i* w&msïe; JLqmda JjechUzaJieu WeeeèeeidU J-Udscheifim fxuiiste AetkfUea een procedure over een kerkgebouw. Burgemeester van Haarlem voor het hof. h""8 'h,d' 01> d8 nieuw lid provinciale staten van noordholland. de enkhuizer lappenmarkt. GRAFT OTERLEEK LANGENDIJK onze postvluchten. tractor tegen boom gereden. j«,tiS i"T, ii, HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE BERGEN Relletjes in Amsterdam. hoog- en laag water TE egmond aan zee. van zeeland niet geslaagd? Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een vrouw van de wereld (rom.); hoofdrol Mae West; Carridy de Wreeker (cowboy film); hoofdrol William Boyd. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kozakkenkapitein (avont.); hoofdrollen Don José Mojica en Rosita Morena. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Huwelijksnacht (rom.-dram.); hoofdrollen Gary Cooper en Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het groote schandaal (sens.); hoofdrollen Paul Muni, Glenda Farrell en Ned Sparks. Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 11 Juni. Dancing Harmonie, 8.15 uur, dr. Veene- klaas spreekt over de Roode Kruis-expeditie naar Abessinië (met lichtbeelden). Vrijdag 12 Juni. 1 uur, bij Kühne aan den Neckerweg te Beemster, demonstratie motor-grasmaai- machines. Op de rol van het Haagsche gerechtshof kwam heden weder voor de procedure over de teruggave van een kerkgebouw in Scheveningen. In deze procedure was Het bestuur der gereformeerde gemeente te Scheveningen in eerste instantie door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot te ruggave van het kerkgebouw aan de Nieuwe Laantjes aan de oud-gerefor meerde gemeente aldaar. In deze zaak werden thans de pleidooien bepaald op Donderdag 19 November a.s. Bevestiging vonnis der rechtbank geëischt. Het Amsterdamsche gerechtshof be handeld vandaag in hooger beroep de zaak tegen den burgemeester van Haarlem, den heer C. Maarschalk, die door de rechtbank te Haarlem tot een geldboete van 2500, subs. 50 dagen hechtenis en intrekking van het rijbe wijs voor een jaar is veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op Goeden Vrijdag van het vorige jaar 19 April, des avonds te ongeveer half zeven, had op den Haarlemmerweg ter hoogte van de Liedebrug een ernstig verkeersongeluk plaats. Op genoemde plaats stond een auto geparkeerd met den kop naar Halfweg. Uit de richting Haarlem kwam een licht motorrijwiel, bestuur door P. A. Sweerts uit Haar lem. Op hetzelfde oogenblik naderde verdachte per auto uit de richting Halfweg. Hij zou volgens de dagvaarding zoo roekeloos en onvoorzichtig hebben ge reden, dat h(j den motorryder, die plotseling van achter de stilstaande auto te voorschün was gekomen, heeft aangereden, waardoor deze over laatst genoemde auto heen op den berm van den weg geslingerd en op slag gedood werd. Het O.M. had 5000 boete en intrek king van het rijbewy's gevorderd voor den tijd van een jaar. Verdachte ging van het vonnis in appèl. De procureur-generaal mr. A. baron van Harinxma Thoe Slooten heeft negen getui gen a charge gedagvaard. Het hof wordt ge presideerd door mr. J. M. Jolles. „Verdachte, waarom bent u in beroep ge komen?" vraagt de president. Verd.: Ik heb voor mezelf de vaste en absolute overtuiging, dat ik geen schuld heb. Ik reed rechts van den weg en ik ben rechts gebleven. Direct na de botsing heb ik mün auto verlaten en toen stond ik ook rechts van den weg. Nadat de deskundige zyn beëedigd, zoo dat zy de zitting geheel kunnen by'wonen. wordt als getuige gehoord de heer de Vries, opzichter te Amsterdam. Hij bevond zich in de stilstaande auto, op weg naar Amster dam. Hy was juist van plan aan de rechter zijde uit te stappen, toen aan de linkerzijde de motorryder passeerde. Een paar seconden later had het noodlottige ongeluk plaats. Getuige had een harde klap gehoord, de motoryder vloog over getuige's auto en kwam op den berm terecht. Na het ongeluk zaten er twee deuken in get.'s linkervoor- spatbord. Over het geheele autodek werden bloedspatten aangetrokken, wat erop zou wyzen, dat het ongeluk vlak by de stil- vlSr'Sl"?'".'';'a»t d« motorrijder dus niet Mi w stüstaande wagen suisde, aus niet by het passeeren te veel uithaalde waardoor hy op het voor hem linkerdeel van den weg kwam. Pres. (tot verd.): Hebt u onmiddeliyk na het ongeluk geremd? Verd.: Ja, zoo snel mogelijk. Later is ge bleken, dat ik 74 meter verder stilstond. Pres.: Is het juist, dat u last van de zon had? Verd.: Ja, de zon scheen me recht in het gezicht, ik had de zonneklep neergelaten en myn hoed voorovergezet. Ik oriënteerde me door de paaltjes aan de rechterzyde van den weg, daarom ook reed ik zooveel mogelijk rechts. Een bakkersknecht, die vlak by de plaats woonde, waar het ongeluk heeft plaats gehad, had gezien, dat de auto van getuige de V. rechts van den weg in de richting Amsterdam stilstond. De motorfiets, die op weg was naar Amsterdam, ging vlak langs de stilstaande auto en had een gang van hoogsten 30 K.M. Enkele seconden later gebeurde het ongeluk. De aanryding zelf had getuige niet gezien. Volgens een monteur uit Haarlem, die op het rijwielpad in de richting Haarlem reed, had de burgemeester een snelheid van plus minus 90 K.M. Getuige had gezien, dat verd. enkele auto's op onverantwoordelijke wijze passeerde, juist op het oogenblik, waarop het ongeluk gebeurde had getuige omge keken. Verdachte ontkent positief auto's te hebben „gesneden". Hy had hiertoeg een aanlei ding, omdat hy geen haast had. Een volgende getuige, die in zyn auto achter den burgemeester had gereden, was van meening, dat verdachte niet rechts, doch op het midden van den weg had ge reden en meer naar links was gegaan dan noodig was, wanneer hy een auto passeerde. De deskundige décharge ir. Zoetelief Norman concludeert in zijn rapport, dat de botsing op de rechterhelft van den weg heeft plaats gehad en de burgemeester dus z.i, onschuldig is. Desk. concludeert dit uit de bloedspatten, die op den weg en de wagens gevonden hersengedeelten en de stand van de auto's. Desk. staaft zyn bewe ringen met wiskundige berekeningen. Pres.: Dus u gaat tegen de getuigenver klaringen in. Desk.: Ik sta tamelijk sceptisch tegen over die verklaringen. Desk. décharge, de heer Reuvencamp, komt in zyn rapport tot dezelfde conclusie. Pres,: Ik hecht in deze zaak toch meer aan de getuigen. Requisitoir. De procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma, is het met deze opvatting van den president eens. Ook hy hecht aldus zegt hy in zyn requisitoir meer waarde aan de getuigenverklaringen. Zelfs al zou zyn gebleken, dat de motorryder niet ge heel zyn rechterweghelft was gebleven, dan zou nog de schuld van dit ongeluk by den automobilist liggen, daar hy den tegenlig ger niet vddoende ruimte heeft gelaten. In ieder geval had verdachte het ongeluk kun- Opvolger van het overleden lid van de, Provinciale Staten van Noordholland, den heer T. C. Hooy, is op de R.-R.-iyst de heer J. G. van Kessei, lid van den Haarlemschen gemeenteraad en o.m. voorzitter van den Nederlandschen R.-K. bond van kleinhan delaren in aardappelen, groente en fruit. Uit Enkhuizen wordt gemeld, dat de jaar- lijksche lappenmarkt, althans wat het aantal inschrijvingen betreft, weer een succes kan worden genoemd, Er zijn pl.m. 150 standplaat sen toegewezen, doch aan ruim 100 aanvragers kan geen plaats meer worden verleend. Aanrijding. Woensdagavond had te Graft een aan ryding plaats tusschen twee vrachtauto's. Het ongeval had plaats by den hoek aan den Graftermeerweg. De heer G. K. uit Grootschermer wenschte vanaf de Dorpstr. de Graftermeer in te rijden, terwUl de auto „de Tyd" uit den Graftermeer-polder kwam. De aanryding veroorzaakte eenige materieele schade. Dure landprijzen! I Door het Burgerlijk Armbestuur is een perceel land om te hooien verhuurd. Er was slechts één briefje van een gegadigde binnen gekomen, met als bod één rijksdaalder. Het perceel is groot 18 Are, en maakt deel uit van j het z.g. „Hondsbosch". Keuring van te veld staande aardappelen. De keuring van te velde staande aardap pelen voor poters zijn thans in vollen gang. Verschillende tuinders hebben hierbij resulta ten, welke tegenvallen, tengevolge van de be- De Kwak is op de thuisreis te Rangoon aangekomen. Bestuurder was vermoedelijk door slaap overmand. Op den Amersfoortschenstraatweg, naby den Panweg te Zeist, is hedenmorgen om half zeven een uit Delden afkomstige trac tor met aanhangwagen, van den vrachtrijder A. G. Timmerman, beladen met 18 paarden van v. Gelderen uit Hengelo, tegen een boom gereden. De veertig c.M. dikke boom werd geheel van de wortels losgescheurd. Daar alleen de aanhangwagen tegen den boom botste kregen de beide in de cabine gezeten personen geen letsel. De aanhang wagen werd echter aan de rechterzyde to taal vernield. Vier van de paarden moesten op het abbatoir worden afgemaakt. De overi ge konden per auto naar de plaats van be stemming, de markt te Gorcum, doorgezonden. De bestuurder was vrijwel den geheelen nacht in touw geweest en is vermoedelijk door slaap overmand. nen voorkomen, door op de slipranden te paiing, dat de Schotsche muizen, die voor i..,. goedkeuring in aanmerking komen, binnen een afstand van 50 M. niet mogen worden begrensd door blauwen. Verscheidene perceelen kunnen niet aan deze voorwaarde voldoen, welke het vorige jaar nog wel zouden zijn goedgekeurd, doordat toen de afstand op 10 M. was bepaald. De verwachting is, dat de hoeveelheid goedge keurde pootaardappelen van deze soort gerin ger zullen zijn dan verleden jaar. gaan ryden. Het is helaas onmogelijk pre cies de plaats van de aanrijding vast te stellen, doch alles wyst erop dat deze plaats had op verd.'s linke rhelft van den weg. Uit getuigenverklaringen blijkt dat de mo torryder vlak langs de stilstaande auto heeft gereden. Om op de linkerhelft van den weg te komen zou hy een bocht van ruim 4 meter hebben moeten maken en dat is practisch onmogelyk. Verd. zal, op het oogenblik dat het gebeurde, een rembewe ging gemaakt hebben, waardoor de auto naar rechts is gegaan en hy dus het klin kerweggedeelte verliet. Verdachte voert o.a. aan, dat hy door de zon verblind was, doch dat discuipeert hem niet, daar hij dan tijdig maatregelen had moeten nemen. Spr. meent dat dan het hof het schuldig over verd. zal moeen uitspre ken. Zijn mate van schuld is zeer ernstig en de straf acht spr. in overeenstemming .hiermede. Spr. requireerde bevestiging van het vonnis: 2500 subs. 50 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tyd van één jaar. Het woord is hierop aan den verdediger mr. Bruch. Pleidooi. Mr. Bruch begon zijn pleidooi met het voorlezen van een verklaring van den ver dachte, waarin deze er o.a. op wyst reeds jaren lang auto te ryden, zonder ooit een ongeluk te hebben gehad. Vervolgens ging pl. uitvoerig de getui genverklaringen na. En is volgens pl. geen enkele reden om aan te nemen, dat hy links reed of naar links was gegaan. Er is in deze zaak heel veel gepraat en er zyn volkomen onjuiste verhalen in omloop, die een sfeer van verdacht-makingen hebben geschapen. De getuigen a charge zyn op verschillen de punten met elkaar in tegenspraak, met de betrekkelijke onzuiverheid van de waar nemingen zal Het hof rekening dienen te houden. Pl. concludeerde tot vrijspraak daar hier een gerechtvaardigde twijfel aan verd. schuld bestaat. Ik heb deernis met het slachtoffer, maar ook met verdachte, die op 66-jarigen leef tyd in de verdachtenbank moet plaats nemen. „Gy hebt een mensch gedood" zou voor hem een onuitwischbaar brandmerk zyn dat hij zeker niet verdient. DE BRUTALE INBRAAK TE HAARLEM. Zware straffen geëischt. Heden stonden voor de Haarlemsche rechtbank terecht vier Amsterdammers D., van P., de J. en C., die in den nacht van 23 op 24 April hebben ingebroken in het belastingkantoor aan het Klein- Heiligland te Haarlem. Zij waren binnen gekomen door een leegstaande garage, waarvan zij tevoren een valschen sleutel hadden vervaardigd. Vervolgens hebben zij een tafel met de pooten tegen de deur van den kluis geplaatst en dezen afgedekt met een stuk zeil. De officier van justitie mr. A. R. An- dringa bracht in zyn requisitoir hulde aan «u» straf tegen de J, en „g "dti v£ dachten t w e e j a a r. Mr. Stomps pleitte clementie voor de J en mrs. van Dam, Drilsma en Prinsen Geerlings vroegen op juridische gronden vrijspraak voor de andere verdachten. Uitspraak 25 Juni. Geslaagd. De controleur der zuivelfabriek „Excel sior", de heer F. Eppinga, slaagde op het den lOden Juni te Leeuwarden afgenomen exa men voor assistent-directeur aan een boter- fabriek, Werkloozen. Daar de gemeentelijke werk-objecten uitgeput zyn, is heden weder een 25-tal werkloozen in de Wieringermeer te werk gesteld. Controleur voor steunverleening en werkverschaffing. Door den minister van Defensie is ter beschikking van de gemeente Egmond aan Zee gesteld, als controleur by de steunver leening aan werkloozen, de heer A. G. Kap- penburg, thans adjudant-onderofficier instructeur by het regiment wielrijders 's-Hertogenbosch. te Schoolvoedlng en schoolkleeding. Naar wij vernamen heeft het werkloo- zencomité in deze gemeente een adres ge richt aan den raad, waarin wordt aange drongen over te willen gaan tot het ver- leenen van schoolvoeding en -kleeding. Adressant motiveert dit verzoek door er op te wijzen dat verbetering der steunregeling uitgesloten is en de thans geldende werk- verschaffingsloonen en steunbedragen vol gens dit comité absoluut onvoldoende zyn en de reserves in de arbeidersgezinnen zyn uitgeput. Het comité zegt vorts dat reeds gevallen van ondervoedinf en verwaarloo- zing zyn te constateeren. HET CONFLICT TE IJMUIDEN EEN VOLDONGEN FEIT. Het conflict in IJmuiden is een vol dongen feit. Geen enkele trawler is he denmorgen naar zee gegaan. Er worden onderhandelingen gevoerd tusschen het comité van actie en de organisatiebestu- ren alsmede tusschen deze besturen en het bestuur der reedersvereeniging. Aan de trawlerkade is alles rustig. Zeelieden staan in groepjes bij elkaar den toestand te bespreken. Er is slechts een kleine politiemacht op de been. NIEUWE BURGEMEESTER VAN WORMERVEER. De heer A. Slager te Soest benoemd. Naar wy vernemen is benoemd met ingang van 15 Juni tot burgemeester der gemeente Wormerveer de heer A. Slager. De nieuw benoemde burgemeester is in 1885 te Hellendoorn geboren en woont thans te Soest. Hy is hoofdamb tenaar by de Delispoorwegmaatschap- pij in Nederlandsch-Indië geweest en is thans werkzaam als volontair ter secretarie van Abcoude-Baambrugge. ONVOORZICHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Woensdagmiddag is op den weg tusschen Schinveld en Brunssum een doodelyk on geluk gebeurd. Tegen vier uur reed op genoemden weg de vrachtauto van de firma Stuyt, waaraan een aanhangwagen gekoppeld was. Twee 12-jarige jongens uit Brunssum, Peters en Silln hadden piaats genomen op den ijzeren bout, waarmede de wagens aan elkaar gekoppeld waren. De chauffeur van de vrachtauto wist hier van niets. Onderweg sprongen de jongens van hun plaats af, waarbij Peters zoo ongelukkig kwam te vallen, dat de wielen van de vrachtauto over zijn lichaam heen gingen, waardoor hij doodelijk gewond werd. Nadat hem doktersassistente en geestelijke hulp was verleend is de jongen overleden. De chauffeur had niets van het tragische ongeval bemerkt. Het lijk van de jongen is naar de verbandkamer van de Staatsmijn Hendrik overgebracht. Het slachtoffer was de oudste zoon uit een ge zin van zeven kinderen. Colporteurs herhaalde malen uit elkaar geslagen. Colporteurs van de N. S. B. werden hedenmorgen in de Jordaan lastig geval len door het publiek, dat zich verzette tegen hun optreden. Deze N. S. B.'ers, ten getale van ongeveer 250, verzamelden zich toen op de Westermarkt. In gesloten gelederen waren zij van plan toen naar de Jordaan te trekken De politie heeft dit echter verhinderd en deze troep verspreid. Daarna hebben zij zich weer verzameld op de Westermarkt en zijn toen toegesproken door een hunner leiders. Ook toen heeft de politie een ein de gemaakt aan deze volksverzameling. Later hebben zij zich weer verzameld op den N. Z. Voorburgwal en zij zijn toen ge trokken naar de Raadhuisstraat. Bij de Keizersgracht heeft de politie opnieuw in gegrepen en den troep verspreid. Bij deze verspreidingen zijn harde klappen ge vallen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 11 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 765,5 m.M. te Röst. Laagste barometerstand 741,4 m.M. te Vestmanör. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 12 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind; half tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Bultenlandsch weeroverzicht. Vooruitzichten onzeker. Uit de luchtdrukstijgingen, achter de de pressie in de Poolzee, vormde zich op de Noorsche zee een geïsoleerd gebied van hoogen luchtdruk dat door een smallen rug verbonden is met het oceanisch gebied \an hoogen luchtdruk in het zuidwesten en westen. Deze rug scheidt de stationnaire depressie in oost-Europa van die in het westen die thans tot IJsland genaderd is met een secundaire tot by Ierland. De groote warmte in Finland en Zweden houdt aan met ochtendtemperaturen om trent 25 graden. Zy is nog steeds met een scherpe overgang stijgende van het gebied waar de temperatuur bij voortduring onder normaal blijft en waar nu en dan regen valt, op sommige plaatsen zelfs rware regen (Danzig 28 m.m.) In de Alpen blijft het koud en valt nog steeds sneeuw boven 2000 M. In den rug van hoogen druk gelegen, zyn de vooruitzichten voor het weer in ons land vocrloopig niet ongunstig, maar weinig zeker. Aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds 9 tot 's avonds 10 Juni is in Zeeland de weersgesteldheid gunstig geweest voor het optreden vtn aardappelziekte, in Noordholland ten noor den van Alkmaar gunstig behoudens wel licht te weinig regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.48 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JunL Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 12 9.12 9.42 5.22 5.50 13 10.13 10.45 6.21 *.55 14 11.16 11.49 7.24 8.04 15 0.26 8.34 9.17 16 0.58 1.36 9.38 10.24 Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 12 9.09 9.39 5.10 5.38 13 10.10 10.42 6.09 6.43 14 11.13 11.46 7.12 7.52 15 0.23 8.22 9.05 16 0.55 1.33 9.26 10.12 Perspectieven van wordende cul tuur. Het nieuwe nummer van dit maandblad opent met een artikel van de hand van de bekende kunstenares Erika Mann, waarin een en ander vertelt wordt over het ont staan en 't werken van de „Pfeffermühle". B. W. Visser verhaalt over den dichter William Blake, terwijl Miss M. A. Payne schrijft over „De Weg". Naast een goed artikel van Marie Louise over „Het verloren schaap", vinden we in dit nummer nog een correspondentie over de boekskens van A. C. Timmering „Le vensvreugde" en „Levensvernieuwing" en dan mag zeker genoemd worden de knappe omslag teekening naar een ontwerp van Roel Knobbe. Al met al een nummer, dat zijn weg wel zal vinden. (Ongecorrigeerd.) kwart ov*rand hee" zich hedenmiddag om begeven het konink^ paleis Men heeft den indruk dat hit zal mededeel en er niet in te 1 k?nin« een kabinet samen te stalen agd VOORTZETTING VAN DEN OORLOG. Abessinische troepen in de bergen. De „Daily Herald" heeft een onderhoud gehad met den Abessinischen minister van buitenlandsche zaken Heroey te Londen, die tijdens het vraaggesprek o.m. het vol gende vertelde: De oorlog gaa* door. Abessinië is nog niet veroverd. Wanneer wij vrede vragen, doen wij dat niet aan de Italianen, maar aan de rechtvaardigheid van den Volkenbond. Wij laten de rechtvaardigheid van onze zaak in de handen van onze medeleden van den Volkenbond. Abessinië zal zijn plaats te Genève als een niet-veroverd land blijven innemen. Door den Soedan wordt de verbinding in stand gehouden met de regeering in Gore. Onder regentschap van Bitwoded Waldar Tsadik heeft de regeering het heft nog in handen van Gore in het Westen uit. Van daar zal nieuwe tegenstand worden geor ganiseerd. De legers, die de frontlinie vormden in het Noorden zijn de Westelijke bergen ingetrokken. Reeds heeft de regee ring 10.000 man welbewapende en vast beraden krijgers bijeen in het land rondom Gore. In het Zuiden beschikt Ras Desta over 15.000 man, die zich onder zijn bevelen hebben geschaard. De verspreide troepen uit Ogaden worden geleidelijk opnieuw bij een gebracht. De regentijd is begonnen. Het zal moeilijk zijn voor de beide hoofdlegers bijeen te komen en een concentratie tot stand te brengen van de troepen, die onder de verschillende generaals en stamhoofden staan. De rivieren zijn woeste stroomen ge worden en de bergpassen zijn onbegaanbaar. Maar de regens hebben ook de Italianen tot bewegingloosheid gedoemd. Hun vlieg tuigen zyn hulpeloos, aangezien de regen wolken laag boven de bergen hangen. De wegen zijn onbruikbaar en expedities naar het binnenland zijn onmogelijk. Zij zijn ge vangen in hun eigen garnizoenen. Tegen Octcber, wanneer de regens vorbij zullen zijn, zullen de Abessinische legers gereorga- seerd zijn en zal dé tegenstand opnieuw losbreken. Het zal een bergoorlog worden. Omdat de Italianen Addis Abeba hebben ingenomen en zekere belangrijke steden hebben ingenomen, beweren zy Abessinië te hebben veroverd. Maar Abessinië is geen land van steden. Zijn bevolking leeft ver spreid over groote ontoegankelijke gebie den. De Italiaansche „veroveringen" be staan uit linten van verbindingslijnen tus schen de steden en die loopen dwars door gebieden, waar de stammen den keizer trouw zijn. Een derde deel van het land is nog intact. Dit gebied ligt ten Westen van een lijn van de Soedan-grens juist ten Zuiden van het Tsanameer tot de grenzen van Ogaden en heeft een bevolking tus schen de 2 en 3 miPioen zielen, krijgers- stammen, die een hechten trouw jegens den keizer handhaven. Daar komen de legers samen om tot het bittere einde te strijden in een guerilla, die de Italianen zal uitputten en hun verbindingslijnen zal af matten. Twee rassen, Desta en Imroe, drie generaals en een groot aantal stamhoöfden bevinden zich nog in het veld. DE TOESTAND IN PALESTINA. 11 politieagenten gewond. De gespannen toestand komt in alle dea len des lands steeds weer tot uiting. In Tel- Aviv hebben de joodsche arbeiders hun werkplaatsen omgeven met een aarden wal ter bescherming tegen vuurovervallen. D* vliegtuigen-dienst doen op de lijn Egypte— Palestina, bieden nauwelijks plaats aan passagiers, daar zij hoofdzakelijk benut worden voor vrachten, in het bijzonder dagbladen. Zooals bekend is staken de Ara bische dagbladuitgevers, zoodat de lezers hoofdzakelijk aangewezen zyn op de W Egypte verschijnende bladen. Bij de laatste botsingen werden 11 Britsche- en 1 inland- sche agent van politie door steenen ge wond. In Nazareth zijn de stedelijke em ployés in staking gegaan.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2