ykoumciaat 'flieuws x\. PaulC.Kaiser egmond a. d. hoef BOVENKARSPEL jMQezondeM Stukken VRAGEN OP BELASTINGGEBIED. JSucqediike Stand Seuilletm HEILOO NIEUWE NIEDOPP BROEK OP LANGENDIJKl URSEM TEXEL ZIJPE HEERHUGOWAARD HEEMSKERK ZIJDEWIND SCHAGEN NOORDSCHARWOUDE DE RIJP Verg. Middenstandsbond. De Middenstandsbond V.E.M.I. hield Woensdagavond vergadering in De Rusten de Jager. De voorzitter, de heer J. Rus Czn., opende op de gebruikelijke wijze. Aan de orde kwam een voorstel om het bestuur met een lid uit te breiden, daar de secre taris zich niet meer kon geven voor het secretariaat. Hij was wel bereid als be stuurslid aan te blijven. Het voorstel werd goedgekeurd en gekozen de heer P. Eriks. Middenstandscongres op 7 en 8 Juli te Delft. Het bestuur gevoelde er niets voor om heen te gaan. De vergadering stelde prijs op vertegenwoordiging. Benoemd wer den de heeren P. Eriks en J. van Gemeren. Rapport commissie. De voorzitter herinnerde er aan, dat eeni- ge leden het niet eens waren met de werk wijze van het bestuur. De bedoeling was of het bestuur óf den bond nieuw leven in te blazen. De commissie had een rapport opgesteld, dat spr. aan de vergadering voor legde. Het was in punten opgesteld. De commissie wilde onderscheid maken tusschen bondsleden en groepsleden. De laatste betalen f 2 per jaar. Uit de toelich ting bleek, dat de groep 14 leden telt. De voorzitter zeide, dat deze bedoeling reeds bij de oprichting heeft voorgezeten. Het be stuur kan er zich mee vereenigingen. (Goed gekeurd.) Reclame. Men wil transparanten, waarop slagzinnen „Koopt bij den Middenstand" e.d. en die bij gelegenheid over de wegen spannen. De bedoeling is om contact te zoe ken met „De Hanze" De voorzitter meende, dat het niet veel effect zal sorteeren. Het is zoo afgezaagd. De heeren Roest en Stuveling dachten èr anders over. Reclame moeten we maken. Of we tastbaar resultaat bereiken, weten we nooit. Het voorstel werd goedgekeurd. Men wil den raad verzoeken om het over al vestigen van winkels tegen te gaan. Als er behoefte aan winkels is op bepaalde cen tra, worden die ingeschakeld. De voorzitter gevoelde er niets voor. Waar de midden stand zich wil vestigen, moet men zelf weten. Alle middenstanders zijn of kunnen leden zijn (worden) en men moet wrijving voorkomen. Men zou verspreide winkeliers in het harnas kunnen jagen. Laten we de menschen rustig hun gang laten gaan. Hier over werd zeer uitvoerig van gedachten ge wisseld. De voorzitter zeide nog, dat hij overheidsbemoeiing zoo ver mogelijk van den middenstand weg wil houden. Wat de commissie voorstelt, zal z.i. niet mogelijk zijn. Doch als de vergadering er anders over denkt, is het spr. goed. Hij verzekerde echter, dat het geen effect zal sorteeren, omdat het onuitvoerbaar is. Na langdurige discussie werd het voorstel van de commis sie met 1 stem tegen en 3 blanco, aanvaard. Reclame campagne in de pers. De heer van Gemeren leidde dit punt in. Vrijdags verschijnen hier 4 weekbladen, waarvan 2 uit Alkmaar en vrijwel met dezelfde adver tenties. Het moet den middenstand toch niet onverschillig zijn, hoe hun geld wordt be steed. De heer A. Groot meende, dat men dat wel aan den middenstand kon over laten. De voorzitter zeide, dat men vroeger toen de vele gratis bladen er nog niet waren verplicht was in de Alkm. Crt. en N.H. Dagblad te adverteeren. Uit de verga dering gingen stemmen op, dat een dagblad vooral wordt gelezen. Het voorstel van Gemeren, om alsnog een commissie te be noemen om economischer te adverteeren, werd niet uitgevoerd. Adhaesie betuigen met de instelling van een borgstellingsfonds. Er werd blijk gege ven, dat de middenstand aandacht aan het belangrijke vraagstuk heeft gewijd. Na ge houden rondvraag volgde sluiting.. Pinkster-kermis. De Pinkster-kermis behoort wederom tot het verleden. Hoewel het weer vrij on gunstig was, is het bezoek bevredigend ge weest. Zondag was het in beide danslokalen stampvol en er is volop genoten van eerste klas dansmuziek. Maandag en Dinsdag werd in de Prïns- Maurits niet gedanst, en was er voor de bil jart- en kolfliefhebbers volop gelegenheid hun talenten te toonen. In de zaal van den heer Kossen zorgden de van Meursen deze dagen voor keurige balmuziek. Dinsdagavond vertoonde de Centraal Bioscoop voor een volle zaal de sprekende „De Kribbebijter". Na afloop werd de kermispret nog tot laat in den nacht voortgezet. Des avond om 7 uur heeft nog een voet balwedstrijd plaats gehad'van de veteranen Oude en Nieuwe Niedorp. Der traditie getrouw is deze wederom gewonnen door de gasten met 21. Wij gelooven, dat beide caféhouders over het bezoek tevreden kunnen zijn. Het ge heel heeft een gezellig en tamelijk vredig verloop gehad. De tegen-voorstellen der transport arbeiders door „Koophandel" van de hand gewezen. In verband met de voorgestelde loons verlaging aan de transport-arbeiders zijn door dezen tegenvoorstellen gedaan, waarin verzocht wordt de loonsverlaging niet in haar geheel door te trekken, maar voor enkele artikelen te laten vervallen en het balen der aardappelen (niet voor overzee bestemd) eenigszins te verhoogen. Hierop is echter in zijn geheel afwijzend beschikt met bericht tevens, dat vóór of op Vrijdag a.s. antwoord wordt verwacht of de voorgestelde verlaging wordt aanvaard, daar anders de overeenkomst als geëindigd zal worden beschouwd. Kermis. De kermis mocht zich dit jaar in een druk bezoek verheugen. Het weer viel, be houdens een enkele regenbui, nog al mee. Behalve de traditioneele luchtschommel van Braak uit Egmond aan den Hoef, waren er nog aanwezig een schiettent, suiker- kraam, palingkraam, een haring- en fruit- stalletje, koekkramen, een sjoelbak en ijs- wagen. De kermisexploitanten waren op een enkele uitzondering na allen zeer te vreden, terwijl de beide café's vooral op den 3en Pinksterdag buitengewoon druk bezocht werden. De cafémuziek was ook goed te noemen. Beide dagen heerschte er zoowel in de café's als op straat een gezellige drukte. Zestigjarige echtvereeniging herdacht. Het echtpaar de heer en mej. H. Eel- man, G. Smit te Oost heeft Maandag zijn zestigjarige echtvereeniging herdacht. Het heeft dien dag het diamanten echtpaar, dat nog heel kras is, niet aan belangstelling ont broken. Het fanfarecorps van Oosterend heeft Dinsdagavond het jubileerend echt paar een serenade gebracht. Boerderij verkocht. De boerderij, gelegen aan den Westfrie- schen dijk nabij Keinsmerbrug in deze ge meente, groot plm. 25 H.A., eigendom van de familie Konijn en bewoond door den heer P. Sinnige, is uit de hand verkocht aan het Ned. herv. weeshuis te Schagen. Paard door bliksem getroffen. Tijdens het korte, doch hevige onweder, dat zich gistermiddag boven onze gemeente ontlastte, werd een paard van den heer Wolfswinkel aan het Noordeinde door het hemelvuur getroffen en gedood. GEMEENTEBESTUREN UIT WATERLAND TEGEN DE IJ-PONTTARIEVEN. In verband met het besluit van den ge- meenteraal van Amsterdam, tot heffing van een tarief voor voertuigen op de pontveren over het IJ en den Amstel, hebben, op ini tiatief van den burgemeester der gemeente Landsmeer, de dagelij ksche besturen der gemeenten Edam, Monnikendam, Broek in Waterland, Landsmeer en Oostzaan een be zwaarschrift tegen genoemd besluit gezon den aan de Kroon en aan Ged. Staten van Noordholland. Bloembollencultuur. De afd. Heemskerk van de Algem. Ver. v. Bloembollencultuur vergaderde Woens dagavond in het lokaal De Oranjeboom. Als eenig punt stond op de agenda „be spreking saneering". Na enkele bespreking besloot men deze regeeringsbemoeiïng, ook al zal men zich op de a.s. algem. vergadering nog uitspreken voor teeltregeling of handhaving van de minimum-prijzen, zooveel doenlijk te dwars- boomen door de saneering met al den aan kleve te doen afstemmen. Het verdere gedeelte van dezen avond stond in het teeken der in 1937 van half Maarthalf Mei in de buitenplaats „Mar- quette" te houden volle grond-expositie van bloeiende bolgewassen. De bijeenkomst werd bijgewoond door den heer J. Tromp, secr. van de V.V.V., die het expositieterrein in kaart had gebracht en ter inzage voor de leden had neergelegd De directie van het te Limmen gevestigd museum voor de bloembollenteelt, de heer P. J. Boschman, zegde bereids medewerking toe door ongeveer een 500 soorten bloem bollen te doen inzenden. Enkele vereenigingen, w.o. de Planten ziekten-kundige Dienst te Wageningen, waagden 't reeds een aanslag op de kas der afd. te plegen door teverzoeken om eene geldelijke bijdrage voor eventueele inzen dingen. Hierop werd nog geen toezegging gedaan, alleen werd het verzoek ingewilligd van het anti-saneeringscomité om een bijdrage voor gedane bemoeiingen in deze. Besloten werd haar 5 te geven. Enkele leden zegden hunne medewerking toe door 2 of meer perken met bloembollen te beplanten. Nog zij gemeld, dat de controleur van de Narcis, de heer H. Sinnig, de volgende week voor dit doel besprekingen hoopt te houden met zusterafd. uit den omtrek, terwijl bij genoemden heer nog een kweeker bekend is, die de expositie zal opluisteren door de inzending van een bed der dubbele late Poëticus, een narcis van min of meer bizon- dere beteekenis. Coöp. Boerenleenbank. Gedurende de maand Mei werd aan spaargeld ingelegd 7295.41 en terugbetaald 11138.59. Op voorschotten werd afgelost 4331 en aan voorschotten verstrekt 4350. In loopende rekening werd ontvangen 9002.01 en betaald 6408.54. Er werd 1 nieuw spaarbankboekje uitgereikt en 5 nieuwe leden meldden zich aan. Benoemd. De heer R. H. Suurmeijer, surnumerair der Registratie en Domeinen te Haarlem, is benoemd tot ontvanger der Registratie en Domeinen alhier. Verkocht. Door het Ned. herv. weeshuis alhier is aangekocht de boerderij, gelegen aan de Keins onder Schagen, afkomstig van de familie Konijn. zoo'n groote ronde beschuit van Paul C. Kaiser! Bros en knapperig, zooals alleen de allerbeste beschuit kan zijn! Voor een heerlijk, gezond ontbijt bijna onmisbaar Haal een rol in huis! 9 stuks 9 ct. Met Paula-bon! Groote ronde beschuit N. V. PAUl C. KAISER, BESCHUITFABRIEKEN ROTTERDAM De afd. Lgngendyk van Volksonderwijs heeft de ministerieele goedkeuring ontvan gen, een groote verloting te houden ten bate van de kleuterscholen. Bestuurslid Coöp. Boerenleenbank benoemd. De heer J. de Lange alhier is benoemd tot bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank alhier in de vacature C. Jengkind. Bollenveiling. De op den 2den Pinksterdag ten bate van de r.k. kerk alhier gehouden bollen- veiling heeft 480 opgebracht. Jacob Mantel Jan. t Te Bovenkarspel is in den leeftijd van 77 jaar de heer Jacob Mantel Jzn. overleden. Deze sympathieke en algemeen bekende figuur heeft een vooraanstaande plaats in het maatschappelijk leven bekleed. Niet alleen in Bovenkarspel was hij bekend als een eminent vereenigingsman, doch ook ver daarbuiten en wel voornamelijk door zijn voorzittersfunctie bij de bloembollen- veilingsvereeniging „West-Friesland Toen de nu zoo enorme veiling nog van geringe afmetingen was, in 1921, toen niemand nog aan de geweldige expansie dacht, welke in den loop der jaren gekomen is, was Jaap Mantel reeds voorzitter. Tot 1934 heeft hij onafgebroken deze functie vervuld en op een wijze, die boven allen lof verheven is. Steeds wist hij den juisten toon te vinden en met een geestig woord of een kwinkslag de soms heerschende spannigen te ontladen. Toen hij op 75-jarigen leeftijd in Juli 1934 afscheid nam van de veiling, die hem zoo dierbaar was, is wel onomstootelijk komen vast te staan, hoe bemind deze echt-West- friesche figuur was. Van vele zijden is hij gehuldigd, ieder categorie uit het woelige vak was vol waardeering voor zijn werk. Mantel is toen tot eere-voorzitter benoemd. Van zijn ouden dag heeft hij echter niet lang mogen genieten. Ook op ander maatschappelijk terrein is Mantel werkzaam geweest. Vanaf 1904, het jaar van de oprichting, tot 1932, was hij voorzitter van de afd. Bovenkarspel van Bloembollencultuur; hij is van 1909 tot 1932 kerkvoogd der N. H. gemeente geweest en van 1924 tot 1933 administrateur der be graafplaats. In 1927 werd hij benoemd tot directeur der Nutsspaarbank Grootebroek Bovenkarspel. Wij zeiden reeds, van zijn rust na een druk bewogen leven heeft Jaap Mantel niet lang mogen genieten; hij heeft echter zijn werken bekroond gezien. Bij allen, die hem gekend hebben, zal deze joviale, eenvoudig figuur in de herin nering blijven leven. DE VARKENSMARKT TE ALKMAAR. Mijnheer de Redacteur! Nu de vloed van ingezonden stukken over de kaasmarkt iets is verminderd, mag er misschien eenige aandacht worden gevraagd voor de varkensmarkt daar deze, hoewel ze niet geheel zal verdwijnen, toch kwijnende is. Was deze achteruitgang nu alleen 'n gevolg van de inkrimping van den varkensstapel, men zou er vrede mee kunnen hebben. Dit is echter niet 't geval. Eén der oorzaken, dat een groot deel, vooral van de groote var kenshouders sedert lang de Alkmaarsche markt mijdt, is wel de hardnekkige wijze waarop in tegenstelling met Purmerend men zich aan het toelatingsuur meent te moeten houden. Toen voor enkele jaren de aan voer nog normaal was, kon men het be leven, soms een uur of langer in allerlei weer te moeten wachten, voor tot lossing werd overgegaan. Dat dit vooral hen, die vaak aanvoerden, niet smaakte, laat ziqh begrijpen. Want wij moeten niet in Alkmaar verkoopen, maar kunnen ook leveren in Amsterdam, Haar lem, enz., wat dan ook door velen wordt gedaan. Echter tot schade van de markt en van allen die bij haar bloei belang hebben. JARENLANG SLECHTE SPIJSVERTERING. Nu voelt hü zich 10 jaar jonger. „Sinds einde 1918 tot twee jaar geleden heb ik geleden aan een slechte spijsverte ring. Ik heb alles geprobeerd waar maar van hoorde en toch leed ik steeds aan indigestie, pijnen in den rug en een gevoel van opgeblazenheid. Toen heb ik Kruschen Salts geprobeerd en nu zou ik er niet meer buiten willen. Ik vaar al 42 jaar en ik ben gewend aan het ruwste voedsel. Krusohen heeft mijn leven tot een plezier gemaakt Ik kan U de verzekering geven, dat Ik m(j nu 10 jaar jonger voel en veel frisscher. Voor die paar guldens per jaar, die Kruschen kost, zou ik het niet willen mis. sen." J. F. B. te (X De oorzaak van Uw indigestie is, dat Uw inwendige organen Ijun werk niet naar bei hooren verrichten. Uw voedsel, in plaats van verteerd en door het lichaam opge nomen te worden, wordt in Uw maag en darmen opgehoopt en veroorzaakt daar, door schadelijke stoffen. Deze giftstoffen zijn niet alleen aanleiding tot lastige indi. gestie, maar zij ondermijnen Uw gezond', heid, infecteeren Uw gewrichten met rheumatiek en jicht en maken den weg vrij voor een menigte andere ziektever schijnselen. Kruschen Salts heeft een on middellijke aansporende werking op de in wendige organen, waardoor alle schade lijke stoffen geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg- baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzet - belasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor 1 cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Handets Maatschappij Amsterdam, voorkomt. Op even hardnekkige wijze als aan het toelatingsuur houdt men zich vast aan de tarieven. Terwijl de lossers al lang geheel vrijwil lig hun tarieven hebben verlaagd, is er van verlaging der markt, schaal- en weeggelden geen sprake. De heer Bosman beweert wel in zijn inge zonden stuk over de kaasmarkt, dat de boeren eigenzinnig zijn, en meent dit te kunnen illustreeren met één enkel voor beeld uit zijn practijk, maar men zie ook eens naar de andere zijde. U dankend voor de verleende plaats ruimte, N. BLAUW, Obdam. Fa. L. te A. In Uw geval moet U zeer zeker niet de geschatte huurwaarde zonder meer opgeven. Aangezien die bron van inkomen nog geen vol jaar heeft bestaan, moet de op brengst overeenkomstig art. 14 begroot worden. Van de huurwaarde, die bekend mag worden geacht, dient U af te trekken de lasten, waaronder ook onderhoud etc, die veronderstelt kunnen worden, betaald te moeten worden. Met een en ander moet gelet worden op bij den aanvang van het belastingjaar ri Mei) bekend zijnde feiten. OUDKARSPEL (Mei). Geboren: Reinoudje Teetje, dochter v. Dirk Wagenaar en Henderike Frieda Holt- kamp. Grietje, dochter van Adam Koning en Alida Swager. Catharina Eli- sabeth, dochter van Cornelis Put en Cor- nelia Commandeur. Ondertrouwd: S. A. Leering te Heer-Hugowaard en M. C. de Jong. F. Hink te Noordscharwoude en M. A. van der Veer. Getrouwd: L. J. Koomen te Schagen en H. Jonker. C. Kos en P. M. Spanjaart. S. A. Leering te Heer-Hugowaard en M. C. de Jong. F. Hink te Noordscharwou de en M. A. van der Veer. Overleden: Klaas Kroon, oud 81 ja ren, echtgenoot van Teetje Stam. Jacob Bood, oud 81 jaren, echtgenoot van Antje Dekker. „Gezien? fluisterde de chef. „Dat kleine mormel is nooit langs den muur naar bo- ven geklommen, maar hij werd eenvoudig aan het touw getrokken. Het ding is na tuurlijk volkomen onzichtbaar. En omdat de dwerg natuurlijk niet zwaar is, kan Jap ter hem desnoods met de hand weer naar boven trekken. Het wordt me nu zoo hel der als glas. Hij wachtte eenvoudig de ge legenheid af en liet hem bij een van die ramen naar beneden". „Ja, maar de dwerg kan de ramen niet open maken, want dat heb ik geprobeerd, doch die zitten stevig dicht", zei Rietsen. „Die kleine duivel klom natuurlijk door de ventilatieopening naar binnen", zei de chef. „Verschillende er van zijn in een ope ning in de dikke muren gezet. Zoo'n muur is bijna twee voet dik, dus de dwerg kon zich gemakkelijk achter de ventilator schuil houden en wachten tot de kust vei lig was. Door de draaiende zoowel als door de stilstaande ventilator kon hij alles zien, wat er in de kamer gebeurde. Als de ka mer een oogenblik leeg was, dan nam hij zijn kans waar. Zoo heeft hij natuurlijk ook de juweelen gestolen, toen die als het wa re voor het grijpen lagen. De ventilatie- standaard kan gemakkelijk naar een kant geschoven worden, zoodat hij er langs naar binnen kan klimmen. Was hij klaar, dan rukte hij natuurlijk aan het touw en Japter trok hem eenvoudig naar boven, hij zette eerst de ventilator weer op zijn plaats om alle aandacht van deze opening af te wen den. Alles bij elkaar is dat misschien een kwestie van enkele minuten. Vermoedelijk hebben zij deze truc weken achter elkaar iederen nacht gerepeteerd". Opeens greep Erik den chef beet en fluis terde: „St daar beneden!" Alle drie doken instinctief ineen alsof zij van elastiek waren. „Kijk naar den muur, hier vlak tegenover", fluisterde hij. En jawel, daar verscheen eerst een hoofd en daarna een zwarte stilhouet. Op het hoofd stond een havelooze hoed. Het was Japter. Volkomen onbewust van het drei gende gevaar, gooide hij rustig eerst het v!n?.!in arna het andere been over den kanteelmuur en sprong op het dak od 7itn eens bij het raam had gezien. Japter scheen kwaad te zijn en maakte den dwerg allerlei verwijten. Het gedrocht antwoordde met een diepe, grommende stem, heftiger dan zijn meester. Toen pakte Japter hem beet en gooide hem met een zwaai van zich af op het dak. Op dat oogenblik kwam ook de aap over den muur geklommen en ging naast hem zitten. Ademloos luisterden de drie mannen naar het gesprek. Zij hoorden Japter zeg gen: „Leelijke gek, die je bent, ik heb je al honderdmaal gezegd, dat je met je pooten van die bommen af moest blijven. Hoeveel heb je er al door de verschillende schoor- steenen naar beneden gegooid?" „Zooveel als ik zin had!" beet de dwerg hem toe, „Als er ergens rook uit een schoorsteen kwam, dan gooide ik er een naar beneden. En als Ik sigarettenlucht door een van de ventilatoren rook, dan gooide ik ook een bom. En zoo zal ik ze allemaal doodmaken, daarbinnen". De dwerg verdedigde zijn handelwijze met al de onbeschaamdheid van een zwaar gewicht kampioen, die naar zijn verslagen tegenstander kijkt. Japter was bijna krank zinnig van razernij. Uit het gescheld bleek al gauw, dat hij er niets v«n had geweten, dat de dwerg zich vermaakt had met gas bommen naar Deneden te gooien en d-n de voorraad heel erg geslonken was. Japter haalde een langwerpige doos te voorschijn en deed het deksel er af. „Hier, kijk eens! Het is de laatste! De laatste! Leelijk kreng, dat je bent, en we hebben nog altijd de echte robijnen niet „Handen omhoog", brulde de chef, ter wijl hij zijn revolver op Japter hield. Jap» ter die de gasbom in zijn opgeheven hand lenM k, naar den dwer« had wil" "ond """M nic zakken en arm een wel* deg bom naar hem te jon?8"8181'611 maak^ het zoover was, schoot Enk' M*en 7^' een knal en de inhoud van de stortte over Japter heen. die als een hoop oude vodden op het dak in elkaar zakte Wat er toen gebeurde ging zoo plotse ling, dat de mannen aan den grond gena geld bleven staan, niet in staat zich te be wegen. Want op hetzelfde oogenblik, dat Japter viel, sprong de kleine duivel boven op hem, hij greep den roover bij zijn keel en al de matelooze haat kwam tot uiting. Het was een ontzettend schouwspel, een vreeselijke periode, dien naar de laatste mo de gekleeden dwerg daar als 'n dier op den verslagene te zien trappen. In zijn boos heid was zijn hoed gevallen en men zag een keurig hoofd met zacht golvende haren, achterover geborsteld volgens de laatste mode. Om hun tweeën heen sprong Joke, de aap, schetterend van angst, tweemaal stormde de aap op Japter af en legde pathe tisch zijn kleinen poot op den schouder van den man. En beide keeren hield de kleine bruut even met zijn aanval op, pakte de aap bij zijn nekvel en gooide hem tegen de tinne van den kasteelmuur. Zijn kracht leek bovenmenschelijk. De aap sloeg beide keeren tegen het metselwerk aan. Toen kwam er plotseling beweging in het lichaam van den man. Hü had geprobeerd de zaak té overbluffen en bij het stukschie ten van den bom was hij plotseling voor over gevallen om te zorgen, dat hij het gas niet inademde. Op het oogenblik, dat hij de vuurstraal zag, sloot hy als het ware automatisch zijn longen en de wind ver spreidde het giftige gas heel snel. Hij had er niet op gerekend, dat de dwerg hem da delijk zou aanvallen en daar was hij een oogenblik verbluft door geweest, maar toen hij de sterke vingers om zijn keel voelde, keerde hij zich om, pakte het gedrocht beet en schudde hem heen en weer als een lappenpop. "Wij moeten hen scheiden!" zei de chef eindelijk, „anders vermoorden zy elkaar nog". „Lichten aan", riep Rietsen nu, „wat jammer, dat wy geen lantaarn meegeno men hebben, wij kunnen bijna niets zien". Erik deed een stap voorwaarts en pakte den kleinen dwerg met forschen greep beet. Deze klauwde, beet en schreeuwde, maar Erik hield hem stevig vast en sleepte hem letterlijk mee. Japter was onmiddellijk op de been en in zijn oogen gloeide de moord lust. Rietsen stormde op hem af en sloeg hem bijna bewustelooh. Door den schok viei hij echter zelf ook voorover en toen hl) weer op sprong, was Japter eveneens opge- sprongen. De roover wilde zijn revolver grijpen, maar 't lange handvat raakte «en oogenblik verward in de voering van ziin kapette jas. Rietsen vloop opnieuw op hem af, maar de Italiaan had zijn revolver toch te toorschijn gehaald en hoewel Rietsen hem bijna den adem afkneep, gelukte het den man toch te vuren. Rietsen liet hem m< even los en Piet Japter begon nu met zij" armen te zwaaien, terwijl hij dekking tegen den muur zocht. Maar de orgeldraaier maakte een kleine fout en daardoor kreeg hij een klap tegen zijn kaak, zoodat rijn hoefd met een smak achterover sloeg. J8P" ter tolde in het rond. hy gilde als een be zetene, en de wacht die door al dat leven opmerkzaam was genorden er naar boven was gekomen, pakte hem beet en deed hem de boeien aan. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10