PHILIPS SITTEÜS^KQR H ION en JAN BOnEMANKE, Hoogstraat 8. ET HELSCH COMPLOT (jeMt&UttCCQtUui' LIMMEN Daar is Han Hollander! n.t. Paul P. Kai ser JledUs-iaken JUuiiopeogeamma faoidnciaal Tlieums BEVERWIJK JeuilCetw De raad kwam Dinsdagavond in vol tallige zitting bijeen. Ingekomen was een missive van den mi nister, dat de huur van het huis, bewoond door het hoofd der o. 1. school, niet mag worden verlaagd, daar er een driejarige overeenkomst is. Zijn jaarwedde is bepaald op 3130. Goedgekeurd is, dat de gemeente een onderwijskracht aanstelt (kweekeling met acte) voor de o. 1. school. Wanneer het aantal leerlingen 41 blijft,is de wedde voor rekening van het rijk. Van de obligatielee- tling 1910, ten laste der gemeente, werd No. 17 uitgeloot. Ingekomen was een adres van Th. de Winter om een standplaats voor den vérkoop van ijs. B. en W. deelden mede, dat er voor de ijs venters een regeling tot stand is gekomen, daarom stelden zij voor om het verzoek af te wijzen. Alle raadsleden voerden hierover het woord. Er hapert toch wat aan de ver gunningen. Is er sprake van bevoorrechting of willekeur? Is er een conferentie geweest met 2 ijsverkoopers en zijn de andere niet uitgenoodigd? Moeten alle belangen van den middenstand wijken voor de belangen der werkloozen? vroeg de heer Commandeur. De voorzitter heeft alle vragers beant woord. Wie in werkverschaffing werken of steun genieten, mogen niet met ijs venten. Er is een conferentie geweest met 2 ijsver koopers, doch er zijn maar 2 staanplaatsen. Met den rijksweg en provincialen weg heb ben we niets te maken. De voorzitter zeide, in antwoord aan den heer Bult, dat Winter géén vergunning krijgt. Voorts zullen B. en W. de regeling zooals die is, handhaven. Ingekomen was een verzoek van de r.-k. bonden „St Deus Dedit" en „St. Jozeph", om toeslag op de loonen van die arbeiders, die in de provinciale werkverschaffing Wérken. Met zwaar Werk is het lóón 12.96 per week, waarvanaf het regenverzuim gaat. B. en W. deelden mede, dat de raad hierover geen zeggingsschap heeft. De uit voering is aan B. en W. opgedragen. Over de loohen hééft men niets te zeggen. Het loon is echter 13.50 en regenverlet geldt alléén voor 3 uur. Breedvoerig werd dit punt besproken, doch vast staat dat B. en W. niets willen geven als toeslag, tenzij de minister of de inspecteur der werkverschaf fing het goedkeurt. Niettemin zullen als altijd B. en W. zien of er voor de groote gezinnen wat is te bereiken. Het verzoek wérd afgewezen. Ingekomen was een ver zoek van het P. W. B. of de gemeente het onderhoud van de brandkranen voor haar rekening wil nemen. B. en W. adviseerden goedgunstig. Het geeft een voordeel van 250 per jaar. Met een monteur is een over eenkomst te sluiten. Het werd goedgekeurd. Van Ged. taten was terug gekomen de be grooting 1936 met een lijstje van bemer kingen. Na uitvoerige toelichting van den voorzitter werden de wijzigingen goed gekeurd. De ontvangsten en uitgaven voor dat dienstjaar werden nu bepaald op 75194 met geen post voor onvoorzien. Vuilnis berging. Zooals het thans gaat uitvoering door Han Hollander schreef voor Paul C. Kaiser een spannend kinderboek: „Het bruine monster" U krijgt het voor 60 Paula-bons Deze bons vindt Uo.a bij Paula's allernieuwste vondst: de leuke en lekkere vierkante beschuitjes. 9 voor 6 cent! vierkante fascHnMAfc N.V. PAUL C. KAISER, BESCHUITFABRIEKEN, ROTTERDAM werkloozen gaat het niet langer. In 4 maanden tijd is er 500 uitgegeven en het geld is op! B. en W. vroegen toestemming om het onderhands of openbaar aan te be steden. Reeds nu is er een reflectant, die het voor 375 wil doen tot 31 December 1937. Nu heeft het in 4 maanden 500 ge kost. Hoe komt dat nu dat het zooveel meer kost? Wil men de arbeiders er uit hebben? vroeg de heer Dekker. De heer Kuys: Men kan alles niet in het openbaar zeggen, doch de schippers die het aannemen, hebben andere belangen dan de Werkloozen. Na een uitvoerige discussie werd bepaald, dat B. en W. er op zullen terug komen. Dat werkloozen ook mee inschrijven op het ver voer, heeft men goedgekeurd. De uitvoe ring werd aan B. en W. opgedragen. Vaststelling verordening, regelend eischen van benoembaarheid en be zoldiging van den gemeenteveld wachter. Uit de uitvoerige toelichting van dén voorzitter bleek, dat de veldwachter geen bijbaantjes mag verrichten, behalve bode voor de gemeente. Zelfs het aanplakken is hem verboden. Uit de toelichting bleek, dat zijn wedde, alles vrij, 26.07 per week be draagt (thans 2715), De raad keurde de regeling goed, omdat deze, zooals de heer Kuys opmerkte, van bovenaf is opgedron gen. Alleen de heer Bult vond de wedde te laag. Rondvraag. De heer Kuijs wenschte naleving van het maaien der wegen. Zooals het nu gaat, is het niét góed. De voorzitter zou er rekening mee houden. De heer Commandeur vroeg betere af werking van den Disseldorperweg. De voorzitter zeide, dat wat nu gebeurde, niet veel was. Spoedig zal de raad een voor stel bereiken tot geheele beharding. Daarna ging de raad in comité ter behandeling van reclames der belastingen. DYNAMIETBENDE STAAT TERECHT. Veroordeelingen van 1% tot 4'/. jaar. Gister heeft de rechtbank te Zwolle uit spraak gedaan in de strafzaak tegen drie leden van de z.g. „dynamiet-bendfdie in den nacht van 14 op 15 Januari j.1. te Nun- speet ingebroken hebben in de zuivelfabiiek van J. E. Schaap en Co. De 33-jarige zeeman G. M. werd veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 4 jaar. De 29-jarige monteur C. J. K. werd ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met af trek van preventief (eisch 6 jaar) en de 39- jarige metaalbewerkers C. N. de V. (witte Nelis) tot vier jaar en zes maanden (eisch zes jaar). Zooals reeds eerder gemeld is, heeft alleen verdachte G. M. bekend. Uit deze bekentenis en uit het onderzoek van de Amsterdamsche recherche in samenwer king met de politie uit verschillende andere plaatsen is komen vast te staan, dat deze bende verscheidene brandkasten met spring stoffen heeft geforceerd. Dat bij de inbraak te Nunspeet dynamiet is gebruikt is echter niet bewezen. OVERTREDING LOTERIJWET? Agent van „Unicum" in hooger beroep vrijgesproken. De Zwolsche rechtbank heeft P. H. P. te Zwolle, die veertien dagen geleden in hoo ger beroep terecht stond, verdacht van over treding van de loterij wet 1905 vrijgespro ken. Verdachte had als hoofd-agent van de „Unicum-obligatiemaatschappij" „Unicum"- briefjes verkocht, die de justitie als loterij briefjes beschouwde, doch die verdachte obligaties noemde. De Zwolsche kantonrechter sprak den man eveneens vrij. De officier had een maand hechtenis gerequireerd. VALT POELIER ONDER VLEESCH- KEURINGSWET? Een kip is juridisch gesprokeu geen vleesch. Eenigen tijd geleden heeft de plaatsver vangende Haagsche kantonrechter, mr. de Groot, een poelier, verdacht van overtre ding van de vleeschkeuringswet, van rechtsvervolging ontslagen. De overtreding zou hierin hebben be staan, dat zijn inrichting niet zou hebben voldaan de eischen, gesteld bij den alge- meenen maatregel van bestuur, bedoeld in artikel 19 der Vleeschkeuringswet. Artikel 4, C, van dezen algemeenen bestuursmaat regel bepaalt, dat slechts vleesch, vleesch- waren, enz. in een vleeschwinkel aanwezig mogen zijn. De redeneering van het O.M. was, dat een kip, juridisch gesproken, geen vleesch is en dus niet in een vleeschwinkel mag zijh. De heer A. Swaan, gemachtigde van ver dachte, heeft destijds aangevoerd, dat de kippen gezond waren en de kroon verder ging, dan de wet toeliet, en dat art. 4c van den algemeenen maatregel van bestuur voorschriften geeft, terwijl de wet spreekt van eischen, en alleen het niet-voldoen aan eischen strafbaar is. Van het ontslag van rechtsvervolging is het openbaar ministerie in appèl gegaan. De rechtbank heeft met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter verdachte tot 1 boete veroordeeld. ZIJ overwoog, dat het verschil tusschen eischen en voor schriften geen grond kan opleveren voor ontslag van rechtsvervolging, maar dat de overtreding niet opvallend is. Het vonnis is niet in kracht van gewijsde gegaan; er is casatie aangeteekend. Intusschen werden meer processen-ver baal opgemaakt, Gisteren heeft de kantonrechter, mr. Fer- guson, een dergelijke zaak behandeld. Het betrof drie processen-verbaal tegen een ver dachte opgemaakt. De heer Swaan merkte op, dat, nadat bij de rechtbank de eerst omschreven zaak aan hangig was gemaakt, de ambtenaar van het O.M. met den Koninklijken Nederland- schen Middenstandsbond een afspraak had gemaakt, dat men met verdere processen- verbaal zou wachten, totdat de zaak in hoogste instantie beslist was. Verdachte was te goeder trouw geweest. Nu pleegde hij de overtreding niet meer. De ambtenaar van het openbaar ministe rie, mr. van der Kun, eischte in de beide eerste zaken van dezen verdachte princi pieel 1 boete of 1 dag hechtenis en In de laatste zaak 25 of 25 dagen. In deze laatste zaak betrof het n.1. niet enkele, maar honderden kippen, welke in den winkel aanwezig waren geweest, hoe wel verdachte met den directeur van den keuringsdienst had afgesproken, dat hij het, hangende de hoogste beslissing, niet te bont zou maken. In den loop van zijn betoog verklaarde spr., van de eerstomschreven zaak in appèl te zij ngegaan, o.a. omdat hierin uitspraak was gedaan door een plaatsvervangend kantonrechter, nu zat er een heusche kantonrechter. De gemachtigde, de heer Swaan, repli ceerde, vragende, of b.v. ook aan een vonnis van den plaatsvervangend politierechter, professor van Bemmelen, niet de volle waarde moest worden toegekend. De ver dachte in de aanhangige zaak had gemeend, dat zijn aanvankelijke afspraak met den keuringsdienst was achterhaald door de af spraak van het openbaar ministerie met den middenstandsbond. De heer Swaan zei nog, dat verdachte voortaan de kippen in de gang legt en niet meer in den winkel, hoewel zij in den win kel beter zouden liggen. De kantonrechter veroordeelde verdachte in de beide eerste zaken tot 1 of één dag en in de derde zaak tot 5 of 3 dagen. j Vrijdag 12 Juni. RADIO PARIS, 16.48 M. 7.20 en 8.35 X Q n„ „1 11 9.n OrWpstonncert. 2.50 flr- 5» WIERINGERWAARD De kermis. De kermis 1936 behoort wederom tot het verleden en wanneer we dan een klein resumé hierover geven, kunnen we wel ver klaren, dat alles goed is verloopen. Een groote factor is het weer, dat zich Zondag morgen dreigend liet aanzien, doch gelukkig werd het 's middags goed. Begonnen werd met wielerwedstrijden, waarvoor groote be langstelling bestond. Ons sportterrein leent zich dan ook uitstekend voor elke sport. De deelnemers waren vol lof over de mooie baan. In de café's was het 's avonds overal een gezellige boel. Allen hadden gezorgd voor mooie jazz-muziek. „Jazz" is tegenwoordig wel de mode, doch de vroegere muziek van b.v. de fam. Polak, vonden we minstens even mooi. Kramerij, zweef, schuitjes, vischbakkerij enz. enz. hebben zeker wel goede zaken ge maakt. Maandagavond in het Wapen van Wierin- Vrijdag 12 Juni. HILVERSUM, 301 M. (8.—12.— 4 ,8.en 11.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.— en de VPRO van 8.—11.— uur). 8.— Gr.pl. 10.— VPRO-morgenwijdlng. 10.15 Voor dracht. 10.80 Orvitropia. 11.— Voor dracht. 11.20 De Flierefluiters. 12.— Kovacs Lajos' orkest. 2.Knip cursus. 2.30 Omroeporkest. 3.10 Gr.pl. 3.25 Omroeporkest. 4.en 5.— Gr.pl. 5.30 De Notenkrakers en gr.pl. 6.30 E. Walis' orkest. 7.— Leting over Bellamy. 7.20 E. Walis' orkest. 7.50 Ber. ANP., SOS-ber, 7.50 Gr.pl. 8.— ANP-ber. 8.05 Cau serie: Wat is waar? 8.30 Concert, 9.— Literaire causerie. 9.30 Verv. concert. 10.— Muzikale lezing. 10.30 Gr.pl. 10.45 Avondwijding. 11.— Jasz-concert. 11.8012.Gr.pl. HILVERSUM, 1873 M. (Alg. progr. KRO). 8.—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 —12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO-boys. 12.45 Gr.pl. 1.15 KKRO-melodisten. 1.45 Gr.pl, 3.15 KRO-orkest en gr.pl. 8.— Land- en tuinbouwhalfuur. 8.20 De KROboys. 7.— Politieberichten. 7.15 Ambtenaar en samenleving 7.35 Or.pl. 7.45 Kath. muziek (gr.pl.) 8.— ANP-nieuwsber. 8.10 KRO boys. 8.30 De KRO-microfoon op Schiphol. 9 Causerie: Mooi Ne derland. 9.15 Sted. orkest Maas tricht, koor en solist. 10.15 Gr.pl. 10.30 ANP-ber. 10.35 Gr.pl. 10.50 P. Godwin's orkest. 11.45—12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Gr.pl. 12.50 Dans muziek. 1.35—2.20 Strijkkwartet. 3.20—3.50 Causerieën. 4.16 E. Co- lombo's orkest. 5.05 Gr.pl. 5.20 Tennisverslag. 5.35 A. Dulay's kwintet. 6.20 Ber. 0.50 Liederen van Ravel. 7.10 Voor tuinllefhebbers. 7.30 Muzikale dialoog. 7.50 Dans muziek. 8.40 Komische voordracht. 8.50 Pianoduetten. 9.30 Causerie over kano-toerismé. 9.50 Ber. 10.20 Muzikale causerie. 10.25 Opera- uitz. 11.20—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 16.48 M. 7.20 en 8.3 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gr. pl, 4,Kwartetconcert. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Ope rettemuziek. 11.051.05 Orkestcon cert. KEULEN, 456 M. 8.50 en 12.20 Or kestconcert. 1.35 Omroepklein- orkest. 2.35 Schrammelmuziek. 4.20 Omroeporkest. 8.20 Omroeporkest. 7.20 Gr.pl. 8.30 Voor oud-strijders. 10.80 Kwartetconcert. 11.20—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.i 12.20 A. Felleman's orkest. 1.30— 2.20 Gr.pl, 5.20 Dansmuziek. 8.20 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Salon-orkest. 8.50 Hoorspel. 9.20 Kamermuziek. 10.30 —11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 en 12.50 Gr.pl. 1.80 A. Felleman's orkest. 1.40 Zang, 1.80—2.20 Verv. concert. 5.20 Omroeporkest. 8.35 Gr.pl. 8.80 Cabaret. 7.10 Or.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strydefs. 10.80—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Kamermuziek. 9.20 Gevar. progr. 10.20 Ber. 10.80 Piano-reci tal. 11.05 Weerber. 11.20—18.20 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. Lijn lt Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.-8.45, Norman- dië 8.45—10.05, Keulen 10.05—10.50, Normandië 10.5(k—11.20, Parijs R, 11.20—13.05, Brussel VI. 13.05— 14.20, Keulen 14.20—15.20, Pary» Radio 15.20—16.20, Keulen 18.20— 17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Keu len 18.20—19.50, Lond. Reg. 19.60— 22.50, Leipzig 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lond. Reg. 10.35—11.20, Droitwich 11.20— 18.20, Lond. Reg. 13.20—18.15, Droitwich 16.15—18.20, Hamburg 18.20—18.50, Parijs R. 18.50-10.50, Droitwich 19.50—21.30, Luxemburg 21.30—22.20, Droitwich 22.20—24.—. gerwaard hebben we persoonlijk kennis ge maakt met Louis Davids en Stella Seemer. Deze kennismaking was bijzonder aange naam. Bij zyn eerste optreden en de manier waarop hy Stella introduceerde, had hij de toehoorders al direct te pakken. Van Stella Seemer kregen we eerst een pctpourie te hooren, getiteld: Hoe ik aan 't tooneel ben gekomen, gevolgd door een mo noloog: Hoe wispelturig wij vrouwen kun nen zijn, Voorheen en thans en Een meisje dat bang is van een jongen. Het daverend applaus na elk nummer was ten volle verdiend. Na de pauze nog eenige humoristische voordrachten. In de tooneelzaal van den heer Schenk gaf de tooneelvereeniging Jong Leven van Oudkarspel een opvoering van de Doofpot, een blijspel in drie bedrijven van Jaap van der Poll. Als kermisstuk bijzonder geschikt Er is onbedaarlijk gelachen. Het was de eerste maal, dat Jong Leven hier optrad. Wij roepen hen gaarne een tot weerziens toe. In beide zalen was de opkomst bevredi gend. Wanneer het niet op denzelfden avond was geweest, hadden beiden zeer zeker een volle zaal gehad. Dinsdag was het overdag ondanks het mooie weer heel stil, doch 's avonds werd het anders. De voetbalvereeniging W.F.C. I had een vriendschappelijken wedstrijd met B.K.Z., welke eindigde in 23. Er was hier zeer veel belangstelling. Na afloop hebben deze zich verspreid over de diverse lokalen, zoodat er den ge- heelen avond en nacht een gezellige drukte heeft geheerscht. Ook bij den heer Zeeman aan den Molen weg heeft men over het bezoek niet te kla gen gehad. HODEL 1956 VRAAGT POUS VOOR.2 JARIGE VERZEKERING VAN LAMPEN EN REPARATIEKOSTEN Agenten voor Alkmaar, Hoorn en Den Helder: Centrale markt. De directie, die dit jaar voor het eerst op de 2de Paasch- en Pinksterdag markt gehouden heeft, gaat steeds verder, en schrijft thans ook des Zaterdags een veiling uit. In de spinazietyd heeft zij de laatste ja ren op de tusschendagen met uitzondering van den Zaterdag veilingen gehouden maar deze week zal dien dag ook voor dit doel, gebezigd worden. Donderdag beginnen de aardbeien-vei lingen, hierin komt geen enkele onderbre king. De inbreng van dit product was Maan dag al van eenige beteekenis, de prijzen varieerden per slof van 60—120 c. Sla, thans een massa product, was Maan dag niet best te plaatsen, de handel was stug en dientengevolge konden zeer veel fusten met dit artikel gevuld geen kooper vinden. 3) Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN. Hij was onmiddellijk een eigen practijk begonnen. Hij was de eenige zoon uit een laat huwelijk en zijn moeder was bij zijn geboorte gestorven. Daardoor was hij altijd eenzaam geweest en had niemand zich om hem bekommerd of hem het rechte pad gewezen. Er bestonq een soort ruwe vriend schap tusschen hem en zijn vader, maar Ruthven Senior had in zijn hart minachting voor den jongen, die volgens hem geen hersens had. Tot dusverre had Patrick Ruthven slechts twee patiënten miss Dempster, de oude cliënte van zijn vader en een oude ge dienstige, die verwachtte voor niets behan deld te worden. Zoo regelmatig als hij maar durfde, legde hij zijn bezoeken af bij miss Dempster, die niets ernstigs op hem tegen had, maar zich met zijn beroepspogingen scheen te vermaken. Toch ontving ze hem slechts, wanneer zij daartoe in de stem ming was en zijn drankjes gooide ze door den gootsteen, terwijl ze in het geheim baat zocht bij de kruiden, die ze bij een veel verachten kwakzalver in de Causewayside kocht. Uit de gelaatsuitdrukking van zijn vader dien middag, maakte hij op, dat er iets on aangenaams gebeurd was. „U komt zeker van het George Plein, anders was u niet bij me gekomen. Is er iets gebeurd?" „Zij is gekomen", antwoordde zijn vader somber. „Lily Dempster's dochter, bedoel ik. Doe de deur dicht, dan kunnen we pra ten". Zijn zoon gehoorzaamde en toen ze in de eetkamer zaten, keerde hij zich vol be langstelling naar zijn vader. „Dus zij is gearriveerd! En, wat vindt u van haar?" „Ze ziet er uit als een dame. Knap, wel gemanierd en ze draagt haar hoofd op een manier, die een goede afkomst verraad. En ze heeft een paar bijzonder heldere oogen. Het zal niet gemakkelijk zijn, daar zand in te strooien, Patrick. Ik vertel je maar met een het ergste". „Dat is verstandig. Maar u hebt me nieuwsgierig gemaakt om haar te zien. Zou ik met goed fatsoen bij de oude dame van- daag een bezoek kunnen maken?" De oude advocaat spreidde zijn vingers uit, waarmee hij zijn minachting te ken nen gaf. „Een reden? Die heb je toch heelemaa) niet noodig. Je stelt me teleur, Pat. Als ik jou was, zou ik allang gezorgd hebben daar onontbeerlijk te zijn, dat verzeker ik je" Het gezicht van den dokter nam onmid dellijk een ietwat beleedigde uitdrukking aan. „Dat is allemaal goed en wel, vader, maar u bent bevoorrecht, dat weet u zelf ook wel. Ik heb mijn best gedaan, maar het is logisch, dat je verlangen om haar van dienst te zijn een beetje bekoelt, als je keer op keer aanbelt en je dan door dien wezel van een Meikle verteld wordt, dat de oude dame niet thuis is, terwijl je op hetzelfde oogenblik haar met je eigen oogen door het raam -op haar gewone plaatsje ziet zitten". „Het gaat er niet om haar van dienst te zijn, idioot, maar onszelf. Ik zeg je, Pat, we meten onze waakzaamheid verdubbe len, anders zou het wel eens kunnen ge beuren, dat we het spelletje verloren, want ze is knap dat meisje en weet de oude vrouw misschien wel voor zich te winnen", „Dat lijkt me niet waarschijnlijk", ant woordde de zoon, vol vertrouwen. „De oude Kate vindt het toch immers hoogst on aangenaam, dat ze by haar komt wonen en is toch zelfs van plan om haar meiden- werk te laten verrichten?" „Dat zal ze nooit doen", antwoordde Ruthven. „Als ik het niet heel erg mis heb, zal ze wel een gevoelige snaar bij dé oude vrouw aan weten te roeren". „Heeft ze die? En zoo ja, waar?" vroeg Pat, met dat tikje kluchtigheid, waar hij soms zoo trotsch op kon zijn. Hij verbeeld de zich, dat dat deel uitmaakte van de goe de manieren van een dokter. „Deprimeer je patiënten nooit", was een geliefkoosde opmerking van hem, maar hy was dikwyis geneigd te ver te gaan en te vergeten, dat overdreven opgewektheid zeer vaak hin derlijk kan zijn voor zwaarbeproefde men- schen. Zi:n vader ging echter niet op zijn schert sende woorden in. „Wees nu eens een keer verstandig, als je dat tenminste kunt, Pat. Je schynt hee- lemaal niet in te zien, hoe ernstig dit is", zei hy waarschuwend. „Ik kan je wel ver tellen, dat ik me verre van gerust gevoel". „Maar we houden toch vol, niet?" vroeg hy, eenigszins verschrikt. „Natuurlyk. Alleen wou ik, dat de oude Kate er tusschen uit geknepen was, voordat dat meisje op het tooneel verscheen. Dan was alles in orde geweest. Na alle moeite, die we ons getroost hebben, zou het ge meen zyn als we door dat nest verdrongen werden". „Het lijkt me, dat u de boel te somber inziet". „Ja? Wacht maar, tot je haar gezien hebt. Ze is het sprekende evenbeeld van Lily Dempster, toen die er met een straat arm, Ierschen subalternen officier vandoor ging. Alleen heeft ze zyn houding en zyn oogen, die het grootste gedeelte van de vrouwen wild maakten. En haar beschaaf de manieren zullen de oude vrouw beval len. Zelfs zal ze het heeriyk vinden om ge tart te worden, wat zeker zal gebeuren. Je deed beter te wachten, totdat je evenveel van vrouwen afweet als ik doe, voordat je een oordeel uitspreekt". Pat bleek een oogenblik geïntimideerd hy hield tenminste zyn mond. „En wat me het meeste hindert", ging de advocaat verder, „is, dat jy het bent, die de situatie in handen hebt. Haar zaken zijn practisdh geheel geregeld, zoodat er voor my geen reden meer is om haar, be halve zoo nu en dan vriendschappeiyk, een bezoek te brengen. En toch moet er iemand altyd ter plaatse zyn. En die iemand moet jy zyn, Pat. Begryp je?" „Maar als ze me nu niet wil ontvangen, wat dan?" „Je moet je niet door Meikle laten aan kondigen. Hy is als alle anderen hy heeft zyn eigen zelfzuchtige bedoelingen. Je loopt direct naar binnen, alsof ze je had laten halen. En als je eenmaal binnen bent, dan zou je al een heel erge suffert moeten zyn, als je een oude vrouw niet in een goed humeur wist te krygen". Patrick keek verlicht, maar zei geen woord. „Ik zeg je, als wy niet uitkyken, doen anderen het. Wien denk je, dat ik vanmid dag op de stoep tegenkwam, toen ik naar binnen wilde gaan?" „Geen idee". „Dr. Guthrie!" Pat floot lang en doordringend. „Dat meent u niet! Maar was hy binnen geweest? Ik dacht, dht de oude dame dat soort rigoureus op een afstand hield?" „Ze heeft hem wel ontvangen'en ik ge loof zelfs, dat ze hem geld gegeven heeft- Ze weigerde er iets over los te laten, maar het leek me wel, dat ze nogal met hem was ingenomen. Als dergelyk soort eenmaal over den vloer komt, kunnen wy, practisch gesproken, wel inpakken. Ik heb wel meer gezien, dat oude vrouwen op het allerlaatst nog godsdienstig werden en hun geld op zondige wyze verkwistten. Daar moet een eind aan gemaakt worden". „Door my", merkte Pat met een scheef gezicht op. Wordt vervolgd. A

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10