De Lange De Moraaz Jiqmda 'Hieuws Bankiers te Alkmaar sinds 180:> £anMoum m Veeteelt JUcA S. School lüeec&eacht £uchluaact Stad en Om Nederland in de Volkenbondsvergadering. WIERINGERWAARD EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE 1 K Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 9 uur. r Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een vrouw in boeien (rom.-sens.); hoofd rollen Dorothea Wieck, Gustav Frölich, Gina Falckenberg. Edwin Jürgensen. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver borgenheden van Parijs (sens.) Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Heisses Blut (rom.); hoofdrollen Marika Rökk, Paul Kemp. Dinsdag- en Woensdagav., half 8, hoofdnummer De roos van de rancho (rom.); hoofdrollen John Bolls, Gladys Swarthout. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer She (rom.); hoofdrollen Helen Gahagan, Ran- dolph Scot, Helen Mack. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 21 Juni. 7.30 uur, Alkmaarsche Wielerbaan, wed strijden. Maandag 22 Juni. 8 uur, Groote kerk te Alkmaar, jubileum concert mannenkoor Orpheus. BRUTALE BANKOVERVAL. Een buit van 12000 dollar. Op klaarlichten dag hebben gangsters een overval gepleegd op de national bank Farmingdale op Long Island. Zij slaagden erin te ontkomen met een buit van 12.000 dollar. In de a.s. zitting van de Volkenbondsver gadering op 30 Juni a.s., welke is te be schouwen als een voortzetting van de in September 1935 gehouden zestiende Volken- bondsvergadering zal evenals dit het ge val was in de voortgezette zitting van Octo- ber 1935 de Nederlandsche regeering ver tegenwoordigd zijn door den minister van buitenlandsche zaken jhr. mr. A. C. D. de Graeff, mr. C. Ridder van Rappard, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van Hare Majesteit de koningin te Bern, per manent vertegenwoordiger van Nederland bij den Volkenbond en prof. mr. dr. J. P. A. Frangois, chef van de afdeeling Volken bondszaken van het departement van bui tenlandsche zaken, buitengewoon hoog leeraar aan de Handelshoogeschool te Rot terdam. Overeenkomstig hetgeen in Mei was be sloten zullen aan de bijeenkomst vooraf gaan besprekingen met vertegenwoordigers van de groep der staten, bekend als de ex- neutralen. Te dien einde zal jhr. de Graeff met de beide andere gedelegeerden zich reeds eeni- ge dagen tevoren naar Geneve begeven. OPHEFFING VAN BANNEN. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bij Provinciale Staten het voorstel ingediend tot opheffing van de bannen be- hoorende tot het Heemraadschap Wormer, Jisp en Neck, die van het Ambacht van West-Friesland, genaamd de Vier Koggen, en van de tien bannen, behoorende tot het Hoogheemraadschap Waterland. Schoolreisje. 1 Begunstigd door prachtig zomerweer hebben de schoolkinderen van de 2e tot en met de 6e klasse Vrijdag hun jaarlijks autoreisje weer gemaakt, waarvoor 23 personen hun auto beschikbaar hadden gesteld. Even over negenen zette de tocht zich in beweging, nagekeken door vele ouders en belangstellenden. De reis ging via Petten, Camperduin, Schoorl naar Bergen, om bij hotel Duinvermaakt halt te houden. In den mooien grooten zomertuin werd de inwendige mensch versterkt en konden de kinderen zich naar hartelust vermaken op de glijbaan, draaimolen, enz. Ook het zandgat werd natuurlijk niet vergeten, wat ook voor de ouderen een aardig vermaak is. Van Bergen naar Bergen aan Zee. In een minimum van tijd waren de kousen uitgetrokken en werd in gezwinden draf naar 't strand getrokken. Ook de ouderen konden de verzoeking niet weerstaan. Dat was een heerlijk uurtje. Het weer kon voor dat werk ook niet beter zijn. Met dit al was er ook weer dorst en eetlust opgewekt, waaraan ook spoedig tegemoet werd gekomen. Vandaar via Egmond aan den Hoef langs den nieuwen Zeeweg door Heiloo naar Alkmaar. In den Muziektuin een glas ranja, een broodje en na een rondgang langs den Hertenkamp, de vogels en de aapjesfami lie, werden de chauffeurs te ongeveer 7 uur opgeroepen om het laatste gedeelte van hun tocht af te leggen. Dit ging via Heer-Hugowaard, N.-Niedorp en Winkel, om te ongeveer 8 uur behouden en wel in ons dorp te arriveeren. Opgewacht door vele ouders, die natuurlijk weer blij wa ren hun kroost in ontvangst te kunnen nemen. Behoudens één lekke band en een vuiltje ir. de benzinesproeier, is alles uitstekend verloopen. Ten slotte namens de schoolfeestcommis sie een woord van hartelijken dank aan hen, die hun auto voor dit mooie doel be schikbaar hebben gesteld. De blijde gezichten der kinderen mogen zeker wel een bewijs zijn, dat deze mede werking zeer op prijs werd gesteld. Bloembollencultuur. Donderdag hield de afdeeling Egmond- binnen een ledenvergadering. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het komende seizoen goed mocht zijn, ech ter moest hy tot zijn spijt constateeren, dat de gewassen er veel slechter voor ston den dan het vorig jaar. Verder werd de saneering besproken en het bleek dat de meerderheid hiertegen was, 18 stemmen uitten zich voor vrijheid, 4 voor saneering en 1 blanco. Daarna werd er gediscussieerd over het wel of niet blijven van de teeltregeling, ook hier bleek, dat de overgroote meer derheid voor vrije teelt was en wel 22 stemmen vóór en één tegen. Behandeld werd een schrijven van V. V. Heemskerk betreffende de te houden ten toonstelling voor bloembollen en andere gewassen in 1937. Hierover werd het woord gevoerd door den heer Sinnige en den heer J. Tromp, secretaris der V. V., die ter vergadering waren gekomen en den leden de plattegrond teekeningen toonden van het plan van deze tentoonstelling, die gehouden zal worden in het park Marquette. Deze heeren zouden graag een geldelijke steun hiervoor zien. Daar de kas echter zulk een steun niet toelaat stelde de voorzitter voor, dat ieder lid een perkje bollen zou geven, die dan in het komend jaar voor rekening van de V. V. geveild konden worden. De leden vonden dit een mooi voor stel en gingen hiermede gaarne accoord. De heer Sinnige dankte voor deze mooie mede werking. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Jager en J. de Waard. Bij de rondvraag werd besloten r om 24 Juni a.s. met de ieden van den cursus een rondgang te doen op verschillende tuinen om hoeken aardappelen te zien staan, waar iets aan mankeert. Dit zal geschieden onder leiding van den heer J. Jager. Hierna sluiting. Een strijd op leven en dood. Iep-iep-iep Iep-iep-iep, klinkt het door de stilte van den zomernacht. leep Korte, snerpende, scherpende kreten als van een dier in stervensnood. Iep-Iéép Zeker een lijster in een boom, die door een kat is gevangen. Gerucht als van sneile voetstappen die zich over het pad naast het huis voortbewegen. Ieép. Dat duurt te lang voor een vogel, die door een roofdier is gegrepen en zijn laatsten strijd strijdt. Iep, ieép, opnieuw een snelle opeenvol ging van jachtig uitgestooten kreten. Dan schrikt de heer des huizes plot seling heelemaal goed wakker. Vermoe delijk een rat in de sprenkel beklemd. Het gegil blijft voortduren. Klaar wakker nu, richt hij zich op, luistert. Dat kan zoo nog een poosje voortduren. Oef, wat is het warm en als je pas slaapt en dan wakker wordt, krijg je 'm niet zoo gauw weer te pakken. Het gerucht gaat door. Hoor zoo'n beest nu toch eens tekeer gaan. Een minuut later bevindt hij zich gewa pend met een knuppel bij de achterdeur. Maar het geluid blijkt niet te komen uit de richting van 't kippenhok (waar sedert dagen op geheimzinnige wijze kuikens verdwijnen, de sprenkel iedere nacht wordt neergezet en reeds menige rat werd gevangen), doch van het naast het erf loopende overpad. Over de sloot in het licht van de meegenomen zaklantaarn is te zien dat daar twee zwartachtige figuren op en over elkaar rollen en schijnbaar een gevecht op levén en dood voeren. Een kat die een groote rat te pakken heeft en ver moedelijk haar daad zal moeten bekoopen met een uitgekrabt oog en een stuk afge beten oor. Een tragedie, die zich afspeelt in het die renrijk temidden van de duisternis. Maar ook hier blijkt het vermoeden van den heer des huizes weer niet juist te zijn, want als hij, nog altijd in zijn pyama, den omweg over de twee bruggetjes gemaakt heeft, blijkt het hem dat daar twee bun zings met elkaar aan het bakkeleien zijn, die zich in de hitte van den strijd noch om den naderenden mensch, noch om het licht van de zaklantaarn bekommeren, dat nu het terrein van den strijd helder verlicht. Natuurlijk twee mannetjes, die om een wijfje vechten, dat misschien ergens in de nabijheid onder een hoop takken in span ning den uitslag van den woedenden strijd afwacht. Wat scheelt den mensch deze bronststrijd, v. n. 1. als hij er in het holst van den nacht wakker van geworden is en zijn insctinct hem zegt, dat hij hier voor de daders van de kuikendiefstallen staat. Be schaving kost bloed. De knuppel daalt neer. Mis. Als twee ri- cocheteerende kogels vliegt de plukharen de hoop uit elkander, een plons in de sloot. Nog een. Nog geen drie tellen later wordt de strijd aan den anderen kant even ver woed voortgezet. Opnieuw daalt een halve minuut later een knuppel neer op een rollende, bijtende, gierende, kreten uitstootende hoop furieu- se woede. Een der beesten ligt ontzield neer. Het ander stuift weg. Het gevaar voor de kippenpullen blijft. Den volgenden morgen heeft het beest ieders bekijk. Tallooze verwondingen aan den kop getuigen van den verbitterden strijd. Een koppel bromvliegen Vliegt zoemend om het kadaver. Het leven, dat zich voedt op den dood. De heer H. v. d. Meer, alhier, slaagde voor het deze week te Amsterdam afgeno men candidaats-examen in de medicijnen. Koolduivenbestrijding. Bijna dagelijks worden door de veld wachters van de Langendijker dorpen veld tochten gehouden tegen de koolduiven, wel ke 's avonds neerstrijken in de boomen. Sommige dagen worden er vele geschoten. Harmonie „Excelsior". Door het harmoniegezelschap „Excel sior" werd Donderdagavond een muzikale rondgang gemaakt door de gemeente, waar bij gecollecteerd werd voor aankoop van nieuwe instrumenten. Een en ander trok met het mooie zomer weer veel belangstellenden. Naar wij vernemen heeft de opbrengst van de collecte pl.m. 35 bedragen. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Tarweprijsverlaging 1.20? De Holl. Mij. v. Landbouw zal de aandacht van het Kon. Ned. Landbouw Comité vesti gen op het feit, dat 18 cent als varkensprijs per pond levend gewicht, twee centen be neden de productiekosten bedraagt. Verder zal worden aangedrongen op het afschaffen der kosten van het kalverschet- sen en het merken van biggen, waarvan de opbrengst toch in het Landbouwcrisisfonds vloeit en van daaruit weer verdeeld wordt. Verder zal men de aandacht van het K. N. L. C. erop vestigen, dat de richtprysverla- ging voor tarwe met 1 in werkelijkheid 1.20 zal bedragen, omdat het plan bestaat, om de vergoeding aan de Tarwe-organisa- ties met 0.20 per 100 K.G. te verlagen, zoo dat deze ook 0.20 minder aan de boeren zullen kunnen uitbetalen. Het dag. bestuur meent zelfs te weten, clat het de bedoeling is, om aan de verlaging der vergoeding met 20 cents terugwerkende kracht te geven voor den geheelen ouden oogst (1935). De heer A. Bot te Heerhugowaard slaagde te Amersfoort voor het examen acte L. O. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Nuttige handwerken voor meisjes, groep A. Geëxamineerd acht candidaten, afgewe zen geen. Geslaagd de dames: I. den Adel te Bergen; M. Brouwer te Medemblik; J. du Burck te Zuid-Schar- woude; M. F. Dun te Alkmaar; C. Groen veld te Oudkarspel; G. Ham te Heiloo; W. Hartog te Spanbroek en T. Heuvel te Sint-Pancras. goeden voet en ook het katholieke volksdeel en het niet-kerkelijke volksdeel in Bergen draagt hem een goed hart toe. Het ambt van predikant is, voor wie dat juist opvat catechisatie, preeken, huis bezoek, bestudeering van de levensvragen geen gemakkelijk ambt. Ds. v. d. Kieboom heeft zich steeds geken merkt als een prediker, die in alle opzich ten zich door een juiste opvatting van zijn taak kenmerkte, ook als waarnemend predi kant in de naburige gemeenten. Zijn diepgaande studie, die hem vaak tot ver in het nachtelijk uur bezig houdt, heeft hem de overtuiging geschonken, dat de ge meenschap eerbied behoort te betrachten voor de persoonlijkheid, die er in den mensch leeft. In deze economisch en politiek zoo moei lijke tijden is het van veel belang, dat der gelijk hoogstaande menschen leidende plaat sen bezetten en daarom hopen wü voor Ber gen, dat ds. v. d. Kieboom er nog vele jaren predikant zal blijven. ZIEKEN-BEDEVAART. Dinsdag 28, Woensdag 29 en Donderdag 30 Juli zal voor de parochies van de deke naten Alkmaar, Hoorn Schagen en Wervers- hoof de driedaagsche bedevaart voor zieken worden gehouden naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. PREDIKBEURTEN. Herv. gemeente. ALKMAAR (in de luth. kerk), 10.30 uur, ds. Baar. „KERK EN VREDE". Algemeene vergadering. Gistermiddag om 2 uur is de algemeene vergadering van „Kerk en Vrede" te Haar lem op de gebruikelijke wijze door ds. J. J. Buskes geopend. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. Het ledenaantal bleef zich om 8000 hand haven en bedroeg op 1 Mei 1936 7931. Het aantal voorgangers hierin begrepen, bleef 390. Het aantal afdeelingen bedraagt 101. Nieuwe federaties werden gevormd in Over- ijsel, Noordbrabant en Zeeland. Het jaarverslag van den penningmeester werd na beantwoording van gestelde vra gen goedgekeurd. Het verslag vermeldt als lasten en kosten over het jaar 1935—1936 een eindbedrag van 17196.76. De controle commissie stelde voor den penningmeester te dechargeeren voor zyn gevoerd beheer. Op voorstel der controle-commissie werd met het oog op de uitbreiding van het financieel beheer besloten een accountant toe te voegen aan de nieuw te benoemen controle-commissie. Bij de behandeling van de verkiezingen werd op voorstel van de afdeeling Amsterdam ds. Buskes, tot nu toe waarnemend voorzitter bij acclamatie tot voorzitter verkozen. Bij de bespreking van het beleid der re dactie werd door de afdeeling Leiden bij monde van ds, Eldering bezwaar gemaakt tegen de redactievoering. Amersfoort bracht hulde voor de verzorging van het orgaan. Ds. Buskes lichtte het beleid der redactie toe en wees op het ongewenschte van te veel discussie in het orgaan met het oog op de propaganda. Hij verdedigde 't standpunt van de redactie die het beginsel van Kerk en Vrede tegenover de militaire sancties heeft gehandhaafd. Na de pauze werd de discussie over het orgaan voortgezet In plaats van Anton Hoytink en ds. J. Riemens die aftraden, werden door de vergadering gekozen ir. J. Hondius en ds. Coolsma. Het jaarverslag der propagandacommissie werd goedgekeurd. Daarop werd het voorstel van het hoofd bestuur tot wijziging van de contributie regeling en afdracht der afdeelingen aan het hoofdbestuur in behandeling genomen, en na discussie aanvaard, terwijl een desbe treffend voorstel-Franeker werd verworpen. DS. W. F. VAN DEN KIEBOOM. Donderdag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. v. d, Kieboom te Bergen zijn intrede deed als predikant bij de Ned. herv. gemeente. Voor hem en de gemeente zal het dus een belangrijke dag zijn. Het is ons bekend, dat velen hebben gewenscht hem dien dag te doen blijken, dat zij met grooten eerbied vervuld zijn voor de wijze, waarop ds. v. d. Kieboom zijn predikambt heeft vervuld en welke achting zij voor den mensch Kieboom koesteren. De filosofische prediker, diep doordron gen van het betrekkelijke aller dingen, heeft echter te kennen gegeven, dat hij zich dien dag aan alle hulde zal onttrekken. Met hem hierover sprekende, zeide hij ons, dat hij het 11 December 1929 buiten gewoon op prijs had gesteld, dat men hem toen op zoo'n grootsche wijze bij zijn 25- jarig ambtsjubileum had gehuldigd. De tijden waren toen anders en ik vind de gedachte heelemaal niet prettig, aldus ds. van de Kieboom, dat menschen, die het thans zoo moeilijk hebben, door een georganiseer de huidbeweging zich gedrongen gevoelen offers te brengen, die zij niet kunnen dra gen. Met beslistheid verzekerde hij ons dan ook, dat hij zich dien dag buiten de ge meente zou begeven. Ons argument, dat hij daardoor de men schen, die aan dergelijke feestelijkheden verdienden, benadeelde, kon hem niet van zijn besluit terug brengen. Aangezien, naar onze overtuiging, zeer velen hem desondanks in den een of ande ren vorm zullen willen dóen blijken, dat zij het voor Bergen een geluk achten, dat ds. v. d. Kieboom vóór 25 jaar in de gemeente als predikant werd benoemd, meenen wij toch goed te doen, de aandacht van onze lezers op dit jubileum te vestigen. Ds. v. d. Kieboom is ongetwijfeld een merkwaardige persoonlijkheid. Als filosoof neemt hij het standpunt in, dat er in elke wereldbeschouwing een goede kern aan wezig is. Met de verschillende stroomingen in het christendom staat hij dan ook op DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rietvink naar Indië vertrokken. Hedenmorgen te 5.55 uur is het K.L.M.- vliegtuig de Rietvink van Schiphol naar Indië vertrokken. Voor de volgende routes hebben passagiers geboekt: Twee AmsterdamBatavia, een Amster damBangkok, 1 AmsterdamKarachi, een BratislavaKarachi, een KarachiBatavia, een KarachiBangkok, Drie Bangkok Batavia en twee AlexandriëBagdad. Verder neemt het toestel nog mee 229 K.G. briefpost, 2 K.G. pakketpost en 122 K.G. goederen. DE EERSTE PROEFVLUCHT VAN DE „SCHELDEMEEUW". De geslaagde eerste proefvlucht van de „Scheldemeeuw", het door den heer Slot bij de afdeeling vliegtuigbouw van de scheepswerf „De Schelde" te Vlissingen geconstrueerde vliegbootje, is eigenlijk een verrassing geweest voor allen, die de proefnemingen met het watervliegtuigje hebben bijgewoond. Eergisteren was de „Scheldemeeuw" van Vlissingen overge bracht naar het vliegtuigkamp van de marine bij Veere, dat ter beschikking van „De Schelde" was gesteld. Er werden vaarproeven gedaan, waarbij enkele kleine fouten aan het licht kwamen, die gisteren verbeterd werden. In den namid dag werden opnieuw vaarproeven gedaan, waarbij bleek, dat de vliegboot op het water goed voldeed. Toen maakte de heer Slot, die zelf met de „Scheldemeeuw" over het water taxide, onverwacht voor de aanwezige ooggetuigen, een start en ver volgens een eerste korte vlucht. Deze slaagde in elk opzicht uitmuntend en na eenige bochten gedraaid te hebben daalde de machine vlot op het water. De „Scheldemeeuw" is gebouwd met een hoofd-middendryver, dus als vliegboot. Het vertoont in sommige opzichten over- rnïqu' de "Scheldemusch" van den heer Slot, en wordt evenals dit land- vliegtuig van achteren aangedreven waarvoor ook weer gebruik wordtge maakt van een lichte praga-motor. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 20 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,3 m.M. te Hernösand. Laagste barometerstand 749,8 m.M. t« Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 21 Juni: Zwakke tot matige wind uit oostelijke tot zuidelijke richtingen; toenemende bewol- king; droog behoudens toenemende kans op onweer in het noorden, in het zuiden waar schijnlijk regen of onweer; warm. Buitenlandsch weeroverzicht. Warm weer met kans op onweer Het hoogedrukgebied over Scandinavië heeft zich alleen naar het noorden wat uit gebreid, doch is verder aan intensiteit en omvang aanmerkelijk afgenomen. In de golf van Biscaye wint de depressie- toestand veld, ook over IJsland werd de de pressie iets dieper. Over een groot gedeelte van het waarnemingsgebied blijft het wartn zomerweer nog aanhouden. In zuid-Enge- land en noord-Frankrijk komen vrij zware onweders voor. Ten onzent neemt de kans op onweders toe. Waarschijnlijk blijft het nog warm. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.54 uur tot 4.11 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd;. Juni Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 21 5.29 5.58 1.58 2.19 22 6.14 6.42 2.41 3.00 23 6.57 7.21 3.21 3.39 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 21 5.26 5.55 1.46 2.07 22 6.11 6.39 2.29 2.48 23 6.54 7.18 3.09 3.27 40-JARIG JUBILE. Heden herdenkt de heer S. Ruiter den dag dat hy 40 jaar als bankwerker aan de N. V. de Alkmaarsche IJzer- en Metaal gieterij verbonden is. Na 's morgens door den directeur in tegenwoordigheid zijner chefs ontvangen en hartelijk toegesproken te zijn, ontving hy als herinnering aan zyn feestdag een enveloppe met inhoud. Van het personeel ontving hy een haardfauteuil met bloemenmand. Het verdere deel van den dag bracht hij in huiselijken kring door, waar hy zeer veel gelukwenschen en bloemstukken in ontvangst had te nemen. Voor den jubilaris, zijn vrouw en zoon was het een onvergetelijke dag. ACHTERUIT GEREDEN. Gistermiddag is in de Gasthuisstraat een personenauto aangereden door een achter uit rijdende vrachtauto en liep daarbij beschadigingen op aan een der koplampen en voorspatscherm. De bestuurder der vrachtauto was hiermede achteruit ge reden, daar hy meende dat de weg voor hem vry was. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. WOONWAGEN AANGEREDEN. Te omstreeks kwart over vijf vond op het Ritsevoort een aanrijding plaats tus- schen een woonwagen en een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto was niet voldoende naar links uitgeweken bij het voorbij ry'den van den woonwagen. De woonwagen kreeg schade aan de linker- voorzijde. Procesverbaal is door de politie opgemaakt. FIETSERS BOTSTEN TEGEN ELKAAR. Ter hoogte van de Frieschebrug kwamen twee wielrijders met elkaar in botsing, waardoor een der wielrijders, de 59-jarige M., kwam te vallen en verwond werd aan zijn knie, terwijl hy tevens scheuren aan zijn kleeren opliep. De andere wielrijder was met zeer groote snelheid voorlangs hem gereden. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. OUDE MAN AANGEREDEN. Op den Westerweg werd gisteravond een 76-jarige voetganger aangereden door een wielrijdster, die met haar handen los vaJ1 het stuur zou hebben gereden. De voetgan ger liep rechts van den weg. Hij enkele verwondingen en schrammen °P' D°or de politie is hij verbonden. Naar de wielrijdster, die onbekend is gebleven, wordt door de politie een onderzoek inge" steld. GRATIS LOGIES. een Door de politie is hedenmorgen persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het on dergaan van eenige dagen hechtenis HÜ |s naar het huis van bewaring overgebrach

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2