%Micaties ykooUtdaal Spoct JCetk School Macki&eckhtM SCHAGERBRUG HEILOO SCHAGEN BEEMSTER HEEMSKERK De moord in den grooten IJpolder. Nieuwe feiten? Glimlachje HINDERWET. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met by lagen van: a. den heer N. BADENHUIZEN, alhier, om vergunning tot het oprichten van een timmermanswerkplaats, met plaat sing daarin van 3 electro-motoren, t.w. twee van 1 P.K. en één van 1/4 P.K., voor de aandrijving van diverse ma chines, in het perceel Koningsweg nr. 13; b. den heer B. G. GODIJN, alhier, om vergunning tot het uitbreiden van een puddingfabriek, door bijplaatsing van 3 electro-motoren, t. w. één van 3 P.K., één van 2 P.K. en één van IK P.k![ voor de aandrijving van een vermi- cellimachine, in het perceel Kanaal kade nr. 57. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 23 JUNI a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoekers en hij, die be zwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 9 Juni 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ZANGCONCOURS OP WIERINGEN. De uitslagen van den eersten concoursdag van den Noordhollandschen Zangersbond, dat 14 Juni wordt voortgezet, luiden: Derde afdeeling gemengde koren: Ons Genoegen, Heer-Hugowaard, 272 K pnt., 2de prijs; Zanglust, St. Pancras, 264K pnt., 2de prijs; Ned. Herv. Kerkkoor, Schagen, 301 y, pnt., 1ste prijs; Kunst na Arbeid, Schager- brug, 270 K pnt., 2de prijs. Eerste afdeeling dameskoren: Crescendo, Noordscharwoude, 396 pnt., 1ste prijs met lof jury. Eerste afdeeling gemengde koren: Cres cendo, Noordscharwoude, 371K pnt., 1ste prijs; Vox Humana, Santpoort, 263 pnt., lste prijs met extra prijs uitspraak; Oefe ning Kweekt Kunst, Andyk Oost, 339 K pnt., lste prijs; Varia, Warmenhuizen, 337 K pnt., lste prijs. GEWESTELIJKE PLAN-MEETING TE BERGEN (N.-H.) Zondag, 2 Augustus houdt het Geweste lijk Plan Comité te Bergen (N.-H.) een groote Plan-meeting op het sportterrein. Het is de bedoeling, dat niet alleen Noord- Holland maar ook de Friesche partygenoo- ten hieraan deelnemen. De dag wordt zoo verdeeld, dat voor en na de meeting ruimschoots van het natuur schoon kan worden genoten. Verschillende wandeltochten onder leiding van gidsen zul len worden georganiseerd, zoodat in elk opzicht het aangename aan het nuttige wordt verbonden. De afdeeling Bergen rekent op aller mede werking speciaal van Amsterdam, Haar lem, Zaanstreek en Friesland. Molenmeester. Tot molenmeester van de polder-afdee- ling D van het waterschap Zijpe en Haze- polder is gekozen de heer C. Koster te Schagerbrug. De zomerkermis. Ged. Staten hebben het raadsbesluit der gemeente Heiloo, waarin besloten werd tot weder-invoering van de kermis, goedge keurd De kermis zal gehouden worden op 26, 27 en 28 Juli a.s. Werkverschaffing. Hoewel er momenteel weinig werk is, heeft het gemeentebestuur 40 personen aan 't werk gesteld. Het aantal werkloozen is nog schrikbarend hoog, ongeveer 160 en er komen steeds nieuwe bij. De ongehuwde werkloozen hebben een brief gekregen, waarin hun wordt te verstaan gegeven, dat zij werk moeten zoeken. Indien zij zich bij een werkgever aanmelden, moeten zij een schriftelijke verklaring vragen, dat ze er ge weest zyn. Het zal voor de gemeente uiterst moeilijk zijn om de werkloozen in het vrije bedrijf te krijgen. De steunuitkeering en toeslagen zijn ongeveer even hoog als 't loon in het vrije bedrijf, welke hier door het grootte aanbod schrikbarend laag zijn. We hoorden, dat men voor f 12 per week hooiers kan krijgen en voor een gelijk be drag of lager in land- en tuinbouw. Flinke jongens, die hun mannetje staan, verdienen f 6 k 7,50 per week en dan is 't aanbod grooter dan de vraag. Het is intreurig en de gemeente staat dan ook voor een moeilijke taak. Gelukkig houdt men tot heden het werk en steunverleening in stand. Esperanto. Zondagmorgen hield de Schager Espe ranto Klub in het N.H. Koffiehuis een van baar gewone bijeenkomsten, die nu echter een bijzonder karakter droeg door de aan wezigheid van een buiten! andsche gast. Te ruim 10 uur heette de heer J. Winkel, die door afwezigheid van den voorzitter, den heer Chr. J. Nonnekes, de bijeenkomst leid de de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Hongaarschen esperantist, den heer Abio, die een reis om de wereld maakt en van de eene esperanto-groep naar de an dere reist. Spr. zeide, dat menschen als de heer Abio zeer goede propagandisten voor de wereldtaal, het esperanto, zijn, omdat zy ons inspireeren meerdere en diepere studie hiervan te maken. Na opening van de by- eenkomst en na de afwerking van de gewone agendapunten, verkreeg de heer Abio he woord. Deze vertelde op een zeer interes sante en vaak humoristische wijze over Hongarije en over de belevenissen tijdens zyn reis door verschillende landen onder vonden. Vloeiend en gemakkelijk beheersch- te de Hongaar het esperanto, zoodat allen met veel genoegen naar hem luisterden. De waarnemend voorzitter sprak dan ook zeker namens allen, toen hij de spreker hartelijk dank zegde voor het gebodene. Een poes als konijnenmoeder. Een van de zeldzame staaltjes van die renliefde, waarvan zoovele legendarische verhalen gaan, is te zien bij den heer Stam aan 't Noorderpad, alwaar een poes, wie men de jongen ontnomen had, zich. heeft ontfermd over een nest van 8 konijntjes, dat moederloos was achtergebleven. De konijn tjes noch de kat schijnen iets bijzonders in deze verzorging te zien. Het stiefmoedertje besteed aan haar aangenomen kindertjes de zelfde zorg als ze aan haar eigen jongen ge daan zou hebben. Met echte katten-jaloezie wordt iedere nieuwsgierige op een afstand gehouden! Expositie bloeiende bolgewassen. De in 't voorjaar van 1937 te Heemskerk in het wandelpark Marquette te houden volle grondexpositie van bloeiende bloem bollengewassen, welke geëxploiteerd wordt door de Heemskerksche Bloembollen-cul- tuurafdeeling, benevens de hier gevestigde V.V.V., mag zich nu reeds in een overwel digende belangstelling verheugen. In het eere-comité hebben behalve enkele voormannen in het bloembollenvak in Noord- en Zuid-Holland benevens enkele leden van Prov. Staten ook nog zitting de burgemeesters van Heemskerk, Castricum. Beverwijk, Zaandam en Wassenaar (laatst genoemde als oud-burgemeester van onzen plaats). De omgeving van het kasteel „Mar quette", dat toch al lang niet van natuur schoon misdeeld is met zijn fraaie Heeren laan en 4 rijen beuken en breede gazons, zijn rozentuin met zijn kunstigen aanleg en zyn prachtige conifeeren, gazons en bordes belooft het volgend jaar in een waar lust oord van diverse bloemen herschapen te worden. De naatste omgeving van het kasteel zal prijken met een schat van hyacinthen en tulpen, terwijl de reeds eerder genoemde Heerenlaan een beeld zal geven eener wild- beplanting met narcissen en crocussen en bijgoed roem van Uitgeest. Meer dan 100 perken zullen in de naaste omgeving van het slot aangelegd worden. De opgave tot deelname aan deze be plantingen door diverse Bloemb. Cult.-afd. komen nu reeds gestadig binnen, ook die van enkele groote kweekers. Met de voorbereidende werkzaamheden is bereids een aanvang gemaakt. Schaken. HET TOURNOOI TE MOSKOU. Opinie's der meesters. Na afloopen van het meestertournooi te Moskou heeft de winner Capablanca ver klaard, dat hij zich gelukkig achtte met de meester der Sovjet-Unie zich hebben kun nen meten. Hij hoopte, dat hij binnenkort weer naar Rusland zou kunnen komen. Flohr meende, dat in het tournooi weer eens duidelijk is gebleken, dat het niveau der schaakkunst in Rusland momenteel zeer hoog is. Elk jaar gaan de Russische meesters met enorme schreden vooruit. In het bijzon der geldt dat voor Botwinnik, die momen teel bijna zonder fouten speelt. Lilienthal, de Hongaarsche meester, zeide, dat het tournooi van Moskou als een der sterkst be zette beschouwd kon worden, dat in de laat ste jaren heeft plaats gevonden. Botwinnik zou, volgens Lilienthal, reeds nu in aan merking komen voor den titel van wereld kampioen. Ragozine achtte hij een speler, die uitblonk door de schoonheid zijner par tijen. Botwinnik zelf was van meening, dat in vergelijking met het vorig jaar dit derde Moskousche tournooi den grooten vooruit gang der Russische meesters heeft gede monstreerd. Onder de eerste vijf prijswin naars zijn thans twee Russen en het vorig jaar één. De belangstelling voor dit tournooi was, naar nog nader wordt gemeld, enorm groot. Niet alleen in de groote zaal was het over vol, doch buiten op straat volgde een men- schenmenigte de partijen, die in de laatste ronde gespeeld werden. Het Amsterdamsche gerechtshof, onder presidium van mr. Joh. M. Jolles zette gis termiddag in een extra-zitting de behande ling voort van de strafzaak tegen den 35- jarigen arbeider C. S., die er van wordt verdacht in den nacht van 27 op 28 Sept. 1933 in den grooten IJpolder den boeren knecht Gerrit Verhoeven te hebben dood geschoten. De verdachte, tegen wien de officier bij de behandeling in eerste instantie wegens doodslag 15 jaar had gerequireerd, werd door de rechtbank vrijgesproken. Het O. M. teekende hooger beroep aan en Donderdag j.1. diende de zaak voor dit col- lege. Na een uitvoerig getuigenverhoor eischte de advocaat-generaal mr. D. Reiling ver oordeeling wegens doodslag tot 12 jaar ge vangenisstraf. Wegens het vergevorderde uur werd de behandeling na het requisistoir geschorst, zoodat de verdediger mr. H. G. Stibbe vandaag aan het woord komt. De procureur-generaal echter heeft een verrassing in petto. Nieuwe feiten? Na de laatste zitting zijn nog enkele feiten ter kennis van het O. M. gebracht, ook zijn nog enkele rapporten binnengekomen. In af wijking met zyn gehouden requisitoir, eischt de procureur-generaar mr. D. Reilingh thans terugwijzing van de zaak naar den rechter commissaris, om een onderzoek in te stellen naar de ontvangen inlichtingen. Mr. Stibbe verzoekt eerst van het nieuwe materiaal kennis te mogen nemen. De president leest dan een aanvullend verbaal voor. Een rechercheur heeft na de zitting getuige de J. gesproken. Deze deelde mee, dat hy van de revolverkwestie meer afwist dan hij gezegd had, hy zou ook kunnen vertellen wien verd. later de brow ning had verkocht. Voorts is naar aanleiding van de versla gen in de couranten een getuige op komen dagen, die meer weet te vertellen van den revolversmokkelhandel, die door verd. werd gedreven. Ook hij is door de recherche ge hoord en zijn verklaringen zyn in een uit voerig verhaal, dat door den president wordt voorgelezen, vastgelegd. Hierin wordt een tipje opgelicht van den sluikhandel in revolvers. Een derde verbaal betreft de verkla ringen van iemand die met een hem onbe kenden man had staan praten op een oogenblik, toen verd. pas vry was na het vrijsprekend vonnis van de rechtbank. Die onbekende had tegen dezen nieuwen getuige gezegd: „Kijk daar gaat de mop, hij is vrijgekomen, maar ik zou 'm, als ik wilde, kunnen laten hangen. Ik weet wien hij de revolver heeft gegeven na den moord." Het hof besluit in het belang van het onderzoek het lezen van de verbalen te staken. De verdediger mr. H. G. Stibbe verzet zich naar terugwijzing van de zaak naar den rechter-commissaris, daar hy de nieuwe feiten niet van voldoende belang acht. De advocaat-generaal handhaaft echter zijn vordering, zoodat het hof zich in raad kamer terug trekt om zich over de nieuwe situatie te beraden. Wegens het vergevorderde uur werd de behandeling na het requisitoir geschorst, zoodat de verdediger mr. H. G. Stibbe van daag aan het woord zou komen. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. De dader van den Maandag gepleegden bomaanslag bij den Jaffa-poort in Jerusalem is nog niet gevonden. Twee van de 26 daar bij gewonden liggen op sterven. Een auto- karavaan, die op weg was van Jericho naar Jerusalem werd onderweg opgehouden door een opgeworpen barricade van steenen. Toen de wagens stilhielden, werden zij onder ge weervuur genomen. Zij slaagden er echter in te ontkomen. Ook de Joodsche kolonie te Hatikwah is wederom ditmaal van die kan ten aangevallen. Met machinegeweren be wapende politie kon de aanvallers echter afslaan. Algemeen doet zich thans een krachtiger doortasten van de Britsche troe pen gevoelen. In totaal liggen thans twee brigades Brit sche troepen in Palestina. Voor de eerste maal is nu ook een groote Arabische stad, Jenin, collectief beboet, tot een bedrag van 550 pond sterling. Het Arabische comité is door de v erbarm in gWan het meerendeel der leden vrijwel tot werkeloosheid gedoemd. Officieel wordt medegedeeld, dat alle ge ruchten, volgens welke de hooge commissa ris van Palestina de Joodsche immigratie zou willen onderbreken, onjuist zijn. ZITTING TWEEDE KAMER. Beëediging nieuw kamerlid. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. De heer mr. Truyen, nieuw benoemd ka merlid in de vacature-jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck (r.k.), legt in han den van den voorzitter de voorgeschreven eden af en neemt zitting. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver- eeniging der gemeenten Boschkapelle, Stop peldijk, Hengstdijk en Ossenisse in Zeeuwsch Vlaanderen, (naam der gecombineerde ge meente: vogelwaarde). De heer Lockefeer (r. k.) heeft ernstige bedenkingen. De samenvoeging heeft niet de algemee- ne instemming der bevolking. Bovendien is Ossenisse meer aangewezen op Hontenisse, dat meer als centraal punt is te beschouwen. De minister van binnenlandsche zaken, de heer de Wilde, zegt, dat deze vier ge meenten ongetwijfeld voor samenvoeging in aanmerking komen. De nieuwe gemeente is 6500 H.A. groot en telt niet meer dan 4000 inwoners. Bestaansvoorwaarden, geloof enz. van het meerendeel der inwoners zijn gelijk. Het wetsontwerp wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. (De heer Ver voorn (plattel.) wil geacht worden te heb ben tegengestemd.) Verlaging vaste lasten, c.a. Voortgezet wordt de behandeling der wetsontwerpen houdende bijzondere maat regelen: 1. ten aanzien van loopende landbouwhy- potheek- en pachtovereenkomsten; 2. ter verkrijging van verlaging. De minister van financiën, de heer Oud, betoogt, dat de politiek der regeering ten onrechte deflatiepolitiek wordt genoemd. Men kan over ingrijpen door de overheid denken, zoo men wil, maar een feit is, dat de overheid nooit zoo sterk heeft moeten ingrijpen als nu. Men mag dit niet noemen econom isch-liberale politiek. Men spreekt ook van eenzijdige aanpassings-politiek der regeering. Spr. moet hiertegen opkomen, eenzijdig is de regeering niet. Liet de regeering de zaak op haar beloop, voor de werkloozen b.v. zou ze niets doen. Die politiek voert de regeering uit volle overtuiging niet, wetende dat ze een sociale taak heeft te vervullen. Men moest zich schamen, te spreken van eenzijdigheid, te gen den arbeid en voor het kapitaal. Evenmin kan er van eenzijdigheid worden gesproken, wat betreft den steun aan den landbouw en de contingenteeringspolitiek. De regeering houdt allerlei arbeids-inko- mens op hooger peil, dan zonder haar het geval zou zijn. In het particulier bedrijfsle ven neemt de regeering geen andere hou ding aan tegen het kapitaal dan tegen den arbeid. RAPPORT GRONDWETSHERZIENING. Vastgesteld na onderteekening. Naar wy vernemen, is het rapport van de staatscommissie voor de par- tiëele herziening van de grondwet gis teravond vastgesteld. Na de onderteekening hebben de leden, de secretaris en de adjunct-secre tarissen zich vereenigd aan een maal tijd in het hotel „De Oude Doelen" te Den Haag, hun door den voorziter, den minister van binnenlandsche zaken, aangeboden. HET ONGELUK IN ROEMENIE. Aantal slachtoffers der Instorting niet zoo groot De bladen schrijven, dat het aantal slachtoffers van de instorting die gisteren heeft plaats gehad, niet zoo groot is als aanvankelijk gevreesd en gemeld werd. Er zijn niet meer dan drie dooden, terwijl de toestand der gewonden geen ernstige bezorgdheid wekt. Vanmorgen hebben vele gewonden de ziekenhuizen weer kunnen verlaten. DE BRUTALE INBRAAK TE HAARLEM. Chauffeur als medeplichtige arresteerd. ge- In den nacht van 23 op 24 April is inge broken in het belastingkantoor van het Klein Heiligland te Haarlem. Daar de po litie echter de lucht van deze zaak had gekregen, werden de daders, 4 beruchte Amsterdamsche inbrekers, op heeterdaad betrapt, toen zij bezig waren de kluis met een snij-brander te openen. Ook arresteer de de politie den 23-jarigen chauffeur B. uit Amsterdam, die in dienst is bij een Amsterdamsche Taxi-onderneming en die de inbrekers naar Haarlem had vervoerd. Daar B. aanvankelijk ontkende met het plan van zijn passagiers op de hoogte te zyn geweest, werd hij weer op vrije voeten gesteld. Thans is hij echter opnieuw door de Haarlemsche recherche gearresteerd en naar Haarlem overgebracht. Eerst ontken de hij weer, doch na een verhoor door den commissaris van politie, gaf hij tenslotte toe, dat hij volledig met de plannen der inbrekers op de hoogte was geweest. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. POGING TOT OMKOOPING VAN EEN RAADSLID. 300 boete geëischt. De Almelosche rechtbank heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen den landbouwer R. B., wethouder van Wierden, die op 26 Mei j.1. terecht stond wegens poging tot omkooping van het raadslid H. Stegeman. Terzake was een jaar gevangenissraf geëischt en ontzegging van het recht om te kiezen en gekozen te worden. De rechtbank veroordeelde B. heden tot 300 boete subs. 3 maanden hech tenis met verlies van 't actief en pas sief kiesrecht voor den tijd van vijf jaren. CONGRES U. L. O. Te Egmond aan Zee. Zaterdag en Zondag hield de Ulo-groep in den Bond van Nederlandsche onder wijzers zijn jaarlijksche bijeenkomst, dit maal op het Troelstra-oord te Egmond aan Zee. Aanwezig waren afgevaardigden van 25 groepen. Het jaarverslag van den secretaris en het beleid van het landelijk groepsbestuur werden goedgekeurd. De benoeming van de examinatoren voor de Mulo-examens werd becritiseerd. Ten slotte nam de vergadering met 60 stemmen voor en een blanco de volgende motie aan: De Ulo-groep van den Bond van Neder landsche onderwijzers, bijeen in congres op 7 Juni 1936 op het Troelstra-Oord te Eg mond aan Zee, van oordeel, dat het ge- wenscht is, dat bondsleden zich onthouden van deelname aan de Ulo-examens, zoo lang voor hen een uitzonderingspositie blijft behandhaafd, draagt het groepsbestuur op een krachtige actie voor deze onthouding ter hand te nemen, en verzoekt het hoofdbestuur het groeps bestuur in de gelegenheid te stellen deze propaganda in streekvergaderingen ook mondeling te voeren. De heer Roorda (Emmen) en de heer de Ru (Amsterdam) lichtten een resolutie toe over aard en omvang van het Ulo en de wijze, waarop het einddiploma moest wor den verkregen. Met op een na algemeene stemmen stelde de vergadering zich op het standpunt van een schoolexamen met uni form schriftelijk werk, afgenomen onder toezicht van de betrokken autoriteiten. Bij de beslissing dient men rekening te houden met de beide laatste schoolrapporten der candidaten. De vergadering protesteerde tegen het feit, dat de minister van binnenlandsche zaken aan de besturen van gesaneerde en andere financieel van het rijk min of meer afhankelijke gemeenten heeft bevolen, de vergoeding voor leermiddelen, inclusief handwerken, terug te brengen tot drie gulden per jaar. Het gevolg zal zyn, dat de leerlingen zelf studieboeken zullen moeten aanschaffen. Dat beteekent sluiting van de Uloscholen voor kinderen van werkloozen en andere minder gegoeden. Na bespreking van interne organisatie zaken sloot de voorzitter, de heer Van der Luys, het congres. N.V. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. ALKMAAR, 8 Juni 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per doos 1228 cent; Aalbessen per doos 15—17 cent; Andijvie per 100 stuks o.903.80; Asperges per 100 bos 10— 28; Bloemkool le s. 8—f 11.50, 2e s4 7 per 100 stuks; Doperwten per 100 pond 1113; Kropsla 0.50f 1.50; Komkommers per 100 stuks 4S 7; Prei 1.50, Peterselie 2.30, Rabarber 1.50— 4.50, Raapstelen 0.50—1.10, Radijs 2.60—3.80, Selderie 0.50—f 1.50, Uien i.502.40 en Wortelen 5.5011.50 per 100 bos; Perziken 511 cent per st.; Postelein per bakje 28—48 cent; Peulen per 100 pond 14—17; Spinazie per bak 0.33 1.22; Snijboonen 33 cent en Dubb. sper- cieboonen 32 cent per pond; Tomaten per 100 pond 10—13. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Juni 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.502.90, bevelanders 2.102.30, redstar 2.20—2.40 en poters f 1.50— 1.70; IJpolder: bevelanders f 1.802, blauwe 22.30 en redstar 2.10f 2.30; Friesche: redstar f 2.202.50 en blauwe 2.602.90. Alles per H.L. Malta 12 K 13 cent, groote muizen 89 cent, kleine muizen 910 cent, alles per K.G. De totaal- aanvoer bedroeg 86.100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juni 1936. Aanvoer en pryzen waren heden als volgt: 69100 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 6— 6.50, Drielingen 5f 7.30 en Kleine 4.70—6.40; 10600 K.G. Tomaten: A f 24.30 24.50, B 19.10—24.90, C 22.30 en CC 17.80, alles per 100 K.G.; 2560 bos Peen 3.90—6. PURMEREND, 9 Juni 1936. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 57000 K.G. Hoogste prijs f 20. Handel goed. Kaas: 11 stapels Kleine boeren 21, 4 sta pels Goudsche 20.50, volvette 23 per 50 K.G. handel vlug; 1785 K.G. Boter 1.44 1.48 en weiboter 1.291.32 per K.G.; 594 Runderen, w.o.: 265 vette koeien 3056 cent per K.G., handel stug; 175 Geldekoeien 80—140, 117 Melkkoeien 110—/ 190, handel matig; 37 Stieren 25—27 cent per K.G., handel stug; 28 Paarden 60130, 70 Vette kalveren 2550 cent per K.G., 617 Nuchtere kalveren: slacht f 3—10 en fok 813, handel stug; 168 Vette varkens (slacht) 3236 cent per K.G., 33 Magere varkens 1528, 419 Biggen 814, handel vlug; 578 Schapen 10f 21, han del stug; 49 Bokken 3f 11, 784 Lam meren 59, handel matig; Kipeieren 2.502.90 en Eendeieren f 2.15 per 100 stuks; Piepkuikens 6572 cent en Oude kippen en hanen 4047 cent per K.G.; 40 Konijnen 1.65 en Eenden 3055 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 1339 Eenden eieren A 2 en 1522 Kippeneieren A 2.50 2.70. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afd. eieren. 150000 stuks Eendeieren 2.152.25 en 75000 stuks Kippeneieren, waarvan de pryzen als volgt: 70—80 K.G. 3—4, 65—66 2.75—2.80, 63—64 2.65 2.75, 60—62 2.55—2.75, 58—59 2.50 2.60, 56—57 2.35—f 2.45, 53—55 2.25 2.35, 50—52 2—2.20. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 8 Juni 1936. Op de heden gehou den eierenveiling waren in totaal 75008 st kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.40— 2.65, 62—64 2.50—2.70, 64—70 f 2.60— 3 en 50—56 2.10—2.35. TEXEL, 8 Juni 1936. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en pry zen als volgt: 6 Paarden 140180; 3 Koeien 135140; 3 Pinken 8090; 5 Vette kalveren 15—45; 6 Nuchtere kal veren 58; 25 Biggen 1012; 2 Schrammen 1822; 26 Schapen f 15— 18; 4231 Lammeren 6.509.50. PURMEREND, 8 Juni 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Sch. muizen 3 en Blauwe 84 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dub bele 7.508.40 per kist, 15 K.G.; Snyr boonen: Stam (breede) 3.60f 6.40 per kist, 15 K.G.; Peulen 89.50 per kist, 50 K.G.; Doperwten 6.509.50 per kist, 15 K.G.; Aardbeien 1020 cent per doosje; Komkommers 5.507.10 per 100 stuks; Tomaten: A 2829 per 100 K.G.; Bloem kool 1.5019 per 100 stuks; Spinazie 12 91 cent en postelein 4473 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50—1.60 per 100 krop; An dijvie 1056 cent per kist; Radys 2.60 en Rabarber 2.605.80 per 100 krop; Wor telen 816; Sjalotten 2.102.50 per 100 bos. Als je klaar bent kun je ook je thee krijgen, Alfred!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3