jLyrnda IDeec&eiicht Jxoauiciaal Tlieums QemeetiietaxLeti Rechtszaken Stad en Onujevinq. beverwijk zuidscharwoude noordscharwoude wieringerwaard heermugowaard burgerbrug st. maartensbrug zijpe stompetoren hensbroek wieringerwaard Zij, die zich met 1 Juli a.e. voor minstens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers franco en gratis Door wespen gedood. Treurig ongeval te Bandoeng. ST. MAARTENSVLOTBRUG Het bedrijf ligt stil. 10 12en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantenten toonstelling te Bergen aan Zee, 10-5 en 7-9 uur; 's Zondags van _-9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur. hoofdnummer Het gezicht in den nacht (sens.); hoofdrol Tim Mc Coy. Extra: een cowboyfilm met in de hoofdrol Dick Foran (sens.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Triomf der liefde (rom.); hoofdrollen Jan i Kiepura en Gladys Swarthout. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Chasseur 14 (rom.-av.); hoofdrollen Fran- cis Lederer, Frances Dee, Benita Hume, Alan Mowbray, Akim Tamiroff. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ga nooit van me weg (dram.); hoofdrol Elisabeth Bergner. Toegang boven 18 jaar- Woensdag 17 Juni. 4 uur n.m., De Unie, ledenvergadering afd. Alkmaar Maatschappij van Weldadig- heid. van Lent is het stoffelijk overschot van den omgekomene naar het lijkenhuisje van de begraafplaats overgebracht. De heer Woudenberg is daarna naar zijn woonplaats teruggekeerd. De heer Marsé was ongeveer 35 jaar oud, gehuwd en schilder van beroep. Wat de drie andere vaartuigjes betreft, is het bootje, waarin gezeten waren de heer de Jong en de Bruyn, Zaterdagavond om elf uur te Harderwijk binnen geloopen. Groote ongerustheid heerschte echter om trent het lot van de beide andere bootjes, waarvan men niets meer gezien of ge hoord had. Aan alle onzekerheid kwam echter een einde, toen de beide scheepjes gistermidag te half vijf te Nijkerk in zicht kwamen. Zij zijn veilig en wel de haven binnen geloopen. Ook de opvarenden van deze bootjes, de gebr. van Leeuwen en de heeren Diermen en Scheel hadden groote angst doorstaan en de grootste ontberingen geleden. Het clubje zeilers was Zaterdagmiddag te ongeveer drie uur uit Baam vertrokken met Harderwijk als doel van de plezier tocht. Men schijnt daarbij een soort onder linge wedstrijd te hebben gehouden om het eerst in Harderwijk aan te komen. In laatstgenoemde plaats werd niets van het gebeurde opgemerkt, doch de brigade commandant der koninklijke marechaus see W. van der Krol te Nijkerk werd te ongeveer half negen door iemand, die een omgeslagen boot had zien drijven, gewaar schuwd. De commandant heeft zich toen onmiddellijk met nog een lid der brigade, Eden sluiswachter en een ervaren schipper aan boord begeven van een in de haven liggende motorboot, waarmede den ge heelen avond de kust werd afgezocht, ech ter zonder resultaat. Te ruim elf uur, toen er door de duisternis nagenoeg niets meer op zee te zien was, is men onverrichter- zake teruggekeerd. Wat het ongeluk zelf betreft, heeft men over het algemeen den indruk gekregen, dat de zeilers zeer ondes kundig te werk zijn gegaan. Boven dien waren de vaartuigjes zeer pri mitief uitgerust. Toen de onweersstorm opstak heeft men de tocht voortgezet in plaats van met ge streken zeil met den kop in den wind voor anker te gaan, hetgeen ervaren zeilers in zulke gevallen steeds doen Aansl. zeilongeluk IJselmeer. Nog nader wordt gemeld, dat de bootjes van de Gebrs. van Leeuwen en de heeren van Diermen en Scheel, die te Nijkerk zijn binnengeloopen, tijdens de bui op de kust bij Putten werden geworpen. De inzitten den zagen het ongeluk, dat het andere scheepje overkwam, gebeuren, doch zij wa ren niet in staat hulp te verleenen, aange zien zij elf handen vol werk hadden om omslaan te voorkomen. Zij hebben hun boo ten op het strand gesleept en daarna bij een boer onderdak voor den nacht gevonden. In den loop van Zondag hebben zij hun vaar tuigjes weer zeilklaar gemaakt, waarna zij de reis naar Nijkerk hebben aanvaard Van daar zijn de zeilers per auto naar Baarn vertrokken. De heer Marsé, die om het leven is gekomen, was vader van twee kin deren. Medewerking van Soesterherg. Van de zijde van de politie wordt gewe zen op de medewerking, welke werd ver leend door den commandant van de lucht- vaartafdeeling van Soesterberg, die zich Zondag terstond bereid verklaarde met een vliegtuig boven het IJselmeer te zoeken naar de bootjes, die Zaterdag van Baarn naar Harderwijk waren vertrokken en des DE HAAGSCHE VERDUISTERING. Verdachte ingesloten. De verdachte E. G. van H., die dezer dagen op eigen aangifte van verduis tering van een bedrag van ongeveer 70.000, ten nadeele der Nederlandsch hervormde gemeente te 's Gra- venhage, is gearresteerd, is, na voor den officier van justitie te zijn geleid, in het huis van bewaring ingesloten. Naar wij vernemen, zal als raadsman van verdachte optreden mr. F. Donker Curtius, advocaat te 's Gravenhage. 120 PERSONEN ONGESTELD OP RIJNBOOT. Vermoedelijk door voedsel vergiftiging. Van een gezelschap van 264 personen, dat gisteren een uitstapje maakte per Rijnboot zijn 120 ziek geworden, vermoedelijk ten gevolge van voedselvergiftiging. Bij aan komst te Remagen werd de hulp van alle plaatselijke doctoren ingeroepen om hen te verzorgen, 70 patiënten werden naar het ziekenhuis overgebracht en de 50 anderen in hotels opgenomen. De oorzaak der ver giftiging moet naar men meent ge zocht worden in het vleesch en de groen ten in blik, dat de passagiers aan boord verorberd hebben. De familie van den hoofdambtenaar voor algemeene ambtenaarszaken, den heer Westerouen van Meeteren te Bandoeng, is op een tocht naar een uitlooper van den Papandajan (in de Preanger) door wespen aangevallen. De kinderen snelden naar een nabij gelegen onderneming, waar de admi nistrateur onmiddellijk een dokter waar schuwde en met den geneesheer naar de plaats van het onheil vertrok. Later is het geheele gezin in de woning van den heer van der Veen opgenomen. Mevrouw Westerouen van Meeteren van Braam is aan de gevolgen van den wespen-aanval overleden. Het stoffelijk overschot is Zondag van het ziekenhuis te Garoet uit, ter aarde besteld. Bij de begrafenis was zeer groote belang stelling, o.a. warei hierbij aanwezig de echtgenoot van de overledene, haar kinde ren, verschillende familieleden, de heer Ramaer, gouvernementssecretaris, benevens vertegenwoordigers van het departement van financiën. Ds. Keers ging voor in gebed, terwijl dr. Idenburg van het departement van onder wijs en eeredienst aan het graf redevoer de; tevens spraken een vertegenwoordiger van den resident van Garoet, alsmede de regent en anderen. Er waren vele bloemen en kransen. waardoor de kans van wielbeschadiging grooter is, zoodat men het stuur dan niet meer in de macht heeft. Misschien kan hierin verbetering worden gebracht. Verkoop van bloembolgewassen, De groen-te-veld staande verkoopingen van diverse bloembolgewass»n zijn dit sei zoen weer achter den rug. Niet alleen dat voor de hyacinthen be duidend hooger prijzen zijn betaald doch over de geheele linie was het merkbaar dat de handel grager zal zijn dan het vorige jaar. Voor die kweekers die reeds vroeg dit jaar uit den hand verkocht hebben is de gedachte pijnlijk, eenerzijds omdat zij te goedkoop verkocht hebben en anderzijds omrede de gewassen niet mee zullen val len en de handel er op staat dat aan het verkochte den hand aangehouden. Wie was de dader? Naar wij vernemen, is in de Vrijdag gehouden vergadering van de commissie voor het houden van een autotocht voor de ouden van dagen te Broek op Langendyk en Zuidscharwoude behandeld de kwestie, ontstaan door het feit, dat van twee on dernemingen bussen waren gezonden voor het vervoer van de Ouden van Dagen, ter wijl slechts een van de twee de opdracht der commissie had gekregen. De H.A.B.O. had ook bussen gezonden, omdat telefo nisch daartoe opdracht was gegeven, het geen door de commissieleden werd ont kend. De H.A.B.O.-directie heeft nu toegezegd, dat door haar een onderzoek zal worden ingesteld bij de telefoon, wie haar heeft opgebeld. Zij zal de commissie met het resultaat in kennis stellen. Te hopen is, dat hierdoor een einde komt aan deze on aangename geschiedenis. te te Concert. Zaterdagavond zou de Harmonie Excel sior met medewerking van het fanfarecorps Kunst na Arbeid op het plein achter de O.L. school een openlucht-concert geven, doch tengevolge van de weersgesteldheid, het re gende dat het goot, kon het concert daar niet doorgaan. Toen werd het maar gegeven in de zaal van den heer J. de Bakker. De belangstelling van de zijde van het publiek was heel gering, waaraan het zeer slechte weer zeker schuld zal hebben gehad. Voor een heel gering aantal bezoekers hebben de beide gezelschappen de muzieknummers ten gehoore gebracht. Uitstapje Mannenclub. Door de mannenclub van de Ooster- straat werd Zaterdag per H. A. B. O. Tou ringcar een uitstapje gemaakt, dat buiten gewoon goed geslaagd is. Een bezoek werd o.m. gebracht aan a'e Ruïne van Brederode, de veiling Bloemiust te Aalsmeer met twee kweekerijen n.il. een rozen- en een orchideeënkweekerij. Het bezoek aan deze plaats kunnen wij een ieder aanbevelen. Wat een bloemenpracht. Verder werd een bezoek gebracht aan de Loosdrechtsche plassen wat wel een bijzondere attractie is Vooral op Zaterdag en Zondag is het hier druk met de water sport Vervolgens werd naar Hilversum gereden waarbij opviel het prachtige raad huis. Na een bezoek aan Valkeveen werd Amsterdam bereikt en werd 's avonds het théater Carré bezocht, waar een revue werd bijgewoond van den beroemde goo chelaar Oante. Hoogst voldaan arriveerden allen weer zum hause. Diploma behaald. De heer J. Rol werkzaam aan de kaas- fabriek „de Volharding" te Wieringerwaard, heeft te Leeuwarden het diploma behaald als botermaker. Prijs behaald. Bij het Zondag voortgezette en besloten nationaal concours te Sloterdijk was de einduitslag zóó dat H.U.G.O. met den extra prijs voor het hoogst aantel punten in de afd, fanfare uit den strijd kwam. In de eere-wedstrijd tusschen de eerste prijs-winnaars wist zij den derden eere prijs te behalen alzoo weer een schitteren de uitslag voor ons mooie corps en zijn eminenten dirigent. Dit is nu het drie en twintigste concours van H.U.G.O. geweest en de twintigste eersten prijs welke door haar is thuisgebracht plus de noodige extra en eere-prijzen. Brugwachter benoemd. De heer F. Buijl brugwachter te St. Maartensvlotbrug is in gelijke betrekking benoemd aan de electrische draaibrug te Schoorldam. Geslaagd. De heer J. A. Struijf te Burgerbrug is bij het te Amsterdam gehouden examen geslaagd voor rijksklerk der registratie en domeinen. Gymnastiekdirecteur benoemd. 1 In de plaats van den heer C. Met is tot directeur van de gymnastiekvereenigingen S. S. S. en „Dindua" te St. Maartensbrug benoemd de heer J. Molenaar te Zuid scharwoude. Subsidie wijkverpleging. Aan deze gemeente is ten behoeve van de wijkverpleging een provinciaal subsidie van 720 toegekend over het jaar 1935. Auto-ongeval. Zondagavond, omstreeks 7 uur, had op middags" dVor ^no^wrêr" werd^^överval- e_f-r^-^°nin®S" den terecht waren. Er wordt echter op gewezen, dat de com mandant in dergelijke gevallen in den ver volge paraat staat. GEEN KAMERONTBINDING! 0_uvcivai- hoofden" een auto-ongeval plaats. len. Juist toen een machine wilde opstijgen, Een zesjarig ventje stak onverhoeds den k™8™ heï ,bericht bmnen, dat de opvaren- drukken rjjweg over, toen juist de heer H. B. uit Purmerend met zijn Studebaker aan kwam. De heer B. zwenkte naar den kant van den weg, reed tegen een berm paaltje, waardoor zijn voorband sprong, verloor hierdoor de macht over het stuur, en reed pardoes de Noordervaart in. Ge- Officieele tegenspraa*. I bleef de wagen rechtop staan, zoo- 1 dat de 6 inzittenden, waaronder twee kleine jongetjes, ongedeerd naar buiten konden komen. De kraanwagen trok het vehikel op den weg, waarna de reizigers, tijdens de reparatie, in „de drie Konings hoofden" verbleven. Niet genoeg kan men fietsende kinderen wijzen op het gevaar van achteloos rijden, i- - - Naar aanleiding van een in de pers verschenen bericht, als zou er in ver band met de voorgenomen grondwets herziening sprake zijn van kameront binding, tegen einde 1936 of begin 1937, wordt aan de redacties van bevoegde zijde in overweging gegeven, er reke ning mede te houden, dat parlemen- taire-tijdrekenkundig een kameront binding als gevolg van grondwetsher ziening tegen genoemde tijdstippen uit gesloten moet worden geacht. Het schoolfeest. Het zoo lang verbeide schoolfeest voor de kinderen der o. 1. school heeft Vrijdag onder begunstiging van heerlijk zomerweer plaats gehad. Met een tweetal bussen van de Naco werd een reisje ge maakt naar Bergen en Egmond aan Zee. Er is zooals steeds weer volop door de jeugd genoten, hoewel het aan zee nog wel frisch was. Op den terugweg werd Alkmaar nog aangedaan, waar de hertenkamp en de apenkooi werden bezichtigd. Te ongeveer half acht arriveerden de kinderen weer thuis, opgewacht door ouders en broertjes en zusjes. Met voldoening kan het ijverige bestuur weer op dezen dag terug zien. Bliksem in electrisch net geslagen. Bij het korte, doch hevige onweer, dat zich Zaterdag boven ons dorp ontlastte, sloeg de bliksem op het zware electrische .1» iware waardoor zooveel onheil kan^e^hié^n. "^w.lhoheo he, dorp «gL Natuurlijk tfok he g werden door den druk omver geworpen. Ge- lllVUiö lrwomA» Van deskundige zijde werd gewezen op de ondeugdelijkheid van de paaltjes, welke bij aanrijding buigen, zonder af te knappen, lukkig kwamen geen voor. ernstige ongelukken naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,5 m.M. Santander. Laagste barometerstand 752,5 m.M. Aberdeen. Verwachting, geldig tot den avond van Dinsdag 16 Juni: Meest matige zuidwestelijke tot weste lijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk enkele regen buien; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Kans op regenbuien. De depressie, die Zaterdag over de west- Britsche eilanden verscheen, heeft zich oostwaarts verplaatst. Er viel veel regen op de Britsche eilanden. In het zuidwestelijke deel van Engeland herstelde zich de hooge druk, maar een nieuwe daling kondigt zich in het noord westen aan. De hooge druk in noord-Scandinavië nam af, die in Duitschland is verdwenen. In het Oosten van Duitschland hield de buiten gewone warmte aan, maar zij trekt zich naar het noordoosten terug. Op de Britsche eilanden was het weer koel met plaatselijken regen en krachtigen wind bjj het Kanaal. Frankrijk had tijde lijke opklaringen in h.t westen en regen in het zuiden. Noorwegen had regen in het zuiden, Zweden had vrij warm weer. Voorloopig is geen stijging van de tempe ratuur te verwachten, terwijl na een tijde lijke opklaring weer regenbuien verwacht worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en alle andere voertuigen van 21.52 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam. 058 1.36 9.38 10.24 2.05 2.41 10.44 11.29 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laagwater vm. nam. vm. nam 055 1.33 9.26 10.12 2.02 2.38 10.32 11.17 Dat. 16 17 Dat. 16 17 Vrijdagavond halfacht vergaderde de raad voltallig onder leiding van burge meester Kaan. Naar aanleiding der notulen deelde de voorzitter mede dat de melkverstrekking aan de schoolkinderen Woensdag onder algemeene instemming is begonnen. De medewerking der cuders is van dien aard dat deze melkverstrekking zal kunnen doorgaan. Verder memoreerde de voorzitter het verloop van de voormalige trambaan tn deelde mede dat het thans op het dooie punt staat. Wethouder Koster zeide later nog po gingen te hebben gedaan door den heer Borst een winstbod aan te bieden doch zonder resultaat. ratelt weer alsof er niéts gebeurd is en wij Van den minister was een mededeeling stellen ons onmiddellijk met Amsterdam in ontvangen dat ook wy de rouleering der verbinding om te voorkomen, dat er in dien werkverschaffing zullen moeten toepas- tijd sen. B. en W .hebben 't soepel toegepast in V»r»r\/-»»-» De volgorde van de artikelen is in overéén! stemming gebracht met de volgorde van dè code van het registratuurbureau der Ver van Ned. Gemeenten. De begrooting 1936 is 8 April terug ont. vangen met een nota van opmerkingen jé verband met de bijdrage van 3500, welke door het Rijk wordt verstrekt aan de ge. meente. In die nota worden door Ged. sta! ten nogal ingrijpende wijzigingen opgelegd vooral wat betreft: schoclgeldheffing, Ver_' makelijkheidsbelasting, vergunningsrechten en hondenbelasting. Ook werd melding ge. maakt dat de gemeente niet sober had huisgehouden. Vooral deze uitlating had B. en W. niet prettig aangedaan. Zij hebben steeds ioo- veel mogelyk de zuinigheid betracht. Zij, die geen 1000 inkomen hadden, wa ren tot dusver vrij van het betalen van schoolgeld. Ged. Staten willen dit terug brengen tot 700. Het vergunningsrecht moet verhoogd wor den tot 12.50 per 50 huurwaarde, dit was 5, vermakelijkheidsbelasting van 10 tot 20 Voor hondenbelasting waren 3 klassen n.1. vier, drie en twee gulden. Ged. Staten willen 2 klassen, n.1. zes en drie gulden. De heer P. Visser merkte o.a. op dat men zich zelf zou kunnen helpen indien het rijk ons die 8000 niet liet betalen voor het werkloosheidsfonds. Na zeer breedvoerige discussie zeide de voorzitter dat B. en W. aan de hand van de wettelijke bepalingen getracht hebben de zaak zoo soepel mogelyk te behandelen. Zij willen nu den raad voorstellen om aan Ged. Staten voor te stellen de schoolgeld heffing tot 800 inkomen vrij te laten. (Wordt vervolgd). DE DUINDORPRELLETJEs! Op 3 Februari diende voor den Haagschen politierechter mr. Feith de zaak van F. A. van T., aan wien het doen van een valsche aanklacht, in verband met de Duindorp-rel letjes was ten laste gelegd. Verdachte heeft bij de politie aangifte gedaan, dat op Vrij. dag 10 Mei 1935, toen hy in Duindorp liep, er uit een auto, waarin eenige N.S.B.-ers waren gezeten, op hem geschoten zou zijn. Deze zaak was door den politierechter naar de instructie terug verwezen, omdat de verdediger, mr. van 't Hoff Stolk, uit Am sterdam, ter zitting tien nieuwe getuigen a décharge had medegebracht. Naar wij vernemen, dient de zaak thanc opnieuw voor den politierechter op Maan dag 22 Juni a.s. Ons bedrijf lag vanmorgen om elf uur stil. Niet, dat er niets te doen was, dat het nieuws uit stad en omgeving, uit binnen- en buitenland zich niet opstapelde, niet dat de redactie staakte of plannen had om te sta ken, maar eenvoudig omdat ef geen elec trische stroom was. De lampen waren plotseling uitgegaan en ook de Telex staakte haar schier onafgebro ken gerikketik. En dat was nog niet het ergste. Het ergste was, dat op de zetterij zeven zetmachines volkomen stil lagen en zeven machinezetters plotseling gedwongen werkloos warén ge worden. Het bedrijf ligt op het oogenblik dat wy dit schrijven zoo stil, dat wy er zelf stü van geworden zyn. Wij hooren in een van de naastgelegen tuintjes een haan kraaien en ook dat is iets bijzonders. Niet omdat die haan niet altijd kraait, maar omdat de rumoerige Telex al tijd zoo'n rustverstoorder is, dat van alles wat buiten gebeurt totaal niets tot ons door dringt Het is Maandagmorgen, de sportkrant eischt altijd bijzonder druk werk en als de storing niet spoedig wordt opgeheven, zul len we den verloren tijd niet meer kunnen inhalen. Kwart voor twaalf. Hoera, het licht floept weer aan, de Telex - iwgcyaji en hopen dat het althans dezen zomer niet noodig zal zijn. Een opwekkende mededeeling is nog wel dat we de laatste weken bijna geen werx- loozen hebben. Ingekomen was o.a. een verzoek van de heeren P. Nieuweboer en P. Bijvoet om Jfine van hntidpnViaU keurd Nog was ingekomen een exemplaar van belangrijke berichten gepasseerd zijn, die wij anders zouden missen. Electriciteit is een factor, die in geen en kel bedryf van beteekenis meer gemist kan worden. Dat voelt men het beste als er eens sto ring is. Naar wy vernemen lag de oorzaak van een hoofdschakelaar was uitgeval- uui de storing in Oterleek, waar in een schakel' ontheffing van hondenbelasting. Goedge- station keurd. len. Nog was ingekomen een exemplaar van Hoorn kon worden overgeschakeld, maar de richtlijnen voor de oprichting en werk- alle gem zaamheid eener commissie van samenwer- Niedorp, en verder meer zuidelijk gelegen kin ff vnnr <3^— gemeenten boven Alkmaar tot Nieuwe uutltCH wer- Niedorp, en verder meer zuidelijk gelegen king voor bijzondere nooden, dit ter ver- plaatsen als Egmond, Heiloo, Limmen, vanging van het opgeheven Nationaal Castricum, Wijk aan Zee, Uitgeest enz. zijn Crisiscomité. Het blijkt evenwel dat het de dupe der historie geworden, voor een kleine gemeente weinig zin heeft Kleine oorzaken, groote gevolgen. ft.2^^-=— om een commissie te benoemen. I Eén schakelaar in Oterleek weigert den Op voorstel van den heer Goosens wordt dienst en het gevole is. dat alle couranten onnVioti/liw1 1 tot aanhouding besloten tot de liquidatie van het crisiscomité hier ter plaatse. Na toelichting werden goedgekeurd enkele af- en overschrijvingen tot een totaalbedrag van 2875.88. Voorstel van B. en W. tot deelname aan het Middenstands-borgstellingsfonds. De voorzitter deelde mede dat in den om trek vrij algemeen wordt deelgenomen en dat B. en W. ook de wenschelijkheid inzien om deel te nemen. Voorgesteld werd 15 ct. per inwoner, wat een bedrag maakt van 180. Dit is voor één jaar, omdat het be stemd is voor stamkapitaal. De rente daar van wordt dan aangewend om (zoo noodig) middenstanders te helpen. Het alg. st. aan genomen. Herziening politieverordening. Hierin zijn een aantal wijzigingen en aanvullingen ge bracht, waardoor het een geheel wordt van 88 artikelen. Een concept hiervan is bereids aan de raadsleden toegezonden. Na enkele op- of aanmerkingen werd na behandeling van al die 88 artikelen besloten deze ter goedkeuring aan Ged. Staten toe te zenden gevolg is, dat alle couranten in dat district gevaar loopen later te moe ten verschijnen. Dank zij het actief optreden van den P.E.N.-dienst is de storing van be trekkelijk zoo korten duur geweest, dat wij den verloren tijd nog hebben kunnen in halen. HONDEN ZONDER EIGENAAR. Aan het bureau van politie zijn inücb" tingen te verkrijgen over het terugbeko men van een hondje, dat bij een bewoner aan de Drebbelstraat is komen aanloopen. alsmede van 'n bouvier met gecoupeerden staart en prikkelband om, die met een be woner uit de Eikelenbergstraat is meege- loopen. RIJKSWEG ALKMAAR—DEN HELDER- Blijkens mededeeling van den Minister van Waterstaat aan de K. N. A. C. zal °e aanleg van een rijwielpad langs den Rijksweg Alkmaarden Helder binnen kort ter hand worden genomen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2