JladiopcoQtaMitta Pinkster-drukte eischt dooden en gewonden. Binnenland N. S. B.-hagespraak te Lunteren. Redevoeringen door de vooraanstaande leiders der N. S. B. voor ongeveer 35000 menschen. Ondanks de vrij ongunstige weersomstandig heden nog een lange lijst van ongelukken O.m. auto met 6 personen te water. Ir. Musseri luide toegejuicht. De nationaal-socialistische beweging, heeft op den Tweeden Pinksterdag in de bosch- en heiderijke omgeving gele gen dorpje Lunteren een landdag ge houden, die, zooals de verwachting was, zeer druk bezocht is. Een schat ting van het aantal van hen, die dezen dag bijwoonden, is vrijwel onmogelijk. Echter uit gegevens, die wij van ver schillende zijden ontvingen, kan wel af geleid worden, dat zeker 35.000 leden en sympathiseerenden van de N.S.B. naar Lunteren getogen zijn. Wanneer men evenwel de deinende menschenzee op het groote terrein, waar de spreektri- bunes waren opgericht, zag, zou men zich zeker laten verleiden tot het schat ten van een veel grooter aantal en daar uit zijn wellicht fantastische cijfers als 60.000 en meer, die wij hoorden noemen, te verklaren. De verkeersregeling in de omgeving van l.unteren was uitstekend in orde. Onder lei ding van den commissaris van politie te Ede, den heer Hulsman, had men uitgebrei de voorzieningen getroffen, ten einde te voorkomen, dat er opstoppingen of ongeluk ken plaats zouden vinden. Een groot aantal rijksveldwachters hield op de verschillende kruispunten krachtig orde en mede dank zij het eenrichtingsverkeer, dat op enkele we gen was voorgeschreven, is alles in orde verloopen. Voffr zoover ons bekend, zijn dan ook geen ongelukken voorgekomen. De meeste auto's van landdagbezoekers droegen opschriften mee met opschriften als „Mussert wint", „Volk en Vaderland, hou zee", en dergelijke, terwijl ook bijna iedere auto een transparant meevoerde: „Naar de Hagespraak te Lunteren". Mussert Een groot aantal marechaussees met ge schouderd geweer waren voorts ter handha ving van de orde bijeen, doch zij behoefden nergens in te grijpen. Nadat te elf uur op het middenterrein ochtendappèl was gehouden onder leiding van den heer van Helder, werden te half één de over het veld verspreide bezoekers door leden van den ordedienst naar het spreekterrein gedirigeerd, waar te een uur de algemeen leider verwacht werd. De tijd van wachten werd gekort met mu ziek van het harmoniecorps, dat het terrein opgemarcheerd was. V Te een uur precies verscheen ir. A. A. Mussert op de tribune, begroet door een herhaald „hou zee". Onmiddellijk daarna was het woord aan den heer C. van Geel kerken, met een rede, die tot onderwerp had: „Nederland ontwaakt". Spr. ving zijn toespraak aan met op te merken, dat Neder land langen tijd onder een triomf der rede aan het liberalisme, het materialisme en het valsche internationalisme ten prooi is ge weest. Spr. gaf voorts enkele beelden van de wijze waarop men de N.S.B. den laatsten tijd bestreden heeft, en hij noemde hierbij de namen van prof. de Vries, Henri Polak en minister van Schaik. De strijd, aldus de heer van Geelkerken, is zwaar, en velen zullen zich dikwijls moedeloos voélen. Be denkt echter, dat de strijd zwaar moet zijn, opdat hij waard zij gestreden te worden. Onder leiding van den Alkmaarschen mu sicus, den heer Melchert Schuurman, zon gen na deze rede de vele duizenden vader- landsche liederen, waarna de heer C. Vlek- ke, het woord verkreeg. De socialistische partij, aldus spr., maakt haar leden langza merhand burgerlijk en koningsgezind. De R.K. Staatspartij predikt tot haar leden, dat de S.D.A.P. zooveel beter is geworden dan b.v. twintig jaar geleden. Spr. noemde van deze toenadering eenige voorbeelden. Spr. verwerpt echter alle leuzen, verwerpt de mocratie en socialisatie, wij zoeken, aldus spr., de eenheid van het volk. Nadat de heer Johan Hollander vervol gens gewezen had op het groote belang van den komenden verkiezingsstrijd, die alle anderen in felheid zal overtreffen en opge wekt had hiervoor te offeren in de collecte bussen, werd een pauze gehouden, waarna dr.'van Duyl sprak over „Een volk, dat uit trok over de wereld". Spr. herinnerde aan de vele groote daden die Nederlandsche zee vaarders en kooplieden in den gouden eeuw, de eeuw waarin de grondslag van het Ne derlandsche imperium werd gelegd, hadden verricht. We weten weer, aldus spr., dat le ven is: daden stellen. Een gunstige of on gunstige handelsbalans beslist nog niet over de toekomst van een volk, een sterke drang moet ons bezielen om te handhaven of te bevestigen wat het voorgeslacht veroverd heeft. Ir. A. A. Mussert herinnerde aan datgene, wat de N.S.D. in ons volk reeds heeft be reikt en aan den tegenstand van den laatsten tijd. Wij voeren, aldus spr., een strijd voor de vrijheid, wij vertegenwoordigen de eer en het geweten der natie en eens zullen hier honderdduizenden staan, opdat zij allen zullen gaan zeggen, dat ons volk te gronde gaat aan de partijverscheuring. Deze rede die met een langdurig „hou zee"-geroep werd beantwoord, vormde het slot van de toespraken van dezen dag. Nadat men geza menlijk het Wilhelmus had gezongen, begon de groote uittocht. Dat deze uren in beslag nam, behoeft geen betoog, echter de maat regelen waren zorgvuldig getroffen, zoodst ook deze uittocht zonder ongevallen is ver loopen. De Roode Kruis-colonne en de EJI. B.O. waren goed toegerust, zoodat ook dit onderdeel verzorgd was. Inzittenden door handreiking gered. Zondagmiddag te omstreeks twaalf uur is een personenauto door onverklaarbare oorzaak in het Winschoterdiep te Sappe- meer gereden. De zes inzittenden zijn er gelukkig in geslaagd zich uit den wagen te werken. Zij konden door handreiking van toege schoten voorbijgangers worden gered. Het gezelschap bestond uit den heer de Wit, voorganger der Luthersche gemeente te Stadskanaal en vijf jongelieden van 17 tot 20 jaar. Zij waren op weg naar Leeuwar den, om daar een vergadering bij te wonen. Bestuurder was de heer Pinkster uit Veendam, die bekend staat als een uit muntend chauffeur. Nadat de drenkelingen van droge kleeren waren voorzien, hebben zij zich naar huis begeven. De toedracht. Omtrent het ongeluk vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: n de auto waren gezeten de heer de Wit, voorganger van de Evangelische Lu thersche gemeente te Stadskanaal en ver der de jongelieden. J. Pinkster uit Veen- mam4n r awter ^et ®^ur zat> M. Brandse- nln In w Wessels, beiden uit Nieuw-Bui- Sen J' Sanders- beiden uit Stadskanaal. De auto, een gehuurde vier- persoons Chevrolet, reed met een matig gangetje, ongeveer dertig K.M., over den nogal gladden asphaltweg, waarbij men het kanaal aan de linkerhand had. Op een gegeven moment raakten de wielen den trottoirband rechts, waarop de bestuurder naar links stuurde. Waarschijnlijk heeft hij het stuur te ver doorgehaald, want de wagen zwenkte plotseling over den zes meter breeden weg naar den waterkant, vloog tegen een boom, om vervolgens den oever af te glij den en in de diepte te verdwijnen. De wal- lekant is ter plaatse vrij steil en ongeveer anderhalve meter hoog. De auto zonk na een zwaren plons geheel onder de opper vlakte weg. Een gelukkige omstandigheid bleek te zijn, dat de wagen eerst met den boom in aanraking was geweest, want door de botsing was het rechterportier open gesprongen, terwijl de achterzijde van het voertuig opengescheurd werd. Was zulks niet het geval geweest, dan valt het te betwijfelen of de inzittenden van deze volle auto, er wel het leven zouden hebben afgebracht. De heer de Wit, die zijn tegen woordigheid van geest geen oogenblik ver loor, trad onmiddellijk handelend op. Hij trok en duwde alle inzittenden den wagen uit en wist ook zichzelf te bevrijden. In den tijd van 'n oogenblik waren allen boven watr gekropen, waarna zij door toegesnelde voorbijgangers en omwonen den op den wal werden geheschen: ook was men dadelijk met een ladder komen aandragen, aan welk reddingsmiddel de drenkelingen zich konden vast klampen. Wonderlijk genoeg werd geen der inzit tenden van de auto gewond. Zij waren alleen door en door nat doch in het café van den heer van Alteren, juist tegenover de plek van het ongeluk gelegen, kwam men spoedig weer op zijn verhaal. Hier werden de geredden ook van droge klee ren voorzien, waarna zij met een auto naar hun woonplaatsen zijn teruggekeerd. Het gezelschap was op weg naar een vergadering van de Luthersche Jongelings vereeniging, in welke bijeenkomst de heer de Wit het woord zou voeren. Om kwart over vier is de verongelukte auto uit het water opgevischt. Ernstige aanrijding te Winschoten vier gewonden. Fn^trda?aV0nd zijn in de Burgemeester Engelkenslaan te Winschoten vier wande D8 uit T d\aVt0 Van den Saiagehouder uit Winschoten aangereden en ernstig gewond. B De wandelaars bevonden zich geheel rechts van den weg. Blijkbaar heeft de bestuurder hen te laat opgemerkt. De slachtoffers, het echtpaar Baaiman uit Oude Pekela en het echtpaar Klein uit Beerta werden in ernstigen toestand met beenbreuken en hoofdwonden naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand was hedenmorgen nog zoodanig, dat zij niet gehoord konden worden. Twee ernstige ongelukken te Val- kenswaard; één doode, drie gewonden. Gisteravond omstreeks zeven uur reed de heer Vermeulen uit Westerhoven op den Rijksweg van Valkenswaard naar de Belgische grens de aldaar fietsende jongens Smits en Geurts met zijn auto aan. De wagen sloeg over den kop en bleef langs den weg liggen. De bestuurder werd licht gewond. Van de beide jongens werd de 15-jarige Smits zeer ernstig gewond. Hij werd naar het St. Carolus-ziekenhuis te Valkenswaard overgebracht, waar hij gis teravond laat is overleden. De andere jongen, de 16-jarige Geurts, werd licht ge wond. Als oorzaak van het ongeval is uitgemaakt, dat de trappers van de fietsen in elkaar raakten, waardoor de jongens voor de auto kwamen te vallen. De auto is geheel vernield. Tweede ongeval op denselfden weg. Enkele uren tevoren was op denzelfden weg het driejarig zoontje van den land bouwer Teunissen uit Valkenswaard, dat bij het spelen den weg overstak, door een Belgische auto aangereden en zwaar ge wond. Het jongetje is naar het St. Carolus- ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. De auto reed tegen een boom en werd bijna geheel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. Gecompliceerde aanrijding te Soesterberg. Gisteravond te 20.15 heeft op den Rijks straatweg AmersfoortUtrecht te Soester berg een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij niet minder dan zes personen werden gewond en drie auto's werden ver nield. Een vrachtauto, bestuurd door de G. uit Bunschoten, reed in de richting Amers foort, gevolgd door een personenauto. In de tegenovergestelde richting reden twee personenauto's, waarvan de achterste be stuurd door den heer U. uit Rotterdam, de voorste wilde passeeren. Hiervoor was echter te weinig ruimte, zoodat de auto bestuurd door de nheer U., de vrachtwagen aan het linkervoorwiel greep, waardoor deze langs een viertal boomen schaafde, vervolgens een heelen slag om maakte, en met het front in de richting kwam te staan, vanwaar hij was gekomen. De aanrijdende auto van den heer U. kwam aan de linker zijde van den weg tegen een boom tot stil stand. De auto, welke achter de vrachtauto had gereden, trachtte door ver naar links uit te halen aan de botsing te ontkomen, doch was er niet op bedacht, dat de vrachtwagen aan de linkerzijde van den weg terecht zou komen. Hij reed pardoes tegen dezen vrachtwagen op, en werd to taal vernield. De inzittenden van den vrachtwagen kwamen allen met den schrik vrij. Uit de andere wagen werd een dame door de ruit geworpen en liep vrij ernstige verwondingen op. Nog een vijftal andere personen liepen min of meer ernstige ver wondingen op. Allen zijn naar het St. Elf sabethsgasthuis overgebracht. De drie auto's moesten per kraanwagen worden opgeruimd. De eerste hulp werd verleend oor een aantal verpleegsters uit een pad vinderskamp te Soesterberg, en de con ciërge van het gebouw van den Neder- landschen protestantenbond. Wielrijdster verongelukt. Gisterochtend omstreeks half tien is mej. J. Pool uit Amsterdam, die uit een zijweg komende den Rijksstraatweg op fietste hetgeen verboden is met haar rijwiel in volle vaart tegen een passeeren- de auto gebotst. Zij bleef bewusteloos liggen. Met een ernstige hoofdwonde, een beenbreuk en inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis „De Lig tenberg" overgebracht. In de auto waren gezeten de bekende motorrenners, de gebroeders van Dijk, uit Amsterdam, die uit Duitschland terug keerden, waar zij aan de wedstrijden te Tetterow hadden deelgenomen. Zij waren op weg naar Rotterdam, waar zij op Woüdestein zouden uitkomen. De wagen stond spoedig stil en bleef onbeschadigd. De gebr. van Dijk konden na eenig op onthoud hun tocht voortzetten. Doodelijk ongeluk in de Residentie. Op den Bezuidenhoutscheweg te den Haag is gisternamiddag omstreeks kwart over 5 een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De 20-jarige student, G. W. F. S. uit Lei den reed daar met zijn auto in snelle vaart. In een der bochten verloor hij de macht over zijn stuur, waardoor de auto van den weg raakte en over den kop sloeg. De jongeman werd ernstig gewond. De geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis, waar hij eenigen tijd later aan de gevolgen van het ongeluk is over leden. Over den kop geslagen en in branc gevlogen. Negen den dood ontsnapt. inzittenden aan Zaterdagavond om zes uur kwam een te Roosendaal thuis behoorende groote per sonenauto over den Rijksstraatweg, uit de richten Den Bosch. Op een gegeven oogen blik haalde de auto een boer in, die met een handkar midden op den weg reed Doordat deze man niet tijdig uitweek, werd de bestuurder de macht over het stuur bijster en raakte de wagen, waarin negen personen, t.w. zeven uit Roosendaal en twee Culemborgers, waren gezeten, aan het slingeren. De auto kwam in den berm van den weg terecht, sloeg vier maal over den kop en vloog daarna in brand. Omwonenden kwamen spoedig toesnel len. Terwijl eenigen met behulp van brandblusch-apparaten de vlammen be streden, trapten anderen de ruiten van de °u de,.inzittenden te bevrijden. Hoewel allen kwetsuren hadden opgeloo pen. slaagde men er gelukkig in de zeven heeren en twee dames uit het brandende wrak te trekken. Het negental is naar een der ziekenhuizen vervoerd, waar de ge- neesheeren een onderzoek instelden naai den aard der opgeloopen verwondingen, Woensdag 3 Juni. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uitz.) 8Gr.pl. 9-30 Keukenpraatje. 10— VPRO-morgenwijding. 10.15 Rel. Soc. lezing en gr.pl. 11.R- V. U.: Mej. J. M. Wolfson: Arbeid en studie der vrouw. 11.30 Orgel spel. 12.—1.45 De Flierefluiters. 2.— Orvitropia. 2.30 Voor de vrouw. 3 .Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.— The Lucky Stars. 6.30 RVU.: Cyclus „De juiste schoolkeuze". 7.— Sportpr. 7.15 De Roodborstjes. 7.40 Weer komt de Zonnestraaldag. 7.5u Lezing. 8.— Ber. 8.15 Gr.pl. 8.45 Radlotooneel met muziek. 9.45 Zang 10.— Ber. 10.05 VARA-orkest. 11.—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV-uiU.) 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gr.pl. Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.— 12 .Orgelconcert 12.15 Gr.pl. 12.3U Kwintetconcert. 2.— Gr.pl. 2.30 Postzegelpr. 3.—3.45 Zang en piano. 4.— Hendriks-trio. 5.— Kinderuur. 6Cursus psychologie door prof. dr. J. Waterink 6.30 Afgestaan. 7.— Ber. 7.15 Landbouwpr. 7.45 Rep. 8.— Ber. 8.15 De NCR V-microfoon op de locomotief, reportage. 9.30 Literair halfuur. 10.— Ber. 10.05 Het Haydn-kwartet en gr.pl. 11.15 —11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gr.pl. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Empire- orkest en sopraan. 1.35 Gr.pl. 2.20 —2.50 Het Vario-trio. 3.10 Piano recital. 3.35 Sted. orkest Bourne- mouth en piano. 5.05 Het Mac- Arthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Strijkkwintetcon cert. 7.10 Zoölogische causerie. 7.25 Landbouwcauserie. 7.50 Fred Hart- ley's Kwintet en zang. 8.35 BBC- orkest. 9.50 Ber. 10.20 Cabaretprogr. 10.50 BBC-Theater-orkest. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARiS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 11.20 en 2.50 Orkestconcert. 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotooneel. 11.05—12.35 Dansmuziek en popu lair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Symph.-orkest. 2.35 Gevar. concert. 4.50 Dansmu ziek. 6.20 Omroeporkest. 7.20 Gr.pl. 8.35 Vocaal concert. 9.05 Werag- kamerorkest en solisten. 10.50— 12.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.S 12.20 Klein-orkest. 1.30—2.20 Dans-, muziek. 5.20 Gr.pl. 6.35 Piano recital. 7.35 Gr.pl. 8.20 Ravel-con- cert. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50 —220 Gr.pl. 5.20 Harmonica-mu- ziek. 5.40 en 6.35 Gr.pl. 8.50 Piano recital. 7.35 Zang. 8.20 Omroep- orkest en zang. 10.30 Gr.pl. 10.45-*- 11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Marschenconcert. 9.05 Vocaal concert. 9.35 Kamermuziek. 10.20 Ber. 10.35 Olympisch nieuws. 10.50 Piano en fluit. 11.05 Weerber. 11.20 —12.20 José Wolff en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.-8.45, Norman- dië 8.45—10.05, Keulen 10.05—11.20 Parijs R. 11.20—12.20, Keulen 12.20 13.20, Brussel VI. 13.20—13.35, Keulen 13.35—14.50, Parijs R. 14.50 —17.20, Brussel Fr. 17.20—17.50, Parijs R. 17.50—18.20, Keulen 18.20 —20.05, Lond. Reg. 20.05—21.05, Leipzig 21.05—22.20, Brussel (VI.) 22.2022.30, Weenen 22.3023.10, Keulen 23.10—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.—10.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.20—15.10 Droitwich 15.10—18.20, D.sender 18.20—18.50, Lond. Reg. 18.50 19.50, Droitwich 19.5021.50, Lond. Reg. 21.50—22.20, Droitwich 22.20 —24.—. Auto van een dijk gereden. Gistermiddag reed een auto, waarin drie dames en twee heeren waren gezeten, in volle vaart van de ongeveer zes meter hooge steile IJseldijk af bij Terwolde. De auto sloeg driemaal over den kop en werd ernstig beschadigd. Het bleek, dat de in zittenden er betrekkelijk goed waren afge komen. Zij hadden slechts schaaf- en snijwonden opgeloopen, terwijl bij een der dames een lichte hersenschudding werd geconstateerd. Het auto-ongeluk is te wijten aan overmatig gebruik van ster ken drank. De bestuurder, zekere W. uit Wapenveld, is door de politie in hechtenis genomen. Aanrijding met doodelijken afloop. Zaterdagavond omstreeks zes uur is op den asphalt-betonweg Beilen-Westerbork de 55-jarige landbouwer J. Timmer uit laatstgenoemde plaats, die vroeger schaap herder was en daardoor beter bekend is als „schipper Jan", bij het oversteken van de straat door een auto, afkomstig uit de garage Kleistra, uit Oud-Schoonebeek, overreden. De man werd ernstig gewond naar het Wilhelmina-ziekenhuis te Assen vervoerd, waar het slachtfofer denzelfden nacht is overleden. Ongeluk met doodelijken afloop. De 58-jarige mej. G. Lotte uit de Eerste Kiefhoekstraat te Rotterdam is gisteroch tend op het Marconiplein door een taxi aangereden. Met een schedelbasisfractuur en inwendige kneuzingen is de vrouw door den geneeskundigen dienst naar het zie kenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. ERNSTIGE BOTSING ONDER ZUID-LAREN. Zaterdagavond om zeven uur heeft op den Rijksstraatweg GroningenAssen on der Vries nabij Zuidlaan, een ernstig bot sing plaats gehad tusschen een auto, be stuurd door den heer C. Batenburg uit Gro ningen en den 25-jarigen motorrijder G. Walles, eveneens uit Groningen. De heer Batenburg had twee auto's voor zich en in plaats van te stoppen is hij beide wagens gepasseerd, juist toen van de ande re zijde de heer W. naderde. Een botsing was onvermijdelijk. De heer W. en de duo- rijdster de 27-jarige G. Mossel, eveneens uit Groningen, werd van het rijwiel ge slingerd. De heer W. werd met een arm en beenbreuk naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Mej. M. liep een hersenschudding op en een wonde aan de knie. Zij werd naar het r. k. ziekenhuis te Groningen vervoerd. De motorfiets werd ernstig beschadigd. De auto van den heer B„ die ongedeerd bleef, is in beslag geno men. ERNSTIGE AANRIJDING TE GEFFEN. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is op den rijksweg 's Hertogenbosch—Nijmegen een ernstige aanrijding voorgevallen. Het negenjarig zoontje van de familie van den draad uit Geffen, dat achter een rijdende vrachtaoto was gaan hangen, wilde onver wacht den weg oversteken, naar de woning van zijn grootouders, toen juist uit de rich ting Nijmegen een personenauto naderde, waarvan de chauffeur ondanks zeer krachtig remmen, een aanrijding niet meer kon voor komen. De knaap werd met zeer ernstig verwondingen de woning van zijn groot ouders binnengebracht. Dr. Verbeek uit Oss, die telefonisch werd ontboden constateerde een zeer ernstige hersenschudding. De politie maakte van 't gebeurde proces verbaal op. Men vreest voor het leven van den jongen. J. LODDER, t Huismeester van wijlen koningin- moeder. In het ziekenhuis „de Ligtenberg" te Amersfoort is overleden de heer J. Lodder, huismeester van wijlen H. M. de koningin moeder. De overledene heeft zoowel ten paleize te den Haag als te Soestdijk tot den dood van H. M. deze functie vervuld, waar na hij, gepensionneerd zich te Soestdijk vestigde. Hij was drager van de eere-me- daille in zilver en in goud van de huisorde van oranje. De begrafenis vindt plaats op heden, Ding dag 2 Juni de3 middag te één uur op de al- gemeene begraafplaats te Soest. MISSIONARIS NA ONGELUK OVERLEDEN. Tragische bijzonderheid. Zaterdagnamiddag is bij 't verrichten van werkzaamheden aan den gevel van het mis siehuis van de missionnarissen van 't Heili ge Hart te Stein (L.) de eerw. broeder Joh. Berkelman van een hoogte van ruim tien meter omlaag gestort. Hij werd be wusteloos en ernstig gewond opgenomen. Enkele uren na het ongeluk is het slacht offer, zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Broeder Berkelman was te Deurne (N.B.) geboren. Een tragische omstandigheid is, dat de broeder juist dezen Zaterdag 58 jaar was geworden. INBRAAK IN EEN KIOSK. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de courantenkiosk op den hoek. van Hoogewal en Princessewal te Den Haag. Men heeft zich door verbreking van het slot toegang weten te verschaffen tot het afgesloten gedeelte der kiosk. De buit was niet gering. Een groot aantal tramzegels ter waarde van ongeveer 300 en 250 en contant geld werden medegenomen. Er is nog geen spoor van de daders gevonden. WEDEROM BRAND TE EINDHOVEN. Bewoners op reis. Zondagnacht te omstreeks twee uur ont dekte een der omwonenden brand in den kruidenierswinkel van J. v. d. Laar, Kleine Berg 18 te Eindhoven. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen reeds uit het dak. Na twee uur hard werken was het vuur gebluscht. Uit het onderzoek is ge bleken, dat de brand in de keuken is be gonnen. Vandaar baanden de vlammen zich een weg langs de trap naar boven. Behalve keuken en trap is een gedeelte van de bovenverdieping door het vuur vernield, terwijl voorts een gat in het dak is ge brand. Overigens is er aanzienlijke water schade aangericht. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. De bewoners waren gisteren naar België op reis gegaan. De schade wordt door verzekering gedekt. STUK VLEESCH IN LUCHTPIJP GEKREGEN. Het s. s. „Crijnssen" van de K. N. S. M. komende van Antwerpen op weg naar Hamburg, is onderweg IJmuiden als nood haven binnengeloopen, omdat een van de opvarenden een stuk vleesch in de lucht pijp had gekregen. De man was er zoo erg aan toe dat men voor zijn leven vreesde. Nadat in IJmuiden door een arts het stuk vleesch was verwijderd, kon het schip met het slachtoffer weer zee kiezen. Aansl. verkeersongev.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10