IVOROL DE MOORD IN DEN IJ-POLDER. cMoote unJte tanden. PROFESSOR SLIM EN ZOON i JtedÜaza&e*,i de ex-burgemeester van Tegen verdachte 12 jaar gevangenisstraf geëischt. !Biunett£and VOLKENBOND 30 JUNI BIJEEN. Raad waarschijnlijk 27 Juni bijeen. Volgens een communiqué van het Vol kenbondssecretariaat te Genève heeft Benesj de Volkenbondsvergadering per 30 Juni bij eengeroepen. Verwacht wordt, dat Eden in zijn kwali teit van raadsvoorzitter den Volkenbonds raad op 27 Juni bijeen zal roepen. LEIDER DER OOSTENRIJKSCHE ,f MILITIE AFGETREDEN. De Weensche landsleider der militie on vroegere rijksleider-plaatsvervanger dér Oostmarksche stormtroepen, 'staatsraad dr. Josef Kimmel, is als leider der militie afge treden en neemt tevens ontslag als lid van den Staatsraad. Dit is waarschijnlijk een ge volg hiervan, dat hu ten aanzien van de kwestie der vrijwillige weerkorpsen aan de zijde van Starhemberg staat en zoo in con flict is gekomen met Schuschnigg, wiens intiemste medewerker hij destijds is ge weest. Zijn functie bij de militie zal door generaal-majoor b. d. Unger worden inge nomen. Een1 tweede belangrijke mutatie betreft den 'belangrijksten vertegenwoordiger van den Heimatschutz in den vakvereenigir.gs- dienst, den Bundeswirtschaftsrat Lichteneg- ger. Hij -heeft allé functies, die hij bij de verschillende vakvereenigingen én in deh vakvereenigingsbond bekleedde, neergelegd. Zijn taak zal door den voorzitter van den vakvereenigingsbond en den vertrouwens man van den Vrijheidsbond Staud, overge nomen Wórden. Het vertrek van Lichteneg- ger betéekent dé definitieve overwinning van de chfistelijk-sociale richting in den vakvéréénigingsbond. NOODWEER RICHT VERNIELINGEN AAN. Een ontzaggelijk noodweer is wederom boven ;de Baltische landen losgebarsten en heeft enorme schade toegebracht aan de té veld staande gewassen. Tengevolge van het noodweer is te Tal- lin een in aanbouw zijnd huis ingestort. Een ploeg arbeiders werd onder de puinhoopen bedolven. Door het inslaan van den blik sem zijn in verscheidene dorpen branden ontstaan., v AL CAPONE TEGEN DEN GROND GESLAGEN.' Al Capone, de vroegere gangsterkoning, van Chicago, is in degevangenis van Alcatraz tegen den grond geslagen tijdens een vuist gevecht met Harmon Waly, een der ont voerders van den zoon van Wayerhaeuser, die evenals Al Capone in Alcatraz zat opge sloten. DE BODEMRIJKDOM VAN ABESSINIE. De Duitsche mineraloog Müller, lid van de maatschappij Schmidt, die sedert elf jaar mijnstudiën in Abessinië heeft onder nomen, heeft tegenover Italiaansche journa listen verklaard, dat het gebied van geheel Abessinië rijk is aan mineralen. Zoo be vindt zich met name in God jam en Salale een enorme hoeveelheid ijzer, steenkool wordt gevonden te Ankober, even ten Noorden van Addis-Abeba en bij het meer Zoeai in het gebied van Aroassi. Voorts liggen bijna onuitputtelijke lood-, koper- en ijzerlagen te Tigre. Bij Djidjiga en Kaolin in Sjoa worden opalen en robijnen gevonden, petroleum is aanwezig bij de Dahlach- eilanden, goud in Wollega, wit asbest nabij Diredaoea, potos bij het Dallol-meer en zout in den berg Assale. TWEE WIELRIJDERS GEDOOD. De rechtbank te Zutphen deed heden uit spraak in de zaak tegen de thans geschorste 27-jarigen directeur van de Apeldoornsche kolencentrale J. H. G. uit Apeldoorn, die terecht had gestaan omdat hij, verkeerende ondexj drankinvloed, op 25 Febr. op den Arnhepschenstraatweg tusschen Apeldoorn en Beekbergen 's avonds om acht uur twee wielrijders, 'de 22-jarige mej. Blumink uit Velp ,en den 19-jarigen K. de Bruin uit Arnhem met zijn auto had aangereden, ten gevolge waarvan beiden zijn overleden. De officier had de maximum-straf ge- eischt, n.1. negen maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van het recht motor rijtuigen te besturen. Het vonnis luidde conform dezen eisch. KWAKZALVER FICK VEROORDEELD. 1500 boete of 6 maanden hechtenis. De kantonrechter van Almelo heeft heden vonnis gewezen tegen den Duit- schen „wonderdokter" K. Fick uit Vene- bruegge,, die in Hardenberg en omgeving zijn praktijk heeft uitgeoefend en on langs uit Nederland is gewezen. Hij stond terecht wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskundige en terza ke was m totaal zes maanden hechtenis geëischt. De kantonrechter veroordeelde den kwakzalver tot i500 boete, subs. 6 maanden hechtenis. V - Ambt-hArdenberg. Voor het gerechtshof te Arnhem zal op 25 Juni a s. behandeld worden de zaak tegen den ex-burgemeester van Ambt-Har- denberg y. H. W., die in hooger beroep is gekomen van het vonnis der rechtbank te Almelo, waarbij, hij tot jaar gevange nisstraf werd veroordeeld. Zooals bekend stond W. terecht in de bekende malversatie kwestie te Ambt-Hardenberg, omdat hij 16.000 zou hebben aangenomen van den ex-ontvanger B„ wetend dat dit geld van misdrijf afkomstig was. B., die veroordeeld werd tot een jaar gev.straf (met aftrek van 4 maanden pre ventief), heeft in dit vonnis berust. Na hetgeen wü gisteren over deze moord zaak meldden, thans nog het volgende: Het komt getuige voor, dat de dader niet geschoten heeft om schrik aan te ja gen, doch om te dooden. Met deze meening is dr. Pompe, die het Üjk geschouwd heeft, het eens. Président: Volgens enkele getüigen zou •deze verdachte gezegd hebben; Ik help iemand door zijn hoed geschbten. Volgens andere had hij gezegd: Ik heb dóór iemand heengeschoten. Dr. Pompe: Dat laatste klopt inderdaad. Er wordt dan gepraat over de lengte van dén verslagene, van den vermóedelijken dader en over de houding van den moorder naar, toen hij vuurde. Verdachte moet gaan staan. President: U bent nogal klein, hé? Verdachte: Eén meter 64 c.m. President: Toen u gearresteerd werd we gens diefstal van een motorfiets, was u ge wapend. U droeg een dolk? Verdachte (lachend): Och, een dolk..., de padvinders dragen ze ook. Rechercheur Elferink is destijds bij ver dachte thuis geweest om een onderzoek te doen. Hij vond daar een vrouw die op zijn vraag verklaarde dat verdachte ook wel eens Arie werd genoemd. Later heeft die zelfde vrouw weer hardnekkig ontkend, dat verdachte wel eens „Arie" werd genoemd. Een volgende getuige weet te vertellen, dat er wel eens aanbiedingen in gesmokkelde revolvers werden gedaan en dat verdachte daarmee te diaken kon hebben. Verdachte wjjst 'de beschuldiging kortweg in.aar zeker af: Alles fantasie. Betreffende zijn handel iri fietsert wenscht verdachte zifch niet uit te laten. Volgens een rechercheur werden er in dien tijd veel fietsen gestolen tilt schuurtjes in den IJ- polder. - Verdediger: Het staat wel vast, dat de moordenaar op klompen liep. Dacht u, dat stadsmenschen die in den polder fietsen gaan stelen klompen dragen? De rechercheur wil dat niet met zeker heid zeggen. Deze verdachte heeft in den polder gewerkt en loopt en fietst even mak kelijk op klompen als op schoenen, Getuige had van dit geval den indruk gekregen, dat geschoten was door een dief, die zich be trapt wist en uit wanhoop schoot. Rechercheur Bakker vertelt over de Con frontatie van Verdachte met den broer van den verslagene. Deze laatste had geroepen: Heb jij mijn broer vermoord? Verdachte had hem geantwoord: Ze zeg gen het, maar ze moeten het me maar be wijzen. Een rechercheur had eenige maanden voor den moord een juffrouw gehoord naar aan leiding van een -verkeersongeluk. Het meis je had toen o.a.' In den loop van het verhoor verklaard dat zü op de kamer van de Mop was geweest en daar in een .kast een revol ver met een doos patronen had gezien. President: Dat is toch wel vreemd, ver dachte. Waarvoor houd je steeds vol nooit een revolver te hebben gehad? Verdachte (verward): Er kwamen wel meer.menschen op mijn kamer. Ik weet het niet en misschien liegt ze wel. Ik heb zelf nooit een revolver gehad. De zitting wordt geschorst tot 2 uur. Verloofde van den verslagene getuigt. Na de pauze komt een belangrijke ge tuige voor het hekje. J. Selzer, de verloofde .van den verslagene, die het drama voor haar oogen heeft zien afspelen. Ze is thans getrouwd. Uit haar verklaringen blijkt, dat plotseling de deur van het schuurtje werd opengerukt. Een kleine gedrongen figuur stond in de deur, een gestalte, gelijkend op de verdachte. De indringer richtte een zak lantaarn op hen, die hij met de rechterhand vasthield. Gerrit riep: „Arie, wat moet je hier?" „Niks Gerrit", kwam een donkere stem terug. Een oogenblik waren zij beiden buiten op het erf. Plotseling viel het doodende schot. Volgens getuige hield de dader den revol ver in de linkerhand. Getuige had niet gehoord, dat de hond aansloeg, hoewel hij dit bij bezoek van vreemden onmiddellijk deed. Dit zou er dus op wijzen, dat een bekende van het huis den moord zou hebben gepleegd. Getuige herkent verdachte niet als den dader. De zuster van J. S. bevestigt in hoofd zaak haar verklaringen. De broer van het slachtoffer, getuige J. Verhoede, vertelt, dat hij verd. wel kende, hij had hem steeds een kalmen jongen ge vonden, de verslagene had vroeger wel eens tegen hem gezegd: „Ze loopen op me, die twee moet ik in de gaten houden". Ger rit had toen op een groepje menschen ge wezen. Verdachte was daar niet bij. Mr. Stibbe: U bent de broer van het slachtoffer; gelooft u nu dat deze verdachte de moordenaar is? Getuige: Verdachte was altijd een kalme jongen en hij had nooit ruzie met Gerrit. President: ja, maar verd. heeft heel dik wijls gestolen en misschien werd hij op fietsendiefstal betrapt. Getuige: Dat zou misschien mogelijk zijn, ofschoon ik het niet geloof. Juffrouw de W. verklaart op de kamer M°P" eens een revolver en kogels jnenlp hl 8eA^n»'» "En in ^en P°*der noe* verhaal besl°0t de ^«^uw haar Pres.: Wie zegt dat? PrA«'-geTIk hoorde het van De L tinent die 0tUkent nu per- Een ex-huishoudster yan verd. komt met de mededeeling, (Jat hjj vroeger revolvers smokkelde. Een volgende getuige bevestigt dit. In Mei 1933 had verd. voor de aardig heid een revolver op hem gericht. Toen hij vlak na den moord tij verd. op visite kwam had verd. gezegd: „Ik dacht, dat een paar heeren me kwamen halen" Later had hij het gesprek op zijn avon- tuur van dien nacht gebracht: „Ik heb van nacht een vent door zijn hoed of zijn kop geschoten. Ik hoop maar dat hij dood is zou verd. gezegd hebben dan maken ze me niks". Dienzelfden avond had getuige in de cou rant gelezen, wat er gebeurd was in den Ij-polder, Hij had zich bij de politie als ge tuige aangemeld. De man, die de politie later heeft inge licht, komt dan voor het hekje. Den dag na den moord had verd. hem getuige opgezocht en verteld, dat hij een „gijntje" in den polder had gehad. Hij had daar op iemand geschoten. Verd. had hem een re volver in bewaring gegeven. Getuige L. bevestigt de verklaringen van den vorigen getuige. Ook aan hem had verd. verteld, dat hij een „gijntje" in den polder had gehad en hij op een jongen had geschoten. De man, die indertijd in de strafgevange nis te Haarlem was gedetineerd en die eveneens van de geschiedenis op de hoogte zou zijn geweest, bevestigt in groote trek ken de verklaringen van de vorige getui gen. Nadat nog enkele getuigen hun verkla ringen hebben afgelegd, is het getuigenver hoor ten einde. De president stelt verd. nog eenige vra gen, h(j blijft hardnekkig bij zijn ontkente- nis. Requisitoir. De advocaat-generaal, mr. dr. D. Reilingh, zegt dan in zijn requisitoir, dat er zeer veel bezwarende aanwijzingen tegen verdachte bestaan. Verdachte is negen maal veroor deeld, samen wegens 12 diefstallen, steeds gepleegd in den nacht op boerenerven. Het zou dus niet te verwonderen zijn, wanneer deze man in den bewusten nacht op het erf is geweest, met de bedoeling een fiets u-it het schuurtje te nemen. Uit de getuigenverklaringen is vast ko men te staan, dat verd. in het bezit was van een revolver. Hij is geruimen tijd smokke laar in vuurwapenen geweest. Spr. acht het niet onaannemelijk, dat verd. een daad als deze 'heeft begaan. Uitvoerig gaat spr. dan de verklaringen vart de hoofdgetuigen na, die verd. vlak na het gebeurde hebben gesproken en wienhij verteld zou hebben, wat er in den IJpolder was gebeurd. Principiëele verschilpunten kan spr. niet vinden in hun verklaringen. Het moet uitgesloten worden geacht, dat drie personen om een onbeduidende reden of om een belooning iemand zouden opof feren en valsch beschuldigen. De proc.-generaal is van meening, dat verd. bezig was dien nacht fietsen te stelen. Toen hij zich betrapt zag door den jongen en het meisje, trok hy zijn revolver en schoot- Spr. acht den doodslag bewezen en re- quireerde een gevangenisstraf voor den tijd van twaalf jaar. De zitting werd geschorst tot Maandag middag 2 uur. De verdediger, mr. H. G. Stibbe, zal dan zijn pleidooi houden. DE INBRAAK IN DE ZUIVELFABRIEK TE NUNSPEET. Eisch tegen „Witte Nelis" zes jaar gevangenisstraf. Voor de rechtbank te Zwolle heeft zich hedenmorgen de leider en aanvoerder van de berucht geworden „dynamiet"-bende, de 39- jarige C. N. de V. uit Amsterdam, die echter vooral onder zijn bijnaam „Witte Nelis" be kend is geworden, te verantwoorden gehad wegens zijn aandeel in de inbraak welke in den nacht van 14 op 15 Januari j.1. te Nun- speet in de zuivelfabriek der N.V. J. E. Schaap Co. aan den Elburgerweg aldaar is gepleegd. Naar men weet hebben de mededaders van „Witte Nelis" de vorige week terecht ge staan. Tegen hen werd toen resp. zes en vier jaren gevangenisstraf geëischt. Evenals Knaup dat had gedaan heeft Witte Nelis ook thans elke schuld aan de bewuste inbraak ontkend. Hij was niet in Nunspeet geweest, zoo zeide hij, en niet in een zuivel fabriek aldaar en had er dus ook niet inge broken. Bij het getuigenverhoor werd, behalve de getuigen die de vorige week reeds zijn ge hoord en die thans de toen afgelegde verkla ringen herhaalden, alsnog gehoord dr. C. J. van Ledden Hulsebos uit Amsterdam. Als getuige in deze zaak heeft de heer Van Ledden Hulsebos verschillende zaad monsters onderzocht, waarvoor hij het mate riaal had vergaard van de banden der auto, waarmede Malestein had beweerd naar Nun speet te zijn gereden en uit de omgeving der fabriek. Getuige had daarbij verschillen de punten van overeenstemming aangetrof fen, doch in absoluut positieven zin kon hij zich niet uitlaten. Meer zeker was hij van zijn zaak omtrent de overeenkomst, welke de sporen van autobanden in de omgeving der fabriek vertoonden met de afgietsels, welke hij van de banden van Malesteins auto had genomen. Get. zeide voorts een „scheiding van samenhang" (een tusschen- vorm tusschen een scheur en een snede) in verdachtes pantalon te hebben aangetroffen, die ontstaan kan zijn toen deze door het venster van het fabriekskantoor naar bui ten is gesprongen. De offipier van justitie, mr. J. C. van Hasselt, zeide in zijn requisitoir geen reden te hebben aan de verklaring van Malestein te twijfelen, omdat geen enkele grond voor een eventueele valsche getuigenis is aange voerd. Spr. achtte de schuld van Witte Nelis dan ook bewezen en eischte deswege zes jaren gevangenisstraf. De uitspraak werd ook in deze zaak be paald op 10 Juni a.s. DUITSCHE BESCHOUWING OVER DEN GULDEN. Een artikel in de Allgem. Deutsche Zeitung, getiteld „Holland In nood". Men meldde gisteravond uit Berlijn aan de N.R.C.: „Holland in nood" luidt de titel yan een artikeltje van de Deutsche Allgemeine Zei tung, waarin o.a. wordt gezegd, dat het zeer de vraag is, of men door verhooging van het disconto op den duur goudoffers van de in stelling zal kunnen voorkomen. De onder vinding, welke men in de laatste jaren bij talrijke wijzigingen van den rentevoet heeft opgedaan, maakt het geenszins mogelijk deze vraag te beantwoorden. De verhooging van het disconto bewijst alleen dat de be voegde instanties, waartoe ook de regeering behoort, den wil hébben den gouden standaard van den gulden te verdedigen, dat thans daarom een middel is ter bestrij ding van de vrees voor devaluatie. Een verhooging van het disconto is echter tevens het eenige ter beschikking staande technische middel, daar een officieel toe zicht op den handel in deviezen den uitge- breiden Nederlandschen wereldhandel zou vernietigen. De nieuwe Nederlandsche ka- pitaalvlucht na de nerveuze stemming is uitsluitend uitgelokt door de bezorgdheid om het lot van de Fransche valuta, vooral daar thans de uitbreiding van de staking van de Fransche metaalbewerkers den ern- stigen binnenlandschen politieken toestand van Frankrijk steeds duidelijker kenschetst. Het is op het oogenblik onmogelijk te be- toogen, of Nederland in geval van Fransche devaluatie zijnerzijds voor de noodzakelijk heid zou worden geplaatst eveneens hiertoe over te gaan. Voor Nederland met zijn rijke koloniën van producenten van talrijke kost bare grondstoffen en voedingsmiddelen is eigenlijk een rijk overschot aan deviezen voor handen. Hieraan had Nederland in vorige jaren zijn positie van bankier op de wereldmarkt te danken. Anderzijds zou echter voor de koloniën, welke op de afzet op de wereldmarkt zijn aangewezen, een aanzienlijk voordeel bestaan bij een deva luatie van den gulden. De aanhangers van devaluatie zijn in Nederland in den jong- sten tijd talrijker geworden. Zij vormen thans een zeer sterke partij tegenover de welke de positie van de regeering steeds moeilijker wordt. DE VORSTELIJKE PERSONEN NAAR HET LOO VERTROKKEN. De koningin en de prinses zijn gistermid dag met haar vorstelijke gasten met den trein van 6.01 uur weer naar het Loo ver trokken. Op het perron was veel belangstelling van de zijde van het publiek. De gouverneur der residentie, luitenant- generaal, jhr. W. Röell, en de burgemeester van Den Haag waren mede op het perron aanwezig. BURGEMEESTER VAN BREDA. De heer B. W. T. van Slobbe benoemd. De Staatscourant van gisteravond bevatte een Kon. besluit van 30 Mei, waarin de dezer dagen reeds door ons vermelde benoe ming met ingang van I Augustus wordt aangekondigd van den heer B. W. T. van Slobbe, aftredend gouverneur van Cura- Cao, tot burgemeester van Breda. De heer van Slobbe wordt te Breda, zoo als bekend, de opvolger van mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, die dezer dagen is opge treden als commissaris van de koningin in Limburg. Wat zijn gouverneurschap betreft, kan geconstateerd worden, dat Curagao in de jaren 1930-'36 een belangrijke ontwikkeling heeft doorgemaakt. De heer van Slobbe nam de leiding van het bewind op Curagao DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. in handen na het betreurenswaardig inch dent met den Venezolaan Urbina onder gouverneur Fruytier. Zijn eerste werk was toen de reorganisatie van de politie en de defensie van het gewest. 'Tijdens het bewind van gouverneur van Slobbe zijn er tal van groote werken uitge voerd, door den bloei van de olie-indüstrie noodig en mogelijk geworden, waaronder een kostbaar systeem van watervoorziening. Voor deze werken zijn bij het Rijk kaSvoor- schotten opgenomen ten bedrage van 7 a 8 millioen. Het zal den aftredenden gouver neur voldoening geven, dat deze voorschot ten vóór zijn aftreden geheel of nagenoeg zijn afgelost. De heer van Slobbe heeft op wetgevend gebied belangrijken arbeid verricht. Een groot aantal verordeningen is tot stand ge komen, waaronder eenige op sociaal ge bied, beroepsziekten, ongevallen, woning toezicht, enz. Burgemeester van Slobbe kent de stad Breda reeds sinds zijn jeugd; hij is er 'op school geweest en heeft er daarna als offi cier eenige malen in garnizoen gelegen. t)it zal er ongetwijfeld toe medewerken, dat de banden tusschen burgemeester en bevol king, die onder zijn voorganger van *00 hartelyken aard waren, zich zullen ontwik kelen op een hechten grondslag, welke voor de toekomst alle goeds belooft. DE NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Het 5000ste lid in 1936. Naar men ons meldt, heeft de Nederland sche reisvereeniging dezer dagen haar 5000ste nieuwe lid in 1936 ingeschreven. Aan dit lid heeft de vereeniging een boek werk over toerisme aangeboden. SPELING DER NATUUR. By den landbouwer Bulten te Zelhem (Geld.) is een big met twee kopen gebóter.. Het dier heeft drie oogen. MEISJE IN BRAND GERAAKT. Nabij Kerkdriel. Gistermiddag was het dertienjarige doch tertje van de familie W. Bruigom in hgt na burige Hoenzedriel nabij Kerkdriel aan het spelen in een hoop smeulend papier. Plotse ling vatten haar kleeren vlam. Voordat hulp kon worden geboden was het kind reeds met zulke vreeselyke brandwonden overdekt, dat onmiddellijke overbrenging naar het ziekenhuis te den Bosch noodza kelijk was. De toestand was gisteravond uiterst zorgwekkend. CHARLOTTE KOHLER NAAR CURACAO. Naar wij vernemen is Charlotte Kohier door den Curagaoschen Kunstkring uitge- noodigd voor een voordrachts-tournée in West-Indië. Zij zal 13 Juni a.s. per s.s. JBar- neveld" vertrekken. FABRIEKSBRAND TE MILL. Brandweer voorkomt groote ramp. Te Mill by den Bosch is hedenmorgen te gen 7 uur brand uitgebroken in de klompen- fabriek van de gebr. van- Hout De hout- wolfabriek brandde vrijwel geheel uit en de machineriën, die zich daarin bevonden lie pen groote schade op. De brandweer, die zeer spoedig ter plaat se was, bestreed het vuur met kracht en was het na 20 minuten geheel meester. Dank zij het kranige werk van de brand weer kon zij voorkomen, dat het geheele fabrieken-complex een prooi der vlammen werd. De oorzaak van den brand is onbekend. Schade wordt door verzekering gedekt ZEDENMISDRIJF TE AMSTERDAM. De zedenpolitie heeft gistermiddag een 23-jarige man in zijn woning in de Bloem- buurt te Amsterdam-noord gearresteerd. De man had zich schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf met een achtjarig méis* je, dat bij de confrontatie in den artestant den dader herkende. Uit het nader onderzoek is gebleken, dat de man reeds eerder pogingen tot soort gelijke delicten heeft gedaan. BLOEMEN- EN PLANTEN- TENTOONSTFLLING IN DEN HAAG. Gedeputeerde Staten van Zuidholland ge ven den staten in overweging afwijzend te beschikken op het verzoek van de com missie voor voorbereiding voor een van 14 April tot en met 23 Mei 1937 te 's Graven- hage te houden nationale bloemen- en plantententoonselling, om medewerking-van de provincie tot de vorming van een waar borgfonds ten behoeve van die tentoonstel ling- 7- Nu gebeurde er echtn- werd opeens heel groot biinl .vreemds- De galvlieg fessor en begon te spreken „pi? ^00 groot als de Pro" vlieg. „Kom je eens kijken hop "rfaB baantje", zei de professor wist niet hoe hij het en staan"- De wereerdheid greep hij naar zijn hoedTn Tett^rS™" 8. De vlieg scheen erg spraakzaam, want hij begon alles uit zijn leven te vertellen. Hij nam den professor mee en liet hem een paar van die grappige bolletjes zien. die wel eens op eikebladen aantreft.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6