DE GEBROEDERS „GOCHEM" OtJÉtÜl "IS ill pl Raadselhoekie TEEKEN- EN KLEURPLAAT VROOLIJK PINKSTEREN MUZIEK m mKJ^wTSÊTm W W/ wm. M m.m, wm wm. WW, WW, w/"/- i PINKSTERFEEST HOE CAROOTJE ZICH FOPPEN LAATI x xxxxxxxxx i X 6. 49 40 6. 26 37 4342 7. 37:48 8. 40—35 8. 48 30 9. 35 2! Uit de party. In den volgenden stand: i W^JÊÊLjÊÊ^Ëi üP HP HP Zw. 6 sch. op: 3, 13, 16, 24, 25, 37 en dam op 49. W. 3 sch. op: 33, 46, 47 en dam op 4. speelt zwart 3742 (wit 4 48), 4938 (wit 33 42) 2430 en dreigt 3034 en 25 34, waaraan wit niet ontkomen kan. Ook deze eenvoudige stand is heel aardig: 'HP fM Zw. 5 sch. op: 16, 19, 20, 27, 30. W. 5 sch. op: 26, 28, 33, 41, 42. Wit speelt 42—37 (zw. 27—31), 37—32 (zw. 31—37), 28—23 (zw. 1939) A, 2621 (zw. 16 38), 41 23 Slaat zwart bij A. 37 19, dan volgt 23 43. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1439 van Miskin. (Eindspel). Zw. 2 sch. op: 26, 32. W. 1 sch. op 42 en dam op 39. Wit speelt en wint. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. 't Is Pinksterfeest en heerlijk weer. Hoor toch de vogels fluiten! Ze zeggen in hun eigen taal: O, kind'ren, komt nu buiten! De Pinksterzon schijnt, blijft dus niet In huis achter de ruiten! Versta je ook de vogeltaal Die moet niet moeilijk wezen, Toen je de vogels pinda's gaf, Bedankten toch de meezen! Wie ooren en wie oogen heeft, Kan veel vierstaan en lezen. Komt allen nu naar buiten mee! Wat staat er veel te bloeien! Het lekker warme zonnetje Doet bloem' en kind'ren groeien. Naar buiten dus en laten wij Naar hartelust maar stoeien. 't Is Pinksterfeest en heerlijk weer. Hoor toch de vogels fluiten! Wie, die gezond en vroolijk is, Wil nu niet graag naar buiten En blijft met 't zonnig zomerweer In huis achter de ruiten? (Nadruk verboden). Verhaaltje op Rijm door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Carootje kijkt toch zóó verbaasd! Wat staat daar op den grond? Een glimmend ding, dat hij weet 'tvast! Nooit in dien hoek nog stond! Carootje snuffelt, zieteen hond Hij laat de tanden zien! Daarvoor gaat toch dat vreemde dier Wel op de vlucht misschien! Maar nee, hoor! bang is d' ander niet. Hij heeft ook tanden, zeg! En laat ze zien. Hij denkt wellicht: Voor j ou ga ik niet weg! Carootje blaft en d' and're hond (Caro ziet 'taan zijn bek!) Blaft ook, maar... geeft toch een geluid! Dat vindt Carootje gek! Hü kijkt eens achter 't vreemde ding.... Niets is daar op den grond! En toch zag hij heel duidelijk Daarnet een grooten hond! Hij snapt er heusch geen ziertje van! Geen hond is er nu meer! Maar als hij aan den vóórkant kijkt, Dan woef! daar is hij weer! Daar komt de vrouw en zegt: Caro, Laat toch denspiegel staan! Want als je daar in kijkt, 'tis vast! Komt d'and're hond er aan! Zij neemt den spiegel op. Caro Ziet nergens meer een hond, Zooals daar toch zoo duid'lijk was, Toen 't vreemde ding er stond! Hij schudt zijn kop, gaat naar zijn mand, Bromt n o g en kijkt zoo kwaad, Alsof hij zeggen wil: Jouw schuld, Dat i k mij foppen laat! Nadruk verboden. Oplossing der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. Het werk is klaar, maar het is te laat geworden om uit te gaan. (arm). In den zomer gaat Oom Henk eiken dag zwemmen. (enkel). De buurman leek niet erg opgewekt te zijn. (knie). Zou je met Tante Miek uitgaan van middag? (kuit). Kabeljauw. Wak, blauw, kabel, jak. Sal (on), Peter salpeter. Zee Zuurkool Uil Uur Rat Kei Oor Oog Lek Voor kleineren. lam, mal. Fluiten buiten, Mei blij, dropje kopje, nood groot, (joe) chee mee. Dahlia, speenkruid, margriet, anemoon. Doorn. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. Ki uisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een koninkrijk. X X X X X le rij een medeklinker. 2e een slim viervoetig dier. 3e houten schoeisel. 4e iets, wat op elke school gebruikt wordt. 5e 't gevraagde woord. 6e een ander woord voor grap. 7e iets, waarvan er meestal ver scheiden op een bladzijde voor komen. 8e een boom. e een medeklinker. Dit plaatje is gemakkelijker na te tee kenen dan het misschien op het eerste gezicht wel lijkt. Het linker-bovenhoekje (A) helpt je al gauw op de hoogte, want daaraan kun je zien, dat je de figuurtjes met behulp van, 3 cirkels van verschillende grootte (b.v. knoopen) gemakkelijk kunt nateekenen. Wanneer je het prentje op een brief kaart teekent en het daarna met aardige kleurtjes netjes kleurt, zul je er stellig wel iemand plezier mee kunnen doen, is het niet? Zulke fleurige meisjes uit den ouden tijd, die bezig zijn Pinksterbloemen te plukken, zien we niet elk jaar. Het zonnetje heeft er ook schik in. Dat merk je wel aan het lachende gezicht waarmee het dit tooneeltje gadeslaat. Wij wenschen jullie allen ook EEN PRETTIGE PINKSTEREN! (Nadruk verboden.) 2. Vul deze 16 vakjes in met: 7 E 1D IK 2 L 8 R 2S 1Z maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van boven naar be neden leest: 2. le rij een vruchtje. 2e een viervoetig dier. 3e een ander woord voor toespraak. 4e een voorwerp, dat in ons land alleen onder zekere omstandigheden in den winter gebruikt wordt. Verborgen vruchten. De naam van de nieuwe boot van Oom Bram is Pelikaan. Mijn verzameling schelpen breidt zich u it; ik zoek er steeds nieuwe bij. Wist je, dat Oom Jaap pelsmutsen heeft? Deze sommen zijn veeli te moeilijk voor die kinderen en ik geloof, dat zelfs de knapper er niet veel van terecht zullen brengen. Mijn eerste heeft veel water, Een huisdier is de rest En ga je eens naar Artis, Doe dan maar goed je best. Je kunt mij stellig vinden In 't water leef ik en Zeg nu met zeven letters Welk dier, of ik wel ben! Voor kleineren. Ik zag een huisje loopen, Al ging het niet zoo vlug. En 't grappigst was: het huis kwam Na 'n tijdje weer terug! Wie kan mij 't huisje noemen? Je kent het stellig ook: Dat huisje zonder schoorsteen En zelfs den minsten rook! Mijn geheel wordt met 9 letters ge schreven en noemt een vaartuig. Een 5, 7, 9 is een insect, dat veel scha de kan aanrichtpn. 2, 3, 4, 1 is een meisjesnaam. Een 6, 8, 9 is een visch. Een 6, 3, 4, 5 staat in een tuin, park, laan, bosch, zelfs in een straat of op een plein. 9, 7, 5 is een jongensnaam. Iets, wat ik op school zoowel als bij het leeren van een bepaalde les ge bruik, viel uit mijn handen. Het lag in 5 deelen op den grond. Ik raapte ze op, voegde ze in verkeerde volg orde samen en kreegeen me taal. Hoe kan dat? Wat kun je maken van: Pk Fie nest res Pita is cent varken (Nadruk verboden). 299, En de vreugde in huize „Goochem" bereikte nu het topupnt. Vader had nooit kunnen denken dat hij zijn doodgewaanden broer nog ooit zou terugzien. Het werd een gezellige familiebijeenkomst, waarbij vader en moeder niets anders te doen hadden dan gretig te luisteren naar al de lotgevallen van hun zoons en oom John. bracht, wareif ze^han?'trelïestelJtemensïh'1'1611 meege" en vader kon zijn zoons in het schoenenvak kwamen. Ze lieten een flink huis met een mn kei bouwen en de bewoners van het sta"* ^kakenme't plezier over de prachtige schoenenzaak, waar ze k™ keurig door vader en de gebroeders Goochem werden bediend. Kijk toch eens even in de wei: Daar loopt ons kleine Elsje blij. Ze is al heel vroeg opgestaan En stilletjes uit huis gegaan, Want overal, aan eiken kant Staan bloemen op het groene land. Klein Elsje loopt maar in de wei, Wat zingt ons meisje toch zoo blij? Ze zingt: 't Is Pinksteren, hoezee! Ik breng voor Moeder bloemen mee! Die heeft de Bloemenfee vannacht Hier allemaal naar toe gebracht! Wat hoort ze plots daar voor geluid? Het is een vogeltje, dat fluit. Het zingt als Elsje, even blij, En 't klinkt zoo lustig met z'n bel! Ze zingen stellig alle twee; Een vroolijk Pinksteren, hoezee! RO FRANKFORT- WERKENDAM. (Nadruk verboden.) Floor, Jan, Mieke, op een rij Kijken lachend. Zij zijn blij! Hoor je 't wel? Daar klinkt muziek! Zegt op eens de jongste, Miek. Tra-la-la! Hoor! Tra-la-la! Graag doe 'k muzikanten na! Dansen kan 'k ook op de maat. Feest'lijk is op eens de straat! (Nadruk verboden). Als ik groot ben, zegt broer Jan, Ik bedoel: als Paps een man! Word ik muzikantje, hoor! Ikke ook! juicht broertje Floor. Vroolijk is het in de straat. Kleuters loopen in de maat, Blij klinkt hun: Hoera! Joechée! Allen doen natuurlijk mee. C. E. d. L. H.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12