Tegen transpïreeren Glimlachje is Purolpoeder het meest afdoende middel Reukwtgnamend en verkoelend Strooibus feOct Bij ApotH.emDróqiste» KUSTLICHT UIT ELKAAR GESPRONGEN, Twee kinderen gewond. Met een hevigen knal, welke tot ver In den omtrek hoorbaar was, vloog gister avond te ongeveer kwart voor zeven het kustlicht onder Brouwershaven, genaamd het „Osselichtje" naar het gehucht Osse in de lucht. De vermoedelijke oorzaak is het springen van een flesch gecomprimeerd blauwgas, waarop het licht brandt. Twee in de nabijheid aanwezige jongens werden gewond, waarvan een tamelijk ernstig. De lichtgewonde, zekere van der Panne uit Scharendijke kon naar huis worden ver voerd. De andere, de 12-jarige Padmos, uit Ei kerzee werd in een in de nabijheid zijnde woning binnengedragen, waar dokter Itman de eerste hulp verleende. De jongen had vleeschwonden aan de beenen opgeloopen, doch er bestond geen levensgevaar. Het slachtoffer is overge bracht naar het ziekenhuis te Noordgouwe. Het ongeluk is betrekkelijk goed afgeloo- pen, want do ontploffing was van ernstigen aard. Het draailicht, dat boven op den dijk staat is geheel uit elkaar geslagen. Het steenen voetstuk is versplinterd. De ruiten ven een belendende boerderij zijn door de luchtverplaatsing gesprongen. Toen het ongeluk gebeurde liepen de jongens op den dijk te wandelen. is MOSTERDGAS-DICHTE STOF. Een Nederlandsche uitvinding. Naar wij vernemen, is de heer G. van der Veen te 's-Gravenhage er in geslaagd een mosterdgas-, chloor- en waterdichte stof te vervaardigen, die geheel aan de te stellen eischen beantwoordt. Einde Mei heeft de uitvinder een demon stratie gegeven voor den voorzitter der „Commissie van Advies nopens chemische en aanverwante verdedigingsvraagstukken" op het scheikundig laboratorium der Artil lerie-inrichtingen te Hembrug en daar vol gens- verklaring van genoemden voorzitter in een 15-tal proefnemingen de deugdelijk heid van zijn uitvinding bewezen. De aanschaffingskosten van een mosterd- gasdichte kleeding zullen niet hoog zijn en ongeveer 10 per costuum bedragen. JEUGDIGE KERKDIEFJES. In de parochiekerk van Strasz, aan den overkant der Nieuwstraat bij Kerkrade, werden Dinsdag op heeterdaad betrapt bij het openbreken van een offerblok twee jeugdige knapen uit Kerkrade. Ze beken den de laatste weken in deze kerk vijf maal de offerblokken van hun inhoud te hebben beroofd. Van het geld werden si garetten en snoepgoed gekocht. De jeugdige diefjes zijn aan de ouders teruggegeven. DOODELIJK MIJNONGELUK. In de mijn Maria te Alsdorf bü Kerkrade is Dinsdag de mijnwerker E. Posowsky op de 630 meter verdieping onder afvallend gesteente bedolven en gedood. BINNENSCHEEPVAARTCONGRES. Mr. J. J. C. van Dijk opvolger van wijlen mr. H. Smeenge als voorzitter. Tot voorzitter van de vereeniging Binnen- «cheepvaartscongres is in de vacature, ont staan door het overlijden van mr. II. Smeenge, gekozen de heer J. J. C. van Dijk te '-Gravenhage, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. in ENQUETE BETREFFENDE DEN KETTINGHOND. Meer dan 64488 kettinghonden ons land! Het maandblad „Dierenbescherming" schrijft: De Commissie G. inzake den kettinghond heeft, zooals wij reeds berichtten, een om vangrijke enquête ingesteld betreffende het voorkomen en de behandeling der ketting- houden in Nederland. Aan de burgemeesters van alle 1076 ge- meenten in ons land werd een invulstaat gezonden, met het verzoek, deze, voorzien van de gevraagde en zoo mogelijk ook van ongevraagde gegevens, aan de commissie te willen terugzenden. Een duidelijk overzicht van het aantal kettinghonden in ons land, dat ontstellend groot blijkt te zijn, werd verkregen, dank zij deze vlotte medewerking van zeer vele burgemeesters. Uit 774 gemeenten werden antwoorden ontvangen, waarvan er 736 positieve in lichtingen bevatten, betreffende 64488 ket tinghonden. Merkwaardig is het belangrijke verschil, dat er bestaat tusschen de in gelijksoortige gemeenten voorkomende aantallen ketting honden. Sommige kleine gemeenten in den Achterhoek van Gelderland b.v. meldden aantallen van 700 kettinghonden en meer, in andere kleine plattelandsgemeenten is er niet een! Ergens in het zuiden van Lim burg snakken ongeveer 1300 kettinghouden in één gemeente naar vrijheid die nimmer komt: zij worden nooit losgelaten; andere kleine gemeenten meldden aantallen van 500, 400, 330 en minder, die absoluut nim mer vrij komen! Bovendien mogen wij aannemen, dat in gemeenten, waar de honden worden be schouwd als in het algemeen zelden vrij komend, ook zeer vele worden aantroffen, die nimmer worden losgelaten, zelfs niet aan een lijn. En, uit een korte wandeling aan den onvermijdelyken ketting of Ujn be staat dikwijls het „vrij" komen van ket tinghonden In het grootste deel der opgaven wordt de toestand der hokken, der honden en de ver zorging der dieren bevredigend geacht, al moet daarbij dadelijk het antwoord van een der burgemeesters worden vermeld, die deze waardeeringen invult, omdat geen klachten inkwamen. Bij het speciale onderzoek, dat in ver schillende gemeenten ten behoeve van de door de commissie gestelde vragen werd gehouden, bleek menigmaal, dat niet over al de toestand zóó bevredigend was, als aan het uitblijven van klachten kan worden ontleend. In verschillende uitvoerige rap porten wordt melding gemaakt van bij het ingestelde onderzoek aangetroffen slechte hokken. (Steeds vermeit de rapporteur dan, gelast of verzocht te hebben, het hok te verbeteren; in één gemeente zullen boven dien bij 21 honden loopkettingen worden aangebracht). Uit de verstrekte inlichtingen kan de slotsom getrokken worden, dat ongetwijfeld het verschil in belasting, hetwelk er, vol gens artikel 286 van de Gemeentewet, moet bestaan tusschen waak- en vrije-honden en de interpretatie van „waakhond" door vele gemeenten als „kettinghond", in hoofdzaak verantwoordelijk zijn voor het geketend liggen van zoo ontelbare honden. Dat sleur, gemakzucht, onnadenkendheid en meer dergelijke menschelijke eigen schappen, tot bestendiging van een even onnoodigen als schandaligen toestand bij dragen, is begrijpelijk. Dat er nog altijd geen wettelijke bepalin gen zijn, welke den kettinghond verbieden, is jammer. Dat zelfs het houden van ketting honden niet alleen door de Wet wordt ge- sanctionneerd, doch in hoofdzaak een uit vloeisel is van een wettelijke bepaling, nog meer te betreuren. Het ligt allerminst op onzen weg, daar over iemand, wié dan ook, te hekelen. In derdaad zal de omvang van het kwaad niet bekend zijn geweest en de gevolgen van art. 286 dér Gemeentewet konden, zonder een speciaal onderzoek (waarvoor, anders dan uit het oogpunt van dierenbescherming, geen reden bestond) vermoedelijk niet worden overzien. Iets anders is het, of dit nu zoo mag blij ven. Geen enkele steekhoudende reden is naar wy meenen aan te voeren voor het hand haven van dezen erbarmelijken, middel- eeuwschen toestand, die een levenslang lijden beteeként voor tienduizenden hon den. In verschillende plattelandsgemeenten komt niet één kettinghond voor, en toch is de bewaking daar niet slechter dan elders, waar soms meer dan duizend honden in één gemeente levenslang geketend liggen!! Het bestaan van den kettinghond in ons land is een schande, die, daar zij in 't ver borgene bestaat, niet voldoende bekend was en niet de aandacht trok. Nu echter een in zicht is gekregen in deze materie zij het van iederen weidenkenden Nederlander een eerezaak, het kwaad te bestrijden. Wat wij dan wel zouden wenschen? Als eerste en belangrijkste stap zou doel matige wijziging van artikel 286 der Ge meentewet, dat thans zoo ontzettend veel bitter dierenleed veroorzaakt, een waarlijk Koninklijk geschenk mogen heeten Ko ninklijk, wijl het is rechtvaardig en waar dig, en een nobele geste zou beteeken en tegenover zoo tallooze armzalige verdrukte stakkers, die zich- niet kunnen verdedigen, maar in levenslange duistere knechtschap te gronde gaan, daar hun hunkerend gehuil niet is verstaan. Het verschil in belasting zou moeten ver dwijnen, zoodat het geen geldelijk voordeel meebrengt, zijn hond vast te leggen. Ten einde niet den „kleine man" te treffen, make men de belasting progressief dat is rechtvaardig. Oók zijn dringend noodig strenge voor schriften betreffende hok en eventueele ren of kennel. Hoe het met het „hok" soms ge steld is, toonden foto's, welke ons uit ver schillende gemeenten werden toegezonden. Als logisch gevolg zou dan een algeheel verbod van het houden van kettinghouden mogen worden verwacht, waarmee aan een schandelijke, onnoodige en schrijnende mis stand een einde zal zijn gekomen. Gezegend zij de dag, waarop dit groote kwaad verholpen zal zijn!! gelijk is. Naar van de zijde van het hoofd bestuur te dier zake werd medegedeeld, is gebleken, dat het verschil in opvatting over het stelsel der hooge invoerrechten slechts gering is. Wat betreft de Hollandsche Mij. van Land bouw acht de meerderheid van het hoofd' bestuur een verhooging van invoerrechten alleen wenschelijk indien de regeering de noodzakelijkheid onderschrijft den (dan wat hoogeren) productieprijs voor vleesch, eieren en melk aan de veehouders te ver goeden. Echter is de regeering hiervan nog geenszins overtuigd en werkt zij juist door loopend in de richting van verlaging der prijzen. De politieke toestand in ons land is thans niet zoo, dat aanhangers van hooge invoerrechten veel kans hebben, verwezen lijkt te rijgen wat ze wil'len. Het hoofdbe' stuur meent, dat het moeilijk is zijn werk zaamheid te concentreeren op een niet- direct uitvoerbaar stelsel. Ofschoon het hoofdbestuur der Holland sche Mij. van Landbouw het niet onmogelijk acht, dat Landbouw en Maatschappij een aanvullende functie naast de standsorgani saties vervult, moet zij geen stands-organi satie worden. Eendrachtig optreden zou hierdoor niet bevorderd worden. Het hoofdbestuur meent, dat eventueele samensprekingen met Landbouw en Maat schappij voor beide organisaties weinig zin hebben, daar haar doelstellingen uiteen loopen. Iets anders is dat de Holl. Mij. de aandacht zou kunnen vestigen op door haar bij de regeering en de volksvertegenwoor diging gevoerde acties, terwijl Landbouw en Maatschappij harerzijds de practische uit werking van door deze organisatie behan delde vraagstukken aan de Holl. Mij. van landbouw in handen geeft. Deze conclusie van het hoofdbestuur is, nadat te dezer aanzien uit de vergadering verscheidene opmerkingen waren gemaakt, naar de afdeelingen verwezen, opdat deze gelegenheid krijgen zich er nader over te beraden. Na rondvraag is de vergadering gesloten. £and- en Juitt&ouw HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Motie tegen het regeeringsbeleid. In de na de pauze voortgezette 142e alge- meene vergadering der Hollandsche Maat schappij van Landbouw kwam in behande ling een motie van de af deeling Wassenaar, welke, met eenige wijziging van de redactie, matig en nauwkeurig hun aardappelgewas LET OP DEN COLORADOKEVER. Dit tweede bericht dient om mede te deelen, dat het tijdstip nu is aangebroken, om deze leuze in toepassing te brengen. Allen, die aardappelen verbouwen in de provinciën Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, dus land- en tuinbouwers zoowel als particulieren, moeten van nu af aan nauwlettend toezien op hun aardappelge was of daarin verschijnselen waar te ne men zijn, die wijzen op de aanwezigheid van den Coloradokever. Dit is het geval: le. als men den kever zelf vindt. Deze is ongeveer 1 c.M. lang, roodachtig met heldergele dekschilden waarop tien over- langsche zwarte strepen voorkomen. 2e. Als men de oranje gekleurde in groepjes gelegde eieren aan de onderzijde der bladeren vindt. 3e. Als men de eerst donkerrood, later meer oranjerood gekleurde larven met gezwollen achterlijf waarneemt. Kevers en larven vreten gaten in de bladeren en wel zoo veel, dat als de aard appelplanten vroegtijdig worden aangetast, er van het loof weinig overblijft, waaruit de groote schadelijkheid van het insect blijkt. Gekleurde afbeeldingen van kever, lar ve, eihoopje en bladbeschadiging vindt men in Vlugschrift No. 47 van den Plan- tenziektenkundigen Dienst: de Colorado kever (a 4 cents per stuk bij dezen Dienst te Wageningen verkrijgbaar). Daar de kever in het buitenland weder om reeds waargenomen is, moeten wij ook op zijn optreden in ons land verdacht zijn. Het is van het grootste belang, dat, als hij hier voorkomt, zijn aanwezigheid onmid- dellij knog mogelijk zal zijn. Daarom moet iedereen, die aardappels teelt, goed opletten of hij iets waarneemt, waaruit de aanwezigheid van den Colora dokever blijkt of die deze doet vermoeden. Om dit mogelijk te maken zijn door den Plantenziektenkundigen Dienst op ruime schaal de gekleurde afbeeldingen in het hierbovengenoemde vlugschrift verspreid of zullen nog verspreid worden. In de provinciën Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland wordt de kans op het op treden van de Coloradokever het grootst geacht. Van overheidswege wordt dus ruim schoots gelegenheid gegeven om te leeren kennen, waarnaar zoo nauwkeurig moet worden uitgezien. Laten nu allen, die daarvoor in de gelegenheid zijn, ook van hun kant volledig medewerken en regel- der week een kleine verlaging in. Aanvan kelijk werd voor groote Schotsche muizen 12,9013,90 betaald, welke prijzen Vrij dag stegen tot 1517,90. Bij een gerin geren aanvoer op Zaterdag liepen deze prijzen helaas tot 10,9013,50 terug. Drielingen werden over 't algemeen tegen hoogere prijzen verkocht dan groote. Er werd op den eersten aanvoerdag n.1. 15 16.10 voor besteed of ongeveer 2 meer dan voor groote. Vrijdag steeg de prijs zelfs tot 15,7019, terwijl later, toen de groote vrij sterk daalden, de drielingen nog 13,7015 opbrachten. Ook voor de kleine werden tot nu toe goede prijzen betaald: de laagste noteering was 12,10, de hoog ste 19,10. Het is wel te verwachten, dat bij een ruimeren aanvoer de prijs van de laatste aanzienlijk zal dalen. Intusschen dient niet te worden vergeten, dat het be schot nog niet groot is. Oude aardappelen kwamen er zoo goed als geen. Wat verhandelt werd, geschiedde meestal uit de hand tegen prijzen, welke maar weinig afweken van die der vorige weken. Beste blauwe aardappelen werden voor ruim f 3 verkocht, Bevelanders voor 2,602,90 en Robijn voor 22,40. Er kwam deze week al heel wat rabarber aan de veiling. De kwaliteit was over 't algemeen mooi. Ofschoon de prijs niet hoog was, is het met dit artikel wel eens slechter geloopen. Bijna alles werd boven de 2 verkocht. De beste kwaliteit bracht tot 2,80 op. Er is een stijgende aanvoer van tomaten te constateeren. De tot nu toe bestede prij zen konden zich ook deze week vrij goed handhaven. Zaterdag trad echter ook voor dit artikel een verlaging in. Aanvankelijk werd voor A 34,30 betaald, later f 30,50. B rakte van 35,70 tot ongeveer 31,50. C hield zich beter en steeg van f 29,20 tot 29,60, terwijl CC maar weinig verschil gaf n.1. 18,50 tegen 17,90. Met den aanvoer van uien is het nu wel afgeloopen. Er kwamen deze week slechts enkele partijtjes. De middelbare uien brach ten 2,603 op, de drielingen 90 cent per 100 K.G. Met dit artikel is het gedurende het geheele seizoen niet best gegaan. De prijzen zijn beneden het bevredigende ge bleven en de hoop, dat het wel eens beter zou gaan, waardoor velen de uien bewaar den, is niet in vervulling gekomen. Criais-publicalie. PRIJZEN VERSCH RUGSPEK. De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat de prijzen, welke voor versch rugspek bij haar ingeleverd, wor den betaald, met ingang van Maandag 8 Juni 1936 verhoogd zullen worden, voor- zoover dat spek afkomstig is van varkens, geslacht na 6 Juni 1936. Van 8 Juni a.s. af zijn de prijzen tot na der order als volgt: Per strook zonder wang: A-spek boven 28 kg, f 0.52 B-spek van 2427,9 kg. f 0,51 C-spek van 18—23,9 kg. f 0,49 D-spek van 13—17,9 kg. f 0,44 G-spek van 1012,9 kg. 1 0,45 H-spek van 89,9 kg. f 0,41 I-spek van 67,9 kg. 0,38 alles per kg.; de laatste drie soorten zon der achterkinkel. De overige voorwaarden zijn ongewijzigd gebleven. Voetbal. POLITIE-VOETBAL. Er was gisteravond veel belangstelling voor den voetbalwedstrijd tusschen de twee politie-elftallen Alkmaar en Amsterdam. Allernaar had niets meer te winnen of te verliezen, maar de Amsterdammers konden by de volle winst een beslissingswedstrijd tegen Hilversum uitlokken. Dat is ook ge schied, al heeft Alkmaar kranig partij ge geven. In de eerste helft toch was de Alk- ir.aarsche ploeg vrijwel opgewassen tegen de Amsterdammers, doch deze laatsten hadden meer uithoudingsvermogen en konden ten slotte met vrij groot verschil winnen. Het werd 52 voor Amsterdam, nadat Alkmaar zich tot 22 had staande gehouden. In de laatste minuten heeft Alkmaar nog geprobeerd om den achterstand te verklei nen, maar dat lukte niet. De competitie is nu voor de Alkmaarders geëindigd. Ze zetelen precies in de midden moot en kunnen dus nog op een vrij goed seizoen terugzien. KENNEMERLAND. Eiken week komt een of meer soorten van groeten den aanvoer aan de markt ver meerderen. Hoewel in geen kwantum van beteekenis zijn er als voorloopers van de producten uit de natuur al snijboonen en spercieboonen verschenen en dan is de col lectie ongeveer compleet. De aanvoer was in de afgeloopen week groot genoeg, doch er was, vooral in het laast van de wepk, een vlugge handel, een gewoon verschijnsel voor de feestdagen. Bloemkool werd in beduidende kwantums aangevoerd, doch is allerminst le kwaliteit Hoewel de kwaliteit niet terug gaat, is de bloemkool voor een groot gedeelte los. Eer ste soort bloemkool was duur, n.1. f 16 23, 2e soort 9—15 en 3e soort 4,50— 7,50 per 100 stuks. De aanvoer van kom kommers was groot genoeg, vooral om dat het weer niet gunstig is. Groene komkom mers golden 3f 5.50, gele idem f 5—9 per 100 stuks. Spinazie en postelein waren niet in trek. hoewel de prijs niet laag was, de noteering was f 2—4,50 per 100 K.G. Sla, voor zoo ver goede kwaliteit, was gewild, de notee ring 13,50 per 100 stt. Mooie andijvie was bijzonder gewild en gold voor zoover le kwaliteit f 3 4,50 per 100 stuks. Bospeen was bijzonder in trek en omdat er geen groote aanvoer was, liep de prijs omhoog. De noteering was 816 per 100 bos. De handel in bos- groenten was als de vorige week, alleen rabarber gaf een hooger noteering, n.1. 2,50—f 4,50 per 100 bos. Peulen werden in kleinere kwantums aangevoerd en golden middelmatig, n.1. f 26f 32 per 100 K.G. D' „eerste" snijboonen en spercieboonen kasproduct golden f 0,50f 0,60 per K.G. Aardbeien loopen af wat het kaspro duct betreft en de eerste van den kouden grond zijn aangevoerd. Eerste soort aard beien waren duur en golden 20f 28 per 100 doosjes. Overige aanvoer onveranderde prijzen. Bridge. WEDSTRIJD IN ORANJE HOTEL TE BERGEN. Dinsdagavond werd in het Oranje Hotel te Bergen een bridgewedstrijd gehouden, waaraan door 44 personen werd deelge nomen. Er werd in twee groepen op bij zonder prettige wijze gespeeld. In groep A werden de eerste prijzen ge wonnen door twee Alkmaarsche paren, n.1. mevr. Berkhouwer met den heer B. Kuy- per en mevr. van Gulik met den heer R. Govers. De tweede prijzen waren met slechts yi punt minder voor mevrouw Spruyt en de heer Schalker uit Haarlem en de heeren L. Trybetz en L .Sluizer uit Alkmaar. In de tweede groep waren de eerste prijzen voor de heeren Diederichs en Ar- pear uit Schoorl en mej. Sombreok met den heer Klinkhamer uit Bergen. Tweede prijzen wonnen mevr. Eckmann en de heer A. Bing uit Alkmaar en mej. Tol met den heer Slotboom uit Bergen. Spoet Bilj arten. WERELDKAMPIOENSCHAP PENTAHTLON. Den derden dag van het tournooi om het wereldkampioenschap Pentathlon wist onze landgenoot Sweering wederom een over winning te behalen. Hij speelde gisteren tegen Schwarzer, van wien hij met grooL verschil wist te winnen. Slechts bij het bandspel had hij pech en moest hij in Schwarzer zijn meerdere erkennen. De resulta Domingo Galmiche Semal Thielens Sweering Schwarzer de Doncker de Gasparin De gedetailleerde resultaten van de partij SweeringSchwarzer waren: Libre: van den derden dag waren 8 2229 89 25.04 2 1864 89 20,94 8 2158 94 22.95 2 2041 94 21.71 8 2115 79 26.77 2 1172 79 10.86 8 2125 78 27.24 2 1800,5 78 23.08 door het hoofdbestuur overgenomen, als volgt luidt: De algemeene vergadering van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw, van oordeel, dat de regeering meermalen blijk heeft gegeven, de adviezen van den georga- niseerden landbouw voorbij te gaan, besluit hierover haar teleurstelling uit te spreken, besluit verder aan de centrale landbouwor ganisaties voor te stellen, aan de regeering mede te deelen dat het hun niet mogelijk zal zijn mede te werken aan maatregelen, welke het levenspeil op het platteland om laag drukken. Aangezien over de redactie geen overeen stemming in de vergadering bestond, werd de motie in stemming gebracht, waarvan de uitslag was dat zij met 83 tegen 37 stem men werd aangenomen, In de toelichting van deze motie was te voren namens de afdeeling Wassenaar nog opgemaakt, dat de miskenning van de land bouworganisaties door den minister van landbouw wel voldoende is geconstateerd, en dat de grens van de aanpassing bereikt is. Aan de orde waren hierna de mededee lingen over het resultaat van de besprekin gen, gevoerd in de commissie, aangewezen door het hoofdbestuur van de afdeeling Noordholland van „Landbouw en Maat schappij" en door het hoofdbestuur der Hol landsche Maatschappij van Landbouw. In onderzoeken op de aanwezigheid van den Coloradokever. Zoodra men iets vindt, moet onmiddel lijk daarvan mededeeling gedaan worden ten gemeentehuize, terwijl men ook een der hierboven genoemde personen daarvan mededeeling kan doen, die dan weer de bevoegde ambtenaren zal waarschuwen. De Plantenziektenkundige Dienst zal dan onmiddellijk de noodige maatregelen nemen. Wij verwachten dus aller medewerking. Let op den Coloradokever! DE LANGENDIJKER GROENTEN VEILINGEN. Was aanvankelijk de verwachting, dat in Mei geen aanvoer van vroege aardappe len aan de Langendijker veilingen zou heb ben plaats gevonden, het tegendeel is geschied. Dank zij een week warm weer. voorafgegaan door een milden regen, waren de aardappelen dermate gegroeid, dat tot rooien kon worden overgegaan. En de vooruitzichten met betrekking tot het beschot van dit gewas zijn zeer gunstig: de stand van het gewas is uitstekend en ziek ten als onderzeeërs, zooals die verleden jaar zoo ruineus huishielden, hebben de vroege aardappelen nu onaangetast gelaten. Ofschoon de omstandigheden voor een voor gezonden export voor de vroege aardappe- ,,orua„j m... j- j j j ,en niet guitig zijn, liep het de eerste week dit verband moge dienen, dat in deze com- met dit product niet slecht aan de Broeke» missie besprekingen zyn gevoerd over de veiling. Er viel zelfs een stijgende tendens vraag of samenwerking wenschelyk en mo- I waar te nemen, al trad dan den laatsten dag Wandelen. „DE KAASKOPPEN". Maandag, Tweeden Pinksterdag, namen „De Kaaskoppen" deel aan den 35 K.M. wandeltocht, uitgeschreven door de W. S. V. ,,'t Zal wel gaan" te Hilversum. Met een kleine groep van elf man moesten zij het Zilveren Scheepje verdedigen, dat het vorige jaar door de kaaskoppen gewonnen was. De W. S. V. „Vif" uit Hilversum, die met een keurige groep van 20 man uit kwam, wist beslag te leggen op den eersten prijs met 178 punten; de Kaaskoppen bezetten met een doelname van 11 groepen met 167 punten de vierde plaats. Ter herinnering aan den wisselprijs werd een medaille en een groepsprijs uitgereikt. Ruim 300 deelnemers namen deel aan dezen wandeltocht. Cadre 45/2: Bandspel: Cadre 71/2: Driebanden: 200 15 86 13.33 73 15 17 14.83 150 7 85 21.42 38 7 20 5.42 29 18 6 1.61 50 18 11 2.77 100 8 34 1250 23 8 9 2.87 20 31 3 0 64 9 31 2 0.29 Turnen. O. D. I. S.-SUCCESSEN. Op de te Rotterdam gehouden wedstrijden van het gewest Holland v. h. Ned. Chr. Gymn. Verbond, behaalde de Chr. Gymn. Ver. „O. D. I. S." alhier, de navolgende pryzen: 2e graad dames, 2e pr. (hoogste aantal punten). In deze graad werd geen 1ste prijs toegekend. 2e graad heeren, le pr. (hoogste aantal punten 85 pet.), eenige le prys in deze af deeling. 3e graad heeren, 3e pr. voor „O. D. I. S.", 3e graad heeren, 3e pr. Voor „O. D. I. S.", die onder leiding staat van den heer Jb. Heinis, een mooi succes. Kussen is hier verboden!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7