S*GGIs JuS'tablet PROFESSOR SLIM EN ZOON Spoet JieckóL School Tuwiu.ciaai Tlieums gemeente-ambtenaar verduisterde 6000. Piet Stam in Nederland aangekomen. Onze hoop voor Berlijn. eindexamen rijkskweek school alkmaar. smakelijketbruineJus van.- PEP TABLET VOOR jl.OCT. CASTRICUM BREEZAND HEILOO Aardbeienvellinj. UITGEEST BROEK OP LANGENDtJK OUDKARSPEL Twee jaar geëischt. Ee nontslagen gemeente-ambtenaar, de 58-jarige commies J. M .van O. te Am sterdam, stond vandaag voor de Vierde Kamer der Amsterdamsche arr. rechtbank terecht, verdacht van verduistering in dienstbetrekking. De man was belast met het opmaken der betalingsbescheiden der ambtenaren en beambten van de afdeeling secretarie .Vele jaren had hij in deze staten gekoeid, zoodat hoewel hij zijn salaris op de gewone wijze ontving ook 200 „salaris" via de giro ontving. xiij de z.g.n. girokaartjes, die hij aan den ontvanger stuurde, voegde hij ook een kaartje op zijn eigen naam. De moeilijk heid was nu de totaaltelstrook in overeen stemming met het door den ontvanger uit betaalde bedrag te brengen. Brutaalweg verhoogde hy het saldo met 200 en ook op het z.g.n. girobevelschrift, dat diere maand door hem werd ingezon den, vermeldde hij 200 te veel. Geruimen tijd ontving ae ambtenaar op die wijze 200 „salaris" op zijn giroreke ning gestort. Tenslotte werd het bedrog ontdekt, het bleek, dat hij op de telstrook soms een valsche naam had geplaatst om het bedrag 200 hooger te maken. In December van het vorige jaar is hy gearresteerd, uit het onderzoek bleek, dat hy de gemeente voor 6854 heeft bena deeld .Slechts een deel van de verduister de bedragen is ten laste gelegd. Een gemeente-ambtenaar, als getuige gehoord, heeft een verklaring van de wijze waarop door verdachte is gefrau deerd. Getuige deelt mee, dat er wel controle was, doch dat de man, die hiermede be last was, deze blijkbaar niet voldoende uitoefende. De chef van verdachte verklaart, dat hij als administrateur niet gecontroleerd heeft. Officier: Meneer, daar maak ik u een ernstig verwijt van. Getuige: Dat is voor mij eeji onmogelijk heid, mijn werkzaamheden zyn daarvoor te omvangrijk. Officier: Natuurlijk, een ander had het moet endoen .Zoo was het met de fraude bij het marktwezen ook .Steeds wordt de verantwoordelijkheid op een ander ge schoven. Verdachte bekende volledig. Hy gaf toe, zijn salaris in contanten te hebben ont vangen. Bovendien had hij door middel van de vervalschte staten ook 200 p. m. op de girorekening gestort gekregen. „Ik heb ernstig gefraudeerd: m'n schuld is groot. Vooral omdat iedereen me ver trouwde1' besloot de man zijn bekentenis. Door geldzorgen en veelvuldige ziekten in zijn gezin, was hij tot zijn daad gekomen. Requisitoir. Bij het parkt zijn voortdurend zaken tegen gemeenteambtenaren in behande ling, zeide de officier mr. De Blecourt in zijn requisitoir. Eigenlijk is deze zaak toe vallig aan het licht gekomen. Iemand maakte een opmerking tegen verdachte en deze dacht toen dat zijn knoeierijen ont dekt waren. Hij kwam plotseling met een volledige bekentenis voor den dag. Indien dit niet was gebeurd, zou waarschijnlijk nog de gefingeerde ambtenaar op de sta ten voorkomen. Controle ontbrak volko men en niemand scheen zich verantwoor delijk te vinden. Wegens oplichting meermalen gepleegd, requireerde de officier tegen den ambte naar een gevangenisstraf van twee jaar onder aftrek van voorarrest. De verdediger mr. J. de Vries bepeitte clementie. PI. schetste de moeilijkheden, welke zich in verd's huisgezin voordeden en de aanleiding tot zijn daad. Vonnis 26 Juni. ADVERTENTIE-COLPORTEUR VEROORDEELD. De rechtbank van Amsterdam veroor deelde vandaag een Duitscher, die als ad vertentie-colporteur den Bussumschen uitgever K. voor 55 had benadeeld, tot een gevangenisstraf van twee maanden. De man was bij den uitgever in dienst als advertentie-colporteur, hij kwam met een contract van 150 en ontving 55 provinsie. Toen de kwitantie werd aange boden bleek de opdracht slechts in de fantasie van den reiziger te bestaan. Wegens oplichting in valscheid in ge schrifte had de officier drie maanden ge vorderd. Zwemmen. Met de „Rietvink", de K.L.M.-machine, die bestuurd door Duimelaar gistermiddag uit Indië op Schiphol arriveerde, is de jeug dige en veelbelovende Indische zwemmer Piet Stam meegekomen. Of Piet Stam, als hij naar Berlijn wordt afgevaardigd, een goed figuur zal slaan, kan men hier buiten beschouwing laten maar vast staat, dat de tijden, die hij in In- e tydens verschillende wedstrijden heeft gemaakt op de 100 meter vrije slag, maar ook op de 200, 300, 400 en 500 meter, lager waren dan de snelste tijden van onze zwem mers hier in Nederland. Dat was dan ook de reden, dat de Nederl.- Indische Zwembond den K.N.Z.B. bereid heeft gevonden, mee te werken aan de mo gelijkheid om Stam naar Nederland te laten komen, teneinde hem eventueel met onze Olympische ploeg naar Berlijn te kunnen uitzenden. Behalve familie waren bij zijn aankomst aanwezig de heeren P. H. J. Dogger, secre taris van de Technische Commissie van den K.N.Z.B., de heer J. Agterberg, met verlof hier te lande vertoevend bestuurslid van den N.I.Z.B., de heer A. F. Ruimschotel, gedele geerde van den N.I.Z.B. te Den Haag, en de jeugdige schoonspringer H. Haasmann, die reeds eenigen tijd geleden uit Indië hier is gekomen, eveneens om te trainen voor even- tueele uitzending naar Berlijn. De begroeting. Piet Stam wordt natuurlijk, als hij de on verbiddelijke douane is gepasseerd, uitbun dig begroet door zijn familie, alvorens de zwem-officials even rustig met hem kunnen spreken. Hij schijnt een prettig reisgenoot te zijn, want Duimelaar komt hem ten af scheid nog even nadrukkelijk de hand druk ken en hem veel succes wenschen. Onze veelbelovende zwemmer is een slanke, blonde schooljongen, niet bedorven door zijn Indische zwemsuccessen, zichtbaar verlegen vanwege de persfotografen, die hem willen kieken en de persmeneer, die 'n praatje met hem begint. Hij is pas 17 jaar en is juist dezer dagen overgegaan van de derde naar de vierde klas van de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Bandoeng. Hij is in Indië geboren en was alleen maar in Holland, toen hij vijf jaar was, tijdens het verlof van zijn vader. Dit reisje naar Nederland is hem dus best be vallen en vooral nu hij dat per vliegtuig heeft kunnen maken. Hij hoopt dan ook on danks zijn ongetwijfeld drukke training nog wel iets van het land te kunnen zien, want waarschijnlijk zal hij, kort na zijn terug komst uit Berlijn, misschien al wel einde Augustus, weer naar Indië terugkeeren. Van zijn school heeft hij ongeveer twee maanden verlof gekregen, de maand voor en de maand na de groote vacantie. De heeren Dogger en Agterberg, die zich, als we over de training praten, in het ge sprek gemengd hebben, deelen ons nog het een en ander van de plannen met Piet Stam mee. Hij zal zijn intrek nemen bij den gedelegeerde van den N.I.Z.B., den heer Ruimschotel te Den Haag en bij zijn trai ning zal hij onder leiding komen van mevr. Braun. Daartoe zal hij dagelijks heen en weer trekken naar Rotterdam, terwijl hij boven dien tweemaal per week te Haarlem zal deelnemen aan de gemeenschappelijke trai ning der Nederlandsche Olympische zwem ploeg. Bovendien zal hy deelnemen aan verschillende wedstrijden, die voor de Olym pische Spelen nog in ons land worden ge houden, o.a. de wedstrijden te Crailoo op 28 Juni a.s., de wedstrijden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der H.D.Z. op 5 Juli a.s. te Amsterdam en verder aan de nationale kampioenschappen op 11 en 12 Juli. ^ij al deze wedstrijden zal hij uitkomen voor zijn eigen club „Neptunus" te Bandoeng, zooals Haasmann ook inschrijft voor zijn club „Triton" te Batavia. Tijden van Stam. Wat de te verwachten prestaties van Stam betreft, toonde vooral de heer Agterberg, die hem meermalen in Indië aan het werk heeft gezien, zich zeer optimistisch. En ook de heer Dogger, die slechts over rapporten en cijfers beschikt, had verwachtingen van den jeugdigen zwemmer. Zijn tyd over de 100 meter vrije slag, waarvoor erkenning als Nederlandsch record is aangevraagd, was op 12 April j.1. 1 min. 0.4 sec., terwijl hij een dag tevoren op de 200 meter 2 min. 17 sec. haalde. Op de 300 meter waren genoteerd 3 min. 45.8 sec., 400 meter 5 min. 0.2 sec. en op de 500 meter 6 min. 38.8 sec. Dit wa ren eqhter lang niet zijn beste tijden. Op 12 Mei zwom hij te Batavia de 100 me ter onder de minuut, n.1. in 59.9 sec. en als laatste in een 4 x 100 meter estafette bereik te hij zelfs de vorige maand een tijd van 58 seconden, wat natuurlijk niet voor erken ning in aanmerking komt, maar waarmee hij toch het Olympisch record van den Japan ner Miyzaku tijdens de Olympische Spelen te Los Angeles 1932 evenaarde. Hier te lande zal men thans moeten af wachten, welke invloed het voor hem vreemde klimaat zal hebben. Aanvankelijk zal hij zijn training wel in overdekte zwem baden beginnen, tenzij we door een hitte golf verrast zouden worden, en dan mag men verwachten, dat onder de deskundige leiding van mevr. Braun zijn techniek nog wel geperfectionneerd zal worden en mis schien zijn snelheid nog kan worden opge voerd. Want zoowel de heer Dogger als de heer Agterberg twijfelen er aan, of mevr. Braun er nu nog aan zou beginnen, hem een ande ren slag bij te brengen of zijn stijl ingrijpend te wijzigen, gesteld dat deze haar niet vol deden. De tijd, die nog rest zou voor den jongen zwemmer immers te kort zijn, om zich een voor hem geheel nieuwen stijl of een ande ren slag nog voldoende eigen te maken, om er in Berlijn met succes mee te kunnen uit komen. Daarom zal zijn training zich waar schijnlijk moeten beperken tot het vergroo- ten van zijn uithoudingsvermogen, het per- fectionneeren van zijn techniek, o.a. van starten en wenden, en waar mogelijk tot het bevorderen van al die dingen, die zijn snel heid kunnen opvoeren. Reeds den dag na zijn aankomst, heden avond dus, zal hij in Stoops Bad te Haarlem bij de training der Olympische zwemploeg bij de training der Olympische zwemploeg aanwezig zijn, al zal hij, nog onder den in vloed van de vermoeienissen en de emoties van de reis, waarschijnlijk nog niet zelf te water gaan. „Hij is nog jong", zegt de heer Agterberg, de eenige deskundige, die tot nog toe zijn zwemmen persoonlijk heeft gezien, „maar ik verzeker je, dat Stam een man van de toekomst is". Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een Zaterdagavond-programma. sche»rnd w0rden op de Alkmaar- Striiden L/v, Ji1 Z'g' populaire wielerwed- tryden gehouden, waaraan uitsluitend nieuwelingen deelnemen. UUSil»iena Het hoofdnummer is natuurlijk een kop- pe weds ryd over 40 K.M., waaraan 8 kop pels deelnemen. Daaraan vooraf gaan twee wedstrijden over 5 K.M., waaraan steeds 8 renners deelnemen. Het veld ziet er goed uit. Er zijn 8 goede koppels gevormd, van wie de Alkmaarders DerksenPronk natuurlijk favoriet zijn. Speciale plaatselijke koppels zy'n verder HegemanLont (Wieringen), LeguitNey- zing (Zaandam) en Snijders—Tichelaar (den Helder), terwijl zeer waarschijnlyk nog een tweede Wieringerkoppel mede de eer van Wieringen zal hoog houden. De overige koppels zijn BoumanDingerdis, StroombergenEvers en Oudshoorn Groeneveld Kramer. De wedstrijden beginnen om half acht en zullen ongetwijfeld zeer interessant zijn. En DerksenPronk zullen met dezen wed strijd afscheid nemen als nieuwelingen en voortaan als amateurs op dq baan ver schijnen. Groep II. Geëxamineerd zes candidaten, afgewe zen geen. Geslaagd de dames: W. Hartog te Span broek, T. Heuvel te Sint-Pancras, A. Kaarsemdker te Alkmaar, E. Kramer te Oudendijk, D. Landman en N. Ploeger te Alkmaar. Mej. A. Kaarsemaker te Alkmaar brak alle bestaande schoolrecords en ontving namens de leeraren der kweekschool een bouquet rozen in de Alkmaarsche kleuren. EINDEXAMEN LANDBOUWSCHOOL TE PURMEREND. Voor het eindexamen van de Landbouw school te Purmerend zijn geslaagd: G. van Twisk te Edam, C. Huyberts te Kwadijk, J. C. Dekker te Wijde Wormer, C. de Jong te Beemster, C. Glijnis te Uitgeest, K. J. Govers en C. de Boer te Stompetoren, F. Stolp te Beemster, G. de Jongh te Akersloot, A. de Witte te Edam, C. G. de Goede, H. Al en P. Konijn te Wijde Wormer en A. de Leeuw te Wormer. Voorts zijn bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: W. Wiedemeier, P. Prijs en W. Hoogenhout te Broek in Waterland; S. Kramer en J. Middel beek te Warder; P. Dubbeld, lip; P. de Jong, G. van Blokland, A. van Twisk, S. Edel te Wijde Wormer; A. de Heer J. Boots, J. Klaver en A. Schoo te Beemster; K. Schoone, P. Hoo- gerbruggen en P. IJff te Assendelft; C. Verwer en A. van Petten te Starnmeer; H. Splinter en M. Splinter te Zuiderwoude, J. Uubbels te Kwadijk en D. de Boer te Stompetoren. Afge wezen een leerling. Van de tweede naar de derde klasse: A. Barendregt en D. Plugboer, Schermerhorn, K. Dekker te Stompetoren, P. Mienis te Oosthui zen, H. Mulder te Broek in Waterland, C. Bak ker te Ilpendam, B. A. S. Hutter te Beemster, Hoek en H. Booy te Starnmeer, G. Glijnis te Uitgeest, J. Kraay te Zaandam, P. Vink, D. Beunder en P. Huyberts te Middelie, J. Bou- wes te Kwadijk, J. Schotanus te Schelling- woude, K. Japies te Ilpendam, S. Oudkerk te Westzaan, H. Stam te Wijde-Wormer, D. Schoenmaker te Beemster, D. Marrees te Beemster, M. Bus te Jisp, D. Ton te Purmer end, G. IJff te Assendelft. Niet bevorderd vier. Van de derde naar de vierde klas: M. Brom- mersma te Beemster, W. Beets te Jisp, D. Dek ker t Ilpendam, B. A. S. Hutter te Beemster, D. de Jong te Wijde Wormer, D. Kwantes te Purmer, J. W. Koning te Kwadijk, K. Marrees te Jisp, J. de Ruyter te Beemster; J. Schot te Katwoude, J. Splinter te Katwoude, C. J. Ub- bels te Beemster en W. Zee te Beemster. Niet bevorderd vijf leerlingen. KERKVOOGD BENOEMD. Benoemd tot kerkvoogd der Nederl. Herv. Gemeente te Groot-Schermer, de heer H. Kieft Czn. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 JUNI 1936. ALKMAAR. Groote Kerk10 uur, ds. Schooneveld, van Alphen aan den Ryn; 6 uur, ds. War- ners. Kapelkerk, 9 uur jeugddienst, ds. Wild schut, van IJmuiden-Oost; 10.30 uur, ds. Baar. Rem. gerei, kerk, 10.30 uur, ds. Rappold. Ev. Luth. Kerk, 7 uur, ds. Hoevers, van Amsterdam, (bevestiging nieuwe kerke- raadsleden). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (extra collecte). Geref Kerk, 10 uur en 5 uur, ds. von Meijenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 uur en 4.30 en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur, ds. Ruys (onderwerp: „Drieduizend geluk kigen"), 12.15 uur Zondagsschool, 7.15 uur n.m. ds. Ruys. Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek 40; Zaterdagavond 8 uur open luchtsamenkomst op de Steenen brug; Zondag 7.30 uur bidstond, 10 uur heiü- gingsdienst, 3.30 uur openluchtsamenkomst bij den Kattenberg, 8 uur verlossingssa menkomst; Dinsdagavond 8 uur soldaten- samenkomst; Donderdagavond 8 uur heili- gingsdienst. Stads-evangelisatie, Laat 56, 10 uur wy- dingdienst, 8 uur en Donderdagavond 8 uur, openbare samenkomst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BARSINGERHORN, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. BERGEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur en 5 uur, ds. Bosma, van Krabbendam. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Swaan, van IJmuiden. BURGERBRUG, 10.30 uur, ds. Witkop. BURGERVLOTBRUG, Doopsgezinde Ge meente, 10.30 uur, ds. v. d. Veen. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. DRIEHUIZEN, geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, mej. van Vliet. HEILOO, 10.45, ds. Bloemhof! (tekst Hand. 9 7 v.v. (onderwerp: „De mensch.v. buiten en van binnen). Nederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. van Hoogenhuyze van Amsterdam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 9.30 uur, ds. Bloemhof. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, 10 u., ds. Maarse, van Krommenie. OUDE NIEDORP, 8 u. n.m. (n. t.) ds. Boeke. OUDESLUIS, 2.30 uur, ds. Witkop. PETTEN, geen dienst. SCHAGEN, 10 uur, de hr. ten Bruggencate, van Leiden. SCHAGERBRUG, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. SINT MAARTENSBRUG, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur en 3 uur (o.t), ds. Molenaar. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer L. J. Poor ter, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. Beker, van Haarlem. URSEM, geen dienst. WINKEL, 10.30 uur, ds. Boeke. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. van den Kam. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Verbetering zeeweg. Naar wij vernemen is men zoo goed als gereed gekomen met de verbetering van den rijweg en het rijwielpad langs den Zeeweg. De rijweg is vanaf den Zeeweg tot nabij het aloude bekende Commissarishuis verbreed van 4 tot 4)4 Meter en daarna van 4 meter op 6 meter breedte gebracht. De klinkerbestrating is opgesloten door betonbanden. Voor de be- harding is gebruik gemaakt van het goede ma teriaal dat in den weg aanwezig was en voorts is daarbij als aanvulling, en dit is over de volle lengte van het breedste gedeelte van den weg gebruik gemaakt, van z.g. vlamoviks. Dit zijn een soort straatsteen die een dubbele dikte hebben vergeleken bij het gewone waalformaat. Verder is de bocht welke in het weggedeelte was bij de z.g. kluft daaruit verwijderd, zoodat men vanaf het Commissarishuis tot aan Zee een groote breede weg heeft, die bovendien niet zoo sterk meer oploopt als voorheen. Ver volgens heeft men boven aan het einde van den weg het bestaande parkeerterrein opgeof ferd en daar ter plaatse door aanleg van ver hoogde paden scheiding gemaakt, waardoor verkregen is kunnen worden dat het verkeer beter kan geregeld worden. Ten slotte is voor parkeerterrein aangelegd een zwaarbetegelde oppervlakte van bijna 2000 vierk. meter. Door een en ander is een zeer goede oplossing ver kregen, al zal te bezien staan of de parkeer gelegenheid wel voldoende zal zijn. Het rijwiel pad is belangrijk verbreed en gebracht op bijna 3 meter breedte. Controleur werkloozen. Naar wij vernemen hebben zich niet min der dan 180 sollicitanten aangemeld voor bo venbedoelde betrekking. Electrische verlichting. Naar wy vernemen zal door de Ne derlandsche Spoorwegen binnenkort wor den overgegaan tot het electrisch verlich ten van de halte Breezand, op welke verbetering al geruimen tijd wordt aange drongen. Donderdagmiddag had aan de Coöp veilingsver. „St. Willebrordus" de eerste speciale aardbeienveiling plaats. Alle banken zaten vol kooplieden en de aanvoer was beperkt. De prijzen waren hoog, de grootste aanvoer had in doosjes plaats. Doosjes golden van 21 tot 24 cent, per kilogram (bruto voor netto geveild) 23 cent per Kg. Twee hooibergen in brand. Langs den primairen weg is al het gras gemaaid en op hoopen gezet. Hoe het ontataan is weet men niet, doch opeens zag men 2 hooihoopen in vollen vlam staan. Aan blus- schen viel niet meer te denken, zoodat men niet anders kon doen dan ze laten uitbranden. Gedacht wordt dat voorbijgangers een stukje sigaar of cigaret achteloos hebben weggewor pen en dit in h^f hooi terecht gekomen is. Transportarbeiders aanvaarden de voorstellen van Koophandel. Door de besturen der gezamenlijke trans portarbeiders te Noordscharwoude, Broek op Langendijk en Warmenhuizen is beslo ten de voorstellen tot loonsverlaging der Vereeniging „de Koophandel" te aanvaar den. Benoeming controleur. Door B. en W. is tot controleur bij de werkverschaffing en steunverleening, huis- en straatcontróle benoemd, de heer H. Vinke. Autotocht ouden van dagen. Woensdag was het dan de groote dag voor de ouden van dagen van Oudkarspel en Noordscharwoude, waarop zy hun jaarlyk- sche autotocht zouden ondernemen. Het weer was heel mooi, waardoor de tocht uit stekend geslaagd is. Niet minder dan 160 ouden van dagen hebben den tocht meege maakt, welke dit jaar naar het Gooi ging. 's Morgens om pl.m. half negen ging de lange file auto's, (er waren 30 luxe auto's en drie autobussen) onder groote belang stelling van de zijde van het publiek op reis. Gepleisterd werd te Amsterdam in het Tolhuis. Verder werd te Hilversum halt ge houden by het raadhuis, waar een kwar tiertje mocht worden gewandeld. Het eind punt was de uitspanning Oud-Valkeveen, waarunen vrij lange tijd heeft verbleven in de speeltuin enz. Hier werden alle deel nemers en deelneemsters getracteerd op pannekoeken, in het pannekoeken-huis. Op de terugweg werd Amsterdam weer aangedaan en in de lunchroom van Heek nog iets gebruikt. Toen ging het weer huis- toe; om pl.m. kwart over negen werd Noord scharwoude bereikt, waar een muziek- gezelschapje de reizigers opwachtte en hun begeleidde tot aan café Vis te Oudkarspel, waar voor de laatste maal werd opgestoken en de tocht werd ontbonden. Dit is in de allergrofste trekken het verslag van de reis; als wij alles zouden vermelden wat er nog tusschen deze pleisterplaatsen enz. ge beurd is, zou dit ons veel en veel te ver voeren. Zeker is, dat de oudjes weer uit stekend hebben genoten van het geboden?. Het was dan ook een prachtig uitstapje. In de zaal van den heer Vis hebben een drietal ouden van dagen, de heeren J. Kos- sen, C. Beers en Groot de dankbaarheid ver tolkt van de menschen die zijn meegeweest op dit feest, dat een feest kon worden ge maakt door de goede gaven van de burgerij van Oudkarspel en Noordscharwoude en de welwillendheid van alle andere medewer- kenden. De heer J. Bruin heeft alle medewerken den van harte bedankt en aan de eenige vrouwelijke chauffeur, mevr. de Wit, een bouquet bloemen aangeboden, evenals aan zuster de Jong. Ook ds. van Dijk heeft nog hartelijke woorden gesproken, terwijl de heer P.,'» Slot, de voorzitter van het comité, in het bijzonder de aandacht vestigde op het vele werk, dat de heeren J. Bruin, J. Deutekom en K. Bruin in hun functie 'van bestuurslid hebben verricht. Na nog eenige tijd gezellig by elkaar te hebben gezeten, werden de oudjes alle naar hun woning gebracht. Deze dag zal nog lang in hun herinnering achterblijven. rel op be^k^H^k^amen °um en tante met neefïe Ka- en ook Karei was »Pn eckter geen aardige menschen ring van den tuinsn™ VerVe jongen. Toen oom den van de trekbel was. daCht hij dat het de knop 20. Hij trok eraan en Pietje zag net dat oom en tante den heelen waterstroom boven op hun hoofd kregen. Ze vonden dit zeker niet erg prettig, want ze gingen ver schrikkelijk te keer, zoodat de professor er erg van schrok. „Kom Piet", zei hij, „we gaan een eindje wan delen", 1

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6