rRsjM<i<zakw JJidschcifieti ZUIDSCHARWOUDE federatie enkhuizen van den bond voor staatspensionneering. "trr'Se zaken Alkmaarsche Politierechter Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. DE GEBROEDERS„GOCHEM" Autotocht ouden van dagen Naar wij vernemen zal de autotocht voor ouden van dagen van Broek op Lan- gendijk en Zuidscharwoude worden ge houden op 4 Juni a.s. De sorteering van aardappelen voor export naar België. De Nederlandsche Akkerbouw Cen trale deelt aan de aangesloten exporteurs mede, dat met ingang van heden, 25 Mei, de minimum-maat voor aardappelen welke naar België worden geëxporteerd, ook voor Bevelanders en Roode Star van den kleingrond is verlaagd tot 40 mM. De vergunningstaxe, waarvan van 20 Februari tot 31 Mei vrijstelling werd ver leend door de Belgieche regeering, zal na dien datum weer moeten worden betaald. De steunverleening aan den tuin bouw. Welke beteekenis voor den Langendyk? Nu bij beschikking van den minister van landbouw en visscherij weer een be drag van 680.000 zal worden uitgekeerd aan tuinderssteun, vraagt men zich wel eens af, wat de Langendijker tuinders daarvan zullen ontvangen. De hoop van velen was nog op deze uitkeering geves tigd (het zal wel de laatste zijn over de producten van het jaar 1935), waarmee de plooien zouden worden gladgestreken. Het resultaat voor de Langendijker producten is allesbehalve bemoedigend, want er komen op het lijstje van gesteunde pro ducten bijna geen Langenrijker producten voor, in ieder geval geen winterproduc- ten. Gehoopt werd nog, dat een steunuit- keering zou worden gedaan op de in het begin van 1935 geveilde roode kool, welke zeer lage prijzen heeft opgebracht, maar doordat een periode van zes weken gold voor de berekening van de richtprijzen en de hoogere pryzen tegen het einde van die periode vielen werd er op deze kool maer heel weinig steun uitgekeerd. De hoop is niet in vervulling gegaan. Ook het product vroege witte kool, de allervroegste kwam volgens de meening van de tuinders nog voor een steunuitkeering in aanmer king. Daarmee is men gelukkiger geweest, want van 17 Juni tot 25 Augustus wordt 0.50 per 100 K.G. uitgekeerd op deze kool. Of de steun voor de bospeen van 29 April tot 1 September ad 0.50 voor de Langendijkers van veel belang zal zijn, kunnen wy niet met zekerheid zeggen. Wei kunnen wij vermelden, dat over het geheel deze laatste steunuitkeering voor de Langéndijkers een tegenvaller is ge weest. De afzet van onze tomaten. De uitvoer van tomaten naar Finland zal in het vervolg wel geheel onmogelijk zyn, nu het invoerrecht in dat land is ver hoogd tot ruim 1 per K.G. Het invoer recht was vóór deze verhooging ongeveer 0.26 per K.G. Het is dus zoo ongeveer verviervoudigd en zal gelijk staan met een invoerverbod. Het doet vreemd aan, aldus de Tuinderij, dat Spanje een verlaging van het-invoerrecht heeft verkregen tot op ee'tf Fnische "Mark of 0.033 per K.G. De Federatie Enkhuizen van den Bond voor Staatsensionneering heeft Zondagmid dag in café Sopar een ledenvergadering ge houden onder leiding van den heer U. G. Dorhout te Hoorn. Aanwezig waren de af gevaardigden van 13 aangesloten afdeelin- gen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. H. Kaastra te Andijk, bleek, dat de afdeelingen blijk hebben gegeven van actief leven. Het ledenaantal bleef vrijwel stationnair. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Schoenmaker te Grosthuizen, ter wijl in de vacature van den heer Bakker te Twisk, wegens bedanken, werd gekozen de heer S. Veerman te Oostwoud. Wegens ver hindering van den penningmeester werd de rekening en verantwoording aangehouden tot de a.s. herfstvergadering. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering behandeld. Besloten werd om de candidatuur van den heer de Wit van de Geldersche federatie te steunen. Afgewacht zal worden, of voor de provincie Zeeland nog een candidaat zal worden opgegeven, in welk geval men deze verkiezing zal bevorderen. Algemeen verklaarde men zich tegen he voorstel-Utrecht, hetwelk een geheel andere doelstelling van den bond beoogt. - Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren Van der Heide te Blokker en S. Veerman te Oostwoud. Uitvoerig werd gediscusseerd over he. verloop van de motie-Van Houten in de Tweede Kamer ten aanzien van de 70.000 uitgeslotenen. Aangenomen werd een mo e, waarbij het Hoofdbestuur wordt °Pgedra gen bij de a.s. Kamerverkiezingen he daar heen te leiden, dat alleen die partyen en candidaten zullen worden gesteun 70.000 °oudeJ uitgeslotenen in 't genot^ van met name onder de land tu waren behandeld, volgde sluiting. Alweer de winkeldiefstallen Juffr. T„ wonende te Heiloo, was in verzet gekomen van het vonnis politierechter van 20 Apm J Wegens diefstal was veroor maand gevangenisstraf. De za dagen geleden aangehouden voor het doen uitbrengen van een reclasseermgsrappon Getuige Wiggers, ree asseenngsambte naar, kwam in zijn reclasseeri ig tot de conclusie dat hij de recla ver_ kansen klein achtte. Get. had g Jer_ trouwen in de verdachte en ha vopden dat zij getracht had oo den tuin te leiden. r_ De officier van justitie was er v tuigd dat deze diefstal wel niet de eerste geweest zal zijn. Gezien de twijfelachtige leclasseeringskansen voelde hij niets voor een voorwaardelijke veroordeeling. Spr. eischte een gevangenisstraf van 14 dagen. De verdediger, mr. Langeveld, drong aan op een geldboete omdat hij de over tuiging had bekomen dat verd., bij goed toezicht, niet meer in haar oude fout zal vervallen. Na re- en dupliek veroordeelde de politierechter de verdachte tot één week gevangenisstraf. Juffr. m. B., eveneens wonende te Hei loo, had met de vorige verdachte deelge nomen aan de winkeldiefstallen en was van het vonnis van 20 April van den poli tierechter in appèl gekomen. Ook in haar zaak vond de reclassee- nngsambtenaar de reclasseeringskansen twijfelachtig, zoo mogelijk nog slechter dan bij de vorige verdachte. Zy maakt ge makkelijk schulden en staat ook over het algemeen minder gunstig bekend. De officier achtte ook hier een voor waardelijke veroordeeling niet op zijn plaats en eischte een gevangenisstraf van 1 week. De verdediger, mr. Smal, achtte de straf nog al zwaar. De huiselijke omstandig heden zijn niet rooskleurig temeer daar er nog zeer jeugdige kinderen zijn. Verdachte is in zekeren zin erfelijk belast en spr. drong dan ook aan op een voorwaarde lijke veroordeeling. Uitspraak 1 week gevangenisstraf. Een portemonnaie ontvreemd. De 25-jarige juufr. N. W., te Helder, had een portemonnaie inhoudende 7 ont stolen van den matroos Haksteen aldaar. Op 20 April was de zaak aangehouden tot uitbrenging van een reclasseeringsrap- port. De reclasseeringsambtenaar achtte een advies niet noodzakelijk doch gaf eenige inlichtingen omtrent de verdachte. De officier van justitie eischte 1 week gevangenisstraf. Uitspraak 1 maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Met geld er van door gegaan. Op 2 Maart ontvreemdde de 20-jarige A. W. te den Helder bij zijn pensionhoud ster een bedrag ad 6 en was daarmee naar Amsterdam gegaan. Verdachte was op 27 April gevangen gehouden terwijl zijn zaak toen werd aangehouden tot het uitbrengen van een reclasseeringsrapport. De get. Wiggers vroeg om de zaak nog maals aan te houden, en adviseerde verder tot het opleggen van een voorwaardelijke veroordëeling. Aldus werd besloten en de zaak werd aangehouden tot 8 Juni. Een twijfelachtig heertje. De loopjongen D. S., wonende te Heiloo, had zich in dienst bij de firma Keg te Alkmaar schuldig gemaakt aan diefstal van diverse winkelgoederen en had boven dien geld ten bedrage van tfa: 35, dat door hem was ontvangen voor geleverde goederen, niet afgedragen. De filiaalhouder der firma Keg, G. ffi. Vermeulen, toonde aan dat zijn firma door verdachte niet belangrijk was benadeeld. De reclasseeringsambtenaar achtte op neming in een land-kolonie wenschelijk. De officier was overtuigd met een ver wend kereltje te doen te hebben dat graag de mijnheer uithangt, plaatsing in een kolonie waar verd. flink zou moeten aan pakken, achtte spr. wenschelijk. Om de reclasseering gelegenheid te geven tot het opstellen van een plan hiervoor vroeg spr. aanhouding der behandeling, doch achtte het niet gewenscht verdachtte weer de samenleving in te sturen. Spr. vroeg onmiddellijke gevangenne ming van de verdachte en aanhouding van de zaak tot 8 Juni. Uitspraak conform. Een inbraak zonder succes. De krantenbezorger KI. D., te Warmen- huizen, had op 9 Februari ingebroken bij zijn buurman J. de Nijs aldaar, met de be doeling er een geldkistje weg te nemen. Zijn tocht had weinig succes want door dat de vrouw des huizes wakker was ge worden en alarm geslagen had, was D. in zijn kraag gegrepen. Getuige de Nijs, tuinbouwer te Warmen- huizen, verklaarde dat het geldkistje van de vader van verdachte was omdat deze het niet raadzaam had geacht dit in huis te houden, aangezien hij zijn zoons niet had vertrouwd. De reclasseeringsambtenaar adviseerde in zyn rapport tot een voorwaardelijke veroordeeling met onder toezichtstelling, hoewel het rapport de reclasseeringskan sen niet onverdeeld gunstig geacht wordt. Deze zaak werd aangehouden tot 30 Juli. Verzekeringspremiën achter ge houden. De 23-jarige timmerman N. R. uit Mid- woud was ten laste gelegd verduistering van gelden toebehoorende aan de Maat schappij voor ziekteverzekering en verder van gelden toebehoorende aan de gemeente Midwoud. De verdachte was agent geweest van de Mij. v. Ziekteverzekering en had als zoo danig gelden welke door hem geind wer den niet aan den eigenaar afgedragen. Te zamen beliep dit een bedrag van 138. In tweede instantie had verdachte gemeente gelden bestaande uit rentezegels e. d. ver duisterd ter waarde van ca. 78. De burgemeester van Midwoud, J. J. E. Avis, die als getuige werd gehoord, ver klaarde dat hij verdachte zooveel mogelijk had geholpen. Overigens was verdachte niet bijzonder actief te noemen. Het geld dat verduisterd was is evenwel door een zwager van R. betaald. Ook ten aanzien van de verduisterde verzekeringsgelden was een regeling met den zwager van R. tot stand gekomen, zoodat pok dit bedrag zal worden voldaan. Eisch 6 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform. Contributies niet afgedragen. De 25-jarige arbeider M. G. te Noord- scharwoude had als bode van de afdeeling Langendijk van den R. K. landarbeiders- bond herhaaldelijk contributies welke door hem waren geïnd, achter gehouden, tot een totaal bedrag ad 85. De penningmeester der vereeniging W. v, d. Vliet, deelde mede dat G. een salaris voor zijn werkzaamheden genoot van 20 per jaar. De kas van den bond liet geen grooter honorarium toe. Op grond van het reclasseeringsrapport voelde de officier hier voor een gecom bineerde straf en eischte 5 maanden ge vangenisstraf, waarvan 2 onvoorwaarde lijk en 3 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De uitspraak werd aangehou den tot 8 Juni wanneer een uitgebreider reclasseeringsrapport zal worden uitge bracht. Met een roskam geslagen. De koopman Wilh. J. A. te Medemblik, had op 30 Maart j.1. een zekeren G. Smak eveneens wonende te Medemblik, met een roskam bewerkt De strijd bleek te loopen om een schuld die A. bij Smak had en die door verd, blijkbaar niet vlot werd betaald. Toen Smak op een goeden dag bij A. om zijn geld kwam maakte de laatste zich zoo kwaad dat hij hem met een roskam op het hoofd sloeg. Uitspraak conform den eischt 20 boete of 10 dagen hechtenis. Een politieagent beleedigd. De hotelhouder H. A. W. had op 2 April den agent Verbaan, naar aanleiding van moeilijkheden ten aanzien van het par- keervraagstuk, eehige minder gepaste be woordingen naar het hoofd gegooid welke door laatstgenoemde als beleedigend wer den opgevat. W., die niet verschenen was, werd ver oordeeld tot 20 boete of 10 dagen hecht. Een bijl ontvreemd. De niet verschenen Jacob M., uit Winkel, had in April ten nadeele van den veehou der Bruinsma een bijl ontvreemd. De eisch tegen M. luidde 20 of 10 da gen conform welken eisen hij werd ver oordeeld, met teruggave der ontvreemde tomahawk aan den eigenaar. Een familie-ruzietje. Op 4 April wilde de koopman J. G. F. zijn moeder eèn bezoek brengen welke bij zijn broer in huis was. Toen hem door zijn schoonzuster evenwel den toegang werd geweigerd ging F, tot. handtastelijkheden over en diende zijn schoonzuster een ge voelige vuistslag in het gezicht toe. De verdachte verklaarde dat zijn moeder het hij zijn broer heel slecht zou hebben. In. een eindeloos verhaal werd de familie ruzie uitgeplozen, waarbij het spaarpotje van de, oude moeder ook nog al een rol ge speeld bleek te hebben. Eisch 8 of 4 dagen. Uitspraak 5 boete of 2 dagen hechtenis. Veilingkisten weggenomen. De -25-jarige arbeider Nier. V., -uit Nib- bixwoud, had omstreeks 11 Februari bij groentenhandelaar C-. Compas een 11-tal veilingkisten .weggenomen. Aangezien de 'officier het wenschelijk achtte-eërst de raclasseering inzake deze kwestie te hoorèn- \tQrd de zaak aangehou den tot,29 Juni. Een scheldpartytje. Ter gelegenheid van het sloopen van een kolenkist had mej. D. S. te den Helder oneenigheid gekregen mét haar' sexègenoo- te mej. E. E. Kruger en haar daarbij de woorden „stink moffin" of iets van dien aard -toegevoegd. Mej. Kruger had dit als een beleediging opgevat en had de justitie in de zaak ge moeid. Hoewel een getuige a déeharge nog ver klaarde dat verdachte niet gezegd zou heb ben stink moffin, maar iéts als „tegen die moffin ben je toclr. niet opgewassen", welke woorden dan tegen den echtgenoot van verdachte gericht zouden zijn kwam vast te staan dat dan toch in elk geval het woord moffin gebruikt was hetwelk als een beleediging opgevat kan worden. Eisch 15 boete of 1Ó4 dagen hecht. Uitspraak 12 boete of 6 dagen hecht. Zitting van Dinsdag 26 Mei. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken. Dirk de J., Hoógkarspel, openbare schen nis der eerbaarheid; eisch 10 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. Uitspraak: 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Wilh. V., koopman te Den Helder, ont trekken van baten aan een faillissement; eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak: 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Willem W., groentenkoopman te Alkmaar, hooger beroep, aanrijding te Schermerhorn, terwijl hij onderinvloed van sterke drank verkeerde; eisch bevestiging vonnis kanton rechter van 3 dagen hechtenis en 8 maanden ontzegging van rijbevoegdheid; uitspraak: bevestiging vonnis kantonrechter. J. J. Sp., koopman te Alkmaar, hooger beroep, snijden van het autoverkeer; eisch bevestiging vonnis kantonrechter van 50 en ontzegging van rijbevoegdheid voor 3 maanden. Uitspraak: bevestiging vonnis van den kantonrechter. Fr. v. O., banketbakker te Den Helder, oplichting; eisch 1 jaar gevangenisstraf on voorwaardelijk; uitspraak: 1 jaar gevange nisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Jan Y. H. te Medemblik, overtreding art. 32 Melkbesluit, hooger beroep; eisch beves tiging vonnis kantonrechter van 2 of 1 dag. Sietse r., ged. (zedenmisdrijf). Uitspraak: 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf. ONJUIST OPTREDEN VAN POLITIERECHTER. De minister van justitie heeft geantwoord op schriftelijke vragen van het Eerste Kamerlid Hermans betreffende het op treden van den Haagschen politierechter jhr. mr. Feith jegens een werkloozen ver dachte. De minister stemt er mede in, dat het rechterlijk ambt een waardig optreden ter terechtzitting ook jegens verdachten eischt. Het behoort ingevolge art. 14 van de wet op de rechterlijke organisatie uitsluitend tot de bevoegdheid van den president van het rechtscollege, om den rechter, die de waar digheid van zijn ambt heeft verwaarloosd, deswege de noodige waarschuwing te doen. Het openbaar ministerie kan, zoo noódig in opdracht van den minister van justitie, daartoe den president adigeeren. Voor een en ander bestaat echter in ver band met de onderhavige bij de rechter lijke macht wel zeer ongebruikelijke be handeling van een verdachte, geen aanlei ding meer, nu, naar den minister gebleken is, de aangelegenheid reeds de volle aan dacht van den president heeft. HEEMSKERK (Mei). Ondertrouwd: C. Tijms en C. Kaan dorp. J. J. Timmer en M. M. Rozing. Getrouwd: j, Th. Kuyl en C. M. Butter. Bevallen:- C. S. M. de Munckvan Santen z. en d. C. M. Sinnegev. d. Kolk, z. W. BronsemaBorg, d. EEN BOEK VAN DR. WINCKEL. Van de hand van dr. Ch. W. F. Winckel, leider van het Roode Kruis te Abessinië, in samenwerking met dr. A. Colaco Bel- monte, zal weldra een boek over hunne be levenissen verschijnen. Het zal geïllustreerd worden met een groot aantal nog niet gepu bliceerde foto's en uitgegeven worden door P. N., van Kampen en Zoon N.V< te Am- sterdam2- The Correspondent of S. S. het blaadje, door eenige leerlingen van middelbare scholen alhier opgericht Internationale Students Society en dat wil meewerken tot verkrijging van „A world of friendly girls and boys" heeft een mooien kop ge kregen en ziet er nu het bij een copieer- inrichting gemaakt wordt veel beter uit. Het is verrassend te zien met welk een ijver deze jeugdige groep naar verbetering van de internationale betrekkingen streeft onder het motto „Friendly youth of to-day will govern a peace-ful world of to-mor- row". Dr. N H. Cromwell, president van de Students Society uit Vancouver, spreekt een persoonlijk woord tot de Hollandsche leden namens leden in alle werelddeelen. Hij her innert aan de oprichting der organisatie, nu vier jaar geleden, welke de bedoeling had, dat de oudere leerlingen van scholen in de geheele wereld een vriendschappelijke cor respondentie zouden onderhouden en zoo doende medewerken aan den internationalen vrede. Dr. Crowell is voornemens binnen een jaar ons land te bezoeken. De heer F. H. Maschhaupt is een der leer aren, die blijk geeft het streven van deze jeugdige enthousiasten te begrijpen en' te willen steunen, in verband waarmede hij in dit maandblad een zeer sympathiek stukje heeft geschreven evenals ds. Rappold. De redactie doet mededeeling van verschillende bezoeken van buitenlandsche scholieren aan onze gemeente en wekt op deel te nemen aan de beide Nansen Pioneer Camps, welke in Engeland van 30 Juli tot en met 13 Augustus en van 31 Juli tot en met 17 Augustus zullen gehouden worden, waar voor de reiskosten heen en terug een bedrag van 20 a 25 niet te boven zullen gaan. Mr.' G. A. de Lange, Breedstraat 10a. secre- taris van de afdeeling Alkmaar van „Vol kenbond en Vrede" verstrekt daarover gaarne inlichtingen. De redactie dóet een oproep om medewerking teneinde het hoofd boven water te kunnen houden en het ge reedmaken van het blad, waarop men zich voor een zeer klein bedrag kan abonneeien, te kunnen békostigèn. De vele beschou wingen in de moderne talen maken-dit blad ook, wat de talenstufie betreft, een alles zins begeerenswaarüig bezit voor oudere scholieren, in het bijzonder leerlingen van middelbare scholen. Wij wenschen den jeugdigen ondernemers, den heeren Jan Vos, Jan Ris én Clermont Rike, die in den beginnen zoovele moeilijke heden hebben te overwinnen en-, vaak critiek ontvangen van hen, die hun steun moesten verleenen, van harte een succes volle" actie toe. Panorama heeft fraaie opnamen van den laatsten- tocht van de „Zeelandia", hét eens zoo trotsche schip van de Kon. Holl. Lloyd. Bij mooie foto's wordt verteld van de Heilige Land-Stichting tusschen Gróësbëek en Nijmegen. Interessant is een geïllustreer de beschrijving van de Hóogere - Textiel school te Enschede, de school waar mén leert spinnen. Dr. Th. Lewald, president van het organisatie-comité der Olympische Spelen te Berlijn, roept de jeugd in een prettig geschreven bijdrage op om daarvoor belangstelling te toonen. Zeer fraai zijn de afbeeldingen van paardrijden in de zoogé- naamde „Hoogeschool". De filmrecensent bespreekt bij prachtige opnamen de film Tarass Boulba. Aan binnen- en buitenlandsch nieuws, mode en sport is weer veel aandacht ge schonken. Verhalen en novellen zijn er dit maal van Cliffird Hint, van Olaf Ericson, van Hans. Heuer, van Maxwell Hawkins en van Edwin Butt. Esperanto-Gids „Bonvenon en 'Ho- lando". Wij ontvingen van de A. N. V. V. een rijk geïllustreerde Esperanto-gids, „Bonve- non en Holando" (Welkom in Holland). Het keurig uitgevoerde boekje is gedrukt op mooi kunstdrukpapier en bevat een schat van foto's, verdeeld over de diverse hoofd stukken van het boekje, zooals De Rijn bij Rhenen, weidegezichten in Noordholland, de bollenvelden, molens en duinen, en. moderne stedenoouw. Een apart hoofdstuk is gewijd aan de Nederlandsche kunst, met illustraties van werken van groote mees ters van de Nederlandsche schilderkunst, Verder zien we propagandistische foto's, die tot een bezoek aan onze badplaatsen moeten opwekken; Zeeland wordt getoond als het land van de oude kleederdrachten, terwijl een apart gedeelte aan de .zeilsport is gewijd. De begeleidende tekst in Esperanto laat zich, gemakkelijk lezen, zoodat deze nieuwe gids een goede reclame is, om de buiten-, landers tot een bezoek aan ons land uitte naodige.n. Vopr buitenlandsche esperantisten bevat de gids bovendien nog een prijsvraag, waar aan mooie prijzen zyn verbonden. De uit gave is van de A. N. V. V., Lange Voorhout 102, 's-Gravenhage, waar belangstellenden gratis een exemplaar kunnen verkrijgen., „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het cr. gezin. Prof. van Veldhuizen opent het nieuwe nummer met een artikel over de liturgie van Kerstnacht en Palm-zondag in het evangelie van Lukas. Drs. Kok schrijft over „De lof der zotheid" en de „Samen spraken", de twee meest bekende bóekeri van Erasmus. B. C. Mante vertelt een en ander over het Brabantsche „Heike"; oudtijds de wijkplaats van afgedankte huurtroepen (voornamelijk uit Spaanschen diénst). „De oorsprong der meiboomen" is het onderwerp van een artikel van K. D. Koning. Dr. A. van Deursen wijdt een artikel aan de Volkshoogeschoel bij Bakkeveen, de werkplaats van jeugdige werkloozen. Van J. Wijtzes een artikel over het belangrijke onderwerp „De Düit- sche kerkstrijd", welk artikel zekér nóg vervolgd zal worden. Interessant is hét artikel over oefening en luchtbescher ming, door dr. de Gee. In „Mannén vari nu" spreekt O. de Moor dezen keer over maarschalk Badoglio, den veroveraar van Abessinië.'— Dr. J. Veldkamp schrijft over de eenzijdige ontwapeningsgedachte bij de s. d. a. p., zulks in verband met het Paasch- congres. -Ds. J. D. Boerkoel heeft in zijn overzicht tot onderwerp .de verovering van Abessinië en de gevolgen ervan voor Europa. Van A. Feenstra eeri artikel over een paar aardige voorval len bij het scheepsreddingen in de buurt van Terschelling. Verder nog het feuil leton, eenige schetsjes en wetenswaardig heden. Als altijd een ook door vele foto's en kieken interessant nummer. ii) 291. Voor zij met den commandant medegingen, waren ze eerst nog naar het piratenschip gegaan om hun eigen kleeren weer aan te trekken, terwijl Oom John zijn verschillende eigendommen medenam. De commandant liet het hun aan niets ontbreken, en de beide broers deden zich flinl^ te goed. z»z. Na een week varen stoomde het schip de binnen van een Indische stad. Nadat men aan w:»Uwas. gegaan kwam er een prachtige roo<dge beide rijden, waarmede de commandant, oom John en de beide broers naar de binnenstad reden.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7