BLOEMENTENTOONSTELLING - BERGEN AAN ZEE KIJKEN is KOOPELCLOEM HOTEL „NASSAU-BERGEN" Aqenda Stad w O Sftucgedijke Stand jiu&ticaües Ernstig vliegongeluk te Dubrovnik. De instortingsramp in Roemenië. Twintig dooden, 350 gewonden. Zeven architecten gearresteerd. BEZOEKT HET CAFÉ VAN Van Zeeland aanvaardt opdracht. Einde Belgische regeerings crisis Ï6 weten°0dtttedekU"n" g tot Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 91 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen' en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een vrouw van de wereld (rom.); hoofdrol Mae West; Carridy de Wreeker (cowboy film); hoofdrol William Boyd. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kozakkenkapitein (avont.); hoofdrollen Don José Mojica en Rosita Morena. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Huwelijksnacht (rom.-dram.); hoofdrollen Gary Cooper en Anna Sten. Toegang boven 16 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het groote schandaal (sens.); hoofdrollen Paul Muni, Glenda Farrell en Ned Sparks. Toe gang boven 14 jaar. Woensdag 10 Juni. 8 uur, De Unie, vergadering afd. Ned Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen. vliegveld van Malmö, getracht heeft de zware machine weer aan den grond te zetten. De manoeuvre mislukte in zoo verre, dat daarbij een schuur geraakt werd en het toestel grootendeels werd vernield. Zooals is medegedeeld, bevonden zich onder de passagiers geen Nederlanders en zijn, wat de slachtoffers van de ramp be treft, een Amerikaan gedood, een Scandina- viër zwaar en negen licht gewond. Hoe de dienst fungeerde. De A. B. A. had slechts de beschikking over één F. 22 Het andere materiaal is klei ner en niet geschikt voor den dienst tus- schen Nederland en Scandinavië. In dit verband zal thans de K. L. M. den eersten tijd wel op deze lijn gaan vliegen, want be halve de F 22 „Papegaai", heeft deze maat schappij nog een F. 22, de „Roerdomp", ter wijl meermalen ook het vlaggeschip der K. L. M., de F. 30, op deze route dienst heeft gedaan. De dienst is zoodanig ingericht, dat eiken werkdag te 8.30 v.m. een machine van Mal mö vertrekt en deze is dan, na een landing te Kopenhagen, te 12,40 uur te Amsterdam. Te 17 uur 10 van den zelfden dag vertrekt de machine dan weer van Schiphol om te 20.30 uur te Malmö aan te komen. Vijf dooden. Naar uit Dubrovnik (Joego-Sl.) gemeld wordt, heeft daar gister door het neer storten van een militair vliegtuig een ernstig ongeluk plaats gevonden. Door tot nu toe nog niet opgehelder de oorzaak, stortte van 2 militaire vliegtuigen, die boven de stad cirkel den, er een plotseling neer en kwam midden in de stad terecht Het sloeg te pletter op een huis, waarbij de tank van het toestel ontplofte. De branden de benzine stroomde in de nauwe stra ten, die in verband met het drukke middagverkeer vol menschen waren. Vele voorbijgangers geraakten in brand en stoven als brandende fakkels uiteen. Drie personen verbrandden ter plaatse, terwijl 13 met verschrikkelijke brandwonden naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Vier hunner verkeeren in levensgevaar. Het huis, waarop het vliegtuig terecht is geko men, is geheel uitgebrand, terwijl 3 andere huizen ernstig door het vuur werden beschadigd. Het schijnt slechts aan het directe ingrij pen van de brandweer en de volkomen windstilte te danken te zijn, dat de brand niet een voor de geheele stad Dubrovnik rampzaligen omvang heeft aangenomen. De lijken van den piloot en den waarne mer van het vliegtuig zijn geheel verkoold uit het tot een vormlooze massa aaneenge smolten vliegtuigen geborgen. Wij hebben gisteren nog kunnen me- dedeelen, dat tijdens een groote revue ter gelegenheid van den zesden verjaar dag van de restauratie van het konink lijk Huis in Roemenië, twee tribunes zijn ingestort en dat er een groot aan tal gewonden zouden zijn. Thans vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: Zelfs bij benadering kan niet het aantal slachtoffers worden opgegeven, dat te be treuren is bij het ongeluk, dat zich te Boe karest heeft voorgedaan. De autoriteiten verstrekken dienaangaande geen enkele in lichting. Het aantal gewonden kan op minstens 400 worden geschat. Alle ziekenhuizen van de hoofdstad zyn dan ook geheel vol. Voor de ingangen der ziekenhuizen, waar de namen der gewonden op lijsten vermeld zijn, is het zeer druk. De meeste in de ziekenhuizen opgenomen gewonden maken het tamelijk goed. Vele zouden verwond zijn door het feit, dat in het gedrang ta1 van personen onder den voet werden geloopen. Drie dooden, 300 gewonden. Gisteravond is officieel medegedeeld, dat bij de instorting der tribunes drie personen zijn gedood, 300 personen moesten onder medische behandeling worden gesteld in de verschillende ziekenhuizen te Boekarest. Een gedeelte hunner kon huiswaarts keeren. Zeven stadsarchitecten gearresteerd. Er is een onderzoek ingesteld, met het gevolg dat zeven personen zijn gearres teerd, o. m. de architect en de aannemer, zoomede enkele personen, die met het toe zicht waren belast. Als gevolg van de instorting der tribunes zijn zeven stadsarchitecten in hechtenis ge nomen. Een hunner zou zelfmoord hebben gepleegd. Alle aannemers en ingenieurs, die aan den bouw van de ingestorte tribunes heb ben deelgenomen, werden eveneens gear resteerd. Het juiste aantal slachtoffers staat nog niet vast, maar naar schatting is minstens een twintigtal menschen om het leven ge komen, waaronder een kapitein van het Roemeensche leger, diens vrouw en een geestelijke. Er zijn eenige honderden gewonden, waarvan 350 bij de bewoners worden ver pleegd daar de ziekenhuizen ruimte te kort komen. Naar aanleiding van de door den koning aan van Zeeland verstrekte opdracht een kabinet te vormen vernemen wij, dat van Zeeland slechts onder twee voorwaarden bereid zou zijn zich met deze taak te. belas ten: 1. de katholieke, socialistische en liberale partij moeten instemmen met de verkiezing van zijn medewerkers uit deze partijen; 2. de parlementaire werkzaamheden moe ten ernstig worden gewijzigd, ten einde een systematische obstructie der extremisten te vermijden. Van Zeeland heeft de opdracht tot vor ming van een kabinet aangenomen. Verklaring van Van Zeeland. Nadat van Zeeland de opdracht tot het vormen eener nieuwe regeering had aan vaard, verklaarde hij: „Ik heb de opdracht in beginsel aan vaard en zal thans zien, of de vervulling mogelijk is en op welke wijze een gemeen schappelijk programma zou. kunnen worden uitgewerkt, dat beantwoordt aan de eischen van het oogenblik en aan mijn persoonlijke opvatting. Naar mijn overtuiging is het beste, dat men het eens kan worden over een wel om geschreven programma. Ik hoop mijn taak snel te kunnen volbrengen en misschien reeds vanavond of morgen een oplossing te hebben gevonden. WEGENS OMKOOPING GEARRESTEERD. In Lodz (Polen) zijn eenigen tijd geleden verscheidene ambtenaren van de afdeeling verkeer en eenige leden van den bond van auto-ondernemingen wegens omkooperij gearresteerd, daar zij gelden hadden aan genomen voor concessies van autobuslijnen. Eveneens wegens het aannemen van steekpenningen is thans een ambtenaar van het ministerie van verkeerswezen gearres teerd. BOTSINGEN IN POLEN. Volgens 'n officieel bericht is gisteren bij de ontbinding van een optocht in Thoin (Polen) tot botsingen gekomen tusschen sta kers en politie. Eenige deelnemers aan den optocht werden gewond, een hunner, die zware kwetsuren had bekomen, is overle den. Vier personen zijn gearresteerd. Er wordt een streng onderzoek ingesteld naar degenen, die verantwoordelijk zijn voor de onrust onder de bij openbare werken aan het werk gestelden. DE OPBOUW VAN ABESSINIE. De Italiaansche regeering houdt zich, al dus meldt het agentschap Stefani, druk be zig met de bestudeering der verschillende vraagstukken zooals de economische aan passing van 't oude Abessinië aan de nieu we eischen, de geld- en wisselhandel, de hervatting van in- en uitvoer, terwijl in middels de inventaris wordt opgemaakt van de bezittingen der gevluchte rassen en van den Negus. De minister van koloniën heeft het verzoek van een Engelsch arts om zijn beroep in Abessinië te blijven uitoefenen, gunstig ontvangen. DE ACTIE VAN KANTON. De Kantonneesche dictator Tsjen Tsji Tang is te Nanking aangekomen om met Tsjang Kai Sjek te confereeren. Gemeld wordt, dat de zuidelijke legers op 15 Juni met den opmarsch naar het noorden zullen prgülnev' d°Ch de centrale regeering hoopt te weten, dat de opperbevelhebber van ae Pr,°,V1 ^wangst, Li SoenS Jen, en zHn collega Pal Tsjoeng Hai, die bekend staan vanwege hun vijandige gezindheid jegens Nanking, Tsjen Tsji Tang ertoe trachten te bewegen, handelend op te treden. In tegenstelling met de berichten uit. Hankau, volgens welke twee divisies der zuidelijke troepen Hoenan zouden zijn bin nengetrokken, ontkent Kanton officieel, dal zijn troepen Hoenan zijn binnengerukt. EEN LEZING VAN DR. VEENEKLAAS Dr. Veeneklaas, een der doktoren, die met de Roode Kruis-expeditie naar Abessi nië gingen, heeft reeds in vele interessante persartikelen van zijn wonderlijke ervarin gen in dat onherbergzame gebied verteld. Deze thans zoo welbekende chirurg houdt thans lezingen over land en volk van Abes sinië en zal Donderdag a.s. te 8.15 uur ook in de dancing van „De Harmonie" te Alk maar spreken, en daarbij interessante lan taarnplaatjes vertoonen. Wij ontvingen een verslag van De Gooi en Eemlander over een lezing met licht beelden welke dr. Veeneklaas in Laren heeft gehouden. Daaruit blijkt, dat hij te Laren in een vlotte, populaire causerie een korte be schouwing hield over de geschiedenis van het land en daarna zijn indrukken over de daar thans levende bevolking heeft gege ven, waarin hij deed uitkomen hoe het on gedisciplineerde en vaak uit elkaar bestrij dende volksstammen bestaande leger geen schijn van een overwinningskans had tegen over het goed uitgeruste en goed gediscipli neerde Italiaansche leger Het moderne oor logstuig en voornamelijk de vliegmachines waarvoor de Abessiniërs doodsbang waren, heeft duizenden en duizenden van deze menschen gedood. De ambulances, waarvan de leden door vele Abessinische stammen als vijanden be schouwd werden omdat deze geen ver schil tusschen Italianen en andere blanken zagen moesten onder de meest primitieve omstandigheden en met groot gevaar voor het leven der medewerkenden hun arbeid verrichten. Uitvoerig beschreef dr. Veeneklaas hoe de Abessiniërs soms met levensgevaarlijke wonden afstanden van meer dan 400 K.M, aflegden om medische hulp te kunnen krij gen. Met een serie zeer interessante lichtbeel den werd de voordracht verduidelijkt. Het is te verwachten dat de bekende Roode Kruis-arts ook te Alkmaar een groot en dankbaar auditorium zal vinden. EEN ZWALUWNESTJE IN EEN OPHAALBRUG. In de bascule van de Schapenbrug tegenover ons bureau heeft een zwaluw paar een nestje gebouwd. Het is geen erg rustig woning, want bij elk schip, dat passeeren moet, gaat het zwaluwgezin op en neer. De vogels stellen blijkbaar vertrouwen in de voorzichtigheid van den brugwachter, die er angstvallig voor zorgt, dat geen bal- dadigen het nest kunnen vernielen DIERENBESCHERMING. Ter hoogte van den Steenenbrug is in zwervenden toestand aangetroffen een zwart poesje met witte voetjes en witte borst, pl.m. 4 maanden. De eigenaar of eventueele liefhebbers kunnen zich tus schen 6 K7 Y> uur vervoegen bij den heer Verwer, Baanstraat, alhier. GESCHEIDEN ZWEMMEN. Men schrijft ons: Het comité voor gescheiden zwemmen heeft een overeenkomst getroffen met de directie van de Overdekte en het Zomer- bad. Volgens deze overeenkomst zijn nieu we abonnementen ingesteld, welke uitslui tend geldig zijn voor de volgende uren: voor dames: 1. lederen werkdag des morgens van 1012 uur in het Zomerbad; 2. Vrijdagsavonds van 7 tot 9 uur in het Zomerbad; 3. Maandags, Dinsdags, Woens dags, Donderdags en des Zaterdags 's mor gens van 10 tot 12 uur, benevens Woens dags van 12 tot 2 uur, Vrijdags 's morgens van 9 tot 10.30 uur en Zaterdag van 2 tot 3 uur in de Overdekte; 4. Dinsdagsavonds van 8 tot 9.30 uur in de Overdekte. Voor heeren: 1. Vrijdagsavonds van 7 tot 9 uur in het Zomerbad; 2. Dinsdags, Donderdags en Zaterdagsmorgens van 7 tot 10 uur, benevens Zaterdagsmiddags van 12 tot 2 uur in de Overdekte; 3. Don derdagsavonds van 8.30 tot 10.30 uur in de Overdekte. Deze abonnementen zijn met een be langrijke reductie op den geldenden prijs, alleen te verkrijgen bij het comité, dat daartoe zitting houdt hedenavond en Woensdagavond van half acht tot 9 uur in het Gulden Vlies. Er bestaat eenig misverstand, als zou deze gelegenheid tot gescheiden zwemmen alleen bestemd zijn voor katholieken. Dit is absoluut onjuist. Ieder die, om welke re denen ook, prijs stelt op gescheiden zwem men, kan via dit comité een goedkoop abonnement daarvoor bekomen. HET CIRCUS STRASSBURGER. Men schrijft ons o.a.: Het in Nederland zoo gunstig bekend gaande circus Strassburger zal dit seizoen na vele jaren in 't buitenland te hebben gereisd, voor de tweede maal een tournee door Nederland maken, met een program ma van onvervalschte, klassieke circus kunst. Het programma, dat het circus deze tournee vertoont, staat op een zeer hoog mveau zoodat gezegd zal kunnen worden, v-rntct ir^S ®trassburger Nederland's ge? ml-kt th W3rdt Circus Strassbur- d"r de scl 5d??aSBrCe3''0lle t0Urnfie mooie België Pers m n.,vi van opgetogen over de vooratellbL^T ZiCh men de organisatie van deze intu. rige reizende circusonderneming .1" Antwerpen, Mechelen en Gent. wlar het publiek avond aan avond het groote circus tot aan den nok vulde, was aller meening, dat sedert jaren zulk een goede circus voorstelling niet werd vertoond. Een ieder zal Strassburger weer eens willen zien, aan wien men zulke goede her inneringen heeft en die by het vorige be^ zoek zooveel goede vrienden in Nederland heeft gemaakt. 4 Circus Strassburger komt met zn ryk dierenmateriaal, zijn internationale artis tengroepen en de naam Strassburger waar borgt het beste. Oud er jong zullen dan ook m deze moeilijke tijden zpnder tijfel niet verzui men om een prettigen avond door te bren gen met een bezoek aan circus Strass- burger. Het circus zal de volgende m aand Heiloo komen. in VANDAAG EEN DUIF. Bii den heer N. Hoogeboom, Tweede Ka belstraat 21 alhier, is een zwart-witte duif komen aanvliegen, gemerkt 4545 3 L 1936. CARILLON-CONCERT. Woensdagavond van 8.30 tot 9.30 uur zal door den heer P. A. van Langen een caril lonconcert worden gegeven. Het programma luidt als volgt: 1. Concerto Vivaldi 2. Danklied Valerius O Heer Valerius Laet sang en spel Valerius 3. La Vendangieuse (De druivenplukster) Couperin Les Moissonneurs (De maaiers) Couperin Menuet Locatelli Rondo Fiocco 4. Jesus en Sint Janneke Daer was een sneeuwwit vogeltje Klein klein kleuterke Wie zal er ons kindeke douwen Wiertz 5. Preludium Jef Denijn OOK TE ALKMAAR DE LEGPENNINGEN UITGEREIKT. Aan de dames Meyer, Oden, Wagenaar, Hooijer en Boom zijn door burgemeester Van Kinschot gister de legpenningen uit gereikt, welke aan de leden der ontbonden crisis-comité's zijn geschonken. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER VAN 2—9 JUNI 1936. Nieuwe zaken: Bergen, Pension „Inge borg" (eig. J. Broersma), Breelaan 14, pen- sionbedrij f. Garage Visser, Bergerweg 83-85. garage. Wieringen: Bakkerij „De Adelaar" (eig. S. ten Kate), Slootdo"rp, beschuit- en ban ket-, brood- en koekbakkerij. Wijzigingen: Alkmaar: Coöp. Verbruiks- ver. „Alkmaar" U.A., filiaal gevestigd te Alkmaar, Rochdalestraat 1. J. Mol, Spoorstraat 93, hotel, café en re staurant; overgegaan aan H. Koreman. St. Pancras: J. Jongejan, Bovenweg 225a, kapperszaak, etc.; overgegaan aan A. C. Kramer. Winkel: Coop. broodbakkerij en Verbrui- kersver. „de Tijdgeest", G. A„ bestuurswij ziging en filialen gevestigd te Medemblik, Middenmeer, Brugstraat 55; te Wieringen, Wieringerwerf hoek Meeuwstraat en te Callantsoog, Dorpsweg ongen. Zijpe: P. Nap, Burgerbrug A 23, bakkerij en kruidenierswaren; overgegaan aan P. Hagtingius. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken: 1 bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 1 bouwk. opzichter, 1 water bouwkundige, 3 glas in loodzetters, 1 glazen- wasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 1 stuc. opperman, 1 tegelzetter, 10 betonwer kers, 37 opperlieden, 19 stucadoors, 49 met selaars, 17 voegers, 20 schilders, 110 grond werkers, 86 timmerlieden. Groep Metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 13 bankwerkers, 3 blikslagers, 1 carrosserie bouwer, 1 constructiewerker, 12 electriciëns, 2 fitters, 1 fraiser, 2 instrumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 7 klinkers, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, 7 machinisten, 2 machineteekenaars, 9 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 14 monteurs, 3 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 4 rijwiel herstellers, 1 rijwiellakker, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 2 wagen makers, 6 scheepsbouwers, 2 scheepstim merlieden, 1 scheepswerktuigkundige, 11 smeden, 13 stokers, 1 werktuigbouwkundige, 14 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep Voedings- en Genotmiddelen: 59 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenplak- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 sla gers, 6 chocoladebewerkers, 1 suikerbakker, 1 off. choc. dragist, 24 bakkers, 2 bierbotte- laars, 2 zuivelbereiders. Groep Verkeerswezen: 56 chauffeurs, 6 koetsiers, 5 motorschippers, 22 pakhuis knechts, 21 magazijnbedienden, 7 kellners, 1 loopknecht. Groep Houtbewerking: 21 meubelmakers, 6 meubelstoffeerders, 8 mach. houtbewer kers, 2 kistenmakers, 2 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 kuiper. Groep Boek- en Steendrukkerijen: 4 let terzetters, 2 drukkers. Groep Handel: 20 vertegenwoordigers, 2 winkelbedienden, 1 colporteur. Groep Land- en Tuinbouwbedrijven: 10 tuinlieden, 20 boerenarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 9 boekbinders, 4 was- schers, 8 schoenmakers, 1 part. huisknecht verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huiden- zouters, 5 incasseerders, 6 zakkenstoppers, 1 secretarieambtenaar, 1 onderwijzer, 1 klompenschilder, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbewerker, 24 kantoorbedienden, 1 be drijfsleider, 2 administrateurs, 2 boekhou ders, 39 transport- en 259 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 6, tabaksindustrie 1, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar m diverse beroepen: 29. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 9 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 740,7 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 10 Juni: Zwakke tot matige later wellicht toene mende westelijke tot zuidwestelijke wind; toenemende bewolking; weinig of geen regen; later toenemende regenkans; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Een depressie die gistermorgen ten wes ten van IJsland in zicht kwam, passeerde dit eiland in de nacht met zwaren regen en storm tot op de Faroer. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan nam nog toe. Tusschen IJsland en Schotland waait het thans weer krachtig uit zuid-west. De depressie in het Oostzee-gebied vult op. Terwijl het in het westen en op het vaste land overal koel blijft en het in den Alpen boven 2000 meter hoogte sneeuwt, nam de zomerwarmte in Finland en Lapland nog toe. Het gebied van warmte breidde zich westwaarts over geheel Zweden uit. In Polen komen groote temperatuurtegenstel- lingen voor, tusschen noord en zuid. Het is te verwachten, dat de.depressie in het noordwesten haar invloed ook hier een weinig zal doen gevoelen, waardoor de wind tijdelijk zal gaan krimpen, en wellicht toenemen, en ook toenemende bewolking met eenigen neerslag mogelijk wordt LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.49 uur tot 418 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEEt (In Zomertijd). Juni Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 10 7.28 7.53 3.52 4.13 11 8.14 8.44 4.36 4.38 12 9.12 9.42 5.22 5.50 13 10.13 10.45 6.21 6.55 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 10 7.25 7.50 3.40 4.01 11 8.11 8.41 4.24 4.46 12 9.09 9.39 5.10 5.38 13 10.10 10.42 6.09 6.43 Vrouwelijk personeel: 4 kantoorbedien den, 3 verkoopsters, 1 meisje alleen, 3 werksters. Alkmaar, 6 Juni 1936. De Directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes Albertus, z. van Johannes Over- kamp en Alberdina Vincent. Nelly, d. van Jan Schermerhorn en lef je Eriks. Allegunda Helena, d. van Martinus Adria- nus Klitsie en Anna Bleeker. Cornelia Marie Catharina, d. van Frans Johan Lo- dewijk Berkenvelder en Marie Kuijper. Marianna, d. van Frederikua Keesen en Antonia Jansen. OVERLEDEN: Maartje de Moor, weduwe van Cornelif Esbach, 83 jaar. Pieter Kooij, weduw naar van Antje de Heer, 84 jaar. Bernar- dus Wilhelmus Buijs, zoon van TheodoruS Buijs en Wilhelmina Driessen, oud 1 week. HINDERWET. Bij besluit van 8 Juni 1936 is aan de N. V. AMERICAN PETROLEUM COM- PANY te 's-Gravenhage, vergunning ver leend tot het oprichten van een inrichting bestemd tot het bergen van benzine, in een betonnen kluis, waarin verzegelde metalen 10 litersbussen een hoeveelheid van tcn hoogste 240 liters kan worden bewaard, een en ander in het perceel Paardenmarkt nr. 6, alhier. Alkmaar, 9 Juni 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester- A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak va" Woensdag 10 Juni tot en met Dinsdag Juni 1936 de volgende kleuren bons geld'r zijn: geen Vleeschbonnen geen Gehaktbonnen Boterbonnen oranje kleur Alkmaar, 9 Juni 1936. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2