Een rijkdom der Tropen PENAAL - 6 CENT Wat er gisteren gespeeld werd. proeft men uitde edele tabakken, verwerkt in de nieuwe CADENA Ó-cents penaal. De naam CADENA garan deert U het beste voor Uw geld. Thans ook in blikken van 10 stuks. koers genomen moest worden wegens een te grooten achterstand. In de zevende en acht ste ronde lag Gommers steeds vooraan en de kranige Brabander heeft vooral in het middengedeelte van den wedstrijd kranig gereden. Na de negende ronde kwam Jean Aerts het eerste door en de tijd was al te- ruggègaan tot 8 min. 12 sec. op de helft van den afstand na 50 K.M. lagen de volgende zeven" renners aan het hoofd: Jean Aerts, Gommers, Vervaecke, de beide Bidot's, Duerloo en W. Vroomen, dus slechts twee Nederlanders, die hun rol in den stryd om de leiding speelden. De tijd bedroeg toen 1 uur. 19'min. 42.4 sec. Deze groep bleef ge- ruimen tijd bijeen. Na de 12de ronde kwamen slechts 6 man door, waarvan W. Vroomen het eerst. Jean Aerts, de wereldkampioen, diè tot nu toe zoo schitterend en in prachtigen vorm had ge reden^ ontbrak. Een lekke band had hem parteh gespeeld. Hij kwam zich later bekla gen. Het criterium was volgens hem veel te groot. Men had te weinig reparatiegelegen- héid daarvoor en had men een lekke band, dan kon men direct wel opgeven. Maar hij was niet de eenige, die verdween. Zoo zagen we de beide Braspenninx's niet meer,-' Magrie, "Speyker, van der Heyden, van der Eist én. Stobbink ondergingen hetzelfde lot. Vóorlo'opig was de koers nu aan de bui tenlanders. - Maar ün de 17e ronde kwamde verras sing: het bleek Slaats te zijn, die een moe dige -uittooppoging had ondernomen en met 59 meter voorsprong passeerde hij met Bul- la als tweede en Vietto als derde en direct daarachter bet geheele peleton, dat overi gens* door de talrijke uitvallers al aardig gedund was. Want weer noteerden wij na men die niet meer terugkwamen: Antoine van Schendel, Pellenaars, Vluggen, van der Horst en ook Danneel zou even later opge ven, In de drie laatste ronden werd fel gestre den. Nog steeds was de uitslag onzeker en na iedere ronde' zoü een nieuwe leider voor bij kunnen komen. Na de 18e ronde was het Vitto met Dictus als tweede en Bulla als derde en na de 19e ronde wederom Vietto daarna Bulla, Horemans, Dictus en Ver vaecke, dus geen enkele Nederlander bij de voprste groep! En dat met nog één ronde in het vooruitzicht. Maar juist in die laatste ronde bleek nog alles mogelijk te zijn. Pijnenburg die met V/alé fii de hoofdgroep was blijven liggen, kreeg een halve ronde voor het einde een lekke band. Slaats en van der Ruit gingen er tusschen uit, namen een kleinen voor sprong met den Franschman M. Bidot. Van der Ruit ging met tien meter voorsprong door de finish, terwijl Slaats den Fransch man royaal op de streep klopte. En terwijl van der Ruit met een krans om hangen reeds zijn eereronde reed en overal luide werd toegejuicht, kwam de jury bij een. Slaats had een protest ingediend tegen v. d. Ruit, die hem had gehinderd. Het pro test werd toegewezen en Slaats werd nu eerste, Bidot tweede en v. d. Ruit derde. Zoodat Nederland zeer fraai uit den strijd te voorschijn kwam! A. S. V. VICTRIX. Deze vereertiging hield Zondag een trai- ningsrit over 85 K.M. voor A en B-klasse en over-42 1/2 K.M. voor de C-klasse. Er was voor dezen rit veel belangstelling, zoowel van de renners als van het publiek. De ren ners hadden veel met pech te kampen. Er werden vele uitlooppogingen gedaan, maar de meeste mislukten. Er werd verder zeer snel gereden. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. H. Oudshoorn, 2. W. Visser- 3. J. Kager; 4. F. Essen. B-klasse: 1. P. Ever; 2. de Bood; anderen uitgevallen wegens pech. C-klasse: 1. Ottenbros; 2. de Bruin; 3. Hiemstra; 4. Klaver; 5. Wester. O. G. TE NOORDSCHARWOUDE. De ren- en tourvereeniging Ond. Ge noegen hield de eerste rit om den Van Zijl-beker. Deelgenomen werd door de B- klasse, de afstand was 51 K.M. De uitslag was: 1. C. de Meijer 1 uur 35 min. 16 sec.; 2. C. Groen en 3. C. Zeegers. De uitslag van de junioren over 37 K.M. was: 1. B. Spanjaart 1 uur 12 min. 42 sec.; 2. P. Zegers, 3. H. Groen en 4. P. Blom. PIET VAN NEK TERUG IN AMSTERDAM. De jeugdige wielrenner Piet van Nek, die in de ronde van Vlaanderen op zoo onge lukkige wijze kwam te vallen en in het zie kenhuis te Gent moest worden opgenomen, is Zaterdag met den trein uit Brussel Amsterdam aangekomen. De vorige week Zaterdag verliet van Nek reeds de kliniek. Op het derde perron van het Centraal station wachtte hem een korte doch harte lijke ontvangst. Verschillende familieleden en belangstellenden wachtten hem op. Na mens de A.S.C. „Olympia" bood de Flottes voorzitter, hem een fruitmand aan. Voorloopig zal Piet van Nek nog rust moeten houden. Zijn linkerarm, die bij het schouderblad op vijf plaatsen gebroken was, kan hU nog niet gebruiken. Dr. Tetzner zal hem verder behandelen. Het zal nog wel drie maanden duren voor dat van Nek aan wedstrijden kan deelne men. Voetbal. JV.A.C. verliest opnieuw en Enschedé behoudt haar kansje. Noad blijft le-hlasser. Er werd gisteren één kampioenswedstrijd gespeeld en wel Enschedé—N. A. C. Do Sportclub won na harden strijd en kreeg iets meer dan haar toekwam. Zij behoudt door deze zege haar kansje; maar moet natuurlijk afwachten wat Feyenoord zal doen. De stand is thans: Enschedé 7 5 0 2 19—16 10 Feyenoord 5 4 0 1 16—7 8 Ajax 8 3 0 3 14—13 6 Be Quick 6 2 0 4 15—21 4 N. A. C. 6 1 0 5 7—14 2 Wat de promotie betreft, N. E. C. wist thuis van Borne te winnen, zoodat de drie clubs weer precies belijk staan: S. C. H. 2 10 1 4—8 2 Borne 2 1 0 1 5-—5 2 N. E. C. 2 10 1 3—4 2 In het Zuiden wist Noad een zeer zware zege te bevechten op haar stadgenoote Willem II en daarmee eersteklasser te blij ven. De stand is: Noad 6 4 11 17—10 9 Willem II 6 3 12 15—12 7 T. S. C. 6 2 11 15—18 5 Palemig 6 114 916 3 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Enschede—N. A. C. 32. Een emotioneele, op het nippertje gewonnen. De wedstrijd EnschedeN. A. C., de laatste thuiswedstrijd,welke En schede te spelen had in de kampi oenscompetitie, is een van de merk waardigste kampioenswedstrijden ge worden. Merkwaardig- vooral, omdat N. A. C. gedurende «en groot deel van den tijd verreweg het beste van het spel had, keurig combineerend ten aanval toog, technisch ver boven de thuisclub stond, maar niet wist te doelpunten. Dat was voor de rust, toen de sportclub niet op dreef kon komen en weer sukkelde met haar middenlinie. N. A. C. leed toen echter aan een voorhoede, die niet tot doel punten in staat was en daar de En- schedesche voorhoede wel schoot en telkens gevaarlijk voor doel kwam, kon de rust ingaan met een 20 voorsprong voor de zwarthemden. N. A. C. tapte na de rust uit een ander vaatje. Men wierp zich enthousiast in den strijd en de wedstrijd, die voor de rust tamelijk vervelend was geweest, veran derde daardoor eensklaps van karakter. Het N. A. C.-overwicht werd grooter en grooter, de Enschedeërs werden terugge drongen. Het spel der Bredasche voor hoede, dat voor de rust veel te kort en te peuterig was geweest, wel aardig om te zien, maar zeer onproductief, werd plotse ling keurig open gehouden en er was in de eerste 20 minuten na de rust eigenlijk maar één ploeg aan het woord, namelijk N. A. C., dat zwoegde om den achterstand in te halen. Na elf minuten spelens kreeg toen Simons door treuzelen van van Del den den bal, hij snelde op het doel toe, gaf op het juiste moment over naar de Swart, die niet aarzelde en den bal in de touwen knalde. Zeven minuten later kopte Visscher uit een corner hard en onhoudbaar in en zoo had N. A. C. in twintig minuten tijds den achterstand ingehaald. De wedstrijd was weer volkomen open geworden en ieder een begreep, dat de laatste vijf en twintig minuten sensationeel zouden worden. De N. A. C.-voorhoede had nu den smaak te pakken en schoot en combineer de dat het een lust was om te zien. De Enschede-verdediging moest alle zeilen bijzetten, om erger te voorkomen en eens moest zelfs de paal te hulp komen, nadat Kamst reeds gepasseerd was. Het had er allen schijn van, dat de Bredanaars met de zege zouden gaan strijken en de ge zichten der sportclubbestuurders werden hoe langer hoe somberder. De laatste kans op het kampioenschap scheen voor de zwarthemden verloren te gaan, want de thuisclub bleef de mindere. Het psychologisch moment de sensatie. Toen veranderde het karakter van den strijd wederom. Enschede zette Meilink, die linkshalf gespeeld had, spil en Stege- huis, die de spilplaats had bezet, linkshalf. Dit bleek een zeer groote verbetering en vanaf dit oogenblik kwamen de zwart- he/nden overweldigend opzetten. Reeds direct kreeg Nagels van Meilink den bal uitstekend aangegeven, hij gaf hoog voor en ten Duis, de sportclub-midvoor, bedierf een fraaie kans door den bal met zijn hand in het net te slaan. Toen kreeg Wiecherink den bal en via den paal moest Verwyme- ren corner werken. Dit alles scheen echter uitstel van executie, want een seconde later lag de bal in 't N.A.C.-doel. Scheids rechter Israels annuleerde deze goal en hy deed met twee volgende sportclub- doelpunten, die binnen de drie minuten gemaakt werden, hetzelfde. Drie goals werden dus achtereenvolgens ongeldig verklaard, waarvan er twee bij waren, waarop weinig viel aan te merken. Het achtduizend man sterke publiek floot en loeide van woede, doch Israels Mft zich niet intimideeren en handhaafde z*jn be slissingen. Verbitterd zette de thuisclub alles op alles en toog in de laatste minu ten nog eens verwoed ten aanval. Drie minuten voor het einde viel toen t»t een corner het winnende doelpunt. NOORD-HOLLAND (I.V.C.B.)— HAARLEM (I.V.C.B.) 2—3. Spannende wedstrijd Op het Gem. Sportpark werd gistermid dag ten aanschouwe van een talrijk pu bliek de wedstrijd gespeeld tusschen het vertegenwoordigend elftal van het district Noord-Holland en dat van 't district Haar lem. De bezoekers zullen geen spijt hebben ge had van hun tocht naar 't Sportpark, want zij zijn getuige geweest van een spannende ontmoeting, waarin beide ploegen elkaar weinig toegaven. De strijd eindigde ten slotte in een kleine overwinning der Haar lemmers, die technisch een weinig beter waren en wier aanvallen gevaarlijker wa ren. Voor den aanvang en tijdens de rust zorgde de R.K. Muziekvereeniging „St. Ceacilia" door pittige marschmuziek voor een vroolijke stemming. Toen de beide elf tallen het veld betraden, vormden de A.F.C.- juniores een eere-haag. Toen scheidsrechter F. van Veen begin nen liet, stonden de volgende elftallen tegenover elkaar: Noord-Holland: Wiegman (V.V.Z.) doel: Brakenhoff (Vitesse) en de Lange (V.V.Z achter; Koopmans (A.D.O.), Molenaar (U. S.V.) en Bommerson (V.V.Z.) midden; Wij- benga (V.V.Z.), Noom (G.V.O.), de Lange (V.V.Z.), Rusel (D.E.M.) en Heideman (Vitesse) voor. Noord-Holland had inval lers Voor Huisman, Neefjes en Freezen. Haarlem: Kockx (Santpoort) doel; Gigen- gark (Geel Wit) en Vinke (H.B.C.) achter; Leuven (H.B.C.Kortekaas (H.B.C.) en Haukes (D.S.S.H.) midden; Kluiskens (T. IJ.B.B.), Ruigrok (H.B.C.), Bosdijk (D.S. S.H.), Martin (H.B.C) en Gieskes (H.B.C.) Direct na den aftrap ontwikkelde zich een spannende strijd, waarbij de Haarlem mers iets meer in den aanval waren. Doel man Wiegman, de doelman der N.-Hollan- ders, gaf echter reeds aanstonds blijk uit het goede hout gesneden te zijn. Op reso lute wijze voorkwam hij éenige malen een doelpunt. Het was een spannende strijd zoo had de doelman der N.H. een aanval onderbroken of zoó verkeerde het Haarlem- doel in moeilijkheden. Haarlem had 't eerst succes, wanneer de rechtsbuiten goed voor zet ep na een missen van een der backs van N.H. de Haarlemmers een mooie kans ge boden wordt 01. De rechtsbuiten, van N.H. kreeg kort daarop een mooie kans, maar zijn voorzet was te laag. Het spel van Haarlem is vlot ter en meer open, maar de doelman van N.H. stond succes in den weg. Een vliegend schot van den linksbuiten der Haarlemmers stompte hij mooi over. Een mooie aanval der N.H. leverde den succes op. De rechts back der Haarlemmers redt wel, maar de bal komt bij den rechtsbuiten, die in het uiterste hoekje schiet 11, Het doelpunt was 't sein voor de N.H voor een serié aanvallen, maar succes bleef uit. Rust kwam met 1—1. Na de rust was 't weer een geanimeerde strijd. Bij een aanval der Haarlemmers be ging een der verdedigers van N.H. een over treding, welke een strafschap kostte. Deze werd benut, waardoor de Haarlemmers met -1 leidden. Direct daarop hadden de Haarlemmers peeh, toen een schot van den linksbuiten voor langs ging. De N.H. zitten intusschen ook niet stil en een hunner aan vallen levert succes op. De linksbuiten brengt den bal goed op, geeft mooi door aan den linksbinnen, die met een mooi schot de partijen weer op gelijken voet brengt 22. De vreugde is echter van korten duur, want direct daarop verovert Haarlem weer de leiding 23. Ofschoon de N.H. nog wel een kans kregen om gelijk te maken, mocht dit niet gelukken en kwam 't einde met een kleine overwinning voor Haarlem. By N.H. was de achterhoede goed met den doelman als uitblinker, voorts vielen op linkshalf, middenvoor en rechtsbuiten. Bij Haarlem waren de beide backs goed trapvast en waarin spil en rechtsbinnen de uitblinkers. Een opmerking: de bal werd naar onze meening steeds te hoog gespeeld, maar wei nig werd de bal langs den grond aange geven. De opzet, propaganda te maken voor de R.K. sport, mag zeker als geslaagd be schouwd worden. Het was een fiere, spor tieve kamp, waarin het spelpeil op uitste kende hoogte stond. ALKMAAR—ALCMARIA 3—3. Om den Rausch-beker. De wedstrijd Alkmaar—Alcmaria, welke gisteravond op het terrein aan den Wester- weg gespeeld is, droeg een aantrekkelijk karakter. Bijzonder voetbal is het niet ge worden, doch een match, waarnaar men met genoegen kijkt, omdat beide elftallen onge veer van gelijke kracht waren. De uitslag geeft de verhouding wel weer, al zou een v!r^!nH686 van de witte leeuwen niet on verdiend geweest zijn. h*tfHelAt1aJlen kwamen met invallers op ?et veld- Alkmaar won de toss en koos begrijpelijkerwijs - met den wind in den rug te spelen en dan bovendien geen hin der te hebben van de lastige nfergaanS. Er was aardig wat publiek, dat zeker geen spijt gehad zal hebben van zijn aanwezig- h°Begonnen werd in een hoog tempo, de eerste aanvallen zijn voor Alkmaar, doen na'de bekende verkennings-minuten komt de voorhoede van Alcmaria los, sto™Up het vijandelijk doel af en het is hier Ham stra, die met een fraai schot zyn club d_ leiding geeft (0—1). Doch het is niet van langen duur, wan nauwelijks is het spel hervat of ook d Alkmaar-voorhoede weet dóór te breken en zij het dan op minder uitstekende wijze den stand op 11 te brengem Toch is Alcmaria sterker en alleen een uit muntend keepwerk van Duiveman kan ver- hinderen, dat de score opgevoerd wordt. Langerzamerhand echter komt Alkmaar naar voren en na minuten-langen druk op het doel wordt vlak voor half time ten tweede male gescoord en staat Alkmaar dus met 2—1 voor. Hamstra is inmiddels met Ooms m aan- raking gekomen en wel zoodanig, dat hij voor 't grootste deel voor de pauze het veld verlaten moet en vervangen wordt door Plas. Na de pauze heeft het spel lang niet zoo n levendig karakter, al» voor de thee, doch des al niettemin blijft het een aardig spel. Het geheel heeft een vaak wisselend aspect en nadat Alcmaria 2—2 gemaakt had, weet Alkmaar wederom de leiding te nemen. Aan het eind van den wedstrijd doet zich dan nog een eigenaardig incident voor. Bij den laatsten aanval van Alcmaria wordt reeds van verschillende kanten erop gewe zen, dat de tijd verstreken is en de Alk maar-grensrechter vlagt reeds krachtig, doch de scheidsrechter ziet het niet en laat door spelen. In dien tijd maakt Alcmaria gelijk en dan pas fluit de scheidsrechter „inrukken". Wü hebben ons ten overvloede nog eens tot den scheidsrechter gewend, die ons ver zekerde, dat de uitslag 33 bleef, omdat hij het fluitsignaal gaf nadat de derde goal van Alcmaria gescoord was. Hoe dan ook, men zal zich aan deze- beslissing moeten houden, of zij al dar niet juist is. Tennis. ONZE TENNISCLUBS IN ACTIE. Alkmaar—Heiloo kampioen; Be Quick verliest op het nippertje. Onze tennisclubs hebben gisteren goed weer getroffen en dus konden alle wedstrij den gespeeld worden. Jammer was het, dat Rood-Zwart II uit Amsterdam haar wed strijd tegen Alkmaar-Heiloo gewonnen gaf, waardoor de Alkmaarsche derde-klasser wel heel gemakkelijk aan den titel kwam. Onge twijfeld hadden de Alkmaarders liever strijd geleverd om de bovenste plaats, al was dat wellicht een zware strijd geworden. Immers mevr. Schut heeft met het Be Quick-tour- nooi een gescheurde kuitspier opgeloopen en moet nu eenige weken rust houden. Alk maar-Heiloo had dus met een invalster moe ten uitkomen in drie der acht partijen, wat wel een zeer moeilijke opgave geweest zou zijn. Laten wij hopen, dat mevr. Schut op tijd hersteld zal zijn. en straks weer geheel fit aan de prom.-wedstrjjden zal deelnemen. Alkmaar-Heiloo moet 2e klasser worden en het kan, al zal de strijd zwaar zijn, omdat acht clubs om vier plaatsen in 2 B moeten vechten. (Het blijkt achteraf, dat Alkmaar-Heiloo nog geen kampioen is. De wedstrijd wordt n.1. later overgespeeld, terwijl Rood-Zwart twee verllespunten krijgt en beboet wordt. Intusschen zal Alkmaar-Heiloo er wel voor zorgen, dat de titel in Alkmaar terecht komt.) AnimoBe Quick 53. Be Quick trok naar den Helder, om het sterke Animo te bekampen. Deze ontmoe ting zou uitmaken, welke van de twee clubs kampioen zou worden. Animo won met 53 en werd titelhouder. Het heeft er echter wel gespannen, daar na den stand 33 de beide gemengde dubbels gespeeld moesten worden. De heeren dubbel en dames dubbel waren gewonnen door Be Quick, zoodat de verwachting algemeen was, dat Be Quick zou winnen. Het heeft echter niet zoo mogen zijn en beide par tijen gingen verloren. Vermelding dient nog dat Animo twee jaar geleden, den laatsten keer dat deze club competitiewedstrijden speelde, kampioen der 2e klasse was. Hier onder volgen de gedetailleerde uitslagen: heeren enkelspel: C. J. baron van Asbeck sl. J. J. Haasbroek 63, 7—5; F. B. M. van Straelen verl. van J. Deetman 8—6, 4—6, 26; dames enkelspel: mevr. E. M. Baden sl. mej. K. Wessels 9—7, 6—1; mej. W. Bijl sl. mej. B. A. Bos 64, 62; gemengd dubbelspel: mej. W. Bijl en C. J. baron van Asbeck sl. mej. B. A. Bos en J. J. Haasbroek 6—3, 6—2; mevr. E. M. Baden en F. B. M. v. Straelen sl. mej. K. Wessels en J. Deetman 6—3, 6—3; heeren dubbelspel: C. J. baron van Asbeck en F. B. M. van Straelen verl. van J. Deet man en J. J. Haasbroek 6—8, 7—9; dames dubbelspel: mevr. E. M. Baden en mej. W. Bijl verl. van mej. K. Wessels en mej. B. A. Bos 36, 2—6. Verblifa I—Advendo II 1—7, Advendo II had met Verblifa I uit Krom menie, waar de Alkmaarders op bezoek wa ren, weinig moeite. Slechts één enkelspel ging verloren, zoodat Advendo II met 7—1 won. De uitslagen waren: heeren dubbelspel: Luynenburg sl. A. C. Asjes met 3—6, 7—5, 7—5; Oosthuizen verl! van ir. G. E. F. v. Dijk met 3—6, 5—7; dames enkelspel: mej. T. Stuurman verl. van mej. Kallansee met 1—6, 1—6; mej. W. Kok verl. van mevr. N. Classe met 1—6 6—8; heeren dubbelspel: Oosthuizen en Kalf verl. van ir. G. E. F. van Dijk en A. C. As jes met 06, 26; dames dubbelspel: mevr. Kalf en mej. W. Kok verl. van mevr. N. Classe en mej. j! Kallansee met 26, 26; gemengd dubbelspel: mevr. Kalf en de heer Kalf verl. van mevr. N. Classe en A C. Asjes met 7—5, 2—6, 1—6; mej. T. Stuur man en Luynenburg verl. van mej. J. Kal- en Ir- G. E. F. van Dijk met 2-6, Be Quick IIV.V.G.A. III 7__j Be Quick II deed uitstekend werk, door thuis met 71 van V.V.G.A. III te winnen. Daarmee werd Be Quick II kampioen en de aanvoerder van V.V.G.A. had de attentie het kampioensteam te complimenteeren en bloemen aan te bieden. De uitslagen waren: heeren' enkelspel: S. Hamstra sl. w. c. Henke met 64, 64; G. Kusten sl. A. Lis- sauer met 61, 62; dames enkelspel: mej, J. M. Asjes sl. mej. J. Waag met 64, 63; mej. J. Hagedoorn sl. mevr. M. Bouwen met 62, 64; gemengd dubbelspel: mej. J. M. Asjes en G. Kusters sl. mevr. M. Bouwen en W. C. Henke met 64, 60; mej. J. Hagedoorn en S. Hamstra sl. mej. J. Waag en A. Lis- sauer met 62, 64; heeren dubbelspel: G. Kusters en T. Plan- te verl. van W. C. Henke en A. Lissauer met 6—3, 3—6, 7—9; dames dubbelspel: mej. J. M. Asjes en mej. J. Hagedoorn sl. mevr. M. Bouwen en mej. J. Waag met 4—6, 6—4, 6—3; ShotBakkum 35. Shot heeft een zwaren strijd gevoerd met Bakkum en met het kleinst mogelijk# ver schil verloren. De uitslagen waren: heeren enkelspel: J. Spruyt verl. van L. A. Res met 26, 4—6; B. Koster verl. van H. Horjus met 6—8, 26; dames enkelspel: A. Apeldoorn verl. van H. de Jong met 06, 6—2, 1—6; R. Han- raads verl. van F. Horjus met 7—5, 3—6, 6—8; gemengd dubbelspel: A. Apeldoorn en W. Spruyt sl. H. de Jong en W. UhJ met 7—5, 3—6; R. Hanraads en B. Koster verl van T. Horjus en H. Horjus met 2—6, 6—2, 11-13; heeren dubbelspel: W. en J. Spruyt sL L, A. Res en W. Uhl met 63, 46, 6—1; dames dubbelspel: A. Apeldoorn en R. Hanraads sl. H. de Jong en T. Horjus met 64, 63. Biljarten. BET WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. Onze landgenoot Sweering wereld kampioen. Zondag is te Malo les Bains het toumèoi om het wereldkampioenschap Pentathfon beëindigd. Dit tournooi heeft voor onzen landgenoot Sweering een zeer fraai resultaat opgele verd, hij wist n.L door de finale tegen De Doncker met 64 te winnen, den titel van wereldkampioen te behalen. In den laatsten wedstrijd tegen De Donc ker begon het er, nadat hij het libre en het bandspel verloren had, eenigszins ongunstig voor onzen landgenoot uit te zien. Bij het cadre 71/2 stond De Doncker op 97 en onze landgenoot op 95. De Doncker miste een gemakkelijken bal en onze landgenoot kon toen met vijf zeer moeilijk te spelen ballen de partij beëindigen. Hij had echter de over winning nog niet in zijn zak, want indien ,hy het driebandenspel zou verliezen, dan was De Doncker wereldkampioen. Sweel&ig zette nu alles op alles en won. Daarmede was hij dus wereldkampioen. Onderhoud met den wereldkampioen. In een kort onderhoud, dat wij met onzen landgenoot mochten hebben, verklaarde deze, dat hij natuurlijk zeer verheugd was over het behalen van zijn wereldtitel. Het was de eerste maal dat hij dezen titel be haalde. Hij zeide, dat hij de finale tegen De Doncker, wetende wat er op het spel stond, onder hoogspanning had gespeeld. Geduren de het geheele tournooi had hij zeer wissel vallig gespeeld en heeft hij kunnen consta- teeren dat het libre spel een zeer zwak punt voor hem is. Vooral bU het driebanden- spel in de finale had hy alles op alles gezet en speelde hy steeds carotte. Hij zeide voorts dat het tournooi over het algemeen voor hem een prettig verloop had gehad en dat hy over het materiaal niet ontevreden was geweest. Onze landgenoot die reeds eenige malen in dit wereldkampioenschap om den titel had meegedongen, was tot nu toe tweemaal vierde geworden en wel te Brussel en te Weenen. Na afloop van het tournooi werd onze landgenoot toegesproken door den heer Ave, den secretaris van den U.I.F.A.B., waarna hem door den burgemeester van Malo les Bains namens de stad de gelukwenschen en een krans aangeboden werd. De resultaten waren de volgende: Galmiche 5 2139 116 18.48 Semal 5 2115 116 18.23 De Gasparin 10 2325 83 28.01 Schwarzer 10 1403 83 16.90 Thielens 8 2145 54 39.72 Domingo 2 1397 54 25.87 De Doncker 4 1761.5 65 27.10 Sweering 6 1884 65 28.98 Gedetailleerd waren de resultaten van de party De DonckerSweering als volgt: Libre: De Doncker 200 5 88 40 Sweering 54 5 38 IfcRO Cadre 45/2: De Doncker 49 6 33 8.1® Sweering 150 6 76 25 Bandspel: De Doncker 50 16 18 3.12 Sweering 28 16 7 Ï-W Cadre 71/2 De Doncker 97 11 56 ®-81 Sweering 100 11 29 9-09 Driebanden: De Doncker 12 27 5 0.44 Sweering 20 27 5 0.74 De eindstand was als 1. Sweering (wereldk.) 2. De Doncker 3. Thielens 4. Domingo 5. Galmiche 6. De Gasparin 7 Semal 8. Schwarzer volgt: 49 pnt. 46 ptn. 38 ptn. 36 ptn. 36 ptn. 33 ptn. 31 ptn. 11 ptn, 30.42 a.m. 25.18 a.m. 25.91 a.m. 25.70 a.m. 24.01 a.m. 22.28 a.m. 20.45 a.m- 16.54 ajn-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6