Rechtszaken £attds eti Jmm&ouid Verjaag die Benauwdheid Pluimveeteelt. %xdiopccqcamma l Gij die hi[gt bij de minste krachts inspanning, die benauwd zijt bij den minsten mist, waarom wacht Gij nog langer op de hulp en nieuwe levens vreugd die Akker's Abdijsiroop U ge ven kan. Vanaf de eerste lepels geven de balsemende bestanddeelen van Abdijsiroop U verlichting. De slijmen die Uw borst beladen, die U buiten adem brengen en hoestbuien ver wekken, zullen zonder moeite losko men.2 lepels vanavond en dezen nacht zal kalm en rustig zijn. Neem dus biji Hoest-Griep-BronchitisAsthma 1 iDUSU fVërhöÖq3ëwëf^9 75 cent] 1 slaande prijzen graaf Helldorff, dezelfde die ook het gele kruis op de voorruit der auto's ingevoerd heeft voor verstokte zondaren die er maar op los reden (paedagogisch zéér juist gezien, en met het gevolg, dat het slechts in zeer enkele gevallen behoefde te worden aan gebracht), keerde zich tegen het onzinnig geloei, geblèr en gejank der claxon's, ver bood het wel niet categorisch, maar decre teerde: „In Berlijn wordt voorzichtig gere den en niet getoeterd". Dat liet hij ook op breede linten drukken, die hij op alle groote toegangswegen naar de rijkshoofd stad over de geheele breedte der straat liet aanbrengen. En nu is uit de hel een halve hemel geworden. Natuurlijk is Berlijn wat -';n verkeer be treft, niet geruischloos. Maar het is drage lijk geworden, ook zelfs voor menschen met zwakke zenuwen. Al te luid zijn nog de verouderde types der motorfietsen, de trac tors met aanhangwagens, de schoolkinderen en de trams in onvoldoend gesmeerde rails bochten. Een plaag vooral blijven de tal- looze vliegtuigen, die geen enkele wijk van Berlijn met rust laten en zoo dicht over de huizenblokken brommen, dat men met open venster geen conversatie voeren, zijn telefoongesprek onderbreken moet. De uit vinder van geruischlooze motoren zou recht hebben op een Nobelprijs. Intusschen: ik wilde in hoofdzaak vertel len van onze ervaringen in Duitschland met afschaffen van de auto-geluidsignalen. Ik weet, dat men in Nederland dit vraagstuk bij de verkeerspolitie reeds lang bestudeerd heeft. Zelf heb ik er een correspondentie met de Amsterdamsche politie over ge voerd, die mij niet lang geleden verzekerde, dat men het voornemen had, de signalen voorloopig gedurende zekere nachtelijke uren te gaan verbieden. Het is vermoedelijk intusschen al wel doorgevoerd. Maar aan het nut van een totaal verbod wilde de Amsterdamsche politie niet gelooven. En dat is doodjammer, en eigenlijk volkomen "onbegrijpelijk. Ik ry'd nu al vijf jaren en langer dage lijks in alle richtingen door Berlijn en beeld mij in, dat ik over een zekere erva ring ga beschikken. Ik heb deze enorme stad meegemaakt in de periode van ver keerslawaai zonder weerga en nu ook on der de nieuwe voorschriften. Ook vroeger had ik de gewoonte, zelden of nooit signalen te geven. Gelijk vele anderen aan het stuur. Men begon te merken, dat het algemeen concert niet het minste nut had. Men wist toch niet meer, welk getoeter voor zichzelf bedoeld was, uit welke richting het kwam en wat er mee gemeend was. Ja, erger, men begon er zenuwachtig en onzeker van te worden. Zoowel als bestuurder als in kwa liteit van voetganger. Vooral jonge men schen achter het stuur namen de gewoonte aan, zich bij het snel rijden door geweldig claxon misbaar „vrije baan te verschaffen". Had op drukke punten een auto toevallig geen mogelijkheid voorwaarts te komen (wat die, die achter hem kwamen, natuur lijk niet beoordeelen konden), dan begon een eenvoudig belachelijk getoeter en ge kwaak, waarmee de wachtende file blijk baar zeggen wilde: „Rijd toch verder, idioot". Merk je niet, dat we haast heb ben?" Men had ook de slechte gewoonte, familie en vrienden van de straat uit met einde- looze signalen mede te deelen, dat men be neden aangekomen was en verzocht, de deur open te maken (in Berlijnsche woon huizen moet de portier om negen uur de hoofddeur afsluiten en het trappenlicht uitdraaien). Kortom, de ellende was ten slotte nauwelijks grooter denkbaar. Dat alles is nu voorbij. In Berlijn worden geen signalen meer gegeven. Is het eens heel erg noodig, dan schrikt de heele omgeving even op, de on voorzichtige voetganger in de eerste plaats De brandweer en de politie zijn innig ge lukkig. Men hoort ze nu en maakt tijdig plaats. De menschen in de huizen zijn niet minder gelukkig, want zelfs de city is nu weer bewoonbaar geworden. En wat van even groot belang is: het aantal ongeval len is eerder kleiner dan grooter geworden. Het is altijd nog zéér, zeer hoog helaas. Eén doode per dag in Berlijn alleen, hon derdtien tot honderdtwintig perweek in geheel Duitschland. Maar daaraan zijn in hoofdzaak al te jonge menschen aan het stuur schuld. Jonge menschen met nog on ontwikkeld verantwoordelijksheids gevoel, die „sportief" willen zijn en hun omgeving imponeeren willen. Dat wordt hun gemak kelijk gemaakt doordat Duitschland geen voorschriften voor maximale snelheden meer bezit. Men mag hier zoo snel rijden als men wil, maar wordt bestraft, als de snelheid te hoog is in verband met de si tuatie. De wetgever neemt aan, dat de van zijn groote verantwoordelijkheid zich be wuste man of vrouw aan het stuur zal kun nen beoordeelen, wanneer en waar hooge snelheden geoorloofd zijn. Helaas blijkt dagelijks, dat men zich voor al bfj de jeugd herhaaldelijk in dit gevoel voor verantwoordelijkheid pleegt te vergis sen. Hier kunnen natuurlijk alleen zware straffen en onophoudelijke propaganda in dag- en vakbladen, scholen en vereeni- gingen hulp brengen. Zonder het signalenverbod intusschen, zou de toestand in Duitschland dank zij het enorm toegenomen verkeer in de laat ste drie jaren nog heel veel ongunstiger zijn. En juist daarom zou ik, uit een land, dat in vele steden geen claxonlawaai meer kent, onze verkeers-autoriteiten in Neder land toch nog eens nadrukkelijk willen wij<- zen op de noodzakelijkheid, althans proe ven te nemen: met één week signaalverbod, of desnoods een maand. Ik wed er een lief ding om, dat men het dan niet meer missen wil! KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 19 Juni. Een wals-affaire. De stoomwalsbestuurder R. V. had op 8 Juni op de Kanaalkade een proces-verbaal gekregen omdat hij geen geldig rijbewijs kon overleggen. De verdachte V. had de rijbewijskwestie voor motorwalsen aan terzake kundigen overgelegd, doch nog niemand kunnen vin den die hem uit den droom hielp, of er dan wel een rijbewijs A, B of C voor noodig was. Het vehikel kan geen grootere snel heid halen dan ca. 4 K.M. per uur en uit dien hoofde zou er een rijbewijs C. voor noodig zyn geweest. Echter bleek het aller minst onder de „lichte" motorrijwielen ge- rangschixt te kunnen worden. Verder was ook de „wielen"-kwestie een affaire die na dere oplossing verdiende. Een en ander was voor de ambtenaar van het O. M. aanleiding inzake het nummer- bewijs 1 of 1 dag te eischen en voor het rijbewijs 0.50 of 1 dag hechtenis. Uitspraak 1 of 1 dag voor het num- merbewijs en geen oplegging van straf voor de rijbewijsaffaire. Links gereden. De autobushouder M. G. uit Schagen had op 28 Februari j.1. met zijn auto te Schagen de bocht van den Stationsweg naar de Molenstraat lichtelijk afgesneden en was daardoor in botsing gekomen met den vrachtwagen van den expediteur A. Gelder, eveneens wonende te Schagen. Het verweer van aen verdachte, die onder andere aanvoerde, dat een streep aldaar den weg niet iri twee gelijke helften zou deelen, had weinig resultaat. Eisch 20 boete of 15 dagen. Uitspraak 10 of 10 dagen. Op den rijweg gereden. De dames A. S. M. en V. R., beiden win keljuffrouw, resp. wonende te Alkmaar en Heiloo, hadden tezamen op den Heerenweg te Egmond-Binnen het fietspad rechts laten liggen en waren op den rijweg gaan rijden. Volgens de verklaringen der beide dames was een en ander te wijten aan het feit, dat een aantal wandelaars het fietspad radicaal versperde, waardoqr zij genood zaakt waren geweest er omheen te rijden. Eisch tegen beiden 4 of 4 dagen. Uit spraak 2 of 2 dagen hechtenis. Een onstuimig racewagentje. De garagehouder Th. A. Tr. te Bergen was op 26 April met een Sara-racekarretje naar Alkmaar gekomen en blijkbaar had het stalen paardje eens flink de gelegenheid gezocht de beenen uit te strekken, en wel zoo dat het eenmaal op gang zijnde niet meer binnen een bepaalden afstand tot stilstand was te brengen. Bovendien had het zijn eigenaar dusdanige moeilijkheden bezorgd, dat deze geheel in gebreke was gebleven, een behoorlijk teeken te geven toen hij een linkerbocht wilde gaan maken. Dit, en ook de afwezigheid van het voor het wagentje vereischte nummerbewijs, was door een politieambtenaar schriftelijk vast gelegd. Eisch resp. voor het nummerbewijs, de remmen en het vergeten van richting aan geven, 3 of 3 dagen; 8 of 8 dagen en 12 of 12 dagen. Uitspraak resp.. 2 of 1 dag, 4 of 4 da gen en f 8 of 8 dagen. Van een brasem die een karper bleek te zijn. De arbeider A. B. te Heiloo, die, zooals hij beweerde „ook wel eens een paling bij zijn eten wilde hebben", was erop uitgetrokken om met vischstekker. een maaltje visch thuis te brengen. Op weg naar huis werd hij door een politieagent aangehouden, die behalve de vischstekken ook nog een karper ter lengte van ca. 31 c.M. op hem vond. Boven dien reed de verdachte met zijn vrachtje zonder licht. De verdachte vertelde dat hij dacht een brasem gevangen te hebben en wel wist dat een karper beneden 35 c.M. niet vervoerd mocht worden. Eisch voor het zonder licht rijden 5 of 5 dagen; voor den karper 3 of 3 dagen, en voor het vervoer der verboden vischstekken f 10 of 10 dagen. Uitspraak resp. 4 of 2 dagen; 3 of 2 dagen en 8 of 4 dagen. Een duur tukje. De arbeider W. S. te Egmond aan Zee was op 13 Mei met een portie thee de duinen in getrokken om dit te brengen aan een paar familieleden die in de werkverschaffing werkten. Op den terugtocht was hij belang rijk slaperig geworden en op eenigen af stand van den weg een uiltje gaan knappen. Blijkbaar was hij daar op verboden terrein, want een veldwachter die den slapende vond, had geen erbarmen en maakte proces verbaal op. Eisch 3 of 3 dagen. Uitspraak 2 of 2 dagen. OBDAM. Coöp. Tuinbouw- en Handelsver- eeniging. De algemeene vergadering der Coöpera tieve Tuinbouw- en Handelsvereeniging „De Tuinbouw" te Obdam werd Dinsdag gehou den des avonds half acht in het Parochie huis. De voorzitter, de heer H. Bakker, heette allen hartelijk welkom. De tijd is er weder om om te bespreken wanneer we weer een aanvang kunnen maken met het veilen van de nieuwe producten. Spr. hoopte, dat 1936 voor den tuinbouw beter zal zijn dan het voorgaande jaar. De voorzitter dealde mede, dat van het Centraal Bureau een schrijven is ingekomen wat betreft de voorwaarden die verbonden zijn aan de te veilen producten. Dit betreft de kwaliteit enz. De maten der aan te voe ren aardappelen zijn als volgt: Bonken 50 m.M. en grooter. Groote 36 tot 55 m.M., Drielingen 28 tot 38 m.M., Kriel beneden 28 m.M. Het bestuur verzocht de leden met boven staande rekening te willen houden. Verder dient in iedere verpakking het ge wicht voor de volle 100 aanwezig te zijn. Aangevreten, stuk gestoken, gepokte, groene en verder afwijkende aardappelen mogen in de te veilen partijen niet aan wezig zijn. Een schrijven van den heer Lijftocht werd door den voorzitter voorgelezen over het ge bruik van tabakszand voor de bestrijding van draaihartigheid in de kool. Per H.A. kan 20 K.G. fijn gemengd met 20 K.G. turf molm gebruikt worden. De circulaire, hoe het moet worden gebruikt, zal in het vei lingsgebouw worden aangeplakt. Dan werd aan de leden meegedeeld, dat zij, die slaboonen willen laten keuren, zich voor 1 Juli bij den secretaris moeten op geven. Koolzaad voor 1 October. Manden en kisten kunnen nu direct worden besteld. Bespreking aanvaog aardappelen veilen. De heer Molenaar zou gaarne Vrijdag willen beginnen en dan Dinsdag weer. Daar allen hun besluit handhaafden, besloot het bestuur om Vrijdag 19 Juni de eerste aard appelenveiling te doen houden, welke weer om 10 uur (o. t.) zal aanvangen. Aldus be sloten. De voorzitter deelde verder nog mede, dat de drielingen niet gerold mogen worden. Rondvraag. De heer P. de Vries (Hensbroek) vroeg of allen, die zich hebben opgegeven, ook de kriel willen veilen, daar er dan misschien een zekere hoeveelheid aangevoerd wordt. Ook vroeg de heer de Vries naar de maat van de kriel. De heer S. Molenaar, keurmeester, deelde mee, dat hiervoor de centesrol wordt ge bruikt, alles wat daar beneden is, is waar deloos. De heer Aai vroeg, of nu al aardappelen uit de hand mogen worden verkocht. De voorzitter antwoordde, dat dit abso luut voor Augustus niet mag, ook niet als goedgekeurd pootgoed. De heer Hentelman zeide nog, dat als het over den keuringsdienst gaat, het misschien nog wel mag, ofschoon het besluit nog goed gekeurd moet worden. De heer P. Groenland deelde het een en ander mee over het sproeien van uien voor de valsche meeldauw. Wie er gebruik van wenscht te maken, kan bij hem inlichtingen bekomen. Dan werd door denzelfden spreker het verdelgen van ratten langs de spoorlijn, wat spr. als een broeinest beschouwt, vanwaar zij zich in den polder voortplanten, naar voren gebracht. Het bestuur zal het in overweging nemen. De heer Hentelman bracht het bestrijden van de koolduiven naar voren. Hij vond dit nog even erg zoo niet erger dan ratten. Spr. noemde verscheidene plaatsen op, waar er een premie op staat. De schade, die van de koolduiven wordt ondervonden, is niet ge ring te schatten. Spr. zou dan ook het be stuur in eerste instantie in overweging wil len geven, dit ook hier toe te passen. Als voren. Daar verder niet veel bijzonders meer naar voren werd gebracht, sloot de voorzit ter met een woord van dank en met de hoop, trots den onzekeren toestand, hoewel alles er beter voor staat dan verleden jaar, op een kleine beetje opleving, deze vergade ring. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 94 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord in sluiten en blad vermelden. Het wereld-pluimvee-congres te Leipzig 24 Juli2 Augustus. Het wereld-pluimveecongres werkt over zes afdeelingen, de z.g. secties. Als bijzon derheid is er aan dit congres een algemeene afdeeling toegevoegd, d.w.z. een afdeeling waar rapporten van grooteren omvang en van meer algemeene strekking besproken zullen worden De zes secties zijn als volgt verdeeld: le. onderwijs, organisatie, 2e. voe ding, 3e. broeden, opfokken en erfelijkheid, 4e. hygiëne en ziekten, 5e. handel, 6e. ko- nijnenhouderij. Deze laatste sectie kwam tot nu toe ook niet op alle congressen voor, doch met het oog op het belang van de konijnenhouderij in Duitschland is zij er aan toegevoegd. De algemeene rapporten vormen feitelijk een congres apart en deze worden voorge dragen in een speciale zaal die met een vernuftige vertaalinrichting aldus ingericht is, dat het gesproken woord in zes verschil lende talen verstaan kan worden. Ieder be zoeker in de zaak krijgt een koptelefoon en kan nu op een draaischijf een bepaald num mer opzoeken dat met de gewenschte taal overeenkomt. Als nu b.v. iemand een voor dracht houdt in het Spaansch kan men dat direct in de zaal volgen in het Duitsch, Fransch, Engelsch of een andere taal, al naar verkiezing. Ik heb deze vertaalinrich ting onlangs op den rijksboerendag in Gos- HILVERSUM, 301 M. (8.55—10— en 5.-8— VARA, de VPRO van 10—12— en de AVRO van 12— 5— en 8—12— uur). 8.55 Orgel spel. 9— Pcstduivenber., tuinbouw- praatje. 9.30 Postduivenber., orgel spel. 9.45 „Van Staat en Maat schappij", hierna postduivenber. 10— Voordracht. 10.30 Ned. Herv. kerkdienst. 12.Filmpr. 12.30 Om- oeporkest. 1.15 Schilderij bespr. I.35 Gr.pl. 2.Literaire causerie. 2.30 Schiedamsche Mannenkoor. 3. Residentie-orkest en soliste. In de pauze gr.pl. 4.30 Olympisch nieuws. 4.45 Sportnieuws ANP., gr.pl. 5. Gr.pl. 5.30 Sportpr. en-nieuws. 5.50 Rep. uit Filmstad. 6.15 Fragm. „Ar- tis Festival". 7— Dansmuziek. 8. ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Con certgebouw-orkest en soliste. 9.20 Gr.pl. 9.30 Omroeporkest en soliste. In de pauze: Men klopt nog. 10.25 Radio-journaal. 10.40 Kovacs Lajos' orkest. 11.Ber. ANP. 11.1012. Verv. Kovacs Lajos. HILVERSUM, 1875 M. (8.30—9.30 en 5—7.45 NCRV, de KRO van 9.30—5— en 7.45—11— uur). 8.30 Morgenwijding mmv. chr. zangkoor „Immanuel". 9.30 Hoogmis. 11.15 Gr.pl. 11.45 Boekbespr. 12.15 Gr.pl. 12.20 Liszt-concert uit Weenen. 1.20 De Kon. Harmonie te den Bosch. 2.Gr.pl. 3.45 R.K. Blindeninsti tuut „St. Henricus". 5.Gewijde muziek (gr.pl.) 6.20 Ned. Herv. Jeugddienst. 7.45 Sportnieuws. 7.50 „Een Maria-Heiligdom in de oer wouden". 8.10 Ber. ANP, mededee lingen. 8.20 Gr.pl. 8.30 KRO-melo- disten en solisten. 9.20 Gr.pl. 9.30 KRO-orkest. 9.50 Gr.pl. 10— KRO- orkest en solist. 10.30 Ber.-ANP. 10.35 Gr.pl. 10.4011.Epiloog. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Het Upper Norwood Leger des Heils- orkest, mmv. soliste. 1.35 Het El- man-Sextet. 2.20 C-Northern-Ire- land Orkest. 3.20 Gr.pl. 4.05 Con cert door de „Alphas". 4.50 Voor dekinderen. 5.10 „World congress of faiths", causerie. 5.30 Boekbe spreking. 5.50 Het BBC-Militair Orkest en pianist. 6.35 Mantovani en zijn orkest. 7.05 Cyclus „Living in the past". 7.25 Reg. King's orkest. 8.15 Methodisten-kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Ber. 9.20 Viola en piano. 10.05 Radiotoo- neel. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS, 1G48 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Orgelconcert. 3.05 Gr.pl. 5.50 Pas- cal-orkest. 7.50 Zang. 9.05 Radio- tooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Orkestcon cert. 9.Kwartet en zang. 10.20 Militair concert. 12.35 Orkest, koor, dubbelkwartet en boerenkapel. 5.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Radio-too- neel niet muziek. 10.50 Rijks-Zon- newendefeest. 11.20 Populair con cert. BRUSSEL, 322 en 484 M.: 322 M.: 9.25 Gr.pl. 10.05 L. Langlois' orkest. II.05 Zang. 11.35 Gr.pl. 12.20 Sa lonorkest. 1.30 Klein-orkest. 2.20 Kamermuziek. 3.20 Omroeporkest. 4.05 Gr.pl en reportage. 5.20 Gr.pl. 6.20 Salonorkest. 7.20 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20—12.20 Gr.pl. 484 M.: 9.20 Gr. pl. 11.20 L. Langlois' orkest. 12.20 Licht-orkest en radiotooneel. 1.30 Salonorkest. 2.20 Gr.pl. 3.20 Opera concert. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gev. concert. 7.35 Gr.pl. 8.20 Militair orkest. 9.20 Cabaret. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Gr.pl. 11.40—12.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „Alt-Wiener Guckkasten", ge varieerd progr. 10.20 Ber. 10.50 Rij ks-Zonnewendef eest. 11.2012.50 Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Parijs Radio 8.30—9 Keulen 9.9.35, Normandië 9.35 11.20, Parijs Radio 11,2012.20, Keulen 12.2013.20, Brussel VI. 13.2014.20, Luxemburg 14.20 16.20, D.sender 16.20—17.50, Keu len 17.50—19.20, Parijs R. 19.20 19.50, Luxemburg 19.5020.20, Brussel VI. 20.20—21.20, Keulen lau medegemaakt, zij werkt uitstekend. Onder de algemeene rapporten is er een van prof. Berger uit Den Haag, dat de maat regelen bespreekt die in de verschillende landen genomen worden tegen de pluim veeziekten en bij den internationalen handel in pluimvee. Verder krijgen we in deze af deeling rapporten over de organisatie der pluimveehouderij in Duitschland, de voe dingswaarde der eiwitten, de rol der mine ralen in het voer, de rol der vitaminen in de moderne voedering, de verteerbaarheid der verschillende grondstoffen, de maatregelen te nemen bij kunstmatig broeden, de wer king der kunstmatige verlichting op hennen de besmettelijke ziekten en haar bestrijding ziekten van den mensch die in verband staan met ziekten bij pluimvee en konij nen. Uit dit korte lijstje zien we wel dat hier zeer belangrijke onderwerpen bespro ken zullen worden. Er zijn ongeveer 50 sectie-rapporten bin nengekomen. Hiervan zijn vooral die welke over de voedersamenstelling en de yer. schillende ziekten handelen, van groote praktisch waarde. denCn.£land raPP°rten ingezon- 21.2022.20, Brussel VI. 22.20 22.30, Rome 22.30—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.30—12.50, Luxemburg 12.5013.35, Droitwich 13.3516.50, Lond. Reg. 16.50 17.50, Droitwich 17.5019.05, Lond. Reg. 19.05—20.15, Droitwich 20.15 21.05 Stuttgart 21.0521.20 Droit wich 21.2022.05, Lond. Reg. 22 05 —23.15, Parijs R. 23.15—24.—. Maandag 22 Juni. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. VARA). 8.— Gr.pl. 10.— VPRO- morgen wij ding. 10.15 Voordracht. 10.35 Fantasia-Ensemble. 11.— Voordr. 11.20 Verv. concert. 12.— I.45 De Bohemians en solist 2.— Viool en piano. 2.30 Gr.pl. 8.— Causerie over „De hooge Veluwe", 3.10 Gr.pl. 4.30 Kinderuur. 5.— Varatieconcert en gr.pl. 6.40 Cau serie over aapmenschen. 7.— Gr.pl. 7.20 Erasmus-herdenking. 8. SOS-ber. 8.05 Ber. ANP. 8.10 Can tate-concert. 9.20 Uitz. v. d. Ned. Jeugdherberg-Centrale. 10.ANP- ber. 10.05 VARA-orkest, Fantasia en solist. 11.3012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11. Chr. Lectuur. 11.3012.en 12.15 Gr.pl. 12.30 Orgelconcert 2.Gr. pl. 2.35 Voor tuinliefhebbers. 3.15 3.45 Gr.pl. 4.Bijbellezing. 5. Gr.pl. 5.30 Zang en piano. 6.30 Vragenuur. 7.Ber. 7.15 Vragen uur. 7.45 Rep. 8.ANP-ber. 8.15 Arnhemsche Orkestver. 9.Cau serie over Suriname. 9.30 Vervolg concert. (10.ANP-ber. 10.30— II.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.50 en 12.05 Gr.pl. 12.50 Het Wethmar- Trio. 1.352.20 Orgelconcert 3.20 3.55 Gr.pl. 4.20 Viool en piano. 4.50 Het Northern Ireland Blaas- orkest en solist 5.35 Yascha Krein's Zigeunerorkest. 6.20 Ber. 6.50 Fluit- recital. 7.10 Vacantiepraatje. 7.30 Filmnieuws. 7.50 Natuurhistorische causerie. 8.20 HetAlfredo Campoli- trio. 8.50 Geraldo's orkest en solis ten. 9.50 Ber. 10.20 Buitenlandsch overzicht. 10.35 Het BBC-orkest en soliste. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Trio, zang en voordr. 11.05—12.35 Dans muziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12.20 Or kestconcert. 1.35 Nedersaks. Sym- phonie-orkest. 2.35 Orgelspel. 4.20 Populair ocncert. 5.10 Vroolijke muziek. 6.20 Orkestconcert mmv. solisten. 9.20 Omroepkleinorkest. 10.40 Literair-muzikaal progr. 11.20 12.20 Orkestconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest I.502.20 en 5.20 Gr.pl. 6.50 Salon orkest en gr.pl. 8.20 Symph.-concert en gr.pl. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest en Radio tooneel. 10.3011.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Kamer-orkest mmv. solist 9.20 Gevarieerd progr. 10.20 Ber. 10.50 Viola en piano. 11.05 Weerber. 11.20 12.20 Concert uit Frankfort. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.45, Norman dië 8.45—10.05, Keulen 10.05—10.20 D.sender 10.20—11.20, Parijs Radio II.20—12.20, Brussel VL 12.20 14.20, Keulen 14.20—15.05, Parijs Radio 15.05—17.20, Brussel Fr. 17.20 —17.50, Parijs R. 17.50—18.20, Keu len 18.20—19.20. Lond. Reg. 19.20 20.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Keu len 21.20—22.20, Brussel VI. 22.20— 22.35, Beromünster 22.3523.05, Brussel Fr. 23.05—23.20, Berlijn 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.—10.35, Lond. Reg. 10.3512.05, Droitwich 12.05—13.35, Lond. Reg. 13.35 16.20, Droitwich 16.2018.20, Lu xemburg 18.20—18.50, Parijs R. 13.5019.50, Droitwich 19.5021.50, Lond. Reg. 21.50—22.35, Droitwich 22.35—24.—. Prof. Dr. D. L. Bakker te Wagenin|®n: Het rasbegrip en zijn beteekenis voor de fokkerij. Dr. Ir. M. J. L. Dols te Amsterdam: Over de voorbehoeding tegen Engelsche ziekte. Dr. P. L. Hagedoorn te Huis ter Heide: De scheikuikenfokkerij. Dr. te Hennepe te Rotterdam: Bestrijding van pluimveeziekten in Nederland. Ir. J. G. Tukker te Beekbergen: Ultra- violetbestrading bij den opfok van kuikens- Eigenaardig is het om eens na te gaan hoe de belangstelling voor de kleindier-hou- derij vaak nog verdeeld is onder versclu lende standen in de maatschappij- ^°°r Duitschland heeft men dat in den laatsten tijd nagegaan en kwam men tot de volgen0® conclusie. Onder de tentoonstellingsfokker treft men veel aan den middenstand, 6® kleine burgerij. Onder de konijnenfokkers werkloozen, arbeiders met een klein loon» losse werklieden en de vroegere communis ten. Onder de geitenhouders: handwerk® lieden en kleine ambenaren. Onder de P« dierfokkers: gepensionneerde generaals e hooge officieren, hoogere ambtenaren, re1^ teniers en groot-grondbezitters. Bijenho

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6