Koninklijk bezoek aan het Rijksmuseum en Slinden-werkinriehting ALKHAARSCHE COURANT van Dinsdag 26 Mei 1936 Maandagavond werd aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana op den Dam voor het Koninklijk Paleis door een enthousiaste menigte een grootsche hulde gebracht. De juichende menschenmassa Vooral de schooljeugd was sterk vertegenwoordigd tijdens de luchtvaart-demon straties te Hendon op .Empire Day". Met groote aandacht werden de technische uiteenzettingen omtrent het luchtwapen en afweer daarvan gevolgd De meuw-benoemde burgemeester van Veghel (N.-Br.), de heer M. A. Eliens, is Maandag als zoodanig geïnstalleerd. Bij aankomst in de gemeente werden door de Veghelsche jeugd aan de echtgenoote van den nieuwen burgervader bloemen aangeboden De opbouw van een zgn. Pasar Malam, een Indische avondmarkt, op het Malie veld te den Haag, m ver band met de komende -Residentieweek" Tijdens Haar verblijf in de hoofdstad brachten H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana Maandag een bezoek aan het Rijksmuseum. De vorstelijke personen voor den ingang van het gebouw De voorbereidende werkzaamheden aan de wereldtentoonstelling .Hocapolis te Rotterdam, welke Vrijdag a.s. door minister Gelissen officieel geopend zal worden, zijn thans 'bijna geëindigd. Aan de diverse stands wordt de laatste hand gelegd li in hun typisch costuum tijdens een van hun volksdansen op de folkloristische ^hotoche Hooglandersjn gehouden door het 1ste bataljon der Argyll en Sutherland M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana brachten Maandagmiddag een bezoek aan de Gemeentelijke Blinden- werkinrichting aan den Amsieldijk te Amsterdam. H. M. de Koningin vol belangstelling bij een der vlechter-s Koning Gustaaf van Zweden heeft in tegenwoordigheid van Kroonprins Gustaaf Adolf en verschillende autoriteiten het nieuwe vliegveld Bromma bij Stockholm officieel geopend Minister Joseph Goebbels heeft de nieuwe .Admiraal-Graaf-Spee-brug" over den Rijn te Duisburg officieel opengesteld

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9