieven mid-vor hun voorsprong nog vergroot zouden hebben. Bij de weinig talrijke aanvallen, die de bezoekers in deze tweede helft nog deden, was het voor ieder duidelijk dat hun eigen schotloosheid hun grootste vijand was. Met groote hardnekkigheid heeft Velox haar laatste kans in de promotie-competi tie verdedigd tegenover de, in de eerste helft technisch veel sterkere ploeg van Hermes D. V. S., die voor de rust zorgde voor een 20 voorsprong en daarna zich grootendeels toelegde op behoud daarvan. In de tweede helft kon Velox daardoor veel meer aanvailen, ze deed dat in een tempo, dat de allerhoogste eischen aan de Schiedamsche verdedigers stelde. Hoe snel de beide vleugelspelers, vooral de links buiten Dam, ook den bal opbrachten, hoe veel goede kansen het Utrechtsche binnen trio ook kreeg, tot een voor Beun onhoud baar schot brachten ze het niet. Meerma len werd er echter op het nippertje gered. Wel kreeg in die spannende tweede nelft de Schiedamsche voorhoede door uitvallen nog gelegenheid om het aantal doelpunten te vergrooten, maar de productiviteit van voor de rust ontbrak. Blijkbaar had het voortdurend offensief in de eerste drie kwartier te veel van de voorhoede ge vergd. Opnieuw bleek echter, dat de terugkeer van A. van der Tuyn een geduchte ver sterking van de H. D. V. S. aanval betee- kende. Hij verdeelde het spel, behoudens in de laatste 20 minuten, uitstekend. Maar zijn snelheid en zijn schot heeft hij nog niet terug. Reeds drie minuten na het begin nam de thuisclub de leiding door goed doorzetten van De Jong, die hoog in het net schoot (10). Fraai combineerend bedreigde H. D. V. S. vrij geregeld het Utrechtsche doel tot na een klein half uur I. van der Tuyn snel doorliep op een through pass van zijn broer en langs den uitgeloopen doelman het tweede doelpunt maakte (2-0). Rustig en goed speelde H. D. V. S. ver der, A. van der Tuyn kreeg twee uitste kende scoringkansen, die hij echter niet benutte. Na de rust trachtte de H. D. V. S.-aan val Velox te overrompelen, een schepschot van oichtbij van De Jong werd gestopt en toen begon Velox aan haar serie van hardnekkige pogingen om den achterstand in te loopen. Eens scheen een doelpunt zeker na snel opbrengen van Damb, die naar binnen was ge.'oopen met den bal. doch Beun verliet zijn doel en maakte zich meester van den bal. Vrijwel onmisbare kansen die de mid den coi Hol en c? rechtsbuiten Sluyk kregen leverden niets op. Beun stopte de schoten voortreffelijk en zijn achterspelers waren steeds in de onmiddellijke nabij heid om den bal uit de gevaarlijke zone te werken. Onder groote spanning verstrek de tijd H. D. V. S. hield stard en won verdiend, zij het wellicht wat geflatteerd, met 20 Scheidsrechter van der eMer leidde de ontmoeting, die in goede verstandhouding tusschen de spelers werd gespeeld. Minder aantrekkelijk spel, maar geduchte spanning. Zoo had dan gisteren op het terrein van de Alkmaarsche Boys, het eerste vriend schappelijke treffen tusschen de rood-wit- te Alkmaarders en de nieuwe groen-witte derde klassers plaats. De wedstrijd op zich zelf heeft niet datgene gebracht, wat we er van verwacht hadden. Wel droeg hij over het algemeen het gewenschte sportieve ka rakter, doch de spelhoedanigheden heb ben we van beide ploegen wel eens van een beter gehalte gezien. Er scheen in beider verdedigingen een zeer groote vrees voor tegengoals te be staan, want men deed er enkele malen vrij onzeker, terwijl de halflinies niet die kracht op den aanval overbrachten als wenschelijk was. Aan deze groote fout hebben de rood witte kaasmenschen, vooral na rust, zich wel het meest bezondigd. Nu gebeurde het maar al te vaak, dat de aanval zich zelf moest opbouwen, waardoor de vijandelijke verdediging het minder zwaar kreeg en de situaties betrekkelijk gemakkelijk kon be- heerschen. Wat die verdedigingen betrof, ze mochten er beide zijn. Bij de rood-witten was Keesen goed op dreef en eenmaal voor kwam hij een zeker schijnend doelpunt, overigens had hij goeden steun van zijn backlinie, waarin Slikker in prima vorm was en goed werd bijgestaan door den in valler Weel. In de halflinie kon Pater maar niet zijn gewonen vorm te pakken krijgen, hier was Poeskoke de beste van de drie. De aanval wisselde goede, met heel veel minder goede momenten af. De beide bin nenspelers Brouwer bleek op z'n „oude- nieuwe" plaats nog niet geheel thuis vormden lang niet altijfl de juiste schakel, over het algemeen werd het spel ook veel te kort gehouden. De groen-witten deden niet veel voor hun plaatsgenooten onder. De invaller-doelman heeft zich verdienstelijk van zijn taak ge kweten, terwijl de beide backs hem goed ter zijde stonden. Vooral Ooms zuiverde ettelijke malen met forsche trappen het ter rein. Zeer jammer voor hem, dat hij een maal zijn eigen doel opzocht. De halflinie, met invaller Baars, deed heel aardig werk, doch ook hier was het juiste plaatsen en steunen niet geheel voldoende. De aanval zelf met zijn bewegelijken midvoor Kra nenburg vond in de rood-witte verdedi ging een onoverkomelijk struikelblok. De wedstrijd kunnen we gevoegelijk in enkele trekken weergeven. Scheidsrechter Mol, die enkele fouten maakte, doch overigens goed vol deed, floot de volgende elftallen binnen de lijnen: A 1 k B o y s Keesen Weel Slikker Poestkoke Pater v. Eerden Muileman Brouwer Kwadijk Schenke de Grand van t' Hof Kuys Kranenburg Huiberts v. Os Corby Zwaan Baars Ooms Dingerdis Mulder Alkmaar De eerste aanval was voor de rood-wit ten, doch Alkmaar brengt al spoedig een tegen-bezoek. Beide verdedigen kunnen het gevaar soms ten koste van een corner bezweren, totdat na 17 minuten Pater een bal zal wegwerken, doch deze met een schamp schot zoo voor doel brengt, dat een der groen-witten een niet te mis sen kans krijgt en van dichtbij Keesen on houdbaar passeert. Wel denken we de Boys gelijk te zien maken, éénmaal gaat een rnooien kopbal van Kwadijk rakelings naast, doch de groen-witte verdediging weet van geen wijken. Nog enkele jninu- ten en dan is het rusten. De Boys mogen een vrije schop verwerken. Het leder gaat voor het doel, Ooms zal wegwerken, doch via zijn voet gaat de bal juist binnen den paal, 11. Na rust komen de Boys direct geducht- opzetten en als het £pel vier minuten oud is, noteeren we goed individueel spel van Brouwer, een handig voorzetje en met een goede schuiver van Kwadijk is de stand 21. Meteen denken we Alkmaar gelijk te zien maken, doch Keesen verwerkt het verrader lijk harde schot op prachtige wijze. Zoo golft het spel op en neer, met groen-wit iets meer in den aanval. De rood-witte defensie weet eiken druk goed te doorstaan. De Boys bepalen zich meer tot uitvallen, die echter lang niet altijd ongevaarlijk blij ken te zijn. Eenmaal gaat het leder over den uitloopenden keeper, doch een der groen- witten haalt o.i. den bal achter de lijn van uit het doel en werkt dezen verder weg. Keesen verwerkt een gevaarlijke corner van v. Os keurig en dan zakt langzaam het spelpeil. Het is nog echter de spannen, die boeit en zonder verandering breekt het einde aan. NOORD DUITSCHLAND—NOORD NEDERLAND. Op het groote sportveld te Bremen heeft gister de 21ste ontmoeting plaats gehad tus schen de elftallen van Noord-Duitschland en Noord-Nederland, waarbij de Nederland- sche ploeg met niet minder dan 101 het onderspit heeft moeten delven, nadat de rust met 21 was ingegaan. De wedstrijd werd door twaalfduizend toeschouwers bijgewoond. De Nederlanders beschikten over forsche spelers, die echter individueel in technisch opzicht weinig presteerden. ZWITSERLAND—BELGIE 1—1. De achtste landen wedstrijd tusschen Zwitserland en België, welke voor 12000 toeschouwers te Bazel is gespeeld, is met ge lijk spel 11 geëindigd. De ontmoeting was een groote teleurstelling. Beide ploegen ver toonden nauwelijks meer dan matig spel. Dit is reeds de vierde wedstrijd welke met gelijk spel is geëindigd, de overige vier wedstrijden waren door België gewonnen. In het begin zag het er voor de Zwitsers hoopvol uit, want reeds in de derde minuut opende de linksbuiten Ciseri de score. Ver dere successen bleven echter uit, ondanks het feit, dat de Zwitsers af en toe in de meerderheid waren. Na de rust verflauwde het spel geheel, in de 26ste minuut slaagde de Belgische middenvoor Capelle er toen nog in den gelijkmaker te bewerkstelligen. Watersport. In een zeer matig gespeelden wedstrijd is C. V. V. er in geslaagd H. V. V. uit te schakelen voor de promotie naar de eerste klas. De Hagenaars begonnen veelbelo vend, maar na eenige vergeefsche aanval len vervielen zij in de fout, zich te veel op verdedigend spel toe te leggen, waardoor de aanval, mede door het goede verdrdigen der Rotterdammers, slechts zelden gevaar lijk kon worden. Na ongeveer 17 minuten spelens nam C. V. V. uit een hoekschop de leiding, de Haagsche doelman greep mis naar den goed voor deel getrapten bal en de rechtsbinnen kopte het leder in open doel. Tot de rust ging het spel vrijwel ge lijk op, maar in de tweede helft waren de C. V. V.-ers het meest in den aanval en toen de Rotterdamsche rechtsbinnen van een fout van de Haagsche achterhoede ge bruik maakte om een tweede doelpunt te maken, was het met H. V. V. gedaan. Wel is waar poogde H. V. V. de eer nog te redden, maar het gelukte haar niet. Zelfs kan de middenvoor van C. V. V. den stand nog op 0—3 brengen, toen hij van een te Onder den rook van Alkmaar, in de naburige gemeente Akersloot, hebben werkloozen dezen winter een werk ver richt, dat uniek is voor Nederland. Zi hebben met veel animo in deze lande lijke gemeente een jachthaven gebouwd en daardoor niet alleen werk gehad, maar bovendien en in de eerste plaats een nuttig en sportief werk verricht, dat van groote beteekenis zal blijken te zijn voor de watersport in het algemeen en voor de gezondheid van den mensch in een zeker niet minder belangrijke mate. Laten wij dat bij de opening van deze jachthaven toch eens even memoreeren. De watersport heeft in Nederland door de eeuwen heen een belangrijke plaats ingeno men in het volk, dat groot gebracht werd temidden van water en lucht. En al zijn de tijden veranderd, al is het karakter van deze sport ongetwijfeld geheel omgekeerd, de watersport zelf is gebleven, omdat zij steeds door al de jaren heen een eerste plaats heeft ingenomen in de gezondheid van den mensch. Zij, die overdag op kantoren zitten, die dag in dag uit wel eens de zon zien schijnen, maar niet de heilzame uitwerking van de zonnestralen kunnen genieten, zij zoeken op vrije dagen de buitenlucht op. En dat kan men op verschillende manieren doen, bijvoorbeeld door een dag door te brengen op het water! Een ongekende rust heerscht daar, ook dan, wanneer het druk is op het meer. Het rustig voortdobberen op de golven, het geeft een enorme rust. En de zuivere lucht en de warmtegevende zon doen dan onge merkt hun plicht. Zij verschaffen den mensch nieuwe krachten, nieuwe werklust, ver opdringen der Haagsche verdediging nieuwe energie! gebruik maakte, door den uitgeloopen En dat is het, wat in onze moderne eeuw doelman te passeeren en kalm den bal in van jachtenden arbeid de watersport zoo het verlaten doel te trappen. Spoedig populair maakt. Dat is het. wat in onze daarna floot de scheidsrechter het einde. I eeuw de watersport tot een algemeene volkssport heeft gemaakt. En daaraan hebben thans de werkloozen meegewerkt. Zulk werk stemt tot dankbaarheid, ook van den werker zelf! De officieele opening. Het is natuurlijk niet meer noodig, om een beschrijving van de jachthaven te doen. Dat is reeds eerder geschied. Alleen zou den wij als algemeenen indruk hier kunnen weergeven, dat de haven wel een zeer ge slaagd bouwwerk geworden is, die aan alle, zelfs hooge, eischen voldoet. Er is ruimte voor de booten, er zyn flinke steigers, er is een goede ingang, die voor de zeilers geen enkele moeilijkheid zal opleveren. Er is een clubhuis, dat prettig gebouwd is en vanwaar uit men een fraai gezicht op het meer en op de haven heeft. Er is een bootenhuis met groote ruimte, er isalles wat een zeiler wenscht! In het bootenhuis waren op den somber uitzienden Zondagmiddag later op den dag werd het weer beter de genoodigden verzameld en onder de talrijken waren de burgemeester van Alkmaar, de inspecteur der werkverschaffing in Noordholland, be stuursleden van de V.V.V. Alcmaria, raads leden van de gemeente Akersloot, bestuur- deren van de Alkmaarsche en Zaansche roei- en zeilvereenigingen en de voorzitter der Haarlemsche Jachtclub. En tot al die aanwezigen heeft burge meester v. d. Heuvel van Akersloot het woord gericht. Hij heeft hun allen een har telijk welkom toegeroepen namens het ge meentebestuur en daarna een blik terugge worpen op het werk zelf. Daarbij herinner de spr. er aan, dat dit de eerste jachthaven aan het meer is, welke tot stand was geko men dank zij de werkverschaffing. En zoo is een schitterend werk tot stand gebracht aan het meer, dat tot de mooiste van ons land behoort. Spr. wees er vervolgens op, dat de sta<i Alkmaar een nieuwe attractie heeft gekre gen in deze jachthaven en Alkmaar heeft dat begrepen, wat bleek uit de belangste.- bng, die burgemeester van Kinschot van stonde aan voor het werk toonde. Spr. bracht dank aan den raad van Aker-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7