Sr VT qeada JluUicaties fflfl/ffr ftccicfUcM Weec&eadU ycheepstiiduigm föucqecUike Stand Stad m Omgeving ANTISEMïETïSCHE beroering. De staking in Frankrijk. Radioredevoering van Blum Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 25 en 79 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een vrouw van de wereld (rom.); hoofdrol Mae West; Carridy de Wreeker (cowboy film); hoofdrol William Boyd. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kozakkenkapitein (avont.); hoofdrollen Don José Mojica en Rosita Morena. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Huwelijksnacht (rom.); hoofdrollen Gary Cooper en Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het groote schandaal (sens.); hoofdrollen Paul Muni, Glenda Farrell en Ned Sparks. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar nr. 1529 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 30 Januari j.1. waarbij is vastgesteld eene VERORDENING tot wijziging der verordening, regelende de bezoldi ging der ambtenaren, verbonden aan den Keuringsdienst voor Waren in het gebied Alkmaar. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 5 Juni 1936. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester, A. KOELMA, Secretaris. In de dagvaarding, waarmee de eischers een principieele beslissing willen uitlok ken, wordt o.m. overwogen dat bij de om schrijving van de taak der Nederlandsche Varkenscentrale, haar bevoegdheden waren toegekend, die uitsluitend op deze taak betrekking hadden en zij zich had te ont houden van ingrijpen in den binnenland- schen handel van varkens en varkens- vleesch. Eischers overwegen, dat de Nederland sche Varkenscentrale, nadat zij reeds tevo ren een dumpingssysteem had toege past, overeenkomsten heeft gesloten onder meer po 3 Februari 1933 met de N. V. En- grosslachterij „Welling" te Borculo, waar bij aan dit voor de binnenlandsche markt werkend bedrijf belangrijke voordeelen werden toebedeeld, aangezien blijkens voormeld rapport o.m. verliezen voor rekening der N. V. C. werden genomen, hooge vergoedingen werden gegeven en de financiering werd verzorgd. Deze regeling bracht mee, dat de N. V. C. voor haar rekening door Welling op de Nederlandsche markt liet grossieren en zulks tegen prijzen die lagen beneden die welke de vrije bedrijven anders hadden kunnen maken. De commissie-Beumer heeft in haar rapport reeds als haar oordeel uitgespro ken, dat de N. V. C., nadat zij de hier be handelde overeenkomst met de N. V. Engrosslachterij „Welling" had afgesloten, daaraan openbaarheid had behooren te geven. Bovendien heeft de N. V. C. verschillen de bedrijven o.a. de N. V. Uithoornsche Baconfabrieken te Uithoorn varkens en afvqllen tegen extra lage prijzen verschaft in de wetenschap, dat deze daardoor in staat werden gesteld op de binnenlandsche markt te concurreeren en andere bedrijven zooals die van eischers te noodzaken tot het leveren tegen prijzen die belangrijk lagen beneden die, welke zij anders had den kunnen maken. Derhalve verlangen de eischers betaling van alle kosten, schaden en interessen, die ieder hunner te lijden had of te lijden zal hebben tengevolge van de onrechtmatige daden der Nederlandsche Varkenscentrale. Mr. A. C. J. Nijsingh, die als procureur van eischers optreedt, heeft deze dagvaar ding bij de Haagsche Arrondissements rechtbank gedeponeerd. In Polen. va(^°uen) is het naar aanleiding J JaarfebeStelling van een wacht meester die door een joodschen dader was eergeschoten tot anti-Semietische relletjes by de begrafenis gekomen. Ondanks de aanwezige politie kwam het tot aanvallen op joden, drie Joodsche woon huizen werden in brand gestoken. De brandweer van Warschau heeft een blus- schingsafdeeling naar Minsk gezonden. Deze zal hier blijven in verband met pogin gen nog meer branden te stichten. De orde wordt door krachtige patrouilles die door de straten marcheeren in stand gehouden. De chef van de Poolsche staatspolitie, gene raal Zamorski is gisteravond in Minsk aan gekomen. Volgens berichten in Poolsche bladen hebben na den moord op den wachtmeester ongeveer 6000 joden de stad Minsk, die ruim 15.000 inwoners telt, verlaten. (Ongecorrigeerd.) Regeeringsoproep aan de stakers. „Omstandigheden zijn geheel veranderd". Het Fransche ministerie van arbeid pu bliceert het volgende communiqué: „Volgens de laatste berichten breidt de stakingsbeweging zich uit. De oorzaak de zer beweging ligt hierin, dat de arbeiders na de overwinning van het Volksfront het oogenblik gekomen achten om betere arbeids- en bestaansvoorwaarden te ver overen. De politieke situatie is echter sedert de installatie der nieuwe regeering volkomen gewijzigd. Het programma, dat de minister-presi dent morgen bij het parlement zal indienen, beantwoordt nauwkeurig aan alle eischen der werklieden. Wij noodigen de arbeiders dan ook uit, zooveel mogelijk rekening te houden met de wijzigingen, die in den poli- tieken toestand zijn gekomen. De regeering zal zonder verwijl wetsontwerpen betref fende arbeidsduur en bescherming der loonen indienen en er naar streven, dat die in den kortst mogelijken tijd worden aan genomen. Wij doen dan ook een beroep op de redelijkheid en het gezonde verstand der arbeiders, opdat geen vergissing worde begaan, die de gelukkige resultaten, welke zij mogen verachten, zou kunnen bederven". Hedenmiddag om 1.30 uur heeft de nieu we Fransche premier, Blum, voor de radio een redevoering uitgespoken, waarin hij o.m. zeide: Het regeeringsprogramma is het program ma van het Volksfront. Onder de voorstel len, die terstond bij het parlement zullen worden ingediend, noemde spr. de 40-urige werkweek, collectieve arbeidscontracten, va- cantie met uitbetaling van loon, d.w.z. de voornaamste hervormingen, die door de ar beiders worden geëischt. Voorts zeide Blum, dat hij aan al zijn ver plichtingen zou voldoen. De actie zal echter om doelmatig te zijn, moeten worden ten uitvoer gelegd binnen de openbare veilig heid. Zij zou verlamd worden door iederen aanslag op de orde, door iedere onderbre king van de vitale diensten der natie. Iedere paniek zou duistere plannen van tegenstan ders van het volksfront dienstig zijn. Zekere tegenstanders van dit front loeren reeds op hun revanche. De regeering vraagt derhalve de arbeiders zich te verlaten op de wet ten aanzien van die eischen, welke door de wet geregeld moeten worden en voorts vraagt zy van de arbeiders de overige eischen in kalmte, waardigheid en discipline na te streven en den werkgevers te verzoeken die eischen te bestudeeren in een geest van billijkheid. Blum besloot zyn redevoering met het land te verzoeken koelbloedigheid te bewa ren: „Een groote toekomst opent zich voor de Fransche democratie, ik bezweer haar deze toekomst tegemoet te gaan met die rustige kracht, welke de waarborg is voor nieuwe overwinningen. SNEEUW EN KOUDE IN BEIERSCHE BERGEN. In de Beiersche bergen is in den afge looperi nacht regen en sneeuw gevallen. Op de bergtoppen stuift veel sneeuw. Van morgen stond de thermometer nog steeds om 8,5 graden. Dike mist hangt om de bergtoppen en verhindert ieder zicht. Ook in Allgaeu ligt sneeuw op de bergen. Bij Immenstadt ligt de sneeuwgrens op 900 M. In het dal regent het onophoudelijk. Ook in de Oostelijke Beiersche Alpen is op de hoogten sneeuw en in de dalen regen ingetreden. De Alpen van Berchtes- gaden en Reichenhall droegen hedenmor gen tot 1200 M. een sneeuwkleed. In het dal hangt, als in November, een dichte mist. DE NEGUS NIET NAAR GENEVE. De Negus zal niet deelnemen aan de be sprekingen van de assemblee betreffende het Abessinische conflict. Reuter meent te weten, dat hij dit besluit na overleg met zijn raadslieden heeft genomen. Hij zal niet naar Geneve gaan, opdat de genomen be sluiten die van onpartijdige volkenbondsle den zullen zijn en niet zullen zijn geken merkt door den persoonlijken invloed van den Negus. ZITTING TWEEDE KAMER. Verlaging van vaste lasten c.a. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling der wetsontwerpen, houdende bijzondere maatregelen: 1. ten aanzien van loopende landbouwhypotheek- en pachtovereen komsten; 2. ter verkrijging van verlaging van sommige vaste lasten en van huren. De heer Ebels (v.d.) betoogt, dat de aan den landbouw verleende steun ook door werkt buiten den landbouw. De statistiek bewijst dat van de crisispachtwet een ruim gebruik wordt gemaakt. De regeering ver- leene zoo spoedig mogelijk medewerking aan totstandkoming van een nieuwe pachtwet. Spr. wijst op de beperkte wer king der landbouwhypotheekwet, wegens de gestelde eischen voor verlichting van hypothecaire lasten. V°0r.he] overgToote meerendeel bluft de toestand zooals die is. Er is geen sprake van algemeene lasten-verlaging in den neering. De bezwaren in zake aantak™ van het landbouwcrediet worden zeer overdreven voorgesteld. Integendeel ten deze verbetering merkbaar. Den eisch, dat rekening moet worden ge houden met de financieele positie van de schuldeischers, wenscht spr. te laten ver vallen. De heer Boon (lib.) betoogt, dat er een einde moet komen aan de rechtsonzeker heid. Het grootste bezwaar is ook hier voor spr. de verdere aantasting der rechtszeker heid. Er is gezegd, dat de regeering reeds contracten heeft ontbonden, maar dan werkten de gevolgen op zeer beperkt ter rein. Spr. waarschuwt tegen maatregelen, welke het vertrouwen verder zouden schok ken. Volgens deze wetten zullen crediteuren dubbel voorzichtig worden, om nieuwe contracten aan te gaan. De spaarbanken en het levensverzekeringsbedrijf, de boeren leenbanken, zouden dupe dezer nieuwe maatregelen worden. Dit is het loon voor boerenleenbanken, die zoo dikwijls in moei lijke omstandigheden hebben geholpen. Spr. zegt, dat het uitzonderingen zijn, als hypotheekboeren uit hun bedrijf worden gezet. Men scheppe geen verdere onrust door rechtsonzekerheid. Door samenwer king zal meer resultaat te bereiken zijn. Om resultaat te bereiken, zou men verder moeten gaan met het verlagen van allerlei overheidslasten, polderlasten, enz. De alge meene tendenz tot huurverlaging is er trou wens reeds. De voorgestelde maatregelen scheppen onrust onder huurders zoowel als verhuurders. Welk een onmogelijke taak zal er in be paalde gevallen aan de huurkamers worden opgelegd. Onbegrijpelijk is spr. de bewe ring, dat de regeering na deze maatregelen niet verder meer zou behoeven te gaan. Ze brengen geen algemeene verlaging van las ten, geven steun slechts voor sommige groe pen of individuen, veroorzaken onrust. Spr, is allerminst geestdriftig voor de wetsont werpen gestemd. De heer Sneevliet (rev. soc.) heeft van verschillende zijden hooren beweren, dat de regeering aan verwerping dezer wetsont werpen geen consequenties zal verbinden Bij de critiek van den heer Goseling is het regeeren echter „ook zoo lekker niet". Spr. zegt, dat personen uit hoogere re gionen reeds hun voordeel doen met po gingen tot voorbereiding van devaluatie (gemompel). Spr. acht deze regeering niet onbekwaam om de zware lasten scherper aan te tasten, hier constateert spr. onwil. Als van andere zijde reeds zoo felle critiek wordt geoefend, mag spr. wel gewagen van onwil der regeering om een deflatie-politiek te voeren ten bate van de groote massa, Integendeel. Ze steunt pogingen, om jonge arbeiders voor fooien in de fabrieken te halen en de ouderen te verdrijven. In dat opzicht noe men de werkgevers zich plotseling sociaal. Spr. critiseert de voortdurende steunverla ging zonder dat er voor reëele huurverla ging iets positiefs is bereikt. (De vergadering duurt voort). Tawali 1 Juni v. New-Orleans n. Beira. jaVaNew-ïork Lijn. Kota Inten 2 Juni v. New-York n. Norfolk. Kota Tjandi 3 Juni v. Singapore n. N.-York. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. Holland—Afrika Lijn. Randfontein 3 Juni v. Mombassa n. Tanga. Bloemfontein 4 Juni v.m. v. Hamb. n. Amsterdam. Holland—Oost-Azië Lijn. Meerkerk thuisreis 3 Juni v. Moji. Zuiderkerk uitreis pass. 3 Juni Gibraltar. ONDERHOUD MUSSOLINI—SCHUSCHNIGG. Schuschnigg heeft hedenmorgen een on derhoud gehad' met Mussolini op de bezit ting van den duce, Röcca Delle Caminate. Omtrent het besprokene is niets uitgelekt. Wel kan worden meegedeeld, dat tijdens het geheele verblijf van Schuschnigg te Viareg- gio hij met niemand anders gesproken heeft dan met den militairen attaché van de Oos- tenrijksche legatie te Rome en dat hij geen enkel lid van het huis Habsburg heeft ont moet. De verblijfplaats der Habsburgers, de villa Della Pianore, is op het oogenblik ge sloten. is er „Och, waren alle menschen wIJi (Dat is heelemaal niet noodig, als ze achter het stuur maar 'n klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al hééltevreden zijnl) STOOMVAARTLIJNEN. Halcyon Lijn. Stad Haarlem 3 Juni van Vlaardingen Porto Ferrajo. Stad Zwolle 3 Juni van Rotterdam te Car- thagena. Rozenburg 3 Juni v. Lissabon. Flensburg Vlaardingen n. Lulea 3 Juni uit den N. Waterdeg. Stad Arnhem n. Bagnoli pass. 3 Juni Dun- geness. Rotterdamsche Lloyd. Djambi 4 Juni v. Hamb. te Bremen. Blitar thuisr. pass. 3 Juni Kaap de Armi. Slamat uitr. 3 Juni v. Venetië. Garoet thuisr. 2 Juni v. Singapore. Dempo uitr. 4 Juni te Southampton. Kota Baroe 31 Mei v. Sabang n. Macassar. HollandAmerika Lijn. Boschdijk thui§r 2 Juni v. Havana. Damsterdijk thuisr. 2 Juni v. Cristobal. RotterdamZuid-Amerika Lijn. AJcyone thuisr. 3 Juni v. Teneriffe. Stoomv. Mij. „Oceaan". Dolfus 1 Juni v. Hamb. te Gdynia. Eurybates Java n. A'dam pass 3 Juni Perim Aenneas Japan n. Rotterdam 3 Juni van Port Said. Peisander, A'dam n. Java 3 Juni v. Suez. City of Bath 4 Juni v. Suez n. Japan. Melampus 30 Mei v. Liverpool te Batavia. Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 3 Juni van Valencia naar Burriana. Jonge Anthony Valencia naar Londen pass. 3 Juni Gibraltar. Noordduitsche Lloyd. Goslar 3 Juni van Rott. n. Hamb. Havel 2 Juni v. Japan te Bremen. Neckar 2 Juni v. Hongkong n. Yokohama. JavaChinaJapan Lijn. Tjileboet arr. 2 Juni te Bat. Tpjisadana 3 Juni v. Macassar. Tjikembang arr. 3 Juni te Manilla. Tjisondari 2 Juni v. Hongkong n. Muntok. Holland—West-Afrika Lijn. Reggestroom 3 Juni v. Havre n. A'dam. Jaarstroom 7 Juni v. W.-Afrika te Rott. verwacht. Kon. Paketvaart Mij. 3™l VT- Hongkong n. Sjanghai, bane 3 Juni v' Singapore te Bris- Tosari 1 Juni v New W ^n' cutta. New-Westminster n. Cal- Siantar 1 Juni v. mont. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Adrianus Joseph de Boer en Maria Helena Brugman. Pieter Mari van Haneghem en Margaretha van Vegten. Jacobus Bleeker en Geertruida Maria Duyn. Pieter Blok en Maria Elisabeth Idema. Klaas Pieter de Bakker en Geertruida Balvers. Nico- laas Josephus Oudejans en Elisabeth Mam Naller. Eduard Frits Mosk en Guurtje Slooten. Aldert Dekker en Adriaantje van Enoo. Anthony Pieterse er. Catharina Tamis. Jan Duin en Catharina Maria Hopman. GEBOREN: Catharina Antonia, d. van Cornelis Ber- nardus Stokman en Antonia Vendel. OVERLEDEN: Jorine Wilhelm ina Cornelia Louwe, ge huwd met Dirk Heertjes, 80 jaar. Aafje Strooper, gehuwd met Gerardus Petrus He mels, 44 jaar. DE KAASMARKT. De kaasmarkt mocht zich heden verheu gen in het reeds lang aangekondigde be zoek van ir. Louwes, den rijkscommissaris, die zou komen, om de markt te zien en reclame-mogelijkheden in het buitenland te bestudeeren. Burgemeester van Kinschot heeft den heer Louwes alles laten zien, wat de kaas markt biedt, heeft met hem een bezoek gebracht aan kaaspakhuizen en heeft ook den heer Koster, voorzitter van den Coöp. Zuivelbond, in de rondleiding betrokken. Na den rondgang heeft op het Stadhuis een conferentie plaats gehad, waarin de heer Louwes toezegde de zaak aan de re geering te zullen voorleggen en ter zijner- tijd aan B. en W. de noodige mededeelin- gen te zullen verstrekken. De markt zelf leverde een levendigen aanblik: De aanvoer bestond vandaag uit 77 stapels, samen wegende 148.000 K.G., wat iets meer is dan de vorige week, toen er 66 stapels met een totaal van 145.000 K.G. was aangevoerd. De prijzen waren als volgt, waarbij tusschen haakjes ge plaatst die van de vorige week: Fabriekskaas kleine 21.(21. commissie 18.50 (17.50) Boerenkaas kleine 19.(18.50) commissie 24.(22.50) De handel was goed. Men ziet, dat de prijzen beter waren dan een week geleden en vooral is het merkwaardig, dat de marktprijs vrij wat hooger was dan de beursprijs te Pur- merend, waaruit kan blijken, dat de markt nog steeds zeer belangrijk is voor de prijszetting. INLIJVING. Op 17 Juni a.s. zal een inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1936, bestemd voor het 21e regiment Infan terie te Amersfoort. HERH AI JNGSOEFENINGEN. Van 16 Jul' tot 1 Augustus a.s. komt bij het regiment Kust-artillerie te Den Helder de lichting 1932 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen; (de onderofficieren vanaf 9 Juli t.v.) naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrydag 5 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 768,3 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 740,7 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zaterdag 6 Juni: Matige, aanvankelijk afnemende, later waarschijnlijk weer toenemenden krimpen de wind; half tot zwaar bewolkt; waar schijnlijk geen regenbuien; iets kouder. Buitenlandsch weeroverzlcht Weerstoestand blijft onzeker. De depressietoestand over Duitschland bleef gehandhaafd, en vooral aan den rand va n het lagedrukgebied vielen zeer zware regens. Münchep tapte 21, Maastricht 25, Brussel 19, de Bilt 17, Aken 42, Keulen 32 en Essen 23 m.M. regen af. Ook thans is het weer in zuid-Duitschland en noordoost- Frankrijk nog regenachtig en koud. Over noord-Duitschland is het minder slecht, daar heerschen ook vrij hooge temperatu- ren, welke by de noordoostelijke lucht beweging ook in het noorden van ons land eenige verwarming brachten. De IJsland- sche depressie heeft zich sterk uitgediept en is ook in omvang toegenomen. Heden morgen daalden ook op Schotland de baro meters flink. Ook deze depressie bracht zware regens (Vestmanoer had 32, Reyk javik 30 m.M.). Over de Britsche eilanden strekt zich een rug van hoogedrukking uit, terwijl ook over midden- en zuid-Scandinavië de luchtdruk vrij hoog is. De aftrekkende depressie over Lapland bracht in Ingö nog 16 m.M. regen. 16 m.M. regen. De weerstoestand is moeilijk te beoor- deelen. Waarschijnlijk zal onder invloed van de barometerdalingen in het noorwes ten de wind ten onzent wel krimpen. Dat heeft dan weer toevoer van wat koudere luchtmassa's tengevolge, bij verdringen van de thans aanwezige warme lucht blijft de kans op buien nog* aanhouden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.44 uur tot 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 6 4.49 5.15 1.22 1.40 7 5.26 5.53 1.57 2.15 8 6.06 6.31 2.34 2.51 9 6.46 7.11 3.10 3.30 10 7.28 7.53 3.52 4.13 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 6 4.46 5.12 1.10 1.28 7 5.23 5.50 1.45 2.03 8 6.03 6.28 2.22 2.39 9 6.43 7.08 2.58 3.18 10 7.25 7.50 3.40 4.01 New-Orleans te Beau- EEN UUR VAN SCHOONHEID. Men schrijft ons: Evenals vorige jaren heeft de bekende orgelist, de heer Jan Zwart, zijn orgelbe spelingen aangevangen en ruischte weer een stroom van klanken door de blanke stilte onzer schoone Groote kerk. Klanken die gevormd werden tot jube lende en ontroerende melodieën, welke wonderlijk harmonieerden in deze omge ving, waarin het rumoer der tijden is ver stild en onze ziel iets gevoelt van het groote en hoogere dat zich om ons bevindt. Welk een moment van onzegbare schoon heid is het, wanneer een late zonnestraal zijn gouden glans laat spelen door de hooge boogramen der kathedraal en een juichend koraal deze tot in z'n grondvesten- doet trillen. Dan vergeet men voor een oogenblik de zorgen en moeilijkheden, waaraan onze tyd, helaas, zoo ryk is. Doch deze momenten geven ons bemoedi ging en zijn als 't ware een geestelijke ver- frissching vor onze moegewerkte hersenen. Dan zijn de crisis- of zakelijke beslommerin gen voor een wijle verdwenen. Jammer, dat slechts weinigen van deze toch zoo gemak kelijk bereikbare gelegenheid profiteeren, het is slechts een kleine groep die elkander hier jaarlijks ontmoet om dit moment van geestelijk genot te beleven. Mogen deze paar regels bij velen het verlangen doen ontstaan, om dit uur van hoogstaande kunst ook tot bet hunne te maken. ONGELUK OF ZELFMOORD? Employé van de St. Willebrordus- stichting te Heiloo door trein over reden en gedood. Hedenmorgen in de vroegte werd de ge meenteveldwachter Geertsma van Heiloo gewaarschuwd in verband met een ongeluk, dat zich zou hebben afgespeeld op de spoor baan bij de Schuine Hondsbosschelaan al daar. Na onderzoek bleek, dat de 44-jarige A. A. V., employé van de St. Willebrordus- stichting te Heiloo, door onbekende oorzaak hedennacht door den laatsten trein naar Alkmaar was overreden en op slag gedood. De bestuurder van den eersten trein uit Alkmaar bemerkte het eerst het afschuwe lijk verminkte lijk. Of men hier met een ongeluk dan wel met zelfmoord te maken heeft, staat nog niet vast DEZE KEER EEN ANDERE HOND! De eigenaar of liefhebber van een klein smoushondje, dat gistermiddag bij een be woner van de Uiten boschstraat is komen aanloopen, kan zich ter terugbekoming aan het bureau van politie aanmelden. OPENBARE DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap is gister avond door de politie een persoon vanaf den Friescheweg aan het bureau van politie ter ontnuchtering ingesloten. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. ZEDENMISDRIJF. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een persoon, die zich had schuldig gemaakt aan het plegen van niet nader te noemen handelingen met een jong meisje. DE EERSTE. Thans zijn het de eerste druiven, die op de Exportveiling zijn aangevoerd en wel door den heer J. D. Kloosterboer uit Sint Pancras. HET DIRECTEURSDIPLOMA BEHAALD. Te 's-Gravenhage is de opleidingscursus gehouden van de C. V. van Openb. Leesza len en Bibliotheken. Het directeurs-diploma werd daar o.a. behaald door mej. A. Mey- ling, assistente aan de Openbare Leeszaal te Alkmaar. MUGGEN ZOEKEN WIERINGEN WEER OP. Na een afwezigheid van precies tien da gen, zoo schryft men uit Wieringen aan de Tel., zijn de befaamde muggenlegers op af sluitdijk en Wieringermeerdijk terugge- keerd. Tien dagen lang hebben mensch en dier, en van de eerste categorie de automobilist niet in het minst, geleefd als in het land van belofte, welken weidschen naam men Wieringen en omgeving heeft toegedacht sedert den dag, waarop men van de mug genplaag was verlost. Helaas is de vreugde

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2