Het Be Quick-tournooi. Zeer geslaagde tenniswedstrijden op de gemeentelijke banen. v-de Holland-lndië te water. 41 hoorn, Quant, Bol en P. Zandvoort, die met de beide leiders in de volgende race kwa- De tijd was 11 mm. 45 sec. Dat was een klassementrace over 5 K met 5 klassementen.- Oudshoorn verraste bij het eerste klasse ment de anderen en plaatste zich eerste, met Groot vrijwel naast hem- Jan Groot kreeg in het tweede klassement een zeer moeilijke positie en lag toen geheel ingeslo ten onder aan de baan, zoodat slechts een derde plaats door hem bezet werd. De ove rige drie klassementen waren beter voor hem. Hy zorgde er voor, in het voorste pe- leton te liggen, trok er tijdig tusschen uit en won ze alle drie en daarmede ook zeer .verdiend den wedstrijd. De uitslag was: 1. Jan Groot, Alkmaar, 12 ptn., in 8 min 156 sec.; 2. H. Bol, Oosthuizen, 7 ptn.; 3. H. Oudshoorn, IJmuiden, 5 ptn. De sprints. Jan van Kempen, Willy Vroomen en de Belg Billiet reden een sprint wedstrijd in drie series. Tot aller verrassing won Willy Vroomen de eerste serie na mooien strijd met Jan van Kempen, die uit tweede positie trachtte te winnen, maar niet op den zeer goed oplettenden Willy had gerekend. Waar schijnlijk heeft hem dat ontmoedigd en in de tweede serie werd van Kempen zelfs der de, terwijl de jongste Vroomen weer eerste werd. De derde serie was dus vrijwel over bodig geworden. Billiet ging al heel gauw een spurt nemen en won zonder moeite. De totaal-uitslag was: 1. Willy Vroomen 1 1 3 5 ptn, 2. Billiet 3 2 1 6 ptn 3. Jan van Kempen 2 3 2 7 ptn De achtervolging. De ploegachtervolging tusschen de Noord hollanders Kuiper—Klink en de Zeeuwen v. Sehyndelv. d. Broek had zeer mooi kun nen worden, maar mislukte gedeeltelijk. De Noordelingen liepen veel te hard van sta pel, waardoor ze weliswaar een vrij groo- ten voorsprong namen, maar tenslotte te kort aan adem kregen. En de regelmatig rij dende Zeeuwen haalde hun hun achterstand spoedig in. Toen had het Zuidelijke duo pech, dat v. d. Broek tijdelijk uit de baan moest, maar v. Schijndel bleek sterk genoeg, om het tegen de twee anderen op te nemen Het leek er veel op, dat de Zeeuwen zou den winnen, toen v. d. Broek tenslotte weer uit de baan moest. En hoewel even later ook Klink staakte, had v. Schijndel te veel alleen moeten doen en Kuiper wist met zeer klein verschil (hoogop 5 M. en geen 25 IvL, zooals de speaker annonceerde) te win nen. Van den schrik vergat de tijdopnemer, om bij dezen wedstrijd zyn horloge te raadple gen, zoodat daaromtrent alles in het duister blijft. Een tijdrace. Een aardig moment was weer de strijd tegen het horloge, 't Ging oVer 500 M. en het wilde, dat de Belg Loncke en Piet van Kem pen er precies 32.4 sec. over deden en dus samen den eersten prijs moesten deelen. Beiden kregeil bloemen en reden een eere- rondjè. 1. en 2. P. v. Kempen en Loncke, 32.4 sec.; 3. Bosland, 33.6 sec.; 4. M. Vroomen, 34.4 sec.; 5. Loskamp 34.6 sec. 50 ronden voor profs. De handige zet van den wedstrijdleider was, om direct na de 50 ronden-race van de ama teurs eenzejfden wedstrijden te laten ver rijden voor de profs. En deze heeren hebben wellicht begrepen, dat hun tijd beter moest zijn dan die der amateurs en hun strijd vin niger, of in elk geval moeilijker zou moeten zijn. 't Werd een goede strijd! Al direct begon Bosland met een uitlooppoging en even la ter van Schijndel en Loskamp. Maar deze pogingen mislukten en toen dacht Piet van Kempen er het zijne van. Hij nam een sprong, Kuiper vond het fijn, om achter den grooten Piet te rijden en samen gingen ze de vluchtelingen achterna, stoven, hen voor bij en voordat de rest het goed begreep, la gen Piet van Kempen, Kuiper, v. Schijndel en Loskamp met een ronde voorsprong aan dgn kop. Ook Willy Vroomen probeerde het, maar het bleef bij een poging. En andere, vele pogingen mislukten evenzeer. Omdat Piet van Kempen het niet leuk vond en di rect elke vluchteling achterna ging. Toen kwam de eindspurt. En de groote Piet bléék groot! Hij spurtte weg op een formidabele manier en won met groote overmacht. 1. Piet van Kempen, 11 min. 5 sec.; 2. van Schijndel; 3. Loskamp en 4. Kuiper. De overigen lagen een ronde achter. De koppelwedstrijd. Er bleef dus na de pauze nog over de 60 K.M. koppel wedstrijd en dat is in alle op zichten het hoofdnummer geworden. 't Begon, zooals te doen gebruikelijk, heel kalm, maar toen er pas 10 rondjes gereden waren, moest Piet zijn vrouw, die op de tri bune zat, even laten zien, dat „hij ging". Een vinnig jachtje ontstond, dat een voorproefje was voor wat komen zou. Want nauwelijks *>'et even uit of de strijdlustige van Schijndel kromde zich en Löncke deed het ^L^", er' het veld liet elkaar geen bidH^nui!08 T, viuchteling werd onver biddelijk achterna gezeten en dat deed na tuurlijk zoon uitlooppoging mislukken. Vlak voor het eerste klassement gaven Kuiper—Klmk wat vuurwerk; 't was goed bedoeld, maar toen ze een halve ronde voor kwamen, trapte Jan van Kempen even op de pedalen en zonder dat er dus een winst ronde genoteerd had kunnen worden, vond het eerste klassement plaats. De oude Piet bleek wel eens eerder gesprint te hebben, ging over Willy Vroomen heen en incasseer den de eerste punten: 1. gebr. van Kempen, 4 ptn.; 2. gebr. Vroo men, 3 ptn.; 3. v. Schijndelv. d. Broek, 2 ptn.; 4. BillietLoncke, 1 pt. Meteen kwam de feitelijke beslissing, naar later zou blijken. Want Loncke had door de sprint zoo'n mooie vaart gekre gen, dat hij meteen wegliep, achter volgd door Jan van Kempen, 't Veld er achter aan, maar 't was tevergeefsch: de Belgen namen de ronde en de gebr. van Kempen deden hetzelfde, zij het met nog meer tegenstand. En hoewel Billiet dacht, dat er direct nog wel een ronde bij kon, vergiste hij zich en zoo lagen van dat moment af de van Kem- pen's en de Belgen samen aan den kop. Dat beteekende voor de overigen, dat er gevochten moest Worden: de van Kempen s waren te sterk in de sprints, de Belgen wa ren in dit onderdeel de minderen van zeker drie koppels en dus rekenden van Schijndel en Willy Vroomen, dat een winstronde hun op de tweede plaats zou kunnen brengen. 't Gevolg is dan oök geweest, dat zoowel van Schijndel als Willy Vroomen ontelbare uitlooppogingen gedaan hebben, die stuk voor stuk fnislukten. Nu eens was het Jan, dan weer Piet van Kempen, die de achter volging inzetten. En de Belgen schenen vrij wel tevreden met de winstronde en zorg den er alleen voor, dat de gebr. van Kempen niet nog een ronde pakten. Het tweede klassement was weer voor Piet van Kempen, die in een zeer fraaie spurt won. 1. gebr. van Kempen, 4 ptn.; 2. gebr. Vnm men, 3 ptn.; 3. van Schijndel—v. d. Broék, ptn.; 4. BoskampLoskamp, 1 pt. Zoo ging de strijd verder; steeds was. het tempo hoog, steeds hield men elkander in de gaten, steeds werd elke uitlooppoging den kop ingedrukt. En het verwonderlijke was feitelijk nog, dat in den zeer zwaren strijd de Noordhollanders Kuiper—Klmk zich zoo fraai wisten te handhaven. Zy ver loren geen terrein, maar hielden moedig stand en waagden het zelfs een paar keer, om ook weg te vluchten. Al weer natuurlijk zonder resultaat. Het derde klassement verliep wat onregel matig, omdat eenige renners trachtten te profiteeren van de gelegenheid en een ron de wilden uitloopen. 't Mislukte natuurlijk, maar 't gevolg was, dat de Belgen de eerste plaats kregen in dit voorlaatste klassement. 1. Billiet—Loncke, 4 ptn.; 2. gebr. van Kempen, 3 ptn.; 3. v. Schijndel—v. d. Broek, 2 ptn.; 4. Boskamp—-Loskamp, 1 pt. Na dit klassement heeft vooral Willy Vroomen een moedige race gereden. Telkens en telkens weer demarreerde hij, maar het lukte niet om weg te komen. Bij elke sprong werd hij direct achtervolgd en hij moest ten slotte inzien, dat het een hopeloos geval was. Toen heeft het er nog even leelijk uitge zien voor de Noordhollanders: Klink kreeg een zware inzinking, maar gelukkig was Kuiper soepel genoeg, om een dreigenden achterstand te doen verdwijnen. Piet van Kempen meende toen, dat het veld kapot genoeg was, om daarvan te. kun nen profiteeren, maar 't bleek een misreke ning. Zijn formidabele vlucht bracht de Bel gen weer op volle stoom en tot twee maal toe weerstonden die den strijd, zoodat het laatste klassement de beslissing zou moe ten brengen. Veel strijd was daarvoor niet noodig: als de Belgen maar niet eerste en de v. Kempen's maar niet vijfde of zesde werden, was de zaak in orde. 't Kwam in orde: de Belgen werden vier de, de van Kempen's derde. En de strijd om de derde plaats lieten ze aan anderen over. Met nauwelijks merkbaar verschil versloeg v, Schijndel de jongste Vroomen, die zoo moedig en „hard" gereden had. 1. v. Schijndel—v. d. Broek, 8 ptn.; 2. gebr. Vroomen, 6 ptn.; 3. gebr. v. Kempen, 4 ptn.; 4. Billiet—Loncke, 2 ptn. Totaal-uitslag: 1. Gebr. P. en J. van Kempen, 15 ptn. in 1 uur 21 min. 58 sec.; 2. BillietLoncke, 7 ptn.; op 1 ronde: 3. v. Schijndel—v. d. Broek, 14 ptn.; 4. Gebr. M. en W. Vroomen, 12 ptn.; 5. BoskampLoskamp, 2 ptn.; 6. KuiperKlink, 0 ptn. GROOTE PRIJS VAN EUROPA IN DE TUILERIEN. Schulte derde. Nederland in het lan- denklassement op de tweede plaats. De bekende wegwedstrijd, ieder jaar in den tuin der Tuilerien te Parijs gehouden, georganiseerd door Paris Soir, uitsluitend voor amateurs, is gister gewonnen door den Franschman Guy Lapebie in den tijd van 2 uur 39 min 40 sec. over de 100 K.M. Naar bekend had Nederland ook een ster ke amateurploeg naar Parijs gezonden en bijna had een groote verrassing plaats ge vonden: de Amsterdammer Schulte n.L heeft prachtig gereden en had geruimen tijd kans op de overwinning. Het heeft niet zoo mogen zijn, maar niet temin hebben onze Hollandsche amateurs een uitstekenden indruk achtergelaten. In het landenklassement bezetten de Holland sche renners de tweede plaats. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat onze landgenooten een rol van beteekenis zouden gaan spelen. Immers nadat de helft van de koers achter den rug was, bleek, dat de vier eerste plaatsen door Franschen bézet waren, n.1. Lapebie met 28 punten, Couderc met 25 punten, Charpentier met 22 en Gou- jon met 6 punten. De tijd over de eerste 50 K.M. bedroeg 1 uur 18 min. 5 sec. Maar toen plotseling had de Amsterdammer Schulte zich uit het peleton los gemaakt. Hij demarreerde prachtig en in gezelschap Van Couderc ging het verder. Om de 5 K.M. werd, naar men weet, een sprint verreden, doch bij 60 K.M. bleek, dat Schulte alleen aan kop ging en gemakkelijk de punten ver overde. Schulte hield moedig vol, liep steeds meer uit, haalde de punten van de sprints bij 65, 70, 75 en 80 K.M. en op een gegeven moment bleek, dat hij ruim een minuut voorsprong op het peleton had. Helaas, toen verzwakte hij en het peleton deed een ge slaagde poging den achterstand in te halen. Zoo behaalde Frankrijk nog op het laatste nippertje de zege. Eerste werd Lapebie, tweede Charpentier, derde Schulte met resp. 59, 51 en 33 punten. Vierde wederom een Franschman Goujon, 5. Virol, 6. Nievergelt, 7 Dammenie (Rotterdam) 8 ptn. In het landenklassement bezette Frank rijk de eerste plaats, Nederland de tweede, Zwitserland was derde en Italië vierde. Tennis. de en Tijdens de Pinksterdagen werden wedstrijden om de Alkmaarsche Tennis kampioenschappen, georganiseerd door de A. L. T. C. „Be Quick" gespeeld. Deze had den een vlot verloop, d£|nk zy de medewer king der deelnemers(stérs), het vrij gun stige weer, de uitstekende wedstrijdleiding van den heer M. Zweedijk Jr. en de gron dige voorbereiding door de wedstrijd commissie. Op Zaterdagmorgen, werd begonnen de laatste party werd beëindigd op Maan dagmiddag te ongeveer 6 uur. De kampioenschappen werden behaald in het damesenkelspel door mej. H. de Jong uit Bakkum, die in den eindstrijd met den stand 64 45 won door opgeven van mevr. Schut—1Tismeer die tijdens het spelen een onwillige enkel kreeg; Het heerehen kelspel werd gewonnen door den heer P. Schut, die in den eind strijd Mr. H. Schuurman versloeg. Deze laatste speelde in deze partij beneden zijn kracht en spaarde zich schijnbaar voor de finales dubbelspel (heeren en gemengd). De dames S. Hartkamp en M. Postma bleken de sterkste in het dames dubbel spel. Zij versloegen in de finale de dames B. Bos en J. H. Asjes. Het heeren dubbelspel was voor ir. G. E F. v. Dijk en mr. H. Schuurman, die na 'n bijzonder spannende 3 sets partij won nen van de heeren P. Schut en C. Broue- rius van Nidek Jr. Ook in het gemengd dubbelspel kwam de titel aan mr. H. Schuurman, die met iriej. M. Postma in den eindstrijd won van ir. G. E. F. van Dyk en mej. Kallansee. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats wegens verhindering van den voorzitter der wedstrijdcommissie, de heer G. Kus- ters, door den secr.-penningmeester J. J Haasbroek, die namens de tennisclub Be Quick dank bracht aan allen die tot het welslagen van het tournooi hadden mede gewerkt en in het bijzonder aan den heer Hoek, directeur van hét sportpark; de dames en heeren die voor deze wedstrijden hadden ingeschreven en ook de grounds- man v.d. Mant, die op zoo uitstekende wijze de banen verzorgde. Hij deelde nog mede dat de wedstrijdleiding aangenaam verrast was door de N. L. T. B., die als eersten prijs, een kristallen karaf met zilveren montuur, voor het damesenkelspel be schikbaar stelde. De firma van Nieuwkuyk schonk den eersten prijs voor het heeren enkelspel, zijnde een fraaie tenniskoffer. Tenslotte werd de Alkmaarsche Courant dank gebracht voor hare medewerking en vooral ook voor de door haar gemaakte propaganda voor de tennissport in het al gemeen. Hierna voerde de heer Mr. H. Schuurman het woord en sprak zijn waardeering uit voor de organisatie van dit tournooi, ter wijl hij hoopte dat dit tournooi, hetwelk Voor het eerst werd gehouden, evenals de Augustuswedstrijden van Advendo, traditie mocht worden. Hij. gaf de wedstrijdleiding nog den raad er zooveel mogelijk voor te zorgen dat één speler niet teveel partijen pp den laatsten dag te verwerken kreeg. Als geheel een geslaagd tournooi, dat zijn doel, propaganda voor de tennissport, wel bereikt heeft. De gedetailleerde uitslagen van dit tournooi waren als volgt; De gedetailleerde uitslag. Heeren-enkelspel: le ronde: P. Schut sl. C. Brouerius v. Nidek Jr. 10—-8, 64; H. Berkhouwer verl. v. W. Spruit 4—6, 46; R. Schweers sl. D. W. MacDonald 64, 63; J. Deetman w. o.; ir. v. Dijk sl. A. C. Asjes 6—1, 6—0; S. Hamstra w. o.; N. P. Zwikker sl. J. Pie 6—1, 86; L. A. Res w. o.; D. Nap sl. J. v. Haneghem 62, 61; H. Voetelink w. o.; J. J. Haas broek sl. J. Kokkes 10—8, 6—4; L. de Kadt w. J. B. Koster sl. G. Vink 6—1, 4—6, 63; J. Spruit w. o.; J. Keyman sl. S. de Kadt 64, 62; mr. H. Schuurman w. o. 2e ronde: P. Schut sl. W. Spruit 6—0, 6—1; R. Schweers verl. v. J. Deetman 6—8, 3—6; ir. v. Dijk sl. S. Hamstra 6—2, 6—3; N. Zwikker verl. v. L. A. Res 4—6, 4—6; D. Nap sl. H. Voetelink 6—2, 6—1; J. J. Haas broek sl. L. de Kadt 6—1, 7—5; J. B. Koster verl. v. J. Spruyt 6—4, 5—7, 6—8; J. Key man verl. v. mr. Schuurman 16, 06. Kwart eindstrijd: P. Schut sl. J. Deetman 6—2, 6—4; ir. v. Dijk sl. L. A. Res 6—4, 26, 64; D. Nap verl. v. J. J. Haasbroek 6_8> 16: J- Spruyt verl. v. mr. Schuurman 10—8, 4—6, 7—9. Halve eindstrijd: P. Schut sl. ir. v. Dyk 63, 63; J. J, Haasbroek verl. v. mr. Schuurman 16, 26. Eindstrijd: P. Schut sl. mr. H. Schuurman 6—0, 6—4. Dames-enkelspel: le ronde: Mej. M. Postma verl. v. mej. G. Schipper 36, 36; mevr. S. Exmann sl. mej. J. Hagedoorn 6—2, 5—7, 6—3; mej. M. v. Goort verk v. mevr. M. Schut 3—6, 3—6; mej. A. Oudeman w. o.; mej. J. Kallansee verl. v. mej. C. Hartkamp 26, 36; mevr. A. Dordregter verl. v. mej. N. Blaauboer 06, 68; mej. J. M. Asjes w. o.; mej. H. de Jong w. o. 2e ronde: Mej. G. Schipper verl. v. mevr. Exmann 68, 26; mevr. Schut sl. mej. Oudeman 6—2, 6—1; mej. C. Hartkamp sl. mej. Blaauboer 7—5, 3—6, 6—3; mej. Asjes verl. v. mej. H. de Jong 16, 4—6. Halve eindstrijd: Mevr. Exmann verl. v Heeren-dubbel: G^Kusteïs'en J en ir' v- Dijk sl. NaP en A. C AsL sl 9~7' D. link 6-4, 6-4; S deKadi*'*™ Voete" verk v. Res en Uhi de Kadt a en J. Deetman sl. ZwikkÏT? SoHam" man 6-2, 6-0; j. Kokk Jen R e"Stchiei" 7-5WFMBCeDk°nalVn J' F. Beek en C. Beek sl. J. Eecen en J.' Uitentuis 6-1, 6-4; ir. Brouerius v. Nidek en A. M. de Lange sl. J. en W Spruyt 6—2 6—1; P. Schut en Brouerius v. Nidek Jr. W 2de ronde: Mr. Schuurman en ir. v. Dyk sl. D. Nap en Asjes 63, 62; Res en Uhl verl. v. S. Hamsira en J. Deetman 5—7, 15 46' J. Kokkes en B. Koster sl. F. Beek en C. Beek 6—3, 7—5; ir. Brouerius v. Nidek en A. M. de Lange verl. v. P. Schut en C. Brouerius v. Nidek Jr. 4—6, 5—7. Halve eindstrijd: Mr. H. Schuurman en ir. v. Dijk sl. S. Hamstra en J. Deetman 63, 6—3; J. Kokkes en B. Koster verl. v. P. Schut en C. Brouerius v. Nidek Jr. 1—6, 4 Eindstrijd: Mr. H. Schuurman en ir, v. Dijk sl. P. Schut en C. Brouerius v. Nidek Jr. 57, 61, 64. Dames-dubbel: le ronde: Mevr. M. Schut en mevr. Key man verl. v. dames J. Hagedoorn en J. Kal lansee 6—3, 4—6, 4—6; dames B. A. Bos en J. M. Asjes w.o.; mevr. A. Dordregter en mevr. S. Exmann sl. dames Blaauboer en Blaauw 75, 64; dames M. Postma en C. Hartkamp w. o. Halve eindstrijd: Dames J. Hagedoorn en J. Kallansee verl. v. dames Bos en Asjes 16, 4—6; mevr. A. Dordregter en mevr. S Exmann verl. v. dames Postma en Hart kamp 16, 46. Eindstrijd: Dames Bos en Asjes verl. v. dames Postma en Hartkamp 26, 26. Gemengd-dubbel le ronde: Mej. J. Kallansee en ir. v. Dijk sl. mevr. Keyman en ir. Brouerius v. Nidek 6—2, 2—6, 8—6; mej. M. v. Goor en J. Schierman sl. mej. W. Romijn en J. Pie 6l, 63; mej. M. Postma en mr. H. Schuurman sl. mevr. Dordregter en S. de Kadt 61, 60; mevr. Schut en P. Schut w. o.; mej. C. Hartkamp en D. Nap sl. mej. J. Hagedoorn en L. A. Res 61, 62; mej. J. Asjes en S. Hamstra verl. v. mej. Oude man en J. J. Haasbroek 61, 57, 46; mevr. S. Exmann en L. de Kadt sl. mej. B. Bos en G. Kusters 75, 26, 75; mej. N. Blaauboer en W. Spruyt w.o. 2e ronde: Mej. Kallansee en ir. v. Dyk sl. mej. v. Goor en Schierman 61, 62; mej. M. Postma en mevr. H. Schuurman sl. mevr. Schut en P. Schut 63, 61; mej. C. Hart kamp en D. Nap sl. mej. Oudeman en J. J. Haasbroek 62, 108; mevr. Exmann en L. de Kadt sl. mej. N. Blaauboer en W. Spruyt 6—3, 6—3. Halve eindstrijd: Mej. Kallansee en ir. v. Dijk verl. v. mej. M. Postma en mr. H. Schuurman 36, 26; mej. C. Hartkamp en D. Nap sl. mevr. Exmann en L. de Kadt 63, 61. Eindstrijd: M. Postma en mr. H. Schuur man sl. mej. C. Hartkamp en D. Nap 6—3, 6—4. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Perry en von Cramm in den eindstrijd. Maandag werden de halve eindstrijden gespeeld in de kampioenschappen van Frankrijk. Eerst won von Cramm vrij ge makkelijk van Marcel Bernard. De laat ste bood alleen in den eersten set goeden weerstand. Maar het was duidelijk, dat von Cramm zich in buitengewonen vorm be vond, terwijl zijn physieke conditie niets te wenschen overliet. Met 7—5, 61, 6—1 plaatste hij zich in den eindstrijd. De twee de halve eindstrijd ging tusschen Perry en Boussus. Hier werd een fraaie strijd ge leverd, waarby beide spelers weldra de goede lengte van hun slagen te pakken had den, terwijl het plaatsen uitmuntend ver zorgd was. De strijd was van begin af aan spannend, doch in den vierden set moest de Franschman capituleeren, voornamelijk wegens het grootere uithoudingsvermogen van Perry. In den eindstrijd van het dames enkelspel komen mevrouw Mathieu en mevrouw Sper- ling. De belangrijkste uitslagen luidden: Heeren enkelspel, halve eindstrijden: Perry (Engeland) sloeg Boussus (Frankrijk) 8 75, 57, 62. Von Cramm (Duitsch- land) sloeg Marcel Bernard (Frankrijk) 7—5, 6—1, 6—1. Dames enkelspel, halve eindstrijden: mevrouw Mathieu (Frankrijk) sloeg mej. Horn (Duitschland) 6—4, 6—4; mevr. Sper- ling (Denemarken) sloeg mevrouw de la Valdene (Frankrijk) 6—2, 6—1. Von Cramm kampioen. Maandag werden de eind wedstrijden in het heeren- en dames enkelspel gespeeld der Fransche internationale kampioenschap pen. De resultaten waren: Heeren-enkelspel finale: Von Cramm (Duitschland) sloeg Perry (Engeland) 6—0 26, 62, 26, 60. Dames-enkelspel finale: Mevrouw Sper- ling (Denemarken) sloeg mevrouw Mathieu (Frankrijk) 63, 64. Zwemmen. Indië wint! De kring den Haag van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond organiseerde Maandagmiddag in de Regentes, voor een geheel uitverkocht huis, een zwemwedstrijd Holland—Indië, waarbij als voornaamste nummer op het programma stond, de 4 maal 100 meter estafette voor dames, waarbij de Nederlandsche damesploeg, bestaande uit de dames Selbach, Mastenbroek, Wagner en den Ouden alweer een poging zou doen om het wereldrecord op dit nummer, dat de vorige week door hen tot 4 min. 32,8 secon den werd teruggebracht, opnieuw naar be neden te brengen. In tegenstelling met de vorige week, had men thans de estafette als eerste nummer op het programma gezet waardoor de dames frisch aan den start konden verschijnen en niet eerst in een in dividueel nummer een deel van haar krach ten behoefden te gebruiken. 4 x 100 meter vrije slag estafette dames. Tegen de reeds genoemde Hollandsche damesploeg bracht Indië de volgende zwem sters in het water: S. Sieberg (Pinguins, Batavia), T. Ruim- schotel (Triton, Batavia), L. van Leeuwen (Neptunus, Bandoeng) en J. van Oudgaer- den (Neptunus, Bandoeng). Mej. Sieberg nam aanvankelijk een gerin gen voorsprong op mej. Selbach, doch in de laatste baan kwam mej. Selbach gelijk en beiden tikten tegelijk aan. Dan komt mej. Wagner in het water, die al spoedig een flinke voorsprong neemt en in een prachtig snel tempo over de baan gaat. Mej. Mastenbroek vergroot den voorsprong nog en is al spoedig een baanlengte voor. Dan Komt Willy den Ouden om nog verder uit te loopen en luide aangemoedigd in uiterst snel tempo op het record af te stevenen. Het lukt echter niet, want haar tyd is precies een volle seconde. Ter vergelijking geven we hier de tijden van beide races na elkaar: 23 Mei 1 Juni Mej. J. Selbach (A.D.Z.) 1.11,4 1.12,2 Mej. R. Mastenbroek 1.07,6 1.06 Mej. T. Wagner 1.09,2 1.09 Mej. W. den Ouden 1.04,6 1.04,6 De uitslag werd: I. Holland in 4.33,8; 2. Indië in 5.19,4. 100 Meter rugslag heeren. Na zeer spannenden strijd Is dit nummer gewonnen door den D.J.K.'er J. C. Scheffer (Holland) in 1.11,4; 2. J. Metman (Indië) 1.13,2; 3. P. van der Hoek (Indië) 1.13,4 en 4. D. van Schoiwen (Holland) in 1.14,4.. 100 Meter rugslag dames. Ook dit nummer leverde een prachtigen strijd op, welke met minimaal verschil werd gewonnen door mej. Kerkmeester, waarby echter de andere Hollandsche zwemster mej. van Feggelen denzelfden tjjd maakte. 1. Mej. D. Kerkmeester (Holland) in 1.18,2; 2. mej. van Feggelen (Holland) in 1.18,2; 3. mej. Jongerius (Indië) in 1,45; 4. mej. van Maurik (Indië) in 1.59,8. 100 Meter schoolslag dames. In dit nummer waren de beide Holland sche dames, Eykebroek en Stroomberg overwegend superieur, hoewel de strijd tus schen dit tweetal spannend genoeg was. 1. Mej. Eykebroek (Holland) 1.27,4; 2. mej. Stroombèrg (Holland) 1.27,6; 3. mej. Kloots (Indië) 2 min.; 4. mej. Heyman (In dië) gediskwafiliceerd. 100 Meter vrije slag heeren. Een prachtige gelijkopgaande strijd, met nagenoeg geen verschil tusschen de zwem mers. Na 50 M. tikte Cras een onderdeel van een seconde eerder aan, maar in de tweede helft liepen de Indiërs iets uit om fraai de eerste twee plaatsen te bezetten. 1. Moolenaar (Indië) in 1.02,8; 2. Sipkema (Indië) in 1.04; 3. Kemper (Holland) in 1.05,2; 4. Cras (Holland) in 1.06,8. 200 Meter schoolslag heeren. 1. Maier (Indië) in 2.47; 2. van Duin (Hol land) in 2.53; 3. Smitshuyzen (Holland) in 2.56,2; 4. Boejen (Indië) in 3.18, 100 Meter vrije slag dames. Dit werd een felle strijd tusschen Rie Mastenbroek en fini Wagner, de beide Hol landsche vertegenwoordigsters. Geruimen tyd ging het gelijk op, maar in de laatste baan. wist mej. Mastenbroek een felle eind spurt in te zetten, en daardoor keurig revanche te nemen voor de nederlaag van de vorige week. 1. Rie Mastenbroek in 1,06,6; 2. Tini Wagner in 1.07,4; 3. S. Sieberg (Indië) in 1.15 en 4. Mej. Bouters (Indië) in 1.23,6. Schaken. HET TOURNOOI TE MOSKOU. Flohr verliest weer. De resultaten van de partyen, gespeeld in de 13e ronde van het internationaal schaaktournooi te Moskou waren: Loewenfisj wint van Flohr; Ragozine remise met Capablanca; Botwinnik remise met Eliskases; Lasker remise met Kahn; Lilienthal remise met Rjumin. De stand is thans: Capablanca 9 1/2 punt; Botwinnik 6 1/2 punt 2 afgebroken partyen; Lilienthal 6 een afgebroken partij; Eliskases, Loe wenfisj en Lasker, ieder 6 punten; Ragozine 5 1/2 punt 2 afgebroken partijen; Flohr en Kahn 5 1/2 punt 1 afgebroken partij; Rjumin 4 1/2 punt 1 afgebroken party. Turnen. ALKMAAR EN DE ITOSA- WEDSTRIJDEN. Te Amsterdam is een driedaagsch gym- nastiekfeest gehouden, t.w. het 36ste bonds- feest van het K.N.G.V., waarby de gymnas- tjekvereeniging Itosa haar 50-jarig bestaan herdacht. Van den turnkring Alkmaar en omstreken namen o.a. de Halter en Be Quick uit Ber gen aan de wedstrijden deel. Zaterdag was het de dag der adspiranten. De Halter veroverde in den driekamp jon gens een 3den prijs met 56 y, punt in groe pen van 24 (geen eerste en tweede prijzen uitgereikt), en in den driekamp meisjes een 2den prij3 in groepen van 24. De meisjes veroverden bovendien een eersten prijs met 64 punten in groepen van 12 met volks dansjes. r Be Quick te Bergen behaalde met den jongens-driekamp een 2den prijs en met de meisjes een len prijs. In een groote optocht door Amsterdam nam de Halter deel als Alkmaarsche kaas dragers. Dat is voor Alkmaar een groot suc ces geworden, want de Halter-deelnefflers zorgde voor kaasuitdeeling, dank zij de me dewerking van den heer G. Grondsma. De Halter kon zich niet beroemen over al te groote rpedewerking van de zijde der ge meente: zij kon geen berries krijgen, tenzij met de kaasdragers. Toen heeft de Halter zelf berries laten maken en hoeden gekocht en gekleurd, terwijl het Landbouwhuis voor de imitatiekaas zorgde en V.V.V. voor de Westfriesche kappen, die door eenige jonge dames in Westfriesch costuum werden ge dragen. Intusschen maakte de kaasmarkt een goe de beurt. Zondag behaalde de Halter in den drie kamp heeren (groepen van 6) een eersten prijs met 142 punten en in den driekamp dames (groepen van 18) een tweeden prijs met 352 y2 punt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6