Fijenoord neemt een voorsprong. Gebr. van Kempen ongenaakbaar. wamÊk Enschedé en Ajax verslagen. Be Quick herstelt zich. H. D. V. S. blijft eersteklasser en N. F, C. degradeert. De strijd in het Zuiden. Om het kampioenschap van Nederland. onjuist. Een fraaie sportmiddag, waarin prachtig gereden werd. De koppelwedstrijd het hoogtepunt. Een uitverkocht huis. SPORT EN WEDSTRIJDEN y o e t b a 1. Er werden tydens de Pinksterdagen twee wedstrijden gespeeld om den hoogste titel en beide waren van zeer groot belang: Be Quick versloeg Ajax, waardoor de Amsterdammers kansloos zijn geworden en Feijenoord overwon voor den tweeden keer En schedé, zoodat de Rotterdammers thans een voorsprong van 2 punten hebben, of beter gezegd 2 verliespun- ten minder hebben! De stand in de kampioenscompetitie is thans: Feijenoord 5 4 1 167 8 Enschedé 6 4 2 1614 8 Ajax 6 3 3 1413 6 Be Quick 6 2 4 15—21 4 N. A. C. 5 1 4 5—11 2 H. D. V. S. wist den uitwedstrijd tegen D. O. S. te winnen en bleef dus eersteklas ser, wat uit den eindstand blijkt: H. D. V. S. 4 3 1 0 8—3 7 D. O. S. 4 112 6—8 3 Velox 4 1 0 3 6—9 2 H. F. C. daarentegen speelde gelijk tegen H. V. V. en degradeerde ten koste van C. V. V. uit Rotterdam: C. V. V. 4 2 11 7—4 5 H. F. C. 4 12 1 7—7 4 H. V. V. 4 112 6—9 3 In het Oosten herstelde S. C. H. zich en won de plaatselijke ontmoeting tegen N. E. C., zoodat Borne een mooie kans krijgt: Borne 11 0 32 2 S. C. H. 2 1 1 4—3 2 N. E. C. 10 1 0—2 0 In het Zuiden wonnen de Tilburgsche clubs: Noad op eigen veld van T. S. C. met 3—1 en Willem II in den uitwedstrijd van Palemig met 2—1. 't Wordt dus een kamp in de stad Tilburg zelf: Noad 5 3 11 137 7 Willem II 5 3 11 12—8 7 T. S. C. 5 113 1016 3 Palemig 5 113 711 3 BE QUICK—AJAX 5—4. Ten aanschouwe van circa 7000 toe schouwers heeft Be Quick Zondagmid dag op Esserberg in Groningen met 54 van Ajax gewonnen. Wederom een goede prestatie van de Noordelijke kampioenen, die zeker niet onverdiend is, al had den neutialen toschouwer een gelijk spel beter kunnen bevredi gen. 't Was een uitermate spannende wedstrijd, die niet eerder was beslist dan nadat scheidsrechter Wey voor de laatste maal had gefloten. Want wel wist Be Quick voor de rust een 20 voorsprong te nemen en werd deze na de rust tot 5—2 vrgroot, doch toen Ajax tot 54 wist in te loopen, waren de kansen weer volkomen ge lijk en viel er omtrent de uitslag niets te voorspellen. Be Quick speelde evenals tegen Feijen oord en Enschedé een heel goeden wed strijd. De withemden hebben zich aan de nieuwe omgeving aangepast en wanneer hun spel in de eerste wedstrijden op het peil had gestaan van thans, ongetwijfeld zouden de Groningers serieus aanspraak hebben gemaakt op den kampioenstitel. Be Quick's overwinning mag verrassend zijn, onverdiend is zij zeker niet. De wed strijd was spannend, gelijkopgaand en emotioneel. De eerste helft was verreweg de beste. Aan beide zijden werd er in deze periode heel goed gespeeld. De Groningers speel den toen reeds enthousiaster en doortas tender dan de Amsterdammers, welke fac toren hun trouwens ook twee doelpunten opleverden, waarmede Be (Quick's spel naar waarde was beloond en welke voorsprong verdiend was. Speltechnisch speelde Ajax weliswaar nog altijd beter, maar wat schoten Ande- riesen c.s. daarmede op, wanneer het voor de goal mis was en Pienter altijd maar weer Pienter de Amsterdamers den voet dwars zette. In geen der ploegen vielen zwakke plek ken op te merken. Bij Be Quick waren Pienter en Jensema de besten. Bij Ajax deden vooral de vleugelspelers uitstekend werk. Sommige Amsterdammers konden zich niet meer bedwingen. Eerst gooide Genit- sen Hazemeyer Sr., die op den grond lag, met den bal, later kort voor het einde- trapte Schubert opzettelijk Ten Wolde, terwijl de bal in de verste verte niet te zien was. Beide keeren had scheidsrechter Wey de Groningsche overtredingen gecon stateerd. Dat hij vooral Schubert niet het veld uitstuurde, was in verband met de nerveuze stemming in het veld, weliswaar begrijpelijk, maar reglementair volkomen De wedstryd. Be Quick startte uitstekend. Het duurde eenigen tijd alvorens Ajax er in kon sla gen een behoorlijke aanval te ondernemen. Nadat Jensema eerst tegen de paal had geschoten, zette dezelfde speler na pl.m. 35 minuten prachtig voor doel, waar de toe stormende Hazemeyer Jr. keurig inkoopte (1-0). Nauwelijks vijf minuten later was het wederom Hazemeyer Jr., die indirect uit een vrijen schop Keizer voor de tweede maal het nakijken gaf (20). Ajax antwoordde met een overdonde rend offensief, doch toen rust werd geflo ten, waren de Amsterdammers er nog niet in geslaagd den achterstand te verkleinen. Na de pauze verscheen Ajax met een ge wijzigde voorhoede. Van Reenen en Blom- vliet hadden van plaats verwisseld. Vijf minuten waren er in de tweede helft ge speeld, toen van Wijngaarden den bal in ver vooruitgeschoven positie kreeg toege speeld. Wel probeerde Wachters Jr. door uit te loopen, het gevaar te keeren, doch van Wijngaarden was eerder bij den bal, waardoor de Amsterdammer gemakkelijk kon inschieten. Van dit moment af werd de strijd emoti oneel. De Be Quickers maakten dankbaar, doch volkomen geoorloofd gebruik van hun groote lichaamskracht en blijkbaar had dat op de lichter gebouwde Amsterdam mers een irriterende uitwerking. De stem ming werd er niet beter op, toen Blijham Jr. keurig tusschen v. Diepenbeek en Van Deyck heen liep om vervolgens onhoud baar Be Quick's derde goal te scoren (3-1). Hoewel van de tribune af geen over treding was waar te nemen, gaf de scheids rechter Ajax na 20 minuten spelen ver moedelijk wegens hands van Hogenbirk een penalty, die van Diepenbeek in een doelpunt omzette. (32). Nog geen ii- nuut daarna kreeg Blijham Sr. van pl.m. 25 meter afstand op Ajax's doel een vrijen schop te nemen. Weer stond een haag van Ajaxieden opgesteld, maar nu schoot Blij ham keihard op doel. Onhoudbaar vloog de bal in het net (42). Nauwelijks was afgetrapt of voor de vijfde maal was Keizer gepasseerd. Ook nu weer door Blijham Sr., die van de vleugel af een keurig schot loste, dat Keizer te machtig was. (52). Be Quick vond het nu welletjes. Het ging rustiger spelen, hetgeen tot gevolg had, dat Ajax gelegenheid kreeg tot snel ler en goede aanvallen. Mulders scoorde in deze periode twee goede doelpunten en hoewel deze goals Ajax weer moed gaven, en het overwicht der Amsterdammers in de laatste minuten groot was, slaagden de gasten er niet meer in den gelijkmaker te scoren. Be Quick won met 5—4. Ajax heeft door dezen nederlaag al zijn aanspraak op den kampioenstitel verloren. FEYENOORD WINT TEN TWEEDE MALE VAN ENSCHEDE. Ondanks technisch overwicht winnen de Rotterdammers op het nippertje. Ten tweede male is Feyenoord erin geslaagd van Enschede te winnen, maar ditmaal was de zege heel wat minder overtuigend dan de vorige. Tot vlak voor afloop was de stand nog slechts 21 voor Feyenoord. Aan het feit, dat de thuisclub toen alles op den aanval zetten hadden de Rotterdammers het te danken, dat zij 3 minuten voor het einde den stand op 13 wisten te brengen. In vergelijking met de vorige week was er een verschil van dag nacht. Weliswaar legde Feyenoord ook thans een technisch overwicht aan den dag, maar dit werd heel dikwijls geëlimineerd door de snelheid en het enthousiasme der Oostelijke kampioe nen. Er zijn perioden geweest, waarin het scheen, dat Enschede erin zou slagen ae overwinning te behalen. Vooral in het eer ste kwartier na de rust, toen de stand 1—1 wase leek het er veel op, dat de bezoekers de geweldige stormloopen der thuisclub niet zouden weerstaan. Merkwaardigerwijs wilde het echter in de anders zeer gevaarlijke Enschedesche voor hoede niet bijzonder vlotten. Juist in een periode van overwicht der Sportclub gelukte het Feyenoord een doel punt te maken. Die tegenslag is Enschede niet meer te boven gekomen. Het over wicht was gebroken en hoe men zwoegde, het gelukte niet van Male opnieuw te pas- seeren. Op het laatst ging geheel Enschede naar voren, maar zooals het in dergelijke gevallen zeer dikwijls gaat, een doelpunt kwam aan den anderen kant. Enschede maakte op zeer typische wijze gelijk. Van Male had de gewoonte om den bal steeds lang in zijn bezit te houden, hetgeen voor de Enschedesche voorwaart- sen aanleiding werd om hem geducht op de huid te zitten. Toen van Male weer eens den bal niet tijdig wegwerkte, werd hem het leer uit de hand geloopenof gesla gen. Het was zeer moeilijk te constatee- ren, maar wij hebben den stelligen indruk, dat men van Male den bal uit de hand sloeg waarna Nagels scoorde. Scheidsrechter Boekman had voor goal gefloten en handhaafde zijn beslissing ook na de felle protesten van van Male en van Heel. Het viel echter op, dat hij daarna steeds floot, wanneer de doelman van Feyenoord werd aangevallen. Vaak gebeur de dit inderdaad op een te hardhandige manier, maar van Male bleef het aanvallen uitlokken door soms heele wandelingen met den bal te maken. De goal, welke feitelijk den wedstrijd besliste, lokte eveneens protest uit. De En- schedeers waren van meening, dat het doel punt buitenspel was, waarop het vanaf de tribune gezien ook inderdaad veel leek. De heer Boekman had het overigens niet ge makkelijk en hij heeft zich alleszins be hoorlijk van zijn zare taak gekweten. D. O. S.—HERMES D. V. S. 1—2. Hermes blyft in de eerste klasse. Voor den wedstrijd, die over de kansen van D. O. S., om de plaats van Hermes D. V. S. in de eerste klasse te veroveren zou beslissen, bestond een zeer groote be langstelling. De eerste helft was vrijwel geheel voor Hermes, wier spel goed sloot, waardoor de Schiedammers het meest in den aanval kwamen. Met een onhoudbaar schot gaf reeds kort na het begin Eembergen aan Hermes de leiding (01). Bij D. O. S. kon men zich uit een down stemming niet bevrijden, het elftal ver toonde gapingen en het plaatsen was op vallend zwak. Na ongeveer een half uur spelen gaf Borrani, die ongedekt werd ge laten, een hoogen voorzet. Van Velzen sloeg er naast en de Jong kopte in (02). Weber werd daarna bij D. O. S. vervangen door Santwijk en even later Loozekoot door Gomersbach. Het spel kreeg een for- scher karakter, waarvan een groot aantal vrije schoppen, vooral tegen D. O. S., het gevolg was. Aan beide zijden werd een doelpunt wegens buitenspel niet toege kend. In de tweede helft speelde Hermes nog sterker verdedigend dan daarvoor. De ge- heele halflinie stelde zich op den afweer in. Het spel kreeg een onaangenaam karakter doordat er zeer fel en in minder goede verstandhouding gespeeld werd. D. O. S. werd sterker en belegerde het Hermes- doel, maar had met pech te kampen. Een aantal corners op het Hermesdoel leverde niets op, verscheidene kansen gingen ver loren, daar D. O. S. in de voorhoede te kort speelde en voortdurend gelegenheid tot ingrijpen liet. Acht minuten voor het einde schoot Du- mortier een vry'e trap vlak buiten het strafschopgebied ineens in (12). Hermes voelde het gevaar en stelde door eenige aanvallen de overwinning in veiligheid. Toen het einde kwam met onveranderden stand, had Hermes D. V. S. ongeslagen in de degradatiecompetitie haar eerste klas- serschap behouden. H.F.C.—H.V.V. 3-3. Doordat H.F.C. het tegen H.V.V. slechts tot een gelyk spel bracht, degradeert de Good Old naar de 2de klasse. Hoewel H.V.V. zelf geen kans meer had, heeft zy zich tot liet uiterste ingespannen. De strijd tegen de geelzwarte Hagenaars is bijzonder spannend geweest Na een ge lijk opgaand begin, waarbij beider doelver- dedigers hunne talenten hadden moeten toonen, nam H.F.C. na ongeveer een kwar tier door Chapon de leiding. H.V.V. liet zich niet ontmoedigen en deed forsche gevaarlijke uitvallen. Hoewel H.F.C. iets sterker was, drukte zy het niet in doelpunten uit. Integendeel, on geveer tien minuten voor rust maakte H.V. V. door Pasteur gelijk. Tevoren hadden de Hagenaars een strafschop, niet kunnen be nutten, doordat de H.F.C.-doelverdediger v. d. Togt het harde schot van v. d. Zuur zeer fraai had weten te stoppen.. Rust kwam met 11. Na de hervatting zat H.F.C. direct gewel dig voor het H.V.V.-doel. Succes kwam ech ter spoedig aan de andere zijde, toen Gen- tis bij een H.V.V.-uitval aan van der Togt het nakijken gaf (21). H.F.C. bleef sterker, maar H.V.V. maakte doelpunten. Althans Pasteur bracht het op 31 voor H.V.V. Nu kwam H.F.C. los. Geweldig door het pubilek aangemoedigd, wisten de Haarlem mers resp. door Höck en Chapon gelijk te maken. De strijd werd nu spannend maar zenuwachtig. H.V.V. speelde wel wat te forsch, maar scheidsrechter Grootmeyer trad flink op, hoewel hij eenige raadselachtige beslissingen gaf. Hoe H.F.C. ook werkte, zij wist het niet meer tot doelpunten te bren gen. Onder groote spanning kwam het einde met een gelijk spel (33). Door dit resultaat promoveert C.V.V. naar de eerste klasse en moet H.F.C. trachten het volgend seizoen het verloren terrein weer te herwinnen. De belangstelling voor den strijd was vrij groot. PROMOTIE-WEDSTRIJDEN le KLAS N.H.V.B. W.R.C. I—Alcm. Victr. IV 1—6. Alcmaria IV heeft den eersten wedstrijd voor de promotie overtuigend gewonnen. Hoewel met een viertal invallers uitkomen de, wisten de withemden reeds spoedig na den aanvang de leiding te nemen, zoodat de stand met de rust al 30 voor Alcmaria was. Voor het begin feliciteerde W.R.C.'s voorzitter Alcmaria IV met het behaalde kampioenschap en deelde tevens mede, dat W.R.C. z'n degradatiewedstrijden onder protest zou spelen. Een protest, niet tegen de leiding, doch tegen de elftal indeeling bij de N.H.V.B., waardoor W.R.C. I steeds moest uitkomen tegen reserve-elftallen van groote vereenigingen. Ongeveer 10 minuten na het begin moest Alcmaria's middenvoor Th. Bos uitvallen, en werd vervangen door v. d. Wal, die on middellijk debuteerde met een goal. Daar voor had Michels al geprofiteerd van de verwarring in de W.R.C.-achterhoede, zoo dat Alcmaria stevig voorstond. De wedstrijd werd toen zeer gemoedelijk, daverende lachpartijen zijn er geweest, vooral toen één der spelers languit een greppel ging opzoeken. Het einde kwam met een 61 overwinning voor Alcmaria, dat nu wel een van de volgende Zondagen de mede-candidaat Beemster I zal ontvangen, doch dan werkelijk nog heel wat beter zal moeten spelen, om ook dezen wedstrijd tot een overwinning te brengen. Maar het goede begin stemt hoopvol. HOLLANDIA I—ALCMARIA II 5—2. Tweeden Pinksterdag ging Alcmaria II naar Hoorn om daar voor den Rauchbeker te spelen. Plm. half drie begon Alcmaria in de volgende opstelling: De Jager Schokker Jonker Meijer de Grand Venema Koops Hiemstra Woudstra Gerritsen Plas De eerste tien minuten waren voor Alc maria, maar toen Hollandia eenige tegen bezoeken kwam afleggen geraakte Schok ker bij een daarvan zoodanig in botsing met den Hollandia-linksbuiten dat laatst genoemde het veld moest verlaten wegens een blessure aan het hoofd. Ook Schok ker raakte gewond, doch kon, na verbon den te zijn door den nieuwen trainer Meinders, weer verder spelen. Dit intermezzo scheen het teeken te zijn voor Alcmaria om het bijlte er bij neer te leggen, want een algemeene matheid vol trok zich over de ploeg. Hollandia maakte daar gebruik van en scoorde het eerste doelpunt. Vervolgens vond de scheids rechter, die matig kijk op het spel had, dat een overtreding door Jonker begaan, niet beter gestraft kon worden dan met een strafschop, welke den stand op 20 bracht. Wel maakte Alcmaria nog voor de rust een tegenpunt, maar het stond voor de weinige toeschouwers, die er aanwezig waren wel vast, wie als overwinnaar zou eindigen. Van de goede raadgevingen door Meinders in de rust gegeven, hebben wij in de tweede helft bij het elftal hoege naamd niets kunnen bespeuren. Over de ze tweede helft zullen wij dan ook maar zwijgen. Hollandia voerde den stand steeds meer op. Wel kon Gerritsen met een solo ren nog een tweede doelpunt maken, maar overigens kwam Alcmaria er niet meer aan te pas. ALCMARIA—ALKM. BOYS 1—2. De tweede ontmoeting van de vriend schappelijke collectie is Zondagmiddag gegaan tusschen Alcmaria en de Alkm. Boys. Er bestond voor dezen wedstrijd veel belangstelling en het publiek zal zich zeker niet verveeld hebben. De groote verrassing was wel, dat de derdeklassers de tweedeklassers klopten. Dat hadden slechts weinigen gedacht en verwacht. Om echter eerlijk te zijn: de uitslag was niet bevredigend, ten eerste al niet, omdat het winnende puntje gescoord werd uit een wel zeer twijfelachtige straf schop, waarvan niemand de reden begreep en ten tweede omdat geen der partijen de overwinning verdiend had. De wedstrijd werd in een hoog tempo gespeeld, waarbij de Boys hun technisch misschien iets mindere spel geheel ver goedden met 'n veel grootere dosis enthou siasme. Zij waren in den regel iets eerder bij den bal dan de withemden, waarvan er enkelen het soms te mooi wilden doen en eenigen zich spaarden voor andere sport gebeurtenissen. Intusschen doet dat er niets toe af aan de keurige prestatie van de Boys, die dan toch maar toonden, dat ze een uitstekend partijtje voetbal speelden. Wij begrijpen niet, dat deze ploeg in de derde klasse niet een veel hoogere ranglijst heeft ingeno men, maar mogen daarom zeggen, dat zij het volgend seizoen zeker tot de sterkste gerekend moeten worden in hun afdeeling, mits het spel zoo blijft en het enthousiasme eveneens zoo goed zal kunnen blijven. Moeten wij den wedstrijd verslaan? Moeten wij de spelers beoordeelen? Het lykt ons niet goed voor geen der beide partijen. Slechts kunnen we dit zeggen, dat de Boys iets rustiger speelden, wat volkomen verklaarbaar was: zij hadden niets te verliezen en alles te winnen en Alcmaria alles te verliezen en niets te winnen. De uitslag zegt ook niets. Wij hebben een Alcmaria een groote zege zien behalen op de kampioensploeg van A. F. S., op het complete N. A. C. en het sterke Be Quick. Maar dat beteekende niet, dat Alcmaria hun meerdere was. En zoo zouden we tot de Boys willen zeggen: staar je niet blind op een enkele zege, maar zeg slechts tot elkaar: wij kunnen voetballen en wij kun nen straks in de derde klasse een uitste kend figuur slaan. De wedstrijd heeft ons een gaaf Boys elftal laten zien, waarin geen zwakke plek zat. Zulks in tegenstelling met de Alcma- ria-ploeg, die hier en daar zwakke plekken vertoonde. Maar daar staat tegenover, dat de Boys een volkomen ingespeeld elftal hadden en de withemden een geheel nieuw en verjongd team, een nieuwe doelver- dediger, een nieuwe spil, een nieuwe voor hoede. Die verjongde ploeg geeft vertrou wen, omdat de beginselen goed zijn.Trainen Meinders, hoewel nog niet in actievent dienst, zal Zondag wel gezien hebben, wat er moet gebeuren en het geheel bijwerken, zoodat er een gave Alcmaria-ploeg klaar gemaakt wordt voor de volgende compe titie. De wedstrijd zelf was net een kwartier oud, toen Alcmaria's midvoor met een fraai schot zijn club de leiding gaf. Direct daarop kwam de gelijkmaker, waarbij Indri een strak schot doel zag treffen. Een kwartier voor tyd profiteerden de Boys van een scheidsrechterlijke vergissing en scoorden uit een strafschop het winnende puntje. HONGARIJE—ITALIË 1—2, Op het terrein van Hungaria heeft Italië op Eersten Pinksterdag van het Hongaar- sche elftal met 21 gewonnen, nadat de rust reeds met 10 voorsprong was inge gaan. W. DORENBOS OVERLEDEN. Gistermiddag is te Amstelveen, waar hy verpleegd werd, op 40-jarigen leeftijd overleden de heer W. Dorenbos, voorzittet van de Amsterdamsche voetbal- en athle* tiekvereeniging „Blauw Wit." De heer Dorenbos was reeds geruimet» tyd ernstig ziek. Eenige maanden geleden had hij zich naar het buitenland begeven om daar herstel van gezondheid te zoeken, doch geleidelijk namen zyn krachten af, totdat gister het einde is gekomen. De heen Dorenbos, die gedurende een zestal jaren het voorzitterschap van „Blauw Wit" heeft bekleed, was in voetbalkringen, ook buiten de hoofdstad, een populaire figuur. Langen tyd heeft hij ook deel uitgemaakt van he4i eerste elftal van zijn club, evenals zijn broer H. Dorenbos, die ruim een half jaa* geleden is overleden. De heer Dorenbos was in 1913 lid vani „Blauw Wit" geworden. Nadat hij vele» jaren in de lagere elftallen had gespeeld, werd hij in 1922, toen de club voor hef eerst het afdeelingskampioenschap be» haalde, tot lid van het eerste elftal geko* zen. In het bestuur vervulde hy eerst dn functie van commissaris en van tweede») voorzitter. Daarna werd hij als opvolgen van den heer Schindeler tot voorzitten benoemd. Wielren n e n. De Pinksterrace van de Alkmaarsche Wielerbaan is raak geweest! Na den slechten eersten Pinksterdag, volgde een zonnige, warmè Pinkstermaandag, een dag die als 't ware uitgezocht zou kun nen zijn voor de wielersport. Een dag ook uitermate geschikt om uit te gaan. En waar het programma veel goeds bood, daar was een groote belangstelling te verwachten. Dat het tenslotte een uitverkocht huis zou worden, ja, dat had niemand, ook de directie met, kun nen denken. Een uitverkocht huis en een sportief voor de volle 100 pCt. geslaagde middag. Dat be- teekent, dat de wielersport een schitterende propaganda heeft gekregen in deze Pink sterraces. Het kon bijna niet anders, waar het veld met groote zorg was samengesteld. Om te beginnen waren daar de gebr. van Kem pen, die momenteel tot de allersterkste kop pels behooren in geheel Europa. Verder de gebr. Vroomen, een koppel, dat hier bekend genoeg is en dat in staat is, om een zwaie koers te winnen. Verder de Belgen Billiet Loncke, die daags te voren in Leeuwarden hun kracht toonden en wonnen! En de rest bleek mee te tellen. Zoo n veld moet, als het strijdlustig is, in staat zijn om een middag boeiende sport te verkoopen. De regeling was goed, zelfs daar waar het publiek een oogenblik vergat om mee tg werken. De wedstrijdleiding was actief en zorgde voor een snel afwerken van het pro gramma en zoo was tenslotte iedereen na afloop voldaan. Ook wy, die deze wedstrijden als een der besten uit de lange serie meenen te moeten noteeren! De wedstrijden. Wat die wedstrijden zelf betreft, het pro gramma werd bijna geheel gevuld met do profs, maar tóch kwamen de amateurs ook nog twee keer aan de beurt. Laten wij die dus eerst even memoreeren. De amateurs reden allereerst een 50 ron den-race. 't Ging in een vlot tempo en Jan Groot wist precies het moment te kiezen, waarop hy een uitlooppoging kon doen. Voordat het veld er op bedacht was, lag de Alkmaarder reeds een halve ronde voor. Toch duurde het nog 12 ronden, voordat hy met een ronde voorsprong alleen aan den kop lag. Hij had toen meteen een premie voor een winstronde gewonnen. Tel volgde zijn voorbeeld en wist na een moedigen strijd zich mede aan den kop te plaatsen. En waar er van de tien deelnemers zich zes in de volgende race zouden plaat sen, moest de strijd verder uitgestreden worden om 4 plaatsen. Het waren Ouds-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5