De Lange De Moraaz Jiqeuda £aatste Aedcfttm SiadmOmqoMMi Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Spoct WeaAeeicht kapitale boerderij afgebrand De gemeente-begrootinQ terug ontvangen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantenten toonstelling te Bergen aan Zee, 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hooxanummer Het gezicht in den nacht (sens.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Extra: een cowboyfilm met in de hoofdrol Dick Foran (sens.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Triomf der liefde (rom.); hoofdrollen Jan Kiepura en Gladys Swarthout. Toegang voor alle leeftijden. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Chasseur 14 (rom.-av.); hoofdrollen Fran- cis Lederer, Frances Dee, Benita Hume, Alan Mowbray, Akim Tamiroff. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ga nooit van me weg (dram.); hoofdrol Elisabeth Bergner. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 18 Juni. 2.30 uur, 't Gulde Vlies, demonstratie middag afd. Alkmaar Ned. Vereen, van Huisvrouwen. De leiding van het blusschingswerk, dat ondanks het nachtelijk uur zeer veel kij kers trok, berustte bij den burgemeester van Medemblik, den heer Peters. Naar wij vernamen, waren alle bij den brand betrokken perceelen verzekerd, het geen ook het geval was met de inboedels van den heer Geusebroek van de bewoners van een der tegenover het theater liggende woonhuizen. De inboedel van den bewoner van het andere perceel, den heer Bron, was echter niet verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Omstreeks elf uur, toen de voorstelling afgeloopen was, en alle bezoekers de zaal verlaten hadden, had men niets bijzonders bespeurd. De brand moet in de cabine van het bioscooptheater, dat ongeveer 60 meter lang en 8 meter breed is, ontstaan zijn. Hoe groot de schade is, valt momenteel nog niet te zeggen. BURGEMEESTER VAN NEUZEN. Mr. P. H. W. F. Tellegen benoemd. Naar wij vernemen, is met ingang van 1 Juli 1936 benoemd tot burgemeester der gemeente Neuzen mr. P. H. W. F. Tellegen. De nieuwe burgemeester van Neuzen, mr. P. H. W. F. Tellegen, werd 22 Maart 1895 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de rijksuniversiteit en was rector van het Groningsch studenten- cors. In 1921 promoveerde de heer Tellegen aan deze universiteit tot doctor in de rechts wetenschappen, waarna hij in Augustus 1922 naar Indië vertrok, waar hij beiioemd werd tot substituut-griffier bij den raad van justitie te Makassar. Daarna was mr. Tellegen nog in dezelfde functie werkzaam bjj den van raad van justitie te Batavia tot 1 Juni 1925, toen hij eervol ontslag uit den gouvernementsdienst verzocht, en verkreeg, teneinde zich als ad vocaat en procureur aldaar te vestigen. Eenigen tijd daarna vertrok de heer Telle gen naar Djogjakarta, waar hij, naast zijn praktijk, een werkzaam aandeel in het ver- eenigingsleven nam. Onder meer was hij daar voorzitter van de middenstandsver- eeniging, van de Rotaryyclub, van de Anti- Woekervereeniging en van de afdeeling van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, terwijl hij ook bestuurslid was van de In dische maatschappij voor indidueele werk verschaffing. In December 1935 repatrieerde de familie Tellegen, die thans woonachtig is in de ge meente Putten op de Veluwe. JAARVERGADERING NIENEBOKOS. Te Den Haag gehouden. De nieuwe Nederlandsche bond van koffiehuishouders en slijters Nienebokos, gevestigd te Rotterdam, heeft hedenochtend in café „Le Perroquet" in de Wagenstraat zijn 21e jaarvergadering aangevangen. De voorzitter van den bond, de heer M. A. Opmeer, zeide in zijn openingswoord, teleurgesteld te zijn, dat de regeering nog steeds niet overtuigd schijnt te zijn van de nooden in het café-bedrijf. De accijnsver laging voor gedistilleerd en bier laat bij voorbeeld nog steeds op zich wachten. Voorts deelde hij mede, dat in drie ja ren tijds 176 vergunningen en 3000 verlo ven zijn ingetrokken en dat van de over blijvende zaken 95 noodlijdend is. Tenslotte deed de heer Opmeer een be roep op alle bondsleden, om ordelijk en eerlijk de zaken voort te zetten, teneinde te streven naar een ordelijk bedrijfsleven. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen hondsjaar. De vergadering keurde dit, alsmede het verslag van den penningmeester over 1935, goed. Te Nieuwkoop. Gisteravond is de kapitale boerderij, be woond door den veehouder J. Kranenburg te Nieuwkoop (Z.H.), door brand geheel vernield. De brand is ontstaan, doordat von ken uit een fornuis op het rieten dak te recht kwamen. Door den wind werd het brandende riet ver in den omtrek verspreid met het gevolg, dat van een drietal boer derijen, welke op ongeveer honderd meter afstand van het brandende perceel lagen, de daken eveneens vlam vatten. De burgemeester, de heer P. H. H. v. d. Weyden, achtte het daarom noodig de assis tentie van de brandweer te Noorden in te roepen, die spoedig ter plaatse was, waarna het gelukte den brand te blusschen. De boerderij van den heer Kranenburg brand de echter geheel af. Een boot, welke aan de overzijde van het water lag, werd eveneens een prooi der vlammen. Alles was verze kerd. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Op slag gedood. Vanmorgen om 7 uur is de 18-jarige landbouwerzoon A. Nabuurs van de Vullingshoeve te Venraay (L.), tus- schen de drijfriemen van de maalmolen en tractor geraakt en vrijwel op slag gedood. De geneeskundige dienst kon geen hulp meer bieden. EEN HONDERDJARIGE TE FRANEKER. Heden is de weduwe Maatje Former van der Woude honderd jaar geworden. De honderdjarige heeft haar geheele le ven in Franeker gewoond, waarvan 79 jaar in hetzelfde huis. Daar zij ongesteld is, kon zij geen bezoeken ontvangen. De burgemeester, die uitstedig was, had een gelukstelegram gezonden. De beide wethouders en de secretaris der gemeente hebben de weduwe in haar woning een bezoek gebracht, waarbij de loco-burgemeester den familieleden heeft toegesproken. Ter eere van de honderd jarige waait de vlag van den kerktoren. HUWELIJKSZWENDELAAR STAAT TERECHT. Drie jaar tegen hem geëischt. Een Amsterdammer van middelbare leef tijd, een metaaldraaier, die door het plaat sen van huwelijksadvertenties en die op deze wijze in relatie kwam met een achttal jonge vrouwen, hoorde vanochtend voor de rechtbank drie jaar gevangenisstraf wegens huwelijkszwendel tegen zich eischen. Ver dachte beschikte over een rijke fantasie, door zijn vele geliefden in den waan te brengen, dat hij haar weldra naar het stad huis zou leiden. Hij deed aan al zijn vrou- welijek kennissen imponeerende verhalen over zijn capaciteiten en zijn positie in de maatschappij. Daarbij gaf hij zich uit voor weduwnaar met een dochtertje, dat bij een broer in Soerabaja zou zijn ondergebracht. Een prachtige toekomst vol zonneschijn en welvaart spiegelde hij de vrouwen voor. Zij zouden een auto en een dienstmeisje kunnen houden, want niet voor niets beloonden zijn werkgevers op royale wijze zijn prestaties. Tot een huwelijk kwam het echter nooit, wel wist de man het vertrouwen van zijn verloofden zoozeer te winnen, dat zij hem groote of kleine bedragen te leen gaven. Zij vroegen zich soms wel eens af, hoe zulk een welgestelde verloofde zoo dikwijls in geldgebrek kon verkeeren, doch de vinding rijke geest van den huwelijkszwendelaar wist daar steeds een aannemelijke verkla ring voor te geven. Nu eens was het salaris nog niet binnen, dan weer moest hij geld betalen aan een advocaat op een oogenblik, dat hij het toevallig zelf niet had. Dit systeem van leugen en bedrog is tenslotte niet houdbaar gebleken. Het groote vertrou wen, dat de meisjes in hem stelden werd langzamerhand geschokt en tenslotte volgde wreede ontknooping. De man, die haar zou huwen was geen aardig cavalier, doch slechts een schaamtelooze bedrieger. Requisitoir. De officier van justitie, mr. de Muunck Keizer, laakte verdachte's optreden zeer scherp. Deze verdachte heeft blijk gegeven van een hoogst bedriegelijke aard, aldus de of ficier, en hij zal voor geruimen tijd uit de maatschappij verwijderd moeten worden. Het misdrijf is niet alleen zeer ernstig, doch ook buitengewoon laf. Spr. requireerde tegen den man een gevangenisstraf van drie jaar wegens oplichting meermalen gepleegd. De verdedigster mevr. mr. H. CatsHil- lesum, voerde o.a. aan, dat de slachtoffers verdachte het geld hebben gegeven uit pure genegenheid. Zij zijn daartoe niet door lem gens bewogen. Uitvoerig besprak pleiter het leven van verdachte. Uit zijn getuigschriften blijkt, dat hij in zijn werk zeer betrouwbaar is en dat hij als vakman zeer gewaardeerd wordt. Pleiter concludeerde tot vrijspraak subs. drong zij aan op een clemente straf. (Ongecorrigeerd.) GEEN MEDISCHE ATTESTEN VAN JOODSCHE DOCTOREN IN DUITSCHLAND. Nieuw voorschrift voor Duitsche schoolkinderen. Krachtens een decreet van den rijksmi nister van onderwijs en opvoeding mogen schoolkinderen, die aan de hand van een medisch attest, hun schoolverzuim moeten verklaren, dergelijke attesten niet bij jood' sche doctoren halen. Een attest van een joodschen arts mag door het schoolhoofd uitgezonderd wanneer het een joodsche kinderen betreft niet worden aangeno men. Het gevolg hiervan zal zijn, dat niet- joodsche gezinnen, die toevallig een jood schen huisdokter hebben, van arts moeten veranderen, hetgeen een groot verlies aan patiënten voor de joodsche doctoren zal be- teekenen. BELASTINGSTAKING IN FRANKRIJK. Protestactie tegen hoogere belasting. Zakenlieden te Lens constateerden, dat hun belasting met circa 40 procent was toegenomen. Uit protest sloten zij gisteren hun zaken en trokken in optocht naar het raadhuis. Men vreest, dat zij zullen weige ren hun belasting te betalen. Ook in Mar- seille wordt geweigerd meer aan den fiscus te offeren. De zakenlieden hebben een krachtig protest laten hooren en dreigen de belastingkantoren te bezetten. Te Angers besloot de raad van beheer van een groot machinefabriek het bedrijf stil te leggen daar met verlies wordt ge werkt. De fabriek heeft 600 arbeiders in dienst die nu met werkloosheid werden bedreigd, er werden onderhandelingen geopend tusschen de werknemers en den prefect van het departement om den arbeid onder eigen bedrijfsleiding voort te zetten. De definitieve beslissing is aan de regeering overgelaten. WEENEN HEEFT EEN STERFTE- OVERSCHOT. De bevolkingsstatistiek over de maand April toont aan, dat tegenover de 2033 sterf gevallen slechts 886 geboorten staan, zoo dat het sterfte-overschot 1147 bedraagt. DIRECTEUR VAN LINKSCH DAGBLAD GEMOLESTEERD. De directeur van het dagblad „Adverul" genaamd, Kalman Blumenfeld, is, toen hij uit de Vrijmetselaarsloge te Boekarest kwam, door vijf studenten aangevallen en zoo hevig op het hoofd geslagen, dat hij thans stervende is. Drie der studenten zijn gearresteerd. Zij verklaarden zich te hebben willen verzetten tegen de uiterst linksche politieke propaganda van „Adve rul" en de kameraden van Leon Blum te hebben willen waarschuwen, dat men in Roemenië niet zal dulden wat in Frankrijk is gebeurd. EERSTE KAMER. Aan de orde zijn de volgende wetsont werpen: 1. Wijziging en verhooging van het vierde hoofdstuk der rijksbegrooting (justitie) voor 1935 (uitbreiding korps politietroepen bin nenland). 2. Wijziging en aanvulling van de nijver heidsonderwijswet. 3. Verhooging van de begrooting van het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen voor 1935 (aanschaffing en aanmaak werktuigen, enz.) 4. Wijziging en aanvulling van enkele artikelen van de pensioenwet 1922 en van de wet van 28 Mei 1925, laatstelijk gewij zigd bij de wet van 28 Juli 1933. 5. Vereeniging van de gemeenten Bosch- kapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Osse- nisse. 6. Wijziging en verhooging van de be- grooting van het staatsmuntbedrijf voor 1936 (uitbreiding en vernieuwing gebouwen en terreinen). De nos. 1 3 worden zonder debat en Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. Naar wij bij geruchte vernemen, hebben B. en W. dezer dagen de gemeente- begrooting met diverse opmerkingen der regeering uit Den Haag via Haarlem terug ontvangen. De door Ged. Staten en door de Regee ring geëischte wijzigingen schijnen nogal omvangrijk te zijn. Zooals bekend had men in Den Haag een bijdrage van Staatswege van ongeveer drie maal honderdduizend gulden gevraagd, een steun welke de regeering tot een zoo groot bedrag niet wenscht te geven. Met het oog daarop zijn B. en W. reeds aan het overleggen welke ingrijpende be zuinigingsmaatregelen den Raad, gehoord de commissie voor de financiën, moeten worden voorgelegd. GEMEENTERAAD. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 25 Juni 1936 een raadsvergadering te beleggen. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Ter griffie van de arrondissements-recht- bank alhier is gedeponeerd de eenige uit- deelingslijst in het faillissement van: Jacob Stavenuiter, landbouwer te Onder- dijk (gem. Wervershoof), met geene uit- keering aan concurrente schuldeischers. BALDADIGE JEUGD. In een steeg in de Clarissenbuurt hebben gisteravond eenige voetballende jongens een bal geschopt door het raam van een W. C. behoorende bij de naast gelegen meubel fabriek. Nadat geweigerd was den bal terug te geven, hebben de jongens zelf den bal te ruggehaald en daarbij groote vernieling te weeg gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij no. 4 verklaart de minister van bin- nenlandsche zaken, de heer de Wilde, naar aanleiding van het desbetreffende, de zen ochtend verschenen verslag der Kamer, dat de lasten op de publieke kassen zoo min mogelijk moeten worden verhoogd, in tijden als deze. Het zusterpensioen, zooals dit eertijds bij de Staatsspoor werd toege past, is een verouderde instelling. De be hoefte aan vervroegde pensionneering van vrouwen wordt steeds geringer. No. 4 wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De nos. 5 en 6 worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De vergadering wordt te 2.07 gesloten. HEERHUGOWAARD (Mei). Ondertrouwd: H. IJdema en M. Mooij. C. van Diepen en C. Bos. S. Kaptein te Alkmaar en G. J. Bakker. P. Stroet te N.Niedorp en M. C. Beers. Jb. Borst en J. Konijn. J. J. Arends te Me demblik en J. E. Klaver. Getrouwd: W. Hink en M. M. Stoop. J. Bakker en E. C. de Wit. A. Vetman en G. de Boer. Jb. Snoek en H. Tamis. A. J. op de Weegh en Th. C. Portegijs. H. L. B. Kamp en E. Groot. P. J. A. C. Brouwer en M. C. A. Kamp. C. Bakker en G. Groot. G. Tamis en G. Korver. F. Jelsma en J. A. van Weelderen. C. van Diepen en C. Bos. S. Kaptein en G. J. Bakker. H. IJdema en M. Mooij. Overleden: K. Jonker, 84 jaar, wed. van M. Akkerman. A. Bos, 45 j. (overl. te Alkmaar). C. C. Wijnker, 7 maanden (overl. te Alkmaar). Tr. Koomen, echtg. van J. Tamis, 56 jaar (overl. te Alkmaar). U dacht Immers, dat u nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet u dat niet „den- hen", u moet 't zeker wetenl Tennis. HET WIMBLEDON-TOURNOOI. Timmer tegen Williams. De loting van 't Wfmbledon-tournooi hee- ren-enkelspel had voor wat de Nederland sche inschrijvingen betreft tot resultaat, dat Timmer in het bovenste kwart in de eerste ronde uitkomt tegen D. H. Williams. De winnaar speelt in de tweede ronde tegen den Amerikaan van Rijn, die zeker zijn partij van de eerste ronde zal winnen. In het tweede kwart komt Hughan tegen den Ja panner Itoh in het veld. De winnaar dezer partij vindt of Bawarowski, den Oosten- rij kschen Davisbekerspeler of den Noor Haanes tegenover zich. In het derde kwart speelt Knottenbelt tegen Petera, de winnaar hiervan komt uit in de tweede ronde tegen Van der Eynde of Harrison. In het laatste kwart speelt van Swol in zijn eersten wedstrijd tegen Cun- ningham, mocht hij als winnaar uit deze ronde te voorschijn komen, dan krijgt hij Breese, den Amerikaan of Lee, den beken den Engelschen speler, tegenover zich. Wat de verdeelirg der acht geplaatste spelers overigens betreft, het ziet er wel naar uit, dat von Cramm en Perry in de finale zullen kom^n. Al krijgt von Crahm eerst een Crawford te overwinnen. VERANDERING IN HET BESTUUR VAN DE V. V. V. In de op 15 Juni j.1. gehouden buitenge wone vergadering der Alkmaarsche Schaak- vereeniging V.V.V. werden, na gehouden besprekingen welke het bestuur aanleiding gaf om in zijn geheel af te treden, als nieuwe bestuursleden gekozen de heer D. Appel Sr., D. Deugd, A. Vader, B. Veltman en D. G. Weisenborn. De bestuursfuncties zullen nader worden geregeld. DE ALKMAARSCHE KAAS-WIMPEL. Het bestuur van de Langestraat-winke' liers-vereeniging heeft den indruk, dat mid denstanders en particulieren van meening zijn, dat de Alkmaarsche kaas-wimpel alleen door Langestraatwinkeliers mag worden gebracht. Niets is minder juist. Integendeel hoopt het bestuur, dat velen zich met den heer A. Koster, Langestraat 22, in verbinding willen stellen, opdat het uitsteken van den kaas wimpel in zoo groot mogelijken getale zal kunnen geschieden. ERNSTIG ONGEVAL TE NOORDSCHARWOUDE. Op den Nieuwe provinicalen weg van N.- Scharwoude naar Koedijk gebeurde Dins dagmiddag pl.m. 5 uur een ongeval, waar door twee personen vrij ernstig werden gewond. Een wielrijder, de heer K. Z. uit Noord- scharwoude, reed op dezen weg met zijn zoontje voorop de fiets aan den rechterkant van den weg, toen de slager, de heer S. K, ook uit Noordscharwoude, hem achterop kwam rijden in zijn Studebaker, en hem aanreed, met het gevolg, dat de heer Z. en zijn zoontje tegen de straat werden ge slingerd. Over de toedracht van het ongeval deelt men ons mede, dat de heer K. opzij had ge keken naar iemand die aan den kant van de weg zat, waardoor hij te laat den wiel rijder opmerkte, met het noodlottig gevolg. De auto was echter niet op den grasberm geweest op de plaats van het ongeval, ter wijl de wielrijder rechts werd aangereden, waaruit kan worden afgeleid, dat deze niet geheel aan den kant van den weg heeft ge reden, waaruit kan worden afgeleid, dat deze niet geheel aan den kant van den weg heeft gereden. leid, dat deze niet geheel aan den kant van In ieder geval heeft de automobilist ge probeerd den wielrijder rechts te passee ren in plaats van links. Even verder geraakte de auto van den weg af, doch kon er weer spoedig worden opgebracht, waarna de heer K. ijlings om een dokter ging. Dr. Wilmink uit Zuid- scharwoude was spoedig ter plaatse en achtte het noodig, dat de gewonde naar het ziekenhuis werd getransporteerd. De zieken auto heeft echter niet verder dienst behoe ven te doen dan tot aan de woning van de gewonden, daar opname in het ziekenhuis tenslotte niet noodig bleek. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 17 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,8 m.M. te Stettin. Laagste barometerstand 745,0 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 18 Juni: Zwakke tot matige zuidelijke tot oostelij. ke wind; helder tot licht of half bewolkt; droog behoudens in het zuidwesten geringe kans op onweer; warm. Buitenlandsch weeroverzicht. Droog, warm weer. Het hoogedrukgebied trok naar de Oost zee en neemt nog vrij sterk in beteekenis toe, terwijl de depressie in het westen af neemt In ons land, Duitschland, België en noord-Frankryk is overal de lucht onbe wolkt en kan de temperatuur tot boven 25 graden Celsius stijgen, in zuid-Frankrijk valt nog regen aan de Middellandsche Zee. Op de Britsche eilanden klaart het weer in Engeland op, aan de westkust en in Schot land valt nog regen, terwijl Ierland reeds zware regen heeft gehad. Ook in Scandinavië breidt de hoogedruk- king zich uit en klaart het weer op, noorde lijke winden brachten echter eenige afkoe ling, aan de oostelijke Oostzeekust valt eenige regen. Behoudens geringe kans op onweer in het zuidwesten kan droog en warm weer wor den verwacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.52 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 18 3.03 3.34 11.44 19 3.53 4.26 0.19 0.47 20 4.42 5.15 1.11 1.35 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 18 3.00 3.31 11.32 19 3.50 4.23 0.07 0.35 20 4.39 5.12 0.59 1.23 Bq onderzoek bleek, dat de heer Z. een rib, een sleutelbeen en een wervel-uitsteek sel gebroken had en eenige ontvellingen had afgeloopen. Het zoontje had bloedende wonden aan het hoofd, handen en beenen. Bij wie de schuld is zal moeten worden uitgezocht. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij de firma Holsmuller op den Voordam is een postduif komen aanvliegen, die twee rubberringen aan zijn poot had. De eene is gemerkt R 36 U en de andere 299 NURP. 33 G.L.V. KIND TE WATER GEVALLEN EN GERED. Gisteravond ongeveer zes uur viel de helft van een tweeling, een zes-jarig doch tertje van den heer de Waard aan den Zij- dam te water. Een knecht van den heer de Graaff, de heer A. de Rooij, sprong onmiddellijk te water en heeft het kleine meisje behouden op het droge gebracht. ORGELBESPELINGEN GROOTE KERK Het programma dat de heer Jan Zwart hoopt voor te dragen, is samengesteld uit m-Suite-vorm. gecomponeerde stukken. O.m. Bach's Pastosaal-Suite; C. Boëllman's Suite Gottique en Koraal-Suite van den concertgever. Doe toegang is vrij. DIPLOMA KRAAMVERPLEGING. Voor het in het Centraal ziekenhuis ge houden examen kraanverpleging slaagden de dames: B. v. d. Staal, T. A. F. Bol, C. A. Knol en S. Tljsma. DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee: Aangaande het verloop der staking in het visscherijbedrijf kunnen wij mededeelen, aat Dinsdag de werkloozen, die in de werk verschaffing geplaatst waren ontslagen zijn, wij de steuntrekkende visschers niet meer in de gelegenheid gesteld werden om te stempelen. Wel wordt Woensdag het loon der werkverschaffing en de steun over de afgeloopen week nog uitbetaald, maar daar na staat alles stil. In verband hiermede stelt het comité van actie alles in het werk om gelden bijeen te brengen, teneinde de sta kers, die van alles verstoken zijn, tijdens de 'taking te onderhouden. In verschillende cafés waren steunlijsten ter teekening ge* legd. Het comité wekte de arbeiders en mid den standers op om de actie tegen loonsver laging te steunen. Medegedeeld werd, dat alle leden van de diverse bonden als één man aaneengesloten staan in deze actie. Penningmeester van dit comité is G. Bax te IJmuiden. Op bevel der Regeering heeft de politie echter alle steunlijsten in beslag genomen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2