KIJKEN, KOOPELCLOECK Jiqmda 'JUovmciaal 7lieuws £aatste b Stad en OmqeoiHQ. Weeeéeticht BERGEN EGMOND AAN ZEE TEXEL KOEDIJK BEVERWIJK WERVERSMOOF WARM EN HUIZEN NOORDSCHARWOUDE Voor het behoud van de Kaasmarkt. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het geheim van Evelyn Prentice (rom.); hoofdrollen William Powell en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schenders der wet (spannend); hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Samson (dram.); hoofdrol Harry Baur. Toe gang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vrou wenbad (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Jean Pierre Humont en Frangaise Rosay Toegang boven 18 jaar. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. De 26-jarige J. Hoser, gewoond hebbende aan de Maashaven te Rotterdam, is vanoch tend op het terrein aan de Breede Hille- dijk te Rotterdam onder een om vallenden tractor geraakt, waardoor hem de borstkast werd ingedrukt. De man werd in zorgwek- kenden toestand naar het Havenziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. EERHERSTEL VOOR DS. KNOTTNERUS GEVRAAGD. Nu het provinciaal kerkbestuur van Gelderland de schorsing van ds. Knottnerus heeft vernietigd, dringt een groot aantal leden van de hervorm de kerk te Varseveld er bij de synode der Ned. hervormde kerk op aan, dat ds. Knottnerus door het provinciaal kerkbestuur volkomen in eer hersteld zal worden. De gemeente Duisburg (Dld.) on dersteunt dezen wensch in een schrij ven aan de Algemeene Synode der Ned. herv. kerk te Den Haag. AAN DE VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 50-jarige A. K. te Hoorn is Vrijdag j.L bij het schilderen van een woning aan de Vijzelstraat van de ladder gevallen en moest zwaar gewond in het ziekenhuis te Hoorn worden opgenomen. Hij is gister aan de bekomen verwondin gen overleden. DOODELIJKE VERWONDING. De 19-jarige Maria B. te Abbekerk, die de vorige week tengevolge van een auto-aan rijding onder de gemeente Hoogwoud ern stig werd verwond en naar het ziekenhuis te Hoorn werd overgebracht, is heden aan de gevolgen overleden. Landdag „Bellamy". Naar wij vernemen is de Internationa le Vereeniging „Bellamy" voornemens begin Augustus a.s. een landdag te houden op het terrein van den gemeentelijken muziektuin aan de Ronde Kom alhier. Er wordt op een bezoek van omstreeks 2000 leden gerekend. Vooraf zal een optocht plaats vinden van de Ruïne af tot het landdagterrein. Verschillende vooraanstaande sprekers uit de vereeniging zullen het woord voeren. Van de „Drente" afgevallen! De 23-jarige H. Stam, alhier, had het ongeluk Zondagmiddag van het wrak van de „Drente" af te vallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn sleutelbeen brak. Dokter Belonje ver leende de eerste hulp. De nieuwe gids voor Bad-Egmond. De gids voor Bad-Egmond, uitgave 1936, van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer is versche nen en ziet er als altijd keurig verzorgd uit. Men zal er niets tevergeefs in zoeken, daar al wat voor den vreemdeling ook maar van eenig belang kan zijn is opge nomen. Zoo vindt men er vermeld de be zienswaardigheden, inlichtingen over kampeeren en baden, aanbevelenswaardige uitstapjes, waaronder nog naar de Alk- maarsche kaasmarkt. Voorts een overzicht van de hotels, pensions en gemeubileerde kamers, het tarief voor duinkaarten, de predikbeurten, kortom letterlijk niets is vergeten. Een plattegrond van de gemeente vergemakkelijkt het zoeken. Ook als „spoorboekje" kan de gids dienst doen, door opname van de dienstregeling van *e autobus op Bergen, Alkmaar, Castricum en IJmuiden. tAW* TrSn f5aa'e foto's verluchten den ,,a„; Voor het eerst zijn ook de tarieven van kampeeren, baden en voor de duin- kaarten volledig opgenomen. .Het is een gids waar Egmond zonder twijfel eer mee inlegt en die, gedrukt on kunstdrukpapier, er recht smaakvol uit ziet. De gids is, als altijd, geheel gratis ver krijgbaar op aanvrage aan het bureau van V reemdelingen verkeer. Steunregeling. Dezer dagen had ten gemeentehuize te De Cocksdorp een bespreking plaats tus- schen B. en W. en afgevaardigden van de moderne, christelijke en katholieke land arbeidersbonden om te trachten B. en W. van zienswijze te doen veranderen inzake het stempelen bij de vakorganisaties voor de steunregeling. De betrokkenen moeten dagelijks 30 K. M. per fiets afleggen om zich te gaan melden bij den burgemeester. Deze bespreking had echter geen onmid dellijk resultaat. Men zegde wel overwe ging toe. Gouden huwelijksfeest. Donderdag 28 Mei hoopt het echtpaar Blom zijn 50-jarige echtvereeniging te vie ren. De harmonie-vereeniging „Aurora" zal het echtpaar 's avonds een serenade brengen. Hoop voor „Majoor". Gisteren heeft, naar het Volksblad meldt, de regeering beslag laten leggen op gebou wen van de sigarenfabriek N.V. Gebr. Ma joor, welke fabriek, zooals men weet, sinds eenige weken stilstaat wegens finan- cieele moeilijkheden. Deze inbeslaglegging heeft ter plaatse ongerustheid verwekt, aangezien men er een voorbode van execu toriale verkoop en er dus opheffing van de industrie in ziet. Wij kunnen echter mededeelen, aldus het blad, dat er voor deze ongerustheid geen gevaar bestaat. Het beslag is een noodza kelijk onderdeel van de pogingen om de fabriek weer aan het draaien te krijgen en is dan ook uitgevoerd met medeweten van den bewindvoerder mr. Deenink, den cu rator mr. Byvoet en den leider van de ac- coordpogingen, den heer W. v. Dok. De be doeling is namelijk, dat een nieuwe com binatie de voorraden van de regeéring zal terugkoopen, waarna de fabriek onmiddel lijk op beperkte schaal kan gaan werken. Dit geschiedt zonder de voltooiing van het accoord met de schuldeischers, dat op 26 September klaar moet zijn, te verhinde ren. Men kan echter niet op het tot stand komen van dat accoord wachten, omdat inmiddels de fabriek geheel verloopen zou zijn. Werk voor zestig man. De nieuwe combinatie, wier doel het is de industrie voor Beverwijk te behouden, heeft reeds een bod bij de regeering ge daan. Mocht de regeering dit bod in den loop van de week aannemen, dan kan ver moedelijk onmiddellijk na Pinksteren het werk hervat worden door zestig leden van het personeel. Dertig van hen zullen met de verdere afwerking van aanwezige voor raden beginnen en de andere dertig komen bij de nieuwe productie. In plaats van slecht nieuws beteekent het beslag dus voor Beverwijk een redelijke kans op spoedige verbetering. Centrale Markt. Aangemoedigd door het op den 2den Paaschdag behaalde succes om dien dag van 112 uur markt te houden van groen ten en fruit heeft de directie van bovenge noemde markt besloten dit voorbeeld op den 2den Pinksterdag van 1112 uur te volgen. Dit is Voor onze plaats iets geheel nieuws. Zilveren ambtsjubileum kantoor houder. 2 Juni a.s. viert de kantoorhouder, de heert G. A. Vermaat, zijn zilveren ambts jubileum. De heer Vermaat is een correct en welwillend ambtenaar en zijn jubileum zal zeker niet ongemerkt voorbijgegaan. Nut van algemeen. Maandagavond hield de Mij. tot nut van algemeen, dep. Warmenhuizen, een alge meene vergadering in café Slikker. Voorzit ter was de heer Jb. Swan Sr. De ontvangsten waren 124.45, de uitga ven 145.64, het nadeelig saldo 21.19. De voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De begrooting werd goedgekeurd. Het ver slag van den bibliothecaris lliidde: ontvang sten 36.30, uitgaven 21.80, voordeelig saldo 14.50. In het afgeloopen seizoen waren 550 boe ken uitgegeven aan 22 lezers. Besloten is het hoofdbestuur om subsidie te vragen voor aanschaffing van nieuwe boeken. De dames Ali Helder en Anna de Moor werden nog genoemd en een woord van dank gebracht voor de behulpzaamheid bij het uitreiken der boeken. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering die op 2 Juni a.s. te Amsterdam wordt gehouden is benoemd de heer Jb. Swan Sr., tot plaatsvervanger de heer P. Rempt. Besloten is bij de verkiezing van leden van het hoofdbestuur de candidatuur ds. Miedema en F. H. Carbon te steunen. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat het fanfarecorps Tavenu de toezegging heeft gedaan haar medewerking wederom te ver- leenen voor den laatsten Nutsavond en ook de zangvereeniging Varia. Hierna sluiting. Tuinbouwver. „Tuinbouwbelang". De tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbe lang" hield Maandag een ledenvergadering in café Het Bonte Paard van den J. de Bak ker te Noordscharwoude. De heer J. Ootjers, vice-voorzitter, had de leiding dezer vergadering, doordat de heer Barten nog niet aanwezig kon zijn. De voorzitter hoopte, dat de heer Barten weer spoedig hersteld mag zijn Bij de ingekomen stukken was een ver- voorzittpr 1 de zaadselectie-c°mmissie. De voorzitter las dit rapport voor. Het verloop is niet heel gunstig Er is zeer weinig zaad geteeld. De heer Mallekote wees op de bezwaren van kool m den Anna Paulowna-polder Thans heeft men ze in de Wieringermeer geplaatst onder Medemblik. Door den heer Mallekote, die secretaris van de commissie is, werd een toelichting gegeven. Uiteindelijk hoopt men wel iets te bereiken, maar het gaat niet zoo vlug. Het is die tweejarig product. Men zal veel ge duld moeten oefenen om tot resultaten te komen. Het gaat niet met hooge kosten ge paard op het oogenblik. De rekening sluit met een voordeelig saldo. Het verslag van den Proeftuin werd niet voorgelezen, maar ligt ter inzage. De heer G. Barten had bedankt als voor zitten van den Proeftuin. Het bestuur heeft in zijn plaats aangewezen den heer C. Kee- man. De heer Kliffen verwachtte, dat men spoedig het laatste verslag zou hebben, omdat de regeering het snoeimes er in zal zetten. De proeftuin beantwoordt niet meer aan het doel. :De beschrijvingsbrief van den Noorder marktbond werd vervolgens besproken. Al lereerst het bestuursvoorstel om de tuinders de aangevoerde hoeveelheden te doen ga randeeren. Daarover waren de meeningen nogal verdeeld. Na ampele besprekingen werd besloten het voorstel te steunen. Verder werd besloten voor een aanvoer- regeling te stemmen, zooals door het vei- lingsbestuur is voorgesteld, n.1. door een derde gedeelte uit de markt te nemen op de drie drukke dagen en den volgenden dag te laten veilen. Men was er voor, liggeld te heffen van die vaartuigen welke in de overkapping wor den gelegd, niet met de bedoeling om te veilen. Een voorstel om het boetestelsel te wijzi gen, om te voorkomen dat niet weer kan voorkomen, dat kool gekocht wordt om het boetegeld te ontvangen, werd na een toe lichting van den voorzitter afgewezen. Men ging accoord met uitbreiding van het autolaadterrein, evenals met het voorstel om een zoodanige regeling te treffen, dat het niet meer mogelijk is, dat tuinbouwver- eenigingen elkanders leden overnemen zon der wederzijds goedvinden, zooals het prae- advies van het H.B. styat vermeld. Nadat verschillende prae-adviezen wer den aanvaard, werd het andijvieveilen be sproken. Bezwaar werd gemaakt tegen het veilen van andijvie in de schuiten. Het zal schade geven aan het product. Men legde zich tenslotte neer bü het prae-advies. Het voorstel van „De Eendracht" om het minimumprijzenfonds als aanvulling van de misoogststeun te gebruiken, zal niet ge steun worden. Tot afgevaardigden werden gekozen dc heeren K. Wagenaar, K. van Dijk, K. Swa- ger, K. van Nienes, P. Swager, J. Linde boom, J. Langendijk. Reserves: A. Barten, G. de Geus. De kooduiven- en rattenplaag werd breedvoerig besproken. Men zal zich ten opzichte van de kooldui- venbestrijding wenden tot den Noorder- marktbond. De heer Mallekote gaf een toelichting over de wijze om de ratten te bestrijden. De bestrijding werd zeer aanbevolen. Na rondvraag volgde sluiting. (Ongecorrigeerd.) 17 KINDEREN VERDRONKEN BIJ HET OMSLAAN VAN EEN PONT. Hedenochtend maakt* ji de leerlingen van een school te Rakvitz in Maehren (Tsjecho-Slowakije) een uitstapje naar de Pavlower hoogten. Nabij Neumuehl wer den de kinderen met een pont over de sterk gezwollen Thaya-rievier gezet, de boot sloeg evenwel om en de kinderen vie len in het water. Volgens een mededeling van de gendar merie zijn 17 kinderen verdronken. 1 DOODE EN 11 GEWONDEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK. Te Porschdorf is hedenochtend een vrachtauto, waarop 31 schoolkinderen^ met een onderwijzer zaten van den weg om laag gestort. Hierbij kwam een der inzit tenden om het leven, terwijl de chauffeur en 10 kinderen meer of minder ernstige kwetsuren opliepen. ZITTING TWEEDE KAMER. Bespreking over vaste lasten enz. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Besloten wordt, de wetsontwerpen hou dende lo. bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypo- theek- en pachtovereenkomsten en 2o. bijzondere maatregelen ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren, gezamenlijk te behandelen en den spreektijd in eersten aanleg te be palen op e e n uur per spreker. De heer Schalker (comm.) ver zoekt de regeering te mogen interpellee- ren over de glasfabriek te Leerdam. Hierover zal morgen worden beslist. Den heer Vervoorn (plattel.) wordt ver lof verleend om op een nader te bepalen dag te interpelleeren over de vooruitzich ten der producenten van hooi, van den hooihandel en de hooiperserijen. Het wetsontwerp tot wijziging en aan vulling der art. 2, 125 en 126 der ambte narenwet 1929 wordt zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp tot partieele wijziging "der pensioenwet 1922 c.a. ontlokt een kort debat. De heer Suring (r.k.) zegt de regeering dank voor de toezegging om verschillende wenschen bij een meer algemeene herzie ning onder oogen te zullen zien. De heer Thijssen (s.d.) vraagt of de re geering haar afwijzende houding betref fende inkoop van pensioen door wachtgel ders niet kan wijzigen. De heer Tilanus (c.h.) dringt aan op verhooging der maxima van weduwen- en gèzinspensioen, resp. 1400 en 2400 en dankt de regeering voor het toegezegde onderzoek. Mevrouw Bakker—Nort (V.-D.) °P ^at een onderwijzers-weduwe dadelyk na het overlijden van haar man, een ambtenaarsweduwe na een kwartaal pensmen krijgt. Spreker wil dit veran derd zien. Spreker vraagt Densinoncmn gelijkheid voor de inwonende zuster van een ongehuwd ambtenaar. De heer Ver voorn (plattel.) waar schuw.,, voorzichtig te zijn met pensioens- verhdbgingen. De minister van Binnenlandsche Zaken, de heer de Wilde, antwoordt, dat de heer Vervoorn daarvoor niet bevreesd be hoeft te zijn. Van een urgente wijziging der pensioenwet is gebruik gemaakt om aan eenige wenschen uit de Kamer tege moet te komen, andere zal spreker bij een volgende gelegenheid overwegen. Spreker zal spoed betrachten ten aanzien van de weduwen- en gezinspensioenen, overleg met het departement van defensie is noo- dig. Hoelang moet een zuster de huishou ding doen om voor pensioen in aanmer- king te komen? Ook het Rijk toont belangstelling. Er is thans bij allerlei organisaties actie te bespeuren om te trachten alsnog tot be houd van dte kaasmarkt te komen en wij spreken de hoop uit, dat door gezamenlijk optreden iets bereikt zal kunnen worden. Hedenmiddag werd de kwestie in de ver gadering van B. en W. behandeld, een ver gadering die op het oogenblik van verschij nen van dit blad nog voortduurt en waar over dus momenteel niets te vermelden valt. Het is zooals dat met de meeste kwes ties het geval is hoofdzakelijk een finan- cieele kwestie. Vele kortzichtige fabrikanten zien in een kaasbeurs in deze moeilijke tijden eenig di rect financieel voordeel en zien daarbij voorbij welke kostbare reclame zij door uit sparing van een gering bedrag daarbij ver liezen. Wanneer de tijden normaal waren zou een kaasbeurs waarschijnlijk een even groote mislukking worden als vroeger reeds het ge val is geweest. Nu kan o.i. een ernstige bedreiging van de kaasmarkt slechts voorkomen worden door de marktkosten zooveel mogelijk te verlagen en door de handelaren er van te overtuigen, dat uitschakeling van de markt- reclame een indirect financieel nadeel van zoo groot belang beteekent, dat van hun zij de de beurs zooveel mogelijk genegeerd dient te worden. Wij meenen te weten, dat de handelaren hiervan reeds vrijwel unaniem overtuigd zijn. Misschien is het mogelijk, dat ook het Rijk hier een offer brengt om een der mooiste bezienswaardigheden uit den lande en bo vendien een prachtige reclame voor onzer zuivelproducten te kunnen behouden. De regeering heeft via de afdeeling Crisis Zuivelbureau een millioen beschikbaar ge steld als reclame voor onzen zuivel en het is zeker alleszins gemotiveerd, dat een ge deelte daarvan voor behoud van de Alk- maarsche kaasmarkt gebruikt wordt. Naar wij van verschillende zijden verne men is, in verband met de bedreiging on zer markt, een bezoek te verwachten van den regeeringscommissaris, den heer Lou- wes, en wij kunnen slechts de hoop uiten, dat ook dit bezoek tot Rijkssteun voor be houd van onze kaasmarkt zal leiden. IETS NIEUWS ONDER DE ZON. In den lentetijd hernieuwt zich de na tuur. Maar ook de mensch doet hieraan mee. De huisvrouw raagt en boent. De zakenman bezint zich op vernieuwing van zijn bedryf. Zoo heeft ook de welbekende autogarage firma A. Dam en Co. op he* Scharloo, hoek Snaarmanslaan, ons eene lenteverrassing gebracht. Haar beide benzine-handpompen blijken door twee electrische Shell-pompen van modernen vorm en lijn vervangen te zijn. Is uiteraard deze electrificeering reeds eene verbetering, eene nieuwe vinding is hierbij voor het eerst toegepast. Fa. Dam en Co. heeft, de eischen van het autorij dend publiek goed begrijpend, de beide electrische pompen van een automatisch telwerk laten voorzien. Dit telwerk maakt het den automobilist (of motorrijder) mogelijk met één oogop slag te constateeren hoeveel benzine hij in de tank heeft betrokken, doch tevens hoe veel het daarvoor verschuldigde bedraagt. Het bedrag van de betrokken hoeveelheid benzine wordt namelijk door een telwerk op de pomp aangegeven. Een vernuftig apparaat in de pomp maakt het bij ben zineprijsverandering mogelijk door ver stelling direct op een andere prijsschaal over te gaan. Onzes inziens is hiermede in eene alge meen gevoelde behoefte voorzien. Het voor den automobilist lastige narekenen van het genoemde bedrag is hiertnedè ver vallen. Doch ook verder heeft fa. A. Dam Co. niet stil gezeten. De garage en de show room zijn in een nieuw kleed gestoken. Het stemt tot verheugenis dit nieuw bewijs van zakelijken durf en onderne mingsgeest van een onzer stadgenooten te kunnen signaleeren. BEDRIJFSRAAD VOOR HET TUINBOUWBEDRIJF IN NOORD-HOLLAND. Zaterdag, 23 Mei j.1., kwam de Bedrijfs- raad voor het tuinbouwbedrijf in Noordhol land in eerste vergadering bijeen in restau rant „Kinheim". De bedrijfsraad, welke in opdracht van Zijne Excellentie den minister van sociale zaken was bijeengeroepen door den heer A. Schermer te Hoogkarspel, werd door dezen geïnstalleerd. De raad maakte een rooster op volgens welke de leden achtereenvolgens telkens voor een jaar als voorzitter zullen optreden. Voor de eerste maal treedt als voorzitter op de heer J. Lakeman te Lutjebroek en als tweede voorzitter de heer B. N. Loerakker te Hillegom. Ten aanzien van het secretariaat werd be sloten in de eerstvolgende vergadering een secretaris buiten den raad te benoemen. Voorloopig wordt het secretariaat waar- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 26 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,8 m.M t» Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond vin Woensdag 27 Mei: Meest zwakke noord, tot oost. wind; half of zwaar bewolkt; waarschijnlijk droog* vrij warm weer. Buitenlandsch weeroverzicht. Droog weer, weinig i0n. Het hoogedruk-gebied over Scandinavië j, onder invloed van een depressie in h*t hooge noorden tijdelijk aan beteekenis af. genomen. In het westen (over IJsland) stjj- gen de barometers weer en het is te ver wachten, dat zich ook over Zweden en Noorwegen een drukstijging zal inzetten. Over noord-Noorwegen melden eenige sta tions matige regen. Over Zweden en Fin land is het weer echter nog mooi. De de pressie over de omgeving van de Golf van Biscaye vulde op. Thans ligt over zuid- Frankrijk nog een ondiep lagedrukgebied. Er viel in deze omgeving nog eenige regen en het weer is er vrij somber. Over de Britsche eilanden stegen de barometers, het werd er tevens veel zachter. Ook over Duitschland is de druk gestegen. In het oosten van Duitschland en Polen blijft het echter nog zwaar bewolkt tot betroMcen. Over onze omgeving trad betrekkelijk weinig verandering in den heerschenden toestand in. Wellicht zal onder invloed van de bovengenoemde luchtdrukdalingen de bewolking tijdelijk wat toenemen, er mag echter verder droog weer met een tempe- ratuur-maximum tusschen 20 en 25 graden Celsius worden verwacht LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.34 uur tot 4.26 uur licht op. genomen door den heer ir. A. W. Ausemr, Nic. v. d. Laanstraat 31 te Haarlem. Aan 't secretariaat werd opgedragen cor.« cept-reglement en begrooting samen te stellen en een aanvang te maken met een overzicht van het tuinbouwbedrijf in Noord holland. Nadat nog eenige huishoudelijke en oriën- teerende besprekingen waren gehouden, sloot de voorzitter deze vergadering. SCHAAP VERDRONKEN. Uit het kanaal is het lijk van een jong schaap opgehaald. Het was met roode verf gemerkt op den schouder. Het kadaver werd op het slachthuis ver nietigd. RADIO-OPLEIDING. Bij het te Den Haag gehouden examen voor het Rijkscertificaat eerste klasse, slaagde de heer J. A. van den Hof, Stationsweg 168, alhier. Er slaagden voor dit examen slechts 3 van de 43 candidaten. UITDEELINGSLUST GEDEPONEERD. Ter griffie van de Arrondissements recht bank alhier is gedeponeerd de uitdeelings- lijst in het faillissement van L. J. Albers, kruidenier te Den Helder, met een uitkee- ring van nihil aap concurrente schuld eischers. NOORDHOLLANDSCHE BRANDWAARBORG MAATSCHAPPIJ VAN 1816 TE OUDKARSPEL. In de Maandag in het „Gulden Vlies" te Alkmaar gehouden Algemeene Vergadering van Directie, Commissarissen, Hoogste Deel hebbers en Agenten der Noordhollandsche Brandwaarborg-Maatschappij van 1816 te Oudkarspel werd het verslag uitgebracht over het 118e boekjaar waaruit bleek, dat, niettegenstaande de ongunstige tijdsomstan digheden de bedrijfsresultaten goed ge noemd kunnen worden. Het premie-inkomen bedroeg over 1935 355.247.03 1/2 tegen 348.697.46 over 1934, het reservekapitaal 226.897.26. Aan schaden werd uitbetaald 195.272.30, waarvan 158.958.21 voor eigen rekening. De accountantscontrole over de Maat schappij werd verricht door het Accoun tantskantoor Van Teeseling te Amsterdam. De aftredende commissaris de heer H. C. Oud werd herkozen. De heer A. Wonder Pzn. werd gehuldigd in verband met het feit, dat hij 25 jaar ge leden tot Commissaris werd benoemd. DE OVERPLAATSING VAN DEN HEER ODEN. In aansluiting op ons bericht van over plaatsing van den heer R. M. Oden ver zoekt men ons nog mede te deelen, dat deze zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt op het gebied van maatschappelijk werk. Reeds vele jaren is hij diaken van de Ned. herv. kerk en regent van het Diaconiehuis. Hij heeft eenige jaren zitting gehad in het Burgerlijk Armbestuur, later nog eenigen tijd in Maatschappelijk Hulpbetoon en heeft ook nog jaren zitting gehad in het bestuur van den Armenraad.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2