WINKELJUFFROUW, Karperton-Nieuws. JUMicaties DAGMEISJE. Aduectmtiëti DE ALKMAARSCME KAASMARKT. Kookster, MEISJE Dr. van Dam Slagersleerling. LOOPJONGEN VRIENDIN electrische liels te koep. ATTENTIE! De gevestigde Heerenkapsalon aufgebot. Café-Restaurant Camperduin. BEREND. AFWEZIG van 28 Mei tot 12 Juni. Een nette weduwe vraagt een nette bejaarde heer in pension, e enruime GARAGE, Nieuwesloot 97 Gisteravond is op den Kennemerstraat weg een dwerg-pmchertje, een reu, 200 ernstig aangereden door een auto, dat het diertje spoedig daarna den geest gaf He werd opgenomen door den heer W Weel Kerkstraat alhier, waar de eigenaar zS eventueel heden nog vervoegen kan. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1926 MEI 1936. i Nieuwe zaken: Alkmaar: J Th. Butter, Spoorstraat 47, winkelier in kruidenierswaren. Castricum: Binnenhuis Sierkunst, Bur gemeester Mooijstraat 15 A, verkoop van meubelen en kunstartikelen. Den Helder: „Corrie Kossen", Laan 60 baby-goederen; wolhandel en manufactu ren; Electro Technisch Bureau J. Revier Konmgstraat 64, electriciteit en lood gieter. Wijzigingen: Den Helder: H. Lopes Dias, „'Moderne", Keizerstraat 57, winkel in heerenconfec- tie, bedryf wordt voortgezet door een ven nootschap onder firma. St. Pancras: J. Modder, Kerkbuurt 151 smederij en centrale verwarming; bedrijf omgezet in een vennootschap onder firma. De Rijp; Coöp. Boerenleenbank te De Rijp; bestuurswijziging. Schagen: H. Raven Czn., Loet E 139, koffiehuis; overgegaan aan N. G. Raven. Opheffingen: Wieringen: Onderlinge Maatschappij Kaasfabriek „Nooit Gedacht", Koning straat 4, kaasbereiding. De marktonkosten slechts 1 cent per kaasje. Mijnheer de Redacteur, Onderstaand zag ik gaarne in uw blad op genomen waarvoor bij voorbaat dank. Met belangstelling volgde ik deze kwestie en moest evenals u en anderen (belangheb benden en belangstellenden) afwachten wel ke resultaten de besprekingen in de verga dering van Vrijdag zouden opleveren. Niemand, ook u niet, had een dergelijken uitslag verwacht na wat de handel in dezen heeft gedaan en ook niet na het advies van den zoo bij uitstek deskundige, den heer Nobel. Maar wat mij het meest heeft ge troffen is, dat er in het geheel, althans vol gens de verslagen in de couranten, geen cij fers zijn genoemd. Zouden de voordeelen bij een beurs zoo belangrijk zijn? Had het dan op onzen weg gelegen, mijn- heer de redactêur, om desondanks toch nog een krachtig geluid te doen hooren, zooals u blijkbaar had gewenscht? Maar voor en aleer men eventueele ver keerde conclusies zou gaan trekken, wil ik toch wel even in herinnering brengen, dat er vijf pf zes jaren geleden eveneens een besluit werd genomen tot het stichten van een kaasbeurs te Alkmaar, en het gemeen tebestuur destijds toestemming had ver leend, dat hij, die op monster wilden ver- koopen daartoe in 't pand van de Waag ge legenheid kregen. Van deze gunstige gele genheid werd in den beginne door enkele aanvoerders gebruik gemaakt, die echter door gebrek aan belangstelling niet meer zijn verschenen. De toenmalig^ kaasbeurs.,.. heeft slechts een kortstondig léven gekend en van deze beurs is bij enkelen nog slechts een vage herinnering overgebleven. Dat Alkmaar' in vroeger jaren en ook thans nog bereid was en is om zich op dit gebied offers te getroosten, moge nog wel eens aan de vergetelheid worden ontrukt. Krijgt de boer, aangesloten bij een fabriek Voor ruim 30 jaren was de kaasmarkt een DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 2 bouwk. opzichters, 1 waterbouwkundige, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwasscher, 1 steenbikker, 2 steen houwers, 3 stratenmakers, 2 stratenm, op perlieden, 1 stuc. opperman, 1 tegelzetter, 7 betonwerkers, 37 opperlieden, 19 stuca doors, 7 metselaars, 18 voegers, 12 schil ders, 110 grondwerkers, 78 timmerlieden Groep metaalindustrie; 1 autog, lasscher 13 bankwerkers, 1 blikslager, 1 carrosse riebouwer, 1 constructiewerker, 11 elec triciens, 2 fitters, 1 fraiser, 2 instrument makers, 2 kernmakers, 2 ketelmak'ers, klinkers, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, machinisten, 2 machineteekenaars, 9 me taaidraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslij pers, 15 monteurs, 3 orgelmakers, 2 plaat werkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 6 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlie den, 1 scheepswerktuigkundige, 11 smeden, 12 stokers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaan der, 2 vuurwerkers, 2 wagenmakers, werktuigbouwkundige, 14 ijzerwerkers 1 zandbereider. Groep voeding#- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 4 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 6 sla gers, 2 koks, 6 chocoladebewerkers, 1 sui kerbakker, 1 off. choc. dragist, 23 bak kers, 2 bierbottelaars, 2 zuivelberèiders. Groep verkeerswezen: 58 chauffeurs, koetsiers, 5 motorschippers, 22 pakhuis knechts, 21 magazijnbedienden, 7 kellners, 1 hotelknecht, 1 loopknecht. Groep houtbewerking: 18 meubelma kers, 6 stoffeerders, 10 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, .1 kuiper. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 4 drukkers. Groep handel: 21 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden, 1 colporteur, 1 assuran tieagent. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 24 boerenarbeiders, 3 bloe misten. Overige beroepen: 9 boekbinders, 5 was- schers, 1 rietwerker, 7 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verfbereider, 1 kalk brander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 6 zakkenstoppers, 1 secretarieambtenaar, 1 onderwijzer, 1 klompenschilder, 1 carton- nagebewerker, 1 papierbewerker, 21 kan toorbedienden, 1 bedrijfsleider, 2 admi nistrateurs, 1 boekhouder, 39 transportar beiders en 269 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 14, tabaksindustrie 6, overige beroepen 5 Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 33. Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedien den, 2 verkoopsters, 1 2e meisje, 7 werk sters. Alkmaar, 23 Mei 1936. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. DIENSTPLICHT. De minister van defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffen de den hieronder genoemden persoon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam ver- meld: GEERT DIRK DILLING, lichting 1935; Uitspraak voorgoed vryge- steld. Tegen deze uitspraak kan uiterlyk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door. a. Den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegen woordiger; b. Door elk der overige voor deze ge- meente ingeschreven personen of door wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, me denen omkleed, worden ingediend by burgemeester ter secretarie dezer geme te, afdeeling militaire zaken, die voor doorzending aan de koningin zorgt. Alkmaar, 26 Mei 1936. De burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. welke over de beurs verkoopt, zooveel meer voor zijn melk dan als die op de markt verkoopt? Over deze kwestie, die toch wel moet do- mineeren, geen woord in geen der versla gen en dus tasten wij over de financieele zijde voor een belangrijk deel in het duis ter. Brengt de beurs geen kosten voor den producent met zich? Over dezen kant van 't financieele vraag stuk zal ik het niet hebben. Van'belang is wel wat er door tegen standers van de Alkmaarsche markt is be weerd, waarbij ik my vanzelf dus moet be roepen op het verslag in uw blad van Za terdag. En dan blijkt dat men zich blind staart op de marktonkosten op de allereerste plaats. Bij informatie bleek mij dat deze bedragen 0.0032 per pond, waarbij inbegrepen alle kosten op de markt. Dus ongeveer 1 cent per kaasje. En terwijl men zich dus blind staart op deze kosten gooit men de waarde van de markt als reclame object voor de N.H. kaas zoover mogelijk weg en laat het voorkomen alsof die reclame alleen wordt betaald door de aanvoerders van kaas. Dat is natuurlijk niet zoo. Maar stel dat het eens wel zoo was. Is het dan niet juist dat een producent van kaas, even als elke andere producent van welk artikel dan ook, kosten voor reclame maakt? Het ging in de genoemde vergadering over de belangen der producenten (de heer Kui per), en ik ben het met hem eens. Maar hij 'behoort dan ook tot de produ centen die de bezoekers der Alkmaarsche kaasmarkt verkeerd beoordeelen en nooit gepoogd heeft een bezoeker der markt tot gebruiker der N.H. kaas te maken, ja mis schien door zijn houding bij dit pu bliek (toeristen en dagjesmenschen) het te gendeel bereikt heeft. Jarenlange ondervinding heeft mij ge leerd, dat de belangstelling voor de kaas bij deze bezoekers zeer groot is en connecties tusschen den handel en deze bezoekers zijn tot stand gebracht welke van belang waren voor het gebruik van de N.H. kaas. Het gaat er maar om of men het aanwe zig zijn van anderen dan belanghebbenden voldoende uitbuit, of men de vreemdelingen wel voldoende gelegenheid biedt met de kaas kennis te maken. Dat deze eene cent per kaasje de produ centen uit den put zal helpen weiger ik te gelooven, omdat ik van het tegendeel over tuigd ben. Het reclame-object voor de N.H. kaas zal daardoor verdwijnen ten nadeele van de producenten, die niet bij machte zijn een zoo goede en goedkoope reclame te voeren voor hun producten. Verschillende belanghebbenden zijn aan het werk getogen voor het behoud van 'de markt. Laat men niet overijld en los van elkaar werken, dat zou de zaak schaden. Het moet m.i. mogelijk zijn de belanghebbenden bij de kaasproductie, dat zijn allereerst de leve ranciers van melk aan de fabrieken, te overtuigen dat de opheffing van de markt geen voordeel maar nadeel zal brengen. Als dit door belanghebbenden bij de markt in onderling overleg wordt gepoogd, kan m.i. een gunstig resullaat niet uitblijven. Met dank voor de opname, VAN DRUNEN. Alkmaar, 25 Mei 1936. De gemeente bracht wèl offers. Mijnheer de Redacteur. In het hoofdartikel van het Zaterdag- avond-nummer van uwe courant wordt door u aan diverse organisaties, vereenigin- gen, gemeentebestuur en anderen de vraag gesteld, wat zij wel hadden gedaan om het noodlottige besluit te voorkomen, dat op de vergadering van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken werd genomen. Welk krach tig geluid, zoo voegt gij er aan toe, is er van B. en W. en de hoofdambtenaren op het laatste oogenblik nog ter vergadering ge hoord om een dergelijke ramp vo" ze g meente te voorkomen? Er zou van dat alles zoo goed als niets gebleken zijn. Deze woorden klinken als een verwijl hetwelk mijn inziens onverdiend is. Zoowel de burgemeester, de, wethouder Bonsema als ik waren op die vergadering als genoodig- den. En het wil mij voorkomen, dat men als gast zich niet mengt in de discussies over een bepaald onderwerptenzij men door den voorzitter van de vergadering daartoe wordt uitgenoodigd. Deze uitnoodiging bleef echter uit, en vermoedelijk heeft de betrok ken voorzitter zulks niet zonder reden ge daan. Want 't agendapunt vermeldde alleen eventueele oprichting van een kaasbeurs". De wethouder Klaver, die daar aanwe zig was als bestuurslid van een coöperatieve fabriek en een zeer krachtig geluid deed hooren tegen de oprichting van een kaas beurs, werd direct door den voorzitter op. zijn vingers getikt, toen door hem de conse- kwenties werden getrokken welke ten op zichte van onze kaasmarkt zouden kunnen ontstaan. Het ging, zoo interrumpeerde de voorzit ter, alleen om de oprichting van een kaas beurs en niet om de kaasmarkt. Een dis cussie over een verdwijning van de kaas markt zou hij niet toelaten. belangrijke broh van inkomsten voor de stad. De aanvoerder betaalde niet alleen de wik- en weeglopnen maar ook de draagloo- nen van de kaasdragers. In den loop der ja ren zijn deze draagloonen successievelijk voor 2/3 gedeelte voor rekening der gemeen te gekomen, zoodat de opbrengst van wik- en weegloonen de onkosten nauwelijks dek ten. Door het laatste besluit van den Raad dezer gemeente,om de wik- en weegloonen opnieuw te verlagen is de winst van vroeger veranderd in een tekort, dat de gemeente zich getroost heeft ter wille van de aanvoer ders. Wanneer er dus offers zijn gebracht, dan is het wel de gemeente Alkmaar, die daar aan een aandeel heeft gehad, ongeacht nog de groote bedragen die gevoteerd zijn voor doeleinden die zijdelings betrekking hebben op de markt (vernieuwing walmuren). Uw hoofdartikel is ongetwijfeld geboren uit het teleurstellend verloop der vergadering. Dit was ook bij mij in den beginne het geval. Te meer omdat men toch zulke belangrijke adviezen als die van den kundigen secreta ris, den heer Nobel, en van den bedachtza- men heer dr. Schey, in den wind sloeg, die beiden tot groote voorzichtigheid aanspoor den. Maar tenslotte, zoo dacht ik later, dient toch niet vergeten te worden, dat de kaas producenten vergeten hadden, dat de kaas beurs alleen kan bestaan als er ook gekocht wordt, m.a.w. wanneer de handelaren die beurs gunstig gezind zijn, en er liever köo- pen dan op de markt Nu het bewijs is geleverd, dat de handela ren op de markt eerder een hoogeren prijs besteden dan op de beurs, ben ik van mijn oorspronkelijke teleurstelling een weinig be komen en blijf ik vertrouwen stellen in de goede koopmanschap van de aanvoerders, zoowel als in de bloei van onze kaasmarkt, overtuigd als ik ben dat 90 pCt. der hande laren, de onmisbare schakels, de kaasmarkt verkiezen boven de beurs. En wanneer van onze zijde wordt ge zorgd voor eene goede outillage van de markt (waarover op de vergadering geen enkele klacht werd geuit) dan meen ik te mogen voorspellen, 'dat ook al komt er een beurs in Alkmaar, de kaasmarkt ondanks haar leeftijd nog over een uithoudingsver mogen beschikt, waarover men versteld zal staan. Met dank voor de plaatsing, V OORTHUY SEN. De middenstand in actie. Mijnheer de Redacteur. Mogen wij u beleefd verzoeken onder staand te plaatsen? Bij voorbaat onzen dank. Toen Thos Cook Son hun Nijlreizen begonnen te engageeren voor hun Travel- Iers, begonnen zij te Cairo hotels te bouwen voor de ontvangst van hun cliëntele, hiermede het bewijs leverende, dat deze onmisbaar waren voor het vreemdelingen verkeer. Wanneer echter de middenstanders te Alkmaar een vergadering uitschrijven voor belanghebbenden bij de kaasmarkt, wordt deze tak van nijverheid, die onontbeerlijk is voor het vreemdelingenverkeer, totaal ge negeerd en staat, evenals bij de overheid, te boek als een rotlt appel bij den groenten- man. Men vergeet, dat, door opoffering van dui zenden en nogmaals duizenden, zij hunne I zaken gemaakt hebben om zoowel den klei- nen man als den grooten bankdirecteur te kunnen ontvangen. De grootste en meest belanghebbende za- kenmenschen zijn als altijd door hun mede middenstanders op de laatst gehouden ver gadering totaal vergeten. En zij zijn het toch, die door de heffingsbelastingen het meeste in het rijkslaadje moeten brengen. Hebben deze middenstanders wel gedacht aan het feit, dat, als er geen hotels en restaurants waren, die de vreemdelingen kunnen herbergen, de stad eveneens ten doode gedoemd zou zijn? Waarom dan altijd deze groep van mid denstanders totaal genegeerd? Zijn zij dan alleen nog maar goed om zware lasten op te brengen en mogen zij nergens eenige zeg gingschap in hebben? Wij zijn zwaar gegriefd door deze negee ring en zullen zoo noodig, evenals altijd, ook nu weer moeten vechten voor eigen behoud. Namens de Ned. Bond van Koffiehuis- Rest. Slijters: H. LONDON, voorzitter. J. VAN OEFFELT, secr.-penningm. Demonstreert voor de kaasmarkt. Mijnheer de Redacteur. Zou het niet een treffende demonstratie zijn om Vrijdag allemaal de vlaggen half stok te laten wapperen? Als dan de heeren, die hier te beslissen hebben eenig gevoel hebben voor wat er onder de Alkmaarsche burgers leeft, zullen zij er zeker toe mede werken op hun voor allen verderfelijk be sluit terug te komen. Met dank voor de plaatsing, EEN MIDDENSTANDER. VICTORIEBAD, KAASMARKT EN RADIO?? EN LAST NOT LEAST HET G.E.B. Het zal nog zoo worden, dat 't college van B. en W. van Alkmaar straks met voorstel len bij den raad komt om 't Victoriebad niet geheel te laten zwemmen en om zelf tot exploiteeren over te gaan. Wanneer we niet tot overeenkomst kun nen komen en een minnelijke schikking aangaande Kaasmarkt, zullen hier weer de zakenmenschen de dupe worden. De radio-dustributie zal zoo spoedig mo gelijk tot contributie-verlaging moeten overgaan. Ook dit bedrijf zal straks een strop zijn. En de laatste klap op de vuurpijl: 't G.E.B. zal in 1938 onherroepelijk overgenomen worden door de provincie. Men zal tot reor ganisatie moeten overgaan van verschillen de bedrijven. Als wij dan zelf „'t Victoriebad" moeten exploiteeren, laten we dan beginnen met verplicht schoolzwemmen. Wij ouders wil len ons steentje graag bijdragen, om voor dit doel een financieel offer te brengen. Wanneer de kaasmarkt verdwijnt, zullen weer vele kaasdragers werkloos worden en 't bezoek van de vele toeristen zal minder worden. Men grijpe spoeaig in voor 't te laat is. Waar blijft toch de afspraak, dat de 5de lijn in gebruik genomen zal worden? Kan 't niet wegens de financiën, goed, maar laat men dan beginnen met contri butieverlaging. Weest op Uw hoede, want men begint steeds meer eigen radio-toestellen aan te schaffen. In 1938 wordt het G.E.B. onherroepelijk door de provincie overgenomen. Men leze 't besluit van Ged. Staten naar aanleiding van het voteeren van 1.000.000. Het ziet er wel erg donker uit voor Alk maar, maar men neme maatregelen, dat Victoriebad, Kaasmarkt en radio meer po pulair worden. Met dank voor de opname, Een abonné. Es wïrd zur allgemeinen Kenntnls gebracht, dass: 11. der Landwirt rolf SAN der wohnhaft in Lünen, Lange* strasse 36, 2. die hilde elsbach wohnhaft in Barsingerhoro, Werkdorp Nieuwe Sluis, Nieder- lande die Ehe miteinander eingehen wollen. LUnen, den 28 Mai 1936. Der Standesbeambte. Gevraagd voor het a.s. seizoen een bekwame vertrouwd met Hotelbed rijf. Aanmelding bij IJ. MINKEMA. Tel. 513. GEVRAAGD flinke boven 18 jaar, in stoffen* en garneervak. Brieven met opgaaf verL salaris, laatste betrekking, Ietter E 823 bureau van dit blad. gevraagd voor de morgenuren, niet beneden 18 jaar, van half acht tot half een. Zondags half acht tot elf. COSTERSTRAAT 15. Gevraagd LAAT 151. LEERT ZWEMMEN. Wordt gevraagd een Mijnheer de Redacteur! Tot mijn verwondering hoort men mijn heer de redacteur niet veel over het ge sloten blijven van het Victoria Bad. Waarom dat niet geopend als volksbad? Waar moeten nu de minder gegoede kin deren of wel volwassenen leeren zwemmen? Het is toch in dezen tijd voor zeer velen niet mogelyk hun kinderen naar de over dekte of wel naar een ander bad te sturen. Wat is er het vorige jaar voor de scholen niet gedaan om tegen verminderden prijs te leeren zwemmen. Velen hebben toen in korten ty'd het zwemmen geleerd. Waarom de gemeente de gelegenheid niet gegeven? Eertijds was er 'n zwembad, al hoewel niet meer voldoende aan de eischen, het was toch voor de kinderen een genot zich vry onder toezicht in 't water te be wegen. Men kijke eens in havenplaatsen als Rot terdam, waar voor luttelen prijs van 2 ct., sommige uren voor 10 ct., een gelegenheid, j is om onder toezicht te zwemmen. Kan zoo iets nu hier niet, of moet hier alles maar zonder toezicht in het kanaal, buiten de kom van Alkmaar? Hopende, dat er door de gemeente eens de volle aandacht aan geschonken zal worden. EEN INWONER VAN ALKMAAR. SLECHTE WONINGBOUW. Mijnheer de Redacteur! Gaarne had ik een plaatsje in Uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. In Heiloo worden de electrische installa ties van die woningen, welke onbewoond komen te staan, gekeurd, voordat de even tueele nieuwe bewoner aansluiting krijgt en dat is noodzakelijk. Maar zou het niet even noodzakelijk zijn als de woningen zelf gekeurd werden door deskundigen? Er bestaan op Heiloo woningen, zelfs nieuwe, die eigenlijk niet te bewonen zijn om den stank. Ik heb juist een woning verlaten aan de Groenelaan no. 24a. Wanneer wij het closet doortrokken, dan spoelde de inhoud er boven een fonteintje dat er in was aange bracht, uit. Dat is toch wel een groot gebrek aan een huis, een gebrekkige rioleering, waarop alles aangesloten is. Het is te wenschen dat er op Heiloo spoe dig een verbetering komt op dat gebied en dat er naar onserieuse bouwers gekeken wordt. Met dank voor de plaatsing, TH. LIEFTING. Den 30en Mei 1936 hopen onze geliefde Ouders en Grootouders C. VAN SCHOORL en K. VAN SCHOORL- HENEWEER den dag te herdenken van hun 50-jarig huwelijk. Hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. Broek op Langendijk, 26 Mei 1936. Receptie van 8—10 n.m. (n. t.) in Café VIJZELAAR. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Th. BOSMA. C. BOSMA—PRINS. Alkmaar, 25 Mei 1936. Laat 83. gevorderd C. EEKEN, Oudegracht. 1416 jaar, gevraagd. Te vervoegen C. BAKKER Ez., Tuin straat 21. Koffie- en Theehandel. gezocht door beschaafd jong meisje P.G., leeftyd pl.m. 24 jaar. Br. letter F 324 bur. v. d. blad. Een in goeden staat zijnde Zeer aannemelijke voorwaarden. Rijksstraatweg 496 A, Heiloo. BAKKUM. ook genegen huwelijk aan te gaan, p.a. M.M A N D J E S, Stetweg 1, Bakkum N.H. TE huur t voor elk doel geschikt, f 1.25 per week, licht en water inbegrepen. Te bevragen Westerweg 830. De Karperton heeft zijn poor ten geopend. De Karperton, het zwem- en zonnebad in de Bergermeer, de Karperton, het idyllische plekje in rustieke omgeving, de Karperton met zijn zee duizend vierkante meter wateroppervlakte. De Karperton, waar Licht en Lucht is Leven. De Karperton, waarvan de Directie zich heeft laten om geven met een staf van des kundig personeel, waardoor zij de leiding geheel aan deze vertrouwde, toegewijde mede werkers kan overlaten. De Karperton, waarvoor dit seizoen véél, héél véél op het programma staat, omdat er maar een doel isde Karperton weer te ma ken tot een verblijf van een ieder, die van zwemmen houdt in een mooie omge ving. Hiermede berichten wij U, dat wjj vanaf heden tijdelijk onze Zaak verplaatst hebben van Nieuwesloot 97 naar NIEUWESLOOT 101, Alkmaar. Beleefd aanbevelend, J. VOORTHUIJSEN, kapper. t/o de Nutsspaarbank is gemoderniseerd en met ingang van Woensdag 27 Mei „,e,gjnomendoorNs Beleefd aanbevelend.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3