BLOEMENTENTOONSTELLING - BERGEN AAN ZEE HOTEL „NASSAU-BERGEN" KIJKEN isKOOPELCLOECK Ayenda {Binnenland Stad en Omgeving Weee&edc/it BEZOEKT HET CAFÉ VAN Bond voor Staatspensionneering. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het dubbele paspoort (sens.); hoofdrol Edward G. Robinson. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Watt en Half Watt als daldoozen (hum.) Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, middagvoor stelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Nu of nooit (sens.)hoofdrol Richard Talmadge, Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Koning en kruier (hum.); hoofdrol Weisz Ferdl. Toegang voor al'e leeftijden. ONTDUIKING DOUANE-RECHTEN DOOR HOOGE AMBTENAREN. Joego-Slavië voor een half mil- lioen dinar benadeeld. Het blad „La Pravda" publiceert bijzon derheden over de verleden week ontdekte ernstige smokkelzaak, waarbij misbruik is gemaakt van diplomatieke voorrechten, en waardoor twee hooge ambtenaren aan het ministerie van buitenlandsche zaken, Nova- kowitsj en Bodi, met vervroegd pensioen zijn gegaan. Met medeplichtigheid van een buitenlandschen legatie-secretaris, die daar na is teruggeroepen, hebben beide ambte naren met valsche douaneverklaringen luxe meubelen in Joego-Slavië ingevoerd. De staat is hierdoor voor een half millioen dinar benadeeld. Bodi zou naar Italië ont komen zijn. VIER DOODEN DOOR MIJN- INSTORTING. Naar de directie van de Castellengo-mijn te Marinschau meedeelt, zijn door de mijn- instorting van j.L Donderdagmorgen vier mijnwerkers om het leven gekomen. Van de zes bedolven werklieden konden twee met lichte verwondingen gered worden. De andere vier vonden den dood. ONTHULLING GEDENKTEEKEN KONINGIN-MOEDER. Van de onthulling van het gedenkteeken voor H. M. de koningin-moeder, a.s. Don derdagmiddag in het Rosarium te 's-Gra- venhage, welke onthulling zal geschieden door H. M. de koningin, zal de A.V.R.O. een ooggetuige-verslag uitzenden, dat ge geven zal worden door den heer D. Hans. Redevoeringen zullen gehouden worden door jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, commissaris der koningin in Zuid-Holland en K. I. B. A. de Coster. Het koor der afdeeling den Haag van de maatschappij tot bevordering der toon kunst, onder leiding van dr. Johan Wage naar, en de koninklijke militaire kapel verleenen medewerking. WEER EEN BRANDSTICHTER GEVAT. Branden met duistere oorzaak in Eindhoven. In de woning met winkel van den be hanger M. van der Linden aan het Roos- tenplein 21 te Eindhoven werd gisteravond te circa 10 uur door voorbijgangers brand ontdekt. Toen de politie ter plaatse kwi bleek het, dat de bewoner afwezig w< Het huis was aan alle kanten gesloten. De agenten moesten een étalageruit intrappen om toegang tot de woning te krijgen. Er werd vuur ontdekt achter deze étalage en in een bovenkamer. De inmiddels gearri veerde brandweer kon het vuur met een paar emmers water blusschen. De bewoner, die bij familieleden te Woensel vertoefde, werd gewaarschuwd, doch kon geen verklaring van den oorzaax van den brand geven. De recherche had echter reeds eenige dagen van tevoren ont dekt, dat van der Linden het plan had op gevat tijdens de Pinksterdagen zijn wo ning in brand te steken. Er was dan ook de laatste dagen voortdurend in de nabijheid van den woning van van der Linden ge surveilleerd. Men had echter niet verwacht, dat de brand gisteravond zoo vroeg zou uitbreken. Onmiddellijk heeft de recherche een onderzoek in een woonkamer achter den winkel brand is gesticht. Van der Linden is in arrest gesteld. He denmorgen heeft hij na een langdurig ver hoor bekend, op twee plaatsen met spiritus brand te hebben gesticht. BENOEMING GOUVERNEUR-GENERAAL NED.-INDIE. Naar aanleiding van een gerucht om trent een a.s. benoeming van onzen ge zant te Brussel, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, tot gou verneur-generaal van Ned.-Indië, kan worden medegedeéld, dat van een der gelijke benoeming nog niets vaststaat en dat het nog wel een week zal duren eer omtrent de benoeming van een gou verneur-generaal een mededeeling kan worden gedaan. BERUCHTE INBREKERS GEARRESTEERD. Goede slag van de Haagsche politie. In den afgeloopen nacht is de Haagsche politie erin geslaagd een viertal beruchte inbrekers op heeterdaad te betrappen, juist toen zij zich toegang hadden verschaft tot een café aan het Bleyenburg aldaar. Twee surveilleerende rechercheurs, die het vier tal ongemerkt hadden gevolgd, wisten zich op zeker oogenblik verdekt op te stellen in de nabijheid van het bewuste perceel. Een van hen zag een zekeren J. D. door een openstaand tuimelraam naar binnen klim men, daarbij geholpen door een van de an deren. De drie overigen verwijderden zich toen en kwamen na ongeveer 20 minuten terug, waarop zij door dengene, die reeds binnen was, door de straatdeur werden bin nengelaten. Toen achtten de rechercheurs het juiste oogenblik gekomen om handelend op te treden. Zij gingen op hun beurt het café binnen, waarin niemand aanwezig was. In den onder het café gelegen kelder troffen zij evenwel aan den 46-jarigen H den 28-jarigen J. D., den 36-jarigen J. T. en den 47-jarigen P. J. de G., allen oude beken den der justitie en politie. Het viertal bleek in het bezit te zijn van een volledig stel in brekerswerktuigen, waaronder een instru ment om brandkasten open te scheuren. Zij hadden het blijkbaar gemunt op den in een kelder aanwezigen kluis, waarin zij ver moedden, dat geld aanwezig zou zijn. Zij waren reeds bezig hun plan ten uitvoer te brengen, toen zij door de politie werden verrast, hetgeen blijkt uit de omstandigheid, dat zij de slotplaat van de kluisdeur hadden teruggeschoven, terwijl het overige gereed' schap voor de kluis op den grond klaar lag. Als voorzorgsmaatregel hadden zij het kel derraam met een overjas afgedekt. De vier mannen zijn in bewaring gesteld aan het hoofdbureau van politie. HET HAAGSCHE ZEDENSCHANDAAL. Gevangenhouding tot morgen verlengd. Hedenochtend is mr. L. A. Ries, een der personen, die gearresteerd zijn als verdacht van betrokken te zijn bij het zedenschandaal, langdurig in raadkamer j door de rechtbank verhoord. Na een pleidooi van verdachte's raadsman, mr. J. H. G. Bekker, heeft de rechtbank de beslissing omtrent de verlenging der gevangenhouding aan gehouden tot morgen. stuur een brief heeft ontvangen van de N. S. B. met de mededeeling, dat deze be' weging, wanneer zij het volgend jaar in de Kamer vertegenwoordigd zal zijn, de kwestie der Staatspensioeneering aan de orde zal stellen. (Geroep: „beloften") Jhr. de Muralt besloot zijn rede met de verklaring, dat men zich niet langer door de politici in de luren zou laten leggen, AUTO-ONGELUK IN ZEELAND. Maandagavond omstreeks 10 uur is dr. J. v. d. Made uit 's Heerarendskerke (Z.) op den Sloedam onder Lewedorp met zijn auto over den kop geslagen. Hij bleek een onderbeenfractuur en enkele ongevaarlijke verwondingen te hebben opgeloopen en i3 naar het ziekenhuis te Ges overgebracht. Een ooggetuige verklaarde, dat de auto met zeer matige snelheid reed. Hij zag den bestuurder plotseling achter het stuuur wegzakken waarna het ongeluk gebeurde. De gewonde zeide later zich niets meer te kunnen herinneren, zoodat aangenomen kan worden, dat hij door een flauwte is be vangen. NIEUWE BURGEMEESTER VAN BREDA. Oud-gouverneur van Cura$ao, de heer v. Slobbe. Naar wij van officieele zijde vernemen, kan dezer dagen tegemoet worden gezien de benoeming van den heer B. W. T. van Slobbe, oud-gouverneur van Curacao, tot burgemeester der gemeente Breda. De heer Van Slobbe vertrekt 20 Juni per s.s. „Stuyvesant" naar New York, om ver volgens per s.s. „Volendam" naar Neder land door te reizen, waar hij 12 of 13 Juli hoopt te arriveeren. Mevrouw Van Slobbe is reeds onderweg en komt nog deze week te Breda aan. Rede van jhr. De Muralt in de 35ste jaarvergadering; een demon stratief congres in den Haag. De Bond voor Staatspensioeneering heeft heden in Krasnapolsky in Amsterdam zijn zeer druk bezochte 35-ste jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van jhr. R. de Muralt. Deze noemde het in zijn openingsrede een schade-toestand, dat arbeiders, die hun leven lang hebben gezwoegd als zij oud en versleten zijn, hun toevlucht moe ten zoeken bij diaconieën, armenhuizen en soms zelfs wel in gevangenissen. Ook al was er de laatste jaren wel iets bereikt, toch vielen zeker nog wel 70.000 uitgeslo- tenen buiten de bestaande wetten. Wiskundig staat het vast, dat voor slechts weinig meer geld dan thans aan liefdadigheid wordt besteed, een behoor lijke pensioeneering mogelijk is. Spr. heeft groote waardeering voor de particuliere liefdadigheid maar meent, dat iemand, die zijn leven lang gewerkt heeft, het recht heeft op voorziening in zijn levensonder houd en dat niet als gunst mag ontvangen. In de huidige regeering zitten twee ver klaarde voorstanders van staatspensioe neering, nl. mr. Oud en mr. Slingenberg. Natuurlijk mag men critiek oefenen op hun tegenwoordige houding, maar daarbij zal men moeten afwachten hoe hun hou ding zal zijn wanneer het oogenblik komt, dat de zaak der staatspensioeneering met een redelijke kans op verwezenlijking aan de orde komt. Ten aanzien van de principieele tegen standers der Staatspensioeneering zegt spr., dat het een door God en Christus op gelegde plicht is voor de ouden van dagen, die te oud zijn om zelf nog te werken, te zorgen. Onder applaus kondigt hij aan, dat in het begin van 1937 te den Haag een groot demonstratief congres voor Staats pensioeneering zal worden gehouden. Waar alle politieke partijen, de voorstan ders maar vooral de principieele tegen standers der Staatspensoeneering zullen worden uitgenoodigd om hun standpunt zetten- Als voorzitter zal spr. wel vo°rkomen> dat de politici de zaak' waarvoor gestreden wordt, i bruiken11 616611 politieke doeleinden mis- Spr. oefent critiek op de houding van vrijzinnig-democraten en vrijheidsbond die beweren voorstanders van Staatspen sioeneering te zijn, en prijst het optreden in de Kamer van het christen-demcorati- sche tweede kamerlid, van Houten, het moge een waarschuwing voor de andere politieke partijen zijn, dat het hoofd be- TERAARDEBESTELLING P. J. C. VAN TOORNENBURGH. Hedenmiddag om kwart over twee heeft op de algemeene begraafplaats alhier de ter aardebestelling plaats gehad van het stof- felk overschot van den heer P. J. C. van Toornenburgh, in leven notaris te Alkmaar, die zooals men zich zal herinneren eenige dagen geleden door een ongeluk te Lissabon om het leven is gekomen. Voor deze teraardebestelling bestond groote be langstelling. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op, burgemeester van Kinschot, mr. C. A. de Groot, ds. von Meyenfeldt, ds. War- ners, notaris van Leersum, notaris Verhoef van. Avenhorn, mr. Hijmans, officier van justitie, P. A. de Lange, mr. C. J. de Lange, A. Burger, lid van het hoofdbestuur van de Ned. Reisver. en J. J. Krijns uit Amster dam, voorheen vice-voorzitter van het col lege van kerkvoogden als laatst overgeble venen van de groep der Evangelische Unie te Alkmaar, R. T. Elema, oud kerkvoogd en anderen. Kransen waren er o.m. van de Ned. herv. kerk, van den Voogdijraad, van de kerk voogden, van het kerkpersoneel, van de N. R. V. en van de regenten van het Wilde manshofje. Onder de aanwezigen bevonden zich ook vele vertegenwoordigers van verschillende kerkcolleges. Een 10-tal kransen en vele bloemstukken bedekten de baar. Op verzoek van de familie werden aan het graf geen officieele toespraken gehouden en alleen ds. Baar voerde het woord. Spr. zeide hier niet als vertegenwoordiger van een bepaalde cor poratie te staan al zijn dan ook in hem de kerk en haar beheer vertegenwoordigt. Ds. Baar wilde alleen spreken als predi kant, dat is, als verkondiger van het evan gelie. Spr. achtte het onnoodig de verdien sten van den overledene uitvoerig te schetsen, want als wij tegenover den dood staan, aldus spr., voelen wij dat wij er niet komen met „verdiensten". De overledene was een goed mensch, een waarlijk pro testant en bovenal een trouw kerkganger. Ds. Baar noemde het hier een treffend sterfgeval, zoo ver in den vreemde, dan te staan in de volle kracht van het leven en plotseling van dit leven te moeten scheiden. Spr. hoopte dat wijlen de heer van Toornenburgh in den vreemde iets zal mogen hebben verstaan naar het woord van vader Jacob, de stem van God: „Waar Gij ook heengaat Ik zal met U zijn" en van het woord van Jezus „alleen en nochtans niet alleen". Spr. eindigde met een woord van troost aan de alleen achtergebleven dochter en haar man en haalde dan nog het woord van den vromen dichter aan: „Slaap zacht den schemer der graven, gij stoffelijk hulsel der braven". Dr. de Wilde, de schoonzoon van den over ledene, bracht dank aan ds. Baar en aan hen, die door hun tegenwoordigheid zijn schoonvader de laatste eer hadden bewezen. In Bergen Binnen wes liet zeer druk, vooral in de omgeving van café Duinvermaak, waar, de traditie getrouw, de West-Friezen waren komen opdagen, om zich in de omgeving al daar te verpoozen. Dank zij de uitstekende politiemaatregelen kwamen geen ongelukken voor, maar opnieuw werd bewezen, dat de Breelaan absoluut niet meer voldoet om op zulke dagen het overweldigende verkeer te verwerken. Dit bleek ook het geval met den vijf meter breeden straatweg van Bergen naar Camper duin, waarlangs het wandel-, rijwiel- en auto- verkeer zich moet voortbewegen. Vooral in het centrum van Schoort, bij de café s met de dansgelegenheden en de vele „pierementen was er haast geen doorkomen aan. Ook langs den weg in Groet en Camperduin was een druk toerisme waarneembaar, hoewel het in Camperduin zelf niet zoo druk was als dit met echt zomerweer het geval zou zijn geweest. Des avonds was het in de verschillende dansgelegenheden te Bergen, met de Rustende Jager als centrum, buitengewoon druk. Hoewel de Pinksterdagen niet zoo slecht zijn geweest, als zij zich lieten aanzien, zijn deze dagen voor de buitenzaken niet zoo suc cesvol geweest dan ze bij mooi weer hadden kunnen zijn. In 't Gulden Vlies en in 't Wapen van Heemskerk, waar gelegenheid tot dansen werd gegeven, was 't voortdurend vol. Dat de Blauwe Week en ook de Graal- demonstratie hier de noodige drukte brach ten, evenals de wielerwedstrijden en het tennistournooi, behoeft geen betoog. Vele buitenmenschen bezochten der traditie ge trouw op Pinksteren onze gemeente. Dat allen bracht duizenden bezoekers in Alk maar, zoodat het hier ter stede tot laat in den avond een gezellige drukte was. Dat de speeltuinen een druk bezoek hadden, laat zich begrijpen. De exploitant van Duin- vermaak kan er van meepraten, maar niet minder die van het Lunapark op den Berger- weg. Daar waren zeker eenige honderden kin deren en bleek voornamelijk de groote glijbaan een zoodanige attractie, dat de opklimmende en neerglijdende kinderstroom geen oogenblik onderbroken werd. Dat ook de diverse zwemgelegenheden van het mooie weer op den tweeden Pinksterdag geprofiteerd hebben, laat zich begrijpen. De Alkmaarsche bioscopen hebben trouwens evenmin te klagen, maar de drukte was daar natuurlijk hoofdzakelijk op den regenachtigen eersten Pinksterdag te constateren. Wat de drukte aan het station alhier betreft, viel op te merken dat den heelen dag groote schare van reizigers zich bewoog naar en van de perrons. In den voormiddag waren het hoofdzakelijk menschen die naar Alkmaar kwamen; des middags trokken de Alkmaarders bij groote groepen van huis, meerdere treinen waren „afgeladen", d. w. z. geheel bezet. Er reden nog extra-treinen naar Amsterdam voor het vervoer van bezoekers aan de „Blauwe Week" te Heiloo en voor leden van „De Graal". Ook het aantal reizigers voor Bergen en I Bergen aan Zee en Schoorl was flink druk. Er moest zelfs met het maximum-aantal van negen rijtuigen gereden worden. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 2 Juni. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,0 m M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 3 Juni: Zwakke tot matige zuid. tot oostelijke wind; meest licht tot half bewolkt; met weinig of geen regen in het noorden; in het zuiden half tot zwaar bewolkt; met eenige kans op regen of onweer; iets war mer. Buitenlandsch weeroverzicht. Warmer, doch nog kans op regen. De depressie welke het gure weer van de Pinksterdagen veroorzaakte trekt oost waarts af, een ondiepe depressie over de Britsche eilanden, die gisteren hier te lande lichte verbetering bracht, trekt naar de Golf van Biscaye, en over Duitschland en Scandinavië ontwikkelt zich langzaam hoogedrukking. De hoogedrukking op den oceaan is echter nog van IJsland tot de Azoren aanwezig en blijft met herhaling van kouinvallen dreigen. Op de Britsche eilanden bleef het guur en viel matige regen. Frankrijk heeft bijna overal windstilte en zal in den loop van den dag zachter weer krijgen, bij het kanaal valt eenige regen. In Duitschland is de lucht opge klaard en kan de temperatuur tot dicht bij 20 graden stijgen. In het oosten zijn zware regens gevallen en in Polen duurt de regen nog voort, in verband met de hooge tempe ratuur in het oosten vermoedelijk met on weer. Ofschoon eenige stijging van temperatuur te wachten is met weinig kans op regen in het noorden, vormt de depressie bij het ka naal een bedreiginig voor het zuiden van ons land. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.41 uur tot 4.15 uur licht op. m om- DE AVONTUREN VAN PROFESSOR SLIM EN ZIJN ZOONTJE. Nu de gebroeders Goochem met hun vader schoenen verkoopen, zijn hun avonturen althans de vermelding daarvan afgeloo pen. Er begint heden een nieuw kinderver haal, dat de avonturen behandelt van pro fessor Slim en zijn zoontje en het belooft natuurlijk weer verbazend interessant te worden. DE PINKSTERDRUKTE. De ondernemers van de buitenzaken in onze omgeving vreesden door het gure weer vóór de Pinksterdagen het ergste. Toen het Zater dagavond iets milder werd, hoop'en velen, dat ditmaal De Bilt weer eens mis zou zijn, maar 's nachts om half vier werd het hun door den neergutsenden regen, die tot half elf aanhield, duidelijk, dat de weerkundigen het bij het rechte eind hadden en dat er van echt zomer weer met de Pinksterdagen geen sprake zou zijn. Toen het weer ietwat opklaarde bleef het evenwel koud. Desondanks trokken duizenden naar buiten. Zeeweer was het echter niet en het toerisme bepaalde zich dan ook in hoofd zaak tot het opzoeken van het beluwde Ber gerbosch en de duinstrook van Castricum tot Camperduin. Den tweeden Pinksterdag heerschte er te Castricum op het Provinciaal landgoed, dank zij de honderden kampeerders en trekkers, een gezellige vacantiedrukte. Aan zee was het be zoek zeer matig. De ruime parkeerterreinen aldaar waren slechts met enkele auto's bezet. Te Egmond aan Zee, waar dit jaar voor het eerst geen kermis werd gehouden, was het on gewoon stil. Slechts enkele auto's stonden ge parkeerd en alleen in hotel Zeezicht viel bedrijvigheid waar te nemen. Toch waren hier nog in de verschillende hotels en pensions een bevredigend aantal weekenders kome. opda gen. Het nieuwe rijwiel-wandelpad van Egmond naar Bergen werd druk bereden en verkend. Dank zij de Bloemen- en Plantententoonstel- den' t "kslerdagen door eenige duizen den werd bezocht, heerschte er in Bergen aan Zee een grootere drukt.dang3" het weer mocht verwachten. Toch waren ook daar de parkeerterreinen op het spitsuur voor slechts tweederde bezet. MOTORONGELUK. Op den Zeeweg naar Bakkum is gister avond de motorrijder Prent uit Amsterdam, die met een duo-passagiere aan het toeren was, komen te vallen. Met een schedelbasis- fractuur werd de heer P. naar het zieken huis overgebracht. De duo-passagiere bekwam geen letsel. GEORGE PICKARD AND HIS BAND. Lady-crooner: Ann Fischer. George Pickard zoekt als bandleider zijn kracht in een homogene instrumentatie en hij heeft in dit jazzgenre een zeer hoog niveau bereikt, zoodat zijn band zonder eenigen twij fel tot de besten in ons land gerekend mag worden. Zij laat zich 't best vergelijken met een first-classe hotel-band in Engeland, men kent dit van Ambrose, Roy Fox, Harry Roy e. a.: een constant volume, strak rhythm, puntig koper op volklinkend-sax, enkele welluidende linkerhand-accoorden, kortom een band, waarnaar men met genoegen luistert. George Pickard streeft ernaar zijn band een eigen be* schaafd cachet te geven en hij is daarin vol komen geslaagd. Is het dan ook wonder, dat de groote zaal van ,,'t Gulden Vlies" stamp- en stampvol was, zoo zelfs, dat slechts een klein deel der bezoekers zich op de gladde vloer kon wagen. Zij en ook de anderen, die het balcon geheel vulden, hebben tot diep in den nacht uren achtereen geluisterd naar Pickard-music, waarbij de charmante Ann Fischer aan het ge heel een bijzondere bekoring gaf. Zij toch vermocht het met uitstekende lady-crooner- capaciteiten de honderden tot stilte te bren- gen, wanneer zij haar songs ten beste gaf. Dan luisterde men vol aandacht naar haar sonore stemgeluid, naar haar melodies, die vaak ont roerend klonken. Ann Fischer moge nog niet de techniek en de routine hebben van Greta Keiler of een Elsy Carlisle, qua voor dracht, uitspraak en volume steekt zij beiden na„r den kroon, o. i. het grootste compliment, dat we haar vanaf deze plaats kinnen toe zwaaien. Moge het niet bij dezen eenen keer blijven! Van de bandleden meenen we in de eerste plaats D. de Vries (string-bass) te moeten noe- sJiow-sPeler Par excellence, doch ook Oer Hille (Tenor) en Hans v. Leer (drums) wa ren gisteravond goed op dreef. Resumeerend een prettige hernieuwde ken nismaking met deze Amsterdamsche band die haar grootste succes wist te boeken met' een serie oude nummers (Whispering, Dinah e. a) en met „You rascal you"; „Hunky Dooly"' „Sectet met accordeon" cn niet te vergeten het populaire „Why did she fall of the leader of the band". VERHUUR GEMEENTE-EIGENDOMMEN. In bfjlage Nr. 61 schrijven B. en W.: Bij besluit uwe vergadering van 8 Januari 1931 is aan de firma P. van Maarleveld en Zoon, alhier, tot 1 Januari 1936 verhuurd een strook water aan den Schelphoek, groot 159 M2. tegen een huurprijs van 0.70 per M2. per jaar. In verband met de tijdsomstandigheden zou genoemde firma bedoelde strook water van de gemeente opnieuw willen huren tegen 0.35 per M2. per jaar. Wij hebben hiertegen geen bezwaar onder voorwaarde, dat zoodra het gebruik van de hellingen op de scheepswerf van genoemde firma belangrijk toeneemt, de huur weer 0.70 per M2. per jaar zal bedragen. Met deze voorwaarde kan de firma P. van Maarleveld en Zoon zich vereenigen. AANRIJDING. Hedenmiddag omstreeks half een is op den hoek RaaksjeZeglis de driewielde melkfiets van den heer KI. aangereden door een vrachtauto van de firma K. De botsing had tengevolge, dat de melkvaten over den grond tuimelden en de inhoud rijkelijk over de steenen vloeide. Over de schuldvraag is het onderzoek nog gaande. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. GESLAAGD. Voor het Vrijdag gehouden examen door de Verg. van Leeraren in Stenografie en machineschrijven slaagden: mej. H. de Ja ger Alkmaar voor steno-typiste; mej. M. Verzijden Alkmaar voor handels-typiste; mej. H. C. Witte Zuitdscharwoude voor kantoor stenogr. 130 Ig. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Donderdagavond 4 Juni van 8—9 uur vangt de heer Jan Zwart zijn paarlijksche 3-maandelijksche reeks van orgelbespe lingen weer aan. Het programma is gewijd aan Mendelsohnn Guilmantwerken. PINKSTER-ALCOHOL. Gedurende de Pinksterdagen heeft de po- lie een viertal processen-verbaal opgemaakt terzake openbare dronkenschap. De be schonken personen hebben hun roes op het bureau van politie uitgeslapen. EEN POESJE. Aan het bureau van politie is een lief klein poesje gebracht, dat door den eige naar of eventueelen liefhebber kan worden afgehaald. EEN HOND ZOCHT ZIJN BAAS. Een bruine jachthond (reu) is heden op het politiebureau alhier aangeland. Het dier is waarschijnlijk losgebroken, aangezien het tuig hem nog om den hals hing. De eige naar wordt verzocht zijn viervoetige mak ker weer te komen terughalen. PRIJZEN BEHAALD. Op het zangconcours op Tweeden Pink sterdag gehouden te Bergen, uitgaande van den Ring Noordholland boven het IJ van Christelijke zangvereenigingen, behaalde Euphonia, Alkmaar, een lsten prijs met 305 punten; Sursum Corda, Heiloo, een lsten prijs met 307 punten en Hallelujah, Scher- merhorn, een 2en prijs met 292 punten. Alle koren stonden onder leiding van den heer K. Pieket-Weeserik te Alkmaar. De Chr. gemengde zangvereeniging Irama- nuël alhier, behaalde een lsten prijs in de eerste afdeeling.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2