Afostccdamsche !Beucs ^Rechtszaken JUieepstiidiugen £ucfUmact Pastoor rijdt in s'oot. Moordaanslag te Santpoort Manifest Internationale Vrouwenbond. Voor vrede en vrijheid. Huzaar verdronken. Neem 'n AKKERTJE Den Haag lichtte een voorstel toe om een lichaam in het leven te roepen, dat op de naleving van de arbeidsovereenkomsten toeziet. Er werd op gewezen, dat vele over tredingen niet aan het licht komen. pe voorzitter was van meening, dat van een dergelijk lichaam geen resultaten te verwachten zijn. De vergadering besloot het hoofdbestuur te verzoeken met het Haagsche voorstel rekening te houden. Ongeorganiseerd bedrijf. Benige afdeelingsvoorstellen werden toe gelicht, waarin verzocht wordt meer aan dacht te besteden aan het ongeorganiseer de bedrijf en contact te zoeken met onge organiseerde werknemers en werkgevers om deze terug te brengen in het georgani seerd verband. Daarbij werd gewezen op de vermeerde ring van het aantal ongeorganiseerde be drijven. De voorzitter zegde toe, dat het hoofdbe stuur al het mogelijke zal doen om het on georganiseerd bedrijf weer in de hand te krijgen. Voorts zeide de voorzitter, naar aanlei ding van een voorstel van Leeuwarden, be reid te zijn de mogelijkheid te onderzoeken ora niet-technische arbeiders aan de dagbla den in den bond op te nemen. Rechtspositie bezoldigde bestuurders. Eenige afdeelingen hadden voorstellen ingediend om de salarissen van hoofdbe stuurders te herzien, in verband met de verlagingen, welke de loonen in het typo- grafenbedrijf hebben ondergaa.n Een Haagsch voorstel om deze punten van de agenda af te voeren werd met over- groote meerderheid van stemmen aangeno men. De redactie van het bondsorgaan en van bondsuitgaven maakte een punt van be spreking uit. Verschillende afgevaardigden hadden bezwaar tegen de te scherpe on derschriften van den voorzitter, die de re dactie verzorgt, van ingezonden artikelen- Een meerhoofdige redactie we'rd even eens bepleit. De voorzitter wees de critiek op zijn on derschriften van de hand en had overwe gend bezwaar tegen een meerhoofdige re dactie. Een voorstel van Amsterdam I om een pagina voor discussie beschikbaar te stellen werd verworpen. (De vergadering duurt voort). Door duizeligheid bevangen. Gistermiddag reed pastoor Galama uit Deurningen (gem. Weerselo) met zijn nieu we auto, welke hij zelf bestuurde, over den straatweg van Hengelo naar Oldenzaal. Eensklaps zwenkte de wagen naar links, kwam eerst tegen een boom en daarna ;n het water van een bermsloot terecht. Voorbijgangers snelden toe en hielpen den pastoor uit de auto. Een passeerende genees heer bracht den geestelijke per auto naar het ziekenhuis te Hengelo. De pastoor had een bloedende wonde aan het achterhoofd opgeloopen en had waarschijnlijk eenige ribben gebroken, 'n Plotselinge duizeligheid schijnt hem de macht over het stuur te heb ben doen verliezen. De auto werd zwaar beschadigd. Dader gaat den vader van zijn vroegere meisje te lijf. Gisteravond heeft een zekere G., wonende te Haarlem, een moordaan slag gepleegd op den heer S., wonende in de Hoofdstraat te Santpoort. Cr. was eenigen tijd verloofd ge weest met een dochter van den heer S. Gewapend met een groot mes drong G. de woning van den heer S. binnen. Hij wilde hem een steek toebrengen, doch deze wist dien te ontwij ken, met het gevolg, dat het mes door een ruit van de vestibuledeur drong. De jongeman is daarop gevlucht Hij werd later in een café in Haarlem ge arresteerd en gevankelijk naar IJmui- den overgebracht. De Internationale Vrouwenbond voor vrede en vrijheid vestigt er de aandacht op, dat er nog steeds gelegenheid bestaat op de daartoe bestemde lijsten handteekenin gen te plaatset. als bewijs van instemming •het den inhoud van hetddoor den bond op gestelde manifest, dat zich uitspreekt tegen den oorlog en waarin de regeeringen, die het handvest van den Volkenbond en het Kellogg-Briand-pact hebben geteekend, na mens de volken o.a. de opdracht wordt ge geven een wereldverdrag tot stand te bren gen voor onmiddellijke vermindering van bewapening als eerste stap op den weg naar volledige wereldontwapening. De verza melde handteekeningen worden einde Juni door internationale commissies aan de regeeringen en in September aan den Vol kenbond aangeboden vanuit het interna tionale bureau van den Internationalen Vrouwenbond te Genève. Voor ver van het moederland gelegen koloniën en voor landen met door hun uit gebreid grondgebied moeilijk te bereiken bevolking is de aanbieding voor onbepaal- den tijd uitgesteld. De lijsten met de handteekeningen wor den voor half Augustus ingewacht bij mevr. "4. Koehlervan Tijen, waarnemend secre taresse der Ned. afdeeling van den Bond, Joh. Verhulststraat 81, Amsterdam-Zuid. Aan dit adres kunnen ook nog lijsten met tekst en ruimte voor 20 handteekeningen worden aangevraagd. De lijsten met handteekeningen. welke voor 20 Juni worden ingeleverd, zullen, be halve aan den Volkenbond, ook aan de Nederlandsche regeering worden aange boden. Met een z.g. drijfzak om 't leven gekomen. Gistermiddag is in de gracht, achter de kazerne te Deventer, de dienstplichtige huzaar de Haan uit Friesland met een z.g. drijfzak verdronken. Het ongeluk heeft zich als volgt toege dragen: Gistermiddag hadden oefeningen met de drijfzak plaats. Tijdens deze oefeningen moest de Haan met de zak het water over steken. H j is daarbij te water geraakt. Aanvankelijk wist hij zich drijvende te houden, toen evenwel bleek, dat hij de wal niet zou kunnen bereiken, sprong de hu zaar van der Reide te water om te trach ten de Haan op het droge te brengen. De Haan greep van der Reide echter bij een der armen, zoodat beiden naar de diepte zouden zyn gedaan ware het niet, dat de wacht meester Mensink te hulp kwam. Hij slaagde er in van der Reide uit de greep van de Haan te bevrijden en dook daarna ver scheidene keeren, helaas tevergeefs, naar de Haan. Het gelukte eerst later de Haan boven te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht toen niet meer baten. DE BENOEMING VAN DEN NIEUWEN GOUVERNEUR-GENERAAL. De indruk in Brussel van de be noeming van jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer. De meeste Maandagavondbladen publicee- ren het bericht van de benoeming van Hr. Ms. gezant te Brussel tot gouverneur van Ned.-Indië, en plaatsen tevens het portret van jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachou wer. In diplomatieke kringen van de Belgi sche hoofdstad en ook in de Nederlandsche kolonie, waar de gezant en zijn echtgenoote buitengewone sympathie genoten, wordt deze benoeming beschouwd als een zeer ver- eerende bekroning van de hooge kwaliteiten waarvan jhr. Tjarda van Starkenborgh Sta chouwer reeds dadelijk na zijn aankomst als gezant te Brussel blijk heeft gegeven. Meer nog dan onder zijn voorgangers was het Nederlandsche gezantschap sedertdien het ware centrum geworden van het Neder landsche leven in België. Jhr. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer liet geen gelegen heid ongebruikt om zich vertrouwd te ma ken met de Belgische toestanden, gebruiken en gewoonten door het toonen van een le vendige belangstelling voor de economie, kunst, toerisme, vereenigingsleven enz. van dit land en ook wederkeerig de warme be langstelling van België voor Nederland te wekken. Wat jhr. Tjarda van Starkenborgh Sta chouwer voor de Nederlandsche deelneming aan de tentoonstelling van Brussel heeft ge daan zal door België niet licht worden ver geten, evenmin als men in officieele kringen te Brussel en elders in België zal ver geten in welke ruime mate deze zeer ver standige diplomaat de verbetering van de NederlandschBelgische betrekkingen in de hand heeft gewerkt.* Het is dan ook niet zonder een gevoel van spijt, dat men in zeer breede Belgische krin gen, zoowel Vlaamsche als Waalsche, in Brussel en in 6e ongeveer 1000 leden tellen de Nederlandsche kolonie den jongen gezant en zijn echtgenoote, die zich als eerevoorzit ster van verscheidene Nederlandsche lief dadigheidsinstellingen te Brussel eveneens bijzonder verdienstelijk en bemind heeft weten te maken, naar Indië zal zien ver trekken. ONTSLAGEN EN TOCH VERDIENSTEN. Het 17-jarige dienstmeisje G. M. uit Gro ningen is aangehouden wegens diefstal van eenige rijwielen. Zij was buiten betrekking en durfde dat thuis niet zeggen. Toch kwam zij geregeld met haar loon thuis. Zij ver kreeg het geld door den verkoop van de ge stolen fietsen. Zij is toen zij bemerkte dat de politie haar zocht, naar een vriend te Haarlem gevlucht, waar zij is gearresteerd. bij Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpijn MEVR. VAN OSSELEN-VAN DELDEN t. In Eerde overleed mevr. van Osselen-van Delden, schrijfster van veel kinderboeken, waarvan de bekendste wel zijn „Hansje Rozengaarde", „Het Jodinnetje van Els- speet", „Arthurs Viool", „De Schaapskooi op de Elspeeter Heide" en „Philip de Schaapherder". Mevr. van Osselen-van Del den bereikte den hoogen leeftijd van 89 jaar. BOERDERIJ TE NIEUWE TONGE AFGEBRAND. Gistermorgen omstreeks 10 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken in de kapitale boerderij van den landbouwer A. Munters nabij de gemeente Nieuwe Tonge. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de schuur, waarin de brand ontstaan was, in een oogwenk in lichter laaie stond. De brandweer uit Oude Tonge, die het vuur met twee stralen aantastte, was de brand spoedig meester en wist het woonhuis te behouden. De motorspuit uit Nieuwe Tonge, die ook verscheen, be hoefde geen dienst te doen. Verzekering dekt de schade. B. J. VELDHUIS, t Te Amsterdam is gisteravond overleden in den ouderdom van 68 jaar de heer B. J. Veldhuis, tot voor eenige maanden voor zitter van de Vereeniging tot het stichten en instandhouden van Holland huizen in het buitenland. De heer Veldhuis, die zich steeds op het gebied van het tentoonstellingswezen heeft bewogen, was lid van de regeeringscom- missies voor de Nederlandsche afdeeling bij de internationale tentoonstellingen te Lon den in 1908, te Brussel in 1910, te Gent in 1913 en te Antwerpen in 1930. POSTBODE GEARRESTEERD. In een woonwagen. Onder leiding van den loco-burgemeester van Borne, is Zaterdagnacht omstreeks vier uur door de politie van Zeist en Borne een inval gedaan in een woonwagen, toebehoo- rende aan zekeren P. v. d. B., staande aan den Azeloschenweg te Borne. Vermoed werd dat zich daarin een zekere van D., postbode te Zeist, bevond, die verdacht werd van op lichting van een bedrag van 1500. Daar de eigenaar de politie den toegang tot den woonwagen weigerde, drong men met ge weld binnen. Het vermoeden bleek juist te zijn. De postbode werd van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij is op transport naar Zwolle gesteld. Onder het bed werd nog een bedrag van 1 60 aangetroffen. Een 22- jarig meisje werd eveneens gearresteerd, doch is later weer op vrije voeten gesteld. AMNESTIE-ACTIE. Voor Duitsche gevangenen. In een vergadering van de leden van het comité van aanbeveling van het Centraal Wuppertal-comité, gehouden op 5 Juni J.I., waar tevens vertegenwoordigd waren de plaatselijke subcomité's van Groningen, Lei den, Arnhem, Utrecht, Zaandam, Alkmaar, Bussum en Den Haag, werd besloten het initiatief van de internationale commissie ter verkrijging van amnestie van alle om der wille van hun pacifistische, politieke of religieuze overtuiging, vervolgden en ge vangenen in Duitschland voor Nederland over te nemen en een actie te organiseeren. Het comité stelt zich voor deze amnestie actie aan te vangen met het zenden van en kele afgevaardigden naar de conferentie, die op 28 Juni a.s. in Brussel zal plaats vinden waar de richtlijnen voor de internationale amnestiebeweging zullen worden besproken en vastgelegd; de Nederlandsche afgevaar digden zullen aan deze conferentie het plan voorleggen, behalve door middel van ver gaderingen en publicaties voor de amnestie beweging propaganda te voeren door middel van een internationaal petitionnement, TOESLAGREGELING ZUIDERZEE- STEUNWET. Op de vragen van den heer Drop (s.d.a.p.) in verband met de toeslagregeling voor de belanghebbenden in den zin der zuiderzee- steunwet, behoorende tot de groep visch- venters, heeft minister van Lidth de Jeude geantwoord, dat overwogen wordt aan de vischventers, welke belanghebbende zijn in den zin der zuiderzeesteunwet, hun bedrijf vervormen en tijdens deze vervorming zich door uitoefening van hun bedrijf nog niet een volledig bestaan kunnen verschaffen, een toeslag te verleenen volgens voor een bepaald tijdvak vast te stellen regelingen. De bedoeling is de vervorming van het bedrijf te vergemakkelijken, met name aan de betrokken belanghebbenden voor een be paalde periode een vast inkomen in uitzicht te stellen. ERNSTIGE VAL TE ALPHEN. Gisteren is de timmerman A. H. Kooy, die op den zolder van den landbouwer Goebel aan den Steekterweg te Alphen aan den Rijn werkzaamheden verrichtte, door het breken van een plank naar omlaag gestort. De man kwam daarop met het hoofd op den steenen vloer terecht, waarbij hij een ernstige hoofdwonde en een zware hersen schudding opliep. In zorgwekkenden toe stand is hij naar zijn woning vervoerd. BOERDERIJ-BRAND. Gebouwen geheel in de asch gelegd. Hedenmorgen te omstreeks zes uur ont dekten eenige jongens, die op weg waren om te gaan melken, dat brand was uitge broken in de schuur van de kapitale boer derij van den heer F. van de Wal, staande langs den weg naar Noergestel, onder Oir- schot. Zij waarschuwden de bewoners van de boerderij, die ijlings het woonhuis verlie ten. Hoewel debrandweer spoedig ter plaatse was, kon niet voorkomen worden, dat ook het aan de schuur grenzende woon huis, dat met riet gedekt was, in vlammen opging. Een aangrenzend gebouwtje, waar in wat landbouwgereedschappen en eenige karren stonden kon behouden worden. Een kalf kwam in de vlammen om. Uit het huis en des chuur kon niets gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Om trent de oorzaak van den brand tast men in het duister. DRIFTIGE KOEIENDRIJVER. Een troep van ongeveer 40 koeien en 10 paarden werd Zaterdagavond langs den Kleiweg te Hillegersberg gedreven, be stemd voor de weide achter de spoorbaan bij den Kleiweg. Een luxe auto reed achter de koeien en de bestuurder ervan trachtte met een kalm gangetje de koeien te passeeren. De dieren schrokken echter van het geraas van den motor en begonnen te steigeren, zoodat de troep in wanorde dreigde te geraken. Een der drijvers maakte zich hierover boos en sloeg met een stok de voorruit van dèn auto in. De autobestuurder zette zijn wagen aan den kant en wachtte de komst van de poli tie af, die proces-verbaal opmaakte tegen den driftigen koeiendrijver, ten eerste we gens vernieling, ten tweede wegens overtre ding van het verbod om vee los langs den weg te vervoeren. AUTO MET ZES PAARDEN TE WATER, Tegenligger haalde onvoldoende uit. Na een botsing met een onvoldoend uit halend tegenligger geraakte gistermorgen half zes op den rijksstr.weg onder Hazers- woude de vrachtauto van den expediteur Voorthuijzen uit Bergschenhoek met drie personen en zes paarden te water. De inzittende die allen knieuzingen en schaafwonden opliepen wisten met groote moeite zichzelf en later ook de paarden te redden. De chauffeur van den tegenligger, die na de aanrijding snel was doorgereden, is he denmorgen in Waddinxveen aangehouden. KANTOORBEDIENDE VERDWENEN. Een bedrag van 360 verdwenen. Gistermiddag omstreeks half drie werd door een woningbureau te Amersfoort een 18-jarige kantoorbediende uitgezonden met een bedrag van circa 360 gulden, dat hij in twee gedeelten aan twee afzonderlijke adressen moest uitbetalen. Aangezien de bediende, een zekere K., tegen sluitingstijd nog niet van zijn opdracht van het kantoor was teruggekeerd, werd navraag gedaan. Hierbij kwam men toen tot de ontdekking, dat het jongmensch zich in het geheel niet van zijn taak had gekweten. Aangezien hij ook niet thuis was geweest, werd de politie in de zaak gemengd. Er werd een onderzoek ingesteld, doch de jongen was onvindbaar. Nog kan megedeeld worden, dat hij eer- gisternacht zeer laat thuis was gekomen en dat hij tengevolge daarvan met zijn ouders hoogloopende ruzie heeft gehad. De jongeman was sedert korten tijd op bedoeld kantoor werkzaam. In verband met deze mysterieuze verdwijning is het signa lement van den jongeman via den politie- radio-omroep bekend gemaakt. Men ver moedt, dat hij met het geld de wijk naar elders heeft genomen. BOND VAN BRANDSTOFFEN- INKOOPVEREENIGINGEN. Zaterdag j.1. hield de bond van brand- stoffeninkoopvereenigingen in Nederland haar eerste landelijke bijeenkomst in hotel „De Kroon" te Den Haag. Uit de gevoerde besprekingen bleek zeer duidelijk de groote verbittering, die bestaat ten opzichte van de maatregelen, der kolen- conventie. Het streven der conventie is er n.1. geheel op gericht door saneeringspogin- gen het bestaan aan de inkoopvereenigingen onmogelijk te maken, zoodat door die maat regelen het koopen in vereenigingsverband voor de leden geen aantrekkelijkheid meer heeft. Besloten werd een krachtige actie in den lande te ontwikkelen tegen de maatregelen der conventie en voor de vereenigingen het recht op te eischen hun brandstoffen te kunnen inkoopen, zooals zij dat zelf wen- schen, zonder de bemoeizucht van de con ventie. Als voorloopig secretaris is benoemd de heer J. Knapper, Looierslaan 17 te Voor burg. U dacht immer», dat ti nog best vóór die andere auto het kruispunt kon pasteerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den ken", u moet 't aeker wetenl ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 9 Juni. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken. Jan de W. te Bergen (N.-H.), overtreding Vuurwapen- en Jachtwet. Eisch: bevesti ging vonnis kantonrechter. Uitspraak: be vestiging vonnis kantonrechter 2 maal 15 boete of 10 dagen. Arie B., koopman, zedendelict. Uitspraak: 1 jaar met bevel tot onmiddellijke gevan genneming. Dirk K. te Alkmaar, abortus provocatus. Eisch: 2 jaar gevangenisstraf: Uitspraak: 1 jaar gevangenisstraf. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Agamemnon 8 Juni te en v. Venetie n. Triest Ariadne 8 Juni te en v. Kopenh. n. Gdynia. Deucalion 8 Juni v. Barcelona n. Genuaz. Hebe 8 Juni v. Malage n. Cadiz. Hercules 8 v. Patras n. Piraeus. Nereus 7 Juni te Gothenburg. Odysseus 8 Juni v. Cadiz n. Malaga. Orestes 7 Juni te Limni. Poseidon 8 Juni te en v. Cartagena naar Setubal. Theseus 8 Juni te Amsterdam. Stoomv. Mij. „Nederland". Joh. v. Oldenbarnevelt uitr. te Port Said 9 Juni. Tarakan thuisr. v. Port Said 8 Juni. Enggano (Silver Java Pacific lijn van Calcutta 7 Juni. Talisse (Java New York lijn) te Belawan 7 Juni. Salawati thuisr. van Batavia 6 Juni. ONZE POSTVLUCHTEN. Het thuiskomende Indië-toestel „Edel- valk" is gistermiddag om kwart voor zes op Schiphol geland. Woensdagochtend 10 Juni a.s. zal het K L. M.-vliegtuig „Perkoetoet" van Amster dam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren G. M. H.Frijns (1ste bestuurder), P. C. André de la Porte (2de bestuurder), P. Blok (werktuigkundige) en S. v. d. Molen (radiotelegrafist. De post voor dit toestel moet uiterlijk he den, Dinsdagavond, te Amsterdam zijn. De „Djalak" uitreis en de „Rietvink" thuisreis zijn beide te Jodhpoer geland. van Dinsdag 9 Juni 1936. OPGAVE VAN NOORDHOl - H LA.NDLL J .VCREPIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 STAATSLEENINGEN. 4 Neder l 1934 4 Ned-lndië 1934 514 Duitschland 1930 Idem met verklaring BANK-iNbi ELL1NGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank. Rotterd. Bank INDUSÏR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v Berkels Fatent Calvé Delit Cert. Nederl Ford Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUoTR. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Steel comm U. S Leather CULlUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kón Petr. Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw Cert. Union Pacific §Noteering per 50 ex-coupon tExclaim PROLONGA1 IE vorige koers WISSELKOERSEN AMSIKRUAM NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid «aisitssss %'%6 96-1%, 93'/, 94 >-'/« 0 20'/, 20'/, 1157, 135 13U/, 4/'/, 4/ 117Vs 1U9»/, 0 21»A« 21»/, J8 59'/, 203-/8 -03 0 18/'/, 188-9 0 >14»/. 1149/, 45V. 45'/, 0 207). 20« 30'%, 30'/, 2'%o 22'Vis 22'%, 36'/, 37V.-7. 4'/is 47. 244 2477, 131 0 101'/, 21'/, 12 10 164 164 201 201 253 2707, 2/4 V, 86'/, 80 24'/, 24 V» 1 fc/,« >0»/» 9'Vts 9'Vw 1197. 120 62»/, 03 88 3/1/, 3-/1/, 60 60 1'%6 "/is 0 48'/, 48'/, 164'/, IÖG'/, 214 216-7 2u4 205'/, 42 19'/, 19»/, 0 9'/, 7u 9V, 7. W/m-i 9|'/i« 94>/s 20'/. pl.m. 2.15 97'/.-7. 9*1 Vis 21'/. 21'/g-2 21'/, 188 114'/, 114»/s 30%-f 31V, 2*'/, 3-i/a 37'/. 187-8 114'/, 20J 221%, 37'/. 275 -l/f 274$ V« 80'/K 'OH/ 9"/l8 0»/:s 9|-"/t« 1207. 11%, 481/, 218 217'/, 0000*000 4 pCt 'Exdividend. Vorige koers •4.'/, 7 377, 59 55 •L741/, 25 00 47 84 31.05 38 10 37 15 20.15 Heden 4 pCt Koers op heden 2 uur 1 48 '417s 59 55 9.747, 25.017. 47 85 13.15 18 20 37 25 20 15

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7