PROFESSOR SLIM EN ZOON Alkmaarsche Politierechter Wat is er voor nieuws? fwl Z°I. severb,- Kantongerecht te Alkmaar. 1Bituieutand BRIEVENVERVOER HOORT AAN DE POST. De Ned.. Posterijen bezitten het monopo lie voor brievenvervoer. Derhalve is het aan expediteurs en vrachtrijders verboden brie ven of bestelorders over te brengen. Eén hunner, F. R. te Enkhuizen, is aangeklaagd bij wijze van proefproces en door den kan tonrechter te. Hoorn veroordeelda tot 5 boete. „SLAAT DIE FASCISTEN DOOD". Voor den Haagschen politierechter. De echtgenöoté van den los-werkman V. uit Scheveningen zoü op 7 Februari j.1, toen een aantal fascisten geschriften in de brie venbussen der huizen wierp, op den Kra- nenburgweg te Den Haag geroepen hebben: „Slaat die fascisten dood". Het gevolg hiervan- zou geweest zijn, dat de Schevenin- gers en de colporteurs elkaar met steenen hebben- bekogeld. Op 4 Mei j.1. stond deze vrouw voor den Haagschen politierechter jhr. mr. Feith voor het bezigen van opruiende woorden terecht. De politierechter besloot toen, de zaak op 8 Juni opnieuw te behandelen, teneinde verdachte in de gelegenheid te stellen, ge tuigen mede te brengen. Het openbaar ministerie had voor heden nog twee getuigen a charge gedagvaard. Deze verklaarden, dat verdachte wel dege lijk de ten laste gelegde woorden heeft ge roepen en niet alleen gezegd zou hebben: „fascisme is moord" en „de brievenbussen dicht". Als zij haar mond had gehouden, zouden er dien avond geen onregelmatig heden hebben plaats gehad, meenden deze getuigen a charge, die op 7 Febr. evenals de ter vorige zitting gehouden getuigen, gecolporteerd hebben. De verdediger, mr. van 't Hoff Stolk, stel de vefvolgens eenige vragen aan de vier ge tuigen a décharge, die alleen verklaarden, dat verdachte de ten laste gelegde woorden niet gesproken had. De substituut-officier van justitie persis teerde bij zijn op de zitting van 4 Mei j.1. gehoudeii réquisitoir en concludeerde tot de veroordeeling van verdachte tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Verdachte vond dezen eisch onverdiend. Zij hield vol, zich niet te hebben schuldig gemaakt aan opruiing en begreep niet, hoe vier getuigen onder eede durfden volhou den, dat zij geroepen heeft: „slaat die fas cisten dood". De verdediger, mr. van 't Hoff Stolk, achtte niet wettig en overtuigend bewezen, dat verdachte geroepen heeft: „Slaat die fascisten dood". Pleiter wees op het gun stige verleden van zijn cliënte. De getuigen a charge kenden haar niet en hebben haar eerst aan de politie aangewezen, toen zij op het politiebureau verscheen om zich op te geven als getuige in een andere zaak. Ware verdachte dien avond niet op het politie- verschenen, dan zou zij heden hier niet in den verdachtenbank zitten. Pleiter hechtte om deze reden weinig waarde aan de ver klaringen van de getuigen a charge. Hij drong op vrijspraak aan. De politierechter zal op 15 Juni uitspraak doen. r Zitting van 8 Juni). Zijn kostvrouw benadeeld. De arbeider A. W., uit den Helder, had voor den politierechter te Alkmaar te recht gestaan in verband met de ont vreemding van een bedrag van 6 door hem gepleegd ten nadeele van zijn kost- juffrouw. Op 25 Mei was de zaak van den ver dachte aangehouden tot het doen uitbren gen van een reclasseeringsrapport. Het rapport achtte gegronde redenen aanwezig om den verdachte een voorwaardelijke veroordeeling te doen ondergaan, weshalve W. werd veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf voor den tijd van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Een snoeplustig jongmensch. De 19-jarige D. S., uit Heiloo, had even eens op 25 Mei voor den Alkmaarschen po litierechter terecht gestaan terzake van het ontvreemden van geld en diverse win kelgoederen ten nadeele van het filiaal der firma Keg te Alkmaar Ook in deze zaak was de kwestie aange houden tot het doen uitbrengen van een reclasseeringsrapport .Tevens kwam nog vast te staan dat de firma Keg door ver dachte was benadeeld voor een bedrag van ca. 600, hetgeen grootendeels in snoep goed zou zijn omgezet. Eisch 6 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak: 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met 'n proeftijd van 3 jaar. Een ondankbare werknemer. De 25-jarige loodgieter A. P. te den Helder had zijn patroon M. Koorn, even eens loodgieter te den Helder, belangrijk benadeeld. Verdachte had gedurende de jaren 1932'36 allerhande goederen die in het loodgietersbedryf gebruikt worden, ontvreemd en verborgen, met het oogmerk deze later te kunnen gebruiken wanneer hij zelf een zaakje zou beginnen. Toen Kroon den diefstal had ontdekt had hq zijn knecht ontslagen, doch omdat deze ging trouwen had hij de hand maar over het hart gestreken en zijn ontrouwen be diende maar weer in dienst genomen. Het reclasseeringsrapport achtte een voorwaardelijke straf niet gewenscht om dat den. verdachte er in dat geval vrijwel heelemaal zonder kleerscheuren af zou komen. Eisch 50 boete met een voorwaardelij ke gevangenisstraf voor den tijd van 5 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak 25 boete met 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Een binnenband stuk gesneden. J. D., venter te Obdam, had op 2 Maart bij wijze van wraakoefening de band van het- rijwiel van den burgemeester van Ob dam stuk gesneden .Het bleek dat de bur gemeester een koffertje met ventersgoede- „De Courant die eiken dag antwoord geeft op de algemeene vraag: „Wat is er voor nieuws?", waarborgt het omvangrijkste en meest ontvanke lijke publiek voor den adverteerder." (J. O'Connor, President van ö'Cpnnor Goïdberg). ren van den verdachte in beslag had laten nemen, waarover D. blijkbaar zeer ge krenkt was geweest. De getuigen P. Mul, veehouder te Aker sloot en M .Mul, echtgenoote van den bur gemeester van Obdam, verklaarden beiden dat zij den verdachte het erf hadden zien opkomen en daarna weer met vrij groote haast verdwijnen. Het rijwiel van den bur gemeester stond buiten tegen het huis en later bleek de band te zijn stukgesneden. De officier die vaststelde dat verdachte reeds eerder met de justitie in aanraking was gekomen, eischte 1 maand gevange nisstraf. Uitspraak 1 maand gevangenisstraf. Sommatie niet opgevolgd. De niet verschenen A. E. had op 27 Maart te Hoorn gereden op een fiets die aan de Voorzijde niet verlicht was. Toen hij door een agent van politie werd gesom meerd halt te houden was E. met groote snelheid doorgereden. Getuige B. Bult, agent van politie te Hoorn, had verdachte willen aanhouden en hem bevolen af te stappen, doch verdachte was zonder snelheid te minderen doorge reden. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Uit spraak 25 boete of 15 dagen hechtenis. Hij kon niet tegen uitlachen. De 4-jarige arbeider J. V. te Zijpe, had op 18 April j.1. te Zijpe de landbouwer C. Wijn te St. Maartenskerk met zijn vuisten bewerkt. Het resultaat was een blauw oog geweest, voorzoover het den geslagene betreft, en een procesverbaal voor den handtastelijken vriend. Uit het verhoor van den getuige C. Wijn bleek dat deze door den verdachte was aangesproken met de vraag waarom hij hem had uitgelachen. Toen daarop geen bevredigend antwoord was gevolgd, was de verdachte direct tot de daad overge gaan. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak 10 boete of 5 dagen hechtenis. Controleur der werkverschaffing mishandeld. De 24-jarige arbeider C. B., uit Enkhui zen, had op 14 April te Enkhuizen in de werkverschaffing moeilijkheden gekregen met den uitvoerder van de Ned .Heide Mij. D. Broeder aldaar. Hierbij had verdachte den heerBroeder met een schop ernstig aan het hoofd en handen gewond. Uit het gehoor van getuige Broeder bleek dat deze een tweetal arbeiders, die hij er op betrapte toen zy, min of meer luierden, tot werken aan had willen sporen. Hierbij had verdachte B. zich dermate opgewon den, over zooals hij het noemde eei onverdiend standje, dat hij den controleur met zijn schop te lijf was gegaan. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 1 maand gevangenisstraf. Verzet tegen de politie. De 27-jarige werkman R. K. te den Hel der was aldaar op 13 April door een agent van politie in kennelijken staat van dron kenschap aangetroffen. Toen hij naar het bureau van politie overgebracht moest worden had verdachte zich ernstig tegen deze toch verzet. Getuige J. Kobes, agent van politie te den Helder, had verdachte stomdronken op het trottoir aangetroffen en hem naar het politiebureau willen overbrengén. Deze had zich echter middels schoppen en slaan heftig verzet Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. Politieagent beleedigd. De visscher J. H. W. uit den Helder be ging op 29 Mrt. de fout den agent J. Kobes te den Helder met den naam „rotzak" te betitelen. Verdachte was met een ander aan het vechten en toen bovengenoemde agent hem gelastte dit te staken hadden zij hieraan geen gehoor gegeven. De gummi stok bracht hen voor zoover het het vech ten betrof tot andere gedachten, doch blijkbaar maakte W. zich nogal erg warm, waardoor hem bover.genoemde titel ont snapte. Eisch 25 boete of 15 dagen hechtsnis. Uitspraak 15 boete of 10 dagen. De gevolgen van een feestje. De 30-jarige G. D., uit Hoorn, had zich op de een of andere festiviteit te Hoorn ten aanzien van alcohol niet onbetuigd gelaten en werd door den agent J. Post in kennelijken staat op straat aangetroffen en naar het bureau van politie overge bracht. Toen D. ten politiebureele gefouilleerd zou worden, verzette hij zich hiertegen heftig. De agent Post verklaarde dat ver dachte in nuchteren toestand niet lastig was, doch wanneer deze gedronken had was er geen land met hem te bezeilen .Het Zl r0UWenS niet de eerste maal dat ver- UiUpSi f Mbr„ï1 hechtenis, uitspraak 20 boete of 15 dagen hechtenis. De arbeiders o" e 'en'a'^"In wonende te Voorburg, hadden op'13 aS in een winkel te Slootdorp eenig geld en een doos chocolade weggenomen G. E. was tot de ontdekking 'gekomen dat hij gemakkelijk in den winkel van den bakker R. de Graaf kon komen en had in eerste instantie een doos chocolade meege nomen. Den volgenden dag was hij met A. T. teruggekomen en toen had E. uit de winkellade een bedrag ad 1.00 ontvreemd hetgeen op straat was verdeeld. T. be weerde niet aan den diefstal te hebben deelgenomen, doe hwas wel meegegaan in den winkel en had later zijn deel van den buit in ontvangst genomen. De officier, die beiden aan den diefstal schuldig achtte, eischte voor ieder een geldboete van 35 of 20 dagen hechtenis. Uitspraak 20 boete subs. 10 dagen hechtenis voor G. E. ey./ 10'boete of 5 da gen hechtenis voor A. T. Een ambtenaar is geen bal gehakt. De voor den politierechter niet onbeken de H. de M. uit Uitgeest, had op 15 April in het stempellokaal aldaar den ambtenaar D. de Ridder toegevoegd: „Je bent een bal gehakt, een slijmbal, je bent nog minder dan ik" en nog meer van dat fraais. Aangezien de ambtenaar de Ridder de vergelijking met de bal gehakt, alias slijm bal, verre van vleiend achtte, had de M. zich heden wegens beleediging te ver antwoorden. De officier eischte tegen den verdachte, die maar thuis was gebleven, een geldboe te van 30 of 30 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 5 Juni 1936. Overtredingen van de mo- t o r- e n rijwielwet: C. H. te Alk maar, 1 boete of 1 dag hechtenis; A. K. te Oudorp, J v. P. te Hoorn, H. de R. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis; F. W. F. te Enkhuizen, H. F. V. te Alkmaar, A .G. te Amsterdam, E. S. te Oudorp, J. M. te Alkmaar, S. B. te Wonse- radeel, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis; J. Z. te Zaandam, J, B,. te Schermer- horn, J. C. te Uitgeest, A. S. te Schagen, P. A. J. D. te 't Zand, Z. W. te Zijpe, L. R. te Alkmaar, J. S. te Z.-N.-Schermer, A. C. te Uitgeest, F. V. te Uitgeest, B. A. B. t e Winkel, J. K. te Nieuwe Niedorp, D. W. te Alkmaar, G. H. te Zaandam, B. D. te Hei loo, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; G. B. te Haarlemmermeer, J. J. K. te Alk maar, J. K. te Anna Paulowna, D. D. te Harenkarspel, A. K. te Beverwijk, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis; M. T. te Amsterdam, P. M. te St. Pancras, I. R. te den Helder, J. J. v. D. te Amsterdam, A. K. te Amsterdam, H. v. 't W. te Egmond Bin nen, C. B. te Schoorl, J. W. te Beverwijk, G. B. te Broek op Langendyk, W.B. te Bergen, ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis' A. J. K. te Koedyk 7.50 boete of 5 dagen hechtenis; M. L. te IJmuiden, C. J. v. R. te den Haag, Th. B. te Schoorl, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis; J. H. S. te Schoorl, 10 boete of 5 dagen hech tenis; H. W. te Alkmaar, M. B. te Noord- wijk, G. A. B. te Haarlemmermeer, ieder 15 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli- tieverordeningen:H. J. van Z. te Wageningen, F. J. A. te Rotterdam, J. K. te Laren, I. B. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; H. H. te Wieringen, J. G. te Alkmaar, J. R. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; K. v. d. W. te de Rijp, G. K. te de Rijp, ieder 4 boete of 4dagen hechtenis; N. K. te Zwaagwest- einde, G. C. C. te den Helder, ieder 2 x 5 boete of 2 x 5 dagen hechtenis; H. v. R. te Hem, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 453 v an hetwetboekvanstraf- recht (openbare dronkenschap): P. de V., zwervende, 9 dagen hechtenis. Overtredingen van artikel 461 vanhetwetboekvanstraf- recht (loopen over verboden grond): J. H. te Amsterdam, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet A .R. D. te Leeuwarden, 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding vandewinkel- sluitingswet: C. M. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingenvandevissche- r ij w e t J. te B. te Warmenhuizen, 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. J. B. te War menhuizen, 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van het melkbe- s 1 u i t J. V. te St. Pancras, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingvan het crisis- rundveebesluit: J.deG.te Sint- Maartensbrug, 6 boete of 6 dagen hecht. Overtreding vandewetop de vrachtverdeeling: W. L. te Am sterdam, 10 boete of 10 dagen hechtenis. DE PRINSES KOOPT ZOMERPOSTZEGELS. Naar wij vernemen, heeft H. K. H. prinses Juliana een belangrijke hoeveelheid zo- merpcrstzegels bij het comité gekocht. ALGEMEEN NEDERLANDSCHE VROUWENVREDEBOND. Verschenen is het jaarverslag van den al- gemeenen Nederlandschen vrouwenvrede bond, waaruit blijkt, dat in het afgeloopen jaar deze bond met ruim tweeduizend leden is vooruitgegaan. Opgericht werden nieuwe afdeelingen te Laren, Westzaan, IJmuiden, Krommenie, Nieuwe Niedorp en Leerdam. Het aantal afdeelingen bedraagt thans 42. Het verslag meldt de uitgaven, die namens :len bond in het afgeloopen jaar het licht zagen, alsmede een opsomming van de, al dan niet in samenwerking met andere orga nisaties, gevoerde acties, zooals o.a. die ten aanzien van het wetsontwerp tot bescher ming der bevolking tegen luchtaanvallen. Voor deze laatste actie bestond ook bij de leden van den bond in Ned. Oost-Indië groo te belangstelling. Aan het slot van het ver slag, dat ten aanzien van den groei en de verrichtingen van dezen bond in majeur is gesteld, vermeldt de secretaresse het groote succes van den vrouwenvredesgang op 18 Mei j.1. te Amsterdam gehouden en wijst zij op de groote kracht, die van een dergelijk stilzwijgend optrekken van zoovele vrou wen en moeders uitgaat. De bond komt op Woensdag 10 en Don derdag 11 Juni a.s. in algemeene vergade ring bijeen in de school voor wijsbegeerte te Oud-Leusden. STIJGENDE PACHTPRIJZEN VAN BOERDERIJEN. Ministerieel antwoord. Op de vragen van den heer van der Sluis betreffende stijgende pachtprijzen van boer derijen en los land hebben de ministers van landbouw en visscherij geantwoord, dat in derdaad bij eenige verpachtingen in 1935 de pachtprijzen van boerderijen en los land een stijging vertoond hebben. De mate van stijging der hierbedoelde verpachtingen is zeer ongelijk door de werking van verschil lende, zeer uitloopende oorzaken, waaronder wellicht ook het inzicht, dat zich de optre dende pachters vormden van het verloop der industriemelkprijzen. Als voornaamste oorzaak beschouwen de ministers evenwel de concurrentie tusschen het groot aantal gegadigden, die thans nog sterker is doordat de afvloeiing naar andere beroepen of vesti ging in het buitenland zeer bezwaarlijk of zoo goed als onmogelijk is geworden, ver schillende pachters door de moeilijke tijds omstandigheden langer het bedrijf aanhou den, dan onder normale omstandigheden het geval zou zijn geweest en hier en daar ten plattelande de werkloozen, door grond te pachten, zich van arbeid willen verzeke ren. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Delft In een woning in de Odulphusstraat te Delft werd gisteren door de bewoners onder de tafel in de huiskamer een man aange troffen. Met vereende krachten werd hij ge grepen en aan de politie overgeleverd. Hy was in het bezit van inbrekerswerktuigen en bleek te zijn de 42-jarige W., een berucht inbreker, behoorende tot de bende van de Rotterdamsche „zware jongens". Sedert 1914 werd hij herhaalde malen wegens diefstal en inbraak veroordeeld, in 1930 nog tot vijf jaren gevangenisstraf. HAAGSCHE GEMEENTERAAD. Voorstel tot aankoop dierentuin verworpen. De Haagsche gemeenteraad heeft giste ren na uitvoerige discussie het voorstel van B. en W. tot aankoop van den Haagschen dierentuin met 21 tegen 19 stemmen ver worpen. Voorts werd de herstemming gehouden over het voorstel, om in beginsel te beslui ten tot opheffing van het instituut der bo ventallige leerkrachten bij het gewoon la ger onderwijs en in de plaats daarvan een aantal kweekelingen met akte werkzaam te stellen. Den vorigen keer staakten hierover de stemmen 2222. De heer Guit (r.k.), die den vorigen keer heeft voorgestemd, verklaarde thans tegen te stemmen, omdat hij na nadere voorlich ting door onderwljsspecialisten tot de over tuiging is gekomen, dat het voorstel niet in het belang van het onderwijs is. Uitgebracht werden 21 stemmen voor en eveneens 21 stemmen tegen, zoodat het voorstel is verworpen. BESCHERMING „CHRISTELIJKEN GODSDIENST". N.S.B.-vragen beantwoord. Op de vragen van den heer de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) betreffende het nemen van maatregelen ter bescherming van den christelyken godsdienst in verband met de actie van den wereldbond der god- loozen, heeft de minister van justitie geant woord, dat volgens bekend geworden gege vens op het inmiddels te Praag gehouden in ternationaal vry denkerscongres inderdaad een fusie tot stand gekomen is tusschen de internationale unie van vrijdenkers en de internationale van proletarische vrijdenkers. Bij die fusie zou sterk naar voren zijn ge komen het vormen van een gemeenschap pelijk front .tegen het fascisme. Behoudens een samenspreking tusschen een tweetal vertegenwoordigers van de beide betrokken Nederlandsche organisaties, hebben, volgens ontvangen inlichtingen, in verband met het congres geen voorbereidende besprekingen in ons land plaats gehad. Tot het treffen van speciale maatregelen naar aanleiding van hetgeen gebleken is, bestaat voor de regeering geen aanleiding. H. M. DE KONINGIN OP SCHIPHOL. Gistermiddag heeft H. M. de koningin een onverwacht bezoek aan het Amsterdamsche vliegveld Schiphol gebracht. Tegen half vier arriveerde H. M. de koningin met klein gevolg per auto van het Loo op Schiphol, waar zy eenigen tijd verbleef om Haar gas ten graaf en gravin Athlone uitgeleide te dóen. CONGRES TYPOGRAFENBOND. De Bond bestaat 70 jaar. De Algemeene Nederlandsche Typogra fen Bond houdt op 8, 9 en 10 Juni zyn 60ste vergadering in de Rotonde op de Wandelpier te Scheveningen. De voorzitter, de heer F. van der Wal, herdacht in zijn openingsrede het feit, dat de bond 70 jaar bestaat. Hy gaf een -over zicht van de resultaten van den gevoerden strijd. Vele verbeteringen zijn bereikt, doch de tegenwoordige loonen en ook de steunbedragen zijn niet veilig. De werk loosheid neemt toe. Toch is de toestand in de typografie, vergeleken bij dien van andere bedrijven, niet ongunstig. De onge organiseerde bedrijven zyn echter het groote kwaad. Het pensioenfonds werkt naar wensch. De heer van der Wal wees vervolgens op de beteekenis van het Plan van den Arbeid. Er moet iets tegen de deflatiepo- litiek van de regeering gedaan worden. Devaluatie is noodzakelijk geworden, al dus spreker. De voorzitter begroette daarna de ver tegenwoordigers van den Internationalen Boekdrukkers- en van den Boekbinders bond en van de Fransche, Belgische, Tsje- cho-Slowaaksche, Hongaarsche, Deensdie, Noorsche, Zweedsche en Luxemburgse!» organisaties. De meeste van deze afge vaardigden hebben in korte toespraken het bestuur van den bond hun gelukwen- schen aangeboden, daarbij wijzende op de goede verstandhouding van hun bond met den Nederlandschen en op de waarde van een hechte organisatie. Eenige afgevaardigden stelden by de be handeling van het jaarverslag de vraag, of er niets gedaan kan worden voor stakings- slachtoffers. De voorzitter zeide, dat de financiën niet toelaten, deze slachtoffers blijvend te steunen. De medezeggenschap maakte eveneens een punt van bespreking uit. Er werd op gewezen, dat de bedryfsraden slechts theoretisch waarde hebben. De afdeeling 's-Qravenhage stelde voor, het hoofdbestuur op te dragen, bij iedere nieuwe contractswijziging de bondsleden steeds op de hoogte te houden van den stand der onderhandelingen. Het hoofdbestuur wees dit voorstel af, omdat het van oordeel is, dat het in het be lang der arbeiders zelf is, dat de tegen woordige gang van zaken gehandhaafd blijft. De afdeeling Rotterdam stelde voor, aan de onderhandelaars van den bond by de ver nieuwing van een collectieve arbeidsover eenkomst te verbieden, verslechteringen voor te stellen of te accepteeren zonder voorafgaand overleg met de bondsleden. Om dezelfde redenen als het Haagsche ontraadde de voorzitter ook dit voorstel. Van vertrouwelykheid der onderhandelin gen zou dan geen sprake meer kunnen zijn. Met groote meerderheid van stemmen vereenigde de vergadering zich met het afwijzend advies, zoodat beide voorstellen werden afgevoerd. Eenige afdeelingen stelden voor, pogin gen aan te wenden om verandering in de loonklassen aan te brengen en daarby re kening te houden met plaatselyke omstan digheden. De voorzitter zeide, dat het by de hui dige arbeidsovereenkomst onmogeiyk hierin verandering te brengen. De desbe treffende voorstellen werden verworpen. Een punt van bespreking maakte uit, op welke wijze overwerk kan worden tegen gegaan. Besloten werd dit vraagstuk aan dé afdeelingsbesturen over te laten. De vergadering werd om half zes ver daagd. 13- In het water echtpr inn wielen er nog aan, en ffis bfi uVj m*" een auto met de nog maar met zijn hoofd od h! de Professor nu was gekomen, was er niets gebeur^lmm'banden terecht 14. Nu dook hij met zyn hoofd precies op den schroef die midden op het wiel zat. Dat voelde vader Slim en hij zat even beteuterd op den bodem van den vijver te kijken. Voorzichtig greep hij naar zijn hoofd. Daar ge- dikke buiT01 reedS gevreesd had; er ontstond een

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6