Aqmda ^Rechtszaken JCuHst en WzteHSchap £uc/Ul>MUt £aatste iecic&ten, Stad en Om lüeec&ecicht Glimlachje I \lf/ Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 t(,t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ta- rass Boulba (rom.); hoofdrol Harry Bauer. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Publieke Opinie (rom.); hoofdrollen Jean Harlow en William PowelL Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke pleegvaders (klucht); hoofdrollen Mary Corlisle, Noah Beery. Vooraf IJzeren knuisten (Wild-west film); hoofdrol Dick Foran. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Peer Gynt (rom.); hoofdrol Hans Albers. Leeftijd boven 18 jaar. Dinsdag-, Woensdag- en Donder- dagav., half 8, hoofdnummer Juffertje Blauwbaard, hoofdrollen Shirley Temple en Adolphe Men jou. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. ONTPLOFFING IN LABORATORIUM. Tijdens een wervelstorm is de bliksem ge slagen in het chemische laboratorium van de universiteit te Kiew (P.) tengevolge waar van een benzinereservoir ontplofte en een gedeelte van het gebouw instortte. Het vuur dreigt zich tot andere laboratoria uit te breiden. Het aantal slachtoffers is niet bekend. NOODWEER IN POLEN. In geheel Polen heerscht op het oogenblik buitengewoon slecht weer. Op tal van plaat sen hebben overstroomingen plaats gehad, en zyn de verbindingen verbroken. In'het centrum der textielnijverheid Lodz zijn vijf fabrieken door den bliksem getrof fen en in vlammen opgegaan. Vijf personen werden gedood en verscheidene gewond. ERNSTIGE BOTSNG BIJ ALGIERS. Gisteren heeft zich te Hosseindey, een voorstad van Algiers, een tamelijk ern stige botsing voorgedaan. De ordedienst, welke gehinderd werd door betoogers, die een zagerij wilden bin nen dringen, moest van de vuurwapens gebruik maken. Er zijn drie gewonden. VERIJDELDE AANSLAG OP DYNAMIETOPSLAGPLAATS. Op het laatste oogenblik is de nog net bijtijds gewaarschuwde politie er te Manilla in geslaagd een aanslag op de dynamietopslagplaatsen van de firma Smith, Bell and Co. te verijdelen. In allerijl begaf de politie zich naar de opslagplaatsen, waar zij tot de ontdekking kwam, dat met petroleum doorweekte lompen en blikken petroleum geplaatst waren in de onmiddellijke nabijheid van de voorraden dynamiet, die in 10.000 kis ten lag opgeslagen, voldoende om al de na burige dorpen in de lucht te laten vliegen en een groot aantal dooden te laten vallen. Nog slechts kortgeleden heeft zich een dergelijke gebeurtenis voorgedaan. Toen ontplofte een bom naast een petroleum- tank, terwijl een tweede, niet-geëxplo- deerde bom vlak bij gevonden werd. Men meent te doen te hebben met aan slagen van politieke extremisten. De poli tie stelt een uitvoerig onderzoek in, maar heeft nog geen arrestaties verricht. TRIBUNE INGESTORT. Politieke botsingen in Amerika. Tijdens een feestelijke optocht ter ge legenheid van het democratische congres is te Philadelphia in de nabijheid van het Washington-monument een tribune, waarop 200 toeschouwers hadden plaats genomen, ingestort. Vijftig menschen liepen verwon dingen op, doch slechts van een hunner schijnt de toestand ernstig te zijn. Intus- schen was het verkeer in de aangrenzende straten urenlang gestoord. Ook eerder op den dag waren reeds inci denten voorgekomen. Des morgens hadden de vertegenwoordigers der zuidelijke staten PliPMÉP O!neemt U mij niet kwalijk!ik had mijn man een trap willen geven! er tegen geprotesteerd, dat het gebed door een neger-geestelijke werd uitgesproken. Later ontstond een wilde vechtpartij, toon een honderdtal aanhangers van den Roose- velt vijandig gezinden al Smith voor hun standpunt reclame maakten. Deze demon stratie werd met gehoon ontvangen: de aan hangers van Roosevelt wierpen zich op die van Smith en wierpen hen van een 30 meter hooge trap, waarbij verscheidene personen gewond werden. De politie ver richte 25 arrestaties. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. De diamanthandelaar Henry Michaelion te Rochester (Am.) heeft gisteren aangifte gedaan van diefstal van een doos jnweelen, bevattende diamanten ringen en horloges ter waarde van 25.000 dollar. DE FRAUDE TE AMBT-HARDENBERG. Oud-burgemeester voor het Arnhemsche Hof. Bij de behandeling van deze zaak waren gister twee getuigen gedagvaard. De ge meente-secretaris verklaarde, dat de burge meester op grond van de crisis-zuivelwet uitkeeringen moest doen aan veehouders, waarvoor de verdachte een mandaat kreeg voor een groot bedrag. Dit werd door den gemeente-secretaris beheerd en betaald na mens den burgemeester. Toen getuige met vacantie ging, gaf hij de rest van dat geld, 187.50, aan den burgemeester om enkele veehouders, die hun geld nog niet hadden gekregen, te betalen. Na de vacantie bleef volgens den gemeente-secretaris nog 170 over. Getuige heeft herhaalde ma l n na drukkelijk den burgemeester om terugbeta ling van dit geld gevraagd. Hij kreeg het echter niet. Daarna werd gehoord de vroegere gem.- ontvanger H. B. Deze verklaarde zich niet te herinneren, wanneer de eerste voorschot ten waren gegeven. Aanvankelijk had na melijk verrekening plaats, maar langzamer hand bleef dit achterwege. Getuige deelde mede, dat in de gemeentekas nooit een te kort is geweest, want hij bracht steeds gel den van verschillende vereenigingskassen over in die van de gemeente. Verdediger: hebt u voor den rechter-com- missaris verklaard, dat het in totaal voorge schoten bedrag veel hooger is geweest? Getuige: Ja, 40.000 tot 50.000. Mr. Sybrandy: Daar volgt dus uit, dat er wel veel van de voorschotten is terugbe taald. U hebt die bedragen als geleend be schouwd, hetgeen ook blijkt uit een schrij ven van u aan den broer van verdachte. De advocaat-generaal mr. Visschers ver klaarde, dat deze verdachte voor het groot ste deel voor de fout van den gemeente ontvanger aansprakelijk moet geacht wor den. Deze is daarvoor ook door zijn oneer vol ontslag zwaar gestraft. De verklaring van den verdachte, dat er slechts sprake zou zijn van geleende gelden en dat deze terug zouden zijn betaald, noemde spr. kinder achtig. Verdachte had beter gedaan met een rui terlijke bekentenis. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis van de recht bank (een jaar en zes maanden). De verdediger mr. Sybrandy pleitte voor vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op Woensdag 1 Juli. GEMEENTE-AMBTENAAR VEROORDEELD. Jarenlang dubbel salaris geïnd. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de vandaag den ontslagen Amsterdam- schen gemeente-ambtenaar J. M. van O. wegens oplichting met behulp van de mid delen, waarover hij uit hoofde van zijn ambt beschikte, tot anderhalf jaar gevan genisstraf met aftrek van vijf maanden en drie weken voorarrest. De man was belast met het opmaken van de betalingsbescheiden der ambtenaren van de afd. secretarie. Vele jaren heeft hij in deze staten geknoeid. Hoewel hij zijn sala ris op de gewone wijze uitbetaald kreeg, ontving hij ook 200 per maand als „sala ris" via de giro. Bij de z.g. girokaartjes, die hij aan den ontvanger stuurde, voegde hij n.1. ook een kaartje op zijn eigen naam. De totaalstrook vervalschte hij eveneens om een kloppend saldo te krijgen. Op deze wijze heeft hij de gemeente voor 6854 be nadeeld. Het O.M. had twee jaar met aftrek van voorarrest gevorderd. HAAR SCHOONDOCHTER IN EEN HOK OPGESLOTEN. De procureur-generaal bij het Gerechtshof te Leeuwarden heeft gistermiddag tegen de 63-jarige vrouw C. H. te Meeden (Gr.), thans gedetineerd, die ten laste is gelegd, dat zij haar schoondochter in een hok had opgesloten en op verschillende tijden heeft mishandeld, vijf jaar gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank te Groningen had haar tot twee jaar veroordeeld. VALSCHE MUNTERS GESTRAFT. De Rotterdamsche rechtbank heeft gis termiddag vonnis gewezen in de zaken van vier Rotterdammers, die betrokken zijn geweest bij een verleden jaar in October ontdekt complot, dat in grooten getale rijksdaalders heeft nagemaakt, o.a. te Rot terdam en Hazerswoude. De munten wa ren zoo goed nagemaakt, dat slechts zeer weinig menschen ze van echte wisten te onderscheiden. De vonnissen luidden: C. E. B., 27 jaar, los werkman, gedetineerd, een jaar gevan genisstraf; K .de V., 27 jaar, los werkman, gedetineerd, twee jaar met aftrek van voorarrest; Th. V., 39 jaar, koopman, ge detineerd, twee jaar met aftrek van voor arrest; H. A. Chr., 45 jaar, expeditie knecht, gedetineerd, zeven maanden met aftrek van voorarrest. Deze veroordeelde is onmiddellijk op vrije voeten gesteld. EEN VAN DYCK ONTDEKT. Het technische en stylistische onderzoek, dat te Florence door een aantal bekende kunscritici en antiquaren is ingesteld, heeft op definitieve wijze vastgesteld, dat het schilderij, dat een madonna met kind voor stelt en dat kortgeleden door den Florentijn- schen verzamelaar Roberto Roberti is ont dekt, een authentieke van Dyck is. Men heeft het schilderij „De madonne met de rozen" genoemd, op grond van het feit, dat de H. Maagd twee rozen draagt in de hand, die zij op haar knieën laat rusten. DE DRIE LETLANDSCHE WATERVLIEGTUIGEN VERTROKKEN. Gistermiddag omstreeks vier uur zijn de drie Letlandsche eenmotorige watervlieg tuigen, welke Woensdag te Schellingwoude waren gedaald, vertrokken om hun reis rond de Noordzee, via Engeland en Frankrijk voort te zetten. DE POSTVLUCHTEN. De „Perkoetoet" is gistermiddag om 4.30 uur op Schiphol aangekomen; de Kwak (uitreis) bereikte Bagdad. Morgen zal de Kievit van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning zal bestaan uit de heeren J. J. Moll (eerste be stuurder), H. C. M. Hakkenberg van Gaas beek (tweede bestuurder), J. H. W. Belie (werktuigkundige) en H. Buytendijk (radio telegrafist). FRANKRIJK KRIJGT EEN GIGANTISCH VLIEGVELD. Gecombineerd met de Zeppelin haven. De Duitsche vliegwereld zal dezen zomer een groote gebeurtenis beleven, wanneer den 8sten Juli het gigantisch vliegveld van Frankfort zal worden ingewijd. Dit vliegveld, ongetwijfeld een der grootste van de wereld, zal ook een luchthaven worden voor de Zeppelins, die naar Ame rika koersen. Aldus wordt hier voor het eerst een vliegveld gecombineerd met een haven voor luchtschepen. Frankfort, thans reeds een der belang rijkste centra in het luchtverkeer van Midden-Europa, verwacht met de uitbrei ding van zijn vliegveld in den dop der jaren nog intenser verkeer van buiten- landsche- en binnenlandsche lijnen. In Frankfort komen de lijnen uit het binnen land samen over Keulen, Dortmund, Han- nover, Berlijn, Halle/Leipzig, Erfurt, Nurnberg, Milaan, Stuttgart, Mannheim, Saarbrucken en Dusseldorp. De plechtige opening van het nieuwe vliegveld zal vermoedelijk geschieden in tegenwoordigheid van rijkskanselier Hitier. Ook de K. L. M. zal zich bij dit grootsche vliegfeest niet onbetuigd laten. Het vlag- geschip der Nederlandfiche maatschappij, de Fokker F 36, wordt indien eenigszins mogelijk, met belangstellenden en belang hebbenden den 8sten Juli naar Frankfort gevlogen. De Nederlandsche kamer van koophan del in Goethes geboortestad heeft zich eveneens moeite gegeven om ook de be langstelling van Nederlandsche zijde voor deze gebeprtenis te wekken. KIEL VOOR DE L.Z. 130 GELEGD. In de groote hal, waarin ook de L.Z. 129 ge bouwd is, is dezer dagen de kiel gelegd voor het nieuwe luchtschip L.Z. 130. Daar het bouw- tempo belangrijk hooger zal zijn dan bij de „Hindenburg" verwacht men, dat het lucht schip tegen het einde van het volgend jaar gereed zal zijn. De Zeppelin zal accomodatie voor 50 passagiers hebben. (Ongecorrigeerd.) DE HINDENBURG BOVEN DE HOOFDSTAD. In den loop van den morgen verspreidde zich het bericht, dat het luchtschip „Hin denburg" op zijn thuisreis uit Amerika hedenmiddag de hoofdstad zou passeeren, welk bericht omstreeks twee uur gevolgd werd door de mededeeling, dat de lucht reus bij Noordwijk boven Nederlandsch gebied was verschenen. Onmiddellijk zijn wij toen op htt dak van het A.N.P. geklom men, vanwaar we een vrij uitzicht hadden over de eindelooze dakenwarreling der stad. Een dikke, grijze wolkenlaag hing dreigend boven Amsterdam en toen de minuten wachtende verstreken, werden wij een oogenblik ongerust, dat het gevaarte het veiliger zou kunnen oordeelen boven de wolken zijn weg naar huis te zoeken. Eindelijk, om tien minuten voor half drie klonk een zwaar gedreun en, ondanks het vale licht, glinsterde het zilveren gevaarte op betrekkelijk geringe hoogte binnen onzen gezichtskring. Duidelijk waren de roode letters van den naam „Hindenburg" en de ineengestrengelde cirkels der Olym pische ringen zichtbaar. Merkwaardig klein verschool zich de gondel onder tegen het geweldige zilveren lichaam, dat statig zijn lus trok over de stad. Alle vier de motoren draaiden en vooral toen het luchtschip vlak boven onze hoof den voortschoof, was het een machtig schouwspel, te zien hoe rustig en onbewogen de ontzaggelijke luchtreus begeleid door het dreunende geweld der motoren door de ruimte zweefde. De „Hindenburg" zwenkte boven het Carltonhotel en zette zijn reis toen weer in zuid-oostelijke richting voort, langzaam zijn zilveren contouren verliezende in het om ringende grijs der laaghangende wolken. VERLAGING LOCAAL PORT. Binnenkort zal worden overgegaan tot een belangrijke verlaging van het port voor brieven en briefkaarten in locaal verkeer. Het port voor locale brieven met een gewicht van ten hoogste 20 gram wordt met ingang van 1 Juli a.s. verlaagd van 5 cent tot 3 cent en voor een gewicht van 2040 gram van 10 cent tot 6 cent. Het tarief boven 40 gram blijft ongewijzigd. Het poTt voor locale briefkaarten wordt met ingang van 1 Augustus a.s. verlaagd van 3 cent tot 2 cent, dat voor de dubbele briefkaarten (met betaald antwoord), dienovereenkomstig van 6 cent tot 4 cent. Voor den wereldoorlog bedroeg het port voor een localen brief tot en met 20 gram eveneens 3 cent en voor een locaie brief kaart IVï cent, plus cent voor het for mulier. Voor het locale port is dus ongeveer het voor-oorlogsche tarief hersteld. VERDRONKEN. De 20-jarige G. M. uit Nijmegen, die heden morgen aan de Nieuwe haven naar het visschen zat te kijken, is plotseling te wa ter geraakt en verdronken. Hij werd spoe dig door de politie op het droge gebracht, maar de levensgeesten waren reeds ge weken. KINDJE VERDRONKEN. Gisteravond is het driejarig zoontje van de familie J. van Ieperen te Rijnzaterwoude in een onbewaakt oogenblik te water ge raakt en verdronken. Het kindje heeft vermoedelijk op een schuit willen klimmen, welke in de haven achter de ouderlijke woning lag. Men vond althans het lijkje tusschen schuit en wal. DE EX-KROONPRINS VAN DUITSCHLAND OP WIERINGEN. Hedenmiddag bracht de ex-kroonprins van Duitschland een bezoek aan zijn voormalig verbanningsoord Wieringen. Hij werd door den burgemeester Cl. C. Kolff per auto van Amsterdam gehaald en gebruikte ten huize van den burgemeester de lunch. Na de lunch bracht de kroonprins een bezoek aan vele vroegere kennissen, als ook aan de hoefsmederij van den heer Luyt, de Zuiderzeewerken en aan zijn voormsii- ge woning, de pastorie te Oosterland. Vanavond zal de ex-kfoonprins weer naar Amsterdam vertrekken. DE KAASMARTK. Alkmaar wimpelt. De aanvoer van kaas was heden een 7000 K.G. lager dan de vorige week, maar er was met 162000 K.G. toch een zeer be hoorlijke aanvoer. De prijzen waren nietvan. beteekenis lager. Een tweetal fabrieken besomden 21, de gemiddelde prijs was 19. De boeren- commissie, welke de vorige week 24 be- somde, kon thans niet hooger dan 20 komen. De aanvoer van vreemdelingen was eveneens iets minder dan de vorige week. De kwaliteit was natuurlijk weer uitste kend en de belangstelling voor kaasdra gers, klaroenblazer en ruitertjes liet niets te wenschen over. De Alkmaarsche kaaswinpel begin ter rein te veroveren. In de Langestraat was er door winkeliers en particulieren thans een 60-tal uitgestoken, de Houttil begon al mee te wimpelen en het was inder daad een feestelijk gezicht. De vreemde lingen doen als 't ware hun intocht langs een weg, die geheel in het teeken van de kaasmarkt staat en de reclame, die er op deze wijze gemaakt wordt, mag zeker niet onderschat worden De carillonist deed zijn best den eersten dag ,dat de kaaswinpel in massa is uitge stoken, dit feit met toepasselijke liederen te herdenken en het zal zeker gezien de vele aanvragen niet lang meer duren of Alkmaar staat des Vrijdags geheel in het wimpel-teeken. Nu nog de auto-vlaggetjes, die op de parkeerplaatsen beschikbaar gesteld kun nen worden en de reclame voor onze kaasmarkt wordt des Vrijdags vanuit onze gemeente naar alle windstreken meege nomen Een verbetering. Ook V. V. V. was heden bijzonder tevre den. Enkele jaren geleden bleken de deu- de Waag aan de zijde van het V. V. V. gebouwtje plotseling des Vrijdags gesloten te blijven en er werd langs den huizenkant een verzameling kaasdragers- karren gedeponeerd, die voor de duizen den, welke om elf uur op de Mient-brug naar de ruitertjes kijken, bijzonder hin derlijk was. Hedenmorgen waren al die karren ver dwenen: Een enkele vrachtauto had hier nog een voor het verkeer hinderlijke plaats ingenomen maar wij vertrouwen dat ook daarop voortaan wel gelet zal' worden. 6 Al De groote deuren aan den kant van het V. V. V.-gebouw waren geopend en men kreeg zoo een alleraardigst doorkijkje waardoor de vreemdelingen het wegen van de kaas veel beter konden bezichtigen Men werkt er dus van alle zijden aan mee reclame voor onze markt te maken en den bezoekers in de gelegenheid te stellen kijken"00 mogelyk te kunnen be- Steeds meer blijkt daaruit hoezeer men m Alkmaar zyn best doet de kaasmarkt in het teeken der algemeene belangstelling te zetten Moge weldra blijken, dat ook df fabrikanten de waarde van deze reclame op de juiste waarde schatten en dat de kaasmarkt alom als de beste en voordek hgste marktplaats zal erkend wordem naar waarnemingen, verricht in den morgen van Vrijdag 26 Juni. Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 769,4 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 749,8 m.M. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond Van Zaterdag 27 Juni: i Zwakke tot matige noordelijke tot wes telijke wind; gedeeltelijk bewolkt; waar schijnlijk nog enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzlcht. Kans op lichte regenbuitjes met met koel weer, In den toestand kwam weinig verande ring. Een strookvormig gebied van hoogen luchtdruk verbindt twee maxima van den luchtdruk bezuiden IJsland en over Noord- Spanje. De depressies in het noorden blij ven zwak en van weinig beteekenis, die in het westen op den oceaan evenzoo. Over de Britsche eilanden en op het continent zijn de luchtdrukverschillen zeer klein en zijn dientengevolge de winden uiterst zwak. De groote warmte op IJsland is verdwenen en op het continent is de zomerhitte van het begin van de week geleidelijk verdwenen. In noord- en midden-Frankrijk en in zuid-Duitschland vielen nog onweersregens. De depressie die door het noorden trok, gaf nog zwaren regen langs de Noorsche kust. Het koelere weertype is tevens minder sta biel, zoodat, al zijn geen groote storingen te verwachten toch rekening gehouden moet worden met lichte buitjes. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.54 tot 4.13 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 27 9.54 10.22 5.59 6.25 28 10.53 11.25 6.55 7.30 29 11.59 8.00 8.39 30 0.29 -• 1.05 9.05 9.42 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 27 9.51 10.19 5.47 6.13 28 10.50 11.22 6.43 7.18 29 11.58 7.48 8.27 30 0.26 1.02 8.53 9.30 Engelschen op de kaasmarkt. De volgende week Vrijdag, 3 Juli a.s., komt een gezelschap van 91 personen van de United Wards Club of the City of London met drie autobussen de kaasmarkt bezoeken. Het gezelschap zal door de V. V. V. worden ontvangen en rondgeleid over de markt, waarna in de pakhuizen der firma's Kool en Henneman gezien zal worden, hoe de kaas behandeld wordt, om naar den ge bruiker te worden verzonden. In hotel Proot wordt de lunch gebruikt en een meisje in Westfriesch costuum zal dan de Engelsche uitgave van het V. V. V.- boekje uitdeelen aan de gasten, die vervol gens door de V. V. V. worden rondgeleid door Alkmaar en diverse bijzonderheden der stad zuilen bezichtigen. Bij het gezelschap bevindt zich o.a. de oud-Lord Mayor van Londen. ARBEIDSCONFLICT. Aan de chocolade-fabriek van de firma Ringers is gister een klein arbeidsconflict geweest met de meisjes die in stukwerk ar beiden en die zich onwillig betoonden onder bepaalde loonvoorwaarden door te wérken. Naar wij van de directie vernamen be treft het hier een misverstand bij het be reiken en vaststellen der korting. Nadat de directie een en ander had duidelijk gemaakt en correctie had toegezegd, is het conflict door de directie en de meisjes als geëindigd beschouwd. VEILIGHEIDSSPELD INGESLIKT. Een kind van den heer R. S. te 't Zand had het ongeluk een geopende veilighefd- speld in te slikken. Het kind werd vervoerd naar de woning van dokter Boerma te 't Zand, die er in mocht slagen het gevaarlijke voorwerp te verwijderen, zoodat opneming in een zie kenhuis werd voorkomen. VERKEERD BEGREPEN. Gistermiddag liep een ijscoventer in de Langestraat naast zijn kar. Achter hem reed een personenauto, waarvan de bestuurder in de meening verkeerde, dat de ijscowagen rechtsaf zou gaan en daarom meer gas gaf. Hij reed echter met zijn auto tegen het ijs- wagentje aan, waardoor dit werd bescha digd. De aangebrachte schade is door den autobestuurder vergoed. GESLAAGD. In Den Haag zijn de examens gehouden van de Ned. Ver. voor gemeentebelangen. Geslaagd is o.a.: de heer J. Ligtenberg te Blokker, C. Molenaar te Alkmaar, C. Nauta te Bovenkarspel, A. P. de Nijs te Castricum, N. Pater te Berkhout. Voor gemsente-financiën slaagde de heer A. N. Nap te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2