Aqmda De Lange De Moraaz Bankiers te Alkmaar sinds 1805 ykcvinciaal 'ïlieuws Radionieuws Siad en Omgeving. Weerbericht Rijtijden voor chauffeurs. STOMPETOREN Discontoverhooging Nederlandsche Bank. g tot Stedelijk Museum inga Breedstraat, eiken werkdag van 9 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 25 en 79 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het dubbele paspoort (sens.); hoofdrol Edward G. Robinson. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Watt en Half Watt als dakloozen (hum.) Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Nu of nooit (sens.); hoofdrol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Koning en kruier (hum.); hoofdrol Weisz Ferdl. Toegang voor alle leeftijden. nen. Eerste en tweede! Het is altijd mijn ambitie geweest de Derby driemaal te win nen ik heb er dertien joar over gedaan, Hij zwaait zijn hoogen hoed en is buiten adem van ontroering. Wanneer wij, temidden van tumult van terugkeerende racebezoekers in de city de underground weer uitkomen, staan daar twee krantenjongens, van twee avondbla den. Op de voorpagina van ieder blad is het zelfde te zien: een reusachtig schip met vele witte dekken en het portret van een bruingekleurd heer. Hij lacht ons vriende^ lijk tegemoet! Bright life! Voorspellingen van den voorzitter der Cunard-line. Na aankomst der Queen Mary heeft de voorzitter der Cunard White Star-line, Sir ercy Tates, voorspeld dat de Queen Mary een groot commercieel succes zal worden. Ik geloof, zoo zeide hij, dat dit schip het meest rendabele schip zal zijn op de atlan- tische route. Dit schitterende zeekasteel rechtvaardigt de bouw van een zusterschip. Sir Tates liet zich er echter niet over uit, wanneer dit zusterschip op stapel zal wor den gezet. De president der Standard Oil Company New Jersey, verklaarde dat de Queen Mary ondanks haar geweldige afmetingen minder stookolie heeft verbruikt dan kleinere oceaanstoomers. Zoo heeft de Queen Mary op haar eerste reis slechts 32.500 barrels stookolie ver bruikt, terwijl de Acquitania, die slechts half zoo groot is als de Queen Mary, 55.000 barrels op een enkele reis gebruikt. STAATS-CONTROLE IN AMERIKA IN OORLOGSTIJD. De pers onder censuur. Het departement van oorlog werkt een ontwerp uit ter versterking van de staats controle op industrieele en landbouwonder nemingen in tijd van oorlog. Zoodra de staat van oorlog zal worden afgekondigd zullen deze ondernemingen zich moeten doen inschrijven. Het perso neel zal onder jurisdictie komen van het ministerie van oorlog, de pers zal onder censuur worden geplaatst. DE NEGUS TE SOUTHAMPTON. Geen officieele ontvangst. De Negus is heden met zijn gevolg te Southampton aangekomen. Hij begaf zich onmiddellijk aan wal. Er had geen officieele ontvangst plaats. Slechts leden van het Abessinische gezantschap waren aanwezig, terwijl een aantal belangstellenden den negus toejuichte. DUITSCHLAND'S KOLONIALE EISCHEN. Schacht zou de stuwende kracht zijn. De Berlijnsche correspondent van de Times geeft in zijn blad een verslag van de toespraak, die dr. Eicke, een directeur van de Rijksbank vorige week gehouden heeft tot de ambtenaren der Bank over het onderwerp: grondstoffen en koloniën. Hieraan voegt de correspondent toe: Dr. Schacht is ongetwijfeld de drijvende kracht achter de groeiende beweging in Duitsch land ten gunste van een herkrijgen der verloren koloniën. Er verluidt dat hij de opvatting verdedigt, dat de levensstand aard in Duitschland onvermijdelijk omlaag zal gaan tenzij dit probleem op bevredi gende wijze wordt opgelost en dat het eenig mogelijke alternatief van 'n spoedige oplossing ligt in een explosie, waarvan de terugslag al zeer ernstig zou kunnen zijn voor Europa. DE NIEUWE AMERIKAANSCHE TERREUR. Het Zwarte Legioen. In het Huis van Afgevaardigden heeft de democraat Samuel Dickstein gisteren het Zwarte Legioen er van beschuldigd een ge- wapenden opstand voor te bereiden en een edreiging te zijn gaan vormen, die snel op treden noodzakelijk maakt. STIEFDOCHTERTJE MISHANDELD. Vreemde paedagogie. T,?6. 3?"Jarige MarSaret Marra te Troy in U.S.A. is gisteren veroordeeld tot drie jaar jaar opsluiting omdat zij de vingers van haar stiefdochtertje Rita Marra boven een gasvlam had gehouden, aangezien het meisje zonder toestemming gebruik had gemaakt van een paar potlooden. K.N.A.C.-adres aan de Tweede Kamer. In een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft de K. N. A. C. verzocht met de aljfemeene bezwaren, welke bij het automobielverkeer bestaan tegen het gewijzigd ontwerp van wet „bepalingen, beoogende het tegengaan van oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen zooveel mogelijk rekening te willen houden en in het bijzonder het wetsontwerp zoodanig te willen amendee ren, dat bij algemeenen maatregel van bestuur geen voorschriften van kracht kunnen worden welke beperkingen zouden opleggen aan den rijtijd van eigen rijders of heerrijders, genees kundigen, handelsreizigers, enz., zoomede van particuliere chauffeurs. Blijkens mededeelingen in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag van de Tweede Kamer inzake genoemd wetsontwerp zou het in de bedoeling van de Regeering lig gen, behalve voor beroepschauffeurs ook voor z.g. heerrijders, onder welke worden gerekend geneesheeren en ook voor handelsreizigers, enz. een verbodsbepaling in het leven te roe pen, om langer dan maximum 4 uren achter een een motorrijtuig te besturen. Hoezeer de K. N. A, C. kan instemmen met het treffen van passende maatregelen, welke beoogen, het tegengaan van de overigens zeld zaam voorkomende verkeersongevallen ver oorzaakt door oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen, is zij overtuigd, dat het overbodig en zelfs schadelijk moet worden geacht, indien deze bepalingen verder zouden gaan dan voor het beoogde doel, n.1. de ar beidsbescherming en de verkeersveiligheid beslist' noodzakelijk is. Zij is zeer positief van meening, dat voor niet-beroepschauffeurs bepalingen, welke den rijtijd als bestuurder regelen, onnoodig en on- gewenscht zijn, omdat: a. oververmoeidheid van niet-beroepschauf feurs nimmer of nagenoeg nimmer aanleiding is geweest tot gegronde klachten over het in ge vaar brengen van de veiligheid van het ver keer, hetgeen volkomen verklaarbaar is, omdat deze categorie van bestuurders door het ont breken van een dienstverhouding op eigen verantwoordelijkheid rijdt, b. deze voorschriften evengoed als de maxi mum-snelheidsbepalingen niet of hoogst om voldoende zouden kunnen worden gecontro leerd, hetgeen niet anders dan afbreuk kan doen aan het gezag van de overheid; c. dat bovendien een voorschrift voor eigen rijders, niet langer dan een zekeren tijd, i. vier uren achtereen een auto te besturen, er begrijpelijkerwijze toe zal kunnen leiden, dat om een bepaalden afstand af te leggen, dan wel een aantal aangelegenheden „af te doen", de snelheid van het motorrijtuig soms zoodanig zal worden opgevoerd, dat de voorzichtig- heidsgrenzen worden overschreden; d. onnoodige overlast en hinder zal worden aangedaan aan het normale gebruik van de auto, zulks in tegenstelling met hetgeen ge schiedt in andere landen, waar op alle moge lijke wijzen wordt getracht, de ontwikkeling van dit onmisbare vervoermiddel te bevorde- de ren. Ook voor particuliere chauffeurs is noodzakelijkheid nimmer gebleken van een dergelijke bepaling welke tot gevolg zou kunnen hebben dat een gedeelte van deze werknemers hun betrekking zal kunnen ver liezen. Tenslotte zou het binnenlandsch toerisme daardoor niet worden gediend, aangezien door de steeds toenemende lasten van en belem meringen op de auto binnenslands de trek naar het buitenland zal worden gestimuleerd. MAARSCHALK BADOGLIO WEER IN ITALIË. In Napels aangekomen. Maarschalk Badoglio is te Napels aange komen. Hij werd verwelkomd door den prins van Piemont, tal van autoriteiten en afdeelingen zwarthemden. H.K.H. PRINSES JULIANA OP SCHIPHOL. Ter begroeting van den graaf en de gravin van Athlone. H.K.H. prinses Juliana heeft hedenmid dag een onverwacht bezoek gebracht aan het Amsterdamsche vliegveld Schiphol. Even voor twaalf uur arriveerde de prin ses per auto van 't Loo in gezelschap van een harer hofdames en kamerheeren. In het nieuwe restaurant van het vliegveld werd H.K.H. begroet door de heeren A. Thomson, stationschef van de K.L.M. op Schiphol en U. F. M. Dellaert, havenmeester van het Amsterdamsche vliegveld. H.K.H. prinses Juliana was naar Schip hol gekomen om daar de Earl of Athlone en zijn gemalin prinses Alice, die morgen tegenwoordige zullen zijn bij de onthulling van het gedenkteeken voor wijlen H.M. Ko ningin Emma in de residentie, te begroeten. In afwachting van de aankomst van het vliegtuig met de hooge gasten volgde de prinses met groote belangstelling het vlieg verkeer in de Amsterdamsche luchthaven. Zij liet zich door de heeren Thomson en Dellaert van de diensten én de inrichting van het vliegveld op de hoogte stellen. Tegen half één, toen de F 22 van de Zweedsche Aero-transport-maatschappij bo ven Schiphol verscheen, begaf prinses Juliana zich vergezeld door haar gevolg en de heeren jhr. van den Berch van Heem stede, Thomson en Dellaert, naar het plat form van het vliegveld. Hier wachtte zij de aankomst van het vliegtuig af. Op hartelijke wijze begroette H.K.H. prinses Juliana haar gasten en na afscheid genomen te hebben van den havenmeester en den stationschef van Schiphol, vertrok ken prinses Juliana, de graaf en de gravin van Athlone met gevolg in twee auto's naar t Loo. KETEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Zestienjarige jongen doodelijk gewond. Gisteravond om acht uur is bij een be proeving van een luchtketel in de werk plaats van het electro-technisch bureau te Leerdam de bodem uit het toestel gespron gen, waardoor dit omhoog vloog fnFt ,ZeSt,ienjarige A" Peek> die' over het toestel gebogen stond om den druk van den manometer af te lezen, kreeg de ketel tegen het hoofd en zonk bewusteloos ineen. Twee doktoren waren spoedig aanwezig en con stateerden een schedelfractuur. Het slacht offer werd naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd, waar kort na aankomst de dood intrad. De andere omstanders bleven onge deerd. VERBOUWING NED. HERV. KERK TE HOEVELAKEN. Gift van dr. van Aalst Naar wij vernemen, heeft dr. C. J. K. van Aalst, oud-president van de Nederlandsche Handelsmaatschappij, ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag aangeboden de verbouwing van de kerk van de Neder- landsch hervormde kerk in zijn woonplaats (Hoevelaken) voor zijn rekening te nemen Dit aanbod is in groote dankbaarheid aan vaard. Met de verbouwing wordt, zooals wi. nader vernemen, bedoeld een uitbreiding van het kerkgebouw, nl. een vergrooting van de lengte-as van de kerk. KNAAPJE DOODGEREDEN. Van den automobilist geen spoor, Gistermiddag te ongeveer drie uur vond een reiziger van de firma Niemeyer te Gro ningen, welke met een personenauto het dorp passeerde, op den straatweg Meppel de Wijk een jongetje liggen, dat bij nader onderzoek overleden bleek te zyn. Het was het tienjarige zoontje van den te Meppel wonenden sigarenwinkelier L. Touwels. On middellijk werd de gemeentepolitie van de Wijk gewaarschuwd, terwijl ook de burge meester ter plaatse verscheen, waarna eeni- ge foto's werden genomen. Men vermoedt, dat de jongen door een auto is aangereden, Een vrachtauto, welke passeerde, werd aan gehouden, doch de bestuurder bleek niet aan de aanryding schuldig te zijn. De burge meester heeft per extra radio-politiebe richt opsporing en aanhouding verzocht van een auto, welke sporen van een aan rijding vertoont. NOORDBRABANT IN HET DUISTER. 'Storing in het provinciaal electrisch net. Gistermiddag omstreeks half vier deed zich een storing voor in het net van het provinciaal Noordbrabantsch electriciteits- bedrijf te Geertruidenberg. De stroomle- vering in de provincie moest geheel wor den stopgezet, waarna het net weer bij ge deelten werd ingeschakeld, om zoodoende het euvel te ontdekken. Te kwart voor vyf was de storing opgeheven. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Hedenmiddag om half één is het vier jarige dochtertje Coba van de familie Ko renhof, wonende in de Ambonstraat te Groningen, in de nabijheid van de ouder lijke woning onder een wagen geraakt. Het meisje kreeg eerst een trap van het paard, waarna beide wielen over haar heengingen. Het kind is spoedig na het ongeval over leden. GEHAKT IN BLIK VOOR WERKLOOZEN. Naar wij vernemen, zal aanstaanden Maandag een aanvang worden gemaakt met de verstrekking, aan werkloozen, van het nieuwe gehakt in blik, dat, gelijk is ge meld, te IJmuiden wordt gefabriceerd. NOVEMBER-AANBIEDING GEOORLOOFD. De Amsterdamsche rechtbank ontsloeg de directeuren van een groot kleeding- magazijn te Amsterdam, die terecht heb ben gestaan verdacht van overtreding van de wet op de uitverkoopen, van rechts vervolging. Zy hadden een „November- aanbieding" gedaan, waardoor zij naar de meening van het O. M. den indruk van een goedkoope aanbieding in verband met verandering in de winkelnering hadden gewekt. De officier had 1 boete gevorderd. Ook de kantonrechter had ontslag van rechtsvervolging verleend. AUTO IN DE VERSNELLING AANGESLINGERD. De eigenaar van een op den Nieuwe Zijdsvoorburgwal te Amsterdam geparkeer de auto wilde deze met den aanzetslinger weer op gang brengen, doch had daarbij vergeten de versnelling in den vrijloop te zetten. Het gevolg was, dat de wagen in be weging kwam en den eigenaar bijna over reed. Deze kon nog net bijtijds op den bum per springen. De auto reed op deze wijze eerst tegen een anderen geparkeerden wa gen op, waardoor het stuur gewend werd en de auto naar den overkant reed. Hier bot ste hij tegen een auto aan, die uit tegenover gestelde richting kwam, reed het trottoir op en kwam eindelijk tegen een boom tot stilstand, waar een voorbijganger het ver- snellingshandle in den vrijloop zette, zoodat geen verdere ongelukken konden worden gemaakt. De bestuurder kwam er met eenige lichte ontvellingen af. DS. BIK EN DE N. S. B. Commentaar van de „Standaard". De veel besproken Luthersche predi kant Bik te Enkhuizen bestrijdt de N. S. B. by voortduring fel. Van een proces wegens beweerde ver keersovertreding, waarin deze predikant ge wikkeld is, deelt de anti-revolutionnaire Standaard" o.a. mede, dat ds. Bik zich over deze zaak pas tot de justitie heeft ge wend, nadat de tegenpartij hem in een ten dentieus stuk in de „Enkhuizer Courant" een „verkeersvlegel" had genoemd. Met nadruk verklaarde ds. Bik het volste ver trouwen te hebben in de Nederlandsche rechterlijke macht. Nu mr. de Brueys Tack, ambtenaar O.M., ^nrLmedfdeelin6en had gedaan uit een ffch «L°^/ler?°gen' achtte ds. Bik zich gerechtigd mede te deelen dat deze 37. h« i" datzelfde g" nL M -W-rom kom Jö met bij ons, bij de N.S.B.7" Dit laatste verwekte rechtszaal. beweging in de Wij laten de vraag buiten bespreking, of beide heeren het recht hadden, uit een ver trouwelijk gesprek mededeelingen te doen. Ds Bik achtte dit blijkbaar mogelyk, nu de rechterlijke ambtenaar zelf daarmee begon nen was. Kamerleden hebben den minister Justitie gevraagd te willen onderzoeken, of deze dominee de waarheid sprak. Nu bereiken ons herhaaldelijk beweringen over lidmaatschap der N.S.B. van ambte naren, zelfs van rechterlijke ambtenaren. Er zou grond bestaan voor de juistheid dezer vermoedens, als inderdaad de heer De Bueys Tack, in strijd met het verbod, niet slechts geheim lid, maar zelfs propa gandist van een door de regeering voor ambtenaren verboden vereeniging is. Aan ambtenaren van Defensie is inder tijd verzocht, verklaringen te onderteeke nen, geen lid van verboden vereenigingen te zijn. Het verdient overweging, eenzelfde verklaring te doen teekenen door ambtena ren, ressorteerend onder een zoo vitaal de partement als dat van Justitie. DR. COLIJN OP HET LOO. H. M. de koningin heeft gisteren ten paleize 't Loo wederom den minister-presi dent, dr. H. Colijn, in audiëntie ontvangen voor de behandeling van staatszaken DE POSTVLUCHTEN. De Edelvalk is op de thuisreis te Medan aangekomen. Prijs behaald. De kampleider van „de Toorts" te Laren (N.-H.) had onder de logeergasten, welke in de laatste drie jaren daar de vacantie hadden doorgebracht, een wedstrijd geor ganiseerd, om in het bezit te komen van een kamplied. Heden had mevr. v. d. Wal—de Boer het genoegen bericht te ontvangen dat bij de zeer talrijke inzendingen de twee door haar ingezonden liedjes, tot de zes besten behoorden. Zij verwierf met één daarvan den prijs en heeft recht een week voor twee personen gratis logies te bekomen. REPORTAGE DOOR DE N. C. R. V. Van onthulling gedenkteeken koningin-moeder. De N. C. R. V. deelt ons mede, dat zij Donderdag 4 Juni van 14.1515.30 uur zal uitzenden de „onthulling van het gedenk teeken koningin-moeder" in het rosarium te Den Haag, by welke plechtigheid door H.M. de koningin zal worden gesproken. De Nederlandsche Bank heeft het discon to met ingang van morgen over de geheele linie met een procent van 3>4 tot 4% pro cent verhoogd. VIJFTIGJARIG HUWELIJK. Heden herdenkt het echtpaar P. Kramer en G. KramerMoeijes, sinds 1 November 1934 bewoners van huize Westerlicht, zijn 50-jarige echtvereeniging. De man is 75 jaar, de vrouw 71 en beiden mogen zich in eene uitstekende gezondheid verheugen. De heer Kramer is vele jaren postambte naar geweest. Van vele zijden mochten zy gelukwen- schen en bloemstukken ontvangen, o.a. van bestuur en directie van Westerlicht. Dezen dag brengen zij door bij hunne kinderen in Medemblik, die gelijk hunne 25-jarige echtvereeniging herdenken. Van deze plaats bieden wij het gouden echtpaar ook onze gelukwenschen aan en hopen zij hun diamanten feest mogen be leven! H. J. J. VERHOEFF 40 JAAR NOTARIS TE AVENHORN. Dinsdag a.s. herdenkt notaris Verhoeff te Avenhorn, het feit, dat hij 40 jaar gele den te Avenhorn werd benoemd. In 1886 behaalde hij zijn diploma als candidaat- notans ten kantore van nu wijlen de no taris A. J. Kluppel te Haarlem en C Bol- dingh Gz. en H. W. J. Sannes te Hoorn. Gedurende 25 jaar was hij secretaris van den Ring Alkmaar. By zijn aftreden als secretaris werd hij als blyk van waardee ring benoemd tot Eerelid van dien Ring Sedert jaren is hy lid van de Kamer van Toezicht op de notarissen en candidaat-no- tarissen te Haarlem. Bij koninklijk besluit van 27 Aueustm 1932 werd hy benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. zij? jUbilariS 231 diCn dag niet aanwezig DIEFSTAL. De heer G. de Groot uit de Piet Heinstraat te Egmond aan Zee deed by de politie aan gifte van diefstal. Hy had voor de Pinkster dagen nogal wat paling verkocht en het geld tijdelijk in een glas gedaan. Terwijl zyn vrouw en hij uit waren is iemand, die blijkbaar met de situatie goed op de hoogte was, het huis binnen gegaan met een sleutel, die onder een dakpan lag. uet naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 3 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. barometerstand 766,8 m.M. te barometerstand 753,9 m.M. te Hoogste Janmayen. Laagste IJaparanda. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 4 Juni: Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richtingen; meest zwaar bewolkt; waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer; weinig verandering in tempera tuur. Buitenlandsch weeroverzicht Toenemende regen- en onweert- kansen. De depressie over Engeland trok weer zuidwaarts, doch breide zich tevens in onze richting uit De hooge druk uit zuid- Duitschland verplaatste zich naar Polen en breidde zich over de Oostzee uit, de depres sie in het westen trekt oostwaarts, de hooge druk in het westen trekt zich uit IJsland zuidwaarts terug. In Duitschland is het weer blijven opklaren. Het is er thans zon nig met temperaturen van 20 graden Cel- cius overdag. Ook zuid-Scandinavië heeft opklarend weer met iets hoogere tempera tuur. In het noorden valt nog regen. Op de Britsche eilanden bleef het guur met opklarende zware regen, 42 m.M. in Toulouse en ook thans nog veel bedekte lucht met regen op vele plaatsen. Indien de barometerdaling op IJsland aanhoudt, kan over eenige dagen stijging van temperatuur worden verwacht Voor loopig echter is weinig verandering van temperatuur te wachten met grooter kans op regen of onweer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.42 uur tot 4.15 uur licht op. dochtertje van de Groot dat boven was, meende, dat haar ouders even teruggeko men waren en schonk zoodoende geen aan dacht aan hetgeen zy hoorde. De dief wist blijkbaar het geld te staan, want hij was slechts een oogenblik binnen en verdween toen met zijn buit. Bij thuiskomst bemerkte de heer de Groot den diefstal, toen hij zijn kas op wilde maken. Hoewel een bekende den diefstal gepleegd moet hebben, heeft men niet het minste vermoeden omtrent den dader. HET AFSCHEID VAN IR. MINDERHOUD By K. B. is met ingang van 1 Juni 1986 aan den inspecteur by den dienst voor het in cultuur brengen van drooggemaakte Zuiderzeegronden A. Minderhoud op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn betrekking verleend. Geridderd. Bij K. B. is de heer A. Minderhoud voor noemd, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Waardeerende woorden van ëe Wieringermeerdirectie. De heer A. Minderhoud, die met ingang van 1 Juni is benoemd tot adjunct-direc teur van den Wilhelminapolder in Zeeland en dit najaar den tegenwoordigen direc teur in deze functie zal opvolgen, nam gistermiddag afscheid van de directie en het personeel van den Wieringermeerpol- der, alwaar hij sedert Augustus 1930 als inspecteur werkzaam was. De heer ir. Smeding, directeur van den Wieringermeerpolder, schetste de groote verdienste van den scheidenden inspecteur, geen man was van groote woorden, doch bij wien eenvoud zich paarde aan practische daden, waaraan het mede is te danken, dat de Wieringermeer binnen enkele jaren een ontwikkelingsstadium heeft be reikt, dat allerwege bewondering af dwingt. Spreker kweet zich gaame van de hem door den minister van waterstaat ger geven aangename opdracht den heer Min» derhoud mede te deelen, dat het H. M. de koningin had behaagd hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Namens directie en persneel werden den heer Minderhoud eenige stoffelijke blijken van waardeering aangeboden, waarna een der bedrijsfleiders hem nog namens den staf der bedrijfsleiders toesprak. De heer Minderhoud dankte bewogen voor de hem y dit afscheid betoonde bewijzen van waardeering. DOOR EEN ONBEKENDE AANGEVALLEN. De 46-jarige Willem Prins uit Egmond aan Zee was in den nacht van Zondag op Maandag met twee kameraden de duinen ngegaan om meeuweneieren te zoeken. Al was men van alkaar afgedwaald en Prins bevond zich alleen in het duin, Plotseling een onbekende hem aan meld, voorgevende, dat hij van de politie Z/hi f. dlt laatste betwijfelde, ver zocht zyn pohtie-penning te mogen zien. SL ^de gaf hier°P geen antwoord, doch vmi Prins onverhoeds met een stok h!?'v, «I g verscheidene slagen op slottï°K 6n, f zijn gezicht en zeeg ten- slotte bewusteloos neer. Toen hij weer bü »iTn y' hoewel hevig bloedende zyn kameraden weder te bereiken, die nem met veel moeite naar dokter Fischer

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2