PUROL PROFESSOR SLIM EN ZOON Doorzitten? motorraces op woudesteijn. hertzberger zegeviert te chimay. courses te duindigt. c. pasman zesde te wiesbaden. zwitserland—nederland. alkmaarsche roei- en zeilvereeniging. de race naar helgoland Kantongerecht te Alkmaar. Verzacht-geneest HEILOO ST. PANCRAS De turner O. Ens als nr. 2. G. Ens, lid van de gymnastiekver. Hercu les te Noordscharwoude, die opgenomen is In de nationale turnploeg, wist zich bij de internationale turnwedstrijden als nr. twee te plaatsen in zijn ploeg met 139.60 punten. Een prachtig resultaat. Motorsport. Op het sportpark Woudesteijn zijn gister middag motorwedstrijden gehouden, waar aan een groot aantal Nederlandsche renners heet deelgenomen. De uitslagen luidden als volgt: Juniores tot 500 c.M.3., 5 baanronden: 1. peters 8 p.; 2. van Dalsum 6 p.; 3. van der Linde 2 p. Seniores tot 500 c.M.3., 5 baanronden: 1. Bosman 2 min. 6.6 sec.; 2. Kops 2 min. 9.4 sec.; 3. Iesberts 2 min. 12.8 sec.; 4. van Hul zen 2 min. 24.2 sec. Juniores tot 500 c.M.3., 10 baanronden, di recte beslissing: 1. Peters 4 min. 32.8 sec.; 2. van Daldum 4 min. 36.2 sec. Groote Pinksterprijs, te verrijden in 12 se ries, elk van vier baanronden: 1. Kops, 12 ptn.; 2. Bosman 11 ptn.; 3. Iesberts 9 ptn. Automobilisme. Herkuleyns vierde. Zondag werd te Chimay de „Groote prijs der grenzen" voor automobielen en motor fietsen verreden. De wedstrijd voor automobielen over een parcours van ruim 217 K.M. werd gewonnen door onzen landgenoot Hertzberger met M. G. in den tijd van 1 uur 48 min. 30 sec. (gem. uursnelheid 120,281 K.M.); 2. Foury, Frankrijk (Bugatti), in 1 uur 55 min. 40 sec. (gem. uursnelheid 112,272 K.M.); 3. mevr. Itier, Frankrijk (Bugatti), 1 uur 57 min. 57 sec. (gem. uursnelheid 110,698 K.M.); 4. Herkuleyns (Nederland) op M. G. Paarden. De resultaten van de heden te Duindigt gehouden courses zijn als volgt: Tweede aanmoedigingsprijzendraverij 4e klasse, afstand 1740 M.: 1. Aura 5, eig. J. de Vlieger; 2. Xerxes, eig. mevr. K. van Wie- ringenReselman. Delphhinoprijs, afstand 1900 M.: 1. Mephi- stopheles, eig. The Balfour Farm; 2. Vin Pur, eig. P. Marseille. Vierde heerrijdersprys, prijzendraverij le klasse, afstand 2560 M.: 1. Willy Belwin, eig. E. G. in 't Veen; 2. Allegheny, eig. M. France. Deuphinprys, prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2040 M.: 1. Xilandra G, eig. stal Birkhoven; 2. Xaisine Scot, eig. Stal R. Dianaprijs, afstand 1350 M.: 1. Rosevine, eig. luit. G. L. Kepper; 2. Telville, eig. M. P. van Son. Dalilaprijs heatprijzendraverij 1ste klasse, afstand 1700 M.: 1. Welvaart van Duindal, eig. J. de Vliegei2. Tanny See van Kerri- gan, eig. A. P. van Riel. Eerste der buitenlanders. Gister werd te Wiesbaden het internatio nale concours-hippiqué voortgezet. Uit 118 ruiters werd onze landgenoot, de heer Pas man, met „Formidable" zesde. Hoewel hij het parcours zonder fouten aflegde, was zijn tyd 8 seconden slechter dan van den win naar, overste Hartmann, die met „Flick" een tyd maakte van 1 min. 57 1/5 sec. De tweede plaats bezette luitenant Grosskreuz met „Harras" in den tijd van 1 min. 59 1/5 sec. De derde en vierde plaats werden gedeeld door ritmeester Sahla met „Posidonius" en luit. Temme met „Sachsenwald", die beiden een tyd van 2 min. 3 1/5 sgc. noteerden. Vijfde werd ritmeester Sanla met „Bis- marck' met een tijd van 2 min. 4 sec., terwijl onze landgenoot met „Formidable" een tijd maakte van 2 min. 5 1/5 sec. en daarmede van de buitenlanders de eerste was, die na al deze Duitsche ruiters werd geklasseerd. Hockey. Het Nederlandsch elftal wint met 2—0. Nederland heeft Zondag in een goeden wedstrijd den derden landen wedstrijd tegen Zwitserland gewonnen. Toch drukken de cijfers, 20 niet voldoende de meerderheid van het Hollandsche hockey uit. Want in alle opzichten is het Nederlandsch elftal sterker gebleken dan dat der tegenstanders. Hieraan dient echter onmiddellijk te wor den toegevoegd, dat er een zeer belangrijke reden bestaat, waarom de score tot 2—0 beperkt bleef. De Zwitsersche doelverdedi- ger Tuescher, was buitengewoon op dreef en het is aan zijn voortreffelijk werk te danken, dat de core laag uitviel. Wat deze keeper uit zijn doel gehouden heeft grenst aan het wonderbaarlijke en wij kunnen ons indenken, dat Tuescher een der beste hockeydoelverdedigers van Europa genoemd wordt. Toch heeft hy voor twee schoten van Van den Berg moeten zwichten, beiden gemaakt in de tweede helft. Voor de rust was Nederland wel sterker en de druk op het Zwitsersche doel was af en toe zeer groot. De Zwitsersche voorhoede speelde te on samenhangend om tegen de Hollandsche achterhoede succes te kunnen hebben. Voor al dit deel van hun elftal was bij de Zwit sers zeer zwak. Geen verwondering be hoefde het dus te wekken, dat keeper de Looper al zeer weinig te doen kreeg en ook in de tweede helft was zijn werk zeer ge- makkelij k De wedstrijd, die op het veld van de Luzerner Sportclub gespeeld werd, stond onder leiding van de heeren Hoffman (Ne derland) en Eschweiler (Zwitserland). Zeilen. Het zonnetje van den Tweeden Pinkster dag heeft vele Alkmaarders naar Akersloot gelokt en het was duidelijk hoe de nieuwe jachthaven en het restaurant in een lang gevoelde behoefte voorzien. Vanaf het terras en op het platte dak van het restaurant had men een schitterend uit zicht op de onderlinge zeilwedstrijden, ge organiseerd door de Alkm. Roei- en Zeil- vereenigir.g. Door de zeer varieerende windsterkten werden spannende wedstrijden geleverd. Nu eens was het bladstil, dan weer woei het keihard, kortom het weer was ideaal om de spanning er tot het laatste toe in te houden. Start en finish waren beide vlak voor de jachthaven. Het verloop der wedstrijden in de ver schillende klassen was als volgt: Regenboogklasse: Hier wist de heer Boersma met zijn jacht ,,'t Hondsbosch" een gedecideerde overwinning te behalen, door reeds van den start af de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. De heeren Poorter en Nauta kwamen resp. als 2e en 3e aan. 8 Meter B. M. klasse: Hier was de wed strijd al zeer spannend. Nu eens lag deze voor dan die, zoodat tot vlak voor het einde niet gezegd kon worden, wie er met de eere- palm zou gaan stryken. Het was opmerke lijk hoe hier de posities wisselden. De uitslag was hier: 1. Doolaard, stuurman Erdtsieck; 2. Wet- terwille, stuurman Brink; 3. Popey, stuur man Meurs; 4. Kamara, stuurman Helder; 5. Swelle, stuurman Zaman. Gemengde voorgiftklasse: Uit den aard der zaak was hier niet veel strijd, daar de diverse handicaptijden nogal uiteen liepen. Door de deelnemers werd vol animo gezeild, en speciaal in de kopgroep ging het heet toe. Er v/aren 8 deelnemers, waarvan als eerste eindigde: 1. Anke, stuurman Poorter; 2. Vlieter, stuurman A. Doets; 3. Zomerzotheid, stuur man J. Buur. De wedstrijden waren ca. 4 uur geëindigd, waarna men in het clubgebouw samen kwam. In een vlotte speech dankte de heer Lind, als voorzitter der wedstrijdcommissie, de deelnemers voor hun belangstelling en animo en reikte daarna de prijzen uit. De Alkm. Roei- en Zeilvereen. kan op een zeer geslaagden wedstrijddag terug zien. Ook de burgemeester van Akersloot, de heer v. d. Heuvel, toonde zijn belangstel ling, door op het wedstrijdterrein aanwezig te zijn. De volgende onderlinge wedstrijden zul len worden gehouden op Zaterdag 13 Juni a.s. In drie groepen zijn de jachten, die deel nemen aan de race naar Helgoland in het kader der Noordzeeweek van Burnham ge start. In de tweede groep vertrok o.m. ook het Nederlandsche jacht, de Boekanier van W. Ruys uit Rotterdam. In deze groep ver trokken verder de schepen „Senta", „Storte- beker", „Ilex" en „Jupiter". Er woei een Westenwind met goed zicht en af en toe stond er een vrij ruwe zee. Men verwacht, dat de schepen een zeer snelle vaart over de Noordzee zullen maken. Zitting van Vrijdag 20 Mei. Rijden zonder rijbewijs. J. Vr. te Petten had op 6 April te Zypc een pas gerepareerde auto willen probee- ren en was tijdens zijn korten rit aangehou den voor rijbewijs-controle. Aangezien de bestuurder nog geen 18 jaren telde, werd hy geverbaliseerd. Eisch 12 of 12 dagen. Uitspraak 7.50 of 5 dagen. Snelverkeersperikelen. Het coupeeren. De A. T. O.-chauffeur P. H., wonende te Den Helder, wilde op 10 Februari j.1. een voor hem rijdende passagiers-wagen pas- seeren. Evenwel werd hij door twee tegen- liggende wielrijders gedwongen wat scherp uit te wijken en blijkbaar had hij bij deze manoeuvre den wagen, die gepasseerd werd, geraakt. De bestuurder van den luxe wagen, B. v. Renswoude, technisch ambtenaar op Wie- ringen en diens echtgenoote verklaarden dat zij'door de autobus der A. T. O. be stuurd door verdachte waren ingehaald op den Helderscheweg ongeveer 1 K. M. voor Alkmaar. Hierbij was de wagen van ge tuigen door het snijden van verdachte be schadigd geworden. De schade hiervan had ca. 17 bedragen. De verdachte, die aanvankelijk niet ver schenen was, kwam later opdagen en pro beerde het reeds gewezen vonnis, ad 20 of 10 dagen, nog te wijzigen. Verd. beweer de er niets van gemerkt te hebben dat hy den wagen van den heer v. Renswoude had aangereden, terwijl hij door een getuige décharge liet bevestigen dat er op zijn wa gen geen spoor van de aanrijding te zien was geweest. De late komst had ten slotte nog in zooverre succes, dat de kantonrech ter opnieuw uitspraak deed en den ver dachte veroordeelde tot 15 of 10 dagen hechtenis. De 30-jarige slooper W. J. H. uit Alkmaar stond voor eenzelfde feit terecht. Verdachte had op 22 Maart onder Schagen een wagen bespannen met een paard bestuurd door J. Bij post uit Sint Maarten, ingehaald zonder dat de linker weghelft geheel vrij was H. had achter een autobus gereden en toen deze den wagen van den heer Bijpost wilde passeerden, was verd. de bus op den voet gevolgd. Evenwel naderden uit tegen overgestelde richting een paar wielrijders die het veege lijf moesten bergen door zien in den wegberm te begeven. Eisch 20 of 15 dagen. Uitspraak 12 of 8 dagen. Ook wielrijders kunnen voorrang hebben. Dat een enkele maal het recht van den sterke bij het al dan niet van rechts ko mend verkeer hoogtij viert, valt niet ie ontkennen, doch dat het raadzaam is der gelijke experimenten niet te gaan probee- ren op leden der rijks veld wacht, ondervond 29 Mei de chauffeur E. v. d. P. uit den Haag die op het kruispunt Kennemerstraat- wegGeestersingel had geprobeerd den majoor der rijksveldwacht te Alkmaar bij den neus te nemen door zichzelf het recht van voorrang toe te kennen. De verdachte reed in de richting Heiloo toen een wiel rijder, in casu E. G. Fluiter, majoor der rijksveldwacht, het kruispunt by den Gees tersingel naderde. Verdachte die, iets la ter dan ter elfder ure, zijn fout inzag, rem de nog, doch was nog over vrij grooten af stand doorgereden. Ook „het zoete lijntje" wilde hy niet opvangen, zoodat hij ter plaatse werd geverbaliseerd. Eisch 10 of 1 dagen. Uitspraak conform. De vrouw naast het stuur ook al gevaarlijk? Mej. N. v. G., modiste te 's Gravenhage, had op 19 Maart toezicht gehouden op het rijden van zekeren L. J. Koks, die blijkbaar nog niet in het bezit van een rijbewijs was geweest. Komende van Egmond aan Zee, had haar pupil daarbij op het kruispunt van den weg naar Castricum een langs den weg geparkeerd staande vrachtauto van den expediteur J. Bakker te Egmond-Binnen, geramd. Hoewel de verd. aanvoerde dat de wagen zeer gebrekkig geparkeerd was en 't ongeval waarschijnlijk ook zou "hebben plaats ge vonden, wanneer ze zelf aan het stuur zou hebben gezeten, bleek de ambtenaar een andere meening te zijn toegedaan en eisch- te een geldboete van 10 of 10 dagen met toewijzing der civiele vordering zijnde 3.25. Uitspraak 7.50 of 5 dagen, met toe wijzing der civiele vordering. Een gevaarlijk sleepje. De chauffeur G. B. uit Ursem sleepte op 8 April een defecten wagen en wilde van uit de Kruislaan den Kennemerstraatweg oversteken. Aangezien B. op een gegeven moment meende dat de weg vrij was, had hij den overtocht gewaagd, doch was door een uit de richting Heiloo komende auto bus in zijn opzet verhinderd, aangezien de laatste midden tusschen de sleep belandde. De beide getuigen charge, de chauffeurs H. Apeldoorn én T. C. du Pau, waren bei den van meening, dat verd. B. het van rechts naderende verkeer voorrang had moeten verleenen. De getuigen a décharge F. J. Hink en J. A. Lobach, beiden monteur, waren van oordeel dat de bus zeer snel gereden had en beter even voorrang had kunnen verleenen. De ambtenaar van het O. M. was van meening dat in dit geval een der inzitten den van de gesleepte auto had moeten uit stappen om zich te vergewissen dat de weg vry was of een leeken had moeten geven om even te stoppen. Eisch 30 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis schriftelijk 5 Juni. Wielrijdster aangereden. De wielrydster juiirouw H. de Kort was op 10 April op het kruispunt Handelskade Paternosterstraat aangereden door een vrachtauto van den expediteur H. v. W. uit Oudorp. De vrachtauto wilde, komende uit de richting den Helder, de Paternoster- straat inrijden, terwijl de wielrydster, die eveneens uit de richting den Helder kwam, de Handelskade wilde oprijden. Juffr. de K., die vertelde richting aangegeven te hebben, was toen aldaar door de vrachtauto aangereden, waarbij ze een belangrijke winkelhaak in haar mantel had opgeloo- pen, hetgeen een schadepost van 15 ople verde. De ambtenaar stelde zich wonderlijk genoeg op het standpunt, dat ook zonder dat get. richting had aangegeven, deze de Handelskade had mogen oprijden. Eisch 30 boete of 20 dagen hechtenis, met toewijzing der civiele vordering ad 15. Uitspraak 15 boete of 10 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering. Gevaarlijk passeeren. De chauffeur T. P. G. v. S. stond verle den week wegens roekeloos rijden terecht aangezien hij te Zijpe een aantal auto's op gevaarlijke wijze was gepasseerd, waarbij zijn wagen was geslipt en over den kop ge slagen. De zaak was toen aangehouden tot het hooren van eenige getuigen. De ambtenaar eischte tegen den verdachte, die niet was verschenen, een geldboete van 40 of 30 dagen. Uitspraak schriftelijk 5 Juni. Een gevaarlijk opvoeder. De koopman J. B. uit Heerhugowaard had zijn zoontje, die nog niet in het bezit was van een rijbewijs, er alleen met zijn auto op uitgestuurd zoogenaamd om zich vast te oefenen voor het rijexamen. Het zoontje had tijdens zijn diverse solo-proef ritten verscheidene ongelukken gemaakt en eindelijk was de zaak zoover gekomen dat proces-verbaal werd opgemaakt en de auto in beslag genomen. Eisch 25 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete of 10 dagen. Vlschstrooperij. De arbeider W. S. uit Uitgeest werd op 16 Mei te Uitgeest aangehouden toen hij zich in het bezit bevond van een 20-tal vischstekken, zonder dat hij hiervoor een geldige vergunning kon toonen. Eisch 8 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak 3 boete of 3 dagen hechtenis met bevel tot vernietiging der in beslag genomen vischstekken. Parkeerverbod overtreden. De chauffeur-monteur G. B. uit Schagen had op Hemelvaartsdag zijn wagen bij het café Duinvermaak te Bergen neergezet op een plaats waar hij blijkbaar het parkeer verbod overtrad. Aangezien de ambtenaar van het O. M. van meening was dat de om standigheden waaronder de overtreding had plaats gevonden nogal verzachtend waren, eischte deze tegen B. een geldboete van 1 of 1 dag hechtenis. Uitspraak 1 of 1 dag hechtenis. SCHRIFTELIJJKE VONNISSEN contra Cornelis van S., expediteur te Broek op Langendijk en vrachtbootondernemer, overtreding verordening bevrachtingcom missie: K. v. K. 2 X f 75 boete, subsidiar 2 X 30 boete met last tot teruggave van de in beslag genomen 2 vrachtbooten Triton I en II. Dirk Kr., schipper Zuidscharwoude, als voren, 6 boete of 3 dagen. Cornelis van A., schipper Broek op Langendijk, 6 boete subs. 3 dagen. Uitspraken van de Strafzitting van Vrijdag 29 Mei 1936. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e t: W. O. te Hillegom, f 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. K. te Sint Fancras, J. H. de H. te Amsterdam, P. H. B. te Bergen, J. S. te Den Helder, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Oudorp, J. S. te Heiloo, J. H. S. te Schoorl, F. W. te Koedyk, A. M. S. te Heiloo, J. B. te Noord scharwoude, J. B. te Heiloo, G. M. te Castri cum, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. B. te Noordscharwoude, A. T. te Wad- dinxveen, B. G. te Purmerend, A. F. te Den Oever, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. v. d. V. te Amsterdam, J. S. te den Hel der, C. V. te den Helder, ieder f 6 boete- of 6 dagen hechtenis. P. v. 't V. te Krommenie, 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. F. te Enk huizen, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: A. de W. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. R. v. D. te Alkmaar, A. J. te Krommenie, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. v. Z. te Fra- neker, 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. C. C. te den Helder, 5 boete of 5 dagen hech tenis. G. C. C. te den Helder 3 x 5 boete of 3 x 5 dagen hechtenis. N. K. te Zwaag- westeinde, 2 x 5 boete of 2 x 5 dagen hech tenis. P. E. te Schoorldam, 6 boete of 6 da gen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo- pen over verboden grond): E. v. T. te Alk maar, geen straf opgelegd, M. W. L. te Cas tricum, 2 boete of 1 week tuchtschool, A. Z. te Castricum, A. H. te Koedijk, ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de IJkwet: L. II. O. te Zuidscharwoude, 4 x 1 boete of 4 x 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van de in beslag genomen gewichten. Overtredingen van de arbeid s- w e t: W. N. A. B. te Beemster, J. M. te Alk maar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de vissche- r ij w e t: J. H. K. te Heiloo, 2 boete of 2 dagen hechtenis. C. L. te Noordscharwoude, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de woonwa gen w e t: A. v. M. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van het crisis- melkbesluit: G. K. te Zuidscharwoude, 4 boete of 4 dagen hechtenis. VIERKANTE BESCHUIT. Oneerlijke concurrentie? Voor de civiele Kamer van het Haagsche Hof heeft gisteren gediend een zaak van de N.V. Stereo beschuit- en koekfabriek tegen de N.V. Paul C. Kaiser. Stereo had in kort geding bij den presi dent der Rotterdamsche rechtbank de zaak aanhangig gemaakt, omdat Paul Kaiser in breuk op het merk en oneerlijke concurren tie door middel van nabootsing van reclame zou hebben gepleegd. Stereo had een verbod gevraagd, maar de president had den eisch afgewezen. Stereo was in appèl gegaan. Voor Stereo pleitte mr. Smalhout. Hij zei- de, dat Stereo sedert 1931 vierkante be schuit maakt en Paul Kaiser ze begin 1936 is gaan maken. Stereo verpakt sedert 1931 de vierkante beschuit in een verpakking, waarin een rood vierkant domineert. Paul Kaiser gebruikt nu op sprekende wijze een rood vierkant. Voorts gebruikt Stereo steeds een kleuren-combinatie van rood-geel- Doos 30 ct Bij Apoth.enDrogisten blauw en Paul Kaiser is rood-geel-zwart gaan gebruiken. PI. betoogde, dat de president te Rotter-*, dam de vordering van Stereo heeft afge wezen op overwegingen niet overeenko mende met beslissingen van het hof in vori ge zaken. Paul Kaiser heeft voorts aange voerd, dat Stereo het zoogenaamde blok- systeem niet zou kunnen monopoliseeren, maar als iemand zoo iets toepast, geeft hem dit een voorsprong en een monopolie. An dere beschuitfabrikanten gebruiken dan ook heel andere reclames. Paul Kaiser heeft ook aangevoerd, dat het roode vierkant een af beelding van de waar is, maar als men een rood vierkant ziet, denkt men waarlyk niet aan de mogelijkheid, dat dit een vierkante beschuit voorstelt. Een feit is, dat Paul Kaiser zooveel mogelijk wil profiteeren van Stereo's goodwill. Voor Paul Kaiser pleitte mr. van Vugt. Hij herinnerde er aan, dat Stereo had be geerd, alleen vierkante beschuit te fabri- ceeren. Paul Kaiser verzette zich by den octrooiraad en is in zyn verzet geslaagd Ieder is vrij vierkante beschuit in den han del te brengen. PI. zette voorts uiteen, dat verpakkings- en reclamemateriaal als zoo danig geen merk kan zijn. Wel is er een streven om ook in Nederland verpakking als zoodanig als merk te doen aanmerken, maar dit is thans niet het geval. Verder heeft de president te Rotterdam de vorde ring afgewezen, omdat het gestelde zoo weinig individueel en zoo weinig geconcre tiseerd is, dat dit niet al merk in aanmer king kan worden gebracht. PI. legde er wijders den nadruk op, dat Stereo een woordmerk is en dat het hoofdkenmerk van het merk Stereo het woord Stereo is. Als Paul Kaiser vierkanten en rechthoeken in zijn reclame gebruikt ,is dit geen inbreuk op het woordmerk Stereo. Van Paul Kaiser kent het publiek de producten onder het merk Paula. Het publiek koopt Paula, zoo als het Stereo koopt. Of een bepaald teeken een merk kan zijn, moet van geval tot geval worden beoor deeld. De vraag is alleen, of hier een vier kant de waar individualiseert. Er is geen sprake van, dat het publiek, een vierkant ziende, zou zeggen: „dat is Stereo". Reeds in 1924 heeft een andere firma een vierkant gedeponeerd als beschuitreclame. Uit de bladen van industrieel eigendom blijkt ver der, dat ook vele andere firma's een vier kant gedeponeerd hebben. Volgens Stereo mag Paul Kaiser geen reclame maken in rood en geel, doch er zyn maar drie natuur- kleuren en in de reclame gebruikt men vrij wel uitsluitend rood, geel en blauw, dit zyn lichtechte kleuren. Hoofdzaak is, dat het publiek de producten van Paul Kaiser en van Stereo niet zal verwarren. De president te Rotterdam heeft verklaard, dat verwar ring nauwelijks denkbaar is. Het meest sprekende bij Paul Kaiseris beschuit is de figuur van Paula. Deze ziet men met één oogopslag. De uitspraak van den president is niet voor correctie vatbaar. Stereo wil een verbod ook van soortge lijke platen, maar wat is „soortgelijk"? De pleiters hebben aan het hof een aantal reclameplaten en pakjes beschuit overge legd. Na re- en dupliek heeft de president van het hof bepaald, dat het over vier weken uitspraak zal doen. faavwciaal Tlieums ARME KLEINE. Te Schagen is het 4-jarig dochtertje Catharina van den veehouder J. Koopmans spelenderwijs te water geraakt en ver dronken. OUDE MAN VERDRONKEN. De 73-jarige KI. van Dam te Groote broek geraakte gisteren van een schuit in den polder „het Grootslag" onder Lutje broek te water en verdronk. Benoemd. Tot brigadecommandant der rijksveld wacht, alhier, is benoemd met ingang van 1 Juni a.s. de rijksveldwachter-brigadier H. Wesseling ter standplaats Noorddorp. Controleur benoemd. Tot controleur op de werkloozen zijn in onze gemeente benoemd de heeren N. Kroo- nenburg en D. de Boer. 1. Professor Slim was een heel geleerd man. Hij kende de namen van alle dieren en alle bloemen en over alles wist hij een heeleboel bijzonderheden te vertellen, lederen dag opnieuw trok hij erop uit om de dieren buiten te bestudeeren en dan mocht Pietje, zyn zoontje, altijd mee. 2. Terwijl vader allerlei kiekjes maakte van wilde dieren en planten, teekende Pietje ze na, want teckencn kon hij heel goed. Professor Slim was echter niet tevre den over de kiekjes, want de dieren wilden nooit stil zitten en dan kun je geen goede kiekjes maken, niet waar?

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7