Agenda Het Fokker-Feest op Schiphol. Stad en OmgeviHQ £aatste êecicfiten zuid- en noordschermer. naspel van de affaire-hauptmann tumult in de jordaan. doodelijk ongeluk te susteren. groot hoogverraadproces begonnen. WeecAeacht faillissementen. van rekstok gevallen. wonderdokter in arrest. bruin hondje. dLh~ I™ dje" lan(fharig en witte het hnr en aanl0°pen, waaromtrent aan Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het dubbele paspoort (sens.); hoofdrol Edward G. Robinson. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Watt en Half Watt als dakloozen (hum.) Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Nu of nooit (sens.);hoofdrolRichard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Koning en kruier (hum.); hoofdrol Weisz Ferdl. Toegang voor alle leeftijden. Enorme indruk te Weenen. Het tragische einde van den heer mr. A. J. van Hengel, directeur van de Kredit Anstalt, heeft te Weenen een enormen in druk gemaakt. De piloot van het sport- vliegtuig, Brunowsky, die eveneens werd gedood, was een der meest vooraanstaande militaire vliegers van Oostenrijk. Hij is de piloot geweest van wijlen bondskanselier dr. Dollfus. Onderzoek door den rijksstudie dienst voor de luchtvaart. Heden hebben de heeren dr. ir. H. J. van der Maas en J. van der Heyden voor den rijksstudiedienst voor de luchtvaart de wrakstukken onderzocht van het gister avond op Schiphol neergestorte Oostenrijk- sche sportvliegtuig, bij welke ramp de Ne- derlandsche bankier mr. A. J. van Hengel en de Oostenrijksche vliegtuig-instructeur G. von Brumowsky om het leven zijn ge komen. Men had de wrakstukken onaan getast gelaten teneinde de deskundigen ln de gelegenheid te stellen, zich aan de hand van hun bevindingen ter plaatse zoo mo gelijk een oordeel te vormen omtrent de oorzaak van het ongeval, teneinde daarover het officieele rapport uit te brengen. Ver moedelijk zullen de resten van het toestel reeds vandaag kunnen worden ontruimd. In den loop van den morgen heeft zich ook de kanselier van het Oostenrijksche consulaat, majoor F. Lauritsch, naar Schip hol begeven om zich van de bijzonderheden van de ramp op de hoogte te stellen. Zeer waarschijnlijk zal door bemiddeling van het consulaat het stoffelijk overschot van kapitein von Brumowsky naar Oostenrijk worden overgebracht. Begrafenis mr. A. J. van Hengel Zaterdag as. te Leusden. Naar wij vernemen, zal het stoffelijk overschot van mr. A. J. van Hengel, direc teur-generaal van de Oesterreichische Cre- dit-Anstalt, die bij het gisteravond op Schiphol plaats gehad hebbende vliegtuig ongeluk is omgekomen, Zaterdag a.s. wor den teraardebesteld op de Nedèrduitsch hervormde begraafplaats „Oud-Leusden" te Leusden. De plechtigheid vindt te 12 uur plaats. Aan het graf zal niet worden gesproken. PRESIDENT VAN HET CONGRES PLOTSELING OVERLEDEN. K. Kellington Byrns, de president van het Amerikaansch congres, is plotseling overleden aan een hartaandoening. Hij is 66 jaar geworden. De staatsbegrafenis zal Zaterdag plaats hebben. President Roosevelt zal zich aan het hoofd van den stoet stellen. Het programma voor de feestelijkheden op Schiphol op Zaterdag 6 Juni a.s. ter ge' legenheid van het 25-jarig jubileum van den heer A. H. G. Fokker als vliegtuig constructeur en vlieger is thans definitief samengesteld. De ontvangst van de gasten heeft te half drie precies plaats in de Fokker loods. H. M. de koningin zal zich doen vertegenwoordi gen door den kapitein-luitenant ter zee N. A. Rost van Tonningen, terwijl de minister van waterstaat de regeering zal vertegen woordigen. Speciale booten brengen het Fokker per soneel naar het vliegveld, terwijl voor de genoodigden, die per auto komen, een af zonderlijke parkeerterrein in de nabijheid van den Fokker-hangar is ingericht. Deze auto's moeten voorzien zijn van een speciale autoparkeerkaart. Het eerste Fokker vliegtuig, de „Spin", dat voor deze gelegenheid uit het museum der Technische Hoogeschool te Delft naar Schiphol is overgebracht, zal midden op het voor het publiek bestemde gedeelte van het terrein zijn opgesteld. Na de verwelkoming van de gasten zal een kort woord worden gesproken door Zijne Excellentie den minister van water staat en door den heer J. E. F. de Kok, voorzitter van de Koninklijke Nederland- sche vereeniging voor luchtvaart. In verband met den beschikbaren tijd zullen verder geen redevoeringen worden gehouden. Vervolgens zal de heer Fokker o.m. een korte uiteenzetting geven van de principes, volgens welke de ,Spin" werd ge bouwd van de constructieve bijzonderheden van dit toestel. De genoodigden begeven zich daarn naar de voor hen gereserveerde gedeelten van het terrein. Ongeveer tusschen half vier en vier uur wordt dan met het vliegprogramma een aanvang gemaakt. Het stationsgebouw is behalve natuurlijk voor reizigers dien dag geheel gereserveerd voor de ge noodigden van Fokker. Het vliegprogramma bevat het voorvlie' gen van het jachtvliegtuig D 7, waarmede Fokker in den oorlog een wereldnaam ver wierf, benevens van het eerste Fokker ver keersvliegtuig, de F 2. Na de landing worden deze historische vliegtuigen voor het publiek op het terrein opgesteld. Vervolgens zal men het formatievliegen .van een escadrille der Java (jachtvliegtuig- afdeeling Soesterberg) kunnen bewonderen. De Javanen, zooals deze vliegers in de wan deling worden genoemd, zijn bekend om bun groote vliegvaardigheid en dit belooft dus een indrukwekkend nummer van het programma te worden. Ook de marine-luchtvaartdienst verleent op dezen dag zijn zeer gewaardeerde mede werking en zal een van zijn nieuwe Fokker T 4-bommenwerpers in de lucht laten zien. Deze machine, welke op drijvers is gemon teerd, zal natuurlijk niet op Schiphol kun nen landen, doch het toestel zal laag over het veld vliegen, zoodat het zeer goed van alle kanten te zien zal zijn. In verband met het feit, dat Fokker des tijds ook bij de ontwikkeling van het zweef vliegen een rol heeft gespeeld hij was de eerste, die met een passagier zweefde en zich door een auto liet opsleepen zal ook een demonstratie met een zweefvliegtuig worden gehouden. De zwever wordt door een motorvliegtuig naar boven gesleept, waarna hij den sleepkabel losgooit en lang zaam naar de aarde terugzweeft. schenen Britsche troepen, die het Arabische dorp Beit Dejan omsingelden. Alle huizen werden naar wapenen doorzocht. Vijf per sonen, waaronder de vermoedelijke daders werden gearresteerd. Het dorp kreeg een collectieve boete van 500 pond en zal een speciale politiepost moeten onderhouden. Als borgstelling werd de geheele oogst der gemeente in beslag genomen. HOORN, 4 Juni 1936. Op de heden gehou den kaasmarkt waren aangevoerd 4 stapels kleine fabriekskaas 20; 9 stapels kleine boerenkaas 19.50 en 2 stapels boeren- commissiekaas 24. Totaal 15 stapels, wegen de 7965 K.G. De handel was vlug. het toch gvn gewoonte om zich min of meer als politieman voor te doen of-- als /«atral tfOWPPSt IS ZOÖ OP 16 DE RAADSELACHTIGE VECHTPARTIJ IN DE DUINEN VAN EGMOND. Wij hebben gister melding gemaakt van het feit, dat de 46-jarige Willem Prins uit Egmond aan Zee in den nacht van Zon dag op Maandag met twee kameraden de duinen was ingegaan om meeuweneieren te zoeken. Men was van elkaar afge dwaald en Prins stond onverwacht tegen over een man die in gezelschap van een vrouw was en die hem aanhield, zeg gende van de politie te zijn. Op een vraag om een politie-penning te toonen, zou de onbekende Prins toen zoo met een stok mishandeld hebben, dat deze bewusteloos neerviel. Hij is later bijgekomen, wist zyn makkers weer te bereiken, die hem naar dokter Fischer brachten, waar bleek, dat Prins zoo mishandeld was, dat zijn juk been vrijwel verbrijzeld was en zijn oog bijna uit de kas hing. Prins had zyn aan valler nooit eerder gezien, zoodat hier geen sprake van een wraakoefening kan zijn en de onbekende had Prins nog toegevoegd, dat hij hem nu maar geen bekeuring zou geven. niet het geval geweest is zóó op ireden, dat eieren zoekers bewuste worden geslagen en zeer ernstig verwond De indruk dat de onbekende uit zelfver dediging zou hebben moeten handelen hebben wy uit het bovenstaande niet ge- kregen. De Egmondsche mannen hebben dezer zonderling niet herkend, waaruit met vry groote zekerheid geconstateerd kan wor den, dat hy geen dorpsgenoot geweest is. Hij moge een moedig man zyn gebleken, zijn optreden was hopeloos fout en hij zal daarvan wanneer zijn identiteit is vast gesteld dan ook wel de gevolgen onder vinden. Bovendien: als men goede bedoelingen heeft en als helper van de politie wil op treden, waarom dan deze geheimzinnig heid? Waarom dan na de vechtpartij niet dadelijk naar den burgemeester of naar de politie gegaan en verslag der gebeurte nissen gegeven? Daaruit blijkt wel, d«t deze „onbekende zelf overtuigd is, dat hij zich aan ontoe laatbare handelingen heeft schuldig ge maakt. JUBILE L. ADMIRAAL. Ongecorrigeerd EEN NOODLOTTIGE GRAP. Uit Atchison (Kanas) wordt gemeld: Gisteren hadden enkele vrienden een hunner, een zekeren Harvey E. Smith, een reiziger in zijn hotelkamer opgesloten. Toen de eenzaamheid hem begon te verve len en zijn vrienden hem nog niet bevrijd hadden, bond Smith een aantal lakens en dekens aan elkaar, teneinde door het raam de vrijheid te herkrijgen. Het geïmprovi seerde koord bleek echter niet sterk ge noeg te zijn, zoodat de man van een hoog te van vijf verdiepingen naar beneden stortte. Hij was op slag dood. Door B. en W. dezer gemeente werd heden aanbesteed het maken van een gewapend betonnen brug over de Schermerringsloot te Grootschermer. Er waren 22 inschrijvers, van wie het hoogst Gebr. Boekei te Oude Niedorp a 15.400 en b 15.900; laagste was G. Matser te De Rijp a 9155 en b 9555. a. brug met hulpbrug voor voetgan gers; b. brug met hulpbrug voor rijver- keer. Naar uit Mount Holly in New Jersey ge meld wordt, is Ellis H. Parker, de bekende detective, die gouverneur Hoffmann terzijde heeft gestaan, bij het particuliere onderzoek naar het geval Lindbergh, onverwacht gear resteerd. Zyn uitlevering aan de justitieele autoriteiten van den Staat New York is verzocht Parker wordt er van beschuldigd bij de ontvoering van den advocaat Wendel, wiens bekentenis de baby van Lindbergh te heb ben gedood, indertijd de executie van Haupt- mann nog eenmaal heeft doen uitstellen, een leidenden rol te hebben gespeeld. Parker's arrestatie zal naar de meening van velen de politieke positie van gouverneur Hoffmann een ernstigen schok toebrengen. ttunfletten! het verspreiden van Tijdens het huis aan huis verspreiden van pamfletten door leden van de N s B. is het vanmorgen te half zeven in de Nieuwe Leliestraat in de Jordaan tus schen een aantal van deze menschen en andersdenkenden tot een vechtpartij ge komen, waarbij een jongeman van eerst genoemde groep met een hard voorwerp een klap op het hoofd heeft gekregen, waardoor een bloedende wonde ontstond. Na in het Binnengasthuis te zijn ver bonden, kon de gewonde zich naar huis begeven. Als gevolg van het tumult rukte van het bureau Marnixstraat een overvalauto uit en nauwelijks was deze ter plaatse of de demonstranten zochten in alle richtingen een goed heenkomen. De dader van de mishandeling kon nog niet F&rden aangehouden. Hedenmorgen te omstreeks elf uur is op den Ryksweg onder de gemeente Susteren de 70-jarige F. Vaessen uit Holtum, gemeen te Born, door een vrachtauto uit Heerlen aangereden en op slag gedood. De heer Vaessen, die met zijn fiets uit de richting Holtum kwam aanrijden, heeft de auto, wel ke in de richting Sittard reed, niet tijdig op gemerkt. De chauffeur trachtte nog een aanrijding te voorkomen, waardoor de auto in een greppel terecht kwam. De bestuurder liep hierbij een lichte verwonding aan het ge laat op. Het lyk van den heer Vaessen, dat in beslag was genomen, is later weer vrij gegeven. Voor de groote Poolsche strafkamer te Kattowitz is gisteren het proces begonnen tegen 119 beklaagden, die beschuldigd wor den van hoogverraad. Zy hadden een gehei men politieken bond gesticht, die ten doel had gebiedsdeelen uit het Poolsche staats verband los te maken en bij Duitschland te doen aansluiten. De organisatie bestond uit dui^nH ?1? afdeelineen en telde eenige ÏÓces wat ^eni D,° da* van zinTvanri B 0°tendecls gewijd aan voorle- mg van de acte van beschuldiging die 41 pagina s machineschrift telt. Vervolgens werd een der voornaamste beklaagden rif o4-jarige werklooze slotenmaker Joseph Ma- moera, gehoord. p DE TROEBELEN IN PALESTINA. Britsche troepen treden tegen Arabisch dorp op. Onmiddellijk nadat twee Arabieren in de nabijheid van de Joodsche nederzetting Ri- schon twee Joden hadden overvallen, ver Wij ontvingen in verband met boven staande publicatie het volgende schrijven van den „onbekende", dat wij hier onge wijzigd laten vilgen: De verdraaiing der feiten in uw blad van Woensdag j.1., getiteld „Door een on bekende aangevallen", dwingt my tot dit schrijven. 5 Egmonders zaten aan de zeereep de duisternis af te wachten nadat zij mij op gemerkt hadden. Ik heb toen een schijn beweging gemaakt en ben weggegaan om een uur later terug te keeren (assistentie kon ik niet verkrijgen). Alleen een moe dige dame durfde mee te gaan. Intusschen was het gezelschap druk aan het nesten plunderen in de hekken van Groet. Drie mannen waren dicht bij elkaar toen twee er van ijlings het hazenpad kozen beladen met eieren. De derde werd benaderd tot op 200 M. waarna ook hij plotseling vluchtte. Het gelukte hem af te snijden, een wilde achtervolging van plm. een uur toen hij het opgaf en achter de stormpaal van Camperduin in eëh kuil verklaarde zich dood geloopen te hebben wat ook voor ons van toepassing was. De man weigerde alles, nam daarop een dreigende houding aan. Toen heb ik min stens 5 a 6 maal gelast staan te blijven. Het hielp niets hij bleef opdringen. Toen kwam ik in een gevaarlijke positie waar op ik iets gedaan heb wat ieder zou doen. Zelfverdediging. Het was volslagen duis ter. Daarna gaf de man zich over en ging gewillig mee nadat hem de eieren afge nomen waren (welke bijna allen in ver schen staat van bebroeding verkeerden.) Van bewusteloosheid was geen sprake. Op weg naar den veldwachter om procesver baal op te maken en aangifte te doen be gon de man zijn nood te klagen o.a. werk loosheid enz. Toen hy zijn naam gezegd had en verder van goeden wil bleek heb ik het verbaal niet door laten gaan, omdat ik weet wat dit voor hem beteekende. Uit sluiting uit de steunregeling, waarmee zijn gezin getroffen zou worden. Daarna werd hij naar het strand gezonden, een eind is hij nog achtervolgd om de anderen op te sporen. Hij bleef alleen in de richting Egmond gaande. Dit is de veertiende welke mij in han den viel in dit broedseizoen en de tweede welke dit lot trof. Het motief is: deze niets ontziende na- tuurverwoesters in den ergsten graad, welke veelal 's nachts opereeren en tot nog toe succes hebben, aan het verstand te brengen dat zij niet welkom zijn. Nesten van de wulp trappen zij stuk of slaan de jongen dood. Scholeksters onder gaan hetzelfde lot. Bovendien als er nood zakelijk geraapt moet worden zal dat des kundig moeten geschieden. De Egmonders of Wijkers die 's nachts de broedkolonies binnen dringen, moeten als schadelijk ge dierte beschouwd worden. Het bovenstaande was onderteekend door „De Onbekende". Uit diens stuk zou moeten blijken, dat hij zich niet zelf als politieman zou hebben uitgegeven, maar dat hij Prins naar den veldwachter wilde begeleiden en daar procesverbaal wilde laten opmaken. Hoewel wij de opvatting van den onbe kende, dat deze roofpartijen op de eieren van onze duinvogels ontoelaatbaar zijn, volkomen deelen, kunnen wij niet nalaten onze groote verwondering over zijn op treden uit te spreken. Hij had er zich toe kunnen bepalen, bij ontdekking van de voorgenomen overtre ding de politie te waarschuwen. Hij had wanneer directe politie-hulp niet aanwezig was door het nagaan van de overtreders pogingen kunnen doen hun identiteit of woning te ontdekken. Niemand kan hem natuurlijk beletten men 7ffh^rkel,ïk °P te treden hoewel van ri h i een riskant geval niet de duinen rond" bHjkbaar nachts in zekeren r°ndzwervende dame gaat ver- Maar als de man persoonlijk de over tre-jin» wil constateeren en de overtreders op hun fouten opmerkzaam wil maken, if 't Was vandaag feest in de zaak der firma Otter aan den Kooltuin: één der employé's, de heer L. Admiraal, vierde zijn 25-jarige werkzaamheid in dienst dier firma. Te midden van het overige perso neel werd dit feest gevierd. Het café was geheel gevuld: er waren natuurlijk aller eerst mevr. Otter en haar beide zoons, de jubilaris met vrouw en dochter en de overige leden van het personeel, en dan verschillende leden der familie Otter, alsmede tal van kennissen van den jubila ris en menschen die door zakenrelaties met de fam. O. (depót der Amstel-bierbrouwe- rij) verbonden zijn en als zoodanig veel met den heer Admiraal in aanraking komen. Er werden vele hartelijke en welge meende woorden gesproken. De heer H. L o n d o n, die de sluizen van welspre kendheid opende, sprak als voorzitter van de afd. Alkmaar van den Bond van ver gunninghouders de overtuiging uit, dat de afnemers der firma allen het jubilé van vandaag meebeleven, omdat zij beseffen, dat het aan het werk van den heer Ad miraal mede te danken is dat allen tevre den zijn. Onder het uitspreken van den wensch, dat de heer A. ook de volgende 25 jaar zal mogen meewerken aan het groot maken van de firma, bood spr. hem een zwart leeren portefeuille, sigarenkoker en portemonnaie aan en aan mevr. A. een mooi bouquet. De heer J. Otter constateerde, dat het heden ook een feestdag is voor de firma, die zich uitermate verheugt over de goede verstandhouding tusschen haar en den jubilaris en het overige personeel. Van den heer A. getuigde spr., dat hij het in hém zoo zeer waardeert, dat hij niet alleen staat op zijn rechten, maar ook zijn plich ten in alles nakomt. Dit kwam reeds aan den dag, toen de jubilaris van thans als plakjongen in dienst kwam. Een en ander was aanleiding, dat hij voor steeds be langrijker werk werd geroepen en thans meermalen de patroons of den boekhouder vervangt. Uit groote waardeering bood spr. na mens de firma een gouden horloge met inscriptie aan, terwijl hij mevr. Admiraal bloemen overhandigde. Onmiddellijk hierop kwam de kleine Hans, een spruit van de familie Otter, aandragen met bloemen voor zyn vriend Lou, wien hij zoo graag gezelschap houdt in diens werk. De heer Weder Jr., een mede-employé ir firma Otter, herinnerde aan het vele dat gezamenlijk meegemaakt werd, tal van prettige uren en aangename gebeurtenis sen, maar daarnaast ook ernstige dingen. Mede namens de collega's bood spi. een vulpen en een vulpotlood aan, welke voor werpen de jubilaris in zijn tegenwoordige functie zoo goed kan gebruiken, en sprak daarbij de hoop uit, dat er nog vele jaren van goede samenwerking zullen volgen. De heer H. W. P i s a r t, accountant der fiima, herinnerde aar de vroegere jubilea van deze zaak en meende, dat de feestdag van heden van belang is, omdat de patroon zelf getuigde van rechten en plichten, die door Admiraal worden gekend. Spr. 'con stateerde hierbij, dat de plichten in den tegenwoordigen tijd door lang niet ieder worden nagekomen, tenminste niet op de wijze zooals de jubilaris dat doet: niet om dat het nu eenmaal móét, maar uit zuiver plichtsbesef. Spr. geloofde, dat de ouders van den jubilaris dezen feestdag ook als den hunnen zullen beschouwen. Spr. zegde een cadeau toe onder het uitspreken van de hoop, dat hij nog vele jaren met den jubilaris als vertrouwens man der firma Otter zal mogen samen werken. De heer Klerk, boekhouder der firma Otter, getuigde van zijn hoogachting voor den jubilaris en zei, dat deze waardeering ook leeft bij de Amstelbrouwerij, van welke de heer A. nog een bewijs daarvan tegemoet zal kunnen zien. De heer B u 11 o o p e r, meesterknecht (thans met ziekteverlof), vertelde ver schillende grappige voorvalletjes uit de werkzaamheid van den vroegeren plak jongen, die zich al spoedig een prettig en goed kameraad toonde. Spr. hoopte, dat de goede verhoudingen onder het perso neel steeds mogen bewaard blijven in het belang van de firma. De heer Admiraal bracht hartelijk dank aan de fam. Otter voor het vertrou wen, hetwelk zy een kwart eeuw in hem gesteld heeft, alsmede voor het fraaie cadeau, door hem op hoogen prijs gesteld. Ook den anderen sprekers zegde hij dank voor hun vriendelijke woorden en cadeaux speciaal tot de overige leden van het per soneel het verzoek richtende om ook in de toekomst te trachten de goede en prettige samenwerking te bewaren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 4 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,1 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 750,6 m.M. te Vardoe. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 5 Juni: Meest matige noord, tot westelijke wind; afnemende bewolking; weinig of geen regen in het westen; in het oosten aanvankelijk nog kans op regen; iets warmer overdag. Buitenlandsch weerovenicht. Zachter weer, evenwel met regen- kansen. Ofschoon de daling van de barometer op IJsland aanhoudt en kans geeft op weers- verbetering over eenige dagen, wordt de toe stand op het oogenblik nog beheerscht door de groeiende depressie op het vasteland, die gisteren in Frankrijk plotseling toenam en nu in beteekenis toenemend naar Duitsch land trekt, terwijl de rug van hoogedruk- king zich naar zuid- en zuidoost verplaatst Op de Britsche eilanden bleef het guur, Shields had bü oplandigen wind 36 m.M. regen. In Frankrijk begint het in het westen op te klaren, maar is het nog zeer guur, in het oosten vielen buitengewoon zware regens, Lyon had 53, Marseille 32 m.M. en ook in Zwitserland is zware regen gevallen. In west-Duitschland begon het te regenen, in het oosten is de lucht nog weinig bewolkt maar waait het krachtig uit zuidoost Scan dinavië heeft regen en sneeuw in het noor den en opklarend weer in het zuiden, in het midden der Oostzee is de temperatuur vrij hoog. Hier .te lande is eenige opklaring te wach ten met iets hoogere temperatuur overdag, maar vooral in het oosten dreigt aanvanke lijk nog regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.43 uur tot 4.15 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 4.15 4.39 0.43 1.02 4.49 5.15 1.22 1.40 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 4.12 4.36 0.31 0.50 4.46 5.12 1.10 1.28 Dat. 5 6 Dat. 5 6 Het officieele gedeelte van het feest was hiermede afgeloopen. Men bleef nog eeni- gen tyd gezellig bijeen. De jubilaris bracht het verdere deel van den dag door in den familiekring. DE GEMEENTE EN HET VICTORIEBAD. Commissarissen van de Overdekte hebben nog geen beslissing ge nomen. Naar wij vernemen, is het in de gisteren door het bestuur en de commissarissen van de Overdekte gehouden vergadering nog niet tot een conclusie gekomen over al dan niet exploiteeren van het Victoriebad en is het besluit uitgesteld tot een morgenavond te houden vergadering. De commissarissen hebben zich inmid dels met het gemeentebestuur in verbinding gesteld, teneinde een kleine wijziging in de gestelde voorwaarden te kunnen verkrijgen. Uitgesproken zyn de volgende menten: le. A. Visser, koopman te Den Rechter-commissaris mr. Ubbens, mr. Steenbergen. 2e. W. v. d. Eng (firma W. v. d. Eng en Co.) te Uitgeest. R.c. mr. Ledeboer, cur. mr. Judell. faillisse- Helder. curator Gisteravond heeft in het gymnastieklo kaal der Rochdale-school een ongeluk P aats gevonden dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. C. Pronk maakte aldaar aan het hoogrek eenige toeren en kon zich bij het maken van de reuzezwaai niet meer hou- en, waardoor hij met een gevoelige smak op het hoofd terecht kwam. Medische hulp stelde vast, dat Pronk een 'iC \e» ker8en*chudding had opgeloopen. Het s achtoffer werd per taxi naar zijn woning vervoerd. De laatste maanden is op het platteland ri!"^ fStfriesland een Vlaardingsche won derdokter wei-kzaam geweest, die over het gemeen meer interesse voor de portemon nees dan voor de kwalen van zyn patiënten e" wiens opsporing en aanhouding des- d°or de politie-autoriteiten werd ver- De man die van zeer vele oplichtin- dTi Wi°! 1verdacht- is ter beschikking van Justitie te Alkmaar gesteld. is eln bew°ner van het Verdronkenoord bekomen^11 P°htie inlichtin8en z«n tc

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2